TULOKSET: Kesän avauskilpailut, Pori, Porin urheilukeskus, 30.5.2021


103 urheilijaa, 193 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: +0,9
1Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.0511,81PB
2Eero SaariolaEero Saariola (-04)PorinTa2.3.0412,38PB
3Joona NurmiJoona Nurmi (-05)NoormNo10.2.0512,49PB
4Jasper HakalaJasper Hakala (-04)PorinTa19.1.0413,55PB
2. erä
Tuuli: +1,9
1Niklas ViikisaloNiklas Viikisalo (-04)PorinYU16.4.0411,05PB kk19 kk17
2Patrik JakonenPatrik Jakonen (-02)NakkVire24.4.0211,16PB
3Ilmari VuorelaIlmari Vuorela (-02)LaitJy13.9.0211,42SB
4Samuli LosoiSamuli Losoi (-96)TampPy11.3.9611,44SB
5Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0311,45PB
6Niko KekkiNiko Kekki (-91)NoormNo10.6.9111,73SB
M 200 m
1. erä
Tuuli: +2,4
1Ilmari VälimäkiIlmari Välimäki (-03)NoormNo23.4.0323,41
2Aleksi MiikkulainenAleksi Miikkulainen (-05)PorinYU19.11.0524,29
3Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.0524,30
4Eero SaariolaEero Saariola (-04)PorinTa2.3.0426,70
2. erä
Tuuli: +1,5
1Niklas ViikisaloNiklas Viikisalo (-04)PorinYU16.4.0422,54SB kk17
2Patrik JakonenPatrik Jakonen (-02)NakkVire24.4.0222,90PB
3Samuli LosoiSamuli Losoi (-96)TampPy11.3.9622,99SB
4Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.0323,13PB
5Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0323,14PB
P15 100 m
Tuuli: 0,0
1Martti WalleniusMartti Wallenius (-07)KiukKi7.11.0712,68PB
2Eemil SiukoEemil Siuko (-07)PunkalKu18.5.0713,08PB
3Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.0713,56PB
4Oliver OvaskainenOliver Ovaskainen (-07)NoormNo 20.2.0713,93PB
P15 300 m
1Tino KnuutilaTino Knuutila (-06)KanksLei4.8.0638,92PB
2Eemil SiukoEemil Siuko (-07)PunkalKu18.5.0743,32PB
3Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.0849,80PB kk13
P15 Korkeus/HJ
1Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.061,75PB kk15
 1,40/-    1,45/O    1,50/O    1,53/-    1,57/O    1,63/O    1,69/O    1,73/XO    1,75/XXO kk15 PB    1,78/-     
2Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.071,50PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXO PB    1,53/XXX     
P15 Keihäs/JT
1Roni MikkiläRoni Mikkilä (-07)NakkVire 11.5.0747,14PB
  47,14 PB     X     X     X     X     X     
2Oliver OvaskainenOliver Ovaskainen (-07)NoormNo 20.2.0734,31
  34,31     X     31,84     30,61     X     32,71     
3Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.0732,72
  32,72     X     X     31,38     X     X     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: +2,1
1Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.08 9,13
2Santeri RustariSanteri Rustari (-09)PorinYU9.12.09 9,42PB
3Eino LänsipalttaEino Länsipaltta (-08)RaumU16.1.08 9,47
4Pyry HeiniläPyry Heinilä (-09)PorinYU11.11.0910,01PB
2. erä
Tuuli: +1,7
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 8,29PB
2Leevi PeinLeevi Pein (-09)KanksLei20.1.09 8,59PB
3Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 8,66PB
4Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.09 9,07PB
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,4
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0810,16PB
2Leevi PeinLeevi Pein (-09)KanksLei20.1.0911,31PB
3Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.0811,32PB
4Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0911,35PB
5Eino LänsipalttaEino Länsipaltta (-08)RaumU16.1.0811,43PB
P13 Korkeus/HJ
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.081,53PB kk13
 1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/O    1,32/O    1,35/O    1,38/O    1,45/O    1,47/O    1,49/O    1,51/O    1,53/O kk13 PB    1,55/XXX     
2Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.081,35PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,23/O    1,26/O    1,29/O    1,32/XO    1,35/XXO PB    1,38/XXX     
3Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.091,32PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/XO    1,32/O PB    1,35/XXX     
4Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.081,32PB
 1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/O    1,32/XO PB    1,35/XXX     
5Eino LänsipalttaEino Länsipaltta (-08)RaumU16.1.081,29PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,23/XO    1,26/O    1,29/XO PB    1,32/XXX     
6Santeri RustariSanteri Rustari (-09)PorinYU9.12.091,23SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XXO    1,23/XXO SB    1,26/XXX     
7Pyry HeiniläPyry Heinilä (-09)PorinYU11.11.091,20PB
 1,10/O    1,15/XXO    1,20/O PB    1,23/XXX     
Leevi PeinLeevi Pein (-09)KanksLei20.1.09NH
P11 60 m
1. erä
Tuuli: –0,6
1Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.11 9,33PB
2Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.10 9,54PB
3Jami NummiJami Nummi (-10)KiukKi15.2.10 9,91PB
4Henri KouvoHenri Kouvo (-11)VampU7.5.1110,83PB
5Veikka SaariVeikka Saari (-11)KiukKi18.12.1111,00PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Oliver MikkolaOliver Mikkola (-10)NakkVire10.3.10 8,82PB
2Teemu KosonenTeemu Kosonen (-10)PorinTa 3.6.10 9,12PB
3Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.12 9,86PB kk9
4Joel KotomäkiJoel Kotomäki (-11)NakkVire27.10.1110,06PB
5Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.1110,10PB
6Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1310,19PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Oliver MikkolaOliver Mikkola (-10)NakkVire10.3.104,57 PB
  4,43 SB     4,54 PB     4,48     4,57 PB     
2Teemu KosonenTeemu Kosonen (-10)PorinTa 3.6.104,25 =PB
  4,14 SB     4,19 SB     4,25 =PB     4,10     3,97     4,25 =PB     
3Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.104,25 PB
  4,19 PB     4,07     4,24 PB     4,25 PB     3,93     4,23     
4Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.114,01 PB
  X     3,76 SB     3,84 SB     3,81     4,01 PB     3,98     
5Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.123,86 PB
  3,47 SB     3,15     3,61 SB     3,56     X     3,86 PB     
6Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.113,83 PB
  3,58 PB     3,35     3,78 PB     3,83 PB     3,61     X     
7Joel KotomäkiJoel Kotomäki (-11)NakkVire27.10.113,81 PB
  3,73 PB     3,81 PB     3,80     3,78     3,78     3,73     
8Jami NummiJami Nummi (-10)KiukKi15.2.103,73 PB
  3,73 PB     3,64     3,59     3,52     3,55     3,53     
9Henri KouvoHenri Kouvo (-11)VampU7.5.113,44 PB
  3,44 PB     3,17     3,06     
10Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.133,43 PB
  3,35 PB     3,35 =PB     3,43 PB     
11Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.123,19 PB
  3,19 PB     3,06     3,10     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –0,1
1Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.0513,41SB
2Aada JuhalaAada Juhala (-04)PorinTa3.3.0413,66SB
3Jenny KarttunenJenny Karttunen (-05)PorinYU13.12.0513,76PB
3Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)RaumU 10.11.0213,76SB
2. erä
Tuuli: +1,3
1Vilma LindroosVilma Lindroos (-01)PorinTa16.2.0112,46SB
2Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.0412,73PB
3Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0412,79PB
4Aada PuosiAada Puosi (-03)EurajVei4.3.0313,00PB
5Sani RajalaSani Rajala (-05)EurajVei10.3.0513,30SB
N 200 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.0527,76PB
2Aada JuhalaAada Juhala (-04)PorinTa3.3.0428,22SB
3Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)RaumU 10.11.0228,78SB
4Liinu KarjalaLiinu Karjala (-03)PorinYU25.1.0329,69SB
5Inari LeppäniemiInari Leppäniemi (-03)KokemKV12.8.0330,12SB
2. erä
Tuuli: –0,9
1Aada-Olivia OksanenAada-Olivia Oksanen (-06)NoormNo10.4.0625,82PB kk17 kk15
2Vilma LindroosVilma Lindroos (-01)PorinTa16.2.0126,00SB
3Pritne LemberPritne Lember (-01)NoormNo18.12.0126,35SB
4Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0426,95PB
5Sani RajalaSani Rajala (-05)EurajVei10.3.0527,70SB
N Pituus/LJ
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.045,41 +1,8SB
  5,26/1.3 SB     5,40/1.3 SB     5,41/1.8 SB     5,33/1.5     4,24/0.5     5,40/0.5     
2Charlotta SuoniemiCharlotta Suoniemi (-03)KiukKi6.12.035,06 +0,4PB
  X     X     4,54/0.3 SB     4,90/-0.4 PB     4,98/2.6     5,06/0.4 PB     
3Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.044,94 +3,2
  X     4,75/1.5 =SB     2,53/1.1     X     4,60/1.4     4,94/3.2     
4Henna KaunistolaHenna Kaunistola (-02)LauttLu16.11.024,70 +1,1PB
  4,55/2.4     X     X     4,70/1.1 PB     X     X     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +1,6
1Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.0713,80PB
2Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.0613,94PB
3Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0713,98PB
4Märta HolappaMärta Holappa (-09)PorinYU20.5.0914,97PB
Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.08DQ
2. erä
Tuuli: +2,4
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0812,99
2Janita KinnanenJanita Kinnanen (-07)VammsVoi8.3.0713,45
3Neea NummiNeea Nummi (-06)KiukKi1.3.0613,48
4Oona TurunenOona Turunen (-06)KanksLei 26.2.0613,98
5Lumia RantalaLumia Rantala (-09)PorinYU10.1.0914,14PB kk12
6Nea-Kaisa KatajaNea-Kaisa Kataja (-07)PorinYU24.3.0714,17
T15 300 m
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0844,09PB kk13
2Nuppu WillmanNuppu Willman (-07)NoormNo10.3.0745,09PB kk14
3Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.0747,05PB
4Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0749,35PB
T15 Pituus/LJ
1Neea NummiNeea Nummi (-06)KiukKi1.3.064,82 –0,7PB
  4,54/0.7 SB     4,67/2.4     4,52/1.1     4,55 SB     2,45/0.3     4,82/-0.7 PB     
2Oona TurunenOona Turunen (-06)KanksLei 26.2.064,44 +0,7
  4,31/0.4     X     4,44/0.7     4,37/0.9     4,27     4,38/-1.3     
3Nea-Kaisa KatajaNea-Kaisa Kataja (-07)PorinYU24.3.074,28 0,0PB
  4,08/-0.1 PB     4,10/-0.2 PB     4,25/2.6     4,11/0.9 PB     X     4,28 PB     
4Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.073,77 0,0PB
  X     3,69 PB     X     3,76/0.6 PB     3,77 PB     X     
T15 Keihäs/JT
1Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)NakkVire10.7.0651,32PB kk15(15-v. ka 29.)
  46,60     48,97     X     50,06 kk15 PB     46,43     51,32 kk15 PB     
2Iida MikkelssonIida Mikkelsson (-06)PorinYU29.6.0641,80PB
  41,19 PB     41,77 PB     41,80 PB     41,32     39,90     39,29     
3Netta NummiNetta Nummi (-08)KiukKi5.2.0830,08PB
  25,71 SB     X     24,39     26,83 SB     26,81     30,08 PB     
4Neea NummiNeea Nummi (-06)KiukKi1.3.0628,99PB
  18,72 SB     X     28,99 PB     
5Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0727,03PB
  19,86 PB     20,59 PB     21,13 PB     25,33 PB     24,28     27,03 PB     
6Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.1018,24
  18,24     16,75     17,60     X     17,48     18,06     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +0,4
1Tinja-Sofia SaineTinja-Sofia Saine (-08)PorinYU3.7.08 9,19PB
2Märta HolappaMärta Holappa (-09)PorinYU20.5.09 9,43PB
4Kiira BromanKiira Broman (-09)PorinYU13.8.09 9,59PB
5Sabine LillkaasSabine Lillkaas (-08)TjöckIK2.7.08 9,66PB
6Venla SaariVenla Saari (-08)KiukKi 24.4.08 9,99SB
7Neea ValtonenNeea Valtonen (-09)PorinYU21.8.0911,22PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.09 9,22PB
2Iida SaariolaIida Saariola (-08)PorinTa8.5.08 9,37PB
3Janni MajuriJanni Majuri (-08)KiukKi15.8.08 9,50PB
4Josefiina SaikkoJosefiina Saikko (-09)PorinYU12.3.09 9,58PB
5Venla MurtoVenla Murto (-09)NakkVire14.1.09 9,59PB
6Tilde BergströmTilde Bergström (-08)IFLänken10.9.08 9,82PB
3. erä
Tuuli: –0,2
1Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.08 8,93PB
2Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,12PB
3Milja HelinMilja Helin (-08)PorinYU12.3.08 9,13PB
4Elea NieminenElea Nieminen (-09)NakkVire11.9.09 9,21PB
5Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 9,33PB
6Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.09 9,35SB
4. erä
Tuuli: +0,9
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,01PB kk13
2Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,36PB
3Fanni HarjuFanni Harju (-09)NakkVire11.9.09 8,73PB
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.09 8,78PB
5Lumia RantalaLumia Rantala (-09)PorinYU10.1.09 8,79PB
6Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 8,94PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,1
1Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.0911,63PB
2Venla MurtoVenla Murto (-09)NakkVire14.1.0912,14PB
3Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.0912,16PB
5Josefiina SaikkoJosefiina Saikko (-09)PorinYU12.3.0914,04PB
2. erä
Tuuli: +0,8
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 9,19PB kk13
2Elea NieminenElea Nieminen (-09)NakkVire11.9.0910,59PB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0910,62PB
4Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.0910,85SB
5Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.0811,14PB
6Milja HelinMilja Helin (-08)PorinYU12.3.0811,30PB
7Tilde BergströmTilde Bergström (-08)IFLänken10.9.0811,79PB
T13 Pituus/LJ
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.085,21 0,0 kk13(13-v. ka 48.)
  4,95/1.2 kk13     4,81/0.5     4,96/0.9 kk13     5,21 kk13     4,88/0.2     5,13/-1.1     
2Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.084,96 0,0PB
  4,56/1.7 SB     4,70/0.6 PB     4,96 PB     4,90/-0.8     X/0.3     4,93/0.3     
3Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.084,40 +0,4PB
  4,29/1.8 PB     4,37 PB     4,32/0.2     4,40/0.4 PB     X/-0.2     X/-0.3     
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.094,25 –0,4PB
  3,96/2.1     4,24/0.9 PB     4,16     4,25/-0.4 PB     X     4,02/0.1     
5Fanni HarjuFanni Harju (-09)NakkVire11.9.094,23 +1,3PB
  4,06/2.1     4,23/1.3 PB     4,21/0.5     4,11     X/-1.3     4,12     
6Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,17 +1,2PB
  4,08/2.8     4,17/1.2 PB     4,05     4,05/-0.3     4,10     4,15     
7Milja HelinMilja Helin (-08)PorinYU12.3.084,15 +3,2
  4,15/3.2     4,13/0.5 =PB     X/0.3     4,01/0.3     3,94     4,13/0.5 =PB     
8Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.094,07 +0,4PB
  4,01/0.3 PB     3,50/1.0     4,07/0.4 PB     3,97/-0.1     3,43     X     
9Elea NieminenElea Nieminen (-09)NakkVire11.9.094,02 +0,8PB
  4,02/0.8 PB     3,85     3,94/0.7     
10Iida SaariolaIida Saariola (-08)PorinTa8.5.083,96 +3,4
  3,96/3.4     X/-0.5     3,82 PB     
11Tinja-Sofia SaineTinja-Sofia Saine (-08)PorinYU3.7.083,94 +1,7PB
  3,94/1.7 PB     3,73/-0.3     X/0.3     
12Sabine LillkaasSabine Lillkaas (-08)TjöckIK2.7.083,81 –0,1PB
  3,44/1.4 SB     X/0.2     3,81/-0.1 PB     
13Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.093,81 +1,1PB
  2,76/2.5     3,81/1.1 PB     X/-0.3     
14Tilde BergströmTilde Bergström (-08)IFLänken10.9.083,68 +1,8PB
  3,68/1.8 PB     3,41     3,15     
15Netta NummiNetta Nummi (-08)KiukKi5.2.083,68 +0,3SB
  3,68/0.3 SB     X/0.4     X/1.6     
16Janni MajuriJanni Majuri (-08)KiukKi15.8.083,61 +1,8SB
  3,49/0.7 SB     3,59/0.5 SB     3,61/1.8 SB     
17Kiira BromanKiira Broman (-09)PorinYU13.8.093,49 +1,7PB
  3,49/1.7 PB     X/-0.4     X/0.9     
18Venla MurtoVenla Murto (-09)NakkVire14.1.093,35 +1,7PB
  3,35/1.7 PB     3,20/0.4     3,25/-0.3     
19Venla SaariVenla Saari (-08)KiukKi 24.4.083,22 +0,7PB
  3,22/0.7 PB     3,19     3,05/0.2     
Josefiina SaikkoJosefiina Saikko (-09)PorinYU12.3.09NM –1,0
  X/3.0     X/-0.5     X/-1.0     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: +1,3
1Mimmi MäkeläMimmi Mäkelä (-10)PorinYU10.2.10 9,75PB
2Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.10 9,84PB
3Senni SarpelaSenni Sarpela (-10)PorinYU15.6.1010,12PB
4Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.1210,38PB
5Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.1210,73PB
2. erä
Tuuli: +0,7
1Iina KauseIina Kause (-10)PorinYU 30.6.10 9,29PB
2Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 9,45PB
3Ilona ÄäreläIlona Äärelä (-10)NakkVire31.12.10 9,46SB
4Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.11 9,86PB
5Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.1210,25PB
T11 Korkeus/HJ
1Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.111,21PB kk10
 0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/XO    1,06/O    1,09/O    1,12/XO    1,15/O    1,20/XXO    1,21/O kk10 PB    1,22/XXX     
2Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.121,12PB kk9
 0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/XO    1,09/O    1,12/O kk9 PB    1,15/XXX     
3Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.121,12PB =kk9
 0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/XO    1,09/O    1,12/XXO =kk9 PB    1,15/XXX     
4Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.120,91PB
 0,85/XO    0,88/O    0,91/XO PB    0,94/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut