TULOKSET: SM-tiekävelyt, Laitila, 21.5.2022


57 urheilijaa, 57 lajisuoritusta

Miehet
M 20 km kävely/Walk
1Joni HavaJoni Hava (-99)EspTa14.6.991.26.18PB
2Jaakko MäättänenJaakko Määttänen (-99)EspTa3.9.991.26.38PB
Veli-Matti PartanenVeli-Matti Partanen (-91)LappUM28.10.91DQ
M 35 km kävely/Walk
1Aleksi OjalaAleksi Ojala (-92)UrjU9.12.922.31.24PBSE kk MM-raja EM-raja
M22 20 km kävely/Walk
1Jerry JokinenJerry Jokinen (-02)NaantLöy18.3.021.26.51PB 22-v. EM-raja
2Lauri JoukasLauri Joukas (-01)YlänKi2.4.011.34.46 22-v. EM-raja
M19 10 km kävely/Walk
1Sajan IrincheevSajan Irincheev (-04)EspTa10.5.0443.06PB kk19(ka 17.) (22-v. ka 8.) 19-v. MM-raja 19-v. EM-raja
M17 10 km kävely/Walk
1Samuel MarkuSamuel Marku (-05)VahdTui3.7.0557.39PB kk17
2Pekka PeltolaPekka Peltola (-06)EsboIF 25.7.0660.19PB
3Jussi RaudaskoskiJussi Raudaskoski (-06)OulPy28.3.0660.38PB
4Oskari MatilaOskari Matila (-06)KuortKu5.1.0661.17PB
Kasperi KemppainenKasperi Kemppainen (-06)NurmijYU27.12.06DQ
P15 5 km kävely/Walk
1Veikka PorkkaVeikka Porkka (-07)KarhKa17.5.0730.26PB kk17 kk15
2Niilo RaudaskoskiNiilo Raudaskoski (-08)OulPy24.9.0830.35PB kk14
M80 5 km kävely/Walk
Hannu PenttiläHannu Penttilä (-42)VSVetU31.8.42DQ
Martti ValonenMartti Valonen (-40)Spove3.9.40DQ
M75 10 km kävely/Walk
1Heikki LahtinenHeikki Lahtinen (-47)KuntoP23.12.4767.03SB
M70 10 km kävely/Walk
Juha SavinainenJuha Savinainen (-51)KyrVoi16.1.51DQ
Taisto LehtinenTaisto Lehtinen (-52)Spove26.10.52DQ
M65 10 km kävely/Walk
Ilkka VakkuriIlkka Vakkuri (-57)KankU31.10.57DQ
M60 10 km kävely/Walk
1Kari PartanenKari Partanen (-60)MäntylVe6.10.6066.00SB
2Kauko PekkarinenKauko Pekkarinen (-59)OripVe22.1.5968.46SB
Juha JunnikkalaJuha Junnikkala EsboIFDQ
Naiset
N 20 km kävely/Walk
1Enni NurmiEnni Nurmi (-98)EspTa4.7.981.34.56PB kk(ka 3.)
2Tiia KuikkaTiia Kuikka (-94)LappUM30.11.941.38.59SB
3Venla LaihoVenla Laiho (-95)LaitJy12.6.951.40.40PB (ka 15.)
4Elisa NeuvonenElisa Neuvonen (-91)LappUM19.3.911.41.22
N22 20 km kävely/Walk
1Venla-Nora NirkkonenVenla-Nora Nirkkonen (-01)TurWei19.1.011.52.50PB
N19 10 km kävely/Walk
1Heta VeikkolaHeta Veikkola (-03)LapVi23.5.0346.20 19-v. MM-raja
2Ellen SeistoEllen Seisto (-03)EspTa 19.1.0357.04
3Anna-Maj VierikkoAnna-Maj Vierikko (-03)RekRai22.10.0362.50SB
N17 5 km kävely/Walk
1Aliisa KiiskiAliisa Kiiski (-05)KarhKa11.3.0524.33 17-v. EM-raja
2Veera RantalaVeera Rantala (-06)LempKiYU15.9.0629.09PB
3Aino SaarinenAino Saarinen (-05)KalVa4.10.0529.20SB
4Emilia ElläEmilia Ellä (-06)KalVa4.11.0629.25SB
5Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.0630.33PB
6Lotta SaloLotta Salo (-06)TurWei22.4.0632.52PB
7Linda ElläLinda Ellä (-05)KalVa14.1.0533.04PB
8Isabella EdelmanIsabella Edelman (-06)NurmijYU1.2.0635.19SB
T15 5 km kävely/Walk
1Ella RautawaaraElla Rautawaara (-08)EspTa9.12.0823.49PBSE15 SE14 kk17 kk14
2Maija HarjuMaija Harju (-08)JanJa7.9.0829.43PB
3Anni SaarinenAnni Saarinen (-07)KalVa17.2.0730.40PB kk15
4Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0831.48PB
5Stella LehtisaloStella Lehtisalo (-07)TuUL12.3.0733.06PB
N75 5 km kävely/Walk
Hannele KivistöHannele Kivistö (-43)Spove24.8.43DQ
N70 5 km kävely/Walk
1Kirsti PiipariKirsti Piipari (-51)MikkKV6.7.5139.27SB
2Asta SavukoskiAsta Savukoski (-49)KorsKai2.3.4940.11SB
N60 5 km kävely/Walk
1Maijaliisa MertanenMaijaliisa Mertanen (-60)VihdUV7.12.6030.10SB
N55 10 km kävely/Walk
1Tiina StenvallTiina Stenvall (-67)EsboIF5.12.6770.54PB
2Tarja VakkuriTarja Vakkuri (-63)KankU23.11.6372.20SB
N50 10 km kävely/Walk
1Virve ViljolaVirve Viljola (-70)HKV27.1.7062.14SB
2Outi SiimesOuti Siimes (-71)Endurance19.6.7165.17PB
N45 10 km kävely/Walk
1Jonna VoronkoffJonna Voronkoff (-77)VSVetU27.5.7765.49SB
2Anja LammiAnja Lammi (-77)HKV23.9.7777.07SB
N40 10 km kävely/Walk
1Heidi AhvenusHeidi Ahvenus (-79)KaipVi 30.5.7967.03PB
2Jenni LahtinenJenni Lahtinen (-81)KuntoP16.7.8167.28SB
N30 10 km kävely/Walk
1Sanna NeuvonenSanna Neuvonen (-89)LappUM4.4.8984.51SB
Kalevan maljan pisteet
Espoon Tapiot21
Lappeenrannan Urheilu-Miehet12
Urjalan Urheilijat9
Turun Weikot Yleisurheilu8
Kalannin Vankka Uusikaupunki7
Karhulan Katajaiset Kotka7
Lapuan Virkiä7
Naantalin Löyly7
Vahdon Tuisku Rusko7
Laitilan Jyske6
Esbo Idrottsförening5
Lempäälän Kisa Yleisurheilu5
Yläneen Kiri Pöytyä5
Oulun Pyrintö4
Rekolan Raikas Vantaa4
Kuortaneen Kunto3
Vantaan Salamat2
14-15-v. SM-pisteet
Espoon Tapiot7
Karhulan Katajaiset Kotka7
Janakkalan Jana5
Oulun Pyrintö5
Kalannin Vankka Uusikaupunki4
Vantaan Salamat3
Turun Urheiluliitto2

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat