TULOKSET: Motonet GP, Kuortane, 26.6.2021


168 urheilijaa, 184 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +1,9
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.9910,27PBSE22 kk 22-v. EM-raja
2Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,27PB =kk
3Mathias Hove JohansenMathias Hove Johansen (-98)NOR27.9.9810,39 uk
4Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,43PB
5Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0210,60PB kk19(ka 86.) (22-v. ka 52.) (19-v. ka 18.) 19-v. EM-raja
6Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9910,69SB
Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.95DNS
Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.96DQ
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +2,3
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,33
2Mathias Hove JohansenMathias Hove Johansen (-98)NOR27.9.9810,43 uk
3Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9910,60
4Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9610,61
5Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0210,66
6Lasse HämelahtiLasse Hämelahti (-00)JanJa23.12.0010,82
7Aleksi KuusinenAleksi Kuusinen (-91)ViipU22.9.9111,40
Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02DNS
2. erä
Tuuli: +2,2
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.9910,32
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,47
3Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9510,62
4Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,77
5Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0010,89
6Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0410,94
7Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0011,16
M 1500 m
A-erä
1Ferdinand Kvan EdmanFerdinand Kvan Edman (-93)NOR12.2.93 3.38,36 uk
2Kieran LumbKieran Lumb (-98)CAN 2.8.98 3.39,11 uk
3Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.95 3.42,82
4Marius ProbstMarius Probst (-95)GER 20.8.95 3.44,62 uk
5Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 3.45,23PB
6Moa Abounnachat BollerødMoa Abounnachat Bollerød (-01)NOR 2.11.01 3.47,75 uk
7Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 3.50,25SB
8Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.99 3.50,27SB
9Samuli HussaSamuli Hussa (-97)LimNM10.9.97 3.51,35
10Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 3.51,75
11Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.98 3.57,15SB
12Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 4.02,75
Topi RaitanenTopi Raitanen (-96)HKV7.2.96 DNF
Lukas AbeleLukas Abele (-97)GER 11.9.97 DNF uk
B-erä
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 3.52,19PB
2Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 3.53,64PB
3Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 3.55,19
4Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.55,74
5Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.90 4.02,83PB
6Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.02 4.03,11SB
7Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.90 4.03,36SB
8Kari PoutiainenKari Poutiainen (-84)LimNM15.12.84 4.03,64PB
9Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01 4.03,87PB
10Väinö VenetjokiVäinö Venetjoki (-00)GamlakIF29.5.00 4.03,89
11Oskari KangasniemiOskari Kangasniemi (-02)IkaalU3.3.02 4.04,18SB
12Onni IkonenOnni Ikonen (-02)HankasHa2.1.02 4.04,28
13Luukas KontroLuukas Kontro (-05)JyväskKU17.4.05 4.04,42
14Rasmus KrogellRasmus Krogell (-02)KU-5819.7.02 4.05,75PB
15Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 4.06,17
M 400 m aidat/hurdles
1Carl BengtströmCarl Bengtström (-00)SWE13.1.00 50,00 uk
2Abdelmalik LahoulouAbdelmalik Lahoulou (-92)ALG7.5.92 50,03 uk
3Jonni BlomqvistJonni Blomqvist (-98)BorgåAk25.1.98 51,66
4Øyvind Strømmen KjerpesetØyvind Strømmen Kjerpeset (-91)NOR12.12.91 51,68 uk
5Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.03 53,62PB kk19(19-v. ka 50.)
6Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 55,28
7Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 55,66PB
M Seiväs/PV
1Mikko PaavolaMikko Paavola (-98)AlajA16.1.985,54
 5,20/1    5,38/1    5,54/1    5,65/XXX     
2Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,54
 5,20/1    5,38/1    5,54/3    5,65/XXX     
3Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)SomE3.5.975,38
 5,20/1    5,38/1    5,54/XXX     
4Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,30 19-v. MM-raja 19-v. EM-raja
 5,08/1    5,30/2    5,46/XXX     
5Jere KeskinenJere Keskinen (-99)VaasTo22.11.995,08
 4,70/1    4,90/1    5,08/1    5,30/XXX     
6Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,90
 4,70/1    4,90/2    5,08/XXX     
7Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.024,70
 4,70/1    4,90/XXX     
8Johan-Antti KivilahtiJohan-Antti Kivilahti (-98)HaapajKi8.2.984,70
 4,70/3    5,08/XXX     
M Pituus/LJ
1Thobias MontlerThobias Montler (-96)SWE15.2.968,13 +1,2 uk
  X/1.2     X/1.9     8,10/1.6 PB     X/1.6     X/1.9     8,13/1.2 PB     
2Henrik FlåtnesHenrik Flåtnes (-01)NOR26.12.017,95 +1,3 uk
  7,67/1.2 PB     7,95/1.3 PB     7,91/1.6     7,61/1.5     X/1.9     7,80/-0.7     
3Kristian BäckKristian Bäck (-96)ViipU18.7.967,92 +1,1SB kk
  7,62/1.1     X/1.4     X/1.9     X/0.5     7,92/1.1 kk SB     7,56/0.9     
4Kristian PulliKristian Pulli (-94)ViipU2.9.947,82 +1,8=SB
  7,67/1.9     X/2.6     7,82/1.8 =SB     7,66/1.5     7,79/1.9     7,60/0.5     
5Jesse ThibodeauJesse Thibodeau (-97)CAN 17.3.977,60 +0,9 uk
  7,43/1.4     7,60/0.9     X/2.7     7,42/1.3     7,52/-0.2     7,51/0.4     
6Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,27 +1,4SB
  7,08/0.7 SB     5,46/0.1     7,06/1.4     7,27/1.4 SB     X/0.6     X/0.7     
7Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.926,97 –0,3SB
  6,78/1.3 SB     6,97/-0.3 SB     6,93/2.2     6,72/1.1     6,85/0.6     6,75/1.3     
8Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.046,93 +0,1PB (17-v. ka 86.)
  6,75/1.7     6,93/0.1 PB     X/1.6     6,89/2.1     4,88/0.6     5,04/0.8     
Pyry KeränenPyry Keränen (-97)KarkkPo18.6.97NM 
  X/1.0     X/2.2     X/1.3     
M Kiekko/DT
1Daniel StåhlDaniel Ståhl (-92)SWE27.8.9270,55 uk
  63,61     X     69,99 PB     70,21 PB     X     70,55 PB     
2Kristjan CehKristjan Ceh SLO 70,35 uk
  X     67,81     70,35     X     68,54     70,22     
3Simon PetterssonSimon Pettersson (-94)SWE3.1.9467,39 uk
  65,19 SB     65,36 SB     67,39 PB     X     X     65,33     
4Christoph HartingChristoph Harting (-90)GER10.4.9063,63 uk
  60,95     62,57     63,63     63,24     X     X     
5Gudni Valur GudnasonGudni Valur Gudnason (-95)ISL11.10.9562,69 uk
  62,51     61,22     62,69     X     61,47     62,63     
6Frantz KrugerFrantz Kruger (-75)VasaIS22.5.7557,85
  57,01     X     57,17     57,85     X     X     
M Keihäs/JT
1Johannes VetterJohannes Vetter (-93)GER26.3.9393,59 uk
  88,96     93,59     P     X     X     P     
2Keshorn WalcottKeshorn Walcott (-93)TRI2.4.9389,12 uk
  79,04     89,12 PB     X     P     P     P     
3Neeraj ChopraNeeraj Chopra (-97)IND24.12.9786,79 uk
  83,21     86,79     X     X     X     X     
4Anderson PetersAnderson Peters (-97)GRN 21.10.9783,46 uk
  76,15     80,49     79,55     83,46     81,50     81,78     
5Jarmo MarttilaJarmo Marttila (-92)KälvTa24.10.9280,82
  78,22     80,82     77,22     X     78,83     80,42     
6Dagbjartur Dadi JónssonDagbjartur Dadi Jónsson (-97)ISL 13.11.9779,09 uk
  73,94     79,09     75,81     74,29     X     72,49     
7Sindri Hrafn GudmundssonSindri Hrafn Gudmundsson (-95)ISL 21.11.9577,97 uk
  X     77,97     X     X     75,80     74,05     
8Teemu NarviTeemu Narvi (-00)KanksLei2.7.0076,30 22-v. EM-raja
  74,13     73,08     72,87     76,30     74,06     X     
Toni KeränenToni Keränen (-98)LimNM16.6.98NM
  X     X     X     
Naiset
N 200 m
A-erä
Tuuli: +0,5
1Jacinta BeecherJacinta Beecher (-98)AUS 31.1.9823,41 uk
2Lisa LiljaLisa Lilja (-96)SWE22.11.9623,45 uk
3Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9424,01SB
4Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9824,26SB
5Gudbjörg Jóna BjarnadóttirGudbjörg Jóna Bjarnadóttir (-01)ISL 24.12.0124,28 uk
6Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,81=PB =kk19
7Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9425,03SB
B-erä
Tuuli: +1,3
1Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.9924,82PB
2Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.0325,34PB
3Eeva PaavilainenEeva Paavilainen (-97)TurWei22.2.9725,62
4Eerika KoivuniemiEerika Koivuniemi (-04)KauhWi7.2.0425,77SB
N 800 m
A-erä
1Eglay NalyanyaEglay Nalyanya (-96)KEN28.5.962.00,56 uk
2Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.912.00,75PB kk
3Noelie YarigoNoelie Yarigo (-85)BEN26.12.852.01,13 uk
4Gaël de ConinckGaël de Coninck (-01)SWE17.1.012.04,94 uk
5Viola WestlingViola Westling (-99)TuUL27.11.992.05,02 22-v. EM-raja
6Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.07,28PB (22-v. ka 35.)
7Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.032.07,57PB kk19(ka 67.) (22-v. ka 39.) (19-v. ka 16.) 19-v. EM-raja
8Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.10,30
9Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.032.10,41
10Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.002.10,89
Souliatou SakaSouliatou Saka (-91)BEN 20.12.91DNF uk
B-erä
1Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.932.10,64PB
1Emma KatajalaaksoEmma Katajalaakso (-99)LahdA31.10.992.12,55PB
2Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.10,76PB
2Sini KarjalainenSini Karjalainen (-04)IisVi4.4.042.14,23PB
3Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.042.10,80PB kk17(17-v. ka 40.)
3Nora KytäjäNora Kytäjä (-04)LempKiYU11.6.042.14,90SB
4Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.10,99
4Nelli Nordlund-AnttolainenNelli Nordlund-Anttolainen (-97)EurajVei6.1.972.15,14PB
5Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.11,16PB
5Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.992.15,34
6Janette NiemiJanette Niemi (-98)JyväskKU3.11.982.11,56PB
6Lotta MäkinenLotta Mäkinen (-01)JyväskKU9.4.012.20,08
7Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.922.13,06
7Iiris KoskiIiris Koski (-03)LahdA22.2.032.21,22
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +2,1
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8812,82
2Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9512,88
3Isabelle PedersenIsabelle Pedersen (-92)NOR27.1.9213,18 uk
4Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.0213,58
5Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.0213,70
6Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0213,81
7Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.9913,82
Aliisa LuukkainenAliisa Luukkainen (-00)SavonlRie26.4.00DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,7
1Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,06
2Isabelle PedersenIsabelle Pedersen (-92)NOR27.1.9213,16 uk
3Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.9913,71PB (ka 52.) (22-v. ka 44.) 22-v. EM-raja
4Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,31
5Olivia Ben KhalifaOlivia Ben Khalifa (-00)TampPy5.4.0014,53
6Janika PulkkinenJanika Pulkkinen (-01)SavonlRie25.6.0114,63PB
2. erä
Tuuli: +0,2
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8813,08
2Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.0213,83 19-v. MM-raja 19-v. EM-raja
3Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.0213,94
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0214,11
5Aliisa LuukkainenAliisa Luukkainen (-00)SavonlRie26.4.0014,13PB
6Linda LeveelahtiLinda Leveelahti (-03)HIFK2.7.0314,23
7Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0214,61
N 400 m aidat/hurdles
1Line KlosterLine Kloster (-90)NOR27.2.90 56,30 uk
2Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 59,30PB kk17(16-v. ka 3.)
3Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.03 59,31 19-v. MM-raja 19-v. EM-raja
4Frida HämäläinenFrida Hämäläinen (-00)TampPy12.10.00 60,00
5Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.97 60,19SB
6Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 61,09
7Elpida TokaElpida Toka (-93)GRE 25.6.93 61,70 uk
N Korkeus/HJ
1Maja NilssonMaja Nilsson (-99)SWE8.12.991,91 uk
 1,75/1    1,80/1    1,86/1 PB    1,91/1 PB    1,96/XXX     
2Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,89
 1,83/2    1,89/1    1,91/XXX     
3Heta TuuriHeta Tuuri (-95)LahdA14.1.951,86SB
 1,70/1    1,75/1    1,80/1 =SB    1,83/3 SB    1,86/1 SB    1,89/XXX     
4Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,83
 1,75/1    1,80/1    1,83/1    1,86/XXX     
5Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.021,75
 1,70/1    1,75/1    1,80/XXX     
5Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,75
 1,70/1    1,75/1    1,80/XXX     
N Seiväs/PV
1Wilma MurtoWilma Murto (-98)SalVil11.6.984,61PB kk
 4,21/1    4,31/1    4,41/1    4,48/2    4,54/2 kk SB    4,61/2 kk PB    4,70/XXX     
2Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.984,41
 4,11/2    4,31/1    4,41/2    4,48/XXX     
3Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,21 22-v. EM-raja
 4,01/1    4,21/2    4,31/XXX     
4Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,21SB
 3,85/2 SB    4,01/3 SB    4,11/1 SB    4,21/2 SB    4,31/XXX     
5Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.054,11PB kk19 kk17
 3,65/1    3,85/1    4,01/2 kk19 kk17 PB    4,11/1 kk19 kk17 PB    4,21/XXX     
6Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,85PB (ka 37.) (22-v. ka 35.) (19-v. ka 25.)
 3,65/1    3,85/2 PB    4,01/XXX     
6Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,85
 3,65/1    3,85/2    4,01/XXX     
Henriikka KönönenHenriikka Könönen (-97)KuivAu25.10.97NH
 3,65/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Kristiina MäkeläKristiina Mäkelä (-92)OrimJy20.11.9214,41 +1,4PB Olympiaraja MM-halliraja
  14,20/1.6     14,30/2.3     14,19/1.9     14,41/1.4 PB     P     P     
2Ella NisulaElla Nisula (-01)KuivAu16.8.0113,04 +1,2PB 22-v. EM-raja
  X/1.1     12,96/0.5 PB     12,92/0.6     13,04/1.2 PB     X/0.9     12,62/0.2     
3Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,81 +1,4
  12,45/1.2     12,66/0.4     12,45/1.5     12,61/1.7     12,75/1.4     12,81/1.4     
4Ilona RuoholaIlona Ruohola (-03)TuUL14.4.0312,77 +1,0PB kk19(19-v. ka 31.) 19-v. EM-raja
  12,77/1.0 kk19 PB     12,54/0.4     12,15/0.2     P     X/1.2     X/1.2     
5Roosa MähönenRoosa Mähönen (-00)JyväskKU13.7.0012,45 +0,6SB
  X/2.0     12,22/0.3 SB     X/0.6     12,05/2.0     12,45/0.6 SB     12,23/1.8     
6Tua-Talvikki AnttilaTua-Talvikki Anttila (-99)HKV16.1.9912,44 +0,7
  12,35/1.7     12,10/0.7     12,44/0.7     X/1.6     X/0.5     X/0.5     
7Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0012,21 nwnd
  X/1.5     12,19/1.3 SB     12,18/1.1     X/1.3     12,21 SB     11,92/0.9     
8Tilda LipastiTilda Lipasti (-98)HIFK13.2.9812,14 +2,4
  X/1.3     12,14/2.4     X/1.6     X/2.6     P     P     
9Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.0311,71 –0,3
  X/2.2     11,71/-0.3     X/1.4     
N Keihäs/JT
1Kelsey-Lee BarberKelsey-Lee Barber (-91)-21.9.9160,05 uk
  57,45 SB     58,82 SB     59,47 SB     60,05 SB     58,98     57,70     
2Jo-Ané van DykJo-Ané van Dyk (-97)RSA 3.10.9759,31 uk
  59,31     57,47     X     X     57,26     X     
3Sanne ErkkolaSanne Erkkola (-94)TuUL8.3.9454,91
  51,01     53,50     53,33     54,82     54,91     54,70     
4Saara LipsanenSaara Lipsanen (-95)LappUM13.9.9553,03
  53,03     X     51,12     50,49     X     51,59     
5Vivian SuominenVivian Suominen (-03)HIFK17.9.0351,24 19-v. EM-raja
  51,24     X     X     X     47,88     51,19     
6Jelena JaakkolaJelena Jaakkola (-89)SoinSi7.3.8948,42SB
  X     47,09 SB     48,42 SB     X     48,13     47,95     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP