TULOKSET: Sportmixer-kesäkisa, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 16.6.2022


23 urheilijaa, 27 lajisuoritusta

Miehet
M 800 m
1Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.812.06,82SB
2Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.042.14,08SB
3Emil GrabberEmil Grabber (-03)IFRaseb8.2.032.16,54PB
M19 Keihäs/JT
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0359,52
  55,97     58,04     58,88     57,24     59,52     55,10     
M17 Moukari/HT
1Reko TuominenReko Tuominen (-05)TarvasjU2.3.0569,19 17-v. EM-raja
  65,36     69,19     X     66,92     67,66     67,65     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0561,25PB
  X     59,57     61,25 PB     56,27     59,62     57,75     
3Artturi GauffinArtturi Gauffin (-06)KaarUra 30.5.0641,82
  X     41,21     41,82     X     X     X     
M17 Keihäs/JT
1Saku RönkköSaku Rönkkö (-05)VihdVie29.1.0553,67PB
  52,45 SB     X     50,55     51,88     53,30 PB     53,67 PB     
P15 Moukari/HT
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0837,40
  33,53     31,71     X     37,40     33,64     37,28     
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0820,25PB
  18,34     20,25 PB     X     X     18,92     19,78     
P15 Keihäs/JT
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0843,34PB
  38,37 PB     41,44 PB     P     43,34 PB     41,69     41,70     
2Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.0828,60PB
  27,80 PB     26,31     28,60 PB     27,54     P     26,19     
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0827,17PB
  22,70 PB     23,98 PB     24,23 PB     22,75     27,17 PB     22,82     
Naiset
N 800 m
1Tara VaittinenTara Vaittinen (-99)EsboIF8.3.992.34,74
2Veronica GillbergVeronica Gillberg (-88)IFRaseb27.1.882.54,72PB
N19 Keihäs/JT
1Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0334,14SB
  33,89 SB     30,72     X     34,14 SB     X     31,13     
N17 Moukari/HT
1Erika TanninenErika Tanninen (-05)KU-5815.6.0549,73
  X     X     49,73     X     X     48,40     
2Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.0540,65SB
  40,05 SB     40,65 SB     X     X     X     P     
3Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0636,77SB
  30,88     34,90 SB     32,42     36,77 SB     32,03     X     
4Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.0728,87SB
  X     28,69 SB     28,87 SB     X     28,68     X     
Maya-Maria HautalaMaya-Maria Hautala (-06)TuUL4.5.06NM
  X     X     X     X     X     P     
N17 Keihäs/JT
1Malin KarellMalin Karell (-05)SjundeåIF27.9.0551,43 17-v. EM-raja
  50,36     47,92     47,50     51,43     47,05     49,80     
2Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.0536,47
  34,93     X     X     X     X     36,47     
3Jenna LehtonenJenna Lehtonen (-05)MarttMu2.7.0525,24
  25,24     24,56     24,94     25,12     23,83     24,33     
Maya-Maria HautalaMaya-Maria Hautala (-06)TuUL4.5.06NM
  X     X     X     X     X     X     
T13 Moukari/HT
1Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0930,96PB
  29,90 PB     28,95     30,96 PB     X     29,94     28,64     
2Mila-Maria HautalaMila-Maria Hautala (-13)TuUL26.2.1316,36
  X     X     16,36     13,98     14,53     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat