TULOKSET: Aktia Junior Games 3, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 23.8.2022


40 urheilijaa, 96 lajisuoritusta

Miehet
P15 100 m
Tuuli: –0,5
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0813,22
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0814,10PB
P15 Seiväs/PV
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.082,21PB
 1,61/XO    1,71/O    1,81/-    1,91/XO    2,01/O    2,11/O    2,21/O PB    2,31/XXX     
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.082,11PB
 1,61/O    1,71/O    1,81/-    1,91/O    2,01/O    2,11/XO PB    2,21/XXX     
3Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.092,01PB
 1,61/O    1,71/O    1,81/O    1,91/O    2,01/XO PB    2,11/X--     
4Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.121,61
 1,61/XXO    1,71/XXX     
P15 Keihäs/JT
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0841,77
  39,03     X     37,64     41,77     X     38,35     
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0822,18
  20,67     22,18     X     X     19,52     20,66     
P13 1000 m
1Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.093.38,61PB
P13 Kolmiloikka/TJ
1Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.098,92 –0,2PB
  8,92/-0.2 PB     X/-0.3     8,37/-0.1     X/0.1     X/0.1     X/-0.1     
2David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.107,22 –0,7PB
  7,22/-0.7 PB     X/1.3     6,76/-0.5     7,14/-0.1     X/-0.4     6,69/0.8     
P13 Moukari/HT
1Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.0921,11PB
  20,46 PB     17,28     20,45     21,11 PB     19,92     19,85     
2David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.1011,00PB
  11,00 PB     7,36     7,34     7,23     9,42     8,46     
P11 1000 m
1Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.124.06,92
2Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.114.40,27SB
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.118,32 PB
  8,32 PB     8,23     7,86     8,01     
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.127,80 PB
  7,77 PB     7,65     7,79 PB     7,80 PB     
3Rasmus ForsmanRasmus Forsman (-12)IFRaseb 15.11.125,70 PB
  5,70 PB     X     X     X     
P11 Keihäs/JT
1Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.1214,31SB
  11,22 SB     13,15 SB     12,56     14,31 SB     
2Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.1112,65PB
  8,96 SB     8,53     12,65 PB     12,28     
3Rasmus ForsmanRasmus Forsman (-12)IFRaseb 15.11.1210,48PB
  5,40 SB     6,49 SB     10,48 PB     9,40     
P9 600 m
1Rasmus NyholmRasmus Nyholm (-13)IFRaseb14.2.132.29,25PB
2Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.142.34,84PB
3Viktor StendahlViktor Stendahl IFRaseb2.41,12PB
4Tor LeivoTor Leivo (-14)IFRaseb29.7.142.47,95PB
P9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Rasmus NyholmRasmus Nyholm (-13)IFRaseb14.2.136,34 PB
  6,34 PB     6,20     6,05     6,25     
2Viktor StendahlViktor Stendahl IFRaseb5,46 PB
  5,46 PB     X     5,14     5,17     
3Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.145,14 PB
  5,14 PB     X     X     X     
4Kevin BjörkqvistKevin Björkqvist (-14)IFRaseb20.11.144,76 PB
  4,76 PB     X     X/0.0     X     
P9 Kiekko/DT
1Rasmus NyholmRasmus Nyholm (-13)IFRaseb14.2.1313,26PB
  13,26 PB     12,82     12,02     12,64     
2Viktor StendahlViktor Stendahl IFRaseb11,09PB
  11,09 PB     X     10,03     10,39     
3Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.1410,29PB
  9,68 PB     10,29 PB     X     10,27     
4Tor LeivoTor Leivo (-14)IFRaseb29.7.1410,15PB
  10,15 PB     5,88     6,06     7,47     
5Kevin BjörkqvistKevin Björkqvist (-14)IFRaseb20.11.148,91PB
  8,43 PB     X     8,91 PB     X     
Naiset
N17 Seiväs/PV
1Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.062,51SB
 2,51/XXO SB    2,71/XXX     
T15 100 m
Tuuli: –0,5
1Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0714,53PB
T15 Seiväs/PV
1Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.072,21SB
 2,11/XO    2,21/O SB    2,31/XXX     
T15 Keihäs/JT
1Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0736,63
  24,93     27,43     34,03     36,63     32,76     33,92     
T13 1000 m
1Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.093.55,18PB
2Isabelle MalmbergIsabelle Malmberg (-09)IFRaseb 6.5.094.25,38SB
T13 Kolmiloikka/TJ
1Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.098,40 –0,3PB
  8,25/-0.8 PB     8,40/-0.3 PB     7,96/-2.0     7,93/-0.3     7,69/-0.1     8,20/-0.2     
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.098,30 –1,4PB
  8,03/0.3 PB     X/-0.7     8,19/-0.6 PB     8,30/-1.4 PB     X/0.5     8,11/0.1     
3Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.097,81 –0,3PB
  7,81/-0.3 PB     X/-0.6     7,61/-0.3     X/-0.1     P     P     
4Ellen Westerlund 2Ellen Westerlund 2 (-95)IFRaseb9.4.957,53 +0,1SB
  7,53/0.1 SB     7,06/-0.9     6,65/-0.8     6,51/0.3     P     P     
5Isabelle MalmbergIsabelle Malmberg (-09)IFRaseb 6.5.097,23 –0,1PB
  7,03/-0.1 PB     6,88/-0.9     7,10/-1.7 PB     6,95/-0.7     7,23/-0.1 PB     6,30/0.2     
6Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.097,23 +0,3PB
  7,07/-0.5 PB     7,00/0.5     7,23/0.3 PB     7,08/-0.1     6,87/-1.6     6,87/0.4     
T13 Moukari/HT
1Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0930,80
  X     X     X     30,80     29,47     27,26     
2Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.0926,00
  26,00     X     24,08     21,55     24,08     24,07     
3Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0921,71
  X     X     X     21,71     X     21,63     
4Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.0917,96
  15,33     15,35     15,76     16,70     17,96     16,87     
5Isabelle MalmbergIsabelle Malmberg (-09)IFRaseb 6.5.0917,75
  16,29     17,75     17,24     14,52     17,64     X     
6Ellen Westerlund 2Ellen Westerlund 2 (-95)IFRaseb9.4.9517,58
  16,69     15,59     X     16,62     17,58     X     
T11 1000 m
1Ellen WikmanEllen Wikman (-11)IFRaseb19.9.113.50,50
2Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.114.23,53
3Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.114.23,89PB
4Elwa HöglundElwa Höglund (-11)IFRaseb4.6.114.24,48SB
5Edith SevonEdith Sevon (-11)IFRaseb12.8.114.57,46PB
6Wilhelmina EnbergWilhelmina Enberg (-12)IFRaseb 2.2.125.55,73PB
T11 Kolmiloikka/TJ
1Elwa HöglundElwa Höglund (-11)IFRaseb4.6.118,49 PB
  8,49 PB     8,16     7,90     8,01     
2Ellen WikmanEllen Wikman (-11)IFRaseb19.9.118,06 PB
  8,06 PB     7,74     7,77     7,41     
3Edith SevonEdith Sevon (-11)IFRaseb12.8.117,34 PB
  7,34 PB     6,85     7,07     6,78     
4Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.117,32 PB
  7,32 PB     7,15     6,97     7,23     
5Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.117,22 PB
  7,11 PB     7,05     7,22 PB     7,19     
6Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.127,09 PB
  7,09 PB     X     6,85     6,89     
7Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.116,99 PB
  6,99 PB     6,78     6,62     6,70     
8Ella MalmströmElla Malmström (-12)IFRaseb 19.6.125,66 PB
  5,66 PB     5,32     5,51     X     
9Mea KiveläMea Kivelä (-11)IFRaseb10.9.115,28 PB
  X     5,28 PB     X     X     
10Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.125,16 PB
  5,16 PB     X     P     P     
T11 Keihäs/JT
1Edith SevonEdith Sevon (-11)IFRaseb12.8.1113,55
  13,11     13,55     12,76     12,42     
2Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1112,04
  X     11,15     12,04     10,15     
3Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.1211,38
  11,38     10,05     8,82     11,02     
4Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.1111,36PB
  11,36 PB     11,13     8,38     9,62     
5Elwa HöglundElwa Höglund (-11)IFRaseb4.6.1110,41
  10,00     10,41     9,95     10,37     
6Ellen WikmanEllen Wikman (-11)IFRaseb19.9.1110,35PB
  9,59 PB     8,60     10,35 PB     9,67     
7Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.119,83
  6,45     X     8,60     9,83     
8Ella MalmströmElla Malmström (-12)IFRaseb 19.6.128,25
  7,32     7,72     6,33     8,25     
9Mea KiveläMea Kivelä (-11)IFRaseb10.9.117,81
  6,23     7,36     6,84     7,81     
10Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.127,67PB
  6,56 SB     5,50     7,17 PB     7,67 PB     
T9 600 m
1Linnéa SiggbergLinnéa Siggberg (-13)IFRaseb 15.5.132.27,81PB
2Erin MunsterhjelmErin Munsterhjelm (-13)IFRaseb2.5.132.46,07PB
3Tuva WesterlundTuva Westerlund (-14)IFRaseb29.3.142.46,08PB
4Cecilia BäckmanCecilia Bäckman (-13)IFRaseb21.2.132.58,66PB
5Line LindénLine Lindén (-14)IFRaseb27.11.142.59,70PB
6Alma SipolaAlma Sipola (-13)IFRaseb24.7.133.00,38PB
T9 Kolmiloikka/TJ
1Linnéa SiggbergLinnéa Siggberg (-13)IFRaseb 15.5.136,53 PB
  6,52 PB     6,53 PB     6,20     X     
2Cecilia BäckmanCecilia Bäckman (-13)IFRaseb21.2.135,90 PB
  5,90 PB     5,72     5,48     5,64     
3Erin MunsterhjelmErin Munsterhjelm (-13)IFRaseb2.5.135,29 PB
  5,29 PB     4,87     X     X     
4Tuva WesterlundTuva Westerlund (-14)IFRaseb29.3.144,98 PB
  X     X     4,98 PB     X     
Alma SipolaAlma Sipola (-13)IFRaseb24.7.13NM 
  X     P     P     P     
Line LindénLine Lindén (-14)IFRaseb27.11.14NM 
  X     P     P     P     
T9 Kiekko/DT
1Cecilia BäckmanCecilia Bäckman (-13)IFRaseb21.2.1310,73
  10,11     9,76     10,73     10,34     
2Line LindénLine Lindén (-14)IFRaseb27.11.1410,42
  10,42     X     8,50     X     
3Linnéa SiggbergLinnéa Siggberg (-13)IFRaseb 15.5.1310,32
  9,88     X     10,32     9,22     
4Tuva WesterlundTuva Westerlund (-14)IFRaseb29.3.148,90PB
  8,12 PB     8,90 PB     X     X     
5Erin MunsterhjelmErin Munsterhjelm (-13)IFRaseb2.5.137,56PB
  X     5,96 PB     6,69 PB     7,56 PB     
6Alma SipolaAlma Sipola (-13)IFRaseb24.7.131,21
  1,21     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut