TILASTOPAJA
URHEILIJAHAKU
Etusivu
Ilmaiset
Tulokset
2024
Tuloskatsaus 19.3.-29.3.2024
Tulospalvelu 2002-2024
Tuloksia 1907-2012
Suomen Top 20 (1997-)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
Suomen ennätykset
(Kaikki sarjat)
Aikuiset
22-vuotiaat
19-vuotiaat
17-vuotiaat
Muut
Seuraliiga
Kalevan Malja
Nuorisotoimintakilpailu
Tulevat tähdet - monipuolisuuskilpailu
Kalevan kisojen ranking
Suomalaisten arvokisarajat
Tilastopajacup
Maksulliset
Vuositilastot (1932-)
(Kaikki sarjat, myös seura- ja piiritilastot)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
2023 halli
(1.6.2022-31.5.2023)
VIESTITILASTOT
Kaikkien aikojen tilastot
Aikuiset
Juniorit
Seurat ja piirit
Yli 30-vuotiaiden tilastot
Vuositilastot
Kaikkien aikojen tilastot
Mitalistit
Henkilökohtaiset SM-kisat
SM-viestit ja SM-maastojen
joukkuekisat
Kansainväliset arvokisat
Tilaajat
Kirjaudu sisään
Kirjaudu ulos
Tilaaminen
Rekisteröityminen
Tilauksen jatkaminen
Sisältö ja hinnat
Käyttäjän tiedot
Tilastopaja Oy
Yhteystiedot
Tilastopaja Oy
Verkaranta 2 H 189
20660 Littoinen
juhani@tilastopaja.fi
050 5525070
In English
TULOKSET: Vappupinkaisu, Rovaniemi, Keskusurheilukenttä, 1.5.2021
35 urheilijaa, 35 lajisuoritusta
Miehet/Pojat, valitse laji
M 5 km tiejuoksu/RR
Naiset/Tytöt, valitse laji
N 5 km tiejuoksu/RR
Miehet
M 5 km tiejuoksu/RR
1
Juho Latvala
Juho Latvala
(-86)
RovanRR
13.5.86
15.47
(ka 46.)
2
Ossi Peltoniemi
Ossi Peltoniemi
(-86)
RovanRR
11.10.86
16.03
(ka 61.)
3
Joonatan Oporta
Joonatan Oporta
(-89)
TuUL
6.11.89
16.23
(ka 90.)
4
Tuomas Jaako
Tuomas Jaako
(-89)
(Ylitornio)
12.12.89
16.49
5
Veijo Honkaniemi
Veijo Honkaniemi
(-66)
RovanRR
16.6.66
16.54
6
Jonne Karanta
Jonne Karanta
(-71)
RovanRR
10.1.71
17.43
7
Jyrki Ilvesluoto
Jyrki Ilvesluoto
(-67)
RovanRR
17.3.67
17.46
8
Veikko Huuskonen
Veikko Huuskonen
(-02)
PosPy
19.2.02
18.00
9
Jukka Kauppila
Jukka Kauppila
(-57)
LimNM
10.8.57
18.12
10
Juho Vilppola
Juho Vilppola
(Rovaniemi)
18.26
11
Esko Kariniemi
Esko Kariniemi
(-64)
RovanRR
12.6.64
18.34
12
Marko Mattila
Marko Mattila
(-76)
VeitsilKV
23.6.76
18.37
13
Jarmo Rundgren
Jarmo Rundgren
(-58)
AlatPi
11.5.58
18.50
14
Hannu Laurila
Hannu Laurila
(-64)
RovanRR
4.4.64
19.06
15
Ilja Koljonen
Ilja Koljonen
(-78)
RovanRR
26.5.78
19.37
16
Seppo Pajuniva
Seppo Pajuniva
(-55)
RovanRR
24.11.55
20.14
17
Markus Niemelä
Markus Niemelä
(-78)
RovanRR
9.1.78
20.20
19
Matti Tennilä
Matti Tennilä
(-55)
RovanRR
30.5.55
20.40
20
Heimo Springare
Heimo Springare
(-57)
RovanRR
5.1.57
21.19
21
Olli Kyllönen
Olli Kyllönen
(-65)
RovanRR
22.6.65
21.46
22
Reima Viiri
Reima Viiri
(-64)
LohijKuo
5.2.64
22.33
23
Aimo Määttä
Aimo Määttä
(-58)
RovanRR
28.4.58
22.52
24
Markus Hast
Markus Hast
(-55)
VeitsilKV
28.10.55
23.36
25
Kari Jylhänlehto
Kari Jylhänlehto
(-55)
PudasjU
12.11.55
23.36
26
Pekka Kuivalainen
Pekka Kuivalainen
(-52)
RovanRR
23.7.52
25.44
Naiset
N 5 km tiejuoksu/RR
1
Susanna Saapunki
Susanna Saapunki
(-92)
PudasjU
14.10.92
17.49
(ka 31.)
2
Roosa Juntunen
Roosa Juntunen
(-03)
-
03
18.52
3
Eeva-Liisa Ojanaho
Eeva-Liisa Ojanaho
(-05)
(Rovaniemi)
05
20.28
4
Marika Kittilä
Marika Kittilä
(-75)
RovanRR
27.10.75
20.39
5
Ansa-Lotta Ojanaho
Ansa-Lotta Ojanaho
(-03)
PohjKoi
6.10.03
21.40
6
Paula Raudasoja
Paula Raudasoja
(-73)
RovanRR
4.7.73
21.57
7
Ilona Mikkola
Ilona Mikkola
(-78)
RovanRR
78
23.43
8
Kati Kuivalainen
Kati Kuivalainen
(-65)
RovanRR
1.2.65
24.51
9
Mari Sipola
Mari Sipola
(-71)
VeitsilKV
14.1.71
27.23
10
Lilja Hiltunen
Lilja Hiltunen
(-61)
ArcticMC
24.3.61
29.01
TUOREIMMAT TULOKSET
▼
TUOREIMMAT TULOKSET
Suomalaistulokset ulkomailta
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024
Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024
Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024
Kokkola: Hallikisat
2.3.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024
Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024
Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024
Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024
Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024
Tampere: Hallimaraton
28.2.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024
Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024
Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024
Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024
Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024
Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024
Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024
Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024
Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024
Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024
Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024
Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024
Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024
Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024
Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024
Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
Suomalaistulokset ulkomailta
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024
Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024
Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024
Kokkola: Hallikisat
2.3.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024
Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024
Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024
Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024
Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024
Tampere: Hallimaraton
28.2.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024
Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024
Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024
Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024
Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024
Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024
Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024
Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024
Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024
Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024
Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024
Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024
Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024
Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024
Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024
Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024
Helsinki: Pk. kilpailu