TULOKSET: Merkki-Mitalicupin loppukilpailu Turku 17.12.2022


264 urheilijaa, 264 lajisuoritusta

TuUL 322, NaantLöy 253, SalVil 227, RaisKu 225, LaitJy 120, haastajat: KaarUra 197, MaarMa 151, UudKK 140, SomE 91, MynämI 74

Miehet
P13 60 m
1. erä
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.12 9,32PB
2Kasper AaltoKasper Aalto (-10)RaisKu6.4.10 9,37PB
3Onni NiemiOnni Niemi (-09)MynämI 11.1.09 9,59PB
4Patrick RoslöfPatrick Roslöf (-13)MaarMa14.11.1310,33PB
2. erä
1Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.10 8,80
2Niilo TalonenNiilo Talonen (-10)SomE 24.4.10 9,15PB
3Julius PoijärviJulius Poijärvi (-10)LiedPa9.9.10 9,48PB
4Benjamin KumpulainenBenjamin Kumpulainen (-10)UudKK10.7.1010,32PB
5Aleksi MeriläAleksi Merilä (-11)LiedPa5.5.1110,54
3. erä
1Eero KaunistoEero Kaunisto (-09)NaantLöy10.2.09 8,08PB
2Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 8,14
3Max KostamoMax Kostamo (-09)TuUL23.3.09 8,32PB
4Noel RaiskinmäkiNoel Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.10 8,47PB
5Ville-Markus ViljalaVille-Markus Viljala (-10)SalVil12.7.10 8,52
P13 800 m
1Sisu SaarinenSisu Saarinen (-09)TuUL6.10.092.15,91PB kk14
2Eeli HeiskaEeli Heiska (-10)TuUL 6.4.102.27,28PB
3Niki SirénNiki Sirén (-10)RaisKu27.6.102.27,77PB
4Aaro MannerAaro Manner (-09)SalVil 9.12.092.41,01PB
5Gabriel RaitanenGabriel Raitanen (-09)UudKK 28.12.092.42,30PB
6Joona LindgrenJoona Lindgren (-10)NaantLöy7.12.102.44,51PB
7Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.133.04,11PB
8Werner SuominenWerner Suominen (-10)KaarUra23.10.103.11,60PB
9Niila AnttilaNiila Anttila (-11)LiedPa 11.5.113.12,07PB
P13 Seiväs/PV
1Robin HeleniusRobin Helenius (-09)TuUL1.9.092,78SB
 2,62/XO    2,70/XO    2,78/O SB    2,90/XXX     
2Paavo VirkkiPaavo Virkki (-09)SomE12.1.092,70PB
 2,54/O    2,62/O    2,70/XO PB    2,78/XXX     
3Akseli ÄnäkkäläAkseli Änäkkälä (-10)SalVil 12.9.102,30PB
 1,94/XO    2,04/XO    2,14/XO    2,22/O    2,30/O PB    2,38/XXX     
4Niklas OjanenNiklas Ojanen (-09)TuUL2.12.092,14=PB
 2,04/XO    2,14/O =PB    2,22/XXX     
5Tuukka SaarinenTuukka Saarinen (-12)KaarUra9.1.121,94PB
 1,55/O    1,70/O    1,82/XXO    1,94/XO PB    2,04/XXX     
6Pyry PiironenPyry Piironen (-12)KaarUra11.10.121,55PB
 1,10/O    1,25/O    1,40/O    1,55/XXO PB    1,70/XXX     
7Niilo UtriainenNiilo Utriainen (-12)RaisKu14.4.121,40PB
 0,95/O    1,10/O    1,25/O    1,40/O PB    1,55/XXX     
8Magnus BrandtMagnus Brandt (-10)NaantLöy8.8.100,95PB
 0,95/XO PB    1,10/XXX     
P13 Kuula/SP
1Frans HeinonenFrans Heinonen (-09)UudKK 22.6.0913,04PB
  13,04 PB     11,95     12,47     
2Rurik SavoilaRurik Savoila (-09)NaantLöy29.1.099,72PB
  8,73 PB     9,72 PB     8,54     
3Peetu TanhuanpääPeetu Tanhuanpää (-10)LaitJy24.2.107,70PB
  7,42 PB     7,70 PB     7,61     
4Emil RannikkoEmil Rannikko (-09)SalVil1.9.097,56PB
  7,20 PB     7,56 PB     7,45     
5Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.117,24PB
  6,48 PB     7,02 PB     7,24 PB     
6Unto HälliUnto Hälli (-11)SomE30.6.116,85PB
  6,02 PB     6,32 PB     6,85 PB     
7Frans NummiFrans Nummi (-09)TuUL28.12.096,34SB
  6,31 SB     6,34 SB     6,10     
8Viljami NieminenViljami Nieminen (-10)MynämI9.4.106,27PB
  6,27 PB     5,17     5,84     
9Tomi LuukkaTomi Luukka (-11)LiedPa12.8.116,26PB
  6,26 PB     5,72     6,23     
10Konsta IsosaloKonsta Isosalo (-12)MaarMa 6.2.125,10PB kk11
  4,87 kk11 PB     4,93 kk11 PB     5,10 kk11 PB     
P11 800 m
1Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.112.41,12PB
2Olavi JärviOlavi Järvi (-12)TuUL 26.6.122.47,44PB
3Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.122.47,96PB
4William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.132.49,51PB
5Johannes VuoristoJohannes Vuoristo (-12)NaantLöy17.2.122.54,39PB
6Väinö TalonenVäinö Talonen (-12)SomE14.9.122.55,07PB
7Iiro KuikkaIiro Kuikka (-11)SalVil20.1.112.59,15PB
8Robin VuorenpääRobin Vuorenpää (-12)UudKK20.2.123.07,19PB
9Niklas PihlajamäkiNiklas Pihlajamäki (-13)MynämI1.3.133.18,08PB
10Leevi GottschalkLeevi Gottschalk (-15)MaarMa4.6.153.30,66PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Tiitus TorkkolaTiitus Torkkola (-12)SomE23.7.1211,33PB kk11
2Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.1111,51PB
3Maxim BenedixMaxim Benedix (-11)MaarMa15.11.1112,70PB
4Aaron LehtoruusuAaron Lehtoruusu (-12)UudKK21.5.1213,18PB
2. erä
1Eemeli HaikioEemeli Haikio (-11)TuUL8.3.1110,07PB
2Elias HeinonenElias Heinonen (-11)LiedPa2.8.1110,84PB
3Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.1211,07PB kk11
4Axel VorselmanAxel Vorselman (-11)NaantLöy23.5.1111,65PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.114,52 PB
  4,52 PB     4,48     4,37     
2Hugo RainioHugo Rainio (-11)TuUL 11.3.114,21 PB
  4,12 PB     4,20 PB     4,21 PB     
3Niilo AhonenNiilo Ahonen (-12)RaisKu 9.12.124,03 
  4,03     4,03     3,97     
4Julius TenovuoJulius Tenovuo (-12)KaarUra18.3.123,93 PB
  3,65 SB     3,79 =PB     3,93 PB     
5Eemil TitoEemil Tito (-11)SalVil9.2.113,82 SB
  3,82 SB     3,25     3,59     
6Aapo LiimattaAapo Liimatta (-12)NaantLöy24.4.123,67 PB
  X     3,45 SB     3,67 PB     
7Eelis KiviläEelis Kivilä (-11)LiedPa16.6.113,65 PB
  3,65 PB     3,63     3,62     
8Mikael AulinMikael Aulin (-11)LaitJy30.11.113,62 PB
  3,62 PB     3,62 =PB     3,34     
9Tuukka ÖfverholmTuukka Öfverholm (-13)MaarMa17.9.133,48 PB
  3,48 PB     3,35     3,46     
10Matias NiskanenMatias Niskanen (-12)SomE12.5.123,41 PB
  3,41 PB     X     3,36     
11Jamal KumpulainenJamal Kumpulainen (-11)UudKK7.7.113,21 PB
  3,21 PB     3,01     3,21 =PB     
12Samuel MurtolahtiSamuel Murtolahti (-11)SomE24.11.113,07 PB
  2,95 PB     3,07 PB     2,87     
13Lucas JantunenLucas Jantunen (-15)MaarMa31.7.152,82 PB
  2,77 PB     2,82 PB     2,67     
P11 Kuula/SP
1Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.128,37PB
  8,37 PB     8,20     7,55     
2Vilho VirjonenVilho Virjonen (-12)TuUL5.7.128,28
  7,91     X     8,28     
3Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.118,09PB
  7,62 PB     8,09 PB     X     
4Eelis TapioEelis Tapio (-11)SomE26.7.117,72PB
  7,72 PB     7,06     7,51     
5Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.117,01PB
  6,60 PB     7,01 PB     6,37     
6Maximilian KeskitaloMaximilian Keskitalo (-14)MaarMa25.3.146,72PB
  6,72 PB     6,37     6,65     
7Topias KiuruTopias Kiuru (-11)KaarUra10.3.116,54PB
  6,24 PB     6,54 PB     6,48     
8Frans KuusistoFrans Kuusisto (-11)LaitJy28.12.115,90PB
  5,28 PB     4,23     5,90 PB     
9Joel SantaluotoJoel Santaluoto (-12)RaisKu 11.1.125,77PB
  5,35 PB     5,56 PB     5,77 PB     
10Oliver HaanpääOliver Haanpää (-12)UudKK4.6.125,74PB
  5,74 PB     5,70     4,93     
11Veikko RaunioVeikko Raunio (-11)MynämI30.10.115,35PB
  5,28 PB     5,35 PB     5,01     
12Niklas PäivärintaNiklas Päivärinta (-13)NaantLöy21.8.135,26PB
  5,26 PB     4,05     4,58     
P9 60 m
1. erä
1Pekko PuntaPekko Punta (-13)MynämI8.1.1311,15PB
2Aslak KoponenAslak Koponen (-13)MaarMa18.10.1311,56PB
3Toivo TalonenToivo Talonen (-16)SomE26.11.1612,16PB
4Nooa AkkolaNooa Akkola (-15)LiedPa7.12.1512,32PB
2. erä
1Valtteri VaahteraValtteri Vaahtera (-14)NaantLöy3.3.1410,36PB kk9
2Mikko ElovaaraMikko Elovaara (-13)SalVil30.9.1310,79PB
3Eino VälimäkiEino Välimäki (-15)KaarUra2.7.1510,92PB
4Nooa NeulanenNooa Neulanen (-14)NaantLöy22.8.1411,20PB
5Lenni SeppäläLenni Seppälä (-14)LiedPa26.4.1411,81PB
3. erä
1Väinö SalonenVäinö Salonen (-13)MaarMa26.2.13 9,44PB
2Aarne ArjonenAarne Arjonen (-13)TuUL20.10.13 9,50PB
3Casper NieminenCasper Nieminen (-13)RaisKu 15.6.1310,36PB
4Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.1310,41PB
P9 800 m
1. erä
1Cristian JantunenCristian Jantunen (-13)MaarMa28.9.132.58,25PB
2Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.133.01,87PB
3Alex AaltonenAlex Aaltonen (-15)NaantLöy13.3.153.16,26PB
4Lukas VihervaaraLukas Vihervaara (-13)LiedPa15.11.133.18,44PB
5Jiri KorpelainenJiri Korpelainen (-13)MaarMa13.10.133.30,54PB
6Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.143.35,64PB
2. erä
1Aaro KuikkaAaro Kuikka (-13)SalVil16.7.132.56,44PB
2Akseli HeinonenAkseli Heinonen (-13)LiedPa1.7.132.58,60PB
3Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.143.01,30PB
4Rafael RaitanenRafael Raitanen (-14)UudKK11.4.143.11,50PB
5Daniel LäntinenDaniel Läntinen (-15)NaantLöy10.12.153.40,83PB
6Taisto TähtinenTaisto Tähtinen (-13)KaarUra9.6.133.47,06PB
P9 Korkeus/HJ
1Arttu PeitsalaArttu Peitsala (-13)TuUL 20.12.131,09=PB
 0,94/O    0,99/O    1,04/O    1,09/O =PB    1,13/XXX     
2Elmo VuohijokiElmo Vuohijoki (-13)MaarMa 17.10.131,09PB
 0,94/O    0,99/XO    1,04/O    1,09/XO PB    1,13/XXX     
3Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.141,04PB
 0,84/O    0,89/O    0,94/O    0,99/O    1,04/O PB    1,09/XXX     
4Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.141,04PB
 0,89/O    0,94/XO    0,99/XXO    1,04/O PB    1,09/XXX     
5Konsta VirtanenKonsta Virtanen (-13)LiedPa4.4.131,04PB
 0,84/O    0,89/O    0,94/O    0,99/O    1,04/XO PB    1,09/XXX     
6Miro KaunistoMiro Kaunisto (-13)NaantLöy25.9.131,04PB
 0,84/O    0,89/O    0,94/O    0,99/XXO    1,04/XXO PB    1,09/XXX     
7Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.150,99PB
 0,84/O    0,89/O    0,94/O    0,99/XO PB    1,04/XXX     
8Viljo SonckViljo Sonck (-14)LiedPa15.6.140,89PB
 0,84/O    0,89/O PB    0,94/XXX     
P9 Kuula/SP
1Severi SalonenSeveri Salonen (-13)RaisKu9.8.137,63PB
  6,62 SB     7,09 PB     7,63 PB     
2Sulo HeinonenSulo Heinonen (-13)UudKK22.10.137,35PB
  7,35 PB     6,66     6,32     
3Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.136,58PB
  6,58 PB     5,66     5,93     
4Ahti HelinAhti Helin (-14)LiedPa24.6.146,23PB
  4,82 PB     5,57 PB     6,23 PB     
5Totti PaganusTotti Paganus (-13)SalVil16.1.136,19PB
  5,17 PB     6,19 PB     5,86     
6Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.136,08PB
  5,62 PB     5,74 PB     6,08 PB     
7Pentti HuppunenPentti Huppunen (-14)MaarMa 9.2.146,04PB
  5,80 PB     5,38     6,04 PB     
8Anton VähämaaAnton Vähämaa (-15)NaantLöy25.6.153,93PB
  3,70 PB     3,93 PB     3,85     
9Aarni KakkoAarni Kakko (-14)SomE16.1.143,90PB
  X     3,90 PB     X     
10Noel SuominenNoel Suominen (-15)NaantLöy4.12.153,55PB
  3,20 PB     3,55 PB     3,48     
11Otso KoponenOtso Koponen (-15)MaarMa20.11.153,19PB
  3,19 PB     X     X     
12Marius HartvikMarius Hartvik (-15)KaarUra17.8.152,39PB
  2,08 PB     2,27 PB     2,39 PB     
Naiset
T13 60 m
1. erä
1Fanni MäkeläFanni Mäkelä (-11)LiedPa25.2.11 9,87PB
2Iina RaitaluomaIina Raitaluoma (-10)LiedPa25.7.10 9,95PB
3Maisa PuntaMaisa Punta (-10)MynämI6.3.10 9,96PB
4Piitu HyytiäinenPiitu Hyytiäinen (-12)MaarMa24.1.1210,49PB
2. erä
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.09 9,17
2Henni TalonenHenni Talonen (-09)SomE 16.2.09 9,23PB
3Liinu SarametsäLiinu Sarametsä (-10)UudKK12.11.10 9,86PB
4Saara MäkiSaara Mäki (-10)KaarUra25.11.10 9,91PB
5Sandra PortmanSandra Portman (-10)SalVil27.5.1010,34PB
3. erä
1Elina ImmonenElina Immonen (-10)NaantLöy18.2.10 8,63PB
2Eevi AirenneEevi Airenne (-09)TuUL21.4.09 8,67
3Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.09 8,76
4Hertta HannulaHertta Hannula (-09)TuUL 10.3.09 8,98
5Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.09 9,02SB
T13 800 m
1. erä
1Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.103.00,53PB
2Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.103.06,94PB
3Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.093.11,14PB
4Silja LähdetieSilja Lähdetie (-10)RaisKu4.7.103.11,30PB
Ella AhokasElla Ahokas (-10)KaarUra26.1.10DNF
2. erä
1Neela IhanmäkiNeela Ihanmäki (-10)LaitJy 30.5.102.43,46SB
2Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.092.45,42PB
3Sanni HyyrynenSanni Hyyrynen (-09)LiedPa 6.4.092.48,20PB
4Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.092.56,19SB
5Oona AndelmaaOona Andelmaa (-11)KaarUra9.9.112.58,67PB
6Wilma LovénWilma Lovén (-09)UudKK18.9.093.02,15PB
T13 Seiväs/PV
1Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.092,21SB
 1,28/-    1,43/-    1,55/-    1,67/-    1,77/-    1,87/-    1,97/-    2,13/-    2,21/XO SB    2,29/XXX     
2Pihla HeimoPihla Heimo (-11)KaarUra17.5.112,21PB kk12(12-v. ka 50.)
 1,28/-    1,43/-    1,55/O    1,67/O    1,77/O    1,87/O    1,97/O    2,05/O    2,13/XO    2,21/XO kk12 PB    2,29/XXX     
3Iisa GrandellIisa Grandell (-10)NaantLöy30.1.102,13PB
 1,28/XO    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O    1,87/O    1,97/O    2,05/O    2,13/XO PB    2,21/XXX     
4Aino HyytiäAino Hyytiä (-09)LaitJy 6.7.092,05PB
 1,28/-    1,43/-    1,55/-    1,67/O    1,77/O    1,87/O    1,97/O    2,05/XO PB    2,13/XXX     
4Alisa PalosaariAlisa Palosaari (-11)RaisKu22.2.112,05PB
 1,28/-    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O    1,87/O    1,97/O    2,05/XO PB    2,13/XXX     
6Ilona UtriainenIlona Utriainen (-10)RaisKu31.8.101,97PB
 1,28/-    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O    1,87/O    1,97/O PB    2,05/XXX     
7Loviisa LehtonenLoviisa Lehtonen (-09)NaantLöy 22.11.091,77PB
 1,28/O    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O PB    1,87/XXX     
T13 Kuula/SP
1Ellen TaponenEllen Taponen (-09)SalVil22.12.0910,86PB
  10,86 PB     9,85     10,67     
2Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.099,74PB
  9,59 PB     9,74 PB     9,29     
3Senni HeinonenSenni Heinonen (-10)UudKK 3.12.109,31PB
  8,76 PB     9,31 PB     9,20     
4Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.098,83PB
  8,83 PB     8,60     8,81     
5Pihla LammelaPihla Lammela (-09)TuUL23.10.098,10PB
  8,10 PB     6,93     7,54     
6Elina HakuniElina Hakuni (-09)NaantLöy 31.10.097,89SB
  7,36 SB     7,30     7,89 SB     
7Anni SaarinenAnni Saarinen (-09)RaisKu 23.10.097,71
  7,10     7,71     7,20     
8Nella RaiskinmäkiNella Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.107,70PB
  7,27 PB     7,20     7,70 PB     
9Hertta Yli-KauppilaHertta Yli-Kauppila (-10)LiedPa22.7.107,13PB
  7,13 PB     6,97     6,91     
10Vanessa RauvolaVanessa Rauvola (-11)LiedPa11.7.117,01PB
  7,01 PB     X     6,34     
11Isabel Von PoratIsabel Von Porat (-10)RaisKu1.7.106,97PB
  6,77 PB     6,97 PB     6,79     
12Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.106,60PB
  6,26 PB     6,31 PB     6,60 PB     
13Venla SalomäkiVenla Salomäki (-11)KaarUra 6.8.116,55PB
  6,27 PB     6,34 PB     6,55 PB     
T11 800 m
1Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.122.59,27PB
2Lilja ÖhmanLilja Öhman (-12)TuUL 11.10.123.01,69PB
3Aini KoskenniemiAini Koskenniemi (-11)TuUL2.6.113.03,39PB
4Siiri PaukkunenSiiri Paukkunen (-12)KaarUra27.8.123.06,37PB
5Saimi SalminenSaimi Salminen (-11)SalVil16.5.113.10,45PB
6Vilma LaineVilma Laine (-11)SalVil19.1.113.11,74PB
7Venla SinkoVenla Sinko (-12)RaisKu8.12.123.12,40PB
8Olivia LavoniusOlivia Lavonius (-12)MaarMa1.1.123.33,54PB
9Roosa AlakörkköRoosa Alakörkkö (-12)NaantLöy23.4.123.57,33PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Lotta HemlingLotta Hemling (-12)LiedPa14.5.1212,26PB
2Emilia AaltoEmilia Aalto (-12)RaisKu 15.1.1212,36PB
3Julia MattilaJulia Mattila (-12)LiedPa15.8.1212,86PB
4Sonja NieminenSonja Nieminen (-12)MynämI24.6.1213,82PB
2. erä
1Alisa HämäläinenAlisa Hämäläinen (-11)NaantLöy20.2.1111,76PB
2Elina VaremäkiElina Varemäki (-11)SalVil7.11.1111,91PB
3Villiina RaitanenVilliina Raitanen (-11)UudKK24.6.1113,16PB
4Wilma SuominenWilma Suominen (-12)KaarUra31.12.1213,82PB
3. erä
1Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.1211,12PB kk11
2Anna SalakariAnna Salakari (-11)TuUL 25.9.1111,29PB
3Sofia LeppäniemiSofia Leppäniemi (-12)RaisKu 22.1.1211,47PB
4Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.1111,65PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Venla SusiVenla Susi (-12)RaisKu8.3.124,17 PB
  4,10 PB     4,17 PB     3,90     
2Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.114,15 
  3,98     4,02     4,15     
3Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.114,12 
  4,10     4,10     4,12     
4Jenna JunttilaJenna Junttila (-12)RaisKu 20.1.123,95 PB
  3,94 PB     3,95 PB     3,55     
5Enni NolviEnni Nolvi (-12)LiedPa4.3.123,89 PB
  3,76 PB     3,86 PB     3,89 PB     
6Katrin BrandtKatrin Brandt (-12)NaantLöy2.8.123,86 PB
  3,86 PB     3,83     3,80     
7Aura KallionpääAura Kallionpää (-11)TuUL22.1.113,81 SB
  3,69 SB     3,81 SB     3,76     
8Lotta SaarinenLotta Saarinen (-11)SalVil3.9.113,65 PB
  3,60 PB     3,65 PB     3,62     
9Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.113,64 PB
  3,47     3,64 PB     3,59     
10Ellen RoihaEllen Roiha (-12)KaarUra30.9.123,24 PB
  3,24 PB     3,11     2,99     
11Tilda SarametsäTilda Sarametsä (-13)UudKK28.4.132,87 PB
  2,83 PB     2,87 PB     2,71     
T11 Kuula/SP
1Kerttu MatikainenKerttu Matikainen (-11)LaitJy22.3.118,37
  7,68     7,86     8,37     
2Roosa ArfmanRoosa Arfman (-11)TuUL 28.2.117,55PB
  7,00 SB     7,29 PB     7,55 PB     
3Anna KurkiAnna Kurki (-11)SalVil17.1.117,50PB
  6,93     7,43 PB     7,50 PB     
4Helka EkholmHelka Ekholm (-11)TarvasjU13.5.117,27PB
  6,76     7,27 PB     7,14     
5Iitu JaakkolaIitu Jaakkola (-12)LiedPa19.2.126,81SB
  6,29     6,81 SB     6,79     
6Elsa TarkkiElsa Tarkki (-11)TuUL 4.10.116,60
  5,66     6,23     6,60     
7Emilia NiemiEmilia Niemi (-11)MynämI 27.1.116,50PB
  6,01 PB     6,50 PB     5,96     
8Isabella TamburelloIsabella Tamburello (-12)NaantLöy29.10.126,15PB
  X     5,70 PB     6,15 PB     
9Pinja MyllymaaPinja Myllymaa (-11)RaisKu 20.2.115,67PB
  5,35 PB     5,49 PB     5,67 PB     
10Minea LehtoMinea Lehto (-12)RaisKu 24.1.125,41SB
  5,13 SB     5,36 SB     5,41 SB     
T9 60 m
1. erä
1Hilda JärveläHilda Järvelä (-13)SalVil15.10.1310,99PB
2Venla AaltoVenla Aalto (-15)RaisKu29.8.1511,06PB
3Ebba ElianderEbba Eliander (-14)KaarUra28.11.1411,07PB
4Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.1511,63PB
5Alma KoivuniemiAlma Koivuniemi (-14)MynämI19.5.1412,60PB
2. erä
1Hilda NumminenHilda Numminen (-13)RaisKu17.8.1310,40PB
2Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.1410,64PB
3Linnea HentoLinnea Hento (-14)UudKK9.10.1410,88PB
4Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.1410,92PB
3. erä
1Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.13 9,87PB
2Emma JärvinenEmma Järvinen (-14)TuUL15.4.1410,03PB
3Iida LassilaIida Lassila (-13)LaitJy22.4.1310,29PB
4Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.1310,34PB
5Netta HelminenNetta Helminen (-14)LiedPa13.6.1410,61PB
T9 800 m
1. erä
1Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.143.06,41PB
2Olivia HurmeOlivia Hurme (-14)NaantLöy1.10.143.26,87PB
3Miisa UutinenMiisa Uutinen (-14)LiedPa4.6.143.36,29PB
4Julia DuongJulia Duong (-13)UudKK27.1.133.41,18PB
5Anna RaunioAnna Raunio (-14)MynämI23.4.143.43,13PB
6Sofia MurtolahtiSofia Murtolahti (-13)SomE10.7.133.45,89PB
2. erä
1Jemina JälköJemina Jälkö (-13)RaisKu19.6.133.00,19PB
2Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.133.02,12PB
3Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.133.05,05PB
4Anna Kovacs-BaloghAnna Kovacs-Balogh (-13)SalVil23.9.133.14,32PB
5Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.133.24,80PB
6Emilia AulinEmilia Aulin (-14)LaitJy15.1.143.37,81PB
T9 Korkeus/HJ
1Kerttu JärviöKerttu Järviö (-13)TuUL21.2.131,15PB
 0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O    1,07/O    1,10/O    1,13/O    1,15/O PB    1,17/XXX     
2Iris VähämaaIris Vähämaa (-13)NaantLöy 16.9.131,10PB
 0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/XXO    1,07/O    1,10/O PB    1,13/XXX     
3Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.131,07PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/XO    0,98/XO    1,01/XO    1,04/XO    1,07/XO PB    1,10/XXX     
4Ida VorselmanIda Vorselman (-14)NaantLöy2.2.141,04PB kk9
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O kk9 PB    1,07/XXX     
5Peppi VuoriPeppi Vuori (-14)SalVil24.5.141,04PB =kk9
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/XO    1,01/O    1,04/O =kk9 PB    1,07/XXX     
6Kerttu SalonenKerttu Salonen (-14)RaisKu9.3.141,04PB =kk9
 0,82/O    0,87/O    0,91/XO    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/XXO =kk9 PB    1,07/XXX     
7Odessa KarsikasOdessa Karsikas (-13)RaisKu28.1.131,01PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/XO    0,98/XXO    1,01/XO PB    1,04/XXX     
8Saimi KorhonenSaimi Korhonen (-14)LiedPa20.6.140,95PB
 0,82/XO    0,87/XO    0,91/XO    0,95/O PB    0,98/XXX     
9Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.140,95PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/XO PB    0,98/XXX     
10Pihla HosioPihla Hosio (-13)LiedPa16.7.130,91PB
 0,82/XO    0,87/XO    0,91/O PB    0,95/XXX     
T9 Kuula/SP
1Mila-Maria HautalaMila-Maria Hautala (-13)TuUL26.2.136,51PB
  5,98 PB     6,51 PB     5,96     
2Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.135,78PB
  5,78 PB     5,68     5,01     
3Elsa TapioElsa Tapio (-13)SomE14.9.135,40PB
  4,99 PB     5,40 PB     4,80     
4Frida VisaFrida Visa (-13)RaisKu26.8.135,14PB
  4,95 PB     5,14 PB     4,94     
5Amanda NiskanenAmanda Niskanen (-14)SomE6.7.144,34PB
  4,15 PB     4,27 PB     4,34 PB     
6Julia RaisioJulia Raisio (-14)NaantLöy12.2.144,23PB
  4,23 PB     4,04     4,23 =PB     
7Olivia MäkinurmioOlivia Mäkinurmio (-13)RaisKu15.3.133,93PB
  P     3,49 PB     3,93 PB     
8Ilona HämäläinenIlona Hämäläinen (-13)LaitJy3.9.133,82PB
  3,81 PB     3,72     3,82 PB     
9Linnea MattilaLinnea Mattila (-14)LiedPa17.11.143,29PB
  3,22 PB     3,21     3,29 PB     
10Ella KarlssonElla Karlsson (-14)KaarUra30.1.143,29PB
  2,48 PB     2,22     3,29 PB     
11Eevi KeronenEevi Keronen (-13)MaarMa23.8.133,19PB
  3,19 PB     2,55     2,82     
12Amelia RauvolaAmelia Rauvola (-13)LiedPa 25.6.132,97PB
  P     2,97 PB     2,82     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 tulokset muokattavana
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari