TULOKSET: SM-hallikilpailut, Kuopio, Kuopiohalli, 19.–20.2.2022


311 urheilijaa, 554 lajisuoritusta


Kultainen juoksija: JyväskKU 94, TampPy 52, HIFK 38, HKV 34, EspTa 32, LahdA 31, JoensKa ka TuUL 25, OulPy 21, EsboIF 19, SaarijPu, Vasa IS ja ImU 14

Miehet
M 60 m
19.2.
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,73
2Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.00 6,75SB
3William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,78PB (22-v. ka 24.)
4Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,79
5Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,81
6Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,82
Välierät 19.2.
1. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.00 6,78SB
2Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,81
3Daniel KeaneDaniel Keane (-03)LahdA27.4.03 6,96
4Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.96 7,00
5Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.03 7,01
6Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,08
2. erä
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,78
2Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,83
3Eetu RantalaEetu Rantala (-93)OulPy5.6.93 6,89SB
4Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.97 6,91=SB
5Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 6,93PB
3. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,72
2William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,83
3Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.02 6,89SB
4Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,91
5Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 6,97PB
6Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)JoensKa8.2.99 7,09
Alkuerät 19.2.
1. erä
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,98
2Eetu RantalaEetu Rantala (-93)OulPy5.6.93 7,00
3Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,04
4Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 7,06
5Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 7,14
2. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.00 6,82SB
2William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,85
3Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.03 7,02
4Tuukka HuuskolaTuukka Huuskola (-98)ViipU24.5.98 7,07
5Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,17
6Pavel MäkinenPavel Mäkinen (-00)HIFK13.4.00 7,24
3. erä
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,85
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,94
3Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.96 6,99
4Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,02
5Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.00 7,15
4. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,77
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.97 6,99
3Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.02 6,99
4Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,05PB
5Viljami ParpalaViljami Parpala (-96)SeinäjsU10.6.96 7,12
5. erä
1Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,90
2Daniel KeaneDaniel Keane (-03)LahdA27.4.03 6,96
3Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)JoensKa8.2.99 6,99
4Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)JanJa18.2.94 7,10
5Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.93 7,22
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,01SB kk
2Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,35PB
3Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,44SB
4Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,77
5Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.0022,12
Alkuerät 20.2.
1. erä
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0321,98
2Max TallqvistMax Tallqvist (-01)BorgåAk16.6.0122,56
2. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,56SB kk
2Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.0021,97PB (ka 85.) (22-v. ka 51.)
3Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.0322,15
3. erä
1Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.0022,43SB
2Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9423,00PB
Sampo KiviharjuSampo Kiviharju (-84)HämeenlTa15.11.84DNS
4. erä
1Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,42PB kk
2Eeli PurolaEeli Purola (-00)OulPy19.5.0022,29PB
3Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0422,86
5. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,07SB kk
2Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9922,52PB
3Miki LaaksoMiki Laakso (-03)HKV9.10.0322,57PB
6. erä
1Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,48SB
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0522,06PB kk17(17-v. ka 3.)
3Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0422,29PB
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
19.2.
1. erä
1   (11)Simo LaineSimo Laine (-03)HIFK29.10.03 50,02PB
2   (12)Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.98 50,07PB
3   (15)Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 50,91
2. erä
1   (6)Peetu ToivonenPeetu Toivonen (-02)TuUL27.4.02 48,87PB (ka 70.) (22-v. ka 33.)
2   (9)Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)KuopRei12.8.96 49,51SB
3   (14)Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.97 50,26SB
3. erä
1   (7)Max TallqvistMax Tallqvist (-01)BorgåAk16.6.01 49,20PB (22-v. ka 54.)
2   (8)Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.99 49,47
3   (10)Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 49,85PB
4   (13)Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 50,21
Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.94 DNS
4. erä
1   (1)Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.95 47,18PB kk(ka 2.)
2   (2)Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 47,63PB
3   (3)Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.00 47,82PB (22-v. ka 6.)
4   (4)Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 47,93PB
5   (5)Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 48,78
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.49,74PB kk
2Niko ViljolaNiko Viljola (-00)HKV6.9.001.49,98PB (ka 18.) (22-v. ka 5.)
3Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.021.51,53PB (ka 45.) (22-v. ka 18.)
4Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.951.53,15PB (ka 91.)
5Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.53,75PB
6Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.051.53,88PBSE17 kk19 kk17(19-v. ka 16.) (17-v. ka 2.)
7Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.001.54,00PB
8Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.54,46SB
9Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.55,15SB
10Lassi KuvaLassi Kuva (-00)LahdA4.4.001.55,38PB
11Julius UutelaJulius Uutela (-97)HKV8.11.971.55,57SB
12Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.55,61PB
13Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.021.56,90
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
19.2.
1Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.95 3.46,17PB kk(ka 13.)
2Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 3.47,59PB (ka 19.)
3Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 3.48,94PB (ka 28.)
4Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.02 3.49,24PB (ka 32.) (22-v. ka 10.)
5Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 3.50,90SB
6Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 3.52,32PB (ka 61.)
7Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 3.54,92PB
8Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.56,09
9Antton LauntoAntton Launto (-90)SauvU10.9.90 3.57,19SB
10Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 3.59,28
11Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 3.59,77SB
12Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 4.03,33SB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Topi RaitanenTopi Raitanen (-96)HKV7.2.96 7.57,46PB kk(ka 3.)
2Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 8.00,57PB (ka 5.) (22-v. ka 3.)
3Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 8.03,30PB (ka 15.)
4Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 8.06,95PB (ka 26.) (22-v. ka 5.)
5Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 8.12,86PB
6Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 8.16,73PB (ka 72.)
7Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.90 8.16,93PB (ka 75.)
8Ali AbdulrahmanAli Abdulrahman (-96)TuUL14.11.96 8.31,95PB
9Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 8.32,35SB
10Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)KarhKa28.8.01 8.32,76PB
11Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 8.37,68PB
12Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 8.42,12
M 60 m aidat/hurdles
20.2.
1Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,74PB (ka 10.)
2Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,75
3Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.99 8,08
4Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 8,25
5Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,34
Alkuerät 20.2.
1. erä
1Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,81SB
2Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.99 8,15
3Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.02 8,39
4Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,46
2. erä
1Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,80
2Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 8,23
3Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,28PB (22-v. ka 88.)
4Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,37PB kk19(19-v. ka 42.)
M 300 m aidat/hurdles
20.2.
1. erä
1   (5)Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.9738,65PB
2   (6)Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9840,93SB
3   (7)Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0241,07
2. erä
1   (1)Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9836,37
2   (2)Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0437,64PB kk19(19-v. ka 8.)
3   (3)Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.9838,17PB (ka 53.)
4   (4)Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0338,23
Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.99DNF
M Korkeus/HJ
19.2.
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,12
 2,00/1    2,03/1    2,06/1    2,09/2    2,12/1    2,23/XXX     
2Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,09
 2,00/1    2,03/1    2,06/1    2,09/2    2,12/X-    2,14/XX     
3Jesse HuttunenJesse Huttunen (-94)SavitU8.6.942,00
 1,94/1    1,97/2    2,00/1    2,03/XXX     
4Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.052,00=PB =kk17
 1,94/1    1,97/1    2,00/2 =kk17 =PB    2,03/XXX     
Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.04NH
 1,94/XXX     
Richard ÖstmanRichard Östman (-92)IFVOM15.1.92NH
 2,00/X-    2,03/XX     
M Seiväs/PV
20.2.
1Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,50SB
 5,05/1    5,14/1    5,29/X-    5,36/2 SB    5,50/3 SB    5,60/XXX     
2Mikko PaavolaMikko Paavola (-98)AlajA16.1.985,29
 5,29/1    5,43/XXX     
3Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,29 19-v. MM-raja
 5,14/2    5,29/1    5,43/XXX     
4Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.025,22PB (ka 48.) (22-v. ka 31.)
 4,70/2    4,85/1    4,95/1    5,05/1    5,14/2    5,22/1 PB    5,29/XXX     
5Johan-Antti KivilahtiJohan-Antti Kivilahti (-98)KuortKu8.2.985,14
 4,95/1    5,14/1    5,29/XXX     
6Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,85=SB
 4,70/2    4,85/2 =SB    4,95/XXX     
M Pituus/LJ
20.2.
1Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,36 
  7,20     X     X     7,36     X     7,08     
2Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.967,35 PB (ka 80.)
  X     X     7,21 PB     7,35 PB     7,33     7,33     
3Julius ToivolaJulius Toivola (-98)JyväskKU21.10.987,17 PB
  7,01     7,10     X     6,95     7,05     7,17 PB     
4Karim EchahidKarim Echahid (-01)LahdA23.5.017,17 
  7,04     X     X     X     X     7,17     
5Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.997,12 
  6,97     7,12     X     X     7,03     X     
6Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.927,03 =SB
  6,73     X     X     X     6,99     7,03 =SB     
7Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,86 SB
  6,25 SB     X     X     4,82     6,70 SB     6,86 SB     
8Eetu JokelaEetu Jokela (-03)AlavVi20.2.036,83 PB
  X     6,83 PB     X     X     6,67     X     
M Kolmiloikka/TJ
19.2.
1Topias KoukkulaTopias Koukkula (-96)TuUL17.4.9615,75 
  15,48     X     X     15,43     14,78     15,75     
2Aaro DavidilaAaro Davidila (-00)LapLu12.3.0015,70 
  X     X     15,50     15,61     15,70     X     
3Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9915,39 SB
  15,39 SB     15,16     14,79     X     X     15,27     
4Aapo KarvinenAapo Karvinen (-01)VammsVoi5.12.0114,95 
  X     14,95     X     X     13,96     X     
5Antti TieksoAntti Tiekso (-99)TurWei26.6.9914,78 
  X     14,38     14,65     14,71     14,78     X     
6Ilpo KantanenIlpo Kantanen (-92)KuopRei5.1.9214,53 SB
  14,33 SB     X     14,20     X     14,53 SB     X     
7Daniel OfosuDaniel Ofosu (-97)TurWei12.7.9714,39 SB
  X     X     14,39 SB     X     X     13,97     
8Antti InkinenAntti Inkinen (-87)LappUM20.4.8714,36 
  14,30     14,36     14,19     X     X     14,32     
9Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.0314,22 
  13,90     X     14,22     
10Oliver KärkiOliver Kärki (-01)VaasVa4.10.0114,21 
  X     X     14,21     
11Simeon VorselmanSimeon Vorselman (-04)HKV1.4.0413,81 
  X     X     13,81     
12Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.0413,74 
  13,67     X     13,74     
M Kuula/SP
20.2.
1Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0017,88
  17,88     X     X     X     X     X     
2Nico OksanenNico Oksanen (-94)TuUL27.7.9416,98
  16,69     16,50     X     X     16,98     X     
3Panu TirkkonenPanu Tirkkonen (-97)KeitKu25.2.9716,80
  X     X     16,20     16,80     16,78     X     
4Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,55
  16,10     X     X     16,55     X     X     
M Seitsenottelu
20.2.
1Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.005462PB kk(ka 24.) (22-v. ka 11.)
 7.16 7.13 12.43 1.94 8.59 4.72 2:52.02 
2Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.935393SB
 7.23 6.98 13.15 1.88 8.40 4.52 2:50.56 
3Petri IhanderPetri Ihander (-96)KeskiUYU4.9.965274SB
 7.07 6.90 12.81 1.76 8.54 4.62 2:53.45 
4Petri LemmetyinenPetri Lemmetyinen (-89)KU-5831.1.894833SB
 7.41 6.33 11.95 1.76 8.49 4.42 3:02.80 
5Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.044768PB (22-v. ka 100.) (19-v. ka 11.)
 7.34 6.48 10.71 1.85 8.69 3.62 2:48.42 
6Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.994607SB
 7.28 6.73 12.90 1.91 8.56 NH 2:42.82 
7Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.994590SB
 7.61 6.24 11.00 1.70 8.71 4.22 2:57.09 
Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.02DNF
 7.33 6.94 12.82 1.91 8.50 4.02 DNF 
M 5000 m kävely/Walk
19.2.
1Joni HavaJoni Hava (-99)EspTa14.6.9919.29,98otPB (ka 5.)
2Sajan IrincheevSajan Irincheev (-04)EspTa10.5.0420.23,34otPB kk19(ka 17.) (22-v. ka 6.) (19-v. ka 2.)
3Jaakko MäättänenJaakko Määttänen (-99)EspTa3.9.9921.20,54ot
4Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0321.33,41otPB (19-v. ka 11.)
M 4x337 m
20.2.
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.40,09
 Konsta Alatupa 99, Ilari Manninen 97, Santeri Kuusiniemi 98, Viljami Kaasalainen 95 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.40,60
 Pekka Sinkkonen 98, Simo Laine 03, Anton Tallbacka 99, Evgeny Alexandrov 95 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.42,32
 Miki Laakso 03, Julius Uutela 97, Niko Viljola 00, Elias Jrad 00 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.42,80
 Aku Kulju 04, Joonas Tikkanen 03, Lassi Nalkki 05, Joonas Lapinkero 04 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.44,00
 Jaakko Linnus 03, Kalle Raitala 94, Konsta Uuttera 05, Jere Haapalainen 04 
Naiset
N 60 m
19.2.
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,26SB kk MM-halliraja
2Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,40SB
3Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,46
4Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 7,51PB kk19 kk17(ka 50.) (22-v. ka 31.) (19-v. ka 16.) (17-v. ka 3.)
5Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,60
Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 DQ
Välierät 19.2.
1. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,43SB
2Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 7,57PB
3Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,57
4Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.98 7,60PB
5Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,63
2. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,47
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,56
3Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.03 7,61=PB
4Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,63=SB
5Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.02 7,67
6Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.98 7,72
3. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,51
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 7,56SB
3Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,62
4Sara FrancisSara Francis (-00)JyväskKU22.11.00 7,64
5Aada-Olivia OksanenAada-Olivia Oksanen (-06)NoormNo10.4.06 7,66
6Karoliina KujanpääKaroliina Kujanpää (-00)ValkHa13.7.00 7,72
Alkuerät 19.2.
1. erä
1Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,62
2Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.98 7,63
3Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.98 7,69
4Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.98 7,80SB
5Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,90
2. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,54
2Sara FrancisSara Francis (-00)JyväskKU22.11.00 7,62SB
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,62
4Aada-Olivia OksanenAada-Olivia Oksanen (-06)NoormNo10.4.06 7,66
5Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 7,76PB
3. erä
1Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.02 7,60
2Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.03 7,61PB (ka 97.) (22-v. ka 68.)
3Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.98 7,75PB
4Annika MäenpääAnnika Mäenpää (-92)NoormNo11.4.92 7,76
5Liina TervoLiina Tervo (-04)HIFK10.4.04 8,07SB
Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.04 DQ
4. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,47SB
2Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,62
3Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.92 7,80
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 7,84SB
5Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.99 7,97
6Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.93 8,02
5. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 7,59SB
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,63SB
3Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,64
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,81
5Minea FogelholmMinea Fogelholm (-04)EspTa12.9.04 7,88SB
6Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 8,05SB
6. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,51
2Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 7,55PB kk19 kk17
3Karoliina KujanpääKaroliina Kujanpää (-00)ValkHa13.7.00 7,69
4Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 7,83
5Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 7,83
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,70PB kk(ka 6.)
2Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9523,74PB (ka 7.)
3Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9423,86=PB
4Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.9924,09
5Aada-Olivia OksanenAada-Olivia Oksanen (-06)NoormNo10.4.0624,89
Alkuerät 20.2.
1. erä
1Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0124,69PB
2Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.0525,05PB (22-v. ka 78.) (17-v. ka 13.)
3Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9927,17
2. erä
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9824,11SB kk
2Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,83SB
3Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.9825,41PB
3. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9424,12SB
2Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9825,33PB
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0025,63
4. erä
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0324,72SB
2Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9825,05PB
3Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)JoensKa19.12.0125,57PB
5. erä
1Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.9924,07PB kk(ka 22.)
2Aada-Olivia OksanenAada-Olivia Oksanen (-06)NoormNo10.4.0624,38PBpe19 pe17 kk19 kk17(ka 33.) (22-v. ka 19.) (19-v. ka 7.) (17-v. ka 3.) (16-v. ka 2.)
3Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.9824,98PB (ka 95.)
6. erä
1Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.9125,10SB
2Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0125,15PB (22-v. ka 96.)
7. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,11SB
2Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9925,03PB
3Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0625,41PB
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
19.2.
1. erä
1   (8)Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 56,35PB kk19 kk17(17-v. ka 5.) (16-v. ka 2.)
2   (12)Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 57,83PB (22-v. ka 95.) (17-v. ka 16.)
3   (13)Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.01 57,92PB
4   (14)Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 58,96PB
5   (15)Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 60,26
2. erä
1   (5)Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.05 54,14PB kk19 kk17(ka 9.) (22-v. ka 3.) (19-v. ka 2.) (17-v. ka 2.)
2   (7)Eveliina MäättänenEveliina Määttänen (-95)EspTa1.9.95 55,24PB (ka 27.)
3   (9)Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.06 56,49PB (ka 59.) (22-v. ka 38.) (19-v. ka 21.) (17-v. ka 7.) (16-v. ka 3.)
4   (10)Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.99 56,66PB
5   (11)Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 57,12SB
3. erä
1   (1)Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 53,20PB kk
2   (2)Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 53,28PB (ka 3.)
3   (3)Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 53,29PB (ka 4.)
4   (4)Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.00 53,30PB (ka 5.)
5   (6)Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.91 54,86PB (ka 17.)
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Eveliina MäättänenEveliina Määttänen (-95)EspTa1.9.952.06,01PB kk(ka 11.)
2Viola WestlingViola Westling (-99)TuUL27.11.992.07,17PB (ka 17.)
3Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.08,83PB (ka 29.)
4Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.932.10,94SB
5Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.11,27SB
6Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.12,71
7Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.052.13,87PB kk19 kk17(ka 100.) (22-v. ka 67.) (17-v. ka 22.)
8Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.14,15SB
9Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.002.14,51SB
10Lotta MäkinenLotta Mäkinen (-01)JyväskKU9.4.012.15,61
11Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.982.16,77PB
12Sini KarjalainenSini Karjalainen (-04)IisVi4.4.042.20,45PB
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
19.2.
1Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.03 4.25,75SB kk kk19
2Kaisa KankaanrantaKaisa Kankaanranta (-90)PyhtY9.5.90 4.27,87SB
3Sofie LövdahlSofie Lövdahl (-93)VasaIS16.5.93 4.33,48PB (ka 67.)
4Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93 4.34,29PB (ka 73.)
5Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.97 4.37,13SB
6Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)LahdA9.10.93 4.40,39SB
7Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.00 4.44,32SB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
20.2.
1Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.03 9.14,06PB kk kk19(19-v. ka 2.)
2Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 9.14,13PB (22-v. ka 6.)
3Laura ManninenLaura Manninen (-73)KU-5818.4.73 9.42,40PB (ka 51.)
4Taru PalsaTaru Palsa (-88)HKV10.10.88 9.47,53PB
5Sofie LövdahlSofie Lövdahl (-93)VasaIS16.5.93 9.48,40PB (ka 71.)
6Johanna PeiponenJohanna Peiponen (-90)RovanLa18.12.90 9.51,10SB
7Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.94 9.52,16PB (ka 86.)
8Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.83 9.52,83PB (ka 88.)
9Lotta-Maria MaineLotta-Maria Maine (-02)TuUL12.5.02 9.54,10PB (ka 92.) (22-v. ka 44.)
10Nelli ViskariNelli Viskari (-04)LappUM22.10.04 9.55,46PB (ka 95.) (22-v. ka 45.) (19-v. ka 24.)
11Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)KuopRei23.1.93 9.56,61PB (ka 99.)
12Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.9210.03,19SB
13Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.9610.04,75PB
14Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.9710.05,49SB
15Emilia SiltanenEmilia Siltanen (-83)JyväskKU19.3.8310.10,41PB
16Johanna RinteeläJohanna Rinteelä (-88)TuUL3.3.8810.11,78PB
17Cecilia ÖsterbladCecilia Österblad (-00)VasaIS28.2.0010.12,82PB
18Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.9410.18,11SB
N 60 m aidat/hurdles
20.2.
1Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.03 8,38PB (19-v. ka 8.)
2Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,57
3Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,58
4Lotta VentoLotta Vento (-97)TuUL22.5.97 8,58
Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 DQ
Alkuerät 20.2.
1. erä
1Lotta VentoLotta Vento (-97)TuUL22.5.97 8,56=SB
2Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,77
3Heidi ParikkaHeidi Parikka (-98)HKV1.10.98 8,85PB
4Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.03 8,94PB
5Frida HämäläinenFrida Hämäläinen (-00)TampPy12.10.00 8,96
2. erä
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,53PB (17-v. ka 6.)
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.03 8,54
3Minea FogelholmMinea Fogelholm (-04)EspTa12.9.04 8,79PB
4Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.02 8,82PB
5Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.98 8,85
3. erä
1Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,46
2Liina TervoLiina Tervo (-04)HIFK10.4.04 8,60PB
3Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.99 8,69SB
4Olivia Ben KhalifaOlivia Ben Khalifa (-00)TampPy5.4.00 8,79SB
5Stiina KokkonenStiina Kokkonen (-02)TampU18.4.02 8,93SB
4. erä
1Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,67
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,74
3Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.92 8,85=PB
4Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 9,05
5. erä
1Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,60
2Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.03 8,69
3Janette RinneJanette Rinne (-96)HKV20.9.96 8,86
4Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 9,21
5Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 9,48
N 300 m aidat/hurdles
20.2.
1. erä
1   (6)Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.9942,00PB (ka 20.)
2   (10)Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.0144,90SB
3   (12)Anni KorhonenAnni Korhonen (-83)LahdA4.7.8346,72SB
4   (14)Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0148,35
2. erä
1   (1)Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.0540,57PBSE SE22 SE19 SE17 kk kk19 kk17(ka 3.) (22-v. ka 2.)
2   (8)Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0444,11PB (19-v. ka 54.)
3   (9)Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0344,33PB (19-v. ka 57.)
4   (11)Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.0545,03PB (19-v. ka 86.)
5   (13)Rosa SalonenRosa Salonen (-02)KU-5820.8.0247,94
3. erä
1   (2)Laura LoponenLaura Loponen (-04)OulPy12.4.0441,02PB kk19(ka 7.) (22-v. ka 5.) (19-v. ka 2.)
2   (3)Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.0341,02PB (ka 7.) (22-v. ka 5.) (19-v. ka 2.)
3   (4)Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9741,57SB
4   (5)Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.0641,76PB
5   (7)Frida HämäläinenFrida Hämäläinen (-00)TampPy12.10.0042,72
N Korkeus/HJ
20.2.
1Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,90PB =kk(ka 3.)
 1,72/1    1,76/1    1,79/1    1,82/1    1,84/1    1,86/X-    1,88/1 PB    1,90/1 =kk PB    1,92/XXX     
2Heta TuuriHeta Tuuri (-95)LahdA14.1.951,88PB
 1,72/1    1,76/1    1,79/1    1,82/2    1,86/1 PB    1,88/1 PB    1,90/X-    1,92/XX     
3Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,88
 1,79/1    1,84/1    1,88/3    1,92/XXX     
4Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,79
 1,68/1    1,72/1    1,76/1    1,79/1    1,82/XXX     
5Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,79SB
 1,68/1    1,72/1    1,76/2 SB    1,79/2 SB    1,82/XXX     
6Viivi KanervaViivi Kanerva (-93)TuUL27.4.931,72
 1,68/1    1,72/1    1,76/XXX     
7Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,72PB =kk19
 1,68/1    1,72/3 =kk19 PB    1,76/XXX     
N Seiväs/PV
19.2.
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,18
 4,01/1    4,10/---    4,18/1    4,26/XXX     
2Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,18PB (ka 9.)
 3,92/2    4,10/1    4,18/1 PB    4,26/XXX     
3Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,10 19-v. MM-raja
 3,92/1    4,01/1    4,10/3    4,18/XXX     
4Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,92PB
 3,72/2    3,82/1    3,92/1 PB    4,01/XXX     
5Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,82PB (ka 36.) (22-v. ka 32.) (19-v. ka 24.)
 3,52/2    3,62/1    3,72/3    3,82/1 PB    3,92/XXX     
6Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,82PB (16-v. ka 8.) EYOF-raja 17-v. EM-raja
 3,42/1    3,52/1    3,62/1    3,72/1    3,82/2 PB    3,92/XXX     
7Minttu KoskiahoMinttu Koskiaho (-01)KarijTa5.11.013,72
 3,52/1    3,62/1    3,72/1    3,82/XXX     
8Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,72PB (19-v. ka 33.)
 3,42/2    3,52/1    3,62/2    3,72/1 PB    3,82/XXX     
9Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,62=PB
 3,42/2    3,52/1 SB    3,62/3 =PB    3,72/XXX     
10Kiia PerkausKiia Perkaus (-03)PohjKoi18.6.033,42
 3,42/1    3,52/XXX     
Sofie WesterlundSofie Westerlund (-00)VasaIS15.10.00NH
 3,42/XXX     
N Pituus/LJ
19.2.
1Emma PullolaEmma Pullola (-96)VaasVa18.12.966,13 PB (ka 45.)
  5,97 SB     6,01 SB     6,13 PB     6,01     X     5,97     
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.036,07 
  5,83     5,77     5,74     6,07     5,57     6,03     
3Sini SanaslahtiSini Sanaslahti (-95)KaipVi14.10.955,94 SB
  5,79 SB     X     5,83 SB     5,91 SB     5,94 SB     5,86     
4Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.025,92 
  5,52     X     5,78     5,92     5,78     5,74     
5Oona NieminenOona Nieminen (-00)JyväskKU2.8.005,91 SB
  5,80     X     5,76     5,81 =SB     X     5,91 SB     
6Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.935,78 SB
  X     5,74 =SB     5,65     5,78 SB     X     X     
7Henriikka AaltonenHenriikka Aaltonen (-99)VaasVa12.12.995,70 SB
  5,70 SB     5,58     5,30     X     P     P     
8Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.965,62 
  X     5,62     X     5,57     X     X     
9Roosa MähönenRoosa Mähönen (-00)JyväskKU13.7.005,58 
  5,45     5,58     X     
10Pinja PikkupeuraPinja Pikkupeura (-97)HIFK17.7.975,57 
  5,40     5,57     5,25     
11Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.985,54 
  X     5,52     5,54     
12Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.035,48 
  5,48     X     X     
Kristiina VuorvirtaKristiina Vuorvirta (-94)EspTa28.3.94NM 
  X     X     X     
N Kolmiloikka/TJ
20.2.
1Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.9614,16 SB kk
  13,85 kk SB     X     X     14,16 kk SB     X     X     
2Kristiina MäkeläKristiina Mäkelä (-92)OrimJy20.11.9213,75 SB
  13,75 SB     X     X     13,71     X     X     
3Sini SanaslahtiSini Sanaslahti (-95)KaipVi14.10.9512,80 
  12,61     12,80     X     X     X     X     
4Ilona RuoholaIlona Ruohola (-03)TuUL14.4.0312,76 PB kk19(19-v. ka 13.)
  12,15     12,39     X     12,59 kk19 PB     12,44     12,76 kk19 PB     
5Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,74 SB
  X     12,61 SB     12,59     12,47     12,62 SB     12,74 SB     
6Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9812,73 PB
  12,66 PB     X     X     12,30     12,73 PB     12,66     
7Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9312,67 
  X     X     12,51     12,67     12,65     X     
8Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.9512,66 PB (ka 49.)
  12,22 =PB     12,66 PB     12,36     11,89     11,92     X     
9Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0012,26 
  X     12,26     X     
10Laura KoivistoLaura Koivisto (-01)JyväskKU4.2.0112,19 
  11,90     12,19     12,04     
11Suvi EerikäinenSuvi Eerikäinen (-97)JyväskKU13.5.9712,09 
  X     12,09     X     
12Roosa MähönenRoosa Mähönen (-00)JyväskKU13.7.0012,08 
  X     12,08     X     
13Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.0311,81 SB
  11,55     11,60     11,81 SB     
14Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0211,66 
  X     11,66     X     
15Tilda LipastiTilda Lipasti (-98)HIFK13.2.9811,26 SB
  X     11,26 SB     X     
N Kuula/SP
19.2.
1Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9417,05
  16,27     16,27     16,83     17,05     16,79     16,76     
2Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.9717,04PB
  15,12     16,04     16,51 SB     16,28     X     17,04 PB     
3Emilia KangasEmilia Kangas (-01)SeinäjsU10.8.0115,19
  14,98     15,08     X     15,19     15,18     X     
4Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9515,14PB (ka 24.)
  14,45     14,72 SB     X     X     15,14 PB     X     
5Gita ReinholmGita Reinholm (-03)KarhKa22.6.0313,27
  12,33     X     13,14     X     12,85     13,27     
6Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)JyväskKU2.2.0212,16
  X     11,53     X     11,90     12,09     12,16     
Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.00NM
  X     X     X     X     X     X     
N 3000 m kävely/Walk
19.2.
1Anniina KivimäkiAnniina Kivimäki (-99)LapVi3.3.9913.06,13otSB kk
2Enni NurmiEnni Nurmi (-98)EspTa4.7.9813.10,90otSB
3Elisa NeuvonenElisa Neuvonen (-91)LappUM19.3.9113.22,09otPB (ka 11.)
4Venla LaihoVenla Laiho (-95)LaitJy12.6.9513.46,02ot
5Elina HeikkinenElina Heikkinen (-97)OulPy22.3.9714.11,33ot
6Aliisa KiiskiAliisa Kiiski (-05)KarhKa11.3.0514.14,86otPB kk19 kk17
7Ellen SeistoEllen Seisto (-03)EspTa 19.1.0314.42,30otSB
8Venla-Nora NirkkonenVenla-Nora Nirkkonen (-01)TurWei19.1.0114.44,07otPB
9Maria AntolaMaria Antola (-02)LaitJy13.6.0214.58,15otPB
N Viisiottelu
20.2.
1Hertta HeikkinenHertta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.944092SB
 8.54 1.63 11.90 5.81 2:16.86 
2Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.023961PB
 8.90 1.81 10.69 5.82 2:31.89 
3Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.973935SB
 8.79 1.54 12.89 5.60 2:16.94 
4Amanda LiljendalAmanda Liljendal (-98)BorgåAk31.3.983709SB
 8.92 1.60 12.40 5.56 2:34.23 
5Mimosa WirkkalaMimosa Wirkkala (-00)ToholU7.6.003642PB (ka 79.) (22-v. ka 67.)
 8.99 1.66 11.52 5.40 2:35.65 
6Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.003527SB
 9.23 1.60 12.01 5.17 2:32.58 
7Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.033516PB kk19
 8.74 1.57 11.32 5.16 2:35.04 
8Maria HuntingtonMaria Huntington (-97)TampPy13.3.973429
 8.22 1.81 11.49 NM 2:26.94 
9Helmi TarkiainenHelmi Tarkiainen (-04)TampPy4.2.043097PB
 9.55 1.45 10.71 4.90 2:35.55 
N 4x337 m
20.2.
1. erä
1   (4)Joensuun KatajaJoensuun Kataja JoensKa3.09,35
 Veera Häkkinen 03, Kiia Paanila 01, Reetta Ryynänen 04, Silja Kempas 99 
2   (5)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.14,16
 Siiri Rainio 00, Pinja Heinonen 01, Nora-Julia Isoluoma 99, Lotta Mäkinen 01 
3   (6)Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy3.14,78
 Alisa Niemi 05, Taru Väisänen 99, Bettina Siltala 05, Sandra-Sofia Nieminen 00 
2. erä
1   (1)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.00,08
 Anniina Kortetmaa 95, Heidi Salminen 03, Heini Ikonen 99, Aino Pulkkinen 98 
2   (2)HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK3.05,15
 Elmiina Siikala 06, Liina Tervo 04, Mila Heikkonen 06, Teresa Perttilä 05 
3   (3)Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa3.05,42
 Anna Pursiainen 03, Minea Fogelholm 04, Julia Ihantola 03, Eveliina Määttänen 95 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut