TULOKSET: Kiekon hallimestaruuskilpailut, Pajulahti, Pajulahti-halli, 24.2.2023


111 urheilijaa, 111 lajisuoritusta

Miehet
M Kiekko/DT
1Antti PränniAntti Pränni (-01)PudasjU11.4.0155,17PB kk(22-v. ka 8.) 22-v. EM-raja
  53,56 kk PB     55,17 kk PB     52,54     55,11     53,05     55,17 =kk =PB     
2Rami KankaanpääRami Kankaanpää (-01)IlmajKi7.11.0153,48PB (22-v. ka 13.) 22-v. EM-raja/SUL
  51,71 PB     52,55 PB     X     X     53,48 PB     X     
3Mikko MartinmäkiMikko Martinmäki (-92)RaahVe20.4.9248,34PB
  46,54 SB     X     X     X     48,34 PB     45,71     
4Veikko LaitinenVeikko Laitinen (-97)KeurKi19.4.9747,03SB
  47,03 SB     46,44     44,94     X     X     46,96     
5Mika RuhtinasMika Ruhtinas (-96)JyväskKU17.7.9643,95SB
  43,59 SB     42,05     X     43,95 SB     X     43,68     
6Aleksi MutanenAleksi Mutanen (-99)HIFK26.5.9939,83PB
  39,32 PB     39,75 PB     X     X     39,83 PB     X     
7Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7134,73PB
  34,42 PB     34,73 PB     X     31,52     34,72     31,70     
8Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8632,03
  31,10     32,03     30,68     30,76     31,85     30,62     
M19 Kiekko/DT
1Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0452,97PB kk19(19-v. ka 18.)
  49,90     52,31 kk19 PB     52,08     49,11     52,97 kk19 PB     50,56     
2Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0548,52PB
  46,26 PB     X     X     47,11 PB     X     48,52 PB     
3Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0547,82PB
  47,82 PB     X     47,16     47,79     47,75     X     
4Max LampinenMax Lampinen (-04)KU-5811.10.0447,08PB
  X     X     45,35 PB     X     X     47,08 PB     
5Petrus JakonenPetrus Jakonen (-05)NakkVire2.5.0546,43PB
  X     46,43 PB     X     44,78     X     43,19     
6Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0445,67PB
  45,67 PB     43,58     43,83     X     X     44,38     
7Benjamin HolmbäckBenjamin Holmbäck (-05)IFÅsarna27.2.0542,98PB
  X     X     42,28 PB     X     42,98 PB     X     
8Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0441,30PB
  39,16 PB     39,09     40,88 PB     X     41,30 PB     41,16     
9Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0539,71PB
  38,89 PB     39,52 PB     39,71 PB     
M17 Kiekko/DT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0657,98PB kk17(17-v. ka 2.) EYOF-raja
  57,98 kk17 PB     55,32     53,33     54,93     X     53,35     
2Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0649,30PB (17-v. ka 51.)
  36,47 SB     48,68 PB     49,30 PB     X     X     48,72     
3Jussi HeikkiniemiJussi Heikkiniemi (-06)JanJa17.6.0649,13
  48,49     49,13     X     X     X     47,29     
4Miro ValtonenMiro Valtonen (-07)IkurinVi1.7.0744,68PB
  39,43     X     X     X     44,68 PB     X     
5Gabriel EklundGabriel Eklund (-07)IFNykn 21.3.0741,49PB
  36,58     X     39,23     41,49 PB     40,99     40,64     
6Jussi KoskelaJussi Koskela (-07)KangKi21.5.0740,48PB
  39,36     38,47     39,34     40,42 PB     40,48 PB     X     
7Miiro TähkänenMiiro Tähkänen (-07)MerikI30.1.0740,21PB
  38,11     X     X     40,21 PB     38,32     X     
8Juuso TuuraJuuso Tuura (-07)HaapajKi21.9.0737,61PB
  X     35,19 PB     34,20     37,61 PB     X     34,79     
9Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0734,74PB
  34,74 PB     32,33     X     
10Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0734,44PB
  X     30,92 PB     34,44 PB     
11Lenni LindholmLenni Lindholm (-06)JyväskKU7.4.0633,23PB
  31,66 PB     31,74 PB     33,23 PB     
12Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.0731,60PB
  X     X     31,60 PB     
13Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.0731,37PB
  31,37 PB     26,81     31,04     
P15 Kiekko/DT
1Hannez SarinHannez Sarin (-08)MalaxIF6.1.0852,57
  X     X     41,43     X     52,57     X     
2Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0846,19PB (15-v. ka 46.)
  X     46,19 PB     38,57     42,17     X     44,95     
3Artturi ErkkiläArtturi Erkkilä (-08)MerikI1.5.0843,95
  32,88     39,12     37,67     X     43,95     X     
4Samuli RomakkaniemiSamuli Romakkaniemi (-08)KuopRei 10.2.0843,57PB
  42,72 PB     41,10     40,82     41,45     43,57 PB     43,02     
5Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.0842,31PB
  32,75 PB     39,79 PB     41,87 PB     42,21 PB     42,31 PB     X     
6Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0840,50PB
  39,62     40,50 PB     39,59     X     X     X     
7Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0936,19PB kk14
  29,72     33,20     X     36,19 kk14 PB     X     34,18     
8Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0834,67PB
  31,92 PB     X     34,67 PB     X     X     33,47     
9Jasper HeikkiniemiJasper Heikkiniemi (-08)JanJa28.10.0831,50
  31,50     29,47     X     
Aarni ElomaaAarni Elomaa (-08)TampPy12.8.08NM
  X     X     X     
Naiset
N Kiekko/DT
1Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9953,86SB kk
  53,86 kk SB     50,68     X     51,91     X     X     
2Lotta-Kaisa ElianderLotta-Kaisa Eliander (-85)TuUL25.1.8549,74SB
  40,79 SB     47,67 SB     49,63 SB     X     47,99     49,74 SB     
3Enni AulaEnni Aula (-03)PudasjU13.9.0347,73PB (ka 30.) (22-v. ka 22.)
  X     45,26 SB     44,96     44,73     47,73 PB     X     
4Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0147,62SB
  46,17 SB     46,79 SB     46,39     47,22 SB     47,53 SB     47,62 SB     
5Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9447,29=SB
  44,22     47,29 =SB     X     43,71     45,97     X     
6Vilma RäsänenVilma Räsänen (-03)ViitVie6.9.0346,02SB
  44,57     X     X     44,21     42,16     46,02 SB     
7Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0145,73SB
  45,73 SB     45,70     X     X     45,15     X     
8Piia KoskiPiia Koski (-96)TeuvRi9.6.9644,91PB (ka 53.)
  43,99 PB     42,67     43,72     42,27     X     44,91 PB     
9Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9542,20SB
  37,80 SB     38,94 SB     42,20 SB     
10Anni VähäkoskiAnni Vähäkoski (-02)TampU2.5.0241,93
  41,26     41,93     X     
11Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0041,54SB
  41,54 SB     X     40,54     
12Emilia AnttilaEmilia Anttila (-00)BorgåAk23.11.0038,35PB
  35,69 SB     36,63 SB     38,35 PB     
13Maria OlkkonenMaria Olkkonen (-00)HartVoi26.3.0037,10PB
  X     37,10 PB     X     
14Jemina OllikkaJemina Ollikka (-01)LahdA8.11.0136,30PB
  36,27 PB     35,94     36,30 PB     
15Jenni KangasJenni Kangas (-92)LahdA3.7.9235,12PB
  35,12 PB     33,17     X     
16Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0334,77SB
  34,77 SB     34,39     X     
N19 Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0548,03PB kk19(ka 28.) (22-v. ka 20.) (19-v. ka 12.)
  43,64 kk19 SB     46,05 kk19 PB     41,87     45,98     45,48     48,03 kk19 PB     
2Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.0543,84PB (ka 71.) (22-v. ka 60.)
  41,62 SB     40,08     37,25     39,65     43,84 PB     42,64     
3Pinja NaulaPinja Naula (-04)TuUL17.4.0440,72
  40,72     40,12     X     36,29     40,16     39,57     
4Sanni-Maria MäkeläSanni-Maria Mäkelä (-05)NoormNo16.3.0540,24
  X     40,24     X     X     X     37,43     
5Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0540,19PB
  36,42 PB     X     36,20     38,43 PB     40,19 PB     X     
6Pinja NieminenPinja Nieminen (-05)PorinYU25.1.0537,97PB
  36,57     34,97     36,54     X     X     37,97 PB     
7Tuuli KammonenTuuli Kammonen (-04)MikkKV 21.10.0435,66PB
  28,73 PB     34,90 PB     X     32,66     35,66 PB     33,31     
8Elli SeppänenElli Seppänen (-05)KauhWi13.4.0535,49PB
  32,71 PB     33,08 PB     34,41 PB     X     33,42     35,49 PB     
9Amelie BystedtAmelie Bystedt (-05)IFFemman30.12.0533,98SB
  31,93 SB     33,98 SB     32,73     
10Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0533,61SB
  X     33,61 SB     X     
11Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0533,05PB
  30,99 PB     33,05 PB     32,64     
12Jenniina VirtanenJenniina Virtanen (-04)JanJa26.8.0432,68
  32,68     32,27     X     
13Veera KapiainenVeera Kapiainen (-05)MikkKV9.8.0532,04PB
  28,11 PB     X     32,04 PB     
14Emilia ImmonenEmilia Immonen (-04)JyväskKU7.5.0430,82SB
  29,49 SB     30,82 SB     29,80     
15Pinja MuotkaPinja Muotka (-04)LahdA15.10.0428,80PB
  28,80 PB     28,48     X     
Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.04NM
  X     X     X     
N17 Kiekko/DT
1Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0642,61PB kk17(17-v. ka 22.) EYOF-raja
  36,09 PB     38,86 kk17 PB     X     36,61     X     42,61 kk17 PB     
2Iida MuukkaIida Muukka (-07)VantSa20.6.0742,59PB (16-v. ka 7.) EYOF-raja
  39,35 PB     37,54     40,59 PB     39,27     39,89     42,59 PB     
3Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)NakkVire10.7.0639,70PB
  36,61     X     38,75 PB     X     X     39,70 PB     
4Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0639,39PB
  37,80 PB     26,41     37,63     39,39 PB     38,63     30,52     
5Rania ToivonenRania Toivonen (-06)UudKK14.4.0634,89
  34,89     X     X     31,32     32,50     X     
6Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.0734,53PB
  34,53 PB     29,40     29,68     X     X     X     
7Leia LommiLeia Lommi (-07)KarhKa10.9.0734,37PB
  X     34,37 PB     X     32,53     32,89     31,97     
8Ida AarnioIda Aarnio (-06)HämeenlTa19.10.0629,10PB
  29,10 PB     28,55     X     X     X     28,98     
9Inka MännistöInka Männistö (-07)NakkVire20.6.0729,00
  28,93     X     29,00     
10Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.0628,86PB
  26,19 PB     25,55     28,86 PB     
11Kristiina NevalainenKristiina Nevalainen (-07)KuopRei1.7.0728,09PB
  28,09 PB     X     X     
12Erin JohanssonErin Johansson (-07)BorgåAk16.2.0727,71PB
  27,71 PB     X     27,59     
13Essi IlomäkiEssi Ilomäki (-06)TampPy15.8.0627,47PB
  26,12 SB     27,47 PB     X     
14Saima LaakkonenSaima Laakkonen (-07)TampPy 4.3.0727,39PB
  27,39 PB     24,69     26,67     
15Anni ViljanenAnni Viljanen (-06)ToijVau6.3.0627,03
  X     26,08     27,03     
16Sanni-Veera ViertolaSanni-Veera Viertola (-06)RiihimKi28.3.0625,75PB
  23,70 PB     X     25,75 PB     
17Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.0625,01SB
  25,01 SB     24,50     24,06     
18Vilma LehtoVilma Lehto (-07)HämeenlTa6.12.0722,11PB
  19,15 PB     22,11 PB     19,79     
T15 Kiekko/DT
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0843,51
  40,33     X     41,95     42,74     42,46     43,51     
2Iitu RiekkinenIitu Riekkinen (-08)JyväskKU15.4.0841,98PB (15-v. ka 27.)
  41,98 PB     41,84     X     X     X     X     
3Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.0941,43PB kk14(14-v. ka 5.)
  39,39     X     37,88     40,17     41,43 kk14 PB     39,44     
4Oona MännistöOona Männistö (-09)NakkVire16.4.0937,79
  33,87     X     X     37,79     X     37,56     
5Roosa AulamoRoosa Aulamo (-08)TampPy 8.7.0836,71PB
  30,21 PB     36,25 PB     35,05     36,71 PB     X     27,92     
6Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0936,56
  X     36,19     33,94     34,10     36,56     33,49     
7Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.0935,80PB
  31,56 PB     31,79 PB     35,80 PB     34,80     34,59     33,68     
8Emilia LehtinenEmilia Lehtinen (-08)KarhU12.5.0835,30PB
  29,21 PB     35,30 PB     X     32,67     34,31     32,22     
9Milja KaapuMilja Kaapu (-08)PunkalKu3.1.0832,92
  X     32,92     X     
10Elina NaumanenElina Naumanen (-08)JorU24.8.0832,89PB
  31,80 PB     32,89 PB     26,89     
11Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.0932,19PB
  32,19 PB     X     X     
12Sini SeppänenSini Seppänen (-08)TampPy10.2.0832,13PB
  32,13 PB     31,94     X     
13Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0830,71
  30,71     X     25,88     
14Elin BergmanElin Bergman (-08)IFKraft 6.11.0830,35
  X     30,35     X     
15Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0929,88
  29,88     29,75     X     
16Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0829,30PB
  29,30 PB     25,92     27,65     
17Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.0828,42SB
  26,03     28,42 SB     X     
18Tanja MuotkaTanja Muotka (-08)LahdA22.4.0825,60PB
  25,60 PB     X     X     
Helmi HuopalainenHelmi Huopalainen (-08)ValkKa13.3.08NM
  X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat