TULOKSET: 15-11-v. pm-halliviestit, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 22.1.2023


334 urheilijaa, 154 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x170 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.34,23
 Niklas Ojanen 09, Viljami Launonen 08, Emil Seppälä 08, Tuomas Arvelmo 08 
2Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei1.55,44
 Lauri Niiranen 09, Oiva Arasmaa 13, Vinski Pakkanen 09, Ardit Mustafa 08 
Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuULDQ
 Arvi Louramo 09, Max Kostamo 09, Carlos Mattsson 08, Sisu Saarinen 09 
P15 3x510 m Turku
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa4.04,07
 Eero Hakola 08, Atte Virtanen 08, Tatu Virtanen 08 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.06,85
 Max Kostamo 09, Emil Seppälä 08, Sisu Saarinen 09 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.09,97
 Lauri Niiranen 09, Oiva Arasmaa 13, Vinski Pakkanen 09 
P13 4x85 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL56,28
 Tarmo Huiskala 10, Juho Männistö 10, Eelis Kotomäki 11, Hugo Rainio 11 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa59,10
 Eelis Kivilä 11, Onni Heinonen 11, Aleksi Merilä 11, Tomi Luukka 11 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei59,93
 Tuomas Salmivirta 11, Arttu Kankare 10, Eero Koponen 11, Mikael Vuorinen 11 
2. erä
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa56,31
 Niila Anttila 11, Elias Heinonen 11, Julius Poijärvi 10, Eemeli Rönnemaa 11 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra56,74
 Topias Kiuru 11, Ahti Lehtinen 11, Werner Suominen 10, Joona Lintula 10 
3Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy57,81
 Axel Vorselman 11, Magnus Brandt 10, Johannes Vuoristo 12, Joona Lindgren 10 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL50,55
 Vincent Mattsson 10, Lukas Lehtokannel 10, Eeli Heiska 10, Eemeli Haikio 11 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil55,31
 Eemil Tito 11, Jonni Valjus 11, Akseli Änäkkälä 10, Ville-Markus Viljala 10 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL55,91
 Jasper Rantanen 10, Onni Vuotila 10, Vincent Kymäläinen 10, Veikko Plosila 11 
4Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy56,84
 Voitto Pärkö 13, Frans Kuusisto 11, Peetu Tanhuanpää 10, Noel Raiskinmäki 10 
P13 3x510 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.14,15
 Hugo Rainio 11, Eelis Kotomäki 11, Juho Männistö 10 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.17,24
 Axel Vorselman 11, Magnus Brandt 10, Joona Lindgren 10 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.23,78
 Vincent Kymäläinen 10, Emil Vuorio 10, Onni Vuotila 10 
4Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.38,94
 Eemil Tito 11, Ukko Silanto 11, Iiro Kuikka 11 
5Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.41,64
 Tuomas Salmivirta 11, Jesse Laakso 10, Eero Koponen 11 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.47,94
 Niila Anttila 11, Onni Heinonen 11, Tomi Luukka 11 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.32,44
 Daniel Stenholm 10, Eemeli Haikio 11, Eeli Heiska 10 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil4.49,33
 Ville-Markus Viljala 10, Jonni Valjus 11, Akseli Änäkkälä 10 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.49,48
 Vincent Mattsson 10, Veikko Plosila 11, Lukas Lehtokannel 10 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.00,65
 Elias Heinonen 11, Julius Poijärvi 10, Eelis Kivilä 11 
5Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.08,41
 Topias Kiuru 11, Ahti Lehtinen 11, Joona Lintula 10 
6Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy5.47,34
 Noel Raiskinmäki 10, Peetu Tanhuanpää 10, Voitto Pärkö 13 
P11 4x85 m Turku
1. erä
1Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra58,73
 Tuukka Saarinen 12, Valter Toivonen 12, Julius Tenovuo 12, Ilkka Kaittila 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL63,07
 Paavo Heikkilä 13, Remu-Petteri Lehtonen 13, Joel Sillanpää 13, Arttu Peitsala 13 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa64,09
 Lukas Vihervaara 13, Pyry Simolin 13, Patrik Partanen 12, Arvo Saarela 12 
4Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa64,42
 Patrick Roslöf 13, Leevi Engström 13, Konsta Isosalo 12, Elmo Vuohijoki 13 
2. erä
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa59,10
 Elias Vihervaara 12, Veikka Akkola 12, Juuso Lilja 12, Akseli Heinonen 13 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL61,26
 Olavi Järvi 12, Oiva Huiskala 12, Lenni Kero 13, Renars Suberts 13 
3Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra63,31
 Oiva Lehtinen 13, Sampo Sjöholm 13, Akseli Mäenpää 14, Eino Välimäki 15 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei66,77
 Artur Rodionov 13, Toivo Mäntysaari 14, Voitto Kangas 12, Eikka Sippola 13 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL57,34
 Joonatan Löf 12, Aarne Arjonen 13, Eemil Aulas 12, Vilho Virjonen 12 
2Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa59,48
 Tuukka Öfverholm 13, Cristian Jantunen 13, William Söderblom 13, Väinö Salonen 13 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil63,50
 Mikko Elovaara 13, Totti Paganus 13, Jami Rinne 13, Aaro Kuikka 13 
4Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy65,53
 Valtteri Vaahtera 14, Miro Kaunisto 13, Nooa Neulanen 14, Aapo Liimatta 12 
P11 3x510 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.34,59
 Lenni Kero 13, Urho Tanttu 13, Aarne Arjonen 13 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.43,81
 Oiva Lehtinen 13, Sampo Sjöholm 13, Akseli Mäenpää 14 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.49,47
 Arvo Saarela 12, Juuso Lilja 12, Lukas Vihervaara 13 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.59,78
 Joel Koskinen 13, Renars Suberts 13, Joel Sillanpää 13 
5Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei6.15,46
 Toivo Mäntysaari 14, Artur Rodionov 13, Eikka Sippola 13 
6Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.23,79
 Jiri Korpelainen 13, Tuukka Öfverholm 13, Aslak Koponen 13 
7Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.26,40
 Leevi Gottschalk 15, Lucas Jantunen 15, Konsta Isosalo 12 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.57,70
 Olavi Järvi 12, Benjamin Kero 13, Joonatan Löf 12 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.14,99
 Valter Toivonen 12, Tuukka Saarinen 12, Ilkka Kaittila 12 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.24,63
 Cristian Jantunen 13, Leevi Engström 13, William Söderblom 13 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.25,58
 Elias Vihervaara 12, Akseli Heinonen 13, Veikka Akkola 12 
5Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.37,85
 Valtteri Vaahtera 14, Aapo Liimatta 12, Johannes Vuoristo 12 
6Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.43,27
 Mikko Elovaara 13, Totti Paganus 13, Aaro Kuikka 13 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.49,14
 Topias Savolainen 12, Vilho Virjonen 12, Eemil Aulas 12 
Naiset
T15 4x170 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.39,83
 Eevi Airenne 09, Fanni Ämmälä 08, Malin Saarto 08, Minea Auremaa 09 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.42,32
 Inka Laukkanen 09, Sara Söderlund 08, Hertta Lehtonen 08, Josefiina Tenovuo 08 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil1.42,66
 Essi Lokisto 08, Meira Hyvärinen 09, Kaisla Manner 08, Ellen Taponen 09 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa1.48,06
 Sanni Hyyrynen 09, Loviisa Granö 08, Siiri Luukka 08, Helka Heinonen 08 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.45,22
 Venla Ruohola 08, Pihla Lammela 09, Noora Lukkarinen 09, Hertta Hannula 09 
2Turunseudun KenttäurheilijatTurunseudun Kenttäurheilijat TurKU1.46,33
 Laila Räihä 09, Lilja Hämäläinen 09, Nella Ruohonen 08, Minni-Maria Koivunen 08 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei1.47,04
 Siiri Äänismaa 08, Veera Rantapaju 09, Noora Altimir Myllylä 09, Linda Nissilä 09 
4Raision KuulaRaision Kuula RaisKu1.50,40
 Vilma Mela 08, Ida Pentinlehto 09, Anni Saarinen 09, Elsa Keinonen 09 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.48,82
 Emma Suovanen 09, Aino Tarkki 09, Anni Uusitalo 09, Vanessa Viitanen 09 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy1.50,93
 Aino Kasvi 08, Loviisa Lehtonen 09, Aida Teikari 10, Elina Hakuni 09 
3Paimion UrheilijatPaimion Urheilijat PaimU1.52,48
 Siina Gröndahl 08, Pihla Kuisma 09, Nea Hyrkäs 09, Fanny Alari 09 
4Piikkiön Kehitys KaarinaPiikkiön Kehitys Kaarina PiikkKe1.55,28
 Linda Ojala 08, Aada Myllymaa 09, Mona Nylund 10, Aino Ivaldi 09 
T15 3x510 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.34,22
 Emily Tasala 09, Lotta Kero 08, Malin Saarto 08 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil4.39,83
 Meira Hyvärinen 09, Milla Elovaara 09, Kaisla Manner 08 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.43,51
 Sara Söderlund 08, Inka Laukkanen 09, Hertta Lehtonen 08 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa4.57,49
 Sanni Hyyrynen 09, Loviisa Granö 08, Helka Heinonen 08 
5Turunseudun KenttäurheilijatTurunseudun Kenttäurheilijat TurKU5.03,07
 Minni-Maria Koivunen 08, Lilja Hämäläinen 09, Nella Ruohonen 08 
6Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.08,28
 Loviisa Lehtonen 09, Aida Teikari 10, Elina Hakuni 09 
7Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.16,81
 Noora Altimir Myllylä 09, Veera Rantapaju 09, Ardea Mustafa 09 
8Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.20,99
 Anni Suominen 08, Iiris Koski 09, Aada Hynynen 08 
9Raision KuulaRaision Kuula RaisKu5.29,24
 Vilma Mela 08, Anni Saarinen 09, Elsa Keinonen 09 
10Piikkiön Kehitys KaarinaPiikkiön Kehitys Kaarina PiikkKe5.33,11
 Mona Nylund 10, Aada Myllymaa 09, Aino Ivaldi 09 
T13 4x85 m Turku
1. erä
1Salon VilpasSalon Vilpas SalVil60,31
 Sara Siivonen 11, Hilla Hyvärinen 11, Sandra Portman 10, Sara Tuomisalo 11 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL62,07
 Ella Heikkilä 11, Elsa Tarkki 11, Elsa Pomrèn 11, Mimosa Niemelä 11 
3Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy64,31
 Viola Pärkö 11, Fiona Hällynen 11, Taika Karppinen 10, Nella Raiskinmäki 10 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL60,57
 Roosa Arfman 11, Iisa Haapio 11, Anna Salakari 11, Ella Rautio 11 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa61,46
 Fanni Mäkelä 11, Iina Raitaluoma 10, Vilma Silvasti 10, Vanessa Rauvola 11 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei63,44
 Aino Kaskimäki 12, Kerttu Kordelin 10, Kerttu Arasmaa 10, Adriana Muja 11 
4Turun ToveritTurun Toverit TuTo63,96
 Rexella Eta 10, Viivi Leppänen 10, Maija Tuomi 13, Ilona Tuomi 10 
3. erä
1Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy55,68
 Saana Virtanen 10, Ellen Nieminen 10, Olivia Laamanen 10, Iisa Grandell 10 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL57,74
 Nia Sjöroos 10, Linnea Lehtisalo 10, Anna Leskinen 10, Elena Höglund 10 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa59,28
 Hilda Vuohijoki 11, Minja Tarkkanen 10, Elsi Vahtera 10, Alexandra Söderblom 11 
4Paimion UrheilijatPaimion Urheilijat PaimU60,23
 Sofia Juntunen 10, Hertta Simola 10, Silja Juntunen 11, Minka Kuisma 11 
4. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL55,07
 Minttu Lautkankare 10, Aini Koskenniemi 11, Ilona Haavisto 10, Ilona Tuominen 10 
2Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy56,65
 Sandra Palmroth 11, Oona Lapila 11, Kerttu Matikainen 11, Neela Ihanmäki 10 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil56,67
 Saimi Salminen 11, Anna Kurki 11, Lotta Saarinen 11, Mette Mettala 11 
4Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra57,89
 Pihla Heimo 11, Oona Andelmaa 11, Saara Mäki 10, Ella Ahokas 10 
5. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL51,84
 Aura Kallionpää 11, Eerika Salo 10, Tilda Tallskog 11, Alisa Launonen 10 
2Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU53,56
 Pihla Halava 11, Vilma Lehtinen 10, Astrid Fagervik 10, Ella Forslund 10 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa55,18
 Edith Tuominen 11, Peppi Jaakkola 10, Laura Sovijärvi 10, Hertta Yli-Kauppila 10 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei56,47
 Aada Offei 11, Alva Sjöqvist 10, Pinja Lähde 11, Jasmin Oksanen 10 
T13 3x510 m Turku
1. erä
1Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.17,95
 Olivia Laamanen 10, Ellen Nieminen 10, Iisa Grandell 10 
2Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.26,31
 Patricia Berg 10, Elsi Vahtera 10, Alexandra Söderblom 11 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.27,38
 Anna Leskinen 10, Linnea Lehtisalo 10, Iisa Haapio 11 
4Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.37,14
 Mette Mettala 11, Lotta Saarinen 11, Anna Kurki 11 
5Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.49,76
 Vilma Silvasti 10, Iina Raitaluoma 10, Edith Tuominen 11 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.56,57
 Elsa Pomrèn 11, Ella Heikkilä 11, Ella Rautio 11 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.03,04
 Roosa Arfman 11, Elsa Tarkki 11, Tilda Tallskog 11 
8Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy6.25,46
 Fiona Hällynen 11, Taika Karppinen 10, Viola Pärkö 11 
Turun ToveritTurun Toverit TuToDQ
 Rexella Eta 10, Ilona Tuomi 10, Viivi Leppänen 10 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.55,21
 Alisa Launonen 10, Aura Kallionpää 11, Minttu Lautkankare 10 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa4.58,68
 Hertta Yli-Kauppila 10, Laura Sovijärvi 10, Peppi Jaakkola 10 
3Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy5.01,49
 Kerttu Matikainen 11, Sandra Palmroth 11, Oona Lapila 11 
4Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU5.04,80
 Pihla Halava 11, Vilma Lehtinen 10, Ella Forslund 10 
5Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.08,45
 Oona Andelmaa 11, Saara Mäki 10, Pihla Heimo 11 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.10,33
 Ilona Haavisto 10, Nia Sjöroos 10, Elena Höglund 10 
7Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.14,79
 Pinja Lähde 11, Jasmin Oksanen 10, Alva Sjöqvist 10 
8Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.18,46
 Eerika Salo 10, Aini Koskenniemi 11, Ilona Tuominen 10 
9Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.26,91
 Saimi Salminen 11, Hilla Hyvärinen 11, Elina Varemäki 11 
T11 4x85 m Turku
1. erä
1Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa68,98
 Alisa Jagt 15, Astrid Wall 12, Veronika Moroz 13, Eevi Keronen 13 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL69,69
 Felicia Necheporuk 13, Venla Haavisto 12, Emma Leino 13, Anabella Suominen Teixeira 13 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei70,14
 Kaisla Koskinen 14, Samantha Vahlroos 12, Polina Mariseva 13, Elma Salakari 13 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa70,47
 Janni Poijärvi 13, Amelia Rauvola 13, Netta Helminen 14, Linnea Mattila 14 
2. erä
1Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra63,80
 Ellen Roiha 12, Uuna Eirtovaara 12, Wilma Suominen 12, Ella Tuomola 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL64,33
 Tytti Juselius 13, Jenny Ahlamaa 13, Kerttu Järviö 13, Ellen Halme 13 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL66,17
 Liina Lehtonen 14, Taika Toivonen 13, Aura Rantanen 13, Emma Järvinen 14 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa67,49
 Alina Lappalainen 12, Vilja Akkola 13, Hilda Helin 12, Julia Mattila 12 
3. erä
1Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU61,64
 Viivi Lehtinen 13, Mette Forslund 13, Matilda Wahteristo 13, Emmi Ahonen 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL62,03
 Elsi Ranta-Aho 12, Iivi Kettunen 12, Lilja Öhman 12, Eevi Lehtinen 12 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa65,16
 Selma Huppunen 15, Hilla Jagt 13, Piitu Hyytiäinen 12, Oona Palenius 12 
4Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy67,96
 Jade Lohisto 13, Eevi Antola 13, Sofie Palmroth 13, Aada Lapila 13 
4. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL58,32
 Saana Haikio 12, Tara Ruohola 12, Elsa Hynninen 13, Isabel Lindqvist 12 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy59,32
 Alia Viljainen 12, Isabella Tamburello 12, Iris Vähämaa 13, Katrin Brandt 12 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil62,98
 Matilda Ylönen 12, Noora Pajunen 12, Hilda Järvelä 13, Aada Kuokkanen 12 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei67,35
 Iris Valonen 14, Säde Saviranta 13, Aino Grusander 13, Iiris Jokinen 14 
5. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL56,58
 Stella Sandqvist 12, Elena Kero 12, Lotta Ottila 12, Roosa Bergman 12 
2Raision KuulaRaision Kuula RaisKu59,38
 Emilia Aalto 12, Sofia Leppäniemi 12, Minea Lehto 12, Venla Susi 12 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa60,48
 Iitu Jaakkola 12, Sara Lallukka 12, Viivi Pitkänen 12, Lotta Hemling 12 
4Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra65,13
 Mya Hartvik 13, Ilona Kapi 13, Siiri Paukkunen 12, Ebba Eliander 14 
T11 3x510 m Turku
1. erä
1Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy6.06,06
 Ida Vorselman 14, Alia Viljainen 12, Isabella Tamburello 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.10,44
 Kerttu Järviö 13, Felicia Necheporuk 13, Kaneli Ojansivu 13 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.15,97
 Jenny Ahlamaa 13, Ellen Halme 13, Elsa Hynninen 13 
4Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra6.22,24
 Ilona Kapi 13, Uuna Eirtovaara 12, Ella Tuomola 12 
5Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.25,42
 Selma Huppunen 15, Astrid Wall 12, Alisa Jagt 15 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa6.41,03
 Janni Poijärvi 13, Alina Lappalainen 12, Netta Helminen 14 
7Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei6.46,90
 Elma Salakari 13, Iris Valonen 14, Säde Saviranta 13 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.33,24
 Venla Haavisto 12, Lotta Ottila 12, Roosa Bergman 12 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa6.02,58
 Julia Mattila 12, Viivi Pitkänen 12, Vilja Akkola 13 
3Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra6.05,69
 Ellen Roiha 12, Mya Hartvik 13, Siiri Paukkunen 12 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.13,79
 Essi Kontio 12, Iivi Kettunen 12, Elsi Ranta-Aho 12 
5Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.28,93
 Veronika Moroz 13, Eevi Keronen 13, Hilla Jagt 13 
6Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei6.39,34
 Aino Grusander 13, Polina Mariseva 13, Iiris Jokinen 14 
Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJyDNF
 Sofie Palmroth 13, Eevi Antola 13, Aada Lapila 13 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.57,88
 Lilja Öhman 12, Stella Sandqvist 12, Elena Kero 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.26,73
 Tytti Juselius 13, Saana Haikio 12, Tara Ruohola 12 
3Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.29,83
 Katrin Brandt 12, Hilda Mattila 13, Iris Vähämaa 13 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.31,08
 Iitu Jaakkola 12, Lotta Hemling 12, Sara Lallukka 12 
5Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU5.35,72
 Emmi Ahonen 12, Matilda Wahteristo 13, Viivi Lehtinen 13 
6Raision KuulaRaision Kuula RaisKu5.40,01
 Jemina Jälkö 13, Sofia Leppäniemi 12, Emilia Aalto 12 
7Salon VilpasSalon Vilpas SalVil6.16,21
 Matilda Ylönen 12, Hilda Järvelä 13, Aada Kuokkanen 12 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat