TULOKSET: PM-moniottelut, Seinäjoki, Keskusurheilukenttä, 11.–12.6.2022


66 urheilijaa, 593 lajisuoritusta


Miehet
M Kymmenottelu
12.6.
1Christian GundersenChristian Gundersen (-99)DEN15.7.997513 uk
 11.03w/2.1 6.79/0.7 13.27 1.89 49.53 14.88/1.8 43.33 4.70 48.46 4:38.76 
2Gjert Høie SjursenGjert Høie Sjursen (-00)NOR9.1.007299 uk
 10.70w/2.1 7.06/1.1 13.05 1.83 49.59 14.73/1.8 40.67 3.80 51.39 4:44.25 
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech (-02)DEN2.1.027241 uk
 11.34/1.3 6.63w/2.5 12.60 1.86 51.33 15.74/1.1 40.16 4.70 58.29 4:38.27 
4Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.007228SB kk
 11.04/1.3 7.14w/2.3 12.25 1.95 50.83 15.81/1.1 36.58 4.50 49.60 4:40.05 
5Petri IhanderPetri Ihander (-96)KeskiUYU4.9.967128SB
 10.90w/2.1 6.72/1.3 12.37 1.77 51.27 15.27/1.8 35.55 4.50 57.78 4:44.42 
6Andreas GustafssonAndreas Gustafsson (-97)SWE8.4.977046 uk
 11.24w/2.1 6.63/0.7 12.63 1.83 52.61 14.81/1.8 35.87 4.40 53.93 4:39.51 
7Dagur Fannar EinarssonDagur Fannar Einarsson (-02)ISL23.9.026695 uk
 11.14w/2.1 6.29/0.9 11.55 1.80 50.86 16.08/1.8 35.97 4.10 48.75 4:35.01 
8Jonas BjerremandJonas Bjerremand (-98)DEN26.5.986651 uk
 11.61/1.3 6.16/1.4 13.53 1.89 53.34 15.56/1.1 33.55 4.10 48.87 4:38.02 
Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.93DNF
 10.96w/2.1 6.90/1.7  
Ísak Óli TraustasonÍsak Óli Traustason (-95)ISL16.10.95DNF uk
 11.02/1.3 6.24/1.5 13.28 1.80 51.18 DNF  
M19 Kymmenottelu
12.6.
1Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.047170PB kk19(19-v. ka 21.) 19-v. MM-raja
 11.27/1.0 6.84w/3.3 12.99 1.77 50.16 14.30w/3.7 37.43 4.00 55.11 4:39.12 
2Malte Fuchs EdbergMalte Fuchs Edberg (-03)SWE3.6.037091 uk
 11.35w/2.4 6.61/1.5 13.15 1.86 51.11 14.29w/3.7 42.25 4.30 43.87 4:50.08 
3Viktor RydåkerViktor Rydåker (-03)SWE3.6.036936 uk
 11.54w/2.4 6.44w/2.8 14.12 1.80 52.41 15.64w/3.7 42.08 4.50 43.53 4:36.31 
4Sofus VølundSofus Vølund (-04)DEN046890 uk
 11.15/1.0 6.44/1.5 13.88 1.92 50.61 15.06w/3.7 38.42 3.80 52.24 5:14.08 
5Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.036751PB (19-v. ka 60.)
 11.51w/2.4 6.55w/3.1 13.17 1.80 50.78 15.96w/3.7 36.32 4.30 56.86 5:12.87 
6Malte BankMalte Bank (-03)DEN036738 uk
 11.11/1.0 6.85w/2.9 12.84 1.80 50.90 15.53w/3.7 39.02 3.70 45.56 4:57.24 
7Gaute AasmoGaute Aasmo (-04)NOR4.10.046038 uk
 11.23w/2.4 6.24w/3.1 10.41 1.74 52.22 15.74w/3.7 28.51 3.60 39.08 4:44.48 
Sondre JahrenSondre Jahren (-04)NOR2.2.04DNF uk
 11.74w/2.4 NMw/3.0 14.85 1.80  
Vincent ArousellVincent Arousell (-03)SWE4.3.03DNF uk
 11.13/1.0 6.66w/3.8 13.51 1.95 51.48 16.05w/3.7  
Sebastian MonneretSebastian Monneret (-03)DEN03DNF uk
 11.38/1.0  
M17 Kymmenottelu
12.6.
1Leo GöranssonLeo Göransson (-05)SWE5.8.057371 uk
 11.36/1.9 6.93w/2.7 15.18 1.87 51.69 15.19w/2.2 43.76 4.00 55.61 4:35.49 
2Victor TörnströmVictor Törnström (-05)SWE10.6.057295 uk
 10.94/1.9 6.98w/2.5 13.42 1.75 49.13 14.64w/2.8 37.22 4.40 45.15 4:32.32 
3Erik Larripa TaxellErik Larripa Taxell (-05)SWE14.8.057099 uk
 11.64/1.9 6.77w/2.9 13.47 1.90 52.42 14.62w/2.2 40.09 4.20 49.38 4:39.14 
4Aleksi HilskaAleksi Hilska (-06)LappUM18.6.066516PB kk17(16-v. ka 21.) EYOF-raja EYOF-raja 17-v. EM-raja
 11.84/1.9 6.56w/2.3 12.98 1.78 57.05 15.45w/2.8 34.30 4.00 65.02 5:01.64 
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind (-05)DEN056315 uk
 11.29/1.9 6.39/1.5 11.58 1.69 53.34 14.86w/2.8 39.32 3.60 42.12 4:59.83 
6Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.066044PB
 12.44/1.9 5.82w/2.9 12.81 1.69 56.23 16.07w/2.2 43.79 4.30 43.12 5:05.00 
7Markús BirgissonMarkús Birgisson (-05)ISL15.6.055999 uk
 11.75/1.9 5.88w/2.4 10.80 1.84 55.04 15.52w/2.8 35.42 3.60 44.76 4:59.08 
8Joel EnanderJoel Enander (-05)SWE17.5.055777 uk
 11.22/1.9 6.37/1.4 12.04 1.75 51.02 14.38w/2.8 33.55 4.40 18.62  
9Martin Beitnes KrekenMartin Beitnes Kreken (-06)NOR23.5.065764 uk
 12.17/1.9 5.89w/3.1 10.92 1.66 55.99 17.33w/2.2 38.56 3.80 51.87 4:58.82 
10Nikolai Stavik MoshagenNikolai Stavik Moshagen (-05)NOR18.5.055718 uk
 11.87/1.9 6.00w/2.5 12.13 1.78 54.69 16.19w/2.8 33.76 2.90 42.04 4:59.19 
Lassi NalkkiLassi Nalkki (-05)JyväskKU10.8.05DNF
 16.97/1.9  
Simen Johan TeigstadSimen Johan Teigstad (-05)NOR24.10.05DNF uk
 11.91/1.9 6.27w/2.6 11.35 1.72  
Naiset
N Seitsenottelu
12.6.
1Amanda LiljendalAmanda Liljendal (-98)BorgåAk31.3.985535SB
 14.36w/2.1 1.60 12.39 25.56/-1.5 5.88W/5.4 46.45 2:25.98 
2Erika WärffErika Wärff (-00)SWE16.7.005514 uk
 14.48w/2.1 1.72 12.34 26.05/-1.5 5.63w/3.8 44.96 2:25.91 
3Angel RichmoreAngel Richmore (-01)SWE30.4.015324 uk
 14.84w/2.1 1.66 12.49 26.60/-1.5 5.68/1.5 45.50 2:30.22 
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen (-98)DEN985249 uk
 15.43w/2.1 1.54 13.94 25.56/-1.5 5.53w/3.0 41.91 2:24.94 
5Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.975238
 14.31w/2.1 1.60 10.23 25.99/-1.5 5.61/2.0 36.55 2:15.11 
6Maria Rún GunnlaugsdóttirMaria Rún Gunnlaugsdóttir (-93)ISL19.2.935160 uk
 14.50w/2.1 1.63 11.67 26.14/-1.5 5.41w/2.1 38.26 2:25.66 
7Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.005045SB
 14.75w/2.1 1.57 13.29 27.34/-1.5 5.21w/2.5 39.18 2:24.10 
8Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen (-98)DEN985007 uk
 14.69w/2.1 1.63 10.94 26.28/-1.5 5.52w/2.4 38.93 2:34.66 
N19 Seitsenottelu
12.6.
1Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.045257PB (ka 53.) (22-v. ka 50.) (19-v. ka 27.)
 13.80/1.1 1.60 11.32 25.87/-1.4 5.61w/3.4 32.18 2:18.90 
2Karla SchärfeKarla Schärfe (-03)DEN5.2.035229 uk
 14.58/1.1 1.72 11.76 27.43/-1.4 5.46w/2.7 43.18 2:28.26 
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen (-03)DEN30.6.035117 uk
 14.47/1.5 1.66 11.48 26.52/-1.4 5.89w/2.2 36.28 2:37.04 
4Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.035076SB
 13.96/1.1 1.63 10.04 25.96/-3.8 5.56/1.7 33.05 2:26.61 
5Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.035025PB
 14.15/1.1 1.60 11.31 25.88/-3.8 5.53w/2.7 32.39 2:31.30 
6Justina EsangbedoJustina Esangbedo (-03)SWE11.6.034938 uk
 14.79/1.5 1.54 13.02 26.53/-3.8 5.75/1.5 37.80 2:44.43 
7Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen (-04)DEN044837 uk
 15.05/1.5 1.51 11.07 26.19/-3.8 5.52W/5.6 30.75 2:22.32 
8Anni NurminenAnni Nurminen (-04)TampPy24.6.044776SB
 14.85/1.5 1.54 10.91 26.30/-1.4 5.39w/2.8 28.19 2:23.42 
9Miranda LauvstadMiranda Lauvstad (-03)NOR22.11.034650 uk
 15.28/1.5 1.51 8.38 25.42/-3.8 5.76w/3.7 24.37 2:22.26 
10Laura FodorLaura Fodor (-03)SWE2.7.034648 uk
 15.44/1.1 1.57 9.98 27.05/-3.8 5.45w/2.6 28.19 2:21.81 
11Anna SolheimAnna Solheim (-04)NOR18.2.044268 uk
 15.28/1.1 1.51 10.04 26.73/-1.4 4.38w/2.3 30.42 2:30.87 
Ebba HedbergEbba Hedberg (-03)SWE23.9.03DNF uk
 15.22/1.5 1.69 11.15 DNF  
N17 Seitsenottelu
12.6.
1Doris TheanderDoris Theander (-05)SWE3.11.055293 uk
 14.42/1.4 1.66 12.77 26.61/-1.7 5.67/1.6 39.57 2:29.33 
2Alva BackAlva Back (-06)SWE12.5.065251 uk
 14.69/1.4 1.66 12.63 26.91/-1.7 5.18/-0.3 40.73 2:18.06 
3Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.055049 17-v. EM-raja
 13.70/1.4 1.51 11.90 26.42/-2.2 5.56w/3.3 31.80 2:25.32 
4Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.055026PB (17-v. ka 39.) 17-v. EM-raja
 14.47/0.9 1.63 12.33 26.92/-1.7 5.42w/3.0 37.23 2:33.51 
5Susanne Tveit AmundsenSusanne Tveit Amundsen (-07)NOR23.1.075019 uk
 14.69/0.9 1.48 11.62 26.41/-2.2 5.51/1.9 35.61 2:17.86 
6Jamila IsmanJamila Isman (-05)NOR21.8.055014 uk
 14.38/0.9 1.60 10.99 26.42/-2.2 5.63w/3.2 28.84 2:21.36 
7Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.054942 17-v. EM-raja
 14.41/1.4 1.51 13.83 26.95/-2.2 5.18w/2.6 35.52 2:29.48 
8Ísold SævarsdóttirÍsold Sævarsdóttir (-07)ISL17.2.074872 uk
 14.55/1.4 1.57 11.03 26.64/-2.2 5.34w/3.3 26.04 2:16.33 
9Sunniva IndahlSunniva Indahl (-06)NOR23.7.064825 uk
 14.28/1.4 1.57 11.95 26.49/-1.7 5.61W/5.7 22.72 2:29.43 
10Lisa MårtenssonLisa Mårtensson (-05)SWE21.8.054760 uk
 14.73/0.9 1.60 11.54 26.75/-2.2 5.49W/4.2 20.07 2:22.11 
11Wilma NilssonWilma Nilsson (-05)SWE4.2.054735 uk
 15.60/0.9 1.54 13.70 28.02/-1.7 5.27w/2.7 39.78 2:37.24 
12Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.064519PB
 15.47/0.9 1.66 12.03 28.84/-1.7 4.91w/3.1 41.94 2:50.07 
13Rebekka KordonRebekka Kordon (-05)DEN054101 uk
 15.31/1.4 1.51 10.32 28.08/-2.2 5.08w/2.4 25.88 2:45.37 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut