TULOKSET: Heittokilpailu, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 31.5.2022


13 urheilijaa, 21 lajisuoritusta

Miehet
M19 Moukari/HT
1Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0553,03PB
  50,56 SB     53,03 PB     52,50     51,69     50,33     51,87     
M17 Moukari/HT
1Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0560,89PB
  X     60,89 PB     X     X     57,00     X     
P15 100 m
Tuuli: –2,0
1Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0712,69SB
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0813,10PB
3Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.0813,21PB
4Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0714,27PB
5Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0814,71PB
P15 Kuula/SP
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0711,45
  10,10     10,40     10,86     P     11,45     P     
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0811,07
  10,88     10,66     P     10,90     10,83     11,07     
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.087,78
  7,16     6,95     P     7,36     7,78     7,69     
P15 Moukari/HT
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0746,08PB
  43,35 PB     X     42,73     46,08 PB     X     X     
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0838,85PB
  31,54     34,62     34,49     37,07 PB     38,85 PB     X     
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0818,97PB
  16,85     16,85     15,71     17,91     18,17     18,97 PB     
Naiset
N17 Moukari/HT
1Melina LundqvistMelina Lundqvist (-06)BorgåAk20.2.0644,19
  X     44,19     X     X     X     X     
T15 100 m
Tuuli: –4,8
1Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0714,95PB
2Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.0814,98 uk
T15 Kuula/SP
1Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.079,19PB
  8,78 PB     9,19 PB     8,68     9,03     P     9,01     
2Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.086,24 uk
  5,83 PB     5,69     5,75     5,90 PB     6,14 PB     6,24 PB     
T13 Moukari/HT
1Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0927,13
  27,13     X     X     X     X     21,35     
2Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.0925,02
  21,32     X     25,02     24,44     X     X     
3Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1116,90SB
  16,90 SB     13,86     15,64     16,33     X     16,60     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut