TULOKSET: Leirikilpailu Eerikkilä 20.1.2023


14 urheilijaa, 14 lajisuoritusta

Miehet
M19 Kiekko/DT
1Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0543,97PB kk19
  X     X     X     42,79 kk19 PB     43,97 kk19 PB     X     
Petrus JakonenPetrus Jakonen (-05)NakkVire2.5.05NM
  X     X     P     P     P     P     
M17 Kiekko/DT
1Miro ValtonenMiro Valtonen (-07)IkurinVi1.7.0743,71PB kk17
  43,71 kk17 PB     42,76     X     X     42,15     X     
2Jussi KoskelaJussi Koskela (-07)KangKi21.5.0740,41PB
  X     37,23 PB     38,33 PB     X     40,41 PB     39,89     
Roni MikkiläRoni Mikkilä (-07)NakkVire 11.5.07NM
  X     X     X     X     X     X     
Naiset
N19 Kiekko/DT
1Sanni-Maria MäkeläSanni-Maria Mäkelä (-05)NoormNo16.3.0540,90PB kk kk19(22-v. ka 98.)
  38,04 kk kk19 SB     40,90 kk kk19 PB     X     39,87     40,40     39,02     
2Pinja NieminenPinja Nieminen (-05)PorinYU25.1.0537,68PB
  33,93 SB     36,57 SB     37,68 PB     X     X     37,38     
3Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0535,92SB
  33,60 SB     X     X     35,92 SB     X     X     
N17 Kiekko/DT
1Rania ToivonenRania Toivonen (-06)UudKK14.4.0634,97PB kk17
  X     32,51 kk17 SB     X     34,97 kk17 PB     X     33,78     
2Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.0734,31PB
  34,31 PB     33,53     31,22     X     X     X     
3Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0732,48PB
  32,48 PB     X     X     X     X     32,43     
T15 Kiekko/DT
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0844,03PB kk15(15-v. ka 12.)
  X     X     39,59 kk15 PB     39,47     X     44,03 kk15 PB     
2Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0836,40PB
  X     36,40 PB     X     X     X     X     
3Olivia SuutariOlivia Suutari (-08)KalVa21.10.0835,14PB
  32,45 PB     31,96     X     34,28 PB     X     35,14 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
29.3.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
25.3.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 5
25.3.2023 Toholampi: Talvijuoksut tulokset puuttuvat
26.3.2023 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
26.3.2023 Helsinki: Keväthallikilpailut
26.3.2023 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
25.3.2023 Helsinki/U: Urhea-paracup
24.3.2023 Oulu: Halliheitot
23.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
23.3.2023 Kotka: Hallipituuskilpailu
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja