TULOKSET: Harjucup 2, Jyväskylä, Harjun stadion, 13.6.2022


288 urheilijaa, 471 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: –0,9
1Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0410,84
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,89
3Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.0510,99SB 17-v. EM-raja
4Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0211,00SB
5Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.9811,28
6Anton MustonenAnton Mustonen (-04)LahdA8.5.0411,55
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,5
1Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.0210,79SB
2Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.9811,16SB
3Verneri LopperiVerneri Lopperi (-95)JoensKa11.1.9511,41SB
4Oskari LeppänenOskari Leppänen (-89)HKV7.4.8911,57SB
5Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9811,59SB
6Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.0713,03
2. erä
Tuuli: –1,2
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.0511,02SB
2Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0211,04SB
3Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.0111,73SB
4Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0411,80PB
5Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0411,86SB
6Mohammad TajikMohammad Tajik (-05)LahdA20.3.0512,36
3. erä
Tuuli: –0,8
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,90
2Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0410,94
3Anton MustonenAnton Mustonen (-04)LahdA8.5.0411,47SB
4Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.9811,87SB
5Marko NieminenMarko Nieminen (-76)HartVoi10.10.7612,03SB
6Topi TuunanenTopi Tuunanen (-04)JyväskKU8.2.0412,29SB
M 150 m
1. erä
Tuuli: +0,1
1Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.0317,00SB
2Oskari LeppänenOskari Leppänen (-89)HKV7.4.8917,35PB
3Marko NieminenMarko Nieminen (-76)HartVoi10.10.7617,87SB
4Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.0619,37PB
2. erä
Tuuli: +0,6
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0316,12PB
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0516,35
3Eemeli VälimäkiEemeli Välimäki (-96)NoormNo8.12.9616,72SB
4Samuli TakkunenSamuli Takkunen (-04)AlavVi3.6.0416,81PB (22-v. ka 64.) (19-v. ka 43.)
5Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.9816,97PB
6Vesa KittiläVesa Kittilä (-99)PyhäjWi24.9.9917,59PB
M 300 m
1Samuli TakkunenSamuli Takkunen (-04)AlavVi3.6.0435,69PB (19-v. ka 100.)
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9836,93SB
3Anton MustonenAnton Mustonen (-04)LahdA8.5.0437,02PB
4Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0437,17PB
5Vesa KittiläVesa Kittilä (-99)PyhäjWi24.9.9937,72SB
M 400 m
1Eemeli VälimäkiEemeli Välimäki (-96)NoormNo8.12.96 49,34SB
2Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 50,85
3Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.90 50,95SB
4Joonas TikkanenJoonas Tikkanen (-03)JyväskKU13.8.03 51,06SB
5Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04 51,61PB
6Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.03 53,30SB
7Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.07 58,00PB kk15
M 1500 m
1Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.97 3.57,18PB
2Luukas KontroLuukas Kontro (-05)JyväskKU17.4.05 4.00,94PB 17-v. EM-raja
3Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.05 4.01,25PB
4Tuukka MäkinenTuukka Mäkinen (-98)TuUL23.2.98 4.01,70PB
5Joona SointuJoona Sointu (-01)LempKiYU9.10.01 4.02,01PB
6Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01 4.08,05
7Olli HarjuOlli Harju (-01)KU-585.2.01 4.12,58PB
8Martti MajuriMartti Majuri (-04)LappUM30.6.04 4.13,92SB
9Otto VilpponenOtto Vilpponen (-03)JoensKa26.1.03 4.14,13PB
10Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.86 4.16,23PB
11Miika TakalaMiika Takala (-78)JyväskKU4.7.78 4.22,70SB
12Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92 4.24,17
13Olli ToivolaOlli Toivola (-75)JoensKa3.1.75 4.26,43SB
14Leevi TähtinenLeevi Tähtinen (-99)JyväskKU25.6.99 4.27,91PB
15Timo MäenpääTimo Mäenpää (-89)KuopRei14.4.89 5.22,02PB
M 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +0,4
1Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9216,50SB
2. juoksu
Tuuli: –0,4
Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92DQ
M 300 m aidat/hurdles
1Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.9553,55PB kk
M Korkeus/HJ
1Arttu MattilaArttu Mattila (-01)ÄänekU3.3.012,10
 2,05/O    2,10/XXO    2,15/XXX     
M Seiväs/PV
1Oleksandr OnufriyevOleksandr Onufriyev (-02)UKR15.2.025,40 uk
 5,00/XO    5,20/O    5,40/O    5,50/XXX     
2Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,20 19-v. MM-raja
 5,00/O    5,20/O    5,40/XXX     
3Filipp AleksieienkoFilipp Aleksieienko UKR4,60 uk
 4,20/XXO    4,30/O    4,40/O    4,50/O    4,60/XO    4,70/XXX     
4Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)JyväskKU22.1.064,20
 3,90/O    4,00/XO    4,10/XO    4,20/O    4,30/XXX     
5Petri LaitinenPetri Laitinen (-66)KangasnKa6.5.663,60SB
 3,60/XO SB    3,80/XXX     
Nikita StrohalyevNikita Strohalyev (-02)UKR1.4.02NH uk
 4,70/XXX     
Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.05NH
Iiro SuutarinenIiro Suutarinen (-00)ÄhtU2.2.00NH
M Kolmiloikka/TJ
1Oskari KäpyahoOskari Käpyaho (-02)LapVi2.7.0214,27 +0,8SB
  13,84/0.8 SB     13,70/0.4     14,23/0.7 SB     14,27/0.8 SB     14,10/0.8     X     
2Manu MetsäkangasManu Metsäkangas (-03)LahdA23.8.0312,22 +0,7SB
  X     X     X     P     P     12,22/0.7 SB     
3Pessi LyyraPessi Lyyra (-73)JyväskKU30.3.7311,60 +1,1SB
  11,39/1.6 SB     X     11,60/1.1 SB     X     P     X     
4Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.0610,52 –0,4PB
  10,52/-0.4 PB     X     9,75/1.1     X     P     P     
M Kiekko/DT
1Ville KiviojaVille Kivioja (-90)NokU9.7.9046,73SB
  42,73 SB     44,68 SB     45,34 SB     44,33     46,73 SB     45,53     
2Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9239,77SB
  X     39,33 SB     X     36,20     X     39,77 SB     
M19 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +0,4
1Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0314,05SB kk19
2Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0314,17PB
3Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0414,92SB
Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04DNF
Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03DQ
2. juoksu
Tuuli: –0,4
1Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0314,29
2Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0415,27SB
Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03DNF
M19 Kuula/SP
1Simo LaitinenSimo Laitinen JyväskKU9,32PB
  8,93 PB     8,03     9,27 PB     8,74     9,32 PB     9,11     
M17 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +0,3
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0513,41PBSE17 kk17 17-v. EM-raja
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0514,59
3Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.0514,67
2. juoksu
Tuuli: –1,5
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0513,57 17-v. EM-raja
2Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.0514,84
3Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0515,23
P15 300 m
1Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0843,13PB
P15 800 m
1Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.092.26,90PB kk13
P15 Kolmiloikka/TJ
1Vilho KetonenVilho Ketonen (-07)JyväskKU4.3.0712,19 +0,5PB
  12,03/2.7     12,19/0.5 PB     X     X     P     P     
2Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.0811,32 +3,3
  10,44/-0.4 SB     10,76/1.0 PB     10,74/-0.2     11,32/3.3     X     X     
3Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0811,00 +1,5PB
  P     10,59/1.7 PB     10,61 PB     10,70/1.2 PB     10,38/0.9     11,00/1.5 PB     
4Jussi NergJussi Nerg (-09)JyväskKU30.3.099,62 –1,0
  8,79/0.3     9,55/0.6     9,62/-1.0     P     P     P     
P15 Keihäs/JT
1Aleksi KinnunenAleksi Kinnunen (-07)SuolU26.3.0752,66
  52,66     X     X     X     51,65     51,35     
2Leevi KumpumäkiLeevi Kumpumäki (-08)JyväskKU20.8.0852,46PB
  50,16     51,41     52,46 PB     51,65     46,38     51,27     
3Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0840,92
  39,82     39,03     40,92     38,60     39,74     39,92     
4Daniel PollariDaniel Pollari (-08)JyväskKU10.8.0830,27
  29,68     29,70     X     27,34     30,27     30,11     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: +1,1
1Jussi NergJussi Nerg (-09)JyväskKU30.3.09 8,74PB
2Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.10 9,00PB
3Kasper EkonojaKasper Ekonoja (-10)JyväskKU2.7.10 9,01PB
4Veikka KärsämäVeikka Kärsämä (-09)JyväskKU14.11.0910,02PB
5Samuli KihlmanSamuli Kihlman (-10)JyväskKU1.7.1010,13PB
2. erä
Tuuli: –1,2
1Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.09 8,82PB
2Julius AuvinenJulius Auvinen (-09)JyväskKU29.10.09 8,83PB
3Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.10 8,99PB
4Joel LaurinmaaJoel Laurinmaa (-09)JyväskKU2.6.09 9,01PB
5Konsta PulkkinenKonsta Pulkkinen (-11)JyväskKU5.4.11 9,33
6Oskari HeinonenOskari Heinonen (-09)JyväskKU24.12.09 9,41PB
P13 Seiväs/PV
1Matvey StrogalevMatvey Strogalev UKR2,70 uk
 2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/XO    2,50/O    2,60/O    2,70/O    2,80/X--     
2Topi TurpeinenTopi Turpeinen (-10)JyväskKU19.4.102,30PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/XO    2,30/O PB    2,40/XXX     
3Niilo HämäläinenNiilo Hämäläinen (-09)JyväskKU22.11.092,10PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O PB    2,20/XXX     
4Paavo HämäläinenPaavo Hämäläinen (-11)JyväskKU28.12.111,80SB
 1,50/O    1,60/O    1,70/XO    1,80/XXO SB    1,90/XXX     
5Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.101,70PB
 1,40/O    1,50/XO    1,60/O    1,70/O PB    1,80/XXX     
Julius AuvinenJulius Auvinen (-09)JyväskKU29.10.09NH
P13 4x300 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.15,95
 Joonatan Kulmala 09, Oskari Heinonen 09, Kasper Ekonoja 10, Jussi Nerg 09 
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,3
1Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.1110,62PB kk11
2Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.1110,63PB
3Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.1110,98PB
4Jalmari ViitanenJalmari Viitanen (-11)JyväskKU8.8.1113,30PB
P11 Korkeus/HJ
1Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.111,39PB
 1,15/O    1,18/XO    1,21/O    1,24/O    1,27/XXO    1,30/O    1,33/XO    1,36/O    1,39/O PB    1,42/XXX     
2Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.111,30PB
 1,09/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O    1,27/O    1,30/O PB    1,33/XXX     
3Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.111,24PB
 1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/XO    1,18/O    1,21/O    1,24/O PB    1,27/XXX     
4Jalmari ViitanenJalmari Viitanen (-11)JyväskKU8.8.111,09PB
 1,00/O    1,03/O    1,06/XO    1,09/XO PB    1,12/XXX     
P11 1000 m kävely/Walk
1Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.11 6.37,50PB
2Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.11 7.43,29PB
P9 400 m
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.13 77,39PB kk9
2Aukusti ViitanenAukusti Viitanen (-13)JyväskKU6.4.13 77,44PB
3Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.13 79,85PB
4Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.13 84,78PB
5Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.14 85,74PB
6Akseli RoimelaAkseli Roimela (-14)JyväskKU18.2.14 87,42PB
7Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.14 90,02PB
8Jalo RaaskaJalo Raaska (-15)JyväskKU25.1.15 94,01PB
P9 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,0
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.1312,37PB kk9
2Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.1313,74PB
3Aukusti ViitanenAukusti Viitanen (-13)JyväskKU6.4.1314,28PB
4Akseli RoimelaAkseli Roimela (-14)JyväskKU18.2.1414,38PB
5Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.1314,54PB
6Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.1414,65PB
7Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.1414,71PB
8Jalo RaaskaJalo Raaska (-15)JyväskKU25.1.1514,97PB
P9 Kuula/SP
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.136,08
  5,95     5,62     6,08     
2Aukusti ViitanenAukusti Viitanen (-13)JyväskKU6.4.135,63PB
  5,56 PB     5,63 PB     5,29     
3Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.135,61PB
  4,95 PB     X     5,61 PB     
4Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.144,59PB
  4,37 PB     4,51 PB     4,59 PB     
5Akseli RoimelaAkseli Roimela (-14)JyväskKU18.2.144,25PB
  3,95 PB     4,25 PB     3,94     
6Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.133,95PB
  3,47 PB     3,60 PB     3,95 PB     
7Jalo RaaskaJalo Raaska (-15)JyväskKU25.1.153,84PB
  3,84 PB     3,01     3,60     
8Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.143,42PB
  X     3,42 PB     X     
M75 Kuula/SP
1Harri SuominenHarri Suominen (-46)MuurY10.3.467,42SB
  X     X     7,42 SB     7,24     X     7,22     
M70 Seiväs/PV
1Jukka JärvenpääJukka Järvenpää (-50)JyväskKU20.3.502,70SB
 2,70/O SB    2,80/X--     
M60 300 m aidat/hurdles
1Harri AlatupaHarri Alatupa (-62)JyväskKU9.6.6245,91PB
M50 Kuula/SP
1Ari RuutiAri Ruuti (-72)JyväskKU21.5.7210,98
  10,98     X     X     X     X     10,76     
M30 100 m
1. erä
Tuuli: –1,6
1Jari JaatinenJari Jaatinen (-64)JyväskKU19.6.6413,91SB
2Kalevi HäkkinenKalevi Häkkinen (-55)KuopRei28.3.5514,12
3Jukka MononenJukka Mononen (-59)JyväskKU19.12.5914,15SB
4Heikki PesonenHeikki Pesonen (-48)KuopRei14.5.4814,28PB
5Pekka SuoniemiPekka Suoniemi (-61)JyväskKU26.10.6114,51PB
6Jaakko HanhinenJaakko Hanhinen (-53)JyväskKU27.6.5315,40SB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Jussi JoukainenJussi Joukainen (-78)JyväskKU17.12.7812,00SB
2Teemu TapperTeemu Tapper (-77)JyväskKU16.4.7712,04SB
3Sami KorpilauriSami Korpilauri (-80)ÄänekU18.5.8012,53PB
4Pessi LyyraPessi Lyyra (-73)JyväskKU30.3.7312,72SB
5Santeri MikkonenSanteri Mikkonen (-70)PieksVei1.3.7012,97SB
6Markus PylvänenMarkus Pylvänen (-84)JyväskKU31.5.8413,02SB
7Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.9513,15SB
8Panu VirtanenPanu Virtanen (-81)ÄänekU12.6.8113,30PB
M30 1500 m
1Jukka EskelinenJukka Eskelinen (-70)VaajKuo26.10.70 4.48,43PB
2Harri HokkanenHarri Hokkanen (-68)HippMK9.12.68 5.05,65PB
3Seppo PuttonenSeppo Puttonen (-68)VaajKuo14.1.68 5.14,14SB
4Kai RasmusKai Rasmus (-74)JyväskKU 8.12.74 5.50,48PB
5Veikko NieminenVeikko Nieminen (-53)JyväskKU21.2.53 6.54,00PB
Naiset
N 100 m
Tuuli: –2,1
1Sara FrancisSara Francis (-00)JyväskKU22.11.0011,80
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0111,88SB
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0112,09
4Ida RavaskaIda Ravaska (-95)VeitsilKV28.10.9512,28
5Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,56
6Neea PuskalaNeea Puskala (-01)ÄhtU24.3.0112,58PB
7Gia ReinholmGia Reinholm (-99)JyväskKU31.3.9912,62
8Pihla TiihonenPihla Tiihonen (-06)JyväskKU5.8.0612,77
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,9
1Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0111,93PB
2Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,30PB
3Veera ReponenVeera Reponen (-06)JoutsPo27.4.0612,62PB
4Minea VertalaMinea Vertala (-04)JyväskKU2.10.0412,74SB
5Alina PuhakkaAlina Puhakka (-95)JyväskKU1.1.9513,00SB
6Nella TuuriNella Tuuri (-98)LapVi17.7.9813,12SB
2. erä
Tuuli: –1,7
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9912,58SB
2Laura KoivistoLaura Koivisto (-01)JyväskKU4.2.0112,65SB
3Neea PuskalaNeea Puskala (-01)ÄhtU24.3.0112,67SB
4Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0313,05SB
5Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.9813,31PB
6Essi AhonenEssi Ahonen (-94)JyväskKU3.9.9413,44
3. erä
Tuuli: +1,2
1Sara FrancisSara Francis (-00)JyväskKU22.11.0011,72PB (ka 30.) (22-v. ka 22.)
2Ida RavaskaIda Ravaska (-95)VeitsilKV28.10.9512,10PB
3Pihla TiihonenPihla Tiihonen (-06)JyväskKU5.8.0612,62
4Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)JyväskKU29.4.0312,70SB
5Tessa TillgrenTessa Tillgren (-83)JyväskKU25.1.8313,07PB
6Nea-Mari NeziriNea-Mari Neziri (-96)JyväskKU22.11.9613,34SB
7Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.0413,53SB
4. erä
Tuuli: –0,4
1Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0111,89=SB
2Gia ReinholmGia Reinholm (-99)JyväskKU31.3.9912,53PB
3Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0112,90
4Suvi-Tuuli SaarnioSuvi-Tuuli Saarnio (-88)JyväskKU1.7.8812,97SB
5Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.0212,98SB
6Tiia TaponenTiia Taponen (-86)LahtiSp10.4.8613,20SB
N 150 m
1. erä
Tuuli: +0,3
1Linda Van LeeuwenLinda Van Leeuwen (-06)JyväskKU26.9.0620,93PB
2Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.8421,48PB
3Riina VirtanenRiina Virtanen (-02)HyvsU27.4.0222,10SB
4Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6122,21PB
5Katrin ViinikainenKatrin Viinikainen (-74)JyväskKU7.12.7423,16PB
6Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdVie8.6.5424,74SB
2. erä
Tuuli: –1,3
1Pinja HirvilahtiPinja Hirvilahti (-00)TampPy8.2.0019,53SB
2Suvi-Tuuli SaarnioSuvi-Tuuli Saarnio (-88)JyväskKU1.7.8819,79SB
3Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0319,89
4Tiia TaponenTiia Taponen (-86)LahtiSp10.4.8620,16PB
5Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.9820,45PB
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9720,57PB
3. erä
Tuuli: –0,2
1Sara FrancisSara Francis (-00)JyväskKU22.11.0017,74PB (ka 7.) (22-v. ka 4.)
2Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.9818,73PB (ka 64.)
3Nea KoppeliNea Koppeli (-07)JyväskKU14.8.0718,91PB (ka 77.) (22-v. ka 55.) (19-v. ka 34.) (17-v. ka 20.) (16-v. ka 9.) (15-v. ka 5.)
4Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0119,43PB
5Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)JyväskKU29.4.0319,50PB
N 400 m
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 56,31
2Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.98 58,11PB
3Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 61,45SB
4Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 62,12SB
5Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 63,00SB
6Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.04 63,43PB
7Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.84 68,51SB
N 1500 m
1Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03 4.41,26
2Pinja KotinurmiPinja Kotinurmi (-02)LahdA17.6.02 4.43,72
3Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.83 4.44,19
4Satu RautiainenSatu Rautiainen (-88)KoivKi19.3.88 4.45,95SB
5Lotta TarvainenLotta Tarvainen (-02)JoensKa28.3.02 4.49,25SB
6Heljä-Viivi UnkilaHeljä-Viivi Unkila (-02)TuUL16.5.02 4.50,22
7Jenni JaatinenJenni Jaatinen (-04)KalajJu30.7.04 4.53,67SB
8Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.02 4.57,91SB
9Neea TarvainenNeea Tarvainen (-99)JoensKa23.12.99 5.06,54PB
10Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.04 5.07,43SB
N 100 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: –0,2
1Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,53
2Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.0014,64SB
3Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,65SB
4Julia EnarviJulia Enarvi (-98)JyväskKU24.5.9814,78SB
5Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0215,99
2. juoksu
Tuuli: –0,4
1Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0214,33=SB
2Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.0014,44SB
3Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,51
4Julia EnarviJulia Enarvi (-98)JyväskKU24.5.9814,68SB
5Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,72
N 300 m aidat/hurdles
1Emmi PennanenEmmi Pennanen (-02)JyväskKU30.10.0247,47SB
N Korkeus/HJ
1Veronika KramarenkoVeronika Kramarenko (-03)UKR 8.5.031,75 uk
 1,62/O    1,65/O    1,70/O    1,75/XXO    1,80/XXX     
2Katri KatainenKatri Katainen (-99)KeurKi19.10.991,62SB
 1,59/XO    1,62/XO SB    1,65/XXX     
3Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.061,56
 1,50/O    1,53/O    1,56/O    1,59/XXX     
4Lotta PerkiöLotta Perkiö (-06)SaarijPu20.11.061,50=SB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O =SB    1,53/XXX     
5Minea VertalaMinea Vertala (-04)JyväskKU2.10.041,50SB
 1,40/O    1,45/O    1,50/XO SB    1,53/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9812,68 –0,1SB
  X     12,68/-0.1 SB     X     X     X     X     
2Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0012,51 –0,1
  X     X     X     12,46/1.3     12,51/-0.1     12,43/-0.4     
3Roosa MähönenRoosa Mähönen (-00)JyväskKU13.7.0012,28 +0,1SB
  X     X     11,97/0.8 SB     11,98/2.2     12,22/0.3 SB     12,28/0.1 SB     
4Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)LahdA14.6.9812,03 +1,8SB
  X     11,78/0.9 SB     X     11,63/0.7     12,03/1.8 SB     X     
5Essi ErikssonEssi Eriksson (-02)HKV8.1.0211,60 +0,3SB
  X     X     X     11,40/0.5 SB     11,60/0.3 SB     X     
6Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.0511,54 –0,3
  X     11,44/0.1     11,47/-0.5     11,50/0.5     11,26/-0.2     11,54/-0.3     
7Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.0611,37 +0,1
  11,37/0.1     11,05/0.2     10,98/0.3     11,23/1.2     11,00/0.4     10,89/-0.1     
8Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0511,00 +1,7SB
  10,98/1.1 SB     X     10,79/-0.5     11,00/1.7 SB     10,85/0.9     10,74/0.7     
N Kuula/SP
1Pia VäliahoPia Väliaho (-73)JyväskKU22.2.735,95PB
  4,94 PB     4,52     5,67 PB     5,68 PB     5,16     5,95 PB     
2Jenni HatzitoliouJenni Hatzitoliou (-93)JyväskKU16.6.933,93PB
  3,49 PB     3,85 PB     3,83     3,88 PB     3,93 PB     3,81     
N Kiekko/DT
Kilpailu 1
1Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9448,62
  X     X     X     X     47,74     48,62     
2Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0434,99
  32,02     X     X     X     34,99     X     
3Emilia ImmonenEmilia Immonen (-04)JyväskKU7.5.0434,21
  32,77     34,21     X     X     X     X     
4Laura LehtoLaura Lehto (-84)JyväskKU 24.4.8433,70SB
  30,21     X     33,70 SB     32,31     X     X     
5Susanna RiekkinenSusanna Riekkinen (-80)JyväskKU 27.2.8029,78
  27,89     X     X     X     29,78     X     
Kilpailu 2
1Pia VäliahoPia Väliaho (-73)JyväskKU22.2.7317,02PB
  15,17     16,08     16,26     17,02 PB     X     X     
2Paula MäkeläPaula Mäkelä (-71)JyväskKU9.1.7110,92
  9,98     10,92     9,21     9,78     10,09     10,20     
N17 100 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +1,2
1Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-05)JyväskKU8.4.0513,83PB 17-v. EM-raja
2Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0614,24=PB EYOF-raja 17-v. EM-raja
3Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.0514,78SB
4Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.0615,40PB
5Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.0515,68SB
6Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.0617,30PB
7Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0619,40PB
2. juoksu
Tuuli: –0,8
1Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-05)JyväskKU8.4.0514,02SB 17-v. EM-raja
2Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0614,40 EYOF-raja
3Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.0515,04
4Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.0615,41SB
5Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.0515,75
Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.06DNF
Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.06DNF
N17 Keihäs/JT
1Tuuli SummanenTuuli Summanen (-05)LappUM5.9.0538,74SB
  X     38,40 SB     X     38,74 SB     X     37,47     
2Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0736,06SB kk15
  35,01 kk15 SB     36,06 kk15 SB     31,87     X     32,18     X     
3Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.0529,05
  26,18     X     X     29,05     X     28,53     
4Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.0526,48SB
  23,82 SB     23,42     21,97     26,48 SB     24,75     23,42     
5Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0622,76PB
  X     22,72 PB     20,86     19,54     22,76 PB     X     
6Linda Van LeeuwenLinda Van Leeuwen (-06)JyväskKU26.9.0621,17PB
  19,55     12,02     19,60     18,91     21,17 PB     18,56     
7Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.0620,27
  X     X     20,14     20,26     20,27     X     
N17 4x300 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.00,49
 Pihla Tiihonen 06, Siiri Kihlman 06, Melina Vertala 07, Linda Van Leeuwen 06 
T15 300 m
1Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.0845,04PB
2Jenny GrönholmJenny Grönholm (-08)JyväskKU9.5.0845,21PB
T15 800 m
1Melina VertalaMelina Vertala (-07)JyväskKU 29.1.072.30,68SB
2Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.082.42,73
T15 Kolmiloikka/TJ
1Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.0810,25 +0,9PB
  9,58/-0.2 PB     10,25/0.9 PB     9,69/-0.4     X     X     10,14/1.1     
2Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.089,52 +1,1
  8,71/1.8     9,51/1.2     8,97/0.6     X     9,00/1.9     9,52/1.1     
3Enni RuuskaEnni Ruuska (-08)JyväskKU16.7.089,52 +1,6PB
  X     9,01/1.9 PB     9,08/-0.4 PB     9,44/3.1     9,25/1.0 PB     9,52/1.6 PB     
4Mary MehinenMary Mehinen (-08)JyväskKU26.3.089,07 –0,3PB
  X     X     8,73/-1.0 PB     9,07/-0.3 PB     9,04/2.4     8,79/-0.2     
5Aino IkonenAino Ikonen (-09)JyväskKU24.1.099,02 +0,5PB
  8,93/2.5     9,02/0.5 PB     8,89/0.6     8,41/-0.7     8,66/-0.5     8,65/2.3     
6Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.107,59 +3,0PB
  7,29/0.2 PB     7,58/0.4 PB     7,59/3.0     7,22/2.0     P     P     
7Anni SahindalAnni Sahindal (-10)JyväskKU11.3.107,11 +1,8
  7,11/1.8     7,08/-0.5     6,62/2.0     6,94     7,01/3.5     7,10/2.2     
T15 Kiekko/DT
1Iitu RiekkinenIitu Riekkinen (-08)JyväskKU15.4.0841,40 epäv
  X     X     35,38     41,40     40,55     39,02     
T15 Keihäs/JT
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0743,31
  41,30     41,84     42,81     40,58     40,92     43,31     
2Nea KoppeliNea Koppeli (-07)JyväskKU14.8.0732,89PB
  26,46 PB     30,28 PB     32,89 PB     29,58     X     P     
3Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.1029,73PB
  26,05     29,14 PB     28,16     23,86     29,73 PB     28,71     
4Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.0823,38
  X     X     X     23,38     20,98     17,96     
5Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.0823,24
  23,24     18,00     16,42     X     17,15     21,27     
6Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.0815,36PB
  X     15,36 PB     13,59     X     X     X     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +0,2
1Jasmin KinnunenJasmin Kinnunen (-10)JyväskKU25.10.10 9,08PB
2Hertta TikkaHertta Tikka (-10)JyväskKU25.1.10 9,49PB
3Ella RoimelaElla Roimela (-09)JyväskKU1.11.09 9,84PB
4Anni SahindalAnni Sahindal (-10)JyväskKU11.3.10 9,86PB
5Sofi OlokainenSofi Olokainen (-10)JyväskKU19.2.1012,72PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Anna NjieAnna Njie (-09)JyväskKU28.4.09 8,54SB
2Aino IkonenAino Ikonen (-09)JyväskKU24.1.09 8,77PB
2Emilia VehniäinenEmilia Vehniäinen (-10)JyväskKU30.9.10 8,77PB
4Alisa PirttiniemiAlisa Pirttiniemi (-10)JyväskKU2.6.10 9,28PB
4Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.10 9,28PB
6Elsa HelolahtiElsa Helolahti (-10)JyväskKU19.8.10 9,41PB
T13 Seiväs/PV
1Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.092,30SB
 2,20/O    2,25/-    2,30/O SB    2,40/XXX     
2Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.102,25PB kk12
 1,90/O    2,00/O    2,10/XO    2,20/O    2,25/XO kk12 PB    2,30/XXX     
3Jasmin KinnunenJasmin Kinnunen (-10)JyväskKU25.10.102,25PB =kk12
 1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,25/XXO =kk12 PB    2,30/XXX     
4Hertta TikkaHertta Tikka (-10)JyväskKU25.1.102,00SB
 1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O SB    2,10/XXX     
4Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.102,00PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/-    1,80/O    1,90/O    2,00/O PB    2,10/XXX     
6Mimosa KarjalainenMimosa Karjalainen (-09)SiilPo10.1.092,00SB
 1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/XXO SB    2,10/XXX     
T13 Kiekko/DT
1Jenny BjörkbergJenny Björkberg (-09)JyväskKU3.6.0932,45 epäv
  31,26     X     29,50     X     32,45     X     
T13 2000 m kävely/Walk
1Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.1011.26,11PB kk12
2Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.1012.53,67PB
3Emilia VehniäinenEmilia Vehniäinen (-10)JyväskKU30.9.1014.55,36PB
T13 4x300 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.37,23
 Emilia Vehniäinen 10, Lucinda Smith 09, Hertta Tikka 10, Ella Roimela 09 
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,6
1Eevi KälliEevi Källi (-11)JyväskKU25.3.1111,79PB
2Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.1211,97PB
3Miina HänninenMiina Hänninen (-11)JyväskKU8.9.1112,19PB
4Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-11)JyväskKU10.9.1112,68PB
5Peppi PylkkänenPeppi Pylkkänen (-11)JyväskKU11.7.1112,90PB
6Aada PiispanenAada Piispanen (-12)JyväskKU26.10.1213,05PB
7Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.1214,19PB
2. erä
Tuuli: –0,3
1Aada VarjamoAada Varjamo (-11)JyväskKU17.10.1112,06PB
2Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.1112,44PB
3Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.1212,90PB
4Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.1212,93PB
5Silja HokkanenSilja Hokkanen (-12)JyväskKU16.5.1213,11PB
6Ronja SchulmanRonja Schulman (-11)JyväskKU5.10.1113,36SB
7Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.1213,47PB
3. erä
Tuuli: –0,4
1Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.1110,97PB
2Mirella LundellMirella Lundell (-11)JyväskKU9.7.1111,11PB
3Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.1111,16PB
4Fanni VirtanenFanni Virtanen (-11)JyväskKU6.7.1111,17PB
5Ronja KoivistoRonja Koivisto (-11)JyväskKU5.3.1111,35PB
6Maisa PenttinenMaisa Penttinen (-11)JyväskKU22.3.1111,70PB
7Hilla RuokostenpohjaHilla Ruokostenpohja (-11)JyväskKU21.8.1113,06SB
T11 Korkeus/HJ
1Fanni VirtanenFanni Virtanen (-11)JyväskKU6.7.111,36PB =kk11
 1,09/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O    1,27/O    1,30/XO    1,33/XO    1,36/O =kk11 PB    1,39/XXX     
2Ronja KoivistoRonja Koivisto (-11)JyväskKU5.3.111,30PB
 1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/XXO    1,27/XXO    1,30/XO PB    1,33/XXX     
3Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.111,27PB
 1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/XO    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XXO    1,24/O    1,27/XXO PB    1,30/XXX     
4Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.121,24PB =kk10
 1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/XXO =kk10 PB    1,27/XXX     
5Maisa PenttinenMaisa Penttinen (-11)JyväskKU22.3.111,21
 1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/XO    1,18/O    1,21/O    1,24/XXX     
6Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.121,21PB
 1,06/O    1,09/-    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XXO PB    1,24/XXX     
7Ronja SchulmanRonja Schulman (-11)JyväskKU5.10.111,18
 1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/O    1,18/XO    1,21/XXX     
8Hilla RuokostenpohjaHilla Ruokostenpohja (-11)JyväskKU21.8.111,18PB
 0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/XXO    1,18/XO PB    1,21/XXX     
9Eevi KälliEevi Källi (-11)JyväskKU25.3.111,15PB
 1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O    1,15/XXO PB     
10Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.121,12PB
 0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/O PB    1,15/XXX     
11Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-11)JyväskKU10.9.111,12=PB
 0,94/O    0,97/O    1,00/XXO    1,03/XO    1,06/XO    1,09/XXO    1,12/O =PB    1,15/XXX     
12Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.121,12PB
 0,82/O    0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/XO PB    1,15/XXX     
13Silja HokkanenSilja Hokkanen (-12)JyväskKU16.5.121,06PB
 0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/XO    1,03/O    1,06/O PB    1,09/XXX     
13Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.121,06PB
 0,94/O    0,97/O    1,00/XO    1,03/O    1,06/O PB    1,09/XXX     
15Aada VarjamoAada Varjamo (-11)JyväskKU17.10.111,06PB
 0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/XXO PB    1,09/XXX     
16Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.111,03SB
 0,97/O    1,00/O    1,03/O SB    1,06/XXX     
17Peppi PylkkänenPeppi Pylkkänen (-11)JyväskKU11.7.110,97PB
 0,94/XO    0,97/XO PB    1,00/XXX     
18Aada PiispanenAada Piispanen (-12)JyväskKU26.10.120,88PB
 0,82/O    0,85/O    0,88/XO PB    0,91/XXX     
T11 1000 m kävely/Walk
1Hilla RuokostenpohjaHilla Ruokostenpohja (-11)JyväskKU21.8.11 5.42,24PB kk11
2Peppi PylkkänenPeppi Pylkkänen (-11)JyväskKU11.7.11 5.48,50PB
3Ronja KoivistoRonja Koivisto (-11)JyväskKU5.3.11 5.50,28PB
4Maisa PenttinenMaisa Penttinen (-11)JyväskKU22.3.11 6.00,30PB
5Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.12 6.14,95PB kk10
6Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.11 6.27,75PB
7Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.11 6.44,14PB
8Aada PiispanenAada Piispanen (-12)JyväskKU26.10.12 6.47,28PB
9Eevi KälliEevi Källi (-11)JyväskKU25.3.11 6.47,76PB
10Aada VarjamoAada Varjamo (-11)JyväskKU17.10.11 6.47,78PB
11Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.12 6.58,36PB
12Miina HänninenMiina Hänninen (-11)JyväskKU8.9.11 7.03,13PB
13Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.12 7.33,91PB
14Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.11 7.38,93SB
T9 400 m
1Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.13 76,01PB kk9(9-v. ka 34.)
2Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.14 82,31PB
3Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.13 83,08PB
4Emilia EkonojaEmilia Ekonoja (-13)JyväskKU1.3.13 84,59PB
5Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.13 88,08PB
6Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.13 88,40PB
7Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.14 88,95PB
8Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.15 89,47PB
9Aino KortteinenAino Kortteinen (-13)JyväskKU28.8.13 89,92PB
10Pihla HeikkinenPihla Heikkinen (-13)JyväskKU22.9.13 91,81PB
11Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.13 94,11PB
12Siiri KoivistoSiiri Koivisto (-13)JyväskKU10.8.13 94,61PB
13Aada HänninenAada Hänninen (-15)JyväskKU4.4.15 94,74SB
14Lilja TarkiainenLilja Tarkiainen (-13)JyväskKU29.10.13102,22PB
15Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.13102,73PB
16Lotta PylkkänenLotta Pylkkänen (-16)JyväskKU11.9.16119,99PB
T9 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,2
1Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.1413,34PB
2Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.1314,15PB
3Aada HänninenAada Hänninen (-15)JyväskKU4.4.1515,18PB
4Siiri KoivistoSiiri Koivisto (-13)JyväskKU10.8.1315,31PB
5Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.1315,37PB
6Lilja TarkiainenLilja Tarkiainen (-13)JyväskKU29.10.1317,42PB
Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.13 DNF
2. erä
Tuuli: +1,1
1Emilia EkonojaEmilia Ekonoja (-13)JyväskKU1.3.1312,23PB kk9
2Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.1312,75PB
3Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.1314,54PB
4Pihla HeikkinenPihla Heikkinen (-13)JyväskKU22.9.1314,56PB
5Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.1414,70PB
6Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.1315,44PB
7Oona KokkonenOona Kokkonen (-13)JyväskKU25.9.1317,02PB
T9 Kuula/SP
1Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.136,97
  6,73     6,88     6,97     
2Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.135,07PB
  5,07 PB     3,89     3,89     
3Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.134,45
  4,45     3,92     3,89     
4Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.134,32PB
  3,89 PB     3,79     4,32 PB     
5Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.134,23PB
  3,83 PB     X     4,23 PB     
6Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.144,20PB
  3,80 PB     4,20 PB     3,95     
7Siiri KoivistoSiiri Koivisto (-13)JyväskKU10.8.134,04PB
  3,86 PB     X     4,04 PB     
8Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.143,91
  3,91     X     3,64     
9Aino KortteinenAino Kortteinen (-13)JyväskKU28.8.133,72PB
  3,14 PB     3,01     3,72 PB     
10Pihla HeikkinenPihla Heikkinen (-13)JyväskKU22.9.133,64PB
  2,91     3,45 PB     3,64 PB     
11Emilia EkonojaEmilia Ekonoja (-13)JyväskKU1.3.133,62
  3,50     3,62     3,45     
12Lilja TarkiainenLilja Tarkiainen (-13)JyväskKU29.10.133,54PB
  3,54 PB     3,09     3,38     
13Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.133,54
  3,54     3,30     3,34     
14Oona KokkonenOona Kokkonen (-13)JyväskKU25.9.133,40PB
  3,18 PB     3,40 PB     3,08     
N75 Kuula/SP
1Liisa LapinkeroLiisa Lapinkero (-46)JyväskKU13.2.467,68SB
  7,56 SB     7,68 SB     7,54     X     7,60     7,49     
N50 Kuula/SP
1Kirsti SiekkinenKirsti Siekkinen (-66)JyväskKU12.9.6610,64
  10,50     X     10,64     X     X     X     
2Maire AhonenMaire Ahonen (-51)JyväskKU20.5.518,42PB
  7,98     8,42 PB     X     X     8,10     X     
3Mari KyrönlahtiMari Kyrönlahti (-67)JyväskKU23.5.678,25SB
  7,77 =SB     7,75     8,25 SB     X     X     7,87     
4Annika SavolainenAnnika Savolainen (-59)JyväskKU18.8.598,11
  8,11     X     7,98     X     7,99     X     
5Merja VuorinenMerja Vuorinen (-58)JyväskKU5.9.587,61SB
  7,61 SB     7,29     7,26     X     7,11     X     
N30 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Katrin ViinikainenKatrin Viinikainen (-74)JyväskKU7.12.7415,15PB
2Leena TenhuLeena Tenhu (-57)JyväskKU1.11.5715,64SB
3Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdVie8.6.5415,74
4Annika SavolainenAnnika Savolainen (-59)JyväskKU18.8.5916,01
5Anne VirkalahtiAnne Virkalahti (-63)JyväskKU28.6.6316,05SB
6Suvi PuttonenSuvi Puttonen (-80)JyväskKU 14.10.8016,31SB
2. erä
Tuuli: –2,3
1Suvi Kuukkanen-RaaskaSuvi Kuukkanen-Raaska (-87)JyväskKU16.3.8713,64
2Kirsi Spoof-TuomiKirsi Spoof-Tuomi (-67)VSVetU4.8.6714,05PB
3Kirsti SiekkinenKirsti Siekkinen (-66)JyväskKU12.9.6614,99SB
4Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6115,01
5Anne Yli-OlliAnne Yli-Olli (-73)JyväskKU8.4.7315,35
6Johanna KalhoJohanna Kalho (-65)JyväskKU7.1.6515,40SB
N30 1500 m
1Satu SoivanenSatu Soivanen (-61)MikkKV25.4.61 7.07,71SB
N30 Kolmiloikka/TJ
1Tuire MäkiTuire Mäki (-76)JyväskKU18.3.7610,19 +0,4SB
  10,06/0.5 SB     10,19/0.4 SB     10,05/0.7     X     9,86/1.0     9,77/0.3     
2Anette MehtäläAnette Mehtälä (-76)JyväskKU29.7.768,94 +1,1SB
  X     X     X     8,94/1.1 SB     X     8,86/0.1     
3Annika SavolainenAnnika Savolainen (-59)JyväskKU18.8.598,49 +0,8SB
  X     X     X     8,49/0.8 SB     X     X     
Terhi KokkonenTerhi Kokkonen (-47)JyväskKU13.6.47NM 
  X     X     X     X     X     X     
N30 Kuula/SP
1Johanna LeivonenJohanna Leivonen (-77)JyväskKU16.3.7710,72SB
  10,40 SB     10,31     10,72 SB     10,54     X     X     
2Ronja HarjuRonja Harju (-04)JyväskKU3.9.049,96PB
  8,27     9,15     9,25     9,55 SB     8,84     9,96 PB     
3Susanna RiekkinenSusanna Riekkinen (-80)JyväskKU 27.2.809,59PB
  8,85     X     8,86     9,59 PB     X     X     
4Hannariina HonkanenHannariina Honkanen (-78)JyväskKU9.1.789,45PB
  8,73 SB     9,45 PB     X     X     8,66     X     
5Tessa TillgrenTessa Tillgren (-83)JyväskKU25.1.839,29SB
  9,29 SB     X     X     9,13     9,02     X     
6Tuire MäkiTuire Mäki (-76)JyväskKU18.3.769,18
  9,18     9,12     8,98     9,08     8,86     8,95     
7Anette MehtäläAnette Mehtälä (-76)JyväskKU29.7.767,96
  7,89     X     7,95     X     X     7,96     
8Anne Yli-OlliAnne Yli-Olli (-73)JyväskKU8.4.737,65
  7,65     7,40     7,58     7,36     7,36     7,31     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat