TULOKSET: SM-viestit, Jyväskylä, Harjun stadion, 10.–11.9.2022


1055 urheilijaa, 549 lajisuoritusta


Miehet
M 4x100 m
10.9.
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU40,37
 Santeri Kuusiniemi 98, Arttu Peltola 02, Ilari Manninen 97, Viljami Kaasalainen 95 
2Polvijärven UrheilijatPolvijärven Urheilijat PolvijU41,12
 Joonas Liukkonen 00, Matias Ahtinen 03, Rasmus Lehikoinen 03, Santeri Örn 99 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV41,44
 Matias Linkoaho 94, Jonathan Hyvärinen 86, Lassi Kaukonen 01, Elias Jrad 00 
4Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU41,51
 Samir Demnati 89, Eerikki Pekkola 93, Samuli Samuelsson 95, Eero Haapala 89 
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV41,93
 Eljas Aalto 96, Joona Luotonen 96, Mikael Granqvist 99, Oliver Enqvist 02 
6Kankaanpään seudun LeiskuKankaanpään seudun Leisku KanksLei42,51
 Tomi Mäkitalo 07, Pyry Santahuhta 99, Eero Hirvinen 01, Jasper Leppäkangas 00 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,62
 Julius Toivola 98, Konsta Alatupa 99, Iiro Surkka 98, Kristian Peltola 01 
Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrhDNF
 Kalle Hirvi 05, Roope Saarinen 94, Tuukka Huuskola 98, Kristian Bäck 96 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU40,80
 Santeri Kuusiniemi 98, Arttu Peltola 02, Ilari Manninen 97, Viljami Kaasalainen 95 
2Polvijärven UrheilijatPolvijärven Urheilijat PolvijU41,41
 Joonas Liukkonen 00, Matias Ahtinen 03, Rasmus Lehikoinen 03, Santeri Örn 99 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV41,49
 Matias Linkoaho 94, Jonathan Hyvärinen 86, Lassi Kaukonen 01, Elias Jrad 00 
4Kankaanpään seudun LeiskuKankaanpään seudun Leisku KanksLei42,50
 Tomi Mäkitalo 07, Pyry Santahuhta 99, Eero Hirvinen 01, Jasper Leppäkangas 00 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy43,57
 Konsta Kankainen 04, Kalle Raitala 94, Joel Turkka 02, Aleksi Savolainen 02 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL44,12
 Juho Haapala 02, Topias Koukkula 96, Petteri Uusitalo 78, Aatu Penttilä 04 
Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPyDNF
 Juho Fyrstén 02, Niko Kangasoja 03, Joonas Rajaniemi 03, Joonas Jyrkkä 98 
Turunseudun KenttäurheilijatTurunseudun Kenttäurheilijat TurKUDQ
 Eevert Haakana 05, Jarko Hammar 84, Eetu Kuisma 99, Antti Hovi 94 
2. erä
1Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrh41,77
 Kalle Hirvi 05, Roope Saarinen 94, Tuukka Huuskola 98, Kristian Bäck 96 
2Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU41,87
 Samir Demnati 89, Eerikki Pekkola 93, Samuli Samuelsson 95, Eero Haapala 89 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV42,29
 Eljas Aalto 96, Joona Luotonen 96, Mikael Granqvist 99, Oliver Enqvist 02 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,78
 Julius Toivola 98, Konsta Alatupa 99, Iiro Surkka 98, Kristian Peltola 01 
5Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei43,79
 Joska Tommola 99, Teemu Holttinen 95, Antti Tiekso 99, Tuomas Leppänen 94 
6IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott43,91
 Alfons Söderman 01, Johannes Åhman 02, Alexander Björkgren 02 
7Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE43,95
 Tomi Laakso 02, Samu Laakso 00, Tomas Jatsko 02, Sami Bärlund 04 
Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAkDNF
 Jonathan Brace 95, Benjamin Stendahl 99, Willem Kajander 96, Max Tallqvist 01 
M 4x400 m
11.9.
1. erä
1   (9)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.27,12
 Lassi Kuva 00, Olli Ahlgren 01, Ossi Kekki 93, Matias Mononen 02 
2   (10)Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei3.36,79
 Teemu Holttinen 95, Daniel Ofosu 97, Tuomas Leppänen 94, Antti Tiekso 99 
3   (11)Turunseudun KenttäurheilijatTurunseudun Kenttäurheilijat TurKU4.26,76
 Eevert Haakana 05, Jarko Hammar 84, Eetu Kuisma 99, Antti Hovi 94 
Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuULDQ
 Miki Niemensivu 04, Pyry Laine 04, Petteri Uusitalo 78, Topias Koukkula 96 
2. erä
1   (1)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.13,12
 Matias Linkoaho 94, Lassi Kaukonen 01, Niko Viljola 00, Elias Jrad 00 
2   (2)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.13,17
 Konsta Alatupa 99, Ilari Manninen 97, Santeri Kuusiniemi 98, Viljami Kaasalainen 95 
3   (3)Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk3.16,73
 Max Tallqvist 01, Severi Mäntylä 01, Jonathan Brace 95, Benjamin Stendahl 99 
4   (4)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV3.17,37
 Eljas Aalto 96, Mikael Granqvist 99, Joona Luotonen 96, Anton Kunnas 99 
5   (5)Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa3.19,08
 Markus Hurri 00, Kalle Kompuinen 99, Samuli Raikunen 96, Tuomas Lehtonen 98 
6   (6)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy3.23,32
 Kalle Raitala 94, Aleksi Savolainen 02, Jouko Juntunen 81, Eetu Pöyry 96 
7   (7)Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU3.25,33
 Aku Kallio 78, Joona Sointu 01, Aleksi Kivelä 00, Santtu Heikkinen 02 
8   (8)Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE3.26,72
 Tomas Jatsko 02, Samu Laakso 00, Sami Bärlund 04, Tomi Laakso 02 
M 3x3000 m kävely
11.9.
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa36.37,46SE kk
 Jere Niemi 98, Jaakko Määttänen 99, Joni Hava 99 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF43.40,61
 Pekka Peltola 06, Mikko Ruokolainen 81, Jonathan Ekberg 03 
M 4000 m viesti
10.9.
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 9.55,43 kk
 Aleksi Kivelä 00, Joona Sointu 01, Leevi Keronen 00, Santtu Heikkinen 02 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa 9.55,98
 Samuel Auvinen 01, Sakari Vallius 03, Mikko Hirvonen 97, Mika Kotiranta 00 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 9.56,48
 Niko Viljola 00, Matias Linkoaho 94, Elias Jrad 00, Eero Saleva 95 
4Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 9.57,12
 Martti Siikaluoma 92, Lassi Kuva 00, Olli Ahlgren 01, Ossi Kekki 93 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU10.01,71
 Otto Kaario 98, Konsta Alatupa 99, Jussi Eskola 97, Eemil Helander 01 
6Gamlakarleby Idrottsförening KokkolaGamlakarleby Idrottsförening Kokkola GamlakIF10.31,06
 Väinö Venetjoki 00, Filiph Johansson 97, Aleksi Salmela 00, Joni Virkkala 95 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL11.01,68
 Eetu Lindholm 00, Petteri Uusitalo 78, Wiljami Itämeri 01, Matti Rauma 82 
Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL DQ
 Eero Heinonen 97, Miki Niemensivu 04, Johannes Brunila 88, Tuure Haapanen 02 
M/N 4x1500 m sekaviesti
11.9.
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL16.43,32SE
 Eero Heinonen 97, Lotta-Maria Maine 02, Tuure Haapanen 02, Viola Westling 99 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA16.47,18
 Martti Siikaluoma 92, Emilia Jousimaa 93, Ossi Kekki 93, Ilona Mononen 03 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV17.19,56
 Aki Nummela 85, Rauha Buchwald 95, Eero Saleva 95, Moona Latvala 92 
4Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa17.23,17
 Samuel Auvinen 01, Lotta Tarvainen 02, Mika Kotiranta 00, Salla Laukkanen 00 
5Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA17.32,39
 Matias Mononen 02, Anne Rajaniemi 83, Arash Ahmad Gul 03, Nelli Nordlund-Anttolainen 97 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU17.39,33
 Aleksi Kivelä 00, Emma Ranta 03, Santtu Heikkinen 02, Nora Kytäjä 04 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU17.43,72
 Luukas Kontro 05, Alisa Virtanen 02, Onni Ikonen 02, Siiri Rainio 00 
8Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL17.48,96
 Johannes Brunila 88, Janica Rauma 86, Elmeri Kero 04, Lotta Sundqvist 92 
M19 4x100 m
10.9.
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy42,42
 Patrik Järvinen 04, Jere Haapalainen 04, Antti Sainio 05, Jaakko Linnus 03 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,60
 Joonas Tikkanen 03, Aku Kulju 04, Joonas Lapinkero 04, Aleksi Hirvonen 05 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV43,01
 Aarni Lemetti 03, Miki Laakso 03, Lassi Pihlavisto 04, Simeon Vorselman 04 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa43,18
 Henri Matikainen 04, Lassi Lehtimäki 04, Jonatan Sperryn 03, Johannes Hakala 04 
5IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott43,83
 Adrian Björkgren 03, Oscar Grannas 05, Isak Höglund 04, Albin Söderman 05 
6IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV43,93
 Otto Junnila 03, Emil Nylund 04, Linus Martin 08, Matias Tulokas 03 
7Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA44,39
 Tuukka Koskinen 03, Anton Mustonen 04, Eerik Mäkelä 04, Matias Salminen 06 
8HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK44,72
 Eetu Rantala 05, Andreas Kärkkäinen 04, Miro Heikkonen 04, Joonas Jäppinen 04 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy42,88
 Patrik Järvinen 04, Jere Haapalainen 04, Antti Sainio 05, Jaakko Linnus 03 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,93
 Joonas Tikkanen 03, Aku Kulju 04, Joonas Lapinkero 04, Aleksi Hirvonen 05 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV43,33
 Aarni Lemetti 03, Miki Laakso 03, Lassi Pihlavisto 04, Simeon Vorselman 04 
4HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK44,43
 Eetu Rantala 05, Andreas Kärkkäinen 04, Miro Heikkonen 04, Joonas Jäppinen 04 
Alavieskan ViriAlavieskan Viri AlavViDQ
 Tomi Simonen 03, Samuli Takkunen 04, Eetu Jokela 03, Kristian Hautakoski 05 
2. erä
1IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott43,84
 Adrian Björkgren 03, Oscar Grannas 05, Isak Höglund 04, Albin Söderman 05 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA44,03
 Tuukka Koskinen 03, Anton Mustonen 04, Eerik Mäkelä 04, Matias Salminen 06 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa44,08
 Henri Matikainen 04, Lassi Lehtimäki 04, Jonatan Sperryn 03, Johannes Hakala 04 
4IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV44,15
 Otto Junnila 03, Emil Nylund 04, Linus Martin 08, Matias Tulokas 03 
5Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrh44,83
 Teo Blomqvist 03, Mortti Metsäkoivu 04, Miska Koponen 04, Zakaria Sabally 04 
6IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb48,06
 Emil Grabber 03, Oliver Heikkinen 04, Oliver Forsman 04, Simon Björklöf 05 
M19 4x400 m
11.9.
1. erä
1   (8)Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrh3.32,99
 Mortti Metsäkoivu 04, Teo Blomqvist 03, Joel Vuohtoniemi 04, Miska Koponen 04 
2   (10)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV3.40,25
 Matias Tulokas 03, Otto Junnila 03, Linus Martin 08, Emil Nylund 04 
3   (11)Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM3.41,09
 Konsta-Eemeli Rutonen 04, Saku Koukku 05, Otto Ruuskanen 04, Martti Majuri 04 
4   (12)IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb3.55,42
 Oliver Heikkinen 04, Emil Grabber 03, Oliver Forsman 04, Simon Björklöf 05 
2. erä
1   (1)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy3.19,15
 Patrik Järvinen 04, Jere Haapalainen 04, Jaakko Linnus 03, Antti Sainio 05 
2   (2)Alavieskan ViriAlavieskan Viri AlavVi3.23,32
 Tomi Simonen 03, Kristian Hautakoski 05, Eetu Jokela 03, Samuli Takkunen 04 
3   (3)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.25,26
 Miki Laakso 03, Lassi Pihlavisto 04, Daniel Äikäs 03, Simeon Vorselman 04 
4   (4)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.27,50
 Aku Kulju 04, Joonas Lapinkero 04, Joonas Tikkanen 03, Aleksi Hirvonen 05 
5   (5)Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa3.27,76
 Deshawn Holopainen 04, Jimi Alastalo 04, Onni Huovinen 03, Sakari Vallius 03 
6   (6)HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK3.31,21
 Andreas Kärkkäinen 04, Markus Serenius 03, Ike Melnits 03, Simo Laine 03 
7   (7)IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott3.31,23
 Albin Söderman 05, Oscar Grannas 05, Adrian Björkgren 03, Isak Höglund 04 
8   (9)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.33,34
 Kasper Lindeberg 04, Anton Mustonen 04, Aleksi Rajaniemi 03, Teemu Mälkiä 04 
M19 4x100 m aidat
11.9.
1. erä
1   (1)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,48SE19
 Konsta Kankainen 04, Jere Haapalainen 04, Antti Sainio 05, Jaakko Linnus 03 
2   (5)IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott58,92
 Adrian Björkgren 03, Albin Söderman 05, Isak Höglund 04, Oscar Grannas 05 
2. erä
1   (2)Alavieskan ViriAlavieskan Viri AlavVi53,65
 Tomi Simonen 03, Samuli Takkunen 04, Kristian Hautakoski 05, Eetu Jokela 03 
2   (3)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,76
 Aku Kulju 04, Tommi Järvenpää 06, Veeti Lettojärvi 03, Joonas Lapinkero 04 
3   (4)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV56,41
 Daniel Wickström 04, Emil Nylund 04, Otto Junnila 03, Matias Tulokas 03 
M19 3x800 m
10.9.
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL 6.01,71
 Elmeri Kero 04, Pyry Laine 04, Sisu Moilanen 05 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa 6.03,44
 Onni Huovinen 03, Eemeli Hirvonen 05, Jimi Alastalo 04 
3HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK 6.05,12
 Markus Serenius 03, Muhammad Ali 03, Ike Melnits 03 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 6.06,13
 Johannes Mäkelä 04, Simeon Vorselman 04, Daniel Äikäs 03 
5Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 6.11,07
 Arash Ahmad Gul 03, Kasper Lindeberg 04, Teemu Mälkiä 04 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 6.13,36
 Jaakko Linnus 03, Patrik Järvinen 04, Jere Haapalainen 04 
7Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 6.18,20
 Otto Ruuskanen 04, Lauri Nokkala 05, Martti Majuri 04 
M17 4x100 m
10.9.
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa43,13
 Eerik Nyyssönen 05, Luka Veselinovic 05, Waltteri Koenkytö 05, Alexander Mitchell 06 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV43,86
 Lauri Kylmäpuro 06, Viljami Heinonen 05, Aapo Reinikainen 06, Viljami Lestinen 06 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF43,91
 Rasmus Vuonoranta 06, Paul Matthelié 05, Jonatan Österholm 06, Rado Lindberg 05 
4Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu44,35
 Sampo Määttä 05, Konsta Rutanen 05, Eetu Ylikunnari 06, Ronni Mäntyranta 06 
5Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU44,38
 Miika Niemelä 05, Niklas Piirainen 06, Joona Lehtinen 05, Aatu Vaittinen 05 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy44,81
 Konsta Tynkkynen 05, Eelis Harjunmaa 05, Mikael Lahdensuo 05, Santeri Haapamäki 05 
7Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk45,13
 Samuel Puustinen 05, Thomas Isaksson 05, Elliot Schmidt 05, Linus Ekholm 06 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDNF
 Matias Keltto 06, Veeti Pihlaja 05, Lauri Takala 06, Oliver Metsälä 06 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa43,57
 Eerik Nyyssönen 05, Luka Veselinovic 05, Waltteri Koenkytö 05, Alexander Mitchell 06 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU44,32
 Miika Niemelä 05, Niklas Piirainen 06, Joona Lehtinen 05, Aatu Vaittinen 05 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF44,93
 Rasmus Vuonoranta 06, Paul Matthelié 05, Jonatan Österholm 06, Rado Lindberg 05 
4Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk45,44
 Samuel Puustinen 05, Thomas Isaksson 05, Elliot Schmidt 05, Linus Ekholm 06 
5Joutsan PommiJoutsan Pommi JoutsPo46,12
 Rico Sievänen 05, Luukas Kemppainen 05, Elias Laitinen 05, Benedict Seppälä 07 
6Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa46,30
 Eeli Mäkelä 06, Tumi Siranko 06, Ukko Ikonen 06, Noel Joensuu 08 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV44,36
 Lauri Kylmäpuro 06, Viljami Heinonen 05, Aapo Reinikainen 06, Viljami Lestinen 06 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU45,45
 Matias Keltto 06, Veeti Pihlaja 05, Lauri Takala 06, Oliver Metsälä 06 
3Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrh46,03
 Konsta Kock 06, Huiyi Huang 06, Tymofii Kravchuk 07, Miki Miettinen 07 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL46,30
 Aarne Autio 05, Kasper Kouvonen 05, Eemil Aaltonen 06, Julius Antola 07 
5Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU48,02
 Otso Luodeslampi 06, Eelis Kuusjärvi 06, Eero Ranta 06, Jesse Salo 06 
6Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV50,76
 Nuutti Kyllönen 06, Leevi Varhomaa 06, Jedidiah Dormeus 06, Eetu Valtola 06 
3. erä
1Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu44,53
 Sampo Määttä 05, Konsta Rutanen 05, Eetu Ylikunnari 06, Ronni Mäntyranta 06 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy45,20
 Konsta Tynkkynen 05, Eelis Harjunmaa 05, Mikael Lahdensuo 05, Santeri Haapamäki 05 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM45,52
 Aatu Pohjonen 06, Kasperi Vehmaa 05, Aleksi Hilska 06, Saku Koukku 05 
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa46,43
 Tuomas Rättö 06, Eeti Hänninen 06, Elias Kerälä 07, Onni Englund 05 
5Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi49,24
 Joonatan Lindberg 05, Jusa Niemi 06, Ossi Niemi 08, Joose Kallionalusta 07 
6IF NykarlebynejdenIF Nykarlebynejden IFNykn49,54
 Robin Liljeqvist 08, Charles Portos 06, Yasin Hawari 06, Khang Nguyen 06 
M17 4x300 m
11.9.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.27,68
 Viljami Heinonen 05, Aapo Reinikainen 06, Oliver Asikainen 05, Viljami Lestinen 06 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.28,26
 Riku Naula 07, Kasper Kouvonen 05, Sisu Moilanen 05, Aarne Autio 05 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM2.30,79
 Aatu Pohjonen 06, Aleksi Hilska 06, Lauri Nokkala 05, Kasperi Vehmaa 05 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.31,21
 Paul Matthelié 05, Rasmus Vuonoranta 06, Jonatan Österholm 06, Rado Lindberg 05 
5Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy2.33,12
 Noa Korhonen 05, Jussi Raudaskoski 06, Veeti Purola 07, Topi Timonen 06 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU2.33,68
 Otso Luodeslampi 06, Noel Nikulainen 08, Eero Ranta 06, Aatu Vaittinen 05 
7Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU2.34,20
 Haiku Lassila 08, Konsta Keijonen 05, Otso Barck 06, Alex Brofelt 06 
8Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa2.38,20
 Miro Naski 05, Aatu Sihvonen 05, Valtteri Partanen 06, Eino Mannonen 06 
Alkuerät 11.9.
1. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.33,53Q
 Viljami Heinonen 05, Aapo Reinikainen 06, Oliver Asikainen 05, Viljami Lestinen 06 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy2.34,85Q
 Noa Korhonen 05, Jussi Raudaskoski 06, Veeti Purola 07, Topi Timonen 06 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb2.35,60
 Simon Ekholm 05, Danny Grönvik 08, Oliver Öhman 05, Daniel Grönvik 07 
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa2.36,03
 Eeti Hänninen 06, Elias Kerälä 07, Tuomas Rättö 06, Onni Englund 05 
5HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.39,88
 Kalle Huhtala 07, Eetu Rantala 05, Pietari Hanhisalo 07, Bernard Sjöblom 08 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.42,57
 Juska Torkkola 08, Santtu Heiskanen 05, Eero Wuoti 07, Joona Heiskanen 05 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.44,56
 Aleksanteri Nyholm 07, Niklas Tamminen 07, Emil Seppälä 08, Eemil Aaltonen 06 
2. erä
1Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU2.36,59Q
 Haiku Lassila 08, Konsta Keijonen 05, Otso Barck 06, Alex Brofelt 06 
2Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa2.39,26Q
 Miro Naski 05, Aatu Sihvonen 05, Valtteri Partanen 06, Eino Mannonen 06 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU2.43,44
 Jesse Salo 06, Eelis Kuusjärvi 06, Niklas Piirainen 06, Samuel Kiviharju 06 
4Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi2.46,60
 Joonatan Lindberg 05, Jusa Niemi 06, Ossi Niemi 08, Joose Kallionalusta 07 
Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTaDQ
 Eerik Nyyssönen 05, Teodor Veselinovic 08, Luka Veselinovic 05, Waltteri Koenkytö 05 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Tarmo Takala 05, Eelis Harjunmaa 05, Konsta Tynkkynen 05, Mikael Lahdensuo 05 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Lauri Takala 06, Joni Haapamäki 07, Matias Keltto 06, Oliver Metsälä 06 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.31,16Q
 Riku Naula 07, Kasper Kouvonen 05, Sisu Moilanen 05, Aarne Autio 05 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM2.32,34Q
 Aatu Pohjonen 06, Aleksi Hilska 06, Lauri Nokkala 05, Kasperi Vehmaa 05 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.32,60q
 Paul Matthelié 05, Rasmus Vuonoranta 06, Jonatan Österholm 06, Rado Lindberg 05 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU2.32,89q
 Otso Luodeslampi 06, Noel Nikulainen 08, Eero Ranta 06, Aatu Vaittinen 05 
5Viipurin UrheilijatViipurin Urheilijat ViipUrh2.38,51
 Tymofii Kravchuk 07, Miki Miettinen 07, Konsta Kock 06, Huiyi Huang 06 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.52,94
 Juuso Tapanila 07, Oliver Koskinen 06, Olli Huttunen 08, Valtteri Paksuniemi 07 
M17 4x100 m aidat
11.9.
1. erä
1   (2)Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU57,39
 Noel Nikulainen 08, Eelis Kuusjärvi 06, Miika Niemelä 05, Niklas Piirainen 06 
2   (5)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,23
 Eelis Harjunmaa 05, Mikael Lahdensuo 05, Konsta Tynkkynen 05, Santeri Haapamäki 05 
2. erä
1   (1)Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk56,77
 Elliot Schmidt 05, Henri Aspelin 06, Samuel Puustinen 05, Thomas Isaksson 05 
2   (3)Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM58,05
 Aatu Pohjonen 06, Aleksi Hilska 06, Lauri Nokkala 05, Kasperi Vehmaa 05 
3   (4)Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa58,70
 Eeli Mäkelä 06, Ukko Ikonen 06, Tumi Siranko 06, Nooa Merimaa 08 
M17 3x800 m
10.9.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 6.14,52
 Viljami Lestinen 06, Jaakko Siltala 05, Oliver Asikainen 05 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58 6.14,83
 Tero Korpi 06, Santtu Heiskanen 05, Joona Heiskanen 05 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 6.26,74
 Lauri Takala 06, Joni Haapamäki 07, Oliver Metsälä 06 
4Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa 6.32,28
 Valtteri Partanen 06, Miro Naski 05, Eino Mannonen 06 
5Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy 6.32,90
 Topi Timonen 06, Noa Korhonen 05, Jussi Raudaskoski 06 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 6.35,02
 Samuel Kiviharju 06, Jesse Salo 06, Eero Ranta 06 
7IF Femman MustasaariIF Femman Mustasaari IFFemman 6.36,47
 Noah Sjöblom 06, Isak Finskas 06, Adam Nyholm 06 
8Gamlakarleby Idrottsförening KokkolaGamlakarleby Idrottsförening Kokkola GamlakIF 6.39,25
 Miro Heikkilä 05, Jimi Rousu 05, Anton Furu 07 
9Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 6.43,66
 Rado Lindberg 05, William Forstén 06, Paul Matthelié 05 
10Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 6.56,64
 Joel Seppälä 06, Olli Seppälä 08, Rasmus Seppälä 05 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU DQ
 Lassi Nalkki 05, Eden Buloba Benadja 05, Luukas Kontro 05 
P15 4x100 m
10.9.
1Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu46,17
 Otso Kylmänen 07, Teemu Koskela 07, Roope Raatikainen 07, Benjamin Turpeinen 07 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL46,81
 Hugo Haanpää 07, Niklas Tamminen 07, Eero Lahdenkauppi 08, Riku Naula 07 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA47,08
 Tobias Moreno 07, Saku Puustinen 07, Touko Tarvonen 07, Mikael Salminen 08 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU47,34
 Konsta Vuorela 07, Valtteri Kinnunen 07, Valtteri Paksuniemi 07, Aleksi Lyyra 07 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb47,52
 Edvin Holmberg 07, Danny Grönvik 08, Max Nyberg 08, Daniel Grönvik 07 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5847,98
 Niko Tilander 07, Juska Torkkola 08, Justus Korvenpää 08, Vili Hahto 07 
7Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS47,98
 Eeli Bengs 08, Samuel Berg 07, Theo Gullberg 07, Jonas Braxen 08 
Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdADQ
 Oliver Koskelainen 07, Elias Kemppainen 08, Juho Taavila 08, Olavi Sivén 07 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu46,50
 Otso Kylmänen 07, Teemu Koskela 07, Roope Raatikainen 07, Benjamin Turpeinen 07 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA47,64
 Oliver Koskelainen 07, Elias Kemppainen 08, Juho Taavila 08, Olavi Sivén 07 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,37
 Aarni Anttila 07, Peik Riska 07, Joona Savolainen 07, Aarne Hannikainen 08 
4Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV48,82
 Eden Kotilainen 07, Antti Puustinen 07, Ville Viitakoski 07, Oskari Kokko 08 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL50,40
 Tuomas Arvelmo 08, Richard Lindqvist 09, Sisu Saarinen 09, Emil Seppälä 08 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,34
 Joona Viitala 08, Niilo Hämäläinen 09, Joel Laurinmaa 09, Lauri Sinkkonen 08 
2. erä
1Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS47,14
 Eeli Bengs 08, Samuel Berg 07, Jonas Braxen 08, Nikola Bäck 08 
2Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU49,95
 Haiku Lassila 08, Nuutti Leppänen 08, Eemeli Makkonen 09, Jesse Kaipiainen 08 
3HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK50,80
 Bernard Sjöblom 08, Kalle Huhtala 07, Winston Dahlblom 08, Pietari Hanhisalo 07 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa51,09
 Elmeri Turunen 09, Joni Kytöharju 08, Nuutti Kreko 09, Rasmus Koski 09 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,21
 Olli Huttunen 08, Juuso Tapanila 07, Joonatan Kulmala 09, Oskari Heinonen 09 
6Polvijärven UrheilijatPolvijärven Urheilijat PolvijU53,26
 Petja Tanskanen 07, Niilo Pelli 08, Aleksis Kivelä 10, Joona Mustonen 09 
Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöyDQ
 Niko Kaunisto 07, Lukas Brandt 08, Viljami Launonen 08, Aleksi Immonen 07 
3. erä
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA45,56
 Tobias Moreno 07, Markus Vainio 08, Touko Tarvonen 07, Mikael Salminen 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU47,31
 Konsta Vuorela 07, Valtteri Kinnunen 07, Valtteri Paksuniemi 07, Aleksi Lyyra 07 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb47,38
 Edvin Holmberg 07, Danny Grönvik 08, Max Nyberg 08, Daniel Grönvik 07 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy49,79
 Leevi Ortju 07, Paavo Lahti 07, Marius Riihimäki 07, Nooa Hyvärinen 08 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,08
 August Mikkola 08, Ville Hanttu 08, Teodor Veselinovic 08, Tarmo Aapro 07 
6Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU54,58
 Niklas Lintu 09, Arttu Tarvainen 09, Lenni Natunen 09, Aleksi Itkonen 07 
7Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV56,33
 Leo Ryhänen 09, Jooa Kantanen 09, Vinski Räihä 10, Lauri Alm 07 
4. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL46,98
 Hugo Haanpää 07, Niklas Tamminen 07, Eero Lahdenkauppi 08, Riku Naula 07 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5847,79
 Niko Tilander 07, Juska Torkkola 08, Justus Korvenpää 08, Vili Hahto 07 
3Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYU47,93
 Oliver Hydén 07, Joel Luotola 08, Riku Palmroth 08, Valtteri Männistö  
4Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi48,58
 Vilho Haaksluoto 07, Ville Mattila 08, Topi Niemi 08, Arttu Haaksluoto 07 
5Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy49,30
 Väinö Kekkonen 08, Veeti Purola 07, Valtteri Järvelä 09, Aleksi Pohjola 08 
6IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken53,48
 Arvid Kock 08, Emil Klemets 07, Tony Ahlvik 08, Colin Ahlvik 10 
P15 4x800 m
11.9.
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.23,92SE15
 Aleksi Lyyra 07, Konsta Vuorela 07, Kalle Tossavainen 07, Valtteri Kinnunen 07 
2Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV 8.31,39
 Antti Puustinen 07, Eden Kotilainen 07, Lauri Alm 07, Ville Viitakoski 07 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 8.59,88
 Peik Riska 07, Jerry Vilenius 07, Leo Kervinen 08, Aarni Anttila 07 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58 9.02,83
 Justus Korvenpää 08, Leevi Piispanen 08, Niko Tilander 07, Vili Hahto 07 
5Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU 9.11,28
 Aaro Jaakkola 07, Oiva Odiah 07, Oskari Piirainen 08, Jaakko Kankkonen 07 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL 9.15,49
 Hugo Haanpää 07, Ville Nyberg 85, Sisu Saarinen 09, Eero Lahdenkauppi 08 
7Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa 9.16,88
 Eeli Häikiö 07, Topias Mustonen 07, Otso Nyyssönen 07, Samuel Sallinen 07 
8Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi 9.19,88
 Topi Niemi 08, Arttu Haaksluoto 07, Christian Lindberg 07, Ville Mattila 08 
9IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken 9.20,32
 Lukas Jansson 07, Emil Klemets 07, Tony Ahlvik 08, Arvid Kock 08 
10Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy 9.20,52
 Lukas Brandt 08, Hannes Santavuori 07, Eero Kaunisto 09, Aleksi Immonen 07 
11Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 9.34,03
 Kalle Karimäki 08, Niilo Kemppainen 09, Kasper Redman 08, Elias Kemppainen 08 
12Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.59,16
 Jalmari Koskinen 08, Marius Riihimäki 07, Leevi Ortju 07, Aapeli Karislahti 08 
13Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa10.05,38
 Rasmus Koski 09, Verneri Turunen 07, Nuutti Kreko 09, Leevi Kiukkonen 10 
14Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU10.06,65
 Lauri Sinkkonen 08, Herkko Heikkinen 10, Oskari Heinonen 09, Eemeli Suutari 10 
15Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU10.30,01
 Veikko Ylönen 09, Lenni Natunen 09, Arttu Tarvainen 09, Aleksi Itkonen 07 
16Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV10.48,57
 Oskari Kokko 08, Valtteri Alesmaa 10, Vilho Kunttu 09, Konsta Räihä 08 
17Polvijärven UrheilijatPolvijärven Urheilijat PolvijU11.00,76
 Aleksis Kivelä 10, Joona Mustonen 09, Veeti Hirvonen 10, Niilo Pelli 08 
P15 4x80 m aidat
10.9.
1. erä
1   (5)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,20
 Joona Viitala 08, Juuso Tapanila 07, Lauri Sinkkonen 08, Olli Huttunen 08 
2   (6)Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy48,46
 Lukas Brandt 08, Viljami Launonen 08, Eero Kaunisto 09, Niko Kaunisto 07 
3   (7)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy49,64
 Paavo Lahti 07, Leevi Ortju 07, Nooa Hyvärinen 08, Jalmari Koskinen 08 
4   (8)IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb56,48
 Jakob Holmberg 09, Max Nyberg 08, Daniel Grönvik 07, Edvin Holmberg 07 
2. erä
1   (1)Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi46,60
 Vilho Haaksluoto 07, Ville Mattila 08, Topi Niemi 08, Arttu Haaksluoto 07 
2   (2)Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu46,91
 Otso Kylmänen 07, Teemu Koskela 07, Valtteri Raatikainen 10, Roope Raatikainen 07 
3   (3)Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU47,34
 Nuutti Leppänen 08, Ilmari Tolsa 07, Jesse Kaipiainen 08, Haiku Lassila 08 
4   (4)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA47,59
 Touko Tarvonen 07, Elias Kemppainen 08, Juho Taavila 08, Saku Puustinen 07 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU47,59
 Nuutti Leppänen 08, Ilmari Tolsa 07, Jesse Kaipiainen 08, Haiku Lassila 08 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy50,54
 Paavo Lahti 07, Leevi Ortju 07, Nooa Hyvärinen 08, Jalmari Koskinen 08 
3Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU62,84
 Lenni Natunen 09, Arttu Tarvainen 09, Veikko Ylönen 09, Väinö Kuronen 08 
2. erä
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA45,52
 Touko Tarvonen 07, Elias Kemppainen 08, Juho Taavila 08, Markus Vainio 08 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL50,74
 Richard Lindqvist 09, Tuomas Arvelmo 08, Carlos Mattsson 08, Hugo Haanpää 07 
3Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS51,45
 Eeli Bengs 08, Theo Gullberg 07, Nikola Bäck 08, Jonas Braxen 08 
3. erä
1Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu47,82
 Otso Kylmänen 07, Teemu Koskela 07, Valtteri Raatikainen 10, Roope Raatikainen 07 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,11
 Joona Viitala 08, Juuso Tapanila 07, Lauri Sinkkonen 08, Olli Huttunen 08 
3Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy48,36
 Lukas Brandt 08, Viljami Launonen 08, Eero Kaunisto 09, Niko Kaunisto 07 
4IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb50,38
 Jakob Holmberg 09, Max Nyberg 08, Daniel Grönvik 07, Edvin Holmberg 07 
4. erä
1Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi47,34
 Vilho Haaksluoto 07, Ville Mattila 08, Topi Niemi 08, Arttu Haaksluoto 07 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy51,23
 Väinö Kekkonen 08, Aleksi Pohjola 08, Tarmo Happonen 10, Aatos Hakalahti 08 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa55,02
 Teodor Veselinovic 08, August Mikkola 08, Ville Hanttu 08, Tarmo Aapro 07 
Naiset
N 4x100 m
10.9.
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU45,21
 Maija Jussila 98, Aino Pulkkinen 98, Anniina Kortetmaa 95, Sara Francis 00 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK45,31
 Henriikka Parpala 98, Viivi Lehikoinen 99, Nea Mattila 99, Nora Lindahl 04 
3Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa46,07
 Veera Häkkinen 03, Silja Kempas 99, Kiia Paanila 01, Mette Baas 00 
4Kajaanin KipinäKajaanin Kipinä KajKi47,39
 Mari Heinonen 00, Jenna Kokkonen 01, Emmi Heikkinen 05, Annika Haverinen 99 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,38
 Venla Väliharju 02, Frida Hämäläinen 00, Nea Lento 02, Miia Sillman 95 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,91
 Kerttu Kinnunen 02, Laura Koivisto 01, Pinja Heinonen 01, Johanna Kulmala 02 
7Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi49,03
 Nelli Flyktman 08, Olivia Asikainen 04, Tessa Moisio 03, Sini Sanaslahti 95 
8Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi49,30
 Viivi Louko 05, Inka-Maria Ylitalo 04, Linnea Hirvelä 07, Nella Tuuri 98 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU45,88
 Maija Jussila 98, Aino Pulkkinen 98, Anniina Kortetmaa 95, Sara Francis 00 
2Kajaanin KipinäKajaanin Kipinä KajKi47,44
 Mari Heinonen 00, Jenna Kokkonen 01, Emmi Heikkinen 05, Annika Haverinen 99 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,53
 Venla Väliharju 02, Frida Hämäläinen 00, Nea Lento 02, Miia Sillman 95 
4Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi48,66
 Viivi Louko 05, Inka-Maria Ylitalo 04, Linnea Hirvelä 07, Nella Tuuri 98 
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV49,49
 Elin Holmberg 93, Elin Mickos 00, Milla Lindroos 02, Linnea Wiik 03 
2. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK45,45
 Henriikka Parpala 98, Viivi Lehikoinen 99, Nea Mattila 99, Nora Lindahl 04 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa46,43
 Veera Häkkinen 03, Silja Kempas 99, Kiia Paanila 01, Mette Baas 00 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,18
 Kerttu Kinnunen 02, Laura Koivisto 01, Pinja Heinonen 01, Johanna Kulmala 02 
4Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi49,36
 Nelli Flyktman 08, Olivia Asikainen 04, Tessa Moisio 03, Sini Sanaslahti 95 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa68,06
 Minea Fogelholm 04, Anna Pursiainen 03, Julia Ihantola 03, Eveliina Määttänen 95 
N 4x400 m
11.9.
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK3.41,99
 Vilma Hakala 02, Nea Mattila 99, Mila Heikkonen 06, Viivi Lehikoinen 99 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa3.43,24 (ka 10.)
 Veera Häkkinen 03, Silja Kempas 99, Kiia Paanila 01, Mette Baas 00 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.43,69
 Lotta Mäkinen 01, Aino Pulkkinen 98, Heini Ikonen 99, Anniina Kortetmaa 95 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa3.50,50 (ka 30.)
 Julia Ihantola 03, Anna Pursiainen 03, Viivi Patronen 02, Eveliina Määttänen 95 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy3.54,33
 Frida Hämäläinen 00, Sara Kurth 00, Jemina Forss 00, Jenna Saarilahti 04 
6Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.57,28
 Laura Kolehmainen 83, Säde Laitinen 06, Rauha Buchwald 95, Moona Latvala 92 
7Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.59,92
 Anni Korhonen 83, Helmi Vuorimaa 00, Ea Vuori 05, Nelli Nordlund 97 
N 3x3000 m kävely
11.9.
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa42.53,86 kk
 Hele Haapaniemi 93, Ella Rautawaara 08, Enni Nurmi 98 
2Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy48.23,80
 Maria Antola 02, Jonna Voronkoff 77, Venla Laiho 95 
3Kalannin Vankka UusikaupunkiKalannin Vankka Uusikaupunki KalVa52.00,31
 Anni Saarinen 07, Aino Saarinen 05, Emilia Ellä 06 
4Rekolan Raikas VantaaRekolan Raikas Vantaa RekRai52.38,55
 Anna-Maj Vierikko 03, Helmi Köykkä 03, Taika Nurro 04 
5Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa55.21,35
 Elina Vakkilainen 08, Rosaliina Hiltunen 08, Heidi Vakkilainen 06 
N 4000 m viesti
10.9.
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA11.17,85SE kk
 Emilia Jousimaa 93, Veera Perälä 00, Helmi Vuorimaa 00, Ilona Mononen 03 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL11.21,92
 Lotta-Maria Maine 02, Olivia Heino 02, Viola Westling 99, Janica Rauma 86 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU11.41,85
 Alisa Virtanen 02, Lotta Mäkinen 01, Heini Ikonen 99, Siiri Rainio 00 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV11.54,05
 Moona Latvala 92, Laura Kolehmainen 83, Rauha Buchwald 95, Suvi Selvenius 80 
5Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa12.00,61
 Salla Laukkanen 00, Mette Baas 00, Ilona Saastamoinen 97, Lotta Tarvainen 02 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL12.05,95
 Lotta Sundqvist 92, Adonika Lehtonen 02, Amanda Virtanen 96, Aino Niemi 92 
7Kälviän TarmoKälviän Tarmo KälvTa12.26,46
 Kaisa Honkaharju 93, Vanessa Store 07, Päivi Knutar 76, Jenni Judin 88 
8Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa12.27,18
 Lotta Penttinen 98, Viivi Patronen 02, Eveliina Määttänen 95, Emma Hakala 93 
9Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy13.27,47
 Petriina Niininen 04, Frida Hämäläinen 00, Jemina Forss 00, Sara Kurth 00 
Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA DQ
 Anne Rajaniemi 83, Anni Hammar 08, Anni Korhonen 83, Nelli Nordlund 97 
N19 4x100 m
10.9.
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL47,50
 Emma Rovasalo 03, Enni Virjonen 07, Emmi Valtonen 03, Ilona Ruohola 03 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU47,93
 Noora Harju 05, Meeri Elomaa 03, Sofia Ylinen 03, Inka Metsämäki 03 
3Eurajoen VeikotEurajoen Veikot EurajVei47,94
 Eliisa Kallio 04, Aada Puosi 03, Sofia Määttä 04, Linne Kallio 05 
4Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU48,51
 Nelli Anttonen 04, Meeri Riiali 05, Aino Venäläinen 04, Kiira Karttunen 08 
5Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa48,58
 Tiia Säde 04, Riika Tirkkonen 04, Oona Kareinen 06, Reetta Ryynänen 04 
6Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy49,33
 Eveliina Lehtola 03, Laura Loponen 04, Siiri Hihnala 03, Milla Kangas 06 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,53
 Heidi Salminen 03, Amanda Kulju 03, Minea Vertala 04, Riikka Savolainen 03 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Anni Nurminen 04, Vilma Itälinna 03, Helmi Tarkiainen 04, Vilma Väliharju 04 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL47,90
 Emma Rovasalo 03, Enni Virjonen 07, Emmi Valtonen 03, Ilona Ruohola 03 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa48,59
 Tiia Säde 04, Riika Tirkkonen 04, Oona Kareinen 06, Reetta Ryynänen 04 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,68
 Anni Nurminen 04, Vilma Itälinna 03, Helmi Tarkiainen 04, Vilma Väliharju 04 
4Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy48,89
 Eveliina Lehtola 03, Laura Loponen 04, Siiri Hihnala 03, Milla Kangas 06 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa49,97
 Iiris Veijola 05, Erika Välkkynen 04, Emilia Rättö 06, Aino Ojaniemi 05 
6IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott51,04
 Carolina Åhman 07, Tilda Höglund 04, Nea Hassila 05, Priscilla Boateng 05 
Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRieDQ
 Erin Kainulainen 04, Emma Halonen 04, Oona Immonen 06, Mette Voutilainen 06 
Lappajärven VeikotLappajärven Veikot LappVeiDQ
 Janna-Juulia Mäenpää 06, Emma Latvala 08, Alisa Viinamäki 05, Petra Väkeväinen 04 
2. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU48,49
 Noora Harju 05, Meeri Elomaa 03, Sofia Ylinen 03, Inka Metsämäki 03 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,24
 Heidi Salminen 03, Amanda Kulju 03, Minea Vertala 04, Riikka Savolainen 03 
3Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa49,89
 Tuuli Kulju 06, Aada Aarnio 06, Lotta Jalonen 04, Meeri Koliseva 07 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF50,14
 Ella Paukku 04, Betty Aschan , Ella Westerlund 05, Natascha Foley 04 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV52,21
 Lilja Koskela 04, Hanna-Maija Siltanen 03, Emilia Voutilainen 03, Iida Lounela 03 
6Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi54,29
 Helmi Lievonen 04, Vanessa Lindberg 04, Vilja-Matilda Koskela 05, Annika Vilen 05 
Kuopion ReipasKuopion Reipas KuopReiDQ
 Mila Peltoniemi 04, Annukka Koistinen 03, Elina Kiiskinen 06, Hanna Sipponen 07 
3. erä
1Eurajoen VeikotEurajoen Veikot EurajVei48,83
 Eliisa Kallio 04, Aada Puosi 03, Sofia Määttä 04, Linne Kallio 05 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU48,89
 Nelli Anttonen 04, Meeri Riiali 05, Aino Venäläinen 04, Kiira Karttunen 08 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU49,19
 Ella Kurula 08, Carita Kivimäki 05, Jenni Sormunen 05, Josefina Salmi 04 
4HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK51,55
 Alisa Tikkanen 04, Kiia Äikää 06, Nora Koskela-Koivisto 04, Iina Holopainen 03 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa51,97
 Viivi Sandberg 03, Emilia Chandras 06, Anni Nurminen 06, Ruusu Saarela 05 
6Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk52,89
 Sandra Johansson 03, Ida Finell 05, Fanny Böhling 06, Selma Lepistö 05 
7Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy53,11
 Pihla Lahtinen 06, Jenna Saarilahti 04, Oona Moisio 06, Teea Rajala 08 
N19 4x400 m
11.9.
1. erä
1   (4)IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb4.05,49
 Cassandra Nynäs 05, Jill Friberg 06, Saimi Lupala 03, Mathilda Silfver 06 
2   (6)Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa4.08,01
 Aada Aarnio 06, Meeri Koliseva 07, Lotta Jalonen 04, Tuuli Kulju 06 
3   (7)Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk4.13,37
 Ida Finell 05, Emelie Hägglund 05, Fanny Böhling 06, Sandra Johansson 03 
4   (10)Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie4.19,74
 Erin Kainulainen 04, Heidi Tyrväinen 03, Emma Halonen 04, Oona Immonen 06 
2. erä
1   (1)Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL3.56,98
 Emmi Valtonen 03, Liina Ahtiainen 04, Enni Virjonen 07, Ilona Ruohola 03 
2   (2)Eurajoen VeikotEurajoen Veikot EurajVei3.58,91
 Emmi Patrikainen 05, Aada Puosi 03, Eliisa Kallio 04, Linne Kallio 05 
3   (3)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy3.59,07
 Vilma Itälinna 03, Iida Kujanpää 05, Helmi Tarkiainen 04, Vilma Väliharju 04 
4   (5)Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa4.06,82
 Oona Kareinen 06, Sara-Sofia Hyvönen 05, Reetta Ryynänen 04, Riika Tirkkonen 04 
5   (8)Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi4.16,08
 Helmi Lievonen 04, Vanessa Lindberg 04, Olivia Lindholm 07, Vilja-Matilda Koskela 05 
6   (9)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.18,01
 Iida Lounela 03, Hanna-Maija Siltanen 03, Mona Korelin 04, Lilja Koskela 04 
7   (11)Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM4.19,89
 Anni Berg 04, Iines Peltonen 05, Nelli Viskari 04, Milja Mahlavuori 04 
8   (12)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU4.23,00
 Minea Vertala 04, Heidi Salminen 03, Saga Koppeli 05, Nelli Pajula 04 
N19 4x100 m aidat
11.9.
1. erä
1   (3)Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie62,16
 Essi Nurmela 06, Erin Kainulainen 04, Oona Immonen 06, Helmi Laine 04 
2   (4)Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy64,54
 Ella Soinilehto 04, Olivia Veneskoski 05, Siiri Hihnala 03, Eveliina Lehtola 03 
2. erä
1   (1)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,04
 Vilma Väliharju 04, Helmi Tarkiainen 04, Iida Kujanpää 05, Vilma Itälinna 03 
2   (2)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU58,85
 Amanda Kulju 03, Saga Koppeli 05, Minea Vertala 04, Heidi Salminen 03 
Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTaDNF
 Minea Fogelholm 04, Elli Rantala 06, Matilda Helminen 06, Martta Valtonen 05 
N19 3x800 m
10.9.
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 7.08,27
 Sofia Rinne 06, Ea Vuori 05, Sini Rajaniemi 04 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 7.10,69
 Ella Noora Haapalehto 05, Emma Ranta 03, Nora Kytäjä 04 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 7.19,01
 Jill Friberg 06, Cassandra Nynäs 05, Saimi Lupala 03 
4Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 7.23,50
 Anni Berg 04, Saara Jantunen 06, Nelli Viskari 04 
5Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 7.40,42
 Emelie Hägglund 05, Sandra Johansson 03, Ida Finell 05 
N17 4x100 m
10.9.
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK47,92
 Maija Rantonen 06, Elmiina Siikala 06, Charlotte Kajander 06, Mila Heikkonen 06 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy48,08
 Bettina Siltala 05, Alisa Niemi 05, Minja Kurtti 05, Sointu Purola 05 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,46
 Noora Salmi 05, Hilma Kinnunen 05, Siiri Kihlman 06, Pirkko Järvikylä 06 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,74
 Siiri Siirtola 05, Terhi Vehko 05, Elle Ceder 06, Edesa Gashi 05 
5Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU49,32
 Sini-Minea Saarikoski 05, Polina Petrova 06, Safi Kalala 05, Aicha Kalala 05 
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi50,25
 Iida Vainionpää 07, Veera Ketonen 06, Sanja Mäenpää 06, Susanna Kivioja 06 
7Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,34
 Kia Suni 06, Matilda Helminen 06, Elli Rantala 06, Martta Valtonen 05 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Iida Kastarinen 07, Iida Kujanpää 05, Anni Kantola 05, Kristiina Tamski 08 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy49,02
 Bettina Siltala 05, Alisa Niemi 05, Minja Kurtti 05, Sointu Purola 05 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi52,32
 Iida Vainionpää 07, Veera Ketonen 06, Sanja Mäenpää 06, Susanna Kivioja 06 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,41
 Oona Lento 05, Nilla Oksanen 06, Roosa Myllymäki 05, Monamaria Pyhältö 06 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU53,25
 Pinja Kukko 06, Krista Lehti 06, Veera Rantala 06, Emilia Salonen 05 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL53,47
 Neea Knaapi 05, Mathilda Gustafsson 05, Hertta Lehtonen 08, Aada Haavisto 06 
6Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa53,95
 Kira Kaipiainen 06, Marlena Nieminen 05, Silja Heinänen 05, Pihla Kallio 06 
Forssan SalamaForssan Salama ForssSaDQ
 Amanda Lehtimäki 05, Erika Pyykkö 06, Vanessa Salminen 07, Miranda Lehtimäki 07 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,34
 Iida Kastarinen 07, Iida Kujanpää 05, Anni Kantola 05, Kristiina Tamski 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,58
 Noora Salmi 05, Hilma Kinnunen 05, Siiri Kihlman 06, Pirkko Järvikylä 06 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa49,93
 Kia Suni 06, Matilda Helminen 06, Elli Rantala 06, Martta Valtonen 05 
4Veitsiluodon Kisaveikot KemiVeitsiluodon Kisaveikot Kemi VeitsilKV51,38
 Lotta Pudas 06, Ella Martimo 06, Tilda Junnonaho 06, Anniina Piipponen 07 
5Kuopion ReipasKuopion Reipas KuopRei52,09
 Selma Mäntyselkä 06, Jemina Herranen 05, Maija Lahtela 06, Miia Kaskela 06 
6Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF53,35
 Mona Lamppu 06, Elvira Suominen 06, Sara Mäkelä 06, Lina Kiviaho 06 
Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUMDNF
 Tytti Repo 05, Iines Peltonen 05, Essi Niinimäki 05, Sofia Inkinen 06 
3. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK48,10
 Maija Rantonen 06, Elmiina Siikala 06, Charlotte Kajander 06, Mila Heikkonen 06 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,79
 Siiri Siirtola 05, Terhi Vehko 05, Elle Ceder 06, Edesa Gashi 05 
3Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU49,20
 Sini-Minea Saarikoski 05, Polina Petrova 06, Safi Kalala 05, Aicha Kalala 05 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF51,02
 Alexandra Nylund 05, Leonie Winell 05, Malin Rantala 06, Lotte Wikstedt 06 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL51,57
 Henriikka Heinonen 06, Emilin Ayelbassa 06, Lotta Kirjavainen 05, Fia Casagrande 06 
6Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy51,97
 Emmi Rantala 05, Olivia Veneskoski 05, Emilia Martinsen 05, Venla Laukka 05 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,33
 Eevi Ylitalo 06, Iida Pentti 06, Saga Koppeli 05, Moona Heikkinen 06 
N17 4x300 m
11.9.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.43,16
 Siiri Siirtola 05, Venla Virrantuomi 06, Terhi Vehko 05, Elle Ceder 06 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.44,21
 Charlotte Kajander 06, Henni Piirainen 08, Silja Filenius 07, Elmiina Siikala 06 
3Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy2.44,38
 Minja Kurtti 05, Sointu Purola 05, Anni Niskala 08, Alisa Niemi 05 
4Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU2.49,30
 Safi Kalala 05, Aicha Kalala 05, Polina Petrova 06, Sini-Minea Saarikoski 05 
5Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU2.49,74
 Noora Harju 05, Kiia Perttula 06, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07 
6Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYU2.49,79
 Rauha Rajainmäki 08, Aleksandra Huhtala 05, Vilma Koski 08, Milja Miikkulainen 07 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.52,75
 Nea Koppeli 07, Hilma Kinnunen 05, Olivia Puranen 08, Siiri Kihlman 06 
8Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi2.53,97
 Sanja Mäenpää 06, Iida Vainionpää 07, Susanna Kivioja 06, Veera Ketonen 06 
Alkuerät 11.9.
1. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.48,44Q
 Charlotte Kajander 06, Henni Piirainen 08, Venla Reunanen 07, Silja Filenius 07 
2Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYU2.50,47q
 Rauha Rajainmäki 08, Aleksandra Huhtala 05, Vilma Koski 08, Milja Miikkulainen 07 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.59,38
 Tara Sohlo 08, Noora Niininen 05, Matilda Lahti 07, Lena Liimatainen 08 
4Forssan SalamaForssan Salama ForssSa3.00,20
 Amanda Lehtimäki 05, Vanessa Salminen 07, Erika Pyykkö 06, Miranda Lehtimäki 07 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL3.03,17
 Roosa Fagerström 07, Hertta Lehtonen 08, Mathilda Gustafsson 05, Linnea Kero 06 
6Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa3.11,28
 Kira Kaipiainen 06, Marlena Nieminen 05, Eevi Lehtinen 07, Veera Westerlund 06 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Linda Van Leeuwen 06, Moona Heikkinen 06, Eevi Ylitalo 06, Iida Pentti 06 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.52,05Q
 Chantelle Peter 06, Venla Virrantuomi 06, Elle Ceder 06, Terhi Vehko 05 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi2.53,13q
 Sanja Mäenpää 06, Iida Vainionpää 07, Susanna Kivioja 06, Veera Ketonen 06 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU2.57,30
 Erin Lönnqvist 08, Krista Lehti 06, Pinja Kukko 06, Ella Noora Haapalehto 05 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy3.00,69
 Monamaria Pyhältö 06, Oona Lento 05, Juuli Markkula 07, Pihla Lahtinen 06 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU3.01,52
 Nataliya Rozhnova 05, Ronja Kempas 08, Aida Jokiranta 08, Jade Oravainen 07 
6Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA3.04,25
 Seliina Kuoppa-aho 06, Liinu Järvinen 06, Ilona Takala 06, Sara Vuorela 07 
Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYUDQ
 Petra Broman 07, Jenny Karttunen 05, Julia Gröndahl 07, Milja Helin 08 
3. erä
1Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy2.48,23Q
 Minja Kurtti 05, Sointu Purola 05, Anni Niskala 08, Alisa Niemi 05 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU2.48,86q
 Noora Harju 05, Kiia Perttula 06, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07 
3Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU3.07,64
 Pihla Jaakola-Siimes 07, Milla Pihlava 07, Sanni Lehtonen 06, Sara Parviainen 06 
4Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi3.15,99
 Tähkä-Alina Koskela 07, Kia Sairanen 08, Annika Vilen 05, Annika Piiroinen 07 
Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTaDQ
 Maria Djusko 07, Aino Ojaniemi 05, Vilma Kerälä 05, Camilla Uschanov 07 
Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaISDQ
 Lina Lithén 05, Linnea Ståhl 08, Lotta Lithen 08, Tilde Nordman 06 
4. erä
1Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU2.49,97Q
 Safi Kalala 05, Aicha Kalala 05, Polina Petrova 06, Sini-Minea Saarikoski 05 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.52,16q
 Nea Koppeli 07, Olivia Puranen 08, Hilma Kinnunen 05, Siiri Kihlman 06 
3IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott2.54,02
 Wilma Grannas 08, Priscilla Boateng 05, Annie Lundén 07, Nea Hassila 05 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.54,03
 Iida Kastarinen 07, Aino Heikkilä 08, Nilla Oksanen 06, Anni Kantola 05 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.58,01
 Malin Rantala 06, Leonie Winell 05, Lina Kiviaho 06, Ella Westerlund 05 
6Veitsiluodon Kisaveikot KemiVeitsiluodon Kisaveikot Kemi VeitsilKV3.04,93
 Lotta Pudas 06, Ella Martimo 06, Tilda Junnonaho 06, Anniina Piipponen 07 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL3.10,29
 Lotta Kirjavainen 05, Siiri Solalinna 07, Henriikka Heinonen 06, Heta Mäkinen 06 
N17 4x100 m aidat
11.9.
1. erä
1   (5)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV63,72
 Siiri Siirtola 05, Chantelle Peter 06, Terhi Vehko 05, Evita Santala 05 
2   (6)Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL65,32
 Aada Haavisto 06, Emilin Ayelbassa 06, Mathilda Gustafsson 05, Fia Casagrande 06 
3   (7)Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF68,53
 Ella Westerlund 05, Mona Lamppu 06, Lina Kiviaho 06, Sara Mäkelä 06 
2. erä
1   (1)HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK58,10
 Henni Piirainen 08, Charlotte Kajander 06, Kiia Äikää 06, Elmiina Siikala 06 
2   (2)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU58,82
 Noora Salmi 05, Hilma Kinnunen 05, Pirkko Järvikylä 06, Siiri Kihlman 06 
3   (3)Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy59,54
 Minja Kurtti 05, Bettina Siltala 05, Emilia Martinsen 05, Alisa Niemi 05 
4   (4)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,13
 Anni Kantola 05, Iida Kastarinen 07, Kristiina Tamski 08, Oona Lento 05 
N17 3x800 m
10.9.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 6.56,49
 Säde Laitinen 06, Venla Virrantuomi 06, Elle Ceder 06 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 7.15,51
 Melina Vertala 07, Helmi Karkiainen 05, Olivia Puranen 08 
3Loimaan LeiskuLoimaan Leisku LoimLei 7.16,30
 Vilma Toivonen 08, Karoliina Olli 06, Minea Lindén 05 
4Limingan NiittomiehetLimingan Niittomiehet LimNM 7.22,87
 Eveliina Kujala 05, Sara Säkkinen 07, Nelli-Lotta Karppelin 06 
5Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU 7.24,51
 Helmi Haavisto 06, Venla Patrikainen 06, Linnea Salo 06 
6Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 7.32,75
 Chantelle Peter 06, Marianne Salmi 06, Terhi Vehko 05 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL 7.37,15
 Hertta Lehtonen 08, Heta Mäkinen 06, Linnea Kero 06 
8IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 7.47,17
 Mathilda Silfver 06, Emily Laks 08, Rebecca Malmberg 06 
9Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA 7.50,29
 Seliina Kuoppa-aho 06, Ilona Takala 06, Liinu Järvinen 06 
10Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa 7.58,64
 Eevi Lehtinen 07, Veera Westerlund 06, Pihla Kallio 06 
11Kuopion ReipasKuopion Reipas KuopRei 7.59,52
 Elli Laukkanen 05, Jemina Herranen 05, Miia Kaskela 06 
12Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU 8.08,50
 Pihla Jaakola-Siimes 07, Sanni Lehtonen 06, Sara Parviainen 06 
T15 4x100 m
10.9.
1. erä
1   (8)Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS51,36
 Ingrid Kass 08, Lotta Lithen 08, Linnea Ståhl 08, Ella Wallin 08 
2   (9)Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat HyvsU51,44
 Neela Jakonen 07, Elsa Pinola 07, Anni Huttunen 07, Sissi Kaksonen 07 
3   (11)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA51,76
 Veera Pöyry 08, Silja Niemi 07, Hilla Tuominen 08, Ella Väisänen 07 
4   (12)Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa51,82
 Elle Saari 08, Edit Palmén 07, Mia Flink 07, Olivia Rautiainen 08 
5   (13)Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa51,89
 Camilla Uschanov 07, Maria Djusko 07, Liisa Marttila 07, Erika Juselius 07 
6   (14)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV52,01
 Fanny Holm 07, Lumi Koskelainen 09, Iida-Maria Lehtimäki 08, Nellie Lindström 08 
7   (15)Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu52,32
 Fanni Hokkanen 07, Olivia Tuomela 08, Siiri Kukkola 07, Emma Juntunen 08 
8   (16)Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU52,97
 Mea Scepanovic 09, Minja Toivanen 09, Milla Pihlava 07, Liia Lehiö 09 
2. erä
1   (1)HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK49,03
 Vilma Klemetti 07, Silja Filenius 07, Venla Reunanen 07, Henni Piirainen 08 
2   (2)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA49,85
 Aino Seppälä 08, Suvi Reunanen 08, Celina Salonen 07, Jenni Väänänen 07 
3   (3)Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU50,05
 Mimmi Raninen 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07 
4   (4)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,34
 Erika Parkkonen 08, Nea Koppeli 07, Sofia Sauvala 08, Alina Pentti 08 
5   (5)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy50,38
 Vilma Luontila 08, Aino Heikkilä 08, Neea Keso 08, Juuli Markkula 07 
6   (6)Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,63
 Matilda Lahti 07, Lena Liimatainen 08, Camilla Junes 08, Tara Sohlo 08 
7   (7)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV51,18
 Jenni Hirvonen 07, Taimi Vallinoja 07, Iida Riutankoski 07, Iida Tossavainen 07 
8   (10)Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy51,52
 Aino-Sofia Juntunen 08, Anni Niskala 08, Iina Hirsikorpi 09, Anniina Jernvall 07 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK50,23
 Vilma Klemetti 07, Silja Filenius 07, Venla Reunanen 07, Henni Piirainen 08 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA52,07
 Veera Pöyry 08, Silja Niemi 07, Hilla Tuominen 08, Ella Väisänen 07 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV52,19
 Fanny Holm 07, Lumi Koskelainen 09, Iida-Maria Lehtimäki 08, Nellie Lindström 08 
4Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYU53,51
 Nea-Kaisa Kataja 07, Julia Gröndahl 07, Milja Helin 08, Lumia Rantala 09 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy54,15
 Hertta Hakala 07, Ella Mikkola 07, Noora Moisio 09, Anna Penttilä 07 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi54,91
 Pinja Niemistö 08, Veera Luoma 09, Angelina Heinäheimo 09, Mirva Näykki 07 
7Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa55,14
 Iida Kananoja 08, Ninni Lepola 07, Viola Lohikoski 07, Essi Kytöharju 07 
8IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott55,61
 Wilma Grannas 08, Matilda Fors 08, Carla Björkgren 09, Annie Lundén 07 
2. erä
1Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS51,55
 Ingrid Kass 08, Lotta Lithen 08, Linnea Ståhl 08, Ella Wallin 08 
2Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU52,53
 Mea Scepanovic 09, Minja Toivanen 09, Milla Pihlava 07, Liia Lehiö 09 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU52,72
 Amelie Dosseh 07, Jade Oravainen 07, Matilda Tuovinen 09, Sara Söderman 09 
4Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie54,26
 Helmi Kutvonen 08, Emilia Pirttijärvi 08, Inca Ikonen 08, Siiri Lindholm 08 
5Vehkalahden Veikot HaminaVehkalahden Veikot Hamina VehkVei54,53
 Venla Hauhia 08, Maria Tasa 08, Aada Harju 10, Lotta Aalto 09 
6Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU54,56
 Peppi Soiluaho 09, Selma Pollari 08, Iina Manner 08, Enni Makkonen 08 
7Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi54,72
 Tähkä-Alina Koskela 07, Olivia Lindholm 07, Annika Piiroinen 07, Kaisa Alastalo 09 
3. erä
1Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat HyvsU51,49
 Neela Jakonen 07, Elsa Pinola 07, Anni Huttunen 07, Sissi Kaksonen 07 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa52,73
 Kerttu Kaihola 07, Elina Ruusuvuori 07, Sohvi-Lotta Varonen 09, Mimmi Marttinen 07 
3Pyhäselän Urheilijat JoensuuPyhäselän Urheilijat Joensuu PyhäsU53,88
 Aino Kiiskinen 07, Sinna Huovinen 08, Nea Nousiainen 07, Jasmin Huuho 08 
4Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa54,25
 Iisa Laine 07, Arianna Kortelainen 07, Matilda Karhu 08, Peppi Reiman 07 
5Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa55,17
 Milka Koivukoski 08, Elsi Lukasczyk 09, Aura Arvas 08, Emilia Koppatz 09 
Kuopion ReipasKuopion Reipas KuopReiDQ
 Nea Puurunen 09, Helmi Kiiskinen 10, Fanni Savolainen 08, Helvi Heikkinen 10 
Porin YleisurheiluPorin Yleisurheilu PorinYUDQ
 Petra Broman 07, Vilma Koski 08, Rauha Rajainmäki 08, Milja Miikkulainen 07 
4. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,54
 Erika Parkkonen 08, Nea Koppeli 07, Sofia Sauvala 08, Alina Pentti 08 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa51,96
 Camilla Uschanov 07, Maria Djusko 07, Liisa Marttila 07, Erika Juselius 07 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU53,14
 Erin Lönnqvist 08, Venla Vaittinen 08, Nanna Harkki 08, Elli Särkinen 08 
4Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy53,25
 Alisa Launonen 10, Lotta Kantonen 07, Emma Suovanen 09, Essi Mäkilä 07 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF54,27
 Frida Blomfelt 08, Mathilda Granvik 08, Matilda Pennanen 07, Sara Hämelin 08 
6Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU54,56
 Venla Repo 09, Amanda Ahlgren 10, Elli Mattila 09, Peppi Rantakurtakko 07 
7Mikkelin Kilpa-VeikotMikkelin Kilpa-Veikot MikkKV55,78
 Saga Kallioinen 09, Silja Kallioinen 07, Silja Valtola 08, Anni Toivanen 08 
8Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU56,40
 Aino Tarkiainen 09, Matilda Seppänen 07, Nea Tuomainen 08, Veera Kortelainen 08 
5. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV50,79
 Jenni Hirvonen 07, Taimi Vallinoja 07, Iida Riutankoski 07, Iida Tossavainen 07 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,87
 Matilda Lahti 07, Lena Liimatainen 08, Camilla Junes 08, Tara Sohlo 08 
3IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken54,08
 Matilda Ainasoja 09, Ellen Kock 08, Moa Hjulfors 08, Natalie Ainasoja 07 
4Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM54,09
 Veera Heinonen 07, Amanda Aakko 09, Milja Vakkila 08, Minni Lanu 07 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL54,61
 Venla Lehtinen 07, Sara Söderlund 08, Malin Saarto 08, Venla Ruohola 08 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi54,65
 Janika Långsjö 08, Emmi Koski 08, Alisa Takamaa 08, Helmi Hietala 08 
7Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU54,93
 Tuuli Lahtinen 09, Veera Saarela 08, Oona Mongkol 08, Iida Lahtinen 09 
8Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,02
 Hilla Seppänen 08, Pinja Tikka 08, Hilla Savioja 07, Enni Ruuska 08 
6. erä
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA49,76
 Aino Seppälä 08, Suvi Reunanen 08, Celina Salonen 07, Jenni Väänänen 07 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU50,22
 Mimmi Raninen 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa51,36
 Elle Saari 08, Edit Palmén 07, Mia Flink 07, Olivia Rautiainen 08 
4Kuivasjärven Aura OuluKuivasjärven Aura Oulu KuivAu52,67
 Fanni Hokkanen 07, Olivia Tuomela 08, Siiri Kukkola 07, Emma Juntunen 08 
5Kälviän TarmoKälviän Tarmo KälvTa56,57
 Aino Vuolle 08, Tessa Herronen 08, Eerika Parpala 08, Lotta Järvinen 07 
6Polvijärven UrheilijatPolvijärven Urheilijat PolvijU56,64
 Ida Pelli 10, Sointu Kuiri 08, Eevi Ratilainen 08, Helmi Ahosola 08 
7IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken57,29
 Linnéa Strandvall 08, Alina Sandvik 10, Minea Hjulfors 10, Jeanessa Finne 08 
8Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi59,64
 Kia Sairanen 08, Eerika Vilen 07, Isabella Lindberg 10, Maiju Miikkulainen 10 
7. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy49,94
 Vilma Luontila 08, Aino Heikkilä 08, Neea Keso 08, Juuli Markkula 07 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy51,12
 Aino-Sofia Juntunen 08, Anni Niskala 08, Iina Hirsikorpi 09, Anniina Jernvall 07 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL53,02
 Roosa Fagerström 07, Siiri Solalinna 07, Eevi Airenne 09, Fanni Ämmälä 08 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,56
 Jade Kinnunen 08, Essi Suni 08, Jenny Grönholm 08, Mary Mehinen 08 
5Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa54,91
 Sonja Lahti 09, Marika-Anneli Ruotsi 08, Iiris Laaksonen 08, Inka Räsänen 09 
6Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi55,77
 Lydia Aho 09, Ella Hyppölä 07, Iida Tamminen 09, Elina Ketonen 08 
Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTaDNS
 Essi Järvinen 10, Saima Helminen 08, Veera Kaleva 10, Venla Kaleva 10 
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKVDQ
 Minni Ruska 07, Hanna Koistinen 08, Fanny-Amanda Seppälä 07, Naima Sainio 08 
T15 4x800 m
11.9.
1. erä
1   (7)Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa10.19,49
 Nella Hjort 07, Isabella Tuulari 09, Klaara Mertsalo 08, Emilia Tulokas 09 
2   (8)Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU10.32,75
 Aino Tarkiainen 09, Janna Turunen 10, Hanna Naumanen 07, Taija Huovinen 07 
3   (9)Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU10.44,18
 Kajsa Sillman 10, Kaisla Rouvila 10, Ronja Hannén 09, Roosa Buri 08 
4   (12)Vehkalahden Veikot HaminaVehkalahden Veikot Hamina VehkVei10.47,03
 Sanni Liikkanen 08, Maria Tasa 08, Aada Harju 10, Venla Hauhia 08 
5   (18)Kalannin Vankka UusikaupunkiKalannin Vankka Uusikaupunki KalVa10.57,00
 Fiina Sarametsä 08, Olivia Suutari 08, Fanni Paasio 10, Nanna Kukkula 07 
6   (19)Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU10.58,12
 Emma Rajala 07, Helmi Jaskari 09, Minttu Meriläinen 08, Matilda Hakala 08 
7   (20)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV11.02,37
 Iida-Maria Lehtimäki 08, Lumi Koskelainen 09, Janina Hörhammer 08, Elin Tillander 07 
8   (21)Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa11.03,68
 Vilma Pentilä 09, Saana Kuoppala 08, Ninni Lepola 07, Iida Kananoja 08 
9   (22)Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi11.04,16
 Janika Långsjö 08, Angelina Heinäheimo 09, Alisa Takamaa 08, Mirva Näykki 07 
10   (23)Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa11.20,27
 Jenna Kolari 08, Tinja Purho 09, Jonna Kolari 10, Sara Suhonen 07 
11   (24)IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken12.07,82
 Alina Sandvik 10, Moa Hjulfors 08, Meya Henriksson 09, Minea Hjulfors 10 
2. erä
1   (1)Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa 9.38,52
 Ebba Miettinen 08, Livia Kytömaa 08, Ella Rautawaara 08, Anni Jantunen 09 
2   (2)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 9.45,07
 Suvi Reunanen 08, Matleena Sivén 07, Celina Salonen 07, Hilla Tuominen 08 
3   (3)Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU 9.47,02
 Miisa Mäittälä 08, Pinja Lindstedt 07, Katja Hannén 09, Elli Mattila 09 
4   (4)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 9.59,87
 Fanny-Amanda Seppälä 07, Iida Riutankoski 07, Taika Henttonen 08, Taimi Vallinoja 07 
5   (5)Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL10.06,44
 Emily Tasala 09, Lotta Kero 08, Sara Söderlund 08, Malin Saarto 08 
6   (6)Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa10.09,53
 Fanni Heikkinen 09, Noora Hukka 09, Mandi Mäkinen 07, Iiris Voutilainen 07 
7   (10)Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS10.45,10
 Stella Ehnström 07, Tuva Nylund 07, Tilde Finskas 09, Ida Nordkvist 07 
8   (11)Kälviän TarmoKälviän Tarmo KälvTa10.48,79
 Vanessa Store 07, Tessa Herronen 08, Lotta Järvinen 07, Aino Vuolle 08 
9   (13)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU10.51,55
 Erika Parkkonen 08, Essi Suni 08, Jenny Grönholm 08, Enni Ruuska 08 
10   (14)Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU10.53,09
 Iina Saranpää 10, Tutta Murtoniemi 07, Jenna Järvenmäki 08, Emma Haka-Risku 09 
11   (15)Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie10.54,29
 Siiri Lindholm 08, Inca Ikonen 08, Elsa Kairikko 07, Ilona Kankaanpää 09 
12   (16)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy10.55,56
 Teea Rajala 08, Moonika Riihimäki 09, Reea Hiitelä 09, Hertta Hakala 07 
13   (17)Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF11.56,05
 Frida Blomfelt 08, Sara Hämelin 08, Mathilda Granvik 08, Matilda Pennanen 07 
IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken DQ
 Ellen Kock 08, Jeanessa Finne 08, Enya Lönnqvist 08, Matilda Ainasoja 09 
T15 4x80 m aidat
10.9.
1. erä
1   (4)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,82
 Minni Ruska 07, Iida Riutankoski 07, Naima Sainio 08, Iida Tossavainen 07 
2   (5)Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy49,52
 Anni Niskala 08, Eveliina Keskinarkaus 09, Iina Hirsikorpi 09, Anniina Jernvall 07 
3   (6)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,91
 Erika Parkkonen 08, Sofia Sauvala 08, Jade Kinnunen 08, Nea Koppeli 07 
Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipUDQ
 Ronja Kempas 08, Jade Oravainen 07, Sara Söderman 09, Amelie Dosseh 07 
2. erä
1   (1)Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa48,36
 Liisa Marttila 07, Erika Juselius 07, Nelli Karevaara 09, Maria Djusko 07 
2   (2)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,55
 Aino Heikkilä 08, Neea Keso 08, Angeliina Ruotsalainen 07, Juuli Markkula 07 
3   (3)Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA48,70
 Hanna Mustonen 07, Hilla Tuominen 08, Celina Salonen 07, Jenni Väänänen 07 
Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTaDQ
 Elle Saari 08, Edit Palmén 07, Tara Sohlo 08, Mia Flink 07 
Alkuerät 10.9.
1. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV49,51
 Minni Ruska 07, Iida Riutankoski 07, Naima Sainio 08, Iida Tossavainen 07 
2Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie53,20
 Helmi Kutvonen 08, Emilia Pirttijärvi 08, Siiri Lindholm 08, Sara Ehrnrooth 08 
3Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU54,35
 Minja Toivanen 09, Mea Scepanovic 09, Oona Korhonen 08, Milla Pihlava 07 
4Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU57,45
 Veera Saarela 08, Oona Mongkol 08, Iida Lahtinen 09, Tuuli Lahtinen 09 
2. erä
1Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa49,21
 Liisa Marttila 07, Erika Juselius 07, Unna Törmänen 08, Maria Djusko 07 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA52,53
 Elina Kariola 08, Silja Niemi 07, Veera Pöyry 08, Olivia Ollikka 08 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF53,35
 Mathilda Granvik 08, Matilda Pennanen 07, Sara Hämelin 08, Frida Blomfelt 08 
4IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott55,30
 Wilma Grannas 08, Matilda Fors 08, Denise Westerlund 07, Annie Lundén 07 
3. erä
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA48,86
 Hanna Mustonen 07, Hilla Tuominen 08, Celina Salonen 07, Jenni Väänänen 07 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU55,65
 Mary Mehinen 08, Netta Postila 08, Alina Pentti 08, Jenny Grönholm 08 
3Pyhäselän Urheilijat JoensuuPyhäselän Urheilijat Joensuu PyhäsU57,98
 Aino Kiiskinen 07, Sinna Huovinen 08, Nea Nousiainen 07, Jasmin Huuho 08 
4Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi59,04
 Ella Hyppölä 07, Lydia Aho 09, Elina Ketonen 08, Iida Tamminen 09 
4. erä
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU51,34
 Ronja Kempas 08, Jade Oravainen 07, Sara Söderman 09, Amelie Dosseh 07 
2IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV53,90
 Nellie Lindström 08, Iida-Maria Lehtimäki 08, Lumi Koskelainen 09, Elin Tillander 07 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL55,54
 Aava Koskinen 07, Venla Lehtinen 07, Siiri Solalinna 07, Roosa Fagerström 07 
4Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi55,91
 Tähkä-Alina Koskela 07, Annika Piiroinen 07, Maiju Miikkulainen 10, Olivia Lindholm 07 
5. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy49,25
 Aino Heikkilä 08, Neea Keso 08, Angeliina Ruotsalainen 07, Juuli Markkula 07 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM52,82
 Jemina Nurmela 07, Veera Heinonen 07, Jade Hänninen 08, Malna Heinonen 08 
3IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken57,63
 Linnéa Strandvall 08, Natalie Ainasoja 07, Matilda Ainasoja 09, Jeanessa Finne 08 
4Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi66,00
 Kia Sairanen 08, Isabella Lindberg 10, Eerika Vilen 07, Kaisa Alastalo 09 
6. erä
1Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy49,32
 Anni Niskala 08, Eveliina Keskinarkaus 09, Iina Hirsikorpi 09, Anniina Jernvall 07 
2Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa52,63
 Elina Ruusuvuori 07, Kerttu Kaihola 07, Mimmi Marttinen 07, Sohvi-Lotta Varonen 09 
3Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa53,29
 Elsi Lukasczyk 09, Milka Koivukoski 08, Saga Laine 09, Aura Arvas 08 
4IK Falken PedersöreIK Falken Pedersöre IKFalken66,29
 Alina Sandvik 10, Enya Lönnqvist 08, Milla Byström 09, Meya Henriksson 09 
7. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa48,66
 Elle Saari 08, Edit Palmén 07, Tara Sohlo 08, Mia Flink 07 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy52,55
 Lotta Kantonen 07, Alisa Launonen 10, Emma Suovanen 09, Minttu Lautkankare 10 
3Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi55,08
 Pinja Niemistö 08, Angelina Heinäheimo 09, Alisa Takamaa 08, Janika Långsjö 08 
4Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa60,76
 Saima Helminen 08, Veera Kaleva 10, Venla Kaleva 10, Emilia Koppatz 09 
8. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,28
 Erika Parkkonen 08, Sofia Sauvala 08, Jade Kinnunen 08, Nea Koppeli 07 
2Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU51,91
 Peppi Soiluaho 09, Sini Issakainen 07, Iina Manner 08, Selma Pollari 08 
3Vehkalahden Veikot HaminaVehkalahden Veikot Hamina VehkVei59,81
 Aada Harju 10, Lotta Aalto 09, Maria Tasa 08, Senni Teikari 08 
4Joroisten UrheilijatJoroisten Urheilijat JorU62,76
 Veera Kortelainen 08, Matilda Seppänen 07, Nea Tuomainen 08, Aino Tarkiainen 09 
Kalevan maljan pisteet
Helsingin Kisa-Veikot85
Jyväskylän Kenttäurheilijat79
Tampereen Pyrintö50
Turun Urheiluliitto49
HIFK-friidrott Helsinki40
Joensuun Kataja40
Lahden Ahkera36
Espoon Tapiot34
Lempäälän Kisa Yleisurheilu28
Oulun Pyrintö21
Borgå Akilles15
Esbo Idrottsförening14
IF Sibbo Vargarna13
Lappeenrannan Urheilu-Miehet11
Seinäjoen seudun Urheilijat11
Alavieskan Viri10
Eurajoen Veikot9
IF Raseborg7
Laitilan Jyske7
Polvijärven Urheilijat7
Vantaan Salamat7
Kalannin Vankka Uusikaupunki6
Ikaalisten Urheilijat5
Kajaanin Kipinä5
Kenttäurheilijat-58 Vantaa5
Keravan Urheilijat5
Rekolan Raikas Vantaa5
IF Drott Pietarsaari4
Liedon Parma4
Loimaan Leisku4
Savonlinnan Riento4
Gamlakarleby Idrottsförening Kokkola3
Imatran Urheilijat3
Kankaanpään seudun Leisku3
Karhulan Katajaiset Kotka3
Kuivasjärven Aura Oulu3
Limingan Niittomiehet3
Kaipolan Vire Jämsä2
Kälviän Tarmo2
Nokian Urheilijat2
Ilmajoen Kisailijat1
Janakkalan Jana1
Lapuan Virkiä1
Porin Yleisurheilu1
Tapanilan Erä Helsinki1
14-15-v. SM-pisteet
Lahden Ahkera21
Jyväskylän Kenttäurheilijat16
Kuivasjärven Aura Oulu12
Helsingin Kisa-Veikot10
Espoon Tapiot8
Turun Urheiluliitto8
HIFK-friidrott Helsinki7
Hämeenlinnan Tarmo7
Riihimäen Kisko7
Tampereen Pyrintö7
Porvoon Urheilijat6
Mikkelin Kilpa-Veikot5
Kenttäurheilijat-58 Vantaa4
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula4
Seinäjoen seudun Urheilijat4
IF Raseborg2
Oulun Pyrintö2
Joensuun Kataja1
Naantalin Löyly1

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat