TULOKSET: Motonet GP, Joensuu, Joensuun keskusurheilukenttä, 14.7.2021


195 urheilijaa, 223 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +0,7
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,35
2Jamal Rhoden-StevensJamal Rhoden-Stevens (-94)GBR27.4.9410,45 uk
3Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,53
4Jonathan QuarcooJonathan Quarcoo (-96)NOR13.10.9610,57 uk
5Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9410,68
6Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.9710,76PB
7Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9810,77
8Kevin MetzgerKevin Metzger GBR 10,78 uk
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,6
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,30
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,41PB
3Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9410,63
4Kevin MetzgerKevin Metzger GBR 10,65 uk
5Artjom MakarenkoArtjom Makarenko ANA 10,81 uk
6Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0010,89PB
7Daniel KeaneDaniel Keane (-03)LahdA27.4.0311,00
2. erä
Tuuli: +1,4
1Jonathan QuarcooJonathan Quarcoo (-96)NOR13.10.9610,41 uk
2Jamal Rhoden-StevensJamal Rhoden-Stevens (-94)GBR27.4.9410,45 uk
3Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9810,74
4Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.9710,78PB
5Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.0010,94SB
6Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9311,22SB
M 800 m
A-erä
1Konstantin HolmogorovKonstantin Holmogorov (-96)ANA 7.2.961.46,51 uk
2Johan RogestedtJohan Rogestedt (-93)SWE27.1.931.47,27 uk
3Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.47,28
4Sam BlakeSam Blake AUS 1.47,91 uk
5Harry PurcellHarry Purcell IRL 1.47,98 uk
6Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.48,23PB
7Yevhen HutsolYevhen Hutsol (-90)UKR13.5.901.48,60 uk
8Rasmus KiselRasmus Kisel (-96)EST21.7.961.49,58 uk
9Niko ViljolaNiko Viljola (-00)HKV6.9.001.49,78PB
10Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.51,78
11Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.031.53,12
Ossama MeslekOssama Meslek (-97)ITA 8.1.97DNF uk
B-erä
1Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.53,16
2Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.951.53,24PB
3Roni TirkkonenRoni Tirkkonen (-01)JoensKa1.5.011.53,30PB
4Lassi KuvaLassi Kuva (-00)LahdA4.4.001.53,90
5Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.53,99SB
6Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.54,20PB
7Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.55,74
8Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.021.56,81
9Olli AhlgrenOlli Ahlgren (-01)LahdA21.5.011.57,10SB
10Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.57,13
11Väinö VenetjokiVäinö Venetjoki (-00)GamlakIF29.5.001.57,23SB
Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.98DNF
C-erä
1Onni IkonenOnni Ikonen (-02)HankasHa2.1.021.58,29PB
2Teemu RuippoTeemu Ruippo (-90)JoensKa20.5.901.59,04SB
3Robert HagströmRobert Hagström (-87)GamlakIF26.10.872.00,12
4Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.052.00,13PB
5Otto VilpponenOtto Vilpponen (-03)JoensKa26.1.032.00,55
6Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.962.00,57PB
7Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)LipTai17.10.052.01,36PB
8Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.032.01,43PB
9Aleksanteri SihvonenAleksanteri Sihvonen (-02)HKV23.1.022.01,43PB
10Daniel ÄikäsDaniel Äikäs (-03)HKV1.4.032.01,93PB
11Martti MajuriMartti Majuri (-04)LappUM30.6.042.01,96PB
12Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.042.04,59
13Jere RaunioJere Raunio (-03)HKV13.12.032.05,70
Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.98DNF
M 3000 m
1Topi RaitanenTopi Raitanen (-96)HKV7.2.96 7.49,00PB kk
2Ben BuckinghamBen Buckingham (-91)AUS 8.11.91 7.49,85 uk
3Jerry MotsauJerry Motsau (-90)RSA12.3.90 7.55,31 uk
4Emil DanielssonEmil Danielsson (-97)SWE5.9.97 7.56,65 uk
5Arttu VattulainenArttu Vattulainen (-91)JoensKa3.12.91 8.10,35SB
6Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 8.12,80PB
7Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.98 8.14,89PB
8Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 8.15,44SB
9Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.97 8.18,48PB
10Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 8.23,23SB
11Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 8.23,67SB
12Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02 8.25,89PB
13Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 8.28,04PB
14Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85 8.28,62SB
15Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.99 8.29,91SB
16Aleksi NokkanenAleksi Nokkanen (-04)ViipU7.7.04 9.13,84SB
17Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.04 9.20,94
Brian FayBrian Fay (-98)IRL9.11.98 DNF uk
Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 DNF
M Seiväs/PV
1Mikko PaavolaMikko Paavola (-98)AlajA16.1.985,71PB kk
 5,17/1    5,37/1    5,47/1    5,57/3    5,71/1 kk PB    5,80/XXX     
2Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)SomE3.5.975,47
 5,17/1    5,37/1    5,47/1    5,57/XXX     
3Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,47
 5,17/2    5,37/1    5,47/1    5,57/XXX     
4Eetu TurakainenEetu Turakainen (-98)TuUL28.10.985,37PB
 4,87/3    5,02/1    5,17/2    5,37/1 PB    5,47/XXX     
5Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.995,02SB
 4,87/2    5,02/2 SB    5,17/XXX     
6Jere KeskinenJere Keskinen (-99)VaasTo22.11.995,02
 4,87/3    5,02/3    5,17/XXX     
Dmitri ZheljabinDmitri Zheljabin ANA NH uk
 5,17/XXX     
M Pituus/LJ
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen (-97)DEN13.7.977,77 +0,9 uk
  7,44/1.2 PB     X/1.1     7,77/0.9 PB     7,48/-1.2     7,69/0.2     7,65/0.2     
2Pyry KeränenPyry Keränen (-97)KarkkPo18.6.977,50 +0,1SB
  7,14/1.7     7,40/1.1 SB     7,50/0.1 SB     7,12/0.1     7,11/0.1     7,17/0.1     
3Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.057,09 +0,1
  7,04/1.4     7,03/0.6     7,03/0.3     7,09/0.1     7,01/0.1     X/-0.5     
4Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,77 +1,0
  X/1.2     6,77/1.0     X/0.1     X/0.1     P     P     
5Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.936,72 –0,2
  6,41/0.9     6,72/1.3     6,62/0.5     6,65/0.3     X/-0.2     6,72/-0.2     
6Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.036,65 +0,6PB
  6,54/0.6 PB     6,46/0.9     6,55/0.5 PB     6,57/0.1 PB     6,65/0.6 PB     X/0.5     
7Sisu MikkiläSisu Mikkilä (-04)ImU25.2.046,27 +1,3
  6,27/1.3     X/1.3     X/0.2     X/1.1     X/0.5     6,18/0.5     
Eero HaapalaEero Haapala (-89)ViipU10.7.89NM 
  X/1.5     X/0.3     X/1.0     P     P     P     
M Keihäs/JT
1Oliver HelanderOliver Helander (-97)IFRaseb1.1.9778,95
  76,49     X     X     X     P     78,95     
2Antti RuuskanenAntti Ruuskanen (-84)ViipU21.2.8477,49
  X     77,49     X     X     X     X     
3Jami KinnunenJami Kinnunen (-95)ÄänekU31.3.9576,76
  76,76     X     75,84     X     76,19     76,32     
4Teo TakalaTeo Takala (-94)IFRaseb6.6.9475,31
  67,13     71,24     73,79     69,31     75,31     73,85     
5Mark SlavovMark Slavov BUL 74,42 uk
  X     74,42     74,31     X     69,44     X     
6Sampo LehtolaSampo Lehtola (-89)LapinlVe10.5.8970,67
  X     70,67     68,56     69,73     70,64     68,37     
7Tino MäkeläTino Mäkelä (-99)PyhäsU31.7.9970,00
  68,96     70,00     X     68,42     X     X     
8Eemil PorvariEemil Porvari (-03)HartVoi2.2.0368,71
  65,07     68,71     X     X     X     X     
9Joni KarvinenJoni Karvinen (-94)JoensKa7.2.9465,75
  62,16     63,14     65,75     
10Taneli JuutinenTaneli Juutinen (-94)KuopRei25.10.9465,49
  65,49     X     64,79     
Naiset
N 100 m
Tuuli: +0,7
1Ina HuemerIna Huemer AUT 11,49 uk
2Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9511,73
3Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.9912,18PB
4Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9812,20
5Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.0112,27
6Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.0412,39
7Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.9212,43
Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.94DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,1
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9511,65
2Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9812,17
3Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.0112,30
4Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.0412,33
5Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0412,66PB
2. erä
Tuuli: +1,1
1Ina HuemerIna Huemer AUT 11,67 uk
2Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9412,06SB
3Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.9912,10PB
4Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.9212,27
5Veera KauhanenVeera Kauhanen (-03)JoensKa23.11.0312,68
N 400 m
A-erä
1Sandra KnezevicSandra Knezevic (-92)SWE6.4.92 53,83 uk
2Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 54,04PB
3Claire MooneyClaire Mooney (-92)IRL21.6.92 54,55 uk
4Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.05 55,07PB kk19 kk17
5Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.91 55,15SB
6Amira ChokairyAmira Chokairy (-95)HKV20.8.95 55,46
7Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.97 55,73
8Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.99 57,18
B-erä
1Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.86 57,07PB
2Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.04 59,16
3Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.98 59,69
4Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.04 59,70PB
5Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 59,83PB
6Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 60,18PB kk15
N 1500 m
A-erä
1Rose DaviesRose Davies AUS 4.12,30 uk
2Isobel Batt-DoyleIsobel Batt-Doyle AUS 4.12,53 uk
3Marissa DaminkMarissa Damink (-95)NED24.10.95 4.12,74 uk
4Olga OnufrijenkoOlga Onufrijenko ANA 4.21,17 uk
5Nina ChydeniusNina Chydenius (-90)GamlakIF28.1.90 4.23,77PB
6Reetta JoronenReetta Joronen (-00)SavonlRie19.5.00 4.27,35SB
7Emma KatajalaaksoEmma Katajalaakso (-99)LahdA31.10.99 4.27,82
8Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.97 4.29,79PB
9Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.92 4.30,56SB
10Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.99 4.31,26
11Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.00 4.32,22PB
12Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00 4.34,04
13Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)LahdA9.10.93 4.35,09PB
14Satu RautiainenSatu Rautiainen (-88)KoivKi19.3.88 4.36,62
15Janette NiemiJanette Niemi (-98)JyväskKU3.11.98 4.37,32
16Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.00 4.37,96
Claire MooneyClaire Mooney (-92)IRL21.6.92 DNF uk
B-erä
1Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 4.32,86PB
2Nelli Nordlund-AnttolainenNelli Nordlund-Anttolainen (-97)EurajVei6.1.97 4.36,15PB
3Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)JyväskKU20.4.99 4.38,77PB
4Anne-Marika PartanenAnne-Marika Partanen (-87)KuopRei2.7.87 4.39,85PB
5Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)KuopRei23.1.93 4.41,77
6Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.04 4.41,85PB
7Lotta TarvainenLotta Tarvainen (-02)JoensKa28.3.02 4.42,01PB
8Anni RätyAnni Räty (-96)TuUL25.10.96 4.44,68PB
9Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)LahdA18.3.00 4.45,01SB
10Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.92 4.47,37PB
11Janna HautalaJanna Hautala (-97)LahdA6.9.97 4.48,57
12Veera KontkanenVeera Kontkanen (-02)JoensKa8.8.02 4.49,67PB
13Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.05 4.55,17PB
14Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)TampPy25.10.96 4.55,90
15Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.05 4.56,91SB
16Venla HäkkinenVenla Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 5.00,70
17Venla MäkäräinenVenla Mäkäräinen (-93)KuopRei13.4.93 5.14,06
Olga OnufrijenkoOlga Onufrijenko ANA DNF uk
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,2
1Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,17
2Diana SuumannDiana Suumann (-92)EST 5.7.9213,67 uk
3Kreete VerlinKreete Verlin (-97)EST14.2.9713,86 uk
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0213,93
5Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,34
6Janika PulkkinenJanika Pulkkinen (-01)SavonlRie25.6.0114,50=PB
7Stiina KokkonenStiina Kokkonen (-02)TampU18.4.0214,50
Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.88DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,0
1Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,32
2Diana SuumannDiana Suumann (-92)EST 5.7.9213,63 uk
3Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0213,86PB
4Stiina KokkonenStiina Kokkonen (-02)TampU18.4.0214,49
5Janika PulkkinenJanika Pulkkinen (-01)SavonlRie25.6.0114,50PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8813,15
2Kreete VerlinKreete Verlin (-97)EST14.2.9713,86 uk
3Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,38
4Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.0014,51SB
5Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0214,66
Viivi AvikainenViivi Avikainen (-87)ViipU7.9.87DNF
N Korkeus/HJ
1Maria LasitskeneMaria Lasitskene (-93)ANA14.1.932,00 uk
 1,82/1    1,85/1    1,88/1    1,91/1    1,96/1    2,00/1    2,04/XXX     
2Tatiána GoúsinTatiána Goúsin GRE 1,88 uk
 1,77/1    1,82/1    1,85/1    1,88/1    1,91/XXX     
3Inika McPhersonInika McPherson USA 1,85 uk
 1,77/1    1,82/2    1,85/2    1,88/XXX     
4Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,82
 1,72/2    1,77/3    1,82/1    1,85/XXX     
5Hanna HaradskayaHanna Haradskaya BLR 1,77 uk
 1,72/1    1,77/1    1,82/XXX     
5Heta TuuriHeta Tuuri (-95)LahdA14.1.951,77
 1,72/1    1,77/1    1,82/XXX     
7Laura RautanenLaura Rautanen (-88)VilppVei13.2.881,77
 1,72/1    1,77/2    1,82/XXX     
7Viivi KanervaViivi Kanerva (-93)TuUL27.4.931,77
 1,72/1    1,77/2    1,82/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Hanna MinenkoHanna Minenko (-89)ISR25.9.8914,28 +1,2 uk
  X/1.1     14,24/1.4     X/0.7     12,15/1.3     14,28/1.2     14,21/0.5     
2Naomi OgbetaNaomi Ogbeta GBR 13,85 +0,3 uk
  13,28/1.2     X/1.1     13,61/1.4     13,52/0.8     13,60/1.7     13,85/0.3     
3Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,91 +0,5=SB
  X/1.0     12,38/0.7     12,90/1.1     12,10/1.4     12,80/0.9     12,91/0.5 =SB     
4Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)JoensKa1.8.0412,35 +1,0PB kk17
  X/1.6     12,35/1.0 kk17 PB     X/1.0     12,13/0.5     X/1.6     12,01/0.7     
5Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.9512,30 +0,8
  12,09/0.5     12,24/1.2     12,19/1.2     12,26/1.4     12,30/0.8     12,19/0.8     
6Veera MöttönenVeera Möttönen (-98)RaahVe30.5.9812,01 +0,8
  11,84/1.1     11,94/1.0     12,01/0.8     X/1.2     11,94/0.6     11,74/1.1     
7Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0011,89 +1,9
  X/1.2     X/-0.1     11,82/1.2     11,89/1.9     11,84/1.4     X/0.6     
8Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.0511,68 +1,8PB
  11,68/1.8 PB     X/1.0     X/0.7     X/1.5     X/1.1     X/1.1     
Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.96NM 
  X/1.2     X/-0.6     X/1.0     
N Kuula/SP
1Axelina JohanssonAxelina Johansson (-00)SWE20.4.0017,50 uk
  17,04     17,50     16,49     16,82     17,24     17,11     
2Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9416,52
  X     16,37     16,27     X     15,95     16,52     
3Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.9716,05
  X     X     X     X     X     16,05     
4Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)OrivPo11.10.9415,51
  X     15,25     15,40     X     15,51     X     
5Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9513,94
  X     X     X     13,94     X     X     
6Katri HirvonenKatri Hirvonen (-90)JoensKa25.6.9013,86SB
  13,45 SB     X     13,86 SB     13,77     13,73     X     
7Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9512,55SB
  11,36     X     12,55 SB     12,07     11,88     X     
Henna SallinenHenna Sallinen (-98)SavonlRie12.11.98NM
  X     X     X     X     X     X     
N Keihäs/JT
1Jatta-Mari JääskeläinenJatta-Mari Jääskeläinen (-94)TuUL27.2.9454,30
  X     49,43     52,76     51,76     51,09     54,30     
2Saara LipsanenSaara Lipsanen (-95)LappUM13.9.9554,26=SB
  45,28     50,30     X     X     51,38     54,26 =SB     
3Minna HollantiMinna Hollanti (-01)GamlakIF6.2.0151,55
  X     49,09     X     X     X     51,55     
4Sanne ErkkolaSanne Erkkola (-94)TuUL8.3.9450,44
  50,44     50,18     50,38     X     X     X     
5Miia MakkonenMiia Makkonen (-94)SysmSi25.9.9448,32
  46,90     47,13     48,32     X     X     X     
6Laura PesolaLaura Pesola (-96)ReisjPi12.5.9647,88SB
  47,88 SB     45,78     47,60     47,32     X     45,88     
7Jutta HeikkinenJutta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.9446,58SB
  40,89     42,26     43,29     43,29     46,58 SB     43,00     
8Merja PerätaloMerja Perätalo (-96)YlikNM22.3.9645,82
  38,70     45,82     40,53     43,72     39,44     42,29     
9Sanni NokelainenSanni Nokelainen (-99)JyväskKU10.2.9943,14
  43,14     40,20     38,93     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat