TULOKSET: Pirkanmaan hallikilpailut Tampere 11.2.2023


213 urheilijaa, 385 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Oskari LeppänenOskari Leppänen (-89)HKV7.4.89 7,26SB
2Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 7,35
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,44
4Dani LirkkiDani Lirkki (-02)JyväskKU13.3.02 7,45
5Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04 7,48
Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.02 DNS
Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.02 DNS
Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.05 DNS
2. erä
1Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.96 7,00SB
2Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,07
3Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.06 7,17PB
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.93 7,19=SB
5Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,20
5Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 7,20
7Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,23
8Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,26
Alkuerät
1. erä
1Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.96 7,03
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,15PB
3Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 7,18
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.93 7,19SB
5Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.02 7,25SB
6Vesa KittiläVesa Kittilä (-99)PyhäjWi24.9.99 7,44SB
7Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.94 7,61
2. erä
1Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.02 7,26PB
2Oskari LeppänenOskari Leppänen (-89)HKV7.4.89 7,32SB
3Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 7,33SB
4Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,39
5Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 7,52PB
6Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.78 7,61SB
3. erä
1Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,06SB
2Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,18PB
3Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.05 7,35SB
4Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,59
5Emil ViioEmil Viio (-99)TampPy27.7.99 7,88PB
Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.86 DNS
4. erä
1Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.06 7,19PB
2Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,21SB
3Dani LirkkiDani Lirkki (-02)JyväskKU13.3.02 7,40PB
4Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04 7,43
5Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.95 8,14
6Eliel NikkolaEliel Nikkola (-98)VehmU22.4.98 9,33PB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0223,29SB
2Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0423,37PB
3Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.7824,26PB
4Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.9424,73
5Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7825,16
Oskari LeppänenOskari Leppänen (-89)HKV7.4.89DNF
2. erä
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0422,43PB
2Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9522,83PB
3Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0522,92SB
4Dani LirkkiDani Lirkki (-02)JyväskKU13.3.0223,08PB
5Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.9723,13SB
6Vesa KittiläVesa Kittilä (-99)PyhäjWi24.9.9923,15SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.062.01,84PB
2Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.052.02,10PB
3Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.812.05,83SB
4Lassi HeiskanenLassi Heiskanen (-99)KerimU2.12.992.07,15PB
5Jesse SaloJesse Salo (-06)LempKiYU20.3.062.09,21SB
6Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.042.09,59PB
7Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.10,44PB
8Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.872.10,56PB
9Jukka EskelinenJukka Eskelinen (-70)VaajKuo26.10.702.18,68PB
10Markku MarjakaartoMarkku Marjakaarto (-72)VaajKuo1.4.722.42,35
M Kolmiloikka/TJ
1Anselmi JaatinenAnselmi Jaatinen (-04)UrjU23.2.0411,79 PB
  11,67 PB     11,79 PB     11,47     11,58     11,36     11,42     
M Kuula/SP
1Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7111,35SB
  11,31 SB     11,00     11,20     11,09     11,35 SB     X     
2Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8610,96SB
  10,41     10,29     10,27     10,67 SB     10,96 SB     X     
3Petri SattoPetri Satto (-69)JanJa11.2.6910,37SB
  10,37 SB     9,49     X     9,96     X     9,97     
4Eliel NikkolaEliel Nikkola (-98)VehmU22.4.987,80PB
  6,90 PB     7,60 PB     7,62 PB     7,15     7,57     7,80 PB     
M17 60 m
1. juoksu
1Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.06 7,35PB
2Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,49
3Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.07 7,86PB
4Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.07 7,87PB
5Aku JärveläAku Järvelä (-07)NokU29.8.07 7,99PB
6Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.07 8,05PB
7Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.07 8,20
8Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.07 8,25PB
9Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.07 8,59PB
2. juoksu
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,36PB
2Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.06 7,40
3Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.07 7,78PB
4Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.07 7,84PB
5Aku JärveläAku Järvelä (-07)NokU29.8.07 8,06SB
6Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.07 8,09SB
7Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.07 8,24
8Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.07 8,33
9Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.07 8,89SB
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.0737,32PB
2Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0737,70
3Akseli AittoniemiAkseli Aittoniemi (-06)VehmU29.3.0637,82PB
4Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0638,57PB
5Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0741,11PB
M17 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)TampPy5.4.07 5.07,23PB
2Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.10 5.08,58PB
3Eliel KärkkäinenEliel Kärkkäinen (-08)IkaalU 8.7.08 5.08,79PB kk15
4Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.07 5.13,56PB
M17 Pituus/LJ
1Manu KankaanniemiManu Kankaanniemi (-06)VammsVoi16.3.066,50 PB
  6,14 PB     6,23 PB     6,50 PB     6,34     6,23     6,44     
2Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.066,19 PB
  6,19 PB     6,14     5,84     X     P     5,89     
3Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.075,18 PB
  3,47 PB     X     5,18 PB     P     P     P     
4Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.075,12 
  4,72     4,92     4,89     5,09     5,12     P     
5Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.074,95 PB
  4,95 PB     X     4,89     4,89     X     X     
6Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.074,80 PB
  4,43 PB     4,41     4,45 PB     4,80 PB     4,67     4,67     
M17 Kolmiloikka/TJ
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0613,49 
  13,32     13,27     X     13,44     13,30     13,49     
2Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.0612,86 PB
  X     X     11,82 PB     X     12,86 PB     12,71     
3Aarne KalelaAarne Kalela (-07)LempKiYU3.2.0712,77 PB
  12,10 SB     12,77 PB     X     X     P     12,53     
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0612,42 PB
  12,19 PB     12,42 PB     12,35     X     P     X     
5Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.0711,84 PB
  11,42 PB     11,62 PB     11,45     11,84 PB     P     P     
6Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.0711,45 SB
  X     11,45 SB     10,98     X     10,83     P     
P15 60 m
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,57PB
2Juho ValkamaJuho Valkama (-08)ValkHa 21.4.08 7,99PB
3Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.10 8,01PB kk13
4Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.08 8,19
5Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.11 8,45
6Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.09 8,71PB
7Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 8,82PB
8Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.09 8,84
Alkuerät
1. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,59PB
2Juho ValkamaJuho Valkama (-08)ValkHa 21.4.08 8,01PB
3Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.10 8,07PB kk13
4Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.08 8,11PB
5Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.11 8,44PB
6Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.09 8,87
7Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 8,88=PB
8Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.09 8,89
P15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0841,84PB
2Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.1043,58PB kk13
3Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.1145,24PB (12-v. ka 6.)
4Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.0945,39PB
5Topias HämäläinenTopias Hämäläinen (-09)VehmU 27.10.0946,73PB
P15 Korkeus/HJ
1Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.081,75
 1,65/O    1,70/O    1,75/O    1,85/XXX     
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.081,65
 1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/XO    1,70/XXX     
3Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.101,60PB kk13
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,60/XXO kk13 PB    1,65/XXX     
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.101,35
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXX     
P15 Kuula/SP
1Aarni ElomaaAarni Elomaa (-08)TampPy12.8.0812,09
  12,09     X     11,74     X     X     X     
2Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.099,02PB
  8,76 PB     9,02 PB     8,39     X     X     X     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Kerttu KinnunenKerttu Kinnunen (-02)JyväskKU8.4.02 8,06=PB
2Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.05 8,07PB
3Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.02 8,11
4Viivi NärväViivi Närvä (-05)ValkHa15.4.05 8,13PB
5Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.97 8,28
6Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.97 8,31
7Viivi PatronenViivi Patronen (-02)EspTa26.9.02 8,39
8Anni KuuttiAnni Kuutti (-04)VehmU1.1.04 8,40
2. erä
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,59
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,76PB
3Veera PudasVeera Pudas (-00)VeitsilKV18.2.00 7,79
4Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,84PB
5Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.05 7,98
6Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,00
7Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.93 8,03
8Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.98 8,09
Alkuerät
1. erä
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,62
2Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.93 7,98
3Anni KuuttiAnni Kuutti (-04)VehmU1.1.04 8,38PB
4Venla SimolinVenla Simolin (-02)JyväskKU28.4.02 8,39
5Sanni SuhonenSanni Suhonen (-03)EspTa29.9.03 8,50=PB
6Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.91 8,86
7Saara HämäläinenSaara Hämäläinen (-02)EspTa24.1.02 8,91=SB
8Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.83 9,28SB
2. erä
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,88
2Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 7,94PB
3Viivi NärväViivi Närvä (-05)ValkHa15.4.05 8,19PB
4Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.97 8,26PB
5Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.94 8,40PB
5Johanna HaikonenJohanna Haikonen (-73)HKV30.7.73 8,40SB
7Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.72 8,74SB
8Johanna KankaanpääJohanna Kankaanpää (-73)KuntoP12.5.73 9,61PB
3. erä
1Veera PudasVeera Pudas (-00)VeitsilKV18.2.00 7,74SB
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,77PB
3Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.98 8,05
4Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.02 8,15
5Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.05 8,17SB
6Sari PikkarainenSari Pikkarainen (-71)JanJa18.6.71 9,33
7Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5410,05
Aada PuosiAada Puosi (-03)EurajVei4.3.03 DQ
4. erä
1Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.05 7,90PB
2Kerttu KinnunenKerttu Kinnunen (-02)JyväskKU8.4.02 8,12
3Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.97 8,30
4Viivi PatronenViivi Patronen (-02)EspTa26.9.02 8,34PB
5Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)EurajVei10.11.02 8,64SB
6Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.84 8,72
7Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.76 9,13=SB
8Anni RuotsalainenAnni Ruotsalainen (-81)HKV3.6.81 9,17
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Aamu HuhtalaAamu Huhtala (-07)ValkHa22.11.0728,39PB
2Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)LahdA19.3.0730,00SB
3Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.8331,21SB
4Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.7631,44PB
5Sari PikkarainenSari Pikkarainen (-71)JanJa18.6.7131,66
2. erä
1Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.8428,84PB
2Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.0129,03PB
3Jenna PentinniemiJenna Pentinniemi (-06)ViialVa26.9.0629,11PB
4Saara HämäläinenSaara Hämäläinen (-02)EspTa24.1.0230,15PB
5Anni RuotsalainenAnni Ruotsalainen (-81)HKV3.6.8130,73PB
6Carolina AftabCarolina Aftab (-83)TurWei10.9.8331,62PB
3. erä
1Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.0027,51SB
2Johanna HaikonenJohanna Haikonen (-73)HKV30.7.7327,55
3Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.0727,59SB
4Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9727,60PB
5Sanni SuhonenSanni Suhonen (-03)EspTa29.9.0328,05PB
6Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)EurajVei10.11.0228,84SB
4. erä
1Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.0526,14PB
2Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0326,80PB
3Anni KuuttiAnni Kuutti (-04)VehmU1.1.0426,96PB
4Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0527,28PB
5Viivi PatronenViivi Patronen (-02)EspTa26.9.0227,50PB
6Lotta KoivulehtoLotta Koivulehto (-01)HKV18.12.0127,90PB
5. erä
1Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.9725,70PB
2Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0325,71PB
3Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0526,00PB
4Aada PuosiAada Puosi (-03)EurajVei4.3.0326,03PB
5Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9826,08PB
6Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0526,48PB
6. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0424,85
2Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.0325,28PB
3Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0625,47SB
4Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9825,70SB
5Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,73PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Pinja KykkänenPinja Kykkänen (-06)TampPy27.2.062.28,42
2Matleena SivénMatleena Sivén (-07)LahdA6.2.072.28,43PB
3Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.072.28,73SB
4Päivi KnutarPäivi Knutar (-76)KälvTa7.5.762.30,31
5Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.042.33,35SB
6Lucinda SmithLucinda Smith (-09)JyväskKU19.3.092.37,66PB
7Missu EskolaMissu Eskola (-80)HKV11.5.802.39,49SB
N Pituus/LJ
1Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.975,62 SB
  5,62 SB     5,42     5,60     P     P     P     
2Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.055,55 SB
  5,25     5,16     5,11     5,29 SB     5,55 SB     X     
3Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.075,47 PB
  4,05     5,27 SB     5,30 PB     4,17     5,47 PB     5,47 =PB     
4Henriikka AaltonenHenriikka Aaltonen (-99)VaasVa12.12.995,37 
  X     5,34     X     3,61     5,37     X     
5Pinja RintamaaPinja Rintamaa (-05)LiedPa26.4.055,14 PB
  5,14 PB     X     4,88     4,83     5,04     5,00     
6Henna KaunistolaHenna Kaunistola (-02)LauttLu16.11.025,02 PB
  4,83     4,84     X     5,02 PB     X     X     
7Sohvi PalomäkiSohvi Palomäki (-06)RaumU24.1.064,95 
  4,95     X     4,89     X     X     X     
8Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.054,91 SB
  4,81     4,90 =SB     X     4,91 SB     X     3,51     
9Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.034,68 
  4,52     4,57     4,68     
10Sanni SuhonenSanni Suhonen (-03)EspTa29.9.034,50 
  4,41     4,50     4,49     
11Carolina AftabCarolina Aftab (-83)TurWei10.9.834,32 PB
  4,32 PB     X     4,18     
12Johanna KankaanpääJohanna Kankaanpää (-73)KuntoP12.5.733,72 PB
  3,40 PB     3,66 PB     3,72 PB     
N Kuula/SP
1Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0014,43SB
  14,35 SB     14,14     X     14,43 SB     X     X     
2Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,97PB
  X     X     11,87     X     X     12,97 PB     
3Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0311,13
  10,53     X     11,13     10,89     10,67     X     
4Anu VirtanenAnu Virtanen (-77)JanJa18.1.777,36SB
  7,22 SB     X     7,36 SB     7,13     7,34     6,90     
N17 60 m
1. erä
1Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.07 8,04
2Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.07 8,18
3Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.07 8,23
4Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 8,33
5Elle KariniemiElle Kariniemi (-07)LauttLu 17.2.07 8,36
6Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.07 8,51
7Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.07 8,53
Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 DNS
2. erä
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.06 7,77PB
2Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.06 7,93=PB
3Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 7,96PB
4Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.06 7,99PB
5Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.06 8,02
6Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.06 8,05
7Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 8,09
8Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.07 8,13
Alkuerät
1. erä
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.06 7,91PB
2Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.06 7,93PB
3Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 7,99PB
4Theresa PeltoniemiTheresa Peltoniemi (-06)TampPy 5.1.06 8,54SB
5Lara MäkeläLara Mäkelä (-07)TampU19.3.07 8,74PB
6Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.06 8,88SB
2. erä
1Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.06 8,01PB
2Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 8,04=PB
3Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.07 8,51
4Jenna PentinniemiJenna Pentinniemi (-06)ViialVa26.9.06 8,55
5Iida HämäläinenIida Hämäläinen (-07)EspTa16.5.07 8,65PB
6Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.06 8,76
7Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.07 8,85
3. erä
1Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.07 8,13PB
2Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.07 8,19PB
3Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 8,30PB
4Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.07 8,54SB
5Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.06 8,59PB
6Silja KallioinenSilja Kallioinen (-07)MikkKV2.1.07 8,63PB
7Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.06 8,71SB
4. erä
1Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.06 7,92PB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.07 8,01=PB
2Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.06 8,01PB
4Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.07 8,06
5Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 8,15SB
6Elle KariniemiElle Kariniemi (-07)LauttLu 17.2.07 8,35
7Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.07 8,44
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0642,76PB
2Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)LahdA24.2.0843,40PB
3Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.0644,56PB
4Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0746,53PB
2. erä
1Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0641,69PB
2Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0643,16PB
3Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.0743,47PB
4Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.0743,79PB
5Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.0744,88PB
6Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.0745,63PB
N17 Pituus/LJ
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.065,38 SB
  5,38 SB     X     4,98     5,24     5,19     5,25     
2Senni Ohra-ahoSenni Ohra-aho (-06)KangasnKa6.5.065,31 SB
  5,04     5,15     X     5,27 SB     5,31 SB     5,23     
3Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.065,27 PB
  X     X     5,00 PB     5,27 PB     5,10     5,24     
4Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.085,24 
  5,05     X     X     5,00     X     5,24     
5Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.065,09 PB
  4,42 SB     4,52 SB     4,99 SB     4,90     4,87     5,09 PB     
6Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.075,01 PB
  4,79     4,79     4,93 PB     5,01 PB     4,89     X     
7Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.064,98 PB
  4,85 PB     4,94 PB     4,78     4,98 PB     X     4,86     
8Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.084,97 PB
  4,97 PB     4,62     4,54     4,66     X     X     
9Aamu HuhtalaAamu Huhtala (-07)ValkHa22.11.074,79 PB
  4,79 PB     4,67     X     
10Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.084,77 
  4,77     4,67     4,46     
11Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.084,73 
  4,73     4,63     4,51     
12Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.074,66 
  4,59     4,66     X     
13Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.064,57 SB
  4,55 SB     4,51     4,57 SB     
14Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.064,52 SB
  4,50 SB     4,52 SB     X     
15Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.074,50 
  4,49     4,50     4,43     
16Lara MäkeläLara Mäkelä (-07)TampU19.3.074,47 PB
  2,65 PB     4,47 PB     3,96     
17Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.074,46 
  X     4,46     4,46     
18Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.084,43 PB
  4,43 PB     X     4,43 =PB     
19Angeliina RuotsalainenAngeliina Ruotsalainen (-07)TampPy30.1.074,34 SB
  4,34 SB     X     X     
20Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.064,25 SB
  4,25 SB     3,94     3,95     
N17 Kolmiloikka/TJ
1Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.0711,35 
  11,35     11,22     11,21     11,09     X     11,31     
2Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.0811,04 PB
  10,80 PB     10,95 PB     11,04 PB     X     X     X     
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0610,89 
  X     10,39     10,89     10,67     10,59     10,63     
4Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0610,69 SB
  10,22     X     10,69 SB     10,36     10,49     10,62     
5Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.0610,58 PB
  X     10,26 PB     10,24     10,11     10,07     10,58 PB     
6Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.0710,55 PB
  X     10,55 PB     10,28     10,30     10,24     10,34     
7Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.0710,40 PB
  10,39 PB     10,40 PB     X     X     X     9,95     
8Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.0710,22 
  9,98     10,22     10,12     10,19     10,20     X     
9Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.089,81 PB
  X     9,81 PB     X     
10Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.099,76 PB
  8,86 PB     9,76 PB     9,48     
T15 60 m
1. erä
1Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.08 8,49
2Venla MattilaVenla Mattila (-08)ToijVau 25.1.08 8,57
3Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.09 8,59PB
4Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.08 8,64
5Mandi ViljamaaMandi Viljamaa (-08)LempKiYU1.8.08 8,67=PB
5Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.09 8,67
7Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,74
8Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.08 8,79
2. erä
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 7,98
2Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,15
3Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,22PB
4Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,24
5Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.08 8,42
6Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 8,43PB
7Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.10 8,44=PB
8Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,48
Alkuerät
1. erä
1Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.08 8,36PB
2Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 8,48PB
3Venla MattilaVenla Mattila (-08)ToijVau 25.1.08 8,58
4Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,76
5Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 9,06
6Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.11 9,58SB
Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 DQ
2. erä
1Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,20
2Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,25PB
3Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,43PB
4Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.10 8,44PB
5Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.08 8,81
6Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.08 9,15SB
7Helmi RajamäkiHelmi Rajamäki (-09)LempKiYU 6.3.09 9,68PB
3. erä
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 8,03
2Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,23PB
3Mandi ViljamaaMandi Viljamaa (-08)LempKiYU1.8.08 8,67PB
4Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.09 8,72
5Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.09 8,74
6Ida KotilainenIda Kotilainen (-08)ValkHa22.12.08 8,82PB
7Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 9,05PB
8Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.08 9,30PB
4. erä
1Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.08 8,48PB
2Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.08 8,62PB
3Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.08 8,82PB
4Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 9,03PB
5Minea LaukkanenMinea Laukkanen (-08)LempKiYU4.1.08 9,14
6Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.08 9,27PB
Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.08 DNS
T15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1045,85PB kk13
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.0845,98PB
3Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0848,38PB
4Lucinda SmithLucinda Smith (-09)JyväskKU19.3.0949,86PB
2. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0844,94PB
2Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0846,34
3Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0847,16PB
4Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.0947,56PB
T15 Korkeus/HJ
1Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.081,57PB
 1,40/O    1,45/O    1,48/O    1,51/O    1,54/OO    1,57/O PB    1,60/XXX     
2Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.081,51PB
 1,40/O    1,45/O    1,48/XXO    1,51/XO PB    1,54/XXX     
3Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.091,45SB
 1,35/O    1,40/XO    1,45/XXO SB    1,48/XXX     
4Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.081,40=SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XO    1,40/XXO =SB    1,45/XXX     
5Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.081,30PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
T15 Kuula/SP
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0813,05PB kk15(15-v. ka 61.)
  12,39     13,05 kk15 PB     X     11,97     12,67     X     
2Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0810,45
  X     9,87     X     9,92     10,36     10,45     
3Mandi ViljamaaMandi Viljamaa (-08)LempKiYU1.8.088,56PB
  8,55 PB     7,65     8,10     8,56 PB     X     7,99     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
29.3.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
25.3.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 5
25.3.2023 Toholampi: Talvijuoksut tulokset puuttuvat
26.3.2023 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
26.3.2023 Helsinki: Keväthallikilpailut
26.3.2023 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
25.3.2023 Helsinki/U: Urhea-paracup
24.3.2023 Oulu: Halliheitot
23.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
23.3.2023 Kotka: Hallipituuskilpailu
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja