TULOKSET: Kansalliset kilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 12.2.2023


335 urheilijaa, 459 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Teo BlomqvistTeo Blomqvist (-03)ViipU2.10.03 8,40
2Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.05 8,44
3Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.98 8,63
4Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 9,09
Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 DNS
Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.02 DNS
2. erä
1Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 6,90
2Atte SormunenAtte Sormunen (-01)TampPy6.4.01 7,05PB
3Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.04 7,24
4Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.91 7,37
Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 DNS
Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 DNS
Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.04 DNS
Alkuerät
1. erä
1Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.91 7,34
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 7,45PB
3Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.98 7,45SB
4Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.02 7,62SB
5Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.05 7,65PB
6Teo BlomqvistTeo Blomqvist (-03)ViipU2.10.03 7,73
2. erä
1Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,04
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,12
3Atte SormunenAtte Sormunen (-01)TampPy6.4.01 7,22
4Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.04 7,26
5Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,30
6Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.04 7,33PB
7Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 7,40=PB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0023,43
2Teo BlomqvistTeo Blomqvist (-03)ViipU2.10.0324,82PB
3Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.9526,55PB
2. erä
1Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.0522,97PB
2Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.0023,00PB
3Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0524,55PB
4Mikael LahdensuoMikael Lahdensuo (-05)TampPy24.9.0524,70PB
5Emil ViioEmil Viio (-99)TampPy27.7.9925,68PB
6Seppo AppelqvistSeppo Appelqvist (-70)GamlakIF30.6.7026,00SB
3. erä
1Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,51
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9822,76PB
3Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0522,94PB
4Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0523,07
5Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0223,16PB
Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.04DNF
4. erä
1Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.9721,97PB (ka 85.)
2Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0522,20PB kk19
3Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0422,26PB
4Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.0022,40SB
5Samuli TakkunenSamuli Takkunen (-04)AlavVi3.6.0422,54PB
6Teemu JokelaTeemu Jokela (-82)SeinäjsU2.1.8224,71
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.05 52,36PB
2Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 52,47PB
3Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.05 54,28PB
2. erä
1Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.04 49,05PB kk kk19(ka 87.) (22-v. ka 43.) (19-v. ka 13.)
2Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 49,11PB
3Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 50,40SB
4Dani LirkkiDani Lirkki (-02)JyväskKU13.3.02 51,45PB
5Elmeri LesonenElmeri Lesonen (-02)SotkJy23.9.02 52,38PB
6Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 54,73SB
3. erä
1Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 48,80SB kk
2Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.97 49,47SB
3Max TallqvistMax Tallqvist (-01)BorgåAk16.6.01 49,54SB
4Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.04 50,27PB
5Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 51,53SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.53,69PBSE17 kk kk19 kk17 EYOF-raja
2Antton LauntoAntton Launto (-90)SauvU10.9.901.55,66SB
3Lassi KuvaLassi Kuva (-00)LahdA4.4.001.56,61SB
4Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.061.56,65PB (17-v. ka 7.)
5Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.051.56,75PB
6Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.57,52SB
7Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.57,67PB
8Teemu PihlajamäkiTeemu Pihlajamäki (-03)LapVi3.3.032.00,94PB
Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98DNF
2. erä
1Johannes EhrsJohannes Ehrs (-02)IFVOM10.10.022.02,52
2Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.042.02,69SB
3Benjamin BjörkellBenjamin Björkell (-01)PorvU10.6.012.04,02PB
4Antti SakalaAntti Sakala (-98)SippKu16.9.982.04,34PB
5Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.042.04,53PB
6Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.072.05,96PB
7Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.082.07,48PB kk15
8Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.052.11,43SB
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.56,10SB kk
2Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98 4.00,75PB
3Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 4.00,98PB
4Luukas KontroLuukas Kontro (-05)JyväskKU17.4.05 4.01,81SB kk19
5Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.13,46PB
6Daniel ÄikäsDaniel Äikäs (-03)HKV1.4.03 4.14,73PB
7Akseli AittoniemiAkseli Aittoniemi (-06)VehmU29.3.06 4.22,09PB
8Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.06 4.24,54PB
9Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.75 4.24,91SB
10Riku-Antti NaskaliRiku-Antti Naskali (-91)KylmäkVei20.11.91 4.25,42PB
11Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.95 4.30,06PB
12Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.07 4.36,11PB
13Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.87 4.37,70PB
14Jimi MujunenJimi Mujunen (-04)LahdA7.8.04 4.45,35PB
15Aaro JaakkolaAaro Jaakkola (-07)PorvU3.11.07 4.46,21PB
16Tyko SuomiTyko Suomi (-05)ForssSa14.3.05 4.49,17PB
17Teemu StrandénTeemu Strandén (-98)ViipU19.1.98 4.54,59PB
Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.97 DNF
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)TampPy8.7.96 8.11,81SB kk
2Rasmus PalmiRasmus Palmi (-89)HKV28.5.89 9.11,72PB
3Juho-Kusti SivosaviJuho-Kusti Sivosavi (-00)TurWei20.3.00 9.13,91SB
4Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72 9.15,97SB
5Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.93 9.19,59PB
6Eero RantaEero Ranta (-06)LempKiYU15.3.06 9.27,87PB
7Reijo RonnilaReijo Ronnila (-88)HeinI7.2.88 9.37,40SB
8Henri TaipaleHenri Taipale (-92)KU-583.2.9210.08,65PB
9Lasse KeroLasse Kero (-77)TuUL3.6.7710.18,61SB
Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 DNF
Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.00 DNF
Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.75 DNF
Anssi MustonenAnssi Mustonen (-05)KoivKi28.4.05 DNF
M 60 m aidat/hurdles
1Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,40
2Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.03 8,44
3Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.03 8,63PB
4Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.02 9,09
Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.93 DNS
Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 DNS
Alkuerät
1. erä
1Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,49
2Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.03 8,51
3Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.93 8,55SB
4Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.02 8,62SB
5Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 8,74PB
6Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.03 8,78SB
M 300 m aidat/hurdles
1Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0141,27PB kk
2Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.9742,75SB
M Korkeus/HJ
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,16SB kk
 1,98/O    2,01/O    2,04/O    2,07/O    2,10/O    2,13/O    2,16/XO kk SB    2,20/XXX     
2Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)OrivPo19.11.041,98SB
 1,80/O    1,85/O    1,90/O    1,95/XO    1,98/XXO SB    2,01/XXX     
3Artturi TiipiöArtturi Tiipiö (-97)TeuvRi14.2.971,90
 1,80/O    1,85/O    1,90/O    1,95/XXX     
4Joonatan VeijolaJoonatan Veijola (-02)HämeenlTa9.7.021,90
 1,80/O    1,85/O    1,90/XO    1,95/XXX     
5Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.061,90PB kk17
 1,80/XO    1,85/O    1,90/XXO kk17 PB    1,95/XXX     
6Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.051,75PB
 1,70/XO    1,75/O PB    1,80/XXX     
M Seiväs/PV
1Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,55
 4,45/XO    4,55/XXO    4,70/XXX     
2Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.024,45PB
 4,05/O    4,20/O    4,35/XO    4,45/O PB    4,55/XXX     
3Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.034,45PB
 4,20/O    4,35/O    4,45/XO PB    4,55/XXX     
4Petteri TuomaalaPetteri Tuomaala (-05)SalSa14.3.054,45PB
 4,05/XO    4,20/XO    4,35/O    4,45/XO PB    4,55/XXX     
5Miro HeikkonenMiro Heikkonen (-04)HIFK2.9.044,35
 4,20/XXO    4,35/O    4,45/XXX     
6Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.044,35
 4,35/XO    4,55/XXX     
6Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.064,35PB
 4,20/O    4,35/XO PB    4,45/XXX     
6Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.014,35SB
 4,35/XO SB    4,45/XXX     
9Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.044,20
 4,05/O    4,20/O    4,35/XXX     
10Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.054,20PB
 3,80/O    4,05/XO    4,20/O PB    4,35/XXX     
11Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.034,05
 4,05/XO    4,20/XXX     
12Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.073,55
 3,55/O    3,80/XXX     
13Elmeri LaineElmeri Laine (-07)MaskKa20.6.073,05
 2,80/O    3,05/O    3,30/XXX     
Petri LaitinenPetri Laitinen (-66)KangasnKa6.5.66NH
 3,55/XXX     
M Pituus/LJ
1Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.017,14 SB
  6,99 SB     6,95     7,14 SB     X     X     X     
2Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.037,05 PB
  6,67     6,87 PB     7,05 PB     6,77     6,20     7,05 =PB     
3Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,93 SB
  X     6,78     6,93 SB     6,93 =SB     X     X     
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.936,83 SB
  4,27 SB     6,58 SB     6,65 SB     6,69 SB     6,83 SB     6,80     
5Eetu JokelaEetu Jokela (-03)AlavVi20.2.036,76 SB
  6,56 SB     6,32     6,64 SB     6,66 SB     6,76 SB     6,64     
6Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.036,70 SB
  6,61 SB     6,65 SB     6,43     X     6,62     6,70 SB     
7Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.926,66 PB
  6,66 PB     6,40     6,23     6,37     6,30     6,57     
8Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.026,52 SB
  6,35 SB     6,51 SB     6,39     6,52 SB     5,06     6,41     
9Simeon VorselmanSimeon Vorselman (-04)HKV1.4.046,47 
  6,47     X     X     
10Miika MäkinenMiika Mäkinen (-95)RiihimKi3.1.956,25 SB
  6,10 SB     6,25 SB     6,02     
11Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.026,22 SB
  6,22 SB     X     X     
12Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.026,06 SB
  6,06 SB     6,03     5,80     
13Eelis HarjunmaaEelis Harjunmaa (-05)TampPy8.4.055,96 PB
  5,56 SB     X     5,96 PB     
14Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.055,43 
  5,42     5,43     X     
15Aaron HalmeAaron Halme (-05)TampPy3.12.055,34 PB
  4,19 SB     5,34 PB     X     
Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.04DNS 
Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.00DNS 
M Kolmiloikka/TJ
1Niko SimolaNiko Simola (-93)VammsVoi23.4.9314,16 SB
  14,16 SB     13,29     X     X     X     X     
2Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.0513,79 
  13,29     13,32     13,43     13,48     13,76     13,79     
3Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.0413,59 SB
  13,59 SB     13,52     P     X     P     P     
4Eelis HarjunmaaEelis Harjunmaa (-05)TampPy8.4.0513,57 PB
  X     X     13,09     13,02     X     13,57 PB     
5Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.0513,40 PB
  X     X     13,04     13,16     13,40 PB     13,03     
6Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.0613,14 
  13,14     12,98     12,89     12,80     X     13,10     
7Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.0612,58 SB
  X     12,49 SB     12,36     P     12,58 SB     P     
M Kuula/SP
1Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.0213,26PB
  12,64 SB     12,72 SB     X     12,39     13,26 PB     X     
2Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8112,31SB
  11,69     X     X     11,84     12,31 SB     11,98     
M19 60 m aidat/hurdles
1Aapo NikkolaAapo Nikkola (-04)HKV2.1.04 8,11PB (19-v. ka 63.)
2Lassi PihlavistoLassi Pihlavisto (-04)HKV13.5.04 8,30PB
3Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 8,89PB
Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.05 DQ
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.0636,38PB
2Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.0737,15PB
3Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0637,44PB
4Otso BarckOtso Barck (-06)KeskiUYU16.10.0639,25PB
Otso LuodeslampiOtso Luodeslampi (-06)LempKiYU12.1.06DNF
M17 60 m aidat/hurdles
1Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.06 8,41
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 8,43PB
3Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 8,52PB
4Manu KankaanniemiManu Kankaanniemi (-06)VammsVoi16.3.06 8,52PB
5Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.06 8,72
6Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.0710,45PB
Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.07 DQ
M17 300 m aidat/hurdles
1Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.0739,64PB kk17(17-v. ka 17.) (16-v. ka 7.)
2Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.0640,00PB (17-v. ka 28.)
3Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.0742,31PB (17-v. ka 100.) (16-v. ka 48.)
4Tymofii KravchukTymofii Kravchuk (-07)ViipU/UKR13.10.0744,05PB (16-v. ka 85.)
Naiset
N 60 m
1. erä
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,82SB
2Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.98 7,82
3Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)LapinlVe3.3.09 7,84PB kk14(15-v. ka 21.) (14-v. ka 6.)
4Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,89
5Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 8,02
6Sara SiltalaSara Siltala (-01)HKV25.5.01 8,14SB
7Anna AksenovaAnna Aksenova (-96)HIFK/RUS4.12.96 8,15 uk
Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.03 DQ
2. erä
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 7,44SB
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,56=PB
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,61SB
4Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.03 7,64
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,73=PB =kk17
6Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 7,77PB
7Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.03 7,79PB
8Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 7,90
Alkuerät
1. erä
1Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 7,80PB
2Emilia HeinoEmilia Heino (-02)TampPy25.12.02 8,37
3Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 8,46SB
4Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.85 8,70SB
5Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.09 9,35
6Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.08 9,36
2. erä
1Anna AksenovaAnna Aksenova (-96)HIFK/RUS4.12.96 8,16 uk
2Sara SiltalaSara Siltala (-01)HKV25.5.01 8,16SB
3Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.96 8,17PB
4Nilla OksanenNilla Oksanen (-06)TampPy25.9.06 8,19SB
5Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.07 8,53
6Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.09 8,66
7Netta RoivainenNetta Roivainen (-09)TampPy20.10.09 8,73PB
8Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.09 8,95
3. erä
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)LapinlVe3.3.09 7,86PB kk14
2Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,90
3Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,93
4Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 8,01
5Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.03 8,08
6Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.97 8,30
7Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.96 8,31
4. erä
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 7,51SB
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,60SB
3Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.03 7,61
4Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,65
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,73PB kk17
6Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.03 7,80=PB
7Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.98 7,83
7Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 7,83
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0827,41PB
2Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.0728,93PB
3Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0629,42PB
Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07DNS
2. erä
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)LapinlVe3.3.0925,72PB kk14(15-v. ka 10.) (14-v. ka 2.)
2Kerttu KinnunenKerttu Kinnunen (-02)JyväskKU8.4.0227,92PB
3Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0629,26PB
4Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.0829,96PB
5Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.0830,67PB
6Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.0832,10PB
3. erä
1Olivia HeinoOlivia Heino (-02)TuUL16.1.0225,70PB
2Ella-Sofia HyöveläElla-Sofia Hyövelä (-06)LiedPa19.6.0626,29PB
3Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.0026,51
4Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0226,75PB
5Anna AksenovaAnna Aksenova (-96)HIFK/RUS4.12.9626,80 uk
6Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.0627,16PB
4. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,08SB kk
2Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.0324,47PB (ka 41.) (22-v. ka 24.)
3Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0124,55PB (22-v. ka 27.)
4Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9624,69PB
5Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.0324,92PB (ka 88.) (22-v. ka 65.)
6Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9626,34
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.96 59,06PB
2Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 62,72
3Hanna-Maija SiltanenHanna-Maija Siltanen (-03)HKV26.6.03 66,00PB
4Missu EskolaMissu Eskola (-80)HKV11.5.80 66,97PB
5Mona KorelinMona Korelin (-04)HKV15.5.04 67,24PB
6Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05 67,31PB
2. erä
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 58,72PB
2Jelizaveta TsubarevaJelizaveta Tsubareva (-04)SjundeåIF21.10.04 61,12PB
3Lotta KoivulehtoLotta Koivulehto (-01)HKV18.12.01 62,90PB
4Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03 63,01
5Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 63,19PB
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.97 64,15PB
3. erä
1Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 57,65PB kk19(22-v. ka 84.)
2Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 58,00PB
3Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.05 58,90PB
4Lotta MäkinenLotta Mäkinen (-01)JyväskKU9.4.01 59,32PB
5Laura NakolinnaLaura Nakolinna (-97)TuUL30.7.97 59,41SB
6Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 60,84SB
4. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 55,99PB kk19(ka 43.) (22-v. ka 27.) (19-v. ka 13.)
2Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 56,48PB (ka 58.)
3Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 58,32PB
4Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 59,24SB
5Jenna-Emilia PiirainenJenna-Emilia Piirainen (-03)PohjKoi9.1.03 59,28SB
6Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 59,49PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Chantelle PeterChantelle Peter (-06)HKV27.6.062.25,38SB
2Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.012.26,68PB
3Sofia SivunenSofia Sivunen (-06)PorinYU28.1.062.27,92SB
4Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.062.29,51PB
5Päivi KnutarPäivi Knutar (-76)KälvTa7.5.762.31,14
6Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.092.31,66PB
7Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.072.33,88PB
8Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.41,36
2. erä
1Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.062.13,48PB kk19 kk17(ka 92.) (22-v. ka 63.) (17-v. ka 21.) EYOF-raja
2Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.992.13,59PB
3Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.052.16,04PB
4Ella MykkänenElla Mykkänen (-04)IisVi20.8.042.16,87PB
5Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.17,48SB
6Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.922.18,61PB
7Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.952.19,48SB
8Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.072.32,97SB
3. erä
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.032.09,34PB kk
2Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.062.09,76PBSE17 kk19 kk17 EYOF-raja
3Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.032.10,03PB (ka 43.) (22-v. ka 20.)
4Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)LahdA9.10.932.12,05SB
5Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.12,46SB
6Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.982.12,92PB (ka 79.)
Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.00DNF
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.92 4.37,53PB
2Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.02 4.37,87SB
3Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.94 4.43,89SB
4Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 4.46,73PB
5Johanna RinteeläJohanna Rinteelä (-88)TuUL3.3.88 4.50,16SB
6Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.07 4.52,16PB kk19 kk17
7Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05 4.52,81PB
8Taimi VallinojaTaimi Vallinoja (-07)HKV 4.5.07 4.56,63PB
9Camilla NiemiCamilla Niemi (-00)ViipU20.12.00 5.00,71PB
10Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 5.02,07PB
11Katja HannénKatja Hannén (-09)PorvU4.8.09 5.04,68PB kk14
12Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.08 5.09,14PB kk15
13Sanna KullbergSanna Kullberg (-75)KU-5815.2.75 5.09,92SB
14Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.08 5.14,30PB
15Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.08 5.20,76PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aino NiemiAino Niemi (-92)TuUL7.3.92 9.48,85PB kk(ka 75.)
2Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.94 9.55,83SB
3Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 9.57,53PB
4Violeta AlonsoVioleta Alonso (-02)ESP4.5.0210.07,06 uk
5Cecilia ÖsterbladCecilia Österblad (-00)VasaIS28.2.0010.09,98PB
6Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)JyväskKU20.4.9910.12,36SB
7Emilia SiltanenEmilia Siltanen (-83)JyväskKU19.3.8310.17,14SB
8Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.9310.26,90SB
9Natalija NylundNatalija Nylund (-97)LahdA6.2.9710.29,97PB
10Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.0610.35,89PB kk17
11Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)HyvsU23.2.9810.38,02PB
12Anne LyytinenAnne Lyytinen (-96)KU-582.11.9610.38,43PB
13Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.8610.38,90PB
14Helmi KarkiainenHelmi Karkiainen (-05)JyväskKU16.5.0510.58,27PB
N 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 9,06
2Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.03 9,15SB
3Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.00 9,33
4Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.01 9,35
5Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.04 9,49
Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 DNS
Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.05 DNS
2. erä
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,41
2Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,57
3Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.03 8,62SB
4Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.02 8,97
5Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.00 8,97
6Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 9,20
Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)HIFK20.10.02 DNF
Alkuerät
1. erä
1Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.01 9,32PB
2Olivia AsikainenOlivia Asikainen (-04)KaipVi26.1.04 9,45PB
3Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 9,52PB
4Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0310,19
2. erä
1Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.00 8,93PB
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 9,05PB
3Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.00 9,27=PB
4Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.05 9,36
5Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 9,36
6Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.04 9,46
3. erä
1Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)HIFK20.10.02 8,44SB
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,53
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,61
4Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.03 8,63SB
5Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.02 8,91
6Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.03 9,27
7Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 9,32
Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.00 DNF
N 300 m aidat/hurdles
1Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.0641,66PB kk kk19 kk17(ka 15.) (22-v. ka 14.) (19-v. ka 6.)
2Henni PiirainenHenni Piirainen (-08)HIFK9.2.0844,90PB kk15(19-v. ka 81.) (15-v. ka 6.)
3Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0545,03PB
4Rosa SalonenRosa Salonen (-02)KU-5820.8.0245,30SB
5Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.0046,29SB
N Korkeus/HJ
1Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.061,70
 1,60/O    1,64/XO    1,67/O    1,70/O    1,73/XXX     
2Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.061,64
 1,60/XO    1,64/XXO    1,67/XXX     
3Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.071,60
 1,60/XO    1,64/XXX     
4Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.061,60PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/XXO PB    1,64/XXX     
4Saimi LithoviusSaimi Lithovius (-05)LimNM7.7.051,60
 1,55/O    1,60/XXO    1,64/XXX     
6Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.051,55
 1,50/XXO    1,55/O    1,60/XXX     
7Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.031,55
 1,45/O    1,50/O    1,55/XO    1,60/XXX     
8Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.051,55
 1,50/XO    1,55/XO    1,60/XXX     
9Nilla OksanenNilla Oksanen (-06)TampPy25.9.061,50PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O PB    1,55/XXX     
10Pihla LahtinenPihla Lahtinen (-06)TampPy 9.10.061,50PB
 1,50/XO PB    1,55/XXX     
11Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.061,45
 1,45/XXO    1,50/XXX     
12Angeliina RuotsalainenAngeliina Ruotsalainen (-07)TampPy30.1.071,40SB
 1,40/O SB    1,45/XXX     
Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.00NH
 1,45/X-     
N Seiväs/PV
1Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,10SB
 3,90/O    4,00/O    4,10/XO SB    4,20/XXX     
2Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.974,00
 3,90/O    4,00/O    4,10/XXX     
3Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,70
 3,55/O    3,70/XO    3,80/XX    3,90/X     
4Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.023,55SB
 3,40/XO    3,55/XO SB    3,70/XXX     
5Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,40
 3,20/O    3,40/O    3,55/XXX     
6Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,40
 3,20/O    3,40/XO    3,55/XXX     
7Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.083,20
 3,00/O    3,20/XO    3,40/XXX     
7Emilia TuomaalaEmilia Tuomaala (-02)SalSa20.7.023,20
 3,20/XO    3,40/XXX     
N Pituus/LJ
1Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.075,65 SB kk17
  5,49     X     X     5,65 kk17 SB     5,64     5,47     
2Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.035,58 SB
  X     5,45 SB     5,46 SB     5,58 SB     X     X     
3Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.025,53 =SB
  5,48     5,32     5,42     X     X     5,53 =SB     
4Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.035,50 SB
  5,25     5,22     5,26     X     X     5,50 SB     
5Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.975,42 SB
  5,24 SB     5,19     5,30 SB     X     5,42 SB     X     
6Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.045,41 
  X     X     5,41     5,41     X     X     
7Andrea RönnskärAndrea Rönnskär (-03)IKFalken28.7.035,36 PB
  X     5,29 SB     5,32 SB     5,36 PB     5,34     X     
8Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.035,33 PB
  4,92     5,33 PB     4,99     X     3,44     P     
9Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.055,23 
  4,99     5,12     5,23     
10Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.015,21 SB
  X     5,19 SB     5,21 SB     
11Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.065,21 
  X     5,21     4,89     
12Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.065,15 PB
  5,15 PB     5,03     5,04     
13Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.075,09 SB
  5,09 SB     P     P     
14Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.005,07 PB
  4,94     5,07 PB     5,07 =PB     
15Olivia KärkiOlivia Kärki (-06)NoormNo8.3.065,07 
  X     5,07     X     
15Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.855,07 
  5,07     X     X     
17Oona LentoOona Lento (-05)TampPy6.12.055,05 SB
  5,05 SB     5,02     4,97     
18Helmi TarkiainenHelmi Tarkiainen (-04)TampPy4.2.044,97 PB
  X     4,97 PB     4,94     
19Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.044,83 
  4,73     4,83     4,81     
20Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.014,36 
  X     4,36     4,36     
21Olivia AsikainenOlivia Asikainen (-04)KaipVi26.1.044,09 
  3,90     4,09     X     
22Martta NieminenMartta Nieminen (-07)TampPy18.10.074,03 SB
  4,03 SB     3,82     3,89     
N Kolmiloikka/TJ
1Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.0112,06 
  12,06     11,85     11,69     11,61     11,86     X     
2Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.9711,49 PB
  11,22 PB     11,43 PB     11,49 PB     11,02     11,05     P     
3Anni ElfvingAnni Elfving (-98)TampPy4.3.9811,39 =PB
  X     10,79     10,91     11,02     11,39 =PB     11,30     
4Emilia HeinoEmilia Heino (-02)TampPy25.12.0211,35 
  X     11,35     11,33     X     P     X     
5Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0511,21 PB
  11,03 PB     11,20 PB     11,21 PB     11,01     11,04     10,94     
6Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.0411,20 SB
  11,20 SB     X     X     X     X     X     
7Emilia VoutilainenEmilia Voutilainen (-03)HKV5.1.0311,05 
  X     11,05     10,86     10,91     10,93     10,92     
N Kuula/SP
1Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0014,43=SB
  13,95     14,38     X     X     X     14,43 =SB     
2Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0513,09PB
  11,35     13,09 PB     12,20     12,42     12,59     12,52     
3Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.0112,79SB
  12,49     12,06     12,79 SB     X     12,12     12,76     
4Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,77
  11,09     11,85     12,54     12,27     X     12,77     
5Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0512,70PB
  11,42     12,39 PB     12,70 PB     12,17     12,26     12,27     
6Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0312,17PB
  10,85     11,53     11,31     12,17 PB     11,68     X     
7Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.0011,68PB
  11,68 PB     11,01     11,31     11,04     11,18     11,51     
8Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9911,63PB
  11,63 PB     X     X     X     X     X     
9Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.0010,26
  X     10,03     10,26     
10Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.059,94PB
  9,94 PB     8,86     9,11     
11Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.059,40
  8,91     X     9,40     
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Netta RoivainenNetta Roivainen (-09)TampPy20.10.0945,50PB
2Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.0946,83PB
3Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.0948,18PB
4Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.0948,35PB
2. erä
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0640,98SB
2Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0642,82PB
3Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.0944,49PB
4Nora KorelinNora Korelin (-06)HKV3.3.0647,93PB
5Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0849,02
N17 60 m aidat/hurdles
1Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.06 8,47
2Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.06 8,70PB
3Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,79
4Maria DjuskoMaria Djusko (-07)HämeenlTa 13.3.07 8,79
5Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.06 8,98
6Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 9,18PB
7Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.07 9,58PB
N17 300 m aidat/hurdles
1Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.0645,97PB kk kk19
2Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.0746,35PB
3Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0748,01PB
4Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0948,34PB kk14(14-v. ka 26.)
N17 Kuula/SP
1Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0712,33PB
  12,00     X     12,33 PB     12,09     X     X     
2Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.0711,38PB
  X     11,38 PB     X     11,12     X     11,06     
3Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.0610,46
  9,62     10,14     X     9,91     10,46     10,36     
4Oona MoisioOona Moisio (-06)TampPy22.2.0610,41PB
  9,91     9,77     10,41 PB     X     9,76     X     
5Emilia AhoEmilia Aho (-07)TampPy5.9.078,80PB
  8,76 PB     X     X     8,54     8,43     8,80 PB     
6Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.078,78
  8,78     8,64     8,64     8,38     X     X     
7Saima LaakkonenSaima Laakkonen (-07)TampPy 4.3.078,50
  8,50     X     8,30     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP