TULOKSET: Nuorten SM-moniottelut, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 21.–22.8.2021


74 urheilijaa, 642 lajisuoritusta


M22 sarjassa ei osanottajia

Miehet
M19 Kymmenottelu
22.8.
1Eemil PorvariEemil Porvari (-03)HartVoi2.2.036711PB (19-v. ka 65.)
 11.54/1.7 6.57/0.4 12.07 1.91 51.22 15.39/1.1 33.97 3.34 63.50 4:56.02 
2Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.036547PB
 11.67/1.7 6.57/-0.2 11.75 1.79 52.96 15.96/1.1 41.54 4.04 50.23 4:58.04 
3Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.036183PB
 11.37/1.7 5.69/-0.4 13.30 1.73 52.76 15.23/1.1 38.49 3.14 46.63 5:01.81 
4Juuso ErkkiläJuuso Erkkilä (-02)LohtVei9.11.025327
 12.37/1.7 6.01/0.6 11.16 1.79 59.58 16.80/1.1 35.68 3.94 35.56 5:39.48 
Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03DNF
 11.37/1.7 6.51/-0.2 10.62 1.76 53.65 14.80/1.1 25.81 2.84  
M17 Kymmenottelu
22.8.
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.046931PB kk17(17-v. ka 22.)
 11.29/1.6 6.71/0.6 12.53 1.88 51.48 14.46w/2.3 38.43 3.44 45.99 4:27.66 
2Tomas JärvinenTomas Järvinen (-05)HKV21.10.056771PB (16-v. ka 7.) 17-v. EM-raja
 11.39/1.8 6.62w/2.1 12.86 1.73 52.25 14.68w/2.3 36.92 4.14 50.20 4:55.01 
2Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.046771PB (17-v. ka 37.)
 11.59/1.6 5.99/1.2 13.87 1.85 52.85 14.37w/2.3 44.44 3.74 48.82 4:57.11 
4Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.046375PB (17-v. ka 89.)
 11.36/1.6 6.36/1.3 12.03 1.70 54.39 14.41w/2.3 36.82 4.14 42.71 5:12.31 
5Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.046320PB
 11.62/1.8 6.55/-1.0 13.18 1.70 55.51 14.66w/2.3 33.58 3.74 51.77 5:11.41 
6Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.046214PB
 12.01/1.8 5.55/-1.1 13.75 1.67 59.47 15.81w/2.3 47.15 4.14 62.46 5:27.30 
7Lenni Yli-KotilaLenni Yli-Kotila (-04)KannU4.5.046066PB
 11.68/1.6 6.22w/2.1 12.87 1.67 58.10 15.92/1.3 39.82 4.24 56.43 5:54.87 
8Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.045299PB
 11.44/1.6 6.31/1.6 10.42 1.73 55.54 15.37/1.3 28.15 2.94 33.82 5:52.83 
9Juho MantilaJuho Mantila (-05)RiihimKi26.5.055039PB
 11.89/1.6 5.55/1.0 10.34 1.61 55.93 15.87w/2.3 24.50 3.04 33.44 5:07.89 
10Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.054743PB
 12.11/1.8 5.86/0.4 8.27 1.67 56.72 16.80/1.3 22.07 3.14 28.92 5:11.99 
11Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.054560PB
 12.01/1.6 5.75/0.7 8.75 1.61 59.80 16.37/1.3 19.90 2.74 34.95 5:20.39 
12Väinö Vähä-KouvolaVäinö Vähä-Kouvola (-04)VehmKi25.9.044240
 12.56/1.8 5.59/0.9 9.77 1.67 61.54 15.46w/2.3 25.68 33.11 5:46.33 
13Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.053911PB
 12.39/1.8 5.22/1.4 8.63 1.40 63.15 19.58/1.3 28.33 2.94 34.38 5:38.47 
14Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.053800PB
 13.27/1.8 5.15/1.2 10.82 1.40 67.26 19.09/1.3 33.55 2.74 34.85 5:53.89 
15Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.042676SB
 12.06/1.6 5.80/0.3 9.56 1.55 54.77  
Naiset
N22 Seitsenottelu
22.8.
1Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.004920
 14.79/0.9 1.64 11.39 26.23w/2.9 5.31/-1.6 32.39 2:29.25 
2Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.014867SB
 15.61/0.9 1.58 11.82 25.96w/2.9 5.17/-0.6 39.73 2:31.53 
3Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.004808
 14.57/0.9 1.52 12.77 26.59w/2.9 4.89/-4.1 34.77 2:28.68 
4Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.004484SB
 15.55/1.3 1.55 10.42 26.57/1.9 5.06/-1.2 31.87 2:34.06 
5Valentina LemettinenValentina Lemettinen (-01)SeinäjsU19.2.014318
 15.88/0.9 1.55 9.82 26.99w/2.9 4.72/-1.1 35.73 2:36.92 
6Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.014224PB
 14.62/0.9 1.49 8.97 27.25w/2.9 5.17/-1.7 27.76 2:43.94 
7Merette KoskenniemiMerette Koskenniemi (-00)TampU12.12.003796PB
 16.27/1.3 1.52 10.59 27.71w/2.9 4.83/-0.6 26.20 3:04.00 
8Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)HyvsU27.5.013545PB
 18.08/0.9 1.49 11.69 30.04/1.9 4.23/-2.0 42.18 3:11.65 
9Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.003380PB
 15.80/0.9 1.49 9.35 28.49/1.9 4.15/-1.1 24.28 3:14.96 
Krista SjögrenKrista Sjögren (-00)OulPy14.1.00DNF
 17.67/0.9 1.43 8.62 30.05/1.9 4.46/-1.7 33.92  
N19 Seitsenottelu
22.8.
1Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.034964
 14.35/0.7 1.61 10.09 24.75w/2.4 5.61w/3.0 31.04 2:36.39 
2Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.034879PB
 14.59/0.7 1.52 11.21 25.26w/2.4 5.20w/3.2 32.66 2:27.50 
3Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.034841PB
 15.64/0.7 1.58 11.24 26.22w/2.4 5.57/1.1 32.01 2:25.80 
4Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.034609PB
 16.24/0.7 1.64 9.05 26.33w/3.0 5.82w/2.3 29.72 2:34.40 
5Aino KoskelaAino Koskela (-03)HIFK1.12.034579
 15.68/0.7 1.55 10.50 26.78w/2.4 5.54w/3.2 27.19 2:27.90 
6Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.034386PB
 15.31/0.7 1.67 10.01 26.87w/3.0 5.46w/3.0 30.32 3:02.38 
7Maiju SaukkosaariMaiju Saukkosaari (-02)TampPy31.7.024201
 15.35/0.7 1.58 9.78 27.74w/3.0 4.86W/5.2 30.23 2:44.36 
8Riikka SavolainenRiikka Savolainen (-03)JyväskKU14.6.034188PB
 15.93/0.7 1.49 8.75 27.16w/3.0 5.53w/3.0 32.45 2:48.77 
9Kaisa ÄijäläKaisa Äijälä (-03)NousSu21.9.034093PB
 16.31/0.7 1.46 10.49 27.39w/3.0 4.81/0.9 29.40 2:35.61 
10Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.033908
 15.19/0.7 1.43 8.85 27.09w/2.4 5.40w/3.6 24.31 3:01.77 
11Veera KoskinenVeera Koskinen (-03)LahdA9.1.033396PB
 18.72/0.7 1.37 10.39 28.92w/3.0 4.41w/3.2 31.87 2:49.86 
Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)AlajA2.2.02DNF
 16.22/0.7 1.46 11.97 26.72w/2.4 NM 34.55  
Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.03DNF
 15.55/0.7 1.49  
Charlotta PetterssonCharlotta Pettersson (-03)TampPy11.3.03DNF
 15.77/0.7 1.43 11.27 26.96w/2.4 4.01w/2.3  
N17 Seitsenottelu
22.8.
1Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.055183 17-v. EM-raja
 13.54/0.8 1.55 12.34 25.41w/3.5 5.73w/2.5 31.64 2:33.39 
2Anni NurminenAnni Nurminen (-04)TampPy24.6.045001PB (17-v. ka 43.)
 14.56/0.8 1.61 12.03 25.74w/3.5 5.65w/2.9 30.74 2:34.71 
3Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.044907PB (17-v. ka 61.)
 14.30/0.8 1.64 11.43 26.01w/2.3 5.41w/2.6 28.16 2:33.21 
4Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.054829PB (16-v. ka 45.)
 14.92/0.8 1.55 13.48 26.27w/3.6 5.07/1.2 34.21 2:35.04 
5Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.054761PB (16-v. ka 70.)
 15.15/1.0 1.55 11.89 26.70w/3.5 5.46w/3.7 35.31 2:37.28 
6Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)RiihimKi26.2.044552PB
 15.43/1.0 1.52 12.27 27.96w/2.7 4.95w/3.7 43.06 2:43.19 
7Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.044444
 15.19/1.0 1.52 11.20 26.93w/3.6 4.96w/3.8 34.68 2:42.68 
8Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.054419PB
 15.63/1.0 1.55 10.96 26.51w/3.5 4.86/1.2 32.39 2:38.34 
9Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.054278PB
 15.54/0.3 1.49 9.82 27.09w/3.6 4.91w/3.1 26.60 2:27.27 
10Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.044258PB
 14.97/0.8 1.40 10.14 27.79w/3.6 5.26w/3.4 27.93 2:33.77 
11Jenna SaarilahtiJenna Saarilahti (-04)TampPy28.11.044252PB
 15.58/1.0 1.58 8.34 26.92w/3.6 5.32w/3.6 19.37 2:28.74 
12Helmi TarkiainenHelmi Tarkiainen (-04)TampPy4.2.044219PB
 15.49/1.0 1.52 10.57 26.95w/3.6 4.98/1.2 25.87 2:41.02 
13Helena KoivuHelena Koivu (-05)TuTo2.1.054170
 16.09/0.3 1.49 11.18 28.60w/2.7 5.15W/4.3 33.72 2:44.91 
14Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.044169PB
 15.09/0.8 1.46 10.37 26.07w/3.5 4.85/0.9 28.87 2:52.04 
16Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.054063PB
 15.98/0.4 1.61 8.25 28.01w/2.7 4.60/1.4 25.96 2:29.48 
16Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.054055PB
 15.25/0.8 1.52 10.53 26.66w/3.5 5.32w/3.2 21.47 3:03.40 
17Evita SantalaEvita Santala (-05)KeskiUYU5.4.053974PB
 15.60/1.0 1.43 11.29 28.15w/2.7 4.84w/2.2 26.81 2:46.42 
18Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.043964PB
 16.71/0.3 1.61 12.07 28.93w/2.7 4.64W/4.5 32.38 2:58.84 
19Maria SuntioMaria Suntio (-04)KarhKa21.7.043939PB
 16.44/0.3 1.37 10.17 28.53w/2.7 5.15/1.0 29.02 2:37.09 
20Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.053792PB
 16.40/0.3 1.55 11.38 27.91w/2.7 4.57W/4.8 20.72 2:52.12 
21Lotta-Emilia MäkeläLotta-Emilia Mäkelä (-04)TampPy 15.2.043747PB
 15.65/1.0 1.49 7.74 28.50w/2.3 4.91w/4.0 16.15 2:33.38 
22Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.053631PB
 15.93/0.3 1.40 10.91 28.91w/2.3 4.79/1.8 28.35 3:07.62 
23Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.053586PB
 16.37/0.3 1.37 7.51 27.62w/3.6 5.05w/2.5 16.99 2:37.62 
24Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.043531PB
 16.98/0.4 1.25 7.98 26.53w/3.5 5.22/2.0 17.99 2:41.85 
25Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.053455PB
 16.98/0.4 1.46 8.50 28.25w/2.7 4.63w/2.2 18.68 2:45.52 
26Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.043238
 16.89/0.3 1.37 9.80 27.89w/3.6 5.00w/2.4 27.70 DNF 
27Milma RomppanenMilma Romppanen (-04)JoensKa12.12.043190PB
 17.47/0.4 1.25 8.70 28.98w/2.3 4.55/1.6 20.24 2:41.80 
28Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.053163PB
 16.85/0.4 1.37 8.02 29.91w/2.3 4.41w/2.6 29.97 3:07.65 
Vilja LiimatainenVilja Liimatainen (-05)JyväskKU28.4.05DNF
 17.92/0.4 1.34 6.20 3.91w/2.1  
Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05DNF
 14.12/0.8 1.58 11.19 25.46w/3.5 5.53/1.2 28.09  
Kalevan maljan pisteet
Tampereen Pyrintö33
Hartolan Voima7
Joensuun Kataja7
Lappeenrannan Urheilu-Miehet7
Vantaan Salamat7
Jyväskylän Kenttäurheilijat5.5
Porin Yleisurheilu5
Turun Urheiluliitto5
Helsingin Kisa-Veikot4.5
IF Raseborg4
Karhulan Urheilijat Kotka4
Ilmajoen Kisailijat3
Lohtajan Veikot Kokkola3
Tervolan Terävä3
HIFK-friidrott Helsinki2
Lapuan Virkiä2
Seinäjoen seudun Urheilijat2
Kalannin Vankka Uusikaupunki1
Lempäälän Kisa Yleisurheilu1
Riihimäen Kisko1

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP