TULOKSET: Pohjola-seuracupin B-sarjan loppukilpailu, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 3.9.2022


453 urheilijaa, 461 lajisuoritusta

1) LempKiYU 383 2) RiihimKi 359,5 3) KauhajKa 331 4) NaantLöy 322 5) RaisKu 315 6) IFRaseb 313,5 7) IFDrott 284,5 8) IFSibboV 259,5 9) IlmajKi 256,5 10) SiilPo 250 11) ImU 234 12) SavonlRie 216,5 13) VihdVie 210 14) KanksLei 195 15) VammsVoi 189,5 16) IKF

Miehet
M17 200 m
1. erä
Tuuli: +2,5
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0722,68
2Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.0523,37
3Wiljam SöderholmWiljam Söderholm (-06)NaantLöy23.2.0624,54
4David VikströmDavid Vikström (-05)IFDrott19.5.0525,31
5Severi MäenpääSeveri Mäenpää (-06)IlmajKi9.8.0628,51
6Oliver KanniainenOliver Kanniainen (-08)SavonlRie7.1.0830,75
7Matias HirnMatias Hirn (-09)IFSibboV23.11.0932,91
2. erä
Tuuli: +1,6
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0622,83PB (16-v. ka 68.)
2Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0524,10
3Max ByströmMax Byström (-06)IKFalken26.8.0625,00PB
4Joonatan LindbergJoonatan Lindberg (-05)RiihimKi20.7.0525,39PB
5Oluwashina OniludeOluwashina Onilude (-06)RaisKu14.4.0625,94PB
6Kaapo KorhonenKaapo Korhonen (-06)SiilPo19.4.0626,11PB
7Nuutti KrekoNuutti Kreko (-09)KauhajKa23.3.0927,17PB
8Miihkali KerkkänenMiihkali Kerkkänen (-08)VammsVoi20.2.0831,41PB
M17 Pituus/LJ
1Oscar GrannasOscar Grannas (-05)IFDrott11.6.055,95 +1,2
  X/2.1     5,95/1.2     4,37/0.7     X/1.1     
2Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.055,87 +0,9
  5,47/2.1     X/3.2     5,87/0.9     X/2.8     
3Vini AarnikkoVini Aarnikko (-07)ImU28.6.075,79 +2,2
  5,44/1.7     X/0.9     5,79/2.2     X/2.3     
4Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.065,77 +2,4
  X/2.9     5,70/0.5     5,77/2.4     5,69/2.2     
5Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.075,69 +2,6
  5,33/1.5     5,48/1.0     5,56/1.8     5,69/2.6     
6Emil GranströmEmil Granström (-06)VihdVie14.4.065,53 +0,3
  5,53/0.3     5,52/0.9     5,40/3.4     5,14/1.1     
7Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.065,53 +2,1
  5,53/2.1     5,42/2.2     P     P     
8Samu MiettinenSamu Miettinen (-06)SiilPo2.2.065,49 +1,7PB
  X/2.7     5,49/1.7 PB     5,36/1.8     5,26/3.5     
9Valter NylundValter Nylund (-06)IFSibboV3.7.065,37 +2,8
  4,99/1.6     5,37/2.8     5,31/1.7 =PB     5,00/3.0     
10Viljami LaunonenViljami Launonen (-08)NaantLöy5.3.085,17 +0,5PB
  5,15/1.4 PB     5,17/0.5 PB     X/2.5     X/4.4     
11Elmeri TurunenElmeri Turunen (-09)KauhajKa16.1.094,40 +3,3
  X/2.8     4,30/2.1     X/1.3     4,40/3.3     
12Lauri PyykköLauri Pyykkö (-08)VammsVoi25.8.083,22 +1,9
  2,70/1.0     3,22/1.9     2,83/0.7     2,88/3.0     
13Matti MäkeläMatti Mäkelä (-08)IlmajKi12.2.082,17 –0,6SB
  2,17/-0.6 SB     X/1.6     X/1.4     X/3.8     
M17 Kuula/SP
1Veeti PaavolaVeeti Paavola (-05)SiilPo30.3.0515,22
  14,52     14,24     X     15,22     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0512,33
  X     X     X     12,33     
3Miika NiemeläMiika Niemelä (-05)LempKiYU25.2.0512,09
  11,43     10,48     11,63     12,09     
4Matias Latva-KoivistoMatias Latva-Koivisto (-06)IlmajKi26.8.0611,45
  11,45     10,23     10,32     10,75     
5Niko TiihonenNiko Tiihonen (-05)SavonlRie27.8.0511,43
  11,42     11,36     11,30     11,43     
6Saku RönkköSaku Rönkkö (-05)VihdVie29.1.0511,13
  10,75     10,57     10,64     11,13     
7Miro LeinonenMiro Leinonen (-05)RaisKu22.6.0510,35
  9,86     10,10     9,31     10,35     
8Veikko PaanaVeikko Paana (-06)NaantLöy10.9.069,97
  9,05     8,27     9,14     9,97     
9William StorbackaWilliam Storbacka (-05)IFDrott12.1.059,28
  8,86     9,20     9,28     9,08     
10Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.069,28
  8,99     9,28     X     8,30     
11Vilho OjalainenVilho Ojalainen (-06)ImU2.12.068,77
  7,92     8,12     8,57     8,77     
12Topias Uusi-äIjöTopias Uusi-äIjö (-08)KauhajKa22.10.088,47
  X     8,09     8,47     8,43     
13Kristian SomelarKristian Somelar (-08)KanksLei 28.8.086,22
  5,97     6,22     X     X     
Aati HurskainenAati Hurskainen (-14)IFSibboV14.12.14DNS
P15 100 m
1. erä
Tuuli: +2,6
1Miika RajamäkiMiika Rajamäki (-07)IlmajKi11.9.0712,80
2Joni KytöharjuJoni Kytöharju (-08)KauhajKa9.10.0813,46
3Ville PyykköVille Pyykkö (-10)VammsVoi20.9.1014,21PB
4Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.1316,37PB
2. erä
Tuuli: +1,4
1Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0711,65PB
2Linus MartinLinus Martin (-08)IFSibboV28.3.0811,82
3Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.0811,83PB (14-v. ka 66.)
4Lukas BrandtLukas Brandt (-08)NaantLöy25.4.0812,27PB
5Erik LundqvistErik Lundqvist (-08)IFDrott23.4.0812,67PB
6Miska AnttonenMiska Anttonen (-08)ImU1.3.0813,05PB
7Akseli VarpioAkseli Varpio (-08)RaisKu22.3.0813,06PB
8Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.0813,39
P15 2000 m
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.07 6.17,93
2Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.08 6.42,13PB
3Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.08 6.43,92PB
4Aleksi ImmonenAleksi Immonen (-07)NaantLöy21.12.07 6.46,65PB
5Lauri MononenLauri Mononen (-07)SavonlRie9.7.07 6.46,69
6Mikael VenäläinenMikael Venäläinen (-08)ImU28.7.08 6.48,05PB
7Aapo NiittyaroAapo Niittyaro (-08)LempKiYU31.8.08 7.03,14PB
8Tony AhlvikTony Ahlvik (-08)IKFalken 6.3.08 7.10,68
9Otto NiemeläOtto Niemelä (-07)KauhajKa15.1.07 7.25,72
10Lauri JuvonenLauri Juvonen (-07)SiilPo26.9.07 7.33,65
11Eero AntikainenEero Antikainen (-09)IlmajKi24.6.09 7.34,64PB
12Severi SaukkomaaSeveri Saukkomaa (-10)IFSibboV29.1.10 7.50,58PB
13Elias ÄrligElias Ärlig (-10)RaisKu22.2.10 7.56,02PB
14Olavi TuomistoOlavi Tuomisto (-08)VammsVoi1.8.08 8.01,66PB
P15 Seiväs/PV
1Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.073,70
 3,50/XO    3,70/XXO    4,00/XXX     
2Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.073,30
 3,00/O    3,10/-    3,20/O    3,30/O    3,40/XXX     
3Elmo KuorilehtoElmo Kuorilehto (-07)NaantLöy1.7.073,20
 2,90/XO    3,00/O    3,10/XO    3,20/XO    3,30/XXX     
4Eetu TuunainenEetu Tuunainen (-09)KauhajKa21.4.092,80PB
 2,30/XO    2,40/XXO    2,50/O    2,60/O    2,70/O    2,80/XO PB    2,90/XXX     
5Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.082,60PB
 1,70/O    1,85/-    2,00/O    2,15/-    2,30/XO    2,40/XO    2,50/XO    2,60/XO PB    2,70/XXX     
6Max BodbackaMax Bodbacka (-10)IKFalken 5.4.101,70
 1,55/O    1,70/O    1,85/XXX     
6Vihtori VuorinenVihtori Vuorinen (-09)IlmajKi23.9.091,70PB
 1,40/O    1,55/O    1,70/O PB    1,85/XXX     
8Olavi JuvonenOlavi Juvonen (-08)SiilPo5.12.081,55
 1,40/O    1,55/O    1,70/XXX     
8Laith AlhammadahLaith Alhammadah (-10)IFDrott6.5.101,55
 1,40/O    1,55/O    1,70/XXX     
10Akseli LähdeniemiAkseli Lähdeniemi (-11)VihdVie28.8.111,55PB
 1,40/XO    1,55/O PB    1,70/XXX     
11Niilo UtriainenNiilo Utriainen (-12)RaisKu14.4.121,55
 1,40/O    1,55/XXO    1,70/XXX     
12Veeti NikkanenVeeti Nikkanen (-12)SavonlRie11.12.121,40
 1,40/O    1,55/XXX     
P15 Kuula/SP
1Aarne KalelaAarne Kalela (-07)LempKiYU3.2.0713,09PB
  12,30 PB     13,09 PB     12,64     11,67     
2Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)NaantLöy11.2.0712,45PB
  12,45 PB     11,75     11,75     10,69     
3Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0712,32
  11,81     X     12,05     12,32     
4Teo HietalahtiTeo Hietalahti (-09)SavonlRie20.1.0912,23PB kk13
  11,28     11,43     11,47     12,23 kk13 PB     
5Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.109,86PB
  9,18 PB     9,58 PB     9,86 PB     9,56     
6Juho SaariJuho Saari (-07)IlmajKi13.7.079,25PB
  8,88     8,83     9,25 PB     9,12     
7Eeli VähätaloEeli Vähätalo (-08)RiihimKi31.5.088,97
  8,16     8,57     8,97     8,62     
8Benjamin RönngårdBenjamin Rönngård (-07)IFDrott27.6.077,57PB
  7,56 PB     7,46     7,57 PB     7,14     
9Verneri TurunenVerneri Turunen (-07)KauhajKa28.5.077,48PB
  7,23 PB     7,48 PB     7,46     7,48 =PB     
10Samu SuominenSamu Suominen (-08)RaisKu28.12.087,34
  7,18     7,23     X     7,34     
11Teemu TanskanenTeemu Tanskanen (-08)VihdVie 19.1.086,19
  6,19     5,74     5,78     6,17     
12Aki KorhonenAki Korhonen (-10)ImU15.2.105,08PB
  4,50 PB     5,08 PB     4,80     4,65     
13Aarne AlateräAarne Alaterä (-10)IFSibboV14.5.104,37PB
  4,30 PB     4,17     4,25     4,37 PB     
P15 1000 m kävely/Walk
Sekakilpailu!
5Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.08 5.54,81PB
12Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.08 7.33,93PB
P13 1000 m
1Leevi KiukkonenLeevi Kiukkonen (-10)KauhajKa17.9.103.02,79PB
2Jesper VallinJesper Vallin (-09)ImU 22.11.093.06,46PB
3Ville TanskanenVille Tanskanen (-09)VihdVie6.12.093.09,53PB
4Oscar LundénOscar Lundén (-09)IFDrott 17.10.093.09,76PB
5Niki SirénNiki Sirén (-10)RaisKu27.6.103.10,08PB
6Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.093.15,00PB
7Joonas KolehmainenJoonas Kolehmainen (-09)LempKiYU14.2.093.18,24
8Elmeri HarilaElmeri Harila (-10)IFSibboV18.7.103.23,09PB
9Helmer RiiheläHelmer Riihelä (-10)RiihimKi14.7.103.23,34
10Topi TurunenTopi Turunen (-09)SiilPo1.8.093.39,51PB
11Viljo VehkamäkiViljo Vehkamäki (-11)KanksLei27.6.113.41,12PB
12Joona LindgrenJoona Lindgren (-10)NaantLöy7.12.103.43,64PB
13Aatu JoronenAatu Joronen (-09)IlmajKi24.7.093.50,61PB
14Antti TuomistoAntti Tuomisto (-10)VammsVoi2.10.103.51,83PB
15Matias HuhtaMatias Huhta (-10)SavonlRie31.3.104.03,43PB
P13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +1,7
1Nikita IvanovNikita Ivanov (-10)VihdVie28.5.1011,96PB
2Hannes NärväHannes Närvä (-10)IlmajKi1.4.1012,60PB
3David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.1012,80PB
4Magnus BrandtMagnus Brandt (-10)NaantLöy8.8.1013,37PB
5Valter SandvikValter Sandvik (-12)IKFalken25.12.1213,89PB
2. erä
Tuuli: +2,6
1Elmo KutvonenElmo Kutvonen (-10)SavonlRie27.10.1010,03PB (12-v. ka 67.)
2Hugo SalmiHugo Salmi (-09)VammsVoi8.7.0910,16
3Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.1110,35PB kk11(11-v. ka 4.)
4Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.0910,40
5Sisu KoskelainenSisu Koskelainen (-10)IFSibboV28.8.1010,86
6Miio LaihoMiio Laiho (-10)RaisKu29.4.1010,87PB
7Toivo EleinenToivo Eleinen (-10)LempKiYU17.8.1010,89PB
8Niko HassilaNiko Hassila (-09)IFDrott8.5.0911,03
P13 Korkeus/HJ
1Eero KaunistoEero Kaunisto (-09)NaantLöy10.2.091,61
 1,46/O    1,49/XO    1,52/XXO    1,55/XO    1,58/O    1,61/O    1,65/XXX     
2Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.091,58
 1,46/O    1,49/O    1,52/O    1,55/XO    1,58/XO    1,61/XXX     
3Martin KullbergMartin Kullberg (-09)ImU28.2.091,46
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,43/O    1,46/O    1,49/XXX     
4Vili RasehornVili Rasehorn (-09)RiihimKi17.5.091,35SB
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/O SB    1,40/XXX     
5Eemeli RiikonenEemeli Riikonen (-09)LempKiYU3.10.091,35
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXX     
5Artem BukinArtem Bukin (-09)IFDrott5.4.091,35PB
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
7Eino IsometsäEino Isometsä (-09)KanksLei17.6.091,30PB
 1,10/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
8Colin AhlvikColin Ahlvik (-10)IKFalken24.4.101,25
 1,20/O    1,25/XO    1,30/XXX     
9Viljami PuustinenViljami Puustinen (-10)SavonlRie31.7.101,25SB
 1,10/O    1,20/O    1,25/XXO SB    1,30/XXX     
10Niko SaaranluomaNiko Saaranluoma (-11)KauhajKa29.1.111,25
 1,10/O    1,20/XXO    1,25/XXO    1,30/XXX     
11Joel SantaluotoJoel Santaluoto (-12)RaisKu 11.1.121,00
 1,00/O    1,10/XXX     
12Konsta PeräläKonsta Perälä (-13)IlmajKi24.1.131,00
 1,00/XO    1,10/XXX     
P13 Moukari/HT
1Niko SutinenNiko Sutinen (-09)SiilPo24.6.0939,36
  X     X     35,58     39,36     
2Kevin HildénKevin Hildén (-09)IFSibboV 25.2.0934,85PB
  33,04 PB     33,85 PB     34,85 PB     X     
3Jussi NiemeläJussi Niemelä (-10)KauhajKa5.1.1030,25PB
  27,37 PB     X     30,25 PB     X     
4Eerik HäkliEerik Häkli (-09)RaisKu 1.11.0925,73PB
  25,09 PB     25,73 PB     24,41     X     
5Vertti SalminenVertti Salminen (-09)RiihimKi25.11.0925,52SB
  X     24,31 SB     25,52 SB     23,32     
6Rurik SavoilaRurik Savoila (-09)NaantLöy29.1.0924,96PB
  20,46 PB     21,41 PB     20,47     24,96 PB     
7Jon LundqvistJon Lundqvist (-10)IFDrott15.4.1022,27
  15,06     X     22,27     18,47     
8Emil IsometsäEmil Isometsä (-11)KanksLei 15.3.1121,74PB kk11
  21,74 kk11 PB     X     19,27     18,92     
9Melvin LindqvistMelvin Lindqvist (-09)IKFalken 23.9.0917,07
  X     17,07     X     X     
10Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.1017,00PB
  X     X     17,00 PB     X     
11Akseli KuusjärviAkseli Kuusjärvi (-10)LempKiYU13.8.1016,85PB
  16,85 PB     13,55     14,44     12,21     
12Kunto MäenpääKunto Mäenpää (-10)IlmajKi12.2.1016,16PB
  14,96 PB     X     X     16,16 PB     
13Aaron ForsmanAaron Forsman (-09)VihdVie 16.9.0913,92PB
  13,92 PB     12,75     9,13     X     
14Unto OjalainenUnto Ojalainen (-10)ImU26.4.1013,03PB
  9,19 PB     X     11,26 PB     13,03 PB     
P11 1000 m
1Veikka LehtoVeikka Lehto (-11)IFDrott31.5.113.21,49PB
2Vilho PentiläVilho Pentilä (-12)KauhajKa2.6.123.27,09
3Otso MuittariOtso Muittari (-12)VihdVie1.5.123.32,96PB
4Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.133.33,22PB
5Johannes VuoristoJohannes Vuoristo (-12)NaantLöy17.2.123.33,27PB
6Santtu NieminenSanttu Nieminen (-12)ImU17.8.123.39,01PB
7Nestori RuuskanenNestori Ruuskanen (-11)KanksLei29.3.113.41,48PB
8Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.113.45,22
9Matias VainioMatias Vainio (-12)RaisKu8.8.123.45,49PB
10Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.123.46,87
11Aleksi KoskelaAleksi Koskela (-11)VammsVoi5.2.113.48,31
12Lenni HurskainenLenni Hurskainen (-11)IFSibboV24.3.114.02,13PB
13Viljo LehtiniemiViljo Lehtiniemi (-13)IlmajKi29.9.134.02,38
14Neo KorhonenNeo Korhonen (-14)SiilPo2.12.144.06,12
15Armas KokkoArmas Kokko (-12)SavonlRie7.9.124.19,67PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Vilho VaramäkiVilho Varamäki (-12)KauhajKa20.6.1212,70PB
2Maxim HuikkuMaxim Huikku (-12)IlmajKi15.1.1213,15PB
3Leonard WischekLeonard Wischek (-11)IFSibboV13.6.1113,27PB
4Väinö SalonenVäinö Salonen (-12)RaisKu27.3.1213,45PB
5Noel HäggblomNoel Häggblom (-12)IFDrott9.10.1213,87PB
6Winski MykkänenWinski Mykkänen (-14)SiilPo30.3.1414,48PB
2. erä
Tuuli: –0,2
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.1110,99PB
2Elias SivonenElias Sivonen (-11)RiihimKi5.1.1111,26PB
3Axel VorselmanAxel Vorselman (-11)NaantLöy23.5.1111,33PB
4Vilppu EleinenVilppu Eleinen (-12)LempKiYU9.3.1211,68PB
5Leon SandellLeon Sandell (-11)IKFalken24.9.1111,81
6Eetu ToivanenEetu Toivanen (-11)VihdVie22.12.1112,16
7Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.1112,18PB
8Tammi KilpiöTammi Kilpiö (-12)VammsVoi13.1.1213,48
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Johannes HaavistoJohannes Haavisto (-11)VammsVoi4.3.114,04 =SB
  3,81     X     4,04 =SB     X     
2Niilo AhonenNiilo Ahonen (-12)RaisKu 9.12.123,96 
  3,96     3,81     3,89     3,65     
3Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.123,76 
  3,70     3,59     3,76     3,76     
4Viljami VuorinenViljami Vuorinen (-12)IlmajKi13.5.123,69 
  3,51     3,59     3,69     3,64     
5Oliver SandbergOliver Sandberg (-11)IFSibboV9.10.113,56 
  3,34     3,46     3,56     3,49     
6Tapio EskelinenTapio Eskelinen (-12)SiilPo13.7.123,51 
  3,33     3,51     3,00     3,38     
7Otso VästiläOtso Västilä (-11)RiihimKi19.9.113,48 
  3,43     3,48     3,43     3,45     
8Viljami RuuskanenViljami Ruuskanen (-11)KanksLei29.3.113,46 
  3,31     3,46     3,38     3,24     
9Aapo LiimattaAapo Liimatta (-12)NaantLöy24.4.123,45 
  3,27     3,29     3,36     3,45     
10Lukas LehtinenLukas Lehtinen (-11)LempKiYU10.9.113,33 
  3,30     3,10     3,33     3,31     
11Birk TunérBirk Tunér (-12)IFDrott27.12.123,33 
  3,05     3,33     3,04     3,08     
12Melvin HjulforsMelvin Hjulfors (-13)IKFalken7.5.133,30 
  3,30     3,15     3,14     3,01     
13Otto EklundOtto Eklund (-12)IFRaseb30.1.123,25 PB
  2,99 PB     X     3,10 PB     3,25 PB     
14Eino ToivanenEino Toivanen (-13)VihdVie4.12.133,04 
  2,45     2,80     3,04     2,90     
15Jiri MakkonenJiri Makkonen (-14)SavonlRie7.10.142,84 
  2,84     2,65     2,78     2,78     
16Aimo OjalainenAimo Ojalainen (-12)ImU21.3.122,73 
  2,73     2,66     2,48     2,52     
P11 Keihäs/JT
1Veikka MäkinenVeikka Mäkinen (-11)VammsVoi30.4.1131,45PB
  27,57 PB     28,06 PB     29,31 PB     31,45 PB     
2Oskari KoivuOskari Koivu (-12)LempKiYU2.5.1231,42PB
  27,06     X     31,42 PB     28,21     
3Oskari HäkliOskari Häkli (-11)RaisKu4.10.1130,44
  26,63     27,38     30,44     X     
4Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.1229,66PB
  29,66 PB     24,37     P     P     
5Jyvä-Kasperi KoskelaJyvä-Kasperi Koskela (-11)RiihimKi 1.12.1127,38
  24,96     25,06     21,30     27,38     
6Daniel TuunainenDaniel Tuunainen (-11)KauhajKa4.3.1127,28PB
  26,56     X     X     27,28 PB     
7Tomas KarjalainenTomas Karjalainen (-11)SiilPo30.3.1125,18
  25,18     23,09     22,90     23,68     
8Erik LönnqvistErik Lönnqvist (-12)IKFalken4.4.1224,61PB
  24,61 PB     23,81     23,78     X     
9Lenni LähdesaloLenni Lähdesalo (-11)IFSibboV15.1.1122,60PB
  22,60 PB     21,39     19,88     18,91     
10Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.1318,89
  18,34     17,03     18,89     17,46     
11Onni KuoppamaaOnni Kuoppamaa (-11)IFDrott23.1.1116,32PB
  16,32 PB     14,29     14,93     15,98     
12Henrik SantavuoriHenrik Santavuori (-11)NaantLöy11.5.1115,34PB
  14,69     10,08     15,34 PB     13,98     
13Olavi PuustinenOlavi Puustinen (-14)SavonlRie12.8.1411,59PB
  8,06     11,59 PB     8,38     8,44     
14Rasmus ForsmanRasmus Forsman (-12)IFRaseb 15.11.1211,11
  7,97     11,11     10,41     8,74     
Naiset
N17 200 m
1. erä
Tuuli: +1,0
1Aada KalliolaAada Kalliola (-07)RaisKu10.10.0727,13PB
2Miina-Liisa Yli-KokkoMiina-Liisa Yli-Kokko (-06)KauhajKa16.7.0628,70PB
3Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.1028,98PB
4Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0829,20PB
5Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.0529,80SB
6Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0630,13PB
7Fanni PaanaFanni Paana (-08)NaantLöy20.10.0830,37PB
8Essi JelekäinenEssi Jelekäinen (-10)SiilPo29.9.1036,89PB
2. erä
Tuuli: +2,2
1Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0525,47
2Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0626,21
3Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.0627,03
4Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.0627,25
5Ellen KockEllen Kock (-08)IKFalken15.1.0827,66
6Saana LaihanenSaana Laihanen (-05)ImU18.1.0527,72
7Magdaleena HavukorpiMagdaleena Havukorpi (-05)VihdVie28.2.0528,36
8Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.0629,09
N17 Pituus/LJ
1Sanja MäenpääSanja Mäenpää (-06)IlmajKi9.3.065,20 +2,8
  4,87/0.7     4,86/1.6     5,20/2.8     5,15/3.2     
2Essi NurmelaEssi Nurmela (-06)SavonlRie11.9.065,08 +1,1
  4,87/1.6     4,87/2.6     5,08/1.1     X/2.1     
3Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.074,94 +0,4
  X/1.6     X/2.9     2,61/0.9     4,94/0.4     
4Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.054,73 +1,7PB
  4,73/1.7 PB     4,66/1.2     4,66/0.4     4,47/3.0     
5Julia SuihkonenJulia Suihkonen (-05)VihdVie22.6.054,67 +2,3
  4,41/1.6     4,63/0.8     4,67/2.3     4,55/2.3     
6Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.054,50 +0,7
  4,43/-0.5     4,44/1.4     4,40/1.1     4,50/0.7     
7Lotta LehtimäkiLotta Lehtimäki (-06)IFSibboV22.6.064,46 –0,4
  4,46/0.2     4,46/-0.4     4,26/1.9     4,41/1.6     
8Minttu HeinonenMinttu Heinonen (-08)VammsVoi4.5.084,22 +2,0PB
  4,04/0.3     4,22/2.0 PB     4,11/-0.1     X/1.1     
9Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.074,19 +4,6
  3,94/1.6     X/4.2     X/2.9     4,19/4.6     
10Siiri KantanenSiiri Kantanen (-09)RiihimKi30.1.094,05 +3,5
  3,42/3.7     4,04/-0.3     3,89/2.8     4,05/3.5     
11Viola LohikoskiViola Lohikoski (-07)KauhajKa5.8.074,00 +1,5
  4,00/1.5     X/-0.3     X/1.2     X/1.7     
12Aino PitkänenAino Pitkänen (-08)SiilPo7.11.083,98 +1,7PB
  3,98/1.7 PB     3,97/3.2     3,52/1.0     3,93/1.6     
13Oluwakemi OniludeOluwakemi Onilude (-08)RaisKu15.1.083,91 +2,0SB
  3,75/1.1 SB     3,80/1.2 SB     X/-0.3     3,91/2.0 SB     
14Senja OjalainenSenja Ojalainen (-05)ImU25.3.053,89 +1,1SB
  X/1.9     X/1.1     3,89/1.1 SB     X/-0.8     
15Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.083,74 +1,4
  X/1.1     3,61/2.4     3,52/1.2     3,74/1.4     
16Eden KytöEden Kytö (-07)NaantLöy12.6.072,34 +0,2
  X/0.5     2,34/0.2     X/1.8     X/1.5     
N17 Kuula/SP
1Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.0512,19
  11,91     11,71     11,89     12,19     
2Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.0511,34
  10,50     10,78     10,63     11,34     
3Niia NiemeläNiia Niemelä (-07)LempKiYU15.2.0710,50PB
  10,50 PB     9,61     9,07     8,94     
4Eveliina SairanenEveliina Sairanen (-05)SiilPo24.2.0510,11
  9,65     9,68     10,11     9,58     
5Siiri LeppäharjuSiiri Leppäharju (-05)KauhajKa4.5.059,95
  9,31     9,34     9,95     9,42     
6Veera VallinVeera Vallin (-06)ImU2.4.069,81PB
  9,81 PB     9,41     X     9,76     
7Veera SantanenVeera Santanen (-05)RaisKu2.3.059,53
  9,24     9,12     9,53     9,28     
8Isla LehtonenIsla Lehtonen (-06)NaantLöy20.4.069,50
  9,17     9,28     9,50     9,05     
9Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.069,22
  7,99     8,61     8,39     9,22     
10Sara SandströmSara Sandström (-09)IFSibboV13.3.099,05PB
  9,05 PB     8,17     8,45     8,27     
11Armi PartanenArmi Partanen (-08)KanksLei14.9.088,65
  8,65     8,51     X     X     
12Veera NiittymäkiVeera Niittymäki (-07)SavonlRie14.1.078,50
  8,49     X     8,03     8,50     
13Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.058,46
  8,46     X     X     8,02     
14Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.067,14
  7,14     7,06     6,58     6,26     
15Liina ValkamaLiina Valkama (-09)VammsVoi18.2.096,95PB
  6,82 PB     6,95 PB     6,81     6,92     
16Oona SandellOona Sandell (-06)IKFalken8.10.066,64
  6,50     6,64     6,63     6,61     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +3,4
1Annie LundénAnnie Lundén (-07)IFDrott6.6.0713,62
2Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.0713,74
3Essi KytöharjuEssi Kytöharju (-07)KauhajKa24.2.0713,82
4Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0813,89
5Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0714,10
6Jonna VartiainenJonna Vartiainen (-08)SiilPo 15.1.0814,48
7Moa HjulforsMoa Hjulfors (-08)IKFalken25.4.0814,58
8Sofia CosletSofia Coslet (-08)IlmajKi16.5.0815,09
2. erä
Tuuli: +1,9
1Kiira KarttunenKiira Karttunen (-08)ImU23.2.0813,15
2Minea KumlanderMinea Kumlander (-07)RaisKu29.6.0713,28PB
3Erin LönnqvistErin Lönnqvist (-08)LempKiYU 24.1.0813,44
4Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)NaantLöy9.7.0713,47
5Nellie LindströmNellie Lindström (-08)IFSibboV10.3.0813,50PB
6Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.0713,51PB
7Janita KinnanenJanita Kinnanen (-07)VammsVoi8.3.0713,63
8Peppi LehtinenPeppi Lehtinen (-07)KanksLei20.1.0713,81
T15 2000 m
1Vilma PentiläVilma Pentilä (-09)KauhajKa14.12.09 7.07,60PB
2Kia SairanenKia Sairanen (-08)RiihimKi10.9.08 7.07,72PB
3Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.10 7.27,13PB (12-v. ka 63.)
4Isabella LavertyIsabella Laverty (-07)ImU3.1.07 7.34,50SB
5Kerttu HuttunenKerttu Huttunen (-07)SiilPo7.10.07 7.43,36
6Jiina NiemeläJiina Niemelä (-07)IlmajKi16.2.07 7.48,27SB
7Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.08 8.09,78 uk
8Iida-Maria LehtimäkiIida-Maria Lehtimäki (-08)IFSibboV 26.10.08 8.19,59PB
9Wilma GrannasWilma Grannas (-08)IFDrott6.6.08 8.22,33
10Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 8.27,67PB
11Pihla JoensuuPihla Joensuu (-08)VammsVoi21.8.08 8.28,16PB
12Inca IkonenInca Ikonen (-08)SavonlRie20.7.08 8.28,22PB
13Valery SulkovskiValery Sulkovski (-10)RaisKu8.3.10 9.38,98PB
14Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0810.14,21PB
T15 Seiväs/PV
1Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.072,90
 2,50/O    2,60/O    2,70/O    2,80/O    2,90/XXO    3,05/XXX     
2Siiri LindholmSiiri Lindholm (-08)SavonlRie7.3.082,60PB
 2,00/O    2,10/-    2,20/O    2,30/-    2,40/O    2,50/XO    2,60/XXO PB    2,70/XXX     
3Iina NiemeläIina Niemelä (-07)LempKiYU15.2.072,50
 2,00/O    2,10/-    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/O    2,60/XXX     
3Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.072,50
 1,90/O    2,00/-    2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/O    2,60/XXX     
5Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)NaantLöy3.3.092,40
 2,10/XO    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/XXX     
6Mimosa KarjalainenMimosa Karjalainen (-09)SiilPo10.1.092,20
 1,90/O    2,00/XO    2,10/XO    2,20/O    2,30/XXX     
7Juulia SaariJuulia Saari (-09)IlmajKi11.7.092,10
 1,80/O    1,90/O    2,00/-    2,10/O    2,20/XXX     
8Alisa PalosaariAlisa Palosaari (-11)RaisKu22.2.112,00=PB
 1,55/XO    1,70/XO    1,80/O    1,90/O    2,00/O =PB    2,10/XXX     
9Santra HöyläSantra Höylä (-10)VihdVie17.3.101,90=PB
 1,40/O    1,55/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O =PB    2,00/XXX     
10Matilda ForsMatilda Fors (-08)IFDrott1.5.081,90
 1,55/XO    1,70/O    1,80/XO    1,90/XXO    2,00/XXX     
11Vilma HakamaaVilma Hakamaa (-11)KauhajKa17.3.111,80PB
 1,40/O    1,55/O    1,70/XO    1,80/O PB    1,90/XXX     
Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.07DNS
Senni KrapiSenni Krapi (-11)VammsVoi23.2.11NH
 1,40/XXX     
T15 Kuula/SP
1Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)SavonlRie7.7.0811,02
  10,76     11,02     10,89     10,84     
2Elli IsometsäElli Isometsä (-07)KanksLei16.11.0710,94
  10,94     10,86     10,45     X     
3Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.0810,08
  9,98     9,25     X     10,08     
4Kristiina NevalainenKristiina Nevalainen (-07)SiilPo1.7.079,80
  9,28     9,80     9,62     9,61     
5Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.079,57
  9,45     X     9,57     X     
6Olivia LaasanenOlivia Laasanen (-08)IlmajKi18.1.089,38
  9,01     8,92     9,17     9,38     
7Tilda SalmiTilda Salmi (-07)RaisKu13.2.079,34
  9,34     X     X     X     
8Denise WesterlundDenise Westerlund (-07)IFDrott4.4.079,10
  8,98     9,10     X     8,86     
9Salla KalliomäkiSalla Kalliomäki (-07)KauhajKa21.1.078,87SB
  8,59     X     8,57     8,87 SB     
10Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.088,79
  8,62     8,79     X     8,50     
11Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.098,28
  6,72     7,48     8,27     8,28     
12Janina HörhammerJanina Hörhammer (-08)IFSibboV9.2.088,18
  7,13     8,18     7,87     8,08     
13Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.087,57
  7,22     7,57     7,01     6,37     
14Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.106,55PB
  6,33 PB     5,74     6,55 PB     5,92     
15Moona TamminenMoona Tamminen (-08)ImU29.12.086,46
  6,11     6,46     6,36     6,38     
16Sirja TurunenSirja Turunen (-07)VihdVie25.8.075,88
  5,63     5,88     5,87     5,77     
T15 1000 m kävely/Walk
Sekakilpailu!
1Iiris AiraksinenIiris Airaksinen (-07)SiilPo12.7.07 4.55,67PB (15-v. ka 44.)
2Matilda HatakkaMatilda Hatakka (-08)ImU12.5.08 5.13,45PB
3Loviisa LehtonenLoviisa Lehtonen (-09)NaantLöy 22.11.09 5.35,85PB
4Veronica LindbergVeronica Lindberg (-07)IFSibboV16.12.07 5.48,73PB
6Santra SuarezSantra Suarez (-08)IFDrott2.6.08 5.54,90PB
7Jeanessa FinneJeanessa Finne (-08)IKFalken1.4.08 5.55,03SB
8Saara Yli-KokkoSaara Yli-Kokko (-08)KauhajKa22.12.08 5.59,43PB
9Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.08 6.43,36PB
10Tua TurtiainenTua Turtiainen (-08)RaisKu8.3.08 6.51,48SB
11Senja PakkanenSenja Pakkanen (-08)KanksLei23.4.08 7.00,05PB
13Iida VainionpääIida Vainionpää (-07)IlmajKi18.7.07 7.34,18PB
Lotta LindholmLotta Lindholm (-10)SavonlRie12.1.10 DNS
Peppi HaaparantaPeppi Haaparanta (-10)VihdVie11.3.10 DNS
T13 1000 m
1Ella MettäläElla Mettälä (-10)KauhajKa1.6.103.17,31
2Helmi KoivistoHelmi Koivisto (-09)ImU12.5.093.17,70PB
3Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.093.23,37
4Anni SiivonenAnni Siivonen (-11)LempKiYU30.3.113.33,54PB
5Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.093.34,76SB
6Minea HjulforsMinea Hjulfors (-10)IKFalken18.11.103.38,16
7Ilona UtriainenIlona Utriainen (-10)RaisKu31.8.103.44,78
8Maija LaaksonenMaija Laaksonen (-10)NaantLöy9.8.103.45,44
9Taiga HaapalaTaiga Haapala (-09)SavonlRie5.10.093.45,76
10Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.093.48,56PB
11Anni MäkitaloAnni Mäkitalo (-09)KanksLei16.4.093.48,60
12Natalie LindströmNatalie Lindström (-10)IFSibboV23.4.103.49,65
13Taimi KoskenkorvaTaimi Koskenkorva (-10)IlmajKi14.10.103.50,63SB
14Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.093.56,59SB
15Sofia KokkonenSofia Kokkonen (-10)SiilPo28.9.103.59,96
16Rut BomanRut Boman (-10)IFDrott10.10.104.00,08PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +2,5
1Meea IltanenMeea Iltanen (-09)VammsVoi3.1.0911,09
2Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.0911,25
3Elizabeth ToftsElizabeth Tofts (-10)IFSibboV23.4.1011,57PB
4Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.1011,61PB
5Neea MäkeläNeea Mäkelä (-09)IlmajKi17.12.0911,62
6Leni LehtinenLeni Lehtinen (-09)KanksLei22.2.0912,43
7Helmi RajamäkiHelmi Rajamäki (-09)LempKiYU 6.3.0912,82
Eevi AarnikkoEevi Aarnikko (-10)ImU2.7.10 DNS
2. erä
Tuuli: +2,2
1Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)NaantLöy4.2.10 9,36PB
2Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0910,20
3Oivi HeikinahoOivi Heikinaho (-09)VihdVie 15.7.0910,24
4Elina MalinenElina Malinen (-09)RiihimKi10.7.0910,68
5Mahla ElomaaMahla Elomaa (-09)SavonlRie5.6.0910,77
6Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.1010,81PB
7Carla BjörkgrenCarla Björkgren (-09)IFDrott 20.1.0910,94
8Mette MontellMette Montell (-10)SiilPo24.8.1011,11PB
T13 Korkeus/HJ
1Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.091,56PB
 1,40/O    1,43/O    1,46/O    1,49/O    1,56/XO PB    1,58/XXX     
2Devine AgbontaenDevine Agbontaen (-10)RaisKu 18.9.101,46=PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/XO    1,46/O =PB    1,49/XXX     
3Fanni PesonenFanni Pesonen (-10)ImU15.5.101,43
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,43/O    1,46/XXX     
4Matilda AinasojaMatilda Ainasoja (-09)IKFalken 16.6.091,43
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/XO    1,46/XXX     
5Saana VirtanenSaana Virtanen (-10)NaantLöy 20.3.101,43
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,43/XO    1,46/XXX     
6Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.101,43
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,43/XXO    1,46/XXX     
6Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.091,43PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,43/XXO PB    1,46/XXX     
8Vera AhlforsVera Ahlfors (-10)RiihimKi13.4.101,35
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXX     
8Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.101,35
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXX     
10Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.101,30PB
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
11Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)IlmajKi2.2.101,25
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
12Venla EkVenla Ek (-10)SavonlRie9.1.101,20
 1,10/O    1,20/O    1,25/XXX     
12Maja SunabackaMaja Sunabacka (-09)IFDrott23.11.091,20
 1,10/O    1,20/O    1,25/XXX     
14Venla RantamäkiVenla Rantamäki (-09)KauhajKa23.8.091,20
 1,10/O    1,20/XXO    1,25/XXX     
15Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.121,10
 1,00/O    1,10/O    1,20/XXX     
16Lumi TeittinenLumi Teittinen (-09)VihdVie25.11.091,10
 1,00/O    1,10/XO    1,20/XXX     
T13 Moukari/HT
1Lumina UschanowLumina Uschanow (-09)RaisKu29.8.0938,97
  X     38,97     X     X     
2Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0938,01
  37,23     38,01     X     X     
3Nella KokkoNella Kokko (-10)KauhajKa28.5.1029,55PB
  26,95     27,44 PB     29,55 PB     28,37     
4Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0927,81
  24,57     X     27,81     X     
5Katariina KankaanpääKatariina Kankaanpää (-10)IlmajKi30.9.1025,35
  22,68     23,04     25,35     24,85     
6Elina HakuniElina Hakuni (-09)NaantLöy 31.10.0924,48
  19,89     X     24,48     23,65     
7Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.1124,35PB
  23,05 PB     X     22,39     24,35 PB     
8Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)VihdVie3.2.1021,77
  21,77     20,90     21,69     20,78     
9Venla MalinenVenla Malinen (-10)SavonlRie23.11.1020,16PB
  16,84 PB     17,94 PB     17,94 =PB     20,16 PB     
10Milla ByströmMilla Byström (-09)IKFalken9.6.0919,47PB
  16,39 PB     19,47 PB     15,38     17,94     
11Vieno VäistöVieno Väistö (-09)ImU23.11.0919,16
  X     16,70     19,16     16,68     
12Tinja JalavaTinja Jalava (-10)SiilPo14.1.1019,04
  18,14     X     18,56     19,04     
13Ida SaariIda Saari (-10)RiihimKi20.10.1018,67
  X     18,67     X     X     
14Amanda RönngårdAmanda Rönngård (-10)IFDrott 4.6.1018,66
  X     17,86     X     18,66     
T11 1000 m
1Fanni KiukkonenFanni Kiukkonen (-13)KauhajKa16.6.133.27,63PB kk9(9-v. ka 2.)
2Ellen WikmanEllen Wikman (-11)IFRaseb19.9.113.29,61PB
3Mette KorhonenMette Korhonen (-12)SiilPo23.3.123.38,68PB
4Lotta HeininenLotta Heininen (-12)KanksLei26.1.123.46,53PB
5Nanna NiittyaroNanna Niittyaro (-12)LempKiYU28.10.123.46,66PB
6Meya LampaMeya Lampa (-11)IKFalken10.7.113.50,48PB
7Iris VähämaaIris Vähämaa (-13)NaantLöy 16.9.133.50,76PB
8Pinja PaajalaPinja Paajala (-12)VihdVie6.12.124.01,07
9Lilas AlhammadahLilas Alhammadah (-11)IFDrott20.7.114.01,56PB
10Lisa TravisLisa Travis (-11)IFSibboV3.12.114.03,97PB
11Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.134.05,04
12Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.114.11,04PB
13Alma Neva-KeturiAlma Neva-Keturi (-13)IlmajKi6.8.134.12,04PB
14Ella-Sofia MalinenElla-Sofia Malinen (-12)SavonlRie24.9.124.18,43
15Venla SinkoVenla Sinko (-12)RaisKu8.12.124.26,12PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +2,2
1Milka MontellMilka Montell (-12)SiilPo5.9.1211,70PB
2Katrin BrandtKatrin Brandt (-12)NaantLöy2.8.1211,76PB
3Selma KotimäkiSelma Kotimäki (-11)ImU20.10.1112,00PB
4Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1112,70
5Jasmin SaariJasmin Saari (-12)IlmajKi7.3.1212,89PB
6Lilli-Lotta KaiponenLilli-Lotta Kaiponen (-11)SavonlRie13.4.1113,07PB
7Wilhelmina LindbergWilhelmina Lindberg (-11)IFSibboV6.9.1113,35PB
8Mira ThylinMira Thylin (-11)IKFalken17.10.1114,40PB
2. erä
1Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.1211,11PB
2Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.1111,13PB
3Sofia LeppäniemiSofia Leppäniemi (-12)RaisKu 22.1.1211,22PB
4Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.1111,26PB
5Edit BomanEdit Boman (-12)IFDrott30.7.1211,29PB
6Saana MuittariSaana Muittari (-12)VihdVie1.5.1211,36PB
7Ethel RåttsEthel Råtts (-11)LempKiYU31.3.1111,58PB
8Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.1111,67PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Lilja HyvönenLilja Hyvönen (-11)RiihimKi13.3.114,05 
  3,97     4,05     4,04     3,93     
2Jenna JunttilaJenna Junttila (-12)RaisKu 20.1.124,02 PB
  3,72     3,98     4,01     4,02     
3Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.113,91 
  3,69     3,91     3,89     3,75     
4Amanda GrannasAmanda Grannas (-12)IFDrott16.4.123,82 PB
  3,68 PB     3,66     3,82 PB     3,76     
5Assi HarlamovAssi Harlamov (-12)SiilPo17.6.123,81 PB
  3,65     3,63     3,76     3,81     
6Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.113,75 
  3,75     3,62     3,67     3,74     
7Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.133,67 
  3,62     3,66     3,41     3,67     
8Oona KettunenOona Kettunen (-11)IlmajKi13.5.113,65 PB
  3,65 PB     3,53     3,53     3,44     
9Elwa HöglundElwa Höglund (-11)IFRaseb4.6.113,56 PB
  3,53 PB     3,53 =PB     3,56 PB     3,30     
10Alisa SundAlisa Sund (-11)ImU1.4.113,52 
  X     3,51     3,52     3,48     
11Alisa HämäläinenAlisa Hämäläinen (-11)NaantLöy20.2.113,51 PB
  3,51     3,44     3,36     3,19     
12Juulia HarjunenJuulia Harjunen (-11)KanksLei22.4.113,51 
  3,39     X     3,42     3,51     
13Hanna-Sofia LuokkanenHanna-Sofia Luokkanen (-12)VihdVie24.7.123,45 PB
  3,38 PB     3,41 PB     3,45 PB     3,26     
14Loviisa PulkkinenLoviisa Pulkkinen (-13)SavonlRie17.2.133,42 PB
  3,24 PB     3,42 PB     3,36     3,26     
15Aune VirtanenAune Virtanen (-11)KauhajKa11.4.113,23 
  3,23     3,21     X     3,06     
16Julia LövsundJulia Lövsund (-12)IKFalken19.5.123,16 PB
  2,91 PB     3,16 PB     X     2,99     
T11 Keihäs/JT
1Cassandra DegermanCassandra Degerman (-11)IFRaseb12.5.1127,64PB
  27,64 PB     26,30     24,88     24,42     
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1124,02PB
  20,01     22,37     22,61     24,02 PB     
3Elviira LatomäkiElviira Latomäki (-11)KauhajKa8.8.1120,20
  17,41     20,20     X     18,11     
4Aino AhtiAino Ahti (-12)LempKiYU3.9.1219,26PB
  19,26 PB     17,97     19,21     17,80     
5Joanna NikkanenJoanna Nikkanen (-11)SavonlRie4.3.1119,05
  16,37     14,76     18,01     19,05     
6Hilma Neva-KeturiHilma Neva-Keturi (-11)IlmajKi1.6.1118,86
  15,27     16,59     16,14     18,86     
7Iida SutinenIida Sutinen (-12)SiilPo18.8.1218,76PB
  18,55 PB     17,35     18,76 PB     16,64     
8Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.1116,38
  14,74     14,21     16,38     14,55     
9Janna-Sofie JunkkalaJanna-Sofie Junkkala (-12)VammsVoi27.4.1216,35PB
  13,32     15,87     16,35 PB     14,36     
10Jonna SandströmJonna Sandström (-11)IFSibboV22.3.1116,23PB
  15,15     15,57     14,50     16,23 PB     
11Minea LehtoMinea Lehto (-12)RaisKu 24.1.1214,38
  11,50     13,34     14,38     11,71     
12Matilda LahdenrantaMatilda Lahdenranta (-12)NaantLöy25.12.1212,93PB
  10,47     7,21     8,53     12,93 PB     
13Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.1112,89
  11,42     12,51     12,08     12,89     
14Elsa StaffansElsa Staffans (-12)IFDrott9.10.1211,60
  9,89     9,64     11,37     11,60     
15Emilia PeltonenEmilia Peltonen (-11)ImU28.9.1110,28
  9,34     7,88     9,77     10,28     
16Thea FinellThea Finell (-11)IKFalken6.6.118,85
  7,92     7,59     8,81     8,85     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat