TULOKSET: 15-9-v. pm-maastot, Porvoo, Porvoon keskuskenttä, 3.5.2022


87 urheilijaa, 87 lajisuoritusta

Miehet
P15 4 km maastojuoksu/CC
1Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.0714.55
2Nuutti StarkNuutti Stark (-07)VihdVie 5.6.0716.47
Vilho MeriläinenVilho Meriläinen (-07)HyvsU15.2.07DNF
P14 4 km maastojuoksu/CC
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.0815.30
2Alex AhlgrenAlex Ahlgren (-08)PorvU 16.6.0815.56
3Patrik VasalaPatrik Vasala (-09)LänsiUU17.6.0915.59
4Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.0816.00
P13 2 km maastojuoksu
1Otto JärvinenOtto Järvinen (-09)LänsiUU5.3.097.27
2Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.097.28
3Vilho LaaksonenVilho Laaksonen (-09)HyvsU12.1.098.26
P12 2 km maastojuoksu
1Eetu PekkalaEetu Pekkala (-10)KerU2.7.107.43
2Topias LeinonenTopias Leinonen (-10)NurmijYU10.9.107.45
3Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.108.37
4Oliver LaapasOliver Laapas (-10)NurmijYU2.7.108.41
5Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.108.54
6Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.109.23
P11 2 km maastojuoksu
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.118.12
2Emil PesonenEmil Pesonen (-11)KeskiUYU6.3.118.13
3Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.118.53
4Elias MattilaElias Mattila (-11)PorvU 24.3.119.10
P10 1 km maastojuoksu
1Otso MuittariOtso Muittari (-12)VihdVie1.5.123.50
2Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.123.55
3Vili MäenpääVili Mäenpää (-12)MäntsU20.11.123.57
4Patric ElovaaraPatric Elovaara (-12)RiihimKi11.6.124.08
5Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.124.15
6Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.124.16
7Alvar AjankoAlvar Ajanko (-12)PorvU 22.3.124.20
8Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.124.33
9Niklas PettinenNiklas Pettinen (-12)PorvU 4.11.124.39
10Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.124.41
11Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.124.47
12Eemeli HanttuEemeli Hanttu -4.55
P9 1 km maastojuoksu
1Matias NyholmMatias Nyholm (-13)KerU3.1.134.01
2Severi SelveniusSeveri Selvenius (-13)NurmijYU29.5.134.17
3Iivo MoisanderIivo Moisander (-14)HyvsU20.3.144.24
4Eetu PallaspuroEetu Pallaspuro (-13)NurmijYU4.6.134.27
5Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.134.29
6Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.134.30
7Topias TuomistoTopias Tuomisto (-13)NummKip25.3.134.38
8Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.154.47
9Roope KorhonenRoope Korhonen (-15)NurmijYU14.7.155.17
Naiset
T15 4 km maastojuoksu/CC
1Pihla Jaakola-SiimesPihla Jaakola-Siimes (-07)NurmijYU18.8.0716.48
2Pinja LindstedtPinja Lindstedt (-07)PorvU17.7.0716.51
3Aino JokkalaAino Jokkala (-07)PorvU23.1.0717.36
4Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.0718.26
5Alisa KiiskiAlisa Kiiski (-07)PorvU13.2.0718.31
T14 4 km maastojuoksu/CC
1Kia SairanenKia Sairanen (-08)RiihimKi10.9.0816.08
2Siiri KotamäkiSiiri Kotamäki (-08)KerU5.4.0816.53
3Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.0816.59
4Martta SaloMartta Salo (-08)LänsiUU26.7.0818.11
T13 2 km maastojuoksu
1Katja HannénKatja Hannén (-09)PorvU4.8.097.26
2Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.098.23
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.099.49
T12 2 km maastojuoksu
1Kaisla RouvilaKaisla Rouvila (-10)PorvU 26.6.108.43
2Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.109.17
3Kajsa SillmanKajsa Sillman (-10)PorvU3.1.109.20
4Amanda AhlgrenAmanda Ahlgren (-10)PorvU 22.1.109.29
5Nella PursiainenNella Pursiainen (-10)NurmijYU2.6.109.33
6Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.1010.14
T11 2 km maastojuoksu
1Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.118.56
2Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.118.58
3Keira MaaniittuKeira Maaniittu (-11)JanJa27.11.119.11
4Saana KouvaSaana Kouva (-11)LänsiUU23.2.119.39
5Lilian KuismanenLilian Kuismanen (-11)PorvU 20.4.119.40
6Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.119.50
7Sofia VesterinenSofia Vesterinen (-11)NurmijYU15.6.1110.36
8Milla PursiainenMilla Pursiainen (-11)NurmijYU7.10.1111.15
T10 1 km maastojuoksu
1Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.124.08
2Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.124.09
3Pinja PaajalaPinja Paajala (-12)VihdVie6.12.124.26
4Lumi VilhunenLumi Vilhunen (-12)HausjU18.12.124.27
5Saana MuittariSaana Muittari (-12)VihdVie1.5.124.31
6Tuuli VilhunenTuuli Vilhunen (-12)HausjU18.12.124.42
7Aliisa KemppainenAliisa Kemppainen (-12)NurmijYU30.8.124.45
8Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.124.48
9Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.124.50
T9 1 km maastojuoksu
1Sanni LeppäläSanni Leppälä (-13)HausjU31.1.134.17
2Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.134.19
3Liisa MyyräLiisa Myyrä (-13)PorvU 3.8.134.25
4Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.134.30
5Nala LasseniusNala Lassenius (-13)PorvU 25.9.134.38
6Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.134.43
7Astrid AjankoAstrid Ajanko (-14)PorvU 21.3.145.02
8Taimi PokkinenTaimi Pokkinen (-15)HausjU8.1.155.15
9Edith MattilaEdith Mattila (-15)PorvU29.10.155.24
10Isla PadatsuIsla Padatsu (-15)PorvU14.3.155.26
Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.13DNF

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja