TULOKSET: Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 17.1.2023


92 urheilijaa, 133 lajisuoritusta

Mäkelänrinne 145, Schildt 58, Sampo 55, Vöyri 39, Kerttuli 34, Lahti 22, PHYK 20, Gradia 4, Joensuu 15

Miehet
M20 60 m
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 6,98PB (17-v. ka 14.)
2Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03 7,00
3Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.04 7,08SB
4Alvar ItämeriAlvar Itämeri (-06)TuUL13.10.06 7,20
5Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,35
Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 DNS
Alkuerät
1. erä
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 6,99PB
2Johannes HakalaJohannes Hakala (-04)EspTa25.9.04 7,34PB
3Viljami LestinenViljami Lestinen (-06)HKV1.6.06 7,36PB
4Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.04 7,57SB
5Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.06 7,94PB
Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.03 DNF
2. erä
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 6,93PB kk19
2Alvar ItämeriAlvar Itämeri (-06)TuUL13.10.06 7,16
3Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,27
4Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 7,39
3. erä
1Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03 6,99PB
2Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.04 7,10SB
3Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.05 7,32PB
4Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.04 7,36PB
5Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 7,40PB
6Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 7,58PB
M20 300 m
1. erä
1Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.0435,87PB (ka 65.) (22-v. ka 44.) (19-v. ka 33.)
2Viljami LestinenViljami Lestinen (-06)HKV1.6.0637,31PB kk17
3Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0437,92PB
4Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.0638,13PB
2. erä
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0534,75PB
2Simeon VorselmanSimeon Vorselman (-04)HKV1.4.0435,24PB (19-v. ka 10.)
3Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0436,73PB
4Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.0537,59PB
M20 800 m
1Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.54,84PBSE17 kk kk19 kk17 EYOF-raja
2Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.58,51SB
3Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.062.02,25PB
4Eero RantaEero Ranta (-06)LempKiYU15.3.062.04,72PB
5Ukko IkonenUkko Ikonen (-06)VantSa11.2.062.07,85SB
Hannes SjöblomHannes Sjöblom (-06)IFÅland-J17.6.06DNF
M20 3000 m
1Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.06 9.27,72PB kk17
2Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.0510.00,47SB
M20 60 m aidat/hurdles
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,19
2Aapo NikkolaAapo Nikkola (-04)HKV2.1.04 8,20PB
3Lassi PihlavistoLassi Pihlavisto (-04)HKV13.5.04 8,45SB
M20 Korkeus/HJ
1Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.042,00SB kk19
 1,68/-    1,72/-    1,76/-    1,80/-    1,84/O    1,88/O    1,92/O    1,96/O    2,00/O kk19 SB    2,04/XXX     
2Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.051,88SB
 1,68/-    1,72/-    1,76/-    1,80/O    1,84/XO    1,88/O SB    1,92/XXX     
3Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.031,84SB
 1,72/O    1,76/O    1,80/O    1,84/O SB    1,88/XXX     
4Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.041,80PB
 1,68/XO    1,72/XO    1,76/XO    1,80/XO PB    1,84/XXX     
5Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.031,80PB
 1,72/XO    1,76/O    1,80/XXO PB    1,84/XXX     
6Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.051,76PB
 1,68/O    1,72/O    1,76/XXO PB    1,80/XXX     
Lauri LiljavirtaLauri Liljavirta (-05)JyväskKU29.3.05NH
M20 Seiväs/PV
1Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.044,40=PB
 4,20/XO    4,30/-    4,40/O =PB    4,60/XXX     
2Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)JyväskKU22.1.064,20
 4,20/XO    4,30/XXX     
3Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.044,10SB
 4,00/O    4,10/O SB    4,20/XXX     
M20 Pituus/LJ
1Valentino BertucciValentino Bertucci (-06)NivU 21.3.066,57 PB kk17
  6,29 kk17 PB     6,57 kk17 PB     6,46     P     6,43     6,48     
2Simeon VorselmanSimeon Vorselman (-04)HKV1.4.046,57 SB
  X     6,57 SB     X     X     X     X     
3Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.046,38 PB
  6,33 PB     6,38 PB     6,27     6,25     6,25     4,82     
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.065,78 
  5,71     X     5,78     5,39     P     X     
5Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.065,15 SB
  4,99 SB     5,15 SB     5,11     4,70     4,89     5,10     
M20 Kolmiloikka/TJ
1Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.0513,87 PB kk kk19
  X     12,16 kk kk19 SB     13,46 kk kk19 PB     13,42     X     13,87 kk kk19 PB     
2Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0613,50 PB kk17
  X     12,75 kk17 SB     13,38 kk17 PB     13,47 kk17 PB     X     13,50 kk17 PB     
3Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.0412,45 PB
  X     X     X     12,00 PB     X     12,45 PB     
M20 Kuula/SP
1Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.0315,19PB
  14,75 PB     14,22     15,19 PB     14,65     14,75     X     
2Max LampinenMax Lampinen (-04)KU-5811.10.0414,97PB
  14,34 PB     14,77 PB     14,59     14,80 PB     14,19     14,97 PB     
3Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0513,47PB
  X     12,20     13,47 PB     X     13,24     X     
4Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.0610,83PB kk17
  10,47 kk17 PB     10,32     9,93     10,83 kk17 PB     10,06     10,61     
Naiset
N20 60 m
1Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.05 7,86
2Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,88PB
3Veera ReponenVeera Reponen (-06)JyväskKU27.4.06 8,02
4Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.06 8,04
5Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.06 8,13
6Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 8,19
Alkuerät
1. erä
1Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.05 7,87
2Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.06 8,02SB
3Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.06 8,03=PB
4Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.05 8,18PB
5Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.06 8,24
6Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.04 8,28PB
2. erä
1Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,94SB
2Veera ReponenVeera Reponen (-06)JyväskKU27.4.06 7,99PB
3Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 8,17PB
4Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.06 8,33SB
5Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.05 8,45SB
6Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.06 8,57PB
N20 300 m
1. erä
1Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0642,70PB kk17
2Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.0643,10PB
3Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.0643,32PB
2. erä
1Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.0543,10PB
2Jelizaveta TsubarevaJelizaveta Tsubareva (-04)SjundeåIF21.10.0443,17SB
3Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0443,57PB
4Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.0543,95SB
N20 800 m
1Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.062.20,15PB
2Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.062.22,87
3Karoliina OlliKaroliina Olli (-06)LoimLei16.10.062.24,84PB
4Miina KilpeläinenMiina Kilpeläinen (-05)ViipU20.6.052.27,09SB
5Chantelle PeterChantelle Peter (-06)HKV27.6.062.30,32SB
6Heidi PaasonenHeidi Paasonen (-06)HKV3.3.062.34,26PB
Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.06DNF
N20 60 m aidat/hurdles
1Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.05 8,89PB
2Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 9,23PB
3Evita SantalaEvita Santala (-05)HKV5.4.05 9,36PB
Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 DQ
N20 Korkeus/HJ
1Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.061,72SB kk17
 1,40/-    1,44/-    1,48/-    1,52/-    1,56/O    1,60/O    1,64/O    1,68/XO    1,72/XXO kk17 SB    1,74/XXX     
2Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.061,64SB
 1,40/-    1,44/-    1,48/-    1,52/O    1,56/O    1,60/O    1,64/XXO SB    1,68/XXX     
3Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.031,56PB
 1,40/-    1,44/-    1,48/O    1,52/O    1,56/XO PB    1,60/XXX     
4Lotta PerkiöLotta Perkiö (-06)SaarijPu20.11.061,52SB
 1,40/O    1,44/O    1,48/O    1,52/XXO SB    1,56/XXX     
N20 Seiväs/PV
1Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,80
 3,50/O    3,60/-    3,70/O    3,80/XXO    3,90/XXX     
2Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,40=PB
 3,10/O    3,20/XO    3,30/XO    3,40/XO =PB    3,50/XXX     
3Helmi EklundHelmi Eklund (-05)EspTa26.5.053,10=SB
 3,00/O    3,10/XO =SB    3,20/XXX     
4Emilia LiljeqvistEmilia Liljeqvist (-06)IFNykn27.9.062,70PB
 2,50/XO    2,60/O    2,70/XO PB    2,80/XXX     
Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.04NH
 3,10/XXX     
N20 Pituus/LJ
1Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.055,42 SB
  5,40 SB     5,42 SB     X     5,13     P     X     
2Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.035,25 SB
  5,25 SB     X     X     X     2,72     X     
3Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.065,18 SB
  4,80 SB     4,78     4,95 SB     5,11 SB     5,18 SB     X     
4Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.055,15 SB
  X     5,12 SB     5,15 SB     5,11     X     5,06     
5Senni Ohra-ahoSenni Ohra-aho (-06)KangasnKa6.5.065,10 SB
  5,10 SB     X     X     X     X     5,01     
6Evita SantalaEvita Santala (-05)HKV5.4.055,09 
  4,93     4,89     5,09     4,95     X     X     
7Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.064,98 PB
  4,16 SB     X     4,98 PB     4,96     4,98 =PB     X     
8Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.064,97 PB
  4,97 PB     4,80     4,83     4,79     4,93     X     
9Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.064,58 SB
  X     4,43 SB     4,58 SB     
10Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.054,55 PB
  X     4,55 PB     4,54     
11Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.064,31 PB
  X     X     4,31 PB     
N20 Kolmiloikka/TJ
1Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.0511,70 PB kk19
  10,60 SB     11,31 kk19 SB     11,60 kk19 PB     11,49     11,70 kk19 PB     11,66     
2Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.0511,48 PB
  11,32 PB     11,46 PB     11,43     11,48 PB     X     X     
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0610,76 SB kk17
  10,50 SB     X     10,76 kk17 SB     X     10,61     10,71     
4Aava KipinäAava Kipinä (-04)JoensKa8.5.0410,28 SB
  X     X     9,47 SB     9,78 SB     10,28 SB     X     
5Nea NevalainenNea Nevalainen (-06)JoensKa13.4.069,56 SB
  X     X     X     9,34 SB     9,56 SB     9,42     
N20 Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0513,45PB kk kk19
  12,73 =kk19 =PB     12,96 kk kk19 PB     13,45 kk kk19 PB     X     13,06     X     
2Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.0512,04PB
  10,84 PB     11,41 PB     11,73 PB     12,04 PB     12,04 =PB     11,81     
3Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0611,62PB
  9,98 PB     11,62 PB     11,43     10,87     10,77     11,33     
4Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.0511,43PB
  11,43 PB     11,14     X     11,19     11,04     10,68     
5Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0311,17PB
  X     11,17 PB     11,02     X     X     10,81     
6Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0311,17SB
  11,17 SB     X     X     X     10,82     X     
7Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.0510,50SB
  9,79 SB     10,17 SB     X     10,30 SB     10,50 SB     X     
8Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.059,68PB
  X     8,91 PB     9,63 PB     9,08     9,68 PB     7,78     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt