TULOKSET: Tampere Indoor Meeting, Tampere, Pirkkahalli, 9.2.2023


92 urheilijaa, 127 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Ryuichiro SakaiRyuichiro Sakai (-98)JPN14.3.98 6,62 uk
2Oliver BrombyOliver Bromby (-98)GBR30.3.98 6,64 uk
3Simon HansenSimon Hansen (-98)DEN30.6.98 6,65 uk
4Akihiro HigashidaAkihiro Higashida (-95)JPN13.12.95 6,68 uk
5Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,69
6Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,72=PB
7Andrea FedericiAndrea Federici (-97)ITA24.2.97 6,76 uk
8Thomas JonesThomas Jones (-01)SWE24.9.01 6,83 uk
Alkuerät
1. erä
1Ryuichiro SakaiRyuichiro Sakai (-98)JPN14.3.98 6,68 uk
2Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,80
3Christopher SibandaChristopher Sibanda (-89)IRL7.12.89 6,86 uk
4Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,98
5Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 7,09
6Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04 7,45
2. erä
1Simon HansenSimon Hansen (-98)DEN30.6.98 6,71 uk
2Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,72
3Dewi HammondDewi Hammond (-94)GBR11.2.94 6,87 uk
4William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,94
5Atte SormunenAtte Sormunen (-01)TampPy6.4.01 7,09
6Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 7,21
3. erä
1Akihiro HigashidaAkihiro Higashida (-95)JPN13.12.95 6,71 uk
2Oliver BrombyOliver Bromby (-98)GBR30.3.98 6,71 uk
3Andrea FedericiAndrea Federici (-97)ITA24.2.97 6,80 uk
4Thomas JonesThomas Jones (-01)SWE24.9.01 6,84 uk
5Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 6,98
6Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 7,36
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,40
2Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9922,02SB
3Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0322,29PB
M 60 m aidat/hurdles
1Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,79
2Miguel PereraMiguel Perera (-96)GBR30.9.96 7,81 uk
3Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,82SB
4Anton LevinAnton Levin (-92)SWE20.10.92 7,88 uk
5Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.99 8,02
6Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,37SB
7Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,46SB kk19
8Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.91 8,61
Alkuerät
1. erä
1Miguel PereraMiguel Perera (-96)GBR30.9.96 7,96 uk
2Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,97
3Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,95SB kk19
2. erä
1Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,81
2Anton LevinAnton Levin (-92)SWE20.10.92 8,01 uk
3Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.99 8,15
4Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,41
5Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.91 8,67
M Seiväs/PV
1Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,38SB
 4,80/-    5,00/XO    5,20/XO    5,38/O SB    5,48/XXX     
2Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,20 22-v. EM-raja
 4,80/-    5,00/-    5,20/O    5,38/XXX     
2Alessandro SinnoAlessandro Sinno (-94)ITA17.7.945,20 uk
 4,80/-    5,00/O    5,20/O PB    5,38/XXX     
4Max MandusicMax Mandusic (-98)ITA12.6.985,20 uk
 4,80/-    5,00/O    5,20/XO PB    5,38/XXX     
5William AskerWilliam Asker SWE5,00 uk
 4,80/O    5,00/XO PB    5,20/XXX     
6Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.025,00SB
 4,80/O    5,00/XXO SB    5,20/XXX     
7Iiro SuutarinenIiro Suutarinen (-00)ÄhtU2.2.004,80
 4,80/XO    5,00/XXX     
Naiset
N 60 m
1Bianca WilliamsBianca Williams (-93)GBR18.12.93 7,36 uk
2Õilme VõroÕilme Võro (-96)EST2.1.96 7,39 uk
3Magdalena LindnerMagdalena Lindner (-00)AUS14.4.00 7,48 uk
4Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 7,51
5Gloria HooperGloria Hooper (-92)ITA3.3.92 7,55 uk
6Eva MisiūnaitėEva Misiūnaitė (-91)LTU4.12.91 7,57 uk
7Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,57
Viktoriya RatnikovaViktoriya Ratnikova (-99)UKR 15.5.99 DQ uk
Alkuerät
1. erä
1Bianca WilliamsBianca Williams (-93)GBR18.12.93 7,40 uk
2Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,54
3Eva MisiūnaitėEva Misiūnaitė (-91)LTU4.12.91 7,54 uk
4Magdalena LindnerMagdalena Lindner (-00)AUS14.4.00 7,54 uk
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,77
6Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.98 7,90
2. erä
1Viktoriya RatnikovaViktoriya Ratnikova (-99)UKR 15.5.99 7,49 uk
2Gloria HooperGloria Hooper (-92)ITA3.3.92 7,52 uk
3Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)JoensKa16.10.02 7,60
4Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,61
5Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,80
6Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 7,87
3. erä
1Õilme VõroÕilme Võro (-96)EST2.1.96 7,44 uk
2Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 7,54
3Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,57
4Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,67
5Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,72
6Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 7,87SB
N 60 m aidat/hurdles
1Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.92 8,06
2Diana SuumannDiana Suumann (-92)EST5.7.92 8,15 uk
3Veronica BesanaVeronica Besana (-02)ITA15.9.02 8,17 uk
4Yumi TanakaYumi Tanaka (-98)JPN15.12.98 8,17 uk
5Victoria RauschVictoria Rausch (-96)LUX26.6.96 8,30 uk
6Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,31PB
Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.01 DNF
Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.88 DNS
Alkuerät
1. erä
1Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.92 8,03 EM-halliraja
2Yumi TanakaYumi Tanaka (-98)JPN15.12.98 8,34 uk
3Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,35
4Alicia BarrettAlicia Barrett (-98)GBR25.3.98 8,42 uk
5Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,65
6Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.06 8,67
2. erä
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.88 8,25
2Victoria RauschVictoria Rausch (-96)LUX26.6.96 8,39 uk
3Milica EminiMilica Emini (-99)SRB11.10.99 8,43 uk
4Joni Tomičić PrezeljJoni Tomičić Prezelj (-93)SLO25.8.93 8,46 uk
5Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,59
6Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 9,01
3. erä
1Veronica BesanaVeronica Besana (-02)ITA15.9.02 8,24 uk
2Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.01 8,35
3Diana SuumannDiana Suumann (-92)EST5.7.92 8,35 uk
4Elin LindebladElin Lindeblad (-95)SWE 5.4.95 8,39 uk
5Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,79
6Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.02 8,94
N Korkeus/HJ
1Heta TuuriHeta Tuuri (-95)TuUL14.1.951,82
 1,73/XO    1,78/O    1,82/O    1,86/XXX     
2Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,78
 1,68/O    1,73/O    1,78/XXO    1,82/XXX     
3Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,78
 1,68/O    1,73/XO    1,78/XXO    1,82/XXX     
4Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,73PB
 1,68/O    1,73/O PB    1,78/XXX     
5Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.031,73SB
 1,68/XO    1,73/O SB    1,78/XXX     
6Marlen AmburMarlen Ambur (-97)EST7.3.971,73 uk
 1,68/O    1,73/XO PB    1,78/XXX     
7Venla PulkkanenVenla Pulkkanen (-02)JyväskKU13.7.021,73
 1,68/XXO    1,73/XXO    1,78/XXX     
8Marite EnnusteMarite Ennuste (-99)EST6.4.991,68 uk
 1,68/XO PB    1,73/XXX     
N Seiväs/PV
1Michaela MeijerMichaela Meijer (-93)SWE30.7.934,38 uk
 3,90/-    4,07/-    4,24/XO    4,38/O PB    4,43/XXX     
2Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,38SB
 3,90/-    4,07/XO    4,24/XO    4,38/O SB    4,43/XXX     
3Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.974,07PB (ka 16.)
 3,90/O    4,07/O PB    4,24/XXX     
3Maria Roberta GhercaMaria Roberta Gherca (-00)ITA9.3.004,07 uk
 3,90/O    4,07/O PB    4,24/XXX     
5Sophie CookSophie Cook (-94)GBR12.9.944,07 uk
 3,90/-    4,07/XO SB    4,24/XXX     
5Sonia MalavisiSonia Malavisi (-94)ITA31.10.944,07 uk
 3,90/-    4,07/XO PB    4,24/XXX     
7Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,07SB
 3,90/XO    4,07/XO SB    4,24/XXX     
8Giulia Valletti BorgniniGiulia Valletti Borgnini (-01)ITA16.4.013,90 uk
 3,90/O PB    4,07/XXX     
8Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.033,90
 3,90/O    4,07/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Aina GriksaiteAina Griksaite (-94)LTU23.11.9413,83  uk
  13,83 PB     12,11     13,58     13,50     X     13,74     
2Adrianna LaskowskaAdrianna Laskowska (-96)POL2.3.9613,49  uk
  X     X     13,40 PB     X     X     13,49 PB     
3Osasere EghosaOsasere Eghosa (-99)ESP11.5.9913,42  uk
  13,38 PB     13,19     13,22     13,19     X     13,42 PB     
4Caroline JoyeuxCaroline Joyeux (-01)GER26.3.0113,30  uk
  13,30 PB     X     13,25     13,26     13,30 =PB     X     
5Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.0112,14 SB
  X     X     12,14 SB     X     11,28     11,99     
6Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0211,46 SB
  X     X     X     11,46 SB     10,37     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Turku: VARSY:n pm-hallihuipentuma
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut