TULOKSET: Junior Indoor Meeting, Jyväskylä, Hipposhalli, 25.2.2023


189 urheilijaa, 337 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Julius ToivolaJulius Toivola (-98)JyväskKU21.10.98 7,11
2Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.98 7,54
M 150 m
1. erä
1Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.9817,98PB (ka 75.)
2Marko NieminenMarko Nieminen (-76)HartVoi10.10.7618,09PB (ka 81.)
3Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0819,62PB (15-v. ka 12.)
2. erä
1Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JoensKa15.7.9817,11PB (ka 35.)
2Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.0817,50PBSE15 (ka 58.) (22-v. ka 46.) (19-v. ka 27.) (17-v. ka 9.) (16-v. ka 3.)
3Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7818,42PB
M 400 m
1Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92 55,90SB
M 1500 m
1Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92 4.23,70SB
2Lauri AlmLauri Alm (-07)MikkKV21.12.07 4.43,23PB
P15 200 m
1Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0825,28PB
2Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0826,00PB
3Emppu SiltalaEmppu Siltala (-08)LahdA7.11.0826,18PB
4Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.0826,52PB
P15 1000 m
1Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.092.54,90PB
2Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.092.57,96PB (14-v. ka 39.)
3Aapo PimiäAapo Pimiä (-08)SaarijPu 8.2.083.09,26PB
4Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.083.14,23PB
P15 Pituus/LJ
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.085,97 
  5,78     5,97     5,80     X     P     P     
2Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.085,53 
  5,47     5,53     5,46     5,49     X     X     
3Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.095,52 PB
  5,38 PB     X     5,52 PB     5,36     5,42     X     
4Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.085,41 PB
  5,28     5,24     5,35 PB     5,41 PB     X     5,37     
5Emppu SiltalaEmppu Siltala (-08)LahdA7.11.085,27 PB
  5,17 PB     5,23 PB     5,15     5,18     X     5,27 PB     
6Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.095,00 PB
  X     4,75     4,70     4,61     4,99 PB     5,00 PB     
7Jussi NergJussi Nerg (-09)JyväskKU30.3.094,85 
  4,78     4,83     4,85     4,85     X     X     
P15 Kuula/SP
1Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0812,15PB
  12,15 PB     12,01     11,64     12,14     10,48     11,46     
2Leevi KumpumäkiLeevi Kumpumäki (-08)JyväskKU20.8.0811,70
  11,23     10,82     10,89     11,63     11,60     11,70     
3Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.0811,22
  11,22     X     X     X     X     X     
P15 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU1.52,07
 Joonatan Kulmala 09, Olli Kortteinen 09, Lauri Sinkkonen 08, Jussi Nerg 09 
P14 200 m
1. erä
1Leo RyhänenLeo Ryhänen (-09)MikkKV6.3.0927,74PB
2Olli KortteinenOlli Kortteinen (-09)JyväskKU5.7.0928,80PB
Jimi JämsenJimi Jämsen (-09)JyväskKU25.8.09DQ
2. erä
1Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.0924,84PB kk14(14-v. ka 8.)
2Otto KajuuttiOtto Kajuutti (-09)SaarijPu2.3.0928,67PB
P14 Kuula/SP
1Teo HietalahtiTeo Hietalahti (-09)SavonlRie20.1.0913,10PB kk14
  X     13,10 kk14 PB     X     12,04     12,36     11,92     
2Konsta PiispanenKonsta Piispanen (-09)KivijKi3.5.099,77PB
  9,30 PB     9,33 PB     9,44 PB     9,77 PB     9,48     8,73     
3Tino HirsiahoTino Hirsiaho (-09)JyväskKU15.4.099,20
  9,08     9,06     9,20     8,87     8,90     7,61     
4Olli KortteinenOlli Kortteinen (-09)JyväskKU5.7.098,53PB
  7,93 PB     7,71     X     8,39 PB     8,53 PB     8,09     
5Riku KeskinenRiku Keskinen SaarijPu 5,40PB
  5,30     5,19     5,40 PB     5,29     4,62     4,98     
6Jimi JämsenJimi Jämsen (-09)JyväskKU25.8.095,31PB
  5,00 PB     5,25 PB     4,86     4,83     5,31 PB     4,83     
P13 200 m
1. erä
1Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.1028,07PB
2Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.1030,42PB
2. erä
1Abdullah AydinAbdullah Aydin (-10)JyväskKU18.4.1027,01PB kk13(13-v. ka 22.)
2Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.1029,08PB
Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.10DNF
P13 1000 m
1Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.103.09,43
2Onni TuominenOnni Tuominen (-11)HKV24.2.113.16,87SB
3Abdullah AydinAbdullah Aydin (-10)JyväskKU18.4.103.26,01PB
P13 Korkeus/HJ
1Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.111,36
 1,25/1    1,30/3    1,33/2    1,36/2    1,45/XX-     
2Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.111,33
 1,15/1    1,20/1    1,25/1    1,30/2    1,33/1    1,36/XXX     
3Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.101,33
 1,20/1    1,25/1    1,30/1    1,33/2    1,36/XXX     
4Veikko AlonenVeikko Alonen (-10)JyväskKU22.1.101,30=PB
 1,15/1    1,20/1    1,25/1    1,30/3 =PB    1,33/XXX     
Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.10NH
 1,15/DNS     
P13 Seiväs/PV
1Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.103,31PB kk13(13-v. ka 3.)
 2,93/2    3,13/2    3,23/O    3,31/O kk13 PB    3,40/XXX     
2Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.102,33PB
 1,63/1 PB    1,73/1 PB    1,83/1 PB    1,93/2 PB    2,03/2 PB    2,13/1 PB    2,23/1 PB    2,33/1 PB    2,43/XXX     
3Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.102,23
 2,23/2    2,33/XXX     
4Veikko AlonenVeikko Alonen (-10)JyväskKU22.1.102,03PB
 1,43/1    1,53/1    1,63/1    1,73/1    1,83/2 PB    1,93/3 PB    2,03/2 PB    2,13/XXX     
5Kasperi MöttönenKasperi Möttönen (-10)JyväskKU11.4.101,93SB
 1,63/1 SB    1,73/2 SB    1,83/2 SB    1,93/1 SB    2,03/XXX     
6Paavo HämäläinenPaavo Hämäläinen (-11)JyväskKU28.12.111,83PB
 1,43/1 PB    1,53/1 PB    1,63/2 PB    1,73/1 PB    1,83/2 PB    1,93/XXX     
P13 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU1.59,31
 Abdullah Aydin 10, Niilo Palanne 11, Eero Sinkkonen 11, Topias Toivonen 11 
P12 200 m
1. erä
1Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.1129,83PB kk12
2Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.1131,27PB
3Leo HyvönenLeo Hyvönen (-11)JyväskKU29.1.1131,40PB
2. erä
1Niilo PalanneNiilo Palanne (-11)JyväskKU1.1.1128,32PB kk12(12-v. ka 13.)
2Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.1130,35PB
3Joona SoiluahoJoona Soiluaho (-11)ÄänekU3.6.1135,23PB
P12 Kuula/SP
1Paavo HämäläinenPaavo Hämäläinen (-11)JyväskKU28.12.119,60PB kk12
  9,60 kk12 PB     9,47     9,58     9,25     
2Otto MakkonenOtto Makkonen (-11)ÄänekU 29.3.117,69
  7,11     7,51     7,17     7,69     
3Joona SoiluahoJoona Soiluaho (-11)ÄänekU3.6.116,04PB
  6,04 PB     5,71     X     5,87     
4Niilo PalanneNiilo Palanne (-11)JyväskKU1.1.115,92PB
  5,58 PB     4,87     5,75 PB     5,92 PB     
P11 150 m
1. erä
1Martin MaulaMartin Maula (-12)EspTa 4.5.1224,76SB kk11
2Hugo HakonenHugo Hakonen (-12)JyväskKU9.8.1227,87PB
2. erä
1Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.1222,29PB kk11(11-v. ka 32.)
2Milo MaulaMilo Maula (-12)EspTa 4.5.1224,74PB
3Eelis HynönenEelis Hynönen (-12)AlavU24.1.1226,79PB
P11 1000 m
1Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.123.23,82
2Martin MaulaMartin Maula (-12)EspTa 4.5.123.27,61PB
3Milo MaulaMilo Maula (-12)EspTa 4.5.123.46,75
4Eelis HynönenEelis Hynönen (-12)AlavU24.1.124.16,79PB
5Hugo HakonenHugo Hakonen (-12)JyväskKU9.8.124.42,43PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.134,01 PB
  4,01 PB     3,94     3,91     3,66     
2Martin MaulaMartin Maula (-12)EspTa 4.5.123,42 
  3,40     3,31     3,42     3,32     
3Eelis HynönenEelis Hynönen (-12)AlavU24.1.123,41 PB
  3,21 PB     3,31 PB     3,30     3,41 PB     
4Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.133,30 PB
  2,68     3,26     3,30 PB     3,18     
5Hugo HakonenHugo Hakonen (-12)JyväskKU9.8.122,81 PB
  2,57 PB     2,41     2,41     2,81 PB     
P11 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.27,65
 Hugo Hakonen 12, Peetu Kahilainen 13, Touko Kankainen 12, Miro Järvinen 14 
P10 150 m
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.1324,25PB kk10
2Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.1325,47PB
3Vili RiihinenVili Riihinen (-13)JyväskKU28.2.1326,43PB
P10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.138,04 PB
  7,92 PB     7,69     8,00 PB     8,04 PB     
P9 150 m
1. erä
1Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.1426,67PB kk9
2Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.1427,68PB
3Valtti SunaValtti Suna (-14)VarkKV29.8.1428,81PB
2. erä
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.1424,82PB kk9
2Tuukka YlönenTuukka Ylönen (-14)JyväskKU15.1.1426,29PB
3Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.1629,14PB
3. erä
1Samu KankainenSamu Kankainen (-14)JyväskKU8.8.1426,07PB
2Viljo VirmalaViljo Virmala (-14)JyväskKU19.12.1427,75PB
3Eemeli VaahterinenEemeli Vaahterinen (-14)VarkKV23.9.1430,39PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.143,50 PB
  3,35 PB     3,48 PB     3,37     3,50 PB     
2Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.143,40 =PB
  3,40 =PB     3,39     3,34     X     
3Samu KankainenSamu Kankainen (-14)JyväskKU8.8.143,17 PB
  3,17 PB     3,09     2,63     2,69     
4Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.143,14 PB
  3,00     3,02     3,14 PB     2,97     
5Viljo VirmalaViljo Virmala (-14)JyväskKU19.12.143,11 PB
  3,11 PB     2,70     2,84     3,00     
6Valtti SunaValtti Suna (-14)VarkKV29.8.142,93 PB
  2,92 PB     2,80     2,93 PB     2,81     
7Tuukka YlönenTuukka Ylönen (-14)JyväskKU15.1.142,76 
  2,72     2,62     2,73     2,76     
8Eemeli VaahterinenEemeli Vaahterinen (-14)VarkKV23.9.142,62 PB
  2,07     2,62 PB     2,48     2,51     
P9 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.30,48
 Aaron Stenman 14, Viljo Virmala 14, Tuukka Ylönen 14, Lenni Pollari 14 
Naiset
N 60 m
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,20
2Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.06 8,58SB
3Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.06 9,00
N 150 m
1. erä
1Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.0720,87PB
2Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0621,59PB
3Iisa LaineIisa Laine (-07)ValkKa13.7.0721,84PB
2. erä
1Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0920,62PB
2Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0621,11PB
3Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.9821,31PB
3. erä
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.0819,72PB (ka 62.) (22-v. ka 49.) (15-v. ka 8.)
2Milja-Maria LahtiMilja-Maria Lahti (-06)AlajA26.9.0620,28PB
N 400 m
1Kiia PerttulaKiia Perttula (-06)SeinäjsU28.7.06 62,83SB
2Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 69,63
N 1500 m
1Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.09 4.57,72PB kk17 kk14
2Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 5.03,52PB
T15 200 m
1. erä
1Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.0828,29PB
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.0828,44PB
3Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0828,61PB
2. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0826,79PB
2Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0826,87PB
3Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.0829,97PB
3. erä
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0827,04PB
2Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)LahdA24.2.0827,06PB
3Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.0829,64PB
T15 1000 m
1Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.093.14,96PB kk14
2Lilja PasoLilja Paso (-08)ÄänekU23.4.083.37,54PB
3Ilona KankaanpääIlona Kankaanpää (-09)SavonlRie20.12.093.43,37PB
4Ella RoimelaElla Roimela (-09)JyväskKU1.11.093.51,95PB
T15 Seiväs/PV
1Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.083,03PB
 2,53/1    2,73/1    2,93/1    3,03/2 PB    3,13/XXX     
2Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.092,03PB
 1,63/1 PB    1,73/1 PB    1,83/1 PB    1,93/1 PB    2,03/1 PB     
T15 Pituus/LJ
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.085,18 
  5,18     4,88     4,80     X     P     P     
2Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.085,15 PB
  4,87     4,90     4,70     5,15 PB     4,80     4,63     
3Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.085,02 PB
  4,67 PB     5,02 PB     4,74     4,89     4,81     5,00     
4Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.095,02 PB
  X     5,02 PB     4,98     4,87     4,96     X     
5Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.085,00 
  4,72     X     4,72     X     4,99     5,00     
6Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.085,00 PB
  4,96 PB     5,00 PB     4,88     4,95     4,78     4,93     
7Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.114,84 PB kk12(12-v. ka 17.)
  4,59     4,57     4,84 kk12 PB     4,58     4,61     4,75     
8Inca IkonenInca Ikonen (-08)SavonlRie20.7.084,82 
  4,82     4,82     4,77     4,73     4,82     X     
9Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.084,70 
  4,57     4,70     4,33     
10Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.084,68 
  4,61     4,65     4,68     
11Enni MakkonenEnni Makkonen (-08)ÄänekU6.11.084,65 
  X     X     4,65     
12Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.084,59 
  X     4,59     4,54     
13Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.104,52 
  4,15     4,21     4,52     
14Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.084,34 PB
  4,34 PB     X     X     
15Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.094,33 
  4,06     X     4,33     
16Lydia AhoLydia Aho (-09)KaipVi22.8.094,27 PB
  4,27 PB     4,22     4,22     
17Mary MehinenMary Mehinen (-08)JyväskKU26.3.084,19 PB
  4,19 PB     3,97     3,98     
18Iina NiemiIina Niemi (-09)JanJa14.7.094,12 PB
  4,10 PB     4,02     4,12 PB     
19Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.094,04 SB
  X     3,91 SB     4,04 SB     
20Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.103,99 
  3,99     3,94     3,97     
21Ella RoimelaElla Roimela (-09)JyväskKU1.11.093,93 PB
  3,25 PB     3,52 PB     3,93 PB     
22Riina KuorelahtiRiina Kuorelahti (-09)SaarijPu 27.2.093,73 PB
  3,61 PB     X     3,73 PB     
23Mimi RaitanenMimi Raitanen (-09)SaarijPu28.6.093,71 PB
  2,27 PB     3,71 PB     X     
24Meri KankaanpääMeri Kankaanpää (-11)SaarijPu8.4.113,68 PB
  3,43     3,68 PB     3,46     
25Lucinda SmithLucinda Smith (-09)JyväskKU19.3.092,97 SB
  2,97 SB     P     P     
T15 Kuula/SP
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0811,21SB
  10,16     11,21 SB     X     10,58     X     10,99     
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.0810,87PB
  10,35 PB     10,76 PB     10,60     10,87 PB     10,71     10,40     
3Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)JoutsPo18.3.0810,04PB
  8,83 PB     8,72     9,42 PB     9,83 PB     10,04 PB     9,41     
4Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.089,18PB
  9,18 PB     7,95     8,17     8,39     X     7,60     
5Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.088,69PB
  7,58 PB     8,69 PB     8,17     8,55     8,28     8,45     
T15 4x200 m
1Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU1.52,39
 Peppi Soiluaho 09, Iina Manner 08, Enni Makkonen 08, Selma Pollari 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU1.54,58
 Venla Salminen 09, Alina Pentti 08, Mary Mehinen 08, Anna Njie 09 
3Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie1.57,97
 Ilona Kankaanpää 09, Helmi Kutvonen 08, Emilia Pirttijärvi 08, Inca Ikonen 08 
Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipViDNF
 Julia Talvinen 10, Iida Tamminen 09, Lydia Aho 09, Nelli Flyktman 08 
T14 200 m
1. erä
1Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.0928,21PB
2Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.0928,83PB
3Anna NjieAnna Njie (-09)JyväskKU28.4.0929,18PB
2. erä
1Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0928,06PB
2Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0928,09PB
3Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0930,36
T14 Kuula/SP
1Kiira KahilainenKiira Kahilainen (-10)JyväskKU2.1.109,64
  X     9,64     8,31     9,32     8,69     X     
2Anna NjieAnna Njie (-09)JyväskKU28.4.098,82
  8,82     8,71     8,57     8,11     8,78     8,48     
3Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.098,57
  8,07     8,57     8,37     7,58     8,14     X     
4Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.098,53PB
  8,24 PB     7,57     7,66     8,53 PB     8,52     8,36     
5Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.107,22PB
  6,33 PB     6,69 PB     6,96 PB     7,05 PB     X     7,22 PB     
T13 200 m
1. erä
1Aino KangasniemiAino Kangasniemi (-10)JyväskKU10.1.1028,86PB
2Elsa HelolahtiElsa Helolahti (-10)JyväskKU19.8.1030,41PB
3Sofia MunnukkaSofia Munnukka (-10)JyväskKU10.2.1033,13PB
4Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.1035,64PB
2. erä
1Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.1028,76PB
2Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.1030,56PB
3Hertta TikkaHertta Tikka (-10)JyväskKU25.1.1032,19PB
3. erä
1Sofi OlokainenSofi Olokainen (-10)JyväskKU19.2.1028,19PB kk13
2Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.1029,93PB
3Petra LähteeläPetra Lähteelä (-10)ÄänekU27.4.1030,24
4. erä
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.1028,26
2Emilia VehniäinenEmilia Vehniäinen (-10)JyväskKU30.9.1029,21PB
3Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.1031,39PB
T13 1000 m
1Elsa HelolahtiElsa Helolahti (-10)JyväskKU19.8.103.26,56PB kk13
2Saana SeppänenSaana Seppänen (-10)JyväskKU28.10.103.27,05PB
3Saara PuranenSaara Puranen (-10)SaarijPu 11.8.103.58,93PB
T13 Korkeus/HJ
1Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.101,58
 1,40/1    1,43/1    1,46/1    1,49/1    1,52/1    1,55/3    1,58/XO    1,61/XXX     
2Kaisa TonteriKaisa Tonteri (-10)JyväskKU4.4.101,49PB
 1,25/1    1,29/1    1,33/1    1,37/1    1,40/1    1,43/1    1,46/3    1,49/2 PB    1,52/XXX     
3Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.101,46PB
 1,29/1    1,33/1    1,37/2    1,40/1    1,43/2 PB    1,46/2 PB    1,49/XXX     
4Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.101,40
 1,37/2    1,40/2    1,43/XXX     
5Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.101,33SB
 1,25/1    1,29/1 SB    1,33/1 SB    1,37/XXX     
6Emilia VehniäinenEmilia Vehniäinen (-10)JyväskKU30.9.101,33
 1,15/1    1,20/1    1,25/1    1,29/1    1,33/2    1,37/XXX     
7Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.101,29
 1,10/1    1,15/1    1,20/1    1,25/1    1,29/3    1,33/XXX     
7Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.101,29
 1,15/1    1,20/1    1,25/1    1,29/3    1,33/XXX     
9Lilia JärvinenLilia Järvinen (-10)TampPy 2.4.101,25
 1,15/1    1,20/1    1,25/2    1,29/XXX     
10Elsa HelolahtiElsa Helolahti (-10)JyväskKU19.8.101,25PB
 1,10/1 PB    1,15/1 PB    1,20/3 PB    1,25/3 PB     
11Anni SahindalAnni Sahindal (-10)JyväskKU11.3.101,20PB
 1,10/1 PB    1,15/1 PB    1,20/1 PB    1,25/XXX     
11Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.111,20
 1,10/1    1,15/1    1,20/1    1,25/XXX     
13Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.101,10
 1,05/1    1,10/1    1,15/XXX     
T13 Seiväs/PV
1Jasmin KinnunenJasmin Kinnunen (-10)JyväskKU25.10.102,70PB kk13
 2,13/1    2,33/1    2,43/1    2,53/3 PB    2,60/XXO    2,65/O    2,70/O kk13    2,75/XXX     
2Hertta TikkaHertta Tikka (-10)JyväskKU25.1.102,43PB
 1,93/1    2,13/1    2,23/2 PB    2,33/3 PB    2,43/3 PB    2,53/XXX     
3Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.102,23PB
 2,03/1    2,13/1    2,23/1 PB    2,33/XXX     
4Lilia JärvinenLilia Järvinen (-10)TampPy 2.4.102,13PB
 1,73/1    1,83/1    1,93/1    2,03/2 PB    2,13/1 PB    2,23/XXX     
5Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.112,13
 1,73/1    1,83/1    1,93/1    2,03/1    2,13/2    2,23/XXX     
5Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.102,13
 1,83/1    1,93/1    2,03/1    2,13/2    2,23/XXX     
7Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.102,03PB
 1,73/1 PB    1,83/1 PB    1,93/1 PB    2,03/3 PB    2,13/XXX     
8Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.101,93PB
 1,53/1    1,63/1    1,73/1    1,83/1    1,93/1 PB    2,03/XXX     
9Saga SorriSaga Sorri (-12)JyväskKU12.3.121,93PB (11-v. ka 46.)
 1,33/2    1,43/1    1,53/1    1,63/2    1,73/1    1,83/2 PB    1,93/1 PB    2,03/XXX     
10Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.111,63PB
 1,23/1    1,33/1    1,43/1    1,53/1    1,63/1 PB    1,73/XXX     
10Sofia MunnukkaSofia Munnukka (-10)JyväskKU10.2.101,63PB
 1,23/1    1,33/1    1,43/1    1,53/1 PB    1,63/1 PB     
T13 4x200 m
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.28,03
 Elli Uusi-Maahi 11, Aino Tarkiainen 11, Martta Rikman 13, Iita Vahvanen 11 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy1.57,59
 Silja Kemppainen 10, Amelie Lehtinen 10, Lilia Järvinen 10, Pinja Luontila 11 
2Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu2.03,02
 Lumia Ahola 10, Hilma Kinnunen 10, Meri Kankaanpää 11, Saara Puranen 10 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.03,27
 Sofi Olokainen 10, Elsa Helolahti 10, Ilona Berg 10, Jasmin Kinnunen 10 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.04,43
 Emilia Vehniäinen 10, Aino Kangasniemi 10, Sini Korpi-Kyyny 11, Saimi Muhonen 10 
T12 200 m
1. erä
1Elli Uusi-MaahiElli Uusi-Maahi (-11)JyväskKU5.4.1132,85PB
2Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-11)JyväskKU10.9.1133,94PB
Iita VahvanenIita Vahvanen (-11)JyväskKU30.5.11DQ
2. erä
1Helmi-Tuuli HeiskanenHelmi-Tuuli Heiskanen (-11)KU-582.8.1131,31
2Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.1131,70PB
3Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.1133,76PB
3. erä
1Hilla KalliomäkiHilla Kalliomäki (-11)ValkKa 6.1.1128,75PB (12-v. ka 25.)
2Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.1130,62PB
3Minttu HeinoMinttu Heino (-11)JyväskKU1.4.1131,68PB
T12 Kuula/SP
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.1110,67
  9,33     10,67     9,76     X     
2Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.128,33PB
  8,33 PB     8,30     X     7,52     
3Hilla KalliomäkiHilla Kalliomäki (-11)ValkKa 6.1.117,95PB
  7,76 PB     6,56     7,74     7,95 PB     
4Helmi PiispanenHelmi Piispanen (-11)KivijKi14.3.117,89PB
  7,30 PB     7,10     7,89 PB     6,88     
5Meri KankaanpääMeri Kankaanpää (-11)SaarijPu8.4.117,49PB
  6,95     5,59     7,49 PB     7,16     
6Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.117,20PB
  6,06     X     6,90 PB     7,20 PB     
7Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.116,83PB
  6,48 PB     6,83 PB     6,80     6,83 =PB     
8Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.116,73
  6,58     5,70     6,73     6,34     
9Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-11)JyväskKU10.9.116,02PB
  5,49 PB     5,53 PB     6,02 PB     5,30     
10Elli Uusi-MaahiElli Uusi-Maahi (-11)JyväskKU5.4.115,49PB
  4,74 PB     5,49 PB     5,22     5,28     
11Iita VahvanenIita Vahvanen (-11)JyväskKU30.5.115,25PB
  4,99 PB     4,85     5,10 PB     5,25 PB     
T11 150 m
1. erä
1Lilja LakanenLilja Lakanen (-12)JyväskKU10.5.1224,65PB kk11
2Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.1225,15PB
3Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.1225,23PB
2. erä
1Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1223,89PB kk11
2Milja RentolaMilja Rentola (-12)JyväskKU9.1.1223,95PB
3Mette HujoMette Hujo (-12)KuopRei27.11.1225,57PB
4Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.1226,32PB
3. erä
1Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.1222,66PB kk11
2Paula NiskanenPaula Niskanen (-12)VarkKV11.5.1223,43PB
3Saga SorriSaga Sorri (-12)JyväskKU12.3.1223,69PB
4Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.1224,00PB
T11 1000 m
1Aada SuutariAada Suutari (-12)JyväskKU23.4.123.34,95PB
2Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.133.35,03PB (10-v. ka 16.)
3Lilja LakanenLilja Lakanen (-12)JyväskKU10.5.123.52,05PB
4Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.133.52,28PB
5Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.133.57,70PB
6Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.123.57,84SB
7Saga SorriSaga Sorri (-12)JyväskKU12.3.124.01,00PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.133,97 PB
  3,74 SB     3,90 PB     3,89     3,97 PB     
2Paula NiskanenPaula Niskanen (-12)VarkKV11.5.123,94 PB
  3,48     3,79 PB     3,79 =PB     3,94 PB     
3Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.123,92 
  3,41     3,62     3,72     3,92     
4Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.133,91 
  3,91     3,78     3,87     3,90     
5Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.133,89 PB
  3,89 PB     3,77     3,48     X     
6Hertta MeriläinenHertta Meriläinen (-13)JyväskKU29.4.133,82 PB
  3,82 PB     3,80     3,81     3,78     
7Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.123,70 
  3,70     3,68     3,48     3,59     
8Anna KankaanpääAnna Kankaanpää (-13)SaarijPu25.3.133,66 PB
  3,60     3,60     3,57     3,66 PB     
9Elsa HakkarainenElsa Hakkarainen (-12)JyväskKU6.3.123,57 PB
  3,57 PB     3,38     3,50     3,54     
10Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.123,51 
  3,39     3,51     3,38     3,34     
11Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.123,47 PB
  3,14 SB     3,34 SB     3,47 PB     3,33     
12Alisa SutinenAlisa Sutinen (-13)VarkKV19.3.133,44 PB
  3,44 PB     3,16     3,26     3,31     
13Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.133,43 PB
  3,33 =PB     3,43 PB     3,32     3,35     
14Mette HujoMette Hujo (-12)KuopRei27.11.123,39 
  3,29     3,39     3,32     3,35     
15Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.133,23 
  3,23     3,19     3,20     3,17     
16Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.123,18 
  3,12     3,18     3,14     3,18     
17Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.123,18 PB
  2,86     3,18 PB     2,83     3,05     
18Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.133,12 PB
  3,11 PB     3,12 PB     3,12 =PB     2,99     
19Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.133,09 
  2,95     X     3,09     3,06     
20Hertta AlonenHertta Alonen (-12)JyväskKU19.3.123,04 PB
  3,04 PB     2,88     2,96     2,85     
T11 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.19,29
 Liina Mäkelä 13, Vilma Kortelainen 13, Lilja Lakanen 12, Aada Suutari 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.24,46
 Milja Rentola 12, Saga Sorri 12, Martta Rikman 13, Ella Vesiaho 13 
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu2.31,30
 Enni Keskinen 13, Anna Kankaanpää 13, Lyyli Kinnunen 15, Hertta Kinnunen 12 
T10 150 m
1. erä
1Hertta MeriläinenHertta Meriläinen (-13)JyväskKU29.4.1323,21PB kk10(10-v. ka 15.)
2Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.1324,19PB
3Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.1325,06PB
4Alisa SutinenAlisa Sutinen (-13)VarkKV19.3.1326,39PB
2. erä
1Helen WidgrenHelen Widgren (-13)VarkKV2.6.1324,80PB
2Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.1326,14PB
3Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.1326,39PB
Elle NieminenElle Nieminen (-13)HeinI3.10.13DQ
3. erä
1Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.1323,75PB
2Anna KankaanpääAnna Kankaanpää (-13)SaarijPu25.3.1324,60PB
3Vilma KortelainenVilma Kortelainen (-13)JyväskKU24.12.1325,51PB
4Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.1326,39PB
4. erä
1Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.1323,14PB kk10(10-v. ka 14.)
2Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.1323,23PB (10-v. ka 17.)
3Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.1326,06PB
4Aino KortteinenAino Kortteinen (-13)JyväskKU28.8.1326,45PB
T10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Helen WidgrenHelen Widgren (-13)VarkKV2.6.138,41 PB kk10
  8,41 kk10 PB     8,27     X     8,41 =kk10 =PB     
2Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.138,41 PB =kk10
  8,23 PB     8,33 PB     8,41 =kk10 PB     X     
3Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.138,34 PB
  8,14 PB     8,25 PB     8,34 PB     8,33     
4Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.138,33 PB
  7,74 PB     8,15 PB     8,10     8,33 PB     
5Elle NieminenElle Nieminen (-13)HeinI3.10.137,68 PB
  6,59 PB     X     7,29 PB     7,68 PB     
6Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.137,63 PB
  7,63 PB     7,41     7,52     7,51     
7Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.137,63 PB
  7,50 PB     7,63 PB     X     7,29     
8Hertta MeriläinenHertta Meriläinen (-13)JyväskKU29.4.137,62 PB
  X     X     7,58 PB     7,62 PB     
9Vilma KortelainenVilma Kortelainen (-13)JyväskKU24.12.137,32 PB
  7,20 PB     7,20 =PB     7,32 PB     6,99     
10Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.136,98 PB
  6,98 PB     6,67     6,56     6,75     
T9 150 m
1. erä
1Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.1424,96PB kk9(9-v. ka 13.)
2Mila PasanenMila Pasanen (-14)JyväskKU25.6.1425,09PB (9-v. ka 17.)
3Tyyne KovanenTyyne Kovanen (-15)JyväskKU28.2.1527,02PB
4Sofia NiskanenSofia Niskanen (-15)VarkKV7.11.1529,99PB
2. erä
1Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.1527,04PB
2Seela KnuutilaSeela Knuutila (-14)JyväskKU17.3.1427,49PB
3Saana TurpeinenSaana Turpeinen (-15)JyväskKU31.10.1531,19PB
Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.14DQ
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.143,40 
  3,39     3,34     3,37     3,40     
2Aada KuukkanenAada Kuukkanen (-14)LaukU19.1.143,32 PB
  3,26     3,32 PB     3,23     3,29     
3Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.153,15 PB
  3,09     3,01     3,05     3,15 PB     
4Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.142,96 PB
  2,96 PB     2,89     2,84     2,93     
5Tyyne KovanenTyyne Kovanen (-15)JyväskKU28.2.152,95 PB
  2,78 PB     2,62     2,95 PB     2,93     
6Lyyli KinnunenLyyli Kinnunen (-15)SaarijPu16.1.152,80 
  2,80     2,78     2,69     2,69     
7Saara TiihonenSaara Tiihonen (-14)KangasnKa16.9.142,76 
  2,64     2,75     2,76     2,67     
8Seela KnuutilaSeela Knuutila (-14)JyväskKU17.3.142,76 
  2,73     2,54     2,52     2,76     
9Sofia NiskanenSofia Niskanen (-15)VarkKV7.11.152,50 PB
  2,33     2,25     2,50 PB     2,50 =PB     
10Saana TurpeinenSaana Turpeinen (-15)JyväskKU31.10.152,36 PB
  2,30 PB     2,26     2,04     2,36 PB     
T9 4x200 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.37,71
 Tyyne Kovanen 15, Saana Turpeinen 11, Seela Knuutila 14, Linda Toivonen 14 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut