TULOKSET: Talvihallikilpailut, Haparanda SWE, 15.1.2023


79 urheilijaa, 174 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,25PB
2Abdihamiid NurAbdihamiid Nur (-04)SWE3.7.04 7,76 uk
M 200 m
1Ville MakslahtiVille Makslahti SWE24,44 uk
2Abdihamiid NurAbdihamiid Nur (-04)SWE3.7.0425,25 uk
M 800 m
1Tatu PalokangasTatu Palokangas (-06)AlatPi10.8.062.18,65PB
2Arttu TaulavuoriArttu Taulavuori AlatPi2.21,65SB
M Pituus/LJ
1Ville MakslahtiVille Makslahti SWE5,69  uk
  5,48 SB     5,43     5,69 PB     X     X     X     
P15 60 m
1Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.08 8,38
P15 Korkeus/HJ
1Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.081,56PB
 1,34/O    1,37/O    1,46/O    1,50/O    1,53/O    1,56/XXO PB    1,60/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.084,59 SB
  X     X     4,59 SB     P     P     P     
P13 60 m
1Taavi KenttäTaavi Kenttä (-11)AlatPi28.6.1110,12PB
P13 300 m
1Arvid LundblomArvid Lundblom SWE54,10 uk
2Taavi KenttäTaavi Kenttä (-11)AlatPi28.6.1155,25PB
P13 800 m
1Arvid LundblomArvid Lundblom SWE2.52,15 uk
P11 60 m
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.12 9,83PB
2Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.12 9,84PB
3Paavo KolehmainenPaavo Kolehmainen AlatPi10,55PB
4Anselmi KangasAnselmi Kangas (-13)KempKi8.4.1311,31PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.123,91 PB
  3,91 PB     3,82     3,62     3,65     
2Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.123,88 PB
  3,88 PB     3,71     3,75     3,71     
3Anselmi KangasAnselmi Kangas (-13)KempKi8.4.132,62 PB
  P     P     2,38 PB     2,62 PB     
M75 60 m
1Erkki ManninenErkki Manninen (-47)OulunsHei9.6.4711,06PB
M75 200 m
1Erkki ManninenErkki Manninen (-47)OulunsHei9.6.4738,16PB
M75 800 m
1Erkki ManninenErkki Manninen (-47)OulunsHei9.6.473.48,40PB
M65 60 m
1Esa PieniniemiEsa Pieniniemi (-58)OulPy3.5.58 8,88
2Hannu Timonen-NissiHannu Timonen-Nissi (-56)JyväskKU20.6.56 9,02SB
M65 200 m
1Hannu Timonen-NissiHannu Timonen-Nissi (-56)JyväskKU20.6.5630,28SB
M65 3000 m
1Jukka KauppilaJukka Kauppila (-57)LimNM10.8.5710.31,76SB
M65 Pituus/LJ
1Esa PieniniemiEsa Pieniniemi (-58)OulPy3.5.584,56 SB
  X     4,05 SB     X     4,56 SB     4,30     X     
M60 60 m
1Juha-Pekka HolmJuha-Pekka Holm (-62)KivijKi15.7.62 9,22SB
M60 3000 m
1Taisto PuurunenTaisto Puurunen (-60)OulunsHei27.9.6012.53,83PB
M55 200 m
1Mats OlssonMats Olsson (-65)SWE16.12.6527,77 uk
M55 800 m
1Mats OlssonMats Olsson (-65)SWE16.12.652.19,08 uk
2Jari OhukainenJari Ohukainen (-65)KempKi652.53,56PB
M55 3000 m
1Veijo HonkaniemiVeijo Honkaniemi (-66)RovanRR16.6.6610.25,29PB
M50 200 m
1Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.6927,40PB
2Arvi KolehmainenArvi Kolehmainen (-72)AlatPi3.6.7228,25PB
M50 800 m
1Arvi KolehmainenArvi Kolehmainen (-72)AlatPi3.6.722.19,76PB
2Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.692.43,88PB
M50 Korkeus/HJ
1Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.691,60SB
 1,30/-    1,35/-    1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/XO SB     
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.711,40PB
 1,30/O    1,35/XO    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
M50 Pituus/LJ
1Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.714,33 PB
  4,20 PB     4,02     4,31 PB     4,33 PB     4,22     X     
M50 Kuula/SP
1Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.699,84SB
  9,84 SB     9,51     9,79     P     P     P     
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.719,45SB
  9,29 SB     P     P     9,12     9,45 SB     P     
M45 3000 m
1Jorma PuurunenJorma Puurunen (-74)PudasjU7.3.7412.59,95PB
M40 800 m
1Mikko KeränenMikko Keränen (-80)AlatPi12.10.802.41,84PB
M40 Kuula/SP
1Jukka SaaranenJukka Saaranen (-81)PyhäjPo20.2.8111,15SB
  10,74 SB     10,94 SB     10,37     10,58     P     11,15 SB     
Naiset
N 60 m
1Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,65SB
2Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,73SB
3Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.07 8,02
4Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 8,08SB
5Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 8,22
6Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.03 8,23
Alkuerät
1. erä
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,81SB
2Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 8,13SB
3Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.03 8,22SB
4Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,63
2. erä
1Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.07 8,09
2Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 8,11SB
3Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.06 8,33SB
4Lotta PudasLotta Pudas (-06)VeitsilKV10.11.06 8,35PB
5Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.05 8,58PB
3. erä
1Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,73SB
2Minja KurttiMinja Kurtti (-05)OulPy7.5.05 8,41SB
3Eeva NurkkalaEeva Nurkkala (-05)OulPy31.3.05 9,02SB
N 200 m
1. erä
1Minja KurttiMinja Kurtti (-05)OulPy7.5.0526,88PB
2Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0127,28SB
3Eeva NurkkalaEeva Nurkkala (-05)OulPy31.3.0530,11PB
2. erä
1Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.0327,24PB
2Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.0527,69PB
3Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.0528,41PB
3. erä
1Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9826,73PB
2Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.0628,70PB
3Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.0530,06PB
4. erä
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9725,97SB
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9625,98SB
3Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.0430,61PB
N 800 m
1Jonna PerkkiöJonna Perkkiö (-07)AlatPi27.2.072.54,67PB
N Korkeus/HJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.031,60SB
 1,35/-    1,40/-    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,60/O SB    1,66/XXX     
2Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.041,55PB
 1,35/-    1,40/-    1,45/O    1,50/O    1,55/O PB    1,60/XXX     
3Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.031,50SB
 1,35/-    1,40/O    1,45/O    1,50/XO SB    1,55/XXX     
4Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.051,45PB
 1,35/O    1,40/XXO    1,45/XO PB    1,50/XXX     
5Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.051,35SB
 1,35/XO SB    1,40/XXX     
N Pituus/LJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.035,61 SB
  5,35 SB     5,49 SB     X     5,61 SB     5,47     5,50     
2Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.035,13 PB
  X     4,90 SB     4,95 SB     X     5,13 PB     X     
3Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.055,10 =PB
  X     4,95 SB     X     5,00 SB     5,10 =PB     X     
4Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.044,95 PB
  4,72 SB     4,57     X     4,77 SB     4,95 PB     4,86     
5Lotta PudasLotta Pudas (-06)VeitsilKV10.11.064,84 PB
  X     4,79 PB     4,81 PB     4,84 PB     4,53     4,81     
6Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.074,81 
  4,54     4,59     4,63     4,81     4,64     X     
7Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.054,62 SB
  X     4,43 SB     4,62 SB     X     4,45     4,54     
N Kuula/SP
1Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.0310,55SB
  10,55 SB     P     P     P     P     10,55 =SB     
2Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.048,76PB
  8,57 PB     8,75 PB     8,76 PB     8,56     8,34     8,37     
3Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.057,85PB
  7,28 PB     7,47 PB     7,85 PB     6,93     7,37     7,85 =PB     
4Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.057,60PB
  7,45 PB     6,73     7,21     7,28     7,60 PB     7,08     
T15 60 m
1Nelli KumpulaNelli Kumpula (-09)AlatPi13.7.09 9,50 uk
2Mia Kestilä SeiloMia Kestilä Seilo (-08)SWE15.11.0810,19 uk
T15 300 m
1Ella KolehmainenElla Kolehmainen (-09)AlatPi10.11.0956,32PB
T15 800 m
1Elisa LinnakangasElisa Linnakangas (-09)OulPy22.2.092.47,18PB
2Ella KolehmainenElla Kolehmainen (-09)AlatPi10.11.093.10,79PB
3Minea VierimaaMinea Vierimaa (-08)PohjKoi15.2.083.11,07PB
T15 Pituus/LJ
1Nelli KumpulaNelli Kumpula (-09)AlatPi13.7.093,73  uk
  3,73 PB     3,54     X     3,53     3,66     X     
2Mia Kestilä SeiloMia Kestilä Seilo (-08)SWE15.11.083,13  uk
  2,89 PB     3,13 PB     2,92     3,04     2,79     2,87     
T13 60 m
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.10 8,67
2Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.10 8,72PB
3Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.10 9,08
4Nea KylmämaaNea Kylmämaa (-11)SWE11 9,10 uk
5Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.11 9,23PB
6Meja EnerosMeja Eneros (-11)SWE17.1.11 9,43 uk
Alkuerät
1. erä
1Nea KylmämaaNea Kylmämaa (-11)SWE11 9,22 uk
2Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.11 9,32PB
3Meja EnerosMeja Eneros (-11)SWE17.1.11 9,51 uk
4Jemina SahlmanJemina Sahlman (-11)SWE26.2.11 9,94 uk
5Emma RantamaulaEmma Rantamaula (-11)KempKi1.12.1110,55PB
6Vivian LaukkaVivian Laukka (-10)OulPy1.11.1010,56
2. erä
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.10 8,63
2Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.10 8,82
3Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.10 9,07
4Olivia KirkkomäkiOlivia Kirkkomäki (-10)KempKi22.2.10 9,70PB
5Alma IsakssonAlma Isaksson (-10)SWE3.4.10 9,76 uk
6Inka MalinenInka Malinen (-10)KempKi2.7.1010,50PB
T13 300 m
1Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.1050,12PB
2Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.1051,11PB
3Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.1153,81PB
T13 Korkeus/HJ
1Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.101,31PB
 0,95/-    0,98/-    1,01/-    1,04/-    1,07/-    1,10/O    1,13/O    1,16/O    1,19/O    1,22/O    1,25/XO    1,28/O    1,31/O PB    1,34/XXX     
2Nea KylmämaaNea Kylmämaa (-11)SWE111,31 uk
 0,95/-    0,98/-    1,01/-    1,04/-    1,10/O    1,13/O    1,16/O    1,19/O    1,22/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XO PB    1,34/XXX     
3Olivia KirkkomäkiOlivia Kirkkomäki (-10)KempKi22.2.101,13PB
 0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O    1,07/O    1,10/O    1,13/O PB    1,16/XXX     
4Inka MalinenInka Malinen (-10)KempKi2.7.101,07PB
 0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/XXO    1,07/XXO PB    1,10/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.114,24 PB
  X     3,35     4,24 PB     3,99     3,97     X     
2Nea KylmämaaNea Kylmämaa (-11)SWE114,10  uk
  X     3,98 PB     X     4,10 PB     4,10 =PB     X     
3Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.103,97 
  X     P     3,97     3,95     X     X     
4Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.103,87 PB
  3,87 PB     X     3,84     3,76     3,85     3,63     
5Meja EnerosMeja Eneros (-11)SWE17.1.113,77  uk
  X     X     3,26 PB     3,69 PB     3,77 PB     3,68     
6Alma IsakssonAlma Isaksson (-10)SWE3.4.103,21  uk
  X     3,21 PB     2,82     3,00     X     X     
7Inka MalinenInka Malinen (-10)KempKi2.7.103,09 PB
  2,75 PB     2,89 PB     2,76     P     3,04 PB     3,09 PB     
8Emma RantamaulaEmma Rantamaula (-11)KempKi1.12.112,91 PB
  2,91 PB     2,79     2,43     2,56     2,73     2,83     
T11 60 m
1Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.12 9,99PB
2Elsa BrännströmElsa Brännström SWE10,00 uk
3Linnea KursulaLinnea Kursula (-12)AlatPi1.4.1210,06PB
4Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.1210,25PB
5Viola SiniaaltoViola Siniaalto (-12)KempKi28.6.1210,30
6Siiri LietoSiiri Lieto (-13)KempKi24.9.1310,44
Alkuerät
1. erä
1Elsa BrännströmElsa Brännström SWE10,05 uk
2Viola SiniaaltoViola Siniaalto (-12)KempKi28.6.1210,12
3Linnea KursulaLinnea Kursula (-12)AlatPi1.4.1210,22PB
4Siiri LietoSiiri Lieto (-13)KempKi24.9.1310,35
5Emma Vatjus-AnttilaEmma Vatjus-Anttila (-12)KempKi3.8.1210,60PB
2. erä
1Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.1210,00PB
2Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.1210,37PB
3Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.1210,54
4Amanda SahlmanAmanda Sahlman SWE10,94 uk
5Milja VaheMilja Vahe (-12)KempKi27.5.1210,98PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elsa BrännströmElsa Brännström SWE3,59  uk
  3,40 PB     3,50 PB     3,43     3,59 PB     
2Emma Vatjus-AnttilaEmma Vatjus-Anttila (-12)KempKi3.8.123,57 PB
  3,28 PB     3,40 PB     3,57 PB     3,15     
3Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.123,56 
  3,47     3,56     X     3,39     
4Siiri LietoSiiri Lieto (-13)KempKi24.9.133,56 
  3,42     3,24     3,56     3,34     
5Viola SiniaaltoViola Siniaalto (-12)KempKi28.6.123,54 PB
  3,29 PB     3,44 PB     3,54 PB     3,35     
6Milja VaheMilja Vahe (-12)KempKi27.5.123,53 PB
  3,23 PB     3,21     3,53 PB     3,25     
7Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.123,44 
  3,31     2,65     3,44     3,39     
8Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.123,37 PB
  3,37 PB     3,32     3,36     3,19     
N65 60 m
1Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.5710,76SB
N65 200 m
1Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.5737,64SB
N65 Pituus/LJ
1Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.573,24 SB
  3,07 SB     3,15 SB     X     X     X     3,24 SB     
N60 800 m
1Satu Siika-ahoSatu Siika-aho (-62)OulunsHei20.1.623.08,44SB
N60 3000 m
1Elli-Tarja HallikainenElli-Tarja Hallikainen (-60)AlatPi24.2.6015.54,27SB
N50 3000 m
1Jatta SeppäläJatta Seppälä (-71)AlatPi6.10.7112.42,04PB
N40 60 m
1Hanna BlombäckHanna Blombäck (-80)SWE31.7.80 9,41 uk
N40 3000 m
1Pia PohjolaPia Pohjola (-80)LohijKuo28.11.8011.41,46SB
N40 Kuula/SP
1Hanna BlombäckHanna Blombäck (-80)SWE31.7.807,72 uk
  7,72 PB     6,99     7,02     7,10     6,95     7,37     
N30 3000 m
1Anna-Elina HeikkinenAnna-Elina Heikkinen (-90)JyväskKU2.7.9010.56,24PB kk

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut