TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Pori, Karhuhalli, 18.2.2023


207 urheilijaa, 410 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,64
2Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.08 7,92
3Joonatan JuntunenJoonatan Juntunen (-09)PorinYU8.1.09 8,03PB
4Mikael SaastamoinenMikael Saastamoinen (-09)NoormNo22.5.09 8,06PB
Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,15 kilp. ulkop.
2. erä
1Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.08 8,20PB
2Valtteri LuomaValtteri Luoma (-09)NakkVire11.9.09 8,28PB
3Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.08 8,47PB
4Jeri NiinivirtaJeri Niinivirta (-08)NoormNo23.5.08 8,53PB
3. erä
1Jere PeltomäkiJere Peltomäki (-08)KanksLei 20.4.08 7,96PB
2Leo PakkaselaLeo Pakkasela (-08)NoormNo 10.12.08 8,37PB
3Niklas RiitaojaNiklas Riitaoja (-09)NoormNo22.10.09 9,15PB
P15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0839,83
2Mikael SaastamoinenMikael Saastamoinen (-09)NoormNo22.5.0942,15PB kk14
3Joonatan JuntunenJoonatan Juntunen (-09)PorinYU8.1.0943,27PB
2. erä
1Valtteri LuomaValtteri Luoma (-09)NakkVire11.9.0944,03PB
Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.08DQ
3. erä
Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.0034,44PB kk kilp. ulkop.
Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.0234,82PB (ka 19.) (22-v. ka 8.) kilp. ulkop.
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Arttu RantalaArttu Rantala (-09)NakkVire 11.12.092.28,51
2Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-08)VammsVoi25.8.082.31,90PB
3Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.082.37,46PB
4Niklas RiitaojaNiklas Riitaoja (-09)NoormNo22.10.092.38,47PB
Joel PeltonenJoel Peltonen (-07)PorinTa18.6.072.07,86PB kilp. ulkop.
Oliver PaattimäkiOliver Paattimäki (-07)PorinTa29.5.072.28,76 kilp. ulkop.
P15 60 m aidat/hurdles
1Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.0811,06PB
2Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-08)VammsVoi25.8.0811,10
P15 Korkeus/HJ
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.081,70=PB
 1,40/O    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/XO    1,70/O =PB    1,75/XXX     
2Leo PakkaselaLeo Pakkasela (-08)NoormNo 10.12.081,70PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/XO PB    1,75/XXX     
3Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-08)VammsVoi25.8.081,50PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/XO    1,50/XXO PB    1,55/XXX     
P15 Kiekko/DT
1Hannez SarinHannez Sarin (-08)MalaxIF6.1.0854,15PB kk15(15-v. ka 10.)
  53,69 kk15 PB     54,15 kk15 PB     52,72     50,60     X     X     
2Artturi ErkkiläArtturi Erkkilä (-08)MerikI1.5.0844,85PB (15-v. ka 61.)
  44,85 PB     X     X     X     X     X     
3Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0839,83PB
  X     35,91 PB     39,83 PB     38,66     X     39,47     
4Jeri NiinivirtaJeri Niinivirta (-08)NoormNo23.5.0835,58PB
  29,42 SB     34,64 PB     X     X     33,47     35,58 PB     
5Jasper HeikkiniemiJasper Heikkiniemi (-08)JanJa28.10.0834,23PB
  33,19 PB     X     34,23 PB     33,30     X     X     
6Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0933,70PB kk14
  32,00 kk14 PB     X     33,70 kk14 PB     X     31,14     X     
7Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-08)VammsVoi25.8.0832,78PB
  32,78 PB     X     X     30,87     30,68     30,05     
P13 60 m
1. erä
1Oliver MikkolaOliver Mikkola (-10)NakkVire10.3.10 8,35
2Jussi RyynänenJussi Ryynänen (-10)KanksLei14.3.10 8,98PB
3Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.11 9,05PB
4Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.10 9,17PB
2. erä
1Johannes HaavistoJohannes Haavisto (-11)VammsVoi4.3.11 9,02PB
2Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.11 9,17PB
3Valtteri NieminenValtteri Nieminen (-11)NakkVire22.5.11 9,43PB
4Verneri LuomaVerneri Luoma (-11)NakkVire17.11.1110,98PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Daniel HuppunenDaniel Huppunen (-10)KokemKV3.3.103.35,11PB
2Aleksi KoskelaAleksi Koskela (-11)VammsVoi5.2.113.39,41PB
3Samu SivunenSamu Sivunen (-11)PorinYU29.9.113.52,33
P13 60 m aidat/hurdles
1Oliver MikkolaOliver Mikkola (-10)NakkVire10.3.10 9,96PB (13-v. ka 76.)
2Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.1111,59PB
P13 Korkeus/HJ
1Aleksi KoskelaAleksi Koskela (-11)VammsVoi5.2.111,40PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXO PB    1,42/XXX     
2Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.111,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO PB    1,35/XXX     
3Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.131,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
4Samu SivunenSamu Sivunen (-11)PorinYU29.9.111,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XO PB    1,25/XXX     
P13 Kuula/SP
1Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.1014,40PB kk13(13-v. ka 27.)
  11,37     12,86 kk13 PB     13,13 kk13 PB     14,40 kk13 PB     14,32     X     
2Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.118,87PB
  8,81 PB     8,44     8,52     8,87 PB     8,65     8,38     
3Elias VesterbackElias Vesterback (-11)IFFyren13.11.118,02PB
  7,88     7,72     7,60     8,02 PB     7,70     7,81     
4Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.117,66PB
  7,27 PB     7,54 PB     7,02     7,66 PB     7,16     7,31     
5Emil IsometsäEmil Isometsä (-11)KanksLei 15.3.117,61PB
  7,13 PB     7,04     7,61 PB     6,39     X     6,56     
6Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.117,27PB
  5,28 PB     5,35 PB     7,17 PB     7,27 PB     X     6,84     
7Aapeli MyllymaaAapeli Myllymaa (-11)PorinYU9.4.116,27PB
  6,27 PB     6,11     6,11     6,20     6,09     6,26     
8Johannes HaavistoJohannes Haavisto (-11)VammsVoi4.3.116,18PB
  5,18 PB     6,18 PB     6,10     5,92     5,30     P     
9Valtteri NieminenValtteri Nieminen (-11)NakkVire22.5.115,98PB
  5,82 PB     5,69     5,68     5,98 PB     5,64     5,64     
P11 60 m
1. erä
1Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.12 8,97PB
2Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.12 8,99
3Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.12 9,12PB
4Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.13 9,58=PB
5Ilmari PaasikasIlmari Paasikas (-12)KiukKi9.3.1210,41
2. erä
1Lenni BackholmLenni Backholm (-12)IFFyren26.7.1210,25PB
2Jari RantalaJari Rantala (-12)PorinTa24.4.1210,34
3Aaro ValkolummeAaro Valkolumme (-13)PorinTa27.8.1311,04PB
3. erä
1Aaro HonkanenAaro Honkanen (-12)NoormNo16.1.12 9,61PB
2Leo IltanenLeo Iltanen (-12)VammsVoi20.3.1210,03PB
3Artem NechepurenkoArtem Nechepurenko (-12)LauttLu30.6.1210,05PB
4Bruno PeltonenBruno Peltonen (-13)PorinTa6.11.1311,87PB
4. erä
1Mikael HuppunenMikael Huppunen (-13)KokemKV13.5.1310,23PB
2Kebba BojangKebba Bojang (-13)VammsVoi30.10.1310,40PB
3Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1310,42PB
4Jasu IrriJasu Irri (-13)VammsVoi3.8.1310,99PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.133.47,69PB
2Kristian KetonenKristian Ketonen (-12)KiukKi20.6.123.48,87
3Jasu IrriJasu Irri (-13)VammsVoi3.8.133.57,73PB
4Artem NechepurenkoArtem Nechepurenko (-12)LauttLu30.6.124.04,82PB
5Aaron VälimäkiAaron Välimäki (-13)KanksLei23.5.134.05,49PB
6Kebba BojangKebba Bojang (-13)VammsVoi30.10.134.18,62PB
7Bruno PeltonenBruno Peltonen (-13)PorinTa6.11.134.19,41PB
8Aaro ValkolummeAaro Valkolumme (-13)PorinTa27.8.134.23,20PB
P11 Kuula/SP
1Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.127,81PB
  7,11     6,42     7,47 PB     7,74 PB     7,81 PB     7,38     
2Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.127,57
  6,84     7,13     7,04     7,44     7,09     7,57     
3Veikka NordbergVeikka Nordberg (-12)NakkVire9.8.127,39SB
  6,35 SB     7,39 SB     7,28     7,06     X     7,27     
4Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.126,84PB
  6,19 PB     6,84 PB     6,78     6,63     6,42     X     
5Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.136,49PB
  5,95     6,28     5,85     5,71     6,49 PB     6,43     
6Leo IltanenLeo Iltanen (-12)VammsVoi20.3.126,29PB
  6,07 PB     6,29 PB     X     5,15     5,92     5,63     
7Kristian KetonenKristian Ketonen (-12)KiukKi20.6.126,13
  6,13     6,09     6,07     5,44     6,02     5,53     
8Kebba BojangKebba Bojang (-13)VammsVoi30.10.135,82PB
  5,59 PB     5,01     4,35     4,88     5,82 PB     5,65     
9Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.135,53
  5,24     5,26     5,53     
10Jasu IrriJasu Irri (-13)VammsVoi3.8.135,18PB
  5,18 PB     5,12     4,83     
11Artem NechepurenkoArtem Nechepurenko (-12)LauttLu30.6.125,03PB
  X     5,01 PB     5,03 PB     
12Ilmari PaasikasIlmari Paasikas (-12)KiukKi9.3.124,55
  3,96     4,55     4,49     
13Nooa IlanderNooa Ilander (-13)PorinTa3.4.134,19
  X     4,19     4,04     
14Bruno PeltonenBruno Peltonen (-13)PorinTa6.11.133,67PB
  3,67 PB     3,29     X     
P9 40 m
1. erä
1Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.14 6,97PB
2Ano HeikkiläAno Heikkilä (-14)LauttLu5.1.14 7,00PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 7,09
4Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.14 7,38
5Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.15 7,52
2. erä
1Luca LindénLuca Lindén (-14)PorinYU31.1.14 7,14PB
2Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.14 7,43PB
3Rasmus RäsänenRasmus Räsänen (-14)PorinYU5.2.14 7,67PB
4Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.15 7,89PB
5Juho KaunistoJuho Kaunisto (-15)PorinYU19.2.15 7,93
3. erä
1Liinus JarttuLiinus Jarttu (-14)LauttLu21.9.14 7,17PB
2Nooa HäkkinenNooa Häkkinen (-15)PorinYU12.8.15 7,69PB
3Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.14 8,38
4Sakari HakonenSakari Hakonen (-14)PorinTa3.8.14 8,43PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aatam MykkänenAatam Mykkänen (-14)NakkVire4.3.143.49,82PB
2Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.143.57,33PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143.59,34PB
4Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.154.08,66PB
5Veeti KetonenVeeti Ketonen (-14)KiukKi7.7.144.23,55PB
6Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.144.34,96PB
7Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.144.41,44
8Rasmus LaurilaRasmus Laurila (-15)PorinYU10.1.154.48,00PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Ano HeikkiläAno Heikkilä (-14)LauttLu5.1.143,80 PB
  3,80 PB     3,52     3,55     3,60     3,06     3,35     
2Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.143,52 PB
  3,31     3,21     3,52 PB     3,34     3,42     3,33     
3Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.153,52 PB
  3,12     3,38     3,52 PB     3,28     X     X     
4Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143,40 
  X     3,26     3,24     3,12     3,20     3,40     
5Luca LindénLuca Lindén (-14)PorinYU31.1.143,37 PB
  2,86 PB     2,92 PB     3,12 PB     3,09     3,24 PB     3,37 PB     
6Liinus JarttuLiinus Jarttu (-14)LauttLu21.9.143,34 PB
  3,12 PB     2,99     3,18 PB     3,22 PB     2,78     3,34 PB     
7Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.143,32 
  3,22     3,32     3,18     3,22     3,29     3,06     
8Roope MajuriRoope Majuri (-14)KiukKi10.6.143,17 PB
  2,93 PB     2,99 PB     2,77     X     X     3,17 PB     
9Rasmus RäsänenRasmus Räsänen (-14)PorinYU5.2.142,83 PB
  2,83 PB     2,42     X     
10Nooa HäkkinenNooa Häkkinen (-15)PorinYU12.8.152,82 PB
  2,82 PB     2,67     2,50     
11Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.142,74 PB
  2,65     2,74 PB     2,70     
12Veeti KetonenVeeti Ketonen (-14)KiukKi7.7.142,73 PB
  2,71 PB     2,55     2,73 PB     
13Sakari HakonenSakari Hakonen (-14)PorinTa3.8.142,65 PB
  2,57 PB     2,53     2,65 PB     
14Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.152,63 PB
  2,63 PB     2,52     2,54     
15Rasmus LaurilaRasmus Laurila (-15)PorinYU10.1.152,43 PB
  2,43 PB     2,21     2,20     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,08
2Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.08 8,13PB
3Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,31
4Fanni HarjuFanni Harju (-09)NakkVire11.9.09 8,35PB
5Sofia SampolahtiSofia Sampolahti (-08)PorinTa2.9.08 8,47
6Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,52
2. erä
1Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.08 8,59PB
2Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.08 8,70PB
3Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.09 8,70SB
4Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.08 8,75
5Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.09 8,95
3. erä
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.09 8,82PB
2Josefiina SaikkoJosefiina Saikko (-09)PorinYU12.3.09 8,95PB
3Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.09 9,01PB
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.08 9,12
5Helmi MäntyläHelmi Mäntylä (-09)PorinTa21.1.09 9,51PB
T15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0843,29PB
2Fanni HarjuFanni Harju (-09)NakkVire11.9.0945,67PB
2. erä
1Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0945,64PB
2Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.0946,00PB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0947,79PB
3. erä
1Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0945,55PB
2Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0847,24PB
3Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.0949,80PB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Meea IltanenMeea Iltanen (-09)VammsVoi3.1.093.05,27PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 9,20
2Elea NieminenElea Nieminen (-09)NakkVire11.9.0910,18PB
2. erä
1Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 9,85PB
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0910,38
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0910,38PB
3. erä
1Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0810,42PB
2Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0911,39
T15 Pituus/LJ
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.084,91 
  4,84     X     X     X     X     4,91     
2Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.094,85 PB
  X     X     4,66     4,82 PB     4,85 PB     X     
3Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.084,84 PB
  X     4,47     4,67 PB     4,66     4,66     4,84 PB     
4Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.084,75 
  4,75     X     3,57     X     X     4,62     
5Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.084,73 
  X     4,73     X     X     X     X     
6Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.094,68 PB
  4,27 SB     4,43 PB     4,57 PB     4,68 PB     4,64     4,66     
7Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.094,56 PB
  4,50     X     X     X     4,48     4,56 PB     
8Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.094,52 
  4,50     4,33     4,52     4,50     X     4,49     
9Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.094,11 
  4,10     4,11     X     
10Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,09 
  4,09     3,91     3,97     
11Iida SaariolaIida Saariola (-08)PorinTa8.5.084,03 =PB
  3,47     3,95 =SB     4,03 PB     
12Josefiina SaikkoJosefiina Saikko (-09)PorinYU12.3.093,97 PB
  3,83 PB     3,89 PB     3,97 PB     
13Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.093,96 SB
  3,96 SB     X     3,95     
14Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.083,91 PB
  3,83 PB     3,91 PB     3,50     
15Helmi MäntyläHelmi Mäntylä (-09)PorinTa21.1.093,38 
  X     3,38     3,22     
T15 Kiekko/DT
1Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.0940,87PB kk14
  34,51 kk14 PB     X     40,87 kk14 PB     40,40     37,86     40,43     
2Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0839,48
  X     X     35,62     X     X     39,48     
3Oona MännistöOona Männistö (-09)NakkVire16.4.0938,58PB
  X     33,91 PB     38,58 PB     36,83     31,34     34,57     
4Elin BergmanElin Bergman (-08)IFKraft 6.11.0837,65PB
  33,30 PB     33,10     33,63 PB     36,59 PB     X     37,65 PB     
5Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)PorinYU11.11.1037,52PB kk13
  37,52 kk13 PB     36,29     X     36,88     35,25     X     
6Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0936,95PB
  X     36,11 PB     34,49     35,68     36,95 PB     33,81     
7Milja KaapuMilja Kaapu (-08)PunkalKu3.1.0835,97PB
  35,64 PB     34,08     35,97 PB     34,64     34,52     X     
8Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0930,90PB
  X     30,90 PB     X     25,72     X     X     
9Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.0827,62SB
  26,87 SB     24,26     27,62 SB     
10Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0827,20
  X     27,20     X     
11Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.1026,20PB
  X     26,20 PB     26,20 =PB     
12Wilma BackholmWilma Backholm (-09)IFFyren6.11.0925,14PB
  24,41 PB     24,27     25,14 PB     
13Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0918,29PB
  X     18,29 PB     X     
T13 60 m
1. erä
1Peppi-Inkeri SeppänenPeppi-Inkeri Seppänen (-10)NakkVire16.11.10 8,69PB
2Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.10 8,74PB
3Mirella TuominenMirella Tuominen (-10)NoormNo24.4.10 8,81=PB
4Jenny ViitanenJenny Viitanen (-10)NoormNo6.4.10 8,88=PB
5Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.10 8,99
2. erä
1Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.11 9,41
2Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11 9,54PB
3Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.11 9,62
4Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.11 9,67PB
5Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.10 9,72PB
3. erä
1Aino KimpanpääAino Kimpanpää (-11)VammsVoi18.4.11 8,97PB
2Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.11 9,19PB
3Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.10 9,38PB
4Viivi PasanenViivi Pasanen (-10)KanksLei17.11.10 9,72PB
5Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.11 9,85PB
4. erä
1Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.11 9,81PB
2Aliisa RyynänenAliisa Ryynänen (-11)KanksLei25.11.11 9,84PB
3Senni KrapiSenni Krapi (-11)VammsVoi23.2.11 9,94PB
4Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.1110,10PB
5Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.1110,40PB
5. erä
1Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.10 9,35PB
2Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.11 9,96PB
3Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.1110,55PB
4Neea IrriNeea Irri (-11)VammsVoi23.11.1112,36PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.103.28,99
2Peppi-Inkeri SeppänenPeppi-Inkeri Seppänen (-10)NakkVire16.11.103.31,13
3Milja AnttilaMilja Anttila (-11)NakkVire26.5.113.42,93PB
4Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.113.46,50PB
5Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.103.49,38PB
6Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.103.55,75
7Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.113.57,23PB
8Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.114.09,53
9Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.114.18,39PB
10Viivi PasanenViivi Pasanen (-10)KanksLei17.11.104.27,22
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Jenny ViitanenJenny Viitanen (-10)NoormNo6.4.1010,29PB
2Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.1010,57PB
3Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.1010,59
2. erä
1Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.1111,18PB
2Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.1111,31PB
3Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.1112,75PB
3. erä
1Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.1012,05PB
2Aino KimpanpääAino Kimpanpää (-11)VammsVoi18.4.1112,09PB
3Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.1112,84PB
4. erä
1Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.1113,50PB
2Senni KrapiSenni Krapi (-11)VammsVoi23.2.1114,14PB
5. erä
1Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.1011,25PB
2Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.1112,35PB
T13 Pituus/LJ
1Iina KauseIina Kause (-10)PorinYU 30.6.104,58 PB
  4,12 SB     X     4,40 PB     4,57 PB     X     4,58 PB     
2Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.104,47 =PB
  4,44     4,27     4,36     4,33     4,14     4,47 =PB     
3Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.104,29 SB
  4,29 SB     4,10     4,05     4,07     4,13     3,87     
4Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.104,12 PB
  3,87 PB     3,79     4,00 PB     3,94     X     4,12 PB     
5Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.114,09 PB
  3,88 PB     4,09 PB     3,91     3,65     X     3,86     
6Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.104,08 PB
  3,47 PB     3,93 PB     3,89     X     4,05 PB     4,08 PB     
7Aino KimpanpääAino Kimpanpää (-11)VammsVoi18.4.114,07 PB
  3,90 PB     3,88     4,07 PB     3,86     X     3,21     
8Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.104,00 PB
  3,51     3,87     3,70     3,86     4,00 PB     3,99     
9Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.113,84 PB
  3,59 PB     3,34     3,84 PB     
10Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.103,83 PB
  3,83 PB     X     X     
11Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.103,77 PB
  3,46 SB     3,58 SB     3,77 PB     
12Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.113,58 PB
  3,58 PB     X     3,49     
13Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.113,55 PB
  3,47 PB     3,50 PB     3,55 PB     
14Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.113,49 PB
  3,40 PB     3,40 =PB     3,49 PB     
15Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.113,35 PB
  3,34 PB     3,29     3,35 PB     
16Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.113,29 PB
  3,29 PB     3,10     3,01     
17Senni KrapiSenni Krapi (-11)VammsVoi23.2.113,21 PB
  3,06 PB     3,21 PB     3,11     
18Niina PaasikasNiina Paasikas (-10)KiukKi18.6.103,19 PB
  3,05 SB     3,19 PB     X     
19Viivi PasanenViivi Pasanen (-10)KanksLei17.11.103,17 PB
  X     3,17 PB     2,92     
20Neea IrriNeea Irri (-11)VammsVoi23.11.112,41 PB
  2,39 PB     2,41 PB     2,26     
Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11NM 
  X     X     X     
Aliisa RyynänenAliisa Ryynänen (-11)KanksLei25.11.11NM 
  X     X     X     
Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.11NM 
  X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Iina KauseIina Kause (-10)PorinYU 30.6.1011,42
  10,11     11,41     11,42     10,83     10,83     11,02     
2Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.109,29PB
  9,29 PB     8,38     8,59     8,78     9,08     8,67     
3Minttu HuhtalaMinttu Huhtala (-10)NoormNo5.10.109,00PB
  8,77 PB     8,77 =PB     8,34     9,00 PB     8,87     8,69     
4Jenny ViitanenJenny Viitanen (-10)NoormNo6.4.108,62PB
  8,04 PB     8,62 PB     7,86     8,04     8,61     8,41     
5Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KarvKi22.2.128,61PB kk11
  8,22 kk11 PB     8,15     7,88     8,10     8,61 kk11 PB     8,33     
6Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.117,82PB
  7,01     7,04     7,45 PB     7,10     7,29     7,82 PB     
7Niina PaasikasNiina Paasikas (-10)KiukKi18.6.107,42
  7,42     7,00     7,27     X     7,30     7,02     
8Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.116,88
  6,65     6,56     6,88     6,56     6,55     6,78     
9Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.116,57PB
  6,57 PB     6,33     5,84     
10Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.116,37PB
  6,18 PB     6,37 PB     6,34     
11Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.115,42PB
  5,01 PB     4,81     5,42 PB     
12Neea IrriNeea Irri (-11)VammsVoi23.11.113,78PB
  3,35 PB     3,37 PB     3,78 PB     
T11 60 m
1. erä
1Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.12 9,21PB
2Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.12 9,47PB
3Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.12 9,55PB
4Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.13 9,55
5Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.12 9,70PB
6Lotta HeininenLotta Heininen (-12)KanksLei26.1.12 9,91
2. erä
1Janna-Sofie JunkkalaJanna-Sofie Junkkala (-12)VammsVoi27.4.12 9,79PB
2Demi FredDemi Fred (-13)UlvST13.5.13 9,91PB
3Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.1210,03PB
4Sara LehtimäkiSara Lehtimäki (-13)NoormNo8.6.1310,24PB
5Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.1210,44PB
3. erä
1Taimi GrauTaimi Grau (-12)PorinTa27.3.1210,33PB
2Ruska MäkeläinenRuska Mäkeläinen (-12)RaumU15.1.1210,74PB
3Sanni-Sofia NumminenSanni-Sofia Numminen (-12)PorinTa29.7.1211,00PB
4Emmi PalmrothEmmi Palmroth (-13)PorinYU9.10.1311,43PB
4. erä
1Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.1210,29PB
2Kira KiviluomaKira Kiviluoma (-13)NoormNo26.2.1310,44PB
3Aurora RunstenAurora Runsten (-13)NoormNo7.5.1311,05PB
4Emilia KangasniemiEmilia Kangasniemi (-12)KanksLei22.9.1211,20PB
5. erä
1Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.1210,02PB
2Kiira KoskelaKiira Koskela (-13)VammsVoi6.2.1310,18PB
3Elsa HynnäElsa Hynnä (-13)VammsVoi8.9.1310,67PB
4Ainomaija KaunistoAinomaija Kaunisto (-13)PorinYU17.12.1311,95PB
6. erä
1Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.13 9,98PB
2Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.1210,23PB
3Viola HyvönenViola Hyvönen (-13)UlvST8.11.1310,71PB
4Tilda BlomqvistTilda Blomqvist (-13)PorinYU12.4.1311,35PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.123.38,64PB
2Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.123.39,47PB
3Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.123.44,18PB
4Janna-Sofie JunkkalaJanna-Sofie Junkkala (-12)VammsVoi27.4.123.52,23PB
5Lotta HeininenLotta Heininen (-12)KanksLei26.1.123.52,29PB
6Kiira KoskelaKiira Koskela (-13)VammsVoi6.2.133.54,58PB
7Kira KiviluomaKira Kiviluoma (-13)NoormNo26.2.133.56,59PB
8Demi FredDemi Fred (-13)UlvST13.5.134.27,38PB
9Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.124.30,08PB
10Senni UkkonenSenni Ukkonen (-12)NoormNo30.8.124.30,68
11Tilda BlomqvistTilda Blomqvist (-13)PorinYU12.4.134.31,31PB
12Viola HyvönenViola Hyvönen (-13)UlvST8.11.134.51,21PB
13Sanni-Sofia NumminenSanni-Sofia Numminen (-12)PorinTa29.7.125.03,82SB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.124,15 PB
  3,86     3,98     4,15 PB     4,07     3,89     3,92     
2Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.124,13 PB
  4,03     3,95     4,01     3,89     3,93     4,13 PB     
3Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.134,10 PB kk10(10-v. ka 64.)
  3,78     3,82     3,78     3,89 PB     4,10 kk10 PB     3,91     
4Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KarvKi22.2.123,90 PB
  3,59     3,65     3,74     3,79     3,90 PB     3,44     
5Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.123,80 
  3,79     3,80     3,58     3,53     3,56     3,69     
6Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.133,78 PB
  3,66     3,62     3,56     3,64     3,75 PB     3,78 PB     
7Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.123,75 
  3,48     3,69     3,51     3,49     3,38     3,75     
8Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.123,72 
  3,30     3,64     3,71     3,70     3,64     3,72     
9Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.133,59 PB
  3,44 PB     3,55 PB     3,59 PB     
10Sara LehtimäkiSara Lehtimäki (-13)NoormNo8.6.133,53 
  3,42     3,53     3,40     
11Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133,49 PB
  3,46 SB     3,46 =SB     3,49 PB     
12Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.123,47 PB
  3,27 PB     3,24     3,47 PB     
13Taimi GrauTaimi Grau (-12)PorinTa27.3.123,46 
  3,45     3,43     3,46     
14Janna-Sofie JunkkalaJanna-Sofie Junkkala (-12)VammsVoi27.4.123,46 PB
  3,33 PB     3,41 PB     3,46 PB     
15Demi FredDemi Fred (-13)UlvST13.5.133,38 
  3,38     3,30     3,21     
16Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.123,31 
  3,31     X     3,29     
17Kiira KoskelaKiira Koskela (-13)VammsVoi6.2.133,17 PB
  2,97 SB     3,17 PB     3,17 =PB     
18Kira KiviluomaKira Kiviluoma (-13)NoormNo26.2.133,15 PB
  3,01 PB     3,15 PB     3,05     
19Viola HyvönenViola Hyvönen (-13)UlvST8.11.133,13 PB
  3,13 PB     2,84     2,95     
20Sanni-Sofia NumminenSanni-Sofia Numminen (-12)PorinTa29.7.123,11 
  3,08     3,11     2,99     
21Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.123,07 PB
  3,07 PB     2,85     3,06     
22Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133,01 PB
  3,01 PB     2,95     2,84     
23Elsa HynnäElsa Hynnä (-13)VammsVoi8.9.132,74 SB
  2,70 SB     2,73 SB     2,74 SB     
24Emilia KangasniemiEmilia Kangasniemi (-12)KanksLei22.9.122,70 PB
  2,70 PB     2,60     2,67     
25Aurora RunstenAurora Runsten (-13)NoormNo7.5.132,65 PB
  2,65 PB     2,62     2,33     
T9 40 m
1. erä
1Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.14 7,06PB
2Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.14 7,15PB
3Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.14 7,22PB
4Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.14 7,30
5Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.14 7,45PB
6Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.14 7,49
2. erä
1Martta AarikkaMartta Aarikka (-15)PorinYU14.4.15 7,57PB
2Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.14 7,67
3Aura HeikkiläAura Heikkilä (-15)LauttLu28.5.15 7,69PB
4Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.14 7,70
3. erä
1Fanni KeskinenFanni Keskinen (-14)LauttLu5.1.14 7,79PB
2Sade MäkeläinenSade Mäkeläinen (-14)RaumU21.6.14 7,85PB
3Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.15 8,00
4Vilma PaulamäkiVilma Paulamäki (-14)PorinTa21.12.14 8,03
5Sara KulmalaSara Kulmala (-14)PorinYU27.3.14 8,13
6Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.14 8,31
4. erä
1Saaga LähtiSaaga Lähti (-15)PorinYU25.9.15 7,98PB
2Aino KangasAino Kangas (-15)PorinTa12.6.15 8,18PB
3Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.16 8,26PB
4Violet AhopeltoViolet Ahopelto (-14)UlvST8.4.14 8,43
5Elsa ImpolaElsa Impola (-14)UlvST12.11.14 8,52
6Donna-Liisa KuusistoDonna-Liisa Kuusisto (-16)PorinYU27.2.16 8,64PB
5. erä
1Fanni PeltomaaFanni Peltomaa (-14)PorinYU21.10.14 7,66PB
2Iisa IltanenIisa Iltanen (-14)VammsVoi29.1.14 7,70PB
3Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.15 7,85PB
4Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.17 9,77PB
6. erä
1Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.14 7,91PB
2Kathleen NordlundKathleen Nordlund (-14)PorinYU19.10.14 7,93PB
3Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.14 7,94PB
4Hulda KrögerHulda Kröger (-15)PorinYU1.3.15 7,99PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.144.02,0hPB
2Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.144.03,0hPB
3Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.144.16,38PB
4Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.144.21,10PB
5Sara KulmalaSara Kulmala (-14)PorinYU27.3.144.28,54PB
6Lila KilkkuLila Kilkku (-15)PorinYU4.6.154.36,44PB
7Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.144.41,70
8Martta AarikkaMartta Aarikka (-15)PorinYU14.4.154.44,21PB
9Kathleen NordlundKathleen Nordlund (-14)PorinYU19.10.145.19,05PB
10Violet AhopeltoViolet Ahopelto (-14)UlvST8.4.145.34,19PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.143,59 PB kk9
  3,32 PB     3,59 kk9 PB     3,33     3,26     3,47     2,18     
2Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.143,49 PB
  3,29 PB     X     3,23     3,09     3,04     3,49 PB     
3Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.143,41 PB
  3,18 PB     3,10     3,34 PB     3,38 PB     3,31     3,41 PB     
4Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.143,38 
  3,38     2,92     3,37     3,29     3,08     3,01     
5Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.143,38 PB
  3,34 PB     3,26     3,12     3,14     3,38 PB     3,16     
6Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.143,35 PB
  3,16 PB     3,20 PB     3,35 PB     3,19     1,95     3,07     
7Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.143,28 PB
  3,03 PB     3,09 PB     3,09 =PB     2,86     3,18 PB     3,28 PB     
8Kathleen NordlundKathleen Nordlund (-14)PorinYU19.10.143,21 PB
  2,54 PB     3,16 PB     3,15     3,10     3,21 PB     3,08     
9Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.142,95 PB
  2,74 PB     2,95 PB     2,73     
10Fanni KeskinenFanni Keskinen (-14)LauttLu5.1.142,84 PB
  2,61     2,81 =PB     2,84 PB     
11Sade MäkeläinenSade Mäkeläinen (-14)RaumU21.6.142,82 PB
  2,81 PB     2,82 PB     2,78     
12Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.152,82 PB
  2,64 PB     2,82 PB     2,60     
13Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.142,72 PB
  2,72 PB     X     2,68     
14Sara KulmalaSara Kulmala (-14)PorinYU27.3.142,71 
  2,63     2,63     2,71     
15Iisa IltanenIisa Iltanen (-14)VammsVoi29.1.142,70 PB
  X     2,70 PB     2,63     
16Vilma PaulamäkiVilma Paulamäki (-14)PorinTa21.12.142,68 PB
  2,60 PB     2,64 PB     2,68 PB     
17Saaga LähtiSaaga Lähti (-15)PorinYU25.9.152,66 PB
  2,64 PB     2,66 PB     2,44     
18Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.142,61 PB
  2,59 PB     2,42     2,61 PB     
19Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.152,52 PB
  2,52 PB     2,25     X     
20Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.162,43 
  2,43     2,33     P     
21Donna-Liisa KuusistoDonna-Liisa Kuusisto (-16)PorinYU27.2.162,33 PB
  2,33 PB     2,25     X     
22Violet AhopeltoViolet Ahopelto (-14)UlvST8.4.142,29 PB
  2,15 PB     2,23 PB     2,29 PB     
23Elsa ImpolaElsa Impola (-14)UlvST12.11.142,21 PB
  X     2,21 PB     2,14     
24Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.142,18 PB
  2,12 PB     2,09     2,18 PB     
25Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.171,51 PB
  1,51 PB     1,17     1,46     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat