TULOKSET: SM-maastot, Kurikka, 27.9.2020


401 urheilijaa, 467 lajisuoritusta

Miehet
M 4 km maastojuoksu/CC
1Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.9011.36
2Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95-0.04
3Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93-0.08
4Martti SiikaluomaMartti Siikaluoma (-92)LahdA30.4.92-0.12
5Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89-0.13
6Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.98-0.18
7Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)JoensKa8.7.96-0.20
8Jarkko JärvenpääJarkko Järvenpää (-86)TampPy22.8.86-0.22
9Samuli HussaSamuli Hussa (-97)LimNM10.9.97-0.22
10Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.00-0.23
11Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85-0.28
12Aleksi NiemiAleksi Niemi (-95)TampPy12.4.95-0.28
13Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96-0.30
14Niklas WihlmanNiklas Wihlman (-85)TuUL5.3.85-0.36
15Mikko HirvonenMikko Hirvonen (-97)JoensKa8.12.97-0.37
16Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95-0.38
17Jussi EskolaJussi Eskola (-97)JyväskKU10.10.97-0.39
18Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00-0.40
19Kari PoutiainenKari Poutiainen (-84)LimNM15.12.84-0.40
20Juho YlinenJuho Ylinen (-97)JyväskKU28.10.97-0.40
21Ali AbdulrahmanAli Abdulrahman (-96)TuUL14.11.96-0.44
22Harri HietamäkiHarri Hietamäki (-84)VasaIS5.12.84-0.45
23Henrik GoeschHenrik Goesch (-94)TuUL3.12.94-0.48
24Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97-0.51
25Jaakko LeinonenJaakko Leinonen (-83)YlikNM25.1.83-0.51
26Juuso HakalaJuuso Hakala (-90)TuUL1.2.90-0.55
27Jesse LaukkarinenJesse Laukkarinen (-92)HKV6.3.92-0.56
28Niklas LaintoNiklas Lainto (-99)TuUL15.5.99-0.58
29Joakim TräskelinJoakim Träskelin (-84)VasaIS4.4.84-1.00
30Tuomas AhoTuomas Aho (-85)LimNM23.11.85-1.14
31Björn SandlerBjörn Sandler (-88)IKFalken2.2.88-1.17
32Joona SointuJoona Sointu (-01)LempKiYU9.10.01-1.17
33Joonas HarjamäkiJoonas Harjamäki (-86)HKV30.5.86-1.18
34Matti RaumaMatti Rauma (-82)TuUL14.3.82-1.18
35Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.90-1.18
36Darby ThomasDarby Thomas (-83)TuUL7.7.83-1.23
37Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.75-1.25
38Otto LoukkalahtiOtto Loukkalahti (-94)IFRaseb11.1.94-1.27
39Robert HagströmRobert Hagström (-87)GamlakIF26.10.87-1.29
40Joonas HytönenJoonas Hytönen (-85)RaumU30.11.85-1.33
41Pauli MäkeläPauli Mäkelä (-96)KälvTa18.7.96-1.34
42Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92-1.35
43Olli ToivolaOlli Toivola (-75)JoensKa3.1.75-1.49
44Juha JärveläJuha Järvelä (-80)KurikRy17.1.80-1.51
45Antti Ranta-ahoAntti Ranta-aho (-92)VasaIS5.12.92-1.54
46Lasse MinkkinenLasse Minkkinen (-96)IFRaseb15.6.96-1.59
47Eero VuolletEero Vuollet (-97)PosPy3.4.97-2.15
48Mathias HallMathias Hall (-88)VasaIS3.4.88-2.19
49Roope HyvärinenRoope Hyvärinen (-99)RaumU1.10.99-2.22
50Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.95-2.39
51Robert KengoRobert Kengo (-92)IFNykn18.12.92-2.57
52Asmo AholaAsmo Ahola (-64)Endurance22.8.64-3.36
M 10 km maastojuoksu/CC
1Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.9731.22
2Frédéric TranchandFrédéric Tranchand (-88)TuTo25.5.88-0.08
3Jarkko JärvenpääJarkko Järvenpää (-86)TampPy22.8.86-0.19
4Arttu VattulainenArttu Vattulainen (-91)JoensKa3.12.91-0.38
5Niklas WihlmanNiklas Wihlman (-85)TuUL5.3.85-0.55
6Jaakko PiesanenJaakko Piesanen (-93)SaarijPu28.10.93-1.06
7Ari-Pekka LassilaAri-Pekka Lassila (-87)VetU10.5.87-1.07
8Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96-1.10
9Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85-1.24
10Victor LövdahlVictor Lövdahl (-91)VasaIS2.1.91-1.29
11Ali AbdulrahmanAli Abdulrahman (-96)TuUL14.11.96-1.38
12Fredric PortinFredric Portin (-89)VasaIS30.11.89-1.43
13Juho YlinenJuho Ylinen (-97)JyväskKU28.10.97-1.56
14Björn SandlerBjörn Sandler (-88)IKFalken2.2.88-2.03
15Aku NikanderAku Nikander (-90)LänsiUU10.3.90-2.04
16Juuso HakalaJuuso Hakala (-90)TuUL1.2.90-2.06
17Mikko PatanaMikko Patana (-84)SeinäjsU24.3.84-2,07
18Jukka KeroJukka Kero (-74)TuUL12.6.74-2.12
19Henrik GoeschHenrik Goesch (-94)TuUL3.12.94-2.23
20Jonathan KilpeläJonathan Kilpelä (-91)JyväskKU30.6.91-2.24
21Antti-Pekka NiinistöAntti-Pekka Niinistö (-90)LahdA2.7.90-2.27
22Matti RaumaMatti Rauma (-82)TuUL14.3.82-2.28
23Jan KaasJan Kaas (-80)GamlakIF23.9.80-2.30
24Miika TakalaMiika Takala (-78)JyväskKU4.7.78-2.35
25Darby ThomasDarby Thomas (-83)TuUL7.7.83-2.50
26Mika SällinenMika Sällinen (-83)GamlakIF12.7.83-3.00
27Joonas HarjamäkiJoonas Harjamäki (-86)HKV30.5.86-3.21
28Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96-3.24
29Jukka SaloJukka Salo (-84)KarkkPo26.7.84-3.31
30Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72-4.03
31Markus HämäläinenMarkus Hämäläinen (-92)EspTa4.3.92-4.06
32Antti KartanoAntti Kartano (-94)IlmajKi5.5.94-4.18
33Konsta PuutioKonsta Puutio (-97)GamlakIF7.5.97-4.26
34Kalle LinnasaariKalle Linnasaari (-97)TuUL2.10.97-4.32
35Matti UusitaloMatti Uusitalo (-81)KuivAu11.8.81-4.51
36Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.93-5.18
37Eero MarkkilaEero Markkila (-93)KurikRy24.3.93-6.13
Jani Ylisaukko-ojaJani Ylisaukko-oja (-92)RovanRR15.6.92DNF
Andras PaukoAndras Pauko (-87)JyväskKU24.4.87DNF
Jonatan LindqvistJonatan Lindqvist (-96)LarsmoIF27.12.96DNF
M Maastojuoksu lyhyen matkan joukkuekilpailu
1 LahdA8
 Hannu Granberg 90, Ossi Kekki 93, Martti Siikaluoma 92 
2 HKV18
 Eero Saleva 95, Panu Jantunen 89, Aki Nummela 85 
3 JyväskKU43
 Otto Kaario 98, Jussi Eskola 97, Juho Ylinen 97 
4 TampPy57
 Jarkko Järvenpää 86, Aleksi Niemi 95, Teppo Syrjälä 75 
5 TuUL58
 Niklas Wihlman 85, Ali Abdulrahman 96, Henrik Goesch 94 
6 LimNM58
 Samuli Hussa 97, Kari Poutiainen 84, Tuomas Aho 85 
7 LempKiYU60
 Leevi Keronen 00, Aleksi Kivelä 00, Joona Sointu 01 
8 JoensKa65
 Samu Mikkonen 96, Mikko Hirvonen 97, Olli Toivola 75 
9 TuUL88
 Juuso Hakala 90, Niklas Lainto 99, Matti Rauma 82 
10 VasaIS96
 Harri Hietamäki 84, Joakim Träskelin 84, Antti Ranta-aho 92 
11 IFRaseb108
 Tuomas Puputti 97, Otto Loukkalahti 94, Lasse Minkkinen 96 
M22 6 km maastojuoksu/CC
1Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.9817.33
2Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00-0.05
3Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.99-0.13
4Remi LindholmRemi Lindholm (-98)LovTor17.1.98-0.38
5Kevin LindholmKevin Lindholm (-99)LovTor5.2.99-0.55
6Kevin SandellKevin Sandell (-98)IKFalken4.4.98-1.13
7Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98-1.17
8Ville VakkilaVille Vakkila (-99)LovTor18.5.99-1.40
9Tuukka MäkinenTuukka Mäkinen (-98)LauttLu23.2.98-1.42
10Leevi KallioLeevi Kallio (-00)LahdA18.3.00-1.43
11Markus KasanenMarkus Kasanen (-00)JoensKa24.1.00-1.45
12Lassi VuorinenLassi Vuorinen (-98)IFRaseb23.1.98-2.01
13Atte NokkaAtte Nokka (-98)OripVe24.7.98-2.28
14Lassi KuvaLassi Kuva (-00)LahdA4.4.00-2.39
15Antton KoivistoAntton Koivisto (-99)KU-5812.4.99-2.42
16Juho-Kusti SivosaviJuho-Kusti Sivosavi (-00)TurWei20.3.00-2.44
17Elias KortelainenElias Kortelainen (-00)JoensKa7.6.00-3.00
18Jaakko KotajärviJaakko Kotajärvi (-99)LimNM18.1.99-3.10
19Miikka OjalaMiikka Ojala (-98)KU-5816.3.98-3.21
20Marko Alasaukko-ojaMarko Alasaukko-oja (-98)KU-582.8.98-3.39
21Eetu LuomaEetu Luoma (-98)LimNM3.2.98-3.52
22Nuutti PirhonenNuutti Pirhonen (-00)TurWei25.12.00-5.03
23Joose NurmelaJoose Nurmela (-99)LimNM3.2.99-5.29
24Alijan DanishAlijan Danish (-98)KurikRy31.12.98-8.42
M22 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 JoensKa14,00
 Konsta Hämäläinen 98, Mika Kotiranta 00, Elias Kortelainen 00 
2 LovTor17,00
 Remi Lindholm 98, Kevin Lindholm 99, Ville Vakkila 99 
3 LahdA27,00
 Wilho Hautala 99, Leevi Kallio 00, Lassi Kuva 00 
4 KU-5854,00
 Antton Koivisto 99, Miikka Ojala 98, Marko Alasaukko-oja 98 
5 LimNM62,00
 Jaakko Kotajärvi 99, Eetu Luoma 98, Joose Nurmela 99 
M19 6 km maastojuoksu/CC
1Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.0117.26
2Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01-0.37
3Oskari KangasniemiOskari Kangasniemi (-02)IkaalU3.3.02-0.57
4Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02-1.03
5Alexander StåhlbergAlexander Ståhlberg (-02)IFVOM4.4.02-1.10
6Veikka SarénVeikka Sarén (-02)SomE3.3.02-1.16
7Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)KarhKa28.8.01-1.19
8Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.02-1.24
9Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01-1.26
10Ville LehtoniemiVille Lehtoniemi (-01)PorvU26.9.01-1.44
11Oskari LepistöOskari Lepistö (-01)LiedLu17.9.01-1.49
12Rasmus KrogellRasmus Krogell (-02)KU-5819.7.02-1.50
13Juho SavolainenJuho Savolainen (-01)JoensKa1.2.01-1.56
14Petteri MattilaPetteri Mattila (-01)KauhajKa13.2.01-2.06
15Johannes HelanderJohannes Helander (-02)LimNM23.10.02-2.11
16Onni MäkeläOnni Mäkelä (-02)KälvTa25.9.02-2.25
17Ville-Valtteri SalonenVille-Valtteri Salonen (-02)NokU24.6.02-2.30
18Pyry SuojanenPyry Suojanen (-02)TuUL1.11.02-2.39
19Roni TirkkonenRoni Tirkkonen (-01)JoensKa1.5.01-2.56
20Eemeli KumaraEemeli Kumara (-01)LaihLu28.10.01-3.10
21Veeti-Valtteri SoikkeliVeeti-Valtteri Soikkeli (-01)OulPy28.5.01-3.14
22Santeri LeikasSanteri Leikas (-01)JurvU28.3.01-3.25
23Onni IkonenOnni Ikonen (-02)HankasHa2.1.02-3.30
24Veikko HuuskonenVeikko Huuskonen (-02)PosPy19.2.02-4.10
25Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.02-4.19
26Valtteri LuomalaValtteri Luomala (-01)KauhWi12.2.01-4.21
27Mikko KorpelaMikko Korpela (-02)KauhajKa20.2.02-4.31
28Johannes EhrsJohannes Ehrs (-02)IFVOM10.10.02-5.42
29Okko TiilikainenOkko Tiilikainen (-02)ViipU4.3.02-6.37
Juuso HavaJuuso Hava (-01)KU-5816.4.01DNF
Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.02DNF
Oskari JacobssonOskari Jacobsson (-02)KerU21.3.02DNF
Mustafe MuuseMustafe Muuse (-01)TuUL4.8.01DNF
M19 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 JoensKa41,00
 Samuel Auvinen 01, Juho Savolainen 01, Roni Tirkkonen 01 
M17 4 km maastojuoksu/CC
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.0312.34
2Aaron HäggmanAaron Häggman (-03)IFVOM10.6.03-0.06
3Karlos KemppaalaKarlos Kemppaala (-04)ViipU 8.6.04-0.08
4Aleksi RajaniemiAleksi Rajaniemi (-03)LahdA27.1.03-0.08
5Otto VilpponenOtto Vilpponen (-03)JoensKa26.1.03-0.29
6Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)PyhäsU2.7.04-0.35
7Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.04-0.40
8Justus LuonelaJustus Luonela (-03)LahdA5.7.03-0.45
9Benjamin TasaBenjamin Tasa (-03)VehkVei17.9.03-0.50
10Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.04-0.51
11Aarre PaukkeriAarre Paukkeri (-04)LimNM13.3.04-0.59
12Miki NiemensivuMiki Niemensivu (-04)RaumU16.3.04-1.02
13Pietari JussinmäkiPietari Jussinmäki (-04)HalsToi7.9.04-1.04
14Niklas MoilanenNiklas Moilanen (-04)KuivAu18.6.04-1.08
15Atte TaipaleAtte Taipale (-04)VetU21.9.04-1.09
16Elias MarjamäkiElias Marjamäki (-03)TampPy1.3.03-1.10
17Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.04-1.18
18Juuso HonkanenJuuso Honkanen (-03)NastNa13.3.03-1.28
19Jacob SmedsJacob Smeds (-03)IFVom 10.3.03-1.29
20Juho SeppäläJuho Seppälä (-03)SeinäjsU27.3.03-1.29
21Otto HirvilampiOtto Hirvilampi (-04)ÄhtU29.9.04-1.34
22Jussi RaasakkaJussi Raasakka (-03)EspTa16.12.03-1.36
23Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.04-1.41
24Elias MäkinenElias Mäkinen (-03)TampPy7.8.03-1.44
25Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.04-1.46
26Jakob EhrsJakob Ehrs (-04)IFVOM24.12.04-1.48
27Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.03-1.50
28Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.04-2.04
29Emil HuomoEmil Huomo (-03)OulPy8.11.03-2.05
30Kasper LindebergKasper Lindeberg (-04)LahdA 14.6.04-2.25
31Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04-2.30
32Teemu PihlajamäkiTeemu Pihlajamäki (-03)LapVi3.3.03-2.40
33Christoffer IngmanChristoffer Ingman (-04)IFRaseb16.4.04-3.17
Eemeli KatajalaaksoEemeli Katajalaakso (-04)KannU22.2.04DNF
Heikki KumaraHeikki Kumara (-03)LaihLu21.4.03DNF epäv
M17 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 IFVOM22,00
 Leonard Markén 03, Aaron Häggman 03, Jacob Smeds 03 
2 ViipU41,00
 Karlos Kemppaala 04, Joel Vuohtoniemi 04, Miska Koponen 04 
3 LahdA42,00
 Aleksi Rajaniemi 03, Justus Luonela 03, Kasper Lindeberg 04 
4 TampPy71,00
 Elias Marjamäki 03, Elias Mäkinen 03, Patrik Järvinen 04 
P15 4 km maastojuoksu/CC
1Luukas KontroLuukas Kontro (-05)JyväskKU17.4.0513.08
2Eetu ValtolaEetu Valtola (-06)MikkKV10.5.06-0.06
3Anssi MustonenAnssi Mustonen (-05)KoivKi28.4.05-0.18
4Anton PackalenAnton Packalen (-05)HKV12.1.05-0.26
5Kasper BjörkbackaKasper Björkbacka (-06)VetU 7.11.06-0.33
6Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05-0.37
7Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.05-0.39
8Oliver NordbergOliver Nordberg (-06)IFKraft4.10.06-0.42
9Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05-0.46
10Juho HyyryläinenJuho Hyyryläinen (-06)VaalKa3.3.06-0.47
11Noah SjöblomNoah Sjöblom (-06)IFFemman24.3.06-0.52
12Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.06-0.53
13Eero RantaEero Ranta (-06)LempKiYU15.3.06-1.01
14Florian FritzénFlorian Fritzén (-06)IFRaseb26.4.06-1.06
15Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.05-1.07
16Joonatan HämäläinenJoonatan Hämäläinen (-06)SulkU3.5.06-1.13
17Josue Perez RoselloJosue Perez Rosello (-06)KU-5811.7.06-1.16
18Jimi RousuJimi Rousu (-05)GamlakIF25.9.05-1.20
19Melker WikblomMelker Wikblom (-06)IFNykn4.2.06-1.23
20Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.05-1.28
21Isak FinskasIsak Finskas (-06)IFFemman12.1.06-1.29
22Lauri KilpeläinenLauri Kilpeläinen (-06)PiikkKe21.12.06-1.29
23Samuel PasanenSamuel Pasanen (-06)LahdA2.1.06-1.29
24Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.06-1.30
25Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06-1.31
26Patrik RautiainenPatrik Rautiainen (-06)ÄänekU10.7.06-1.31
27Noa KorhonenNoa Korhonen (-05)OulPy 23.12.05-1.37
28Armas UusitaloArmas Uusitalo (-06)OulPy28.9.06-1.39
29Arno HautaniemiArno Hautaniemi (-05)SeinäjsU27.4.05-1.42
30Iisakki JussinmäkiIisakki Jussinmäki (-06)HalsToi6.7.06-1.46
31Samuel KiviharjuSamuel Kiviharju (-06)IlmajKi25.6.06-1.48
32Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05-1.48
33Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.06-1.48
34René-Peter VuorioRené-Peter Vuorio (-06)MaarMa10.8.06-1.52
35Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VaasVa15.6.05-1.54
36Matias MällinenMatias Mällinen (-05)OulNMKY27.11.05-1.59
37Santtu AhoSanttu Aho (-05)KaustPV5.3.05-2.02
38Jussi RaudaskoskiJussi Raudaskoski (-06)OulPy28.3.06-2.03
39Oliver MetsäläOliver Metsälä (-06)SeinäjsU27.4.06-2.19
40Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)KarhKa18.1.06-2.21
41Mika KärkkäinenMika Kärkkäinen (-05)KauhWi15.5.05-2.32
42Lauri NokkalaLauri Nokkala (-05)LappUM21.4.05-2.37
43Topi RaunioTopi Raunio (-05)KyrVoi24.5.05-2.39
44Valtteri KinnunenValtteri Kinnunen (-05)YlämPy14.3.05-2.44
45Aleksi HauhiaAleksi Hauhia (-06)SeinäjsU10.2.06-2.48
46Eeli TohmolaEeli Tohmola (-05)OulPy4.4.05-2.51
47Niilo KotirantaNiilo Kotiranta (-05)YlämPy10.8.05-2.54
48Sisu PeltoniemiSisu Peltoniemi (-06)KaustPV22.2.06-2.58
49Jesse SaloJesse Salo (-06)LempKiYU20.3.06-2.58
50Anton SabelAnton Sabel (-05)IFFemman15.9.05-3.34
51Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KerU27.9.06-3.48
Roni-Eemil NorrbackaRoni-Eemil Norrbacka (-05)AsikkRai14.5.05DNF
P15 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 KU-5832,00
 Joona Heiskanen 05, Santtu Heiskanen 05, Josue Perez Rosello 06 
2 HKV39,00
 Anton Packalen 05, Oliver Asikainen 05, Jaakko Siltala 05 
3 IFFemman82,00
 Noah Sjöblom 06, Isak Finskas 06, Anton Sabel 05 
4 LempKiYU86,00
 Eero Ranta 06, Eelis Kuusjärvi 06, Jesse Salo 06 
5 OulPy93,00
 Noa Korhonen 05, Armas Uusitalo 06, Jussi Raudaskoski 06 
6 SeinäjsU113,00
 Arno Hautaniemi 05, Oliver Metsälä 06, Aleksi Hauhia 06 
Naiset
N 4 km maastojuoksu/CC
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.9113.26
2Kaisa KankaanrantaKaisa Kankaanranta (-90)PyhtY9.5.90-0.17
3Sandra ErikssonSandra Eriksson (-89)IKFalken4.6.89-0.19
4Maija SianojaMaija Sianoja (-88)VammsVoi15.10.88-0.21
5Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.92-0.44
6Oona KettunenOona Kettunen (-94)KarhKa10.2.94-0.45
7Janica RaumaJanica Rauma (-86)TuUL24.6.86-0.47
8Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.97-0.49
9Satu RautiainenSatu Rautiainen (-88)ÄänekU19.3.88-0.51
10Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93-1.00
11Jenny PatanaJenny Patana (-89)SeinäjsU29.6.89-1.01
12Mira TuominenMira Tuominen (-81)ForssSa1.12.81-1.04
13Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.94-1.06
14Roosa HämäläinenRoosa Hämäläinen (-95)KälvTa3.3.95-1.08
15Johanna RinteeläJohanna Rinteelä (-88)TuUL3.3.88-1.10
16Suvi SelveniusSuvi Selvenius (-80)HKV7.6.80-1.18
17Oona-Mari HakulinenOona-Mari Hakulinen (-94)JyväskKU21.9.94-1.24
18Veronica KengoVeronica Kengo (-94)IFNykn13.10.94-1.46
19Venla MäkäräinenVenla Mäkäräinen (-93)KuopRei13.4.93-1.48
20Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.95-1.51
21Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)TampPy25.10.96-1.54
22Elisa SihvolaElisa Sihvola (-87)ViipU1.3.87-1.59
23Päivi KnutarPäivi Knutar (-76)KälvTa7.5.76-2.29
24Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.79-2.57
25Pihla TiilikainenPihla Tiilikainen (-00)ViipU21.9.00-3.32
26Camilla NiemiCamilla Niemi (-00)ViipU20.12.00-4.41
Emma JalkanenEmma Jalkanen (-97)BorgåAk15.9.97DNF
N 10 km maastojuoksu/CC
1Johanna PeiponenJohanna Peiponen (-90)RovanLa18.12.9035.49
2Janica RaumaJanica Rauma (-86)TuUL24.6.86-1.06
3Nina ChydeniusNina Chydenius (-90)GamlakIF28.1.90-1.13
4Taru PalsaTaru Palsa (-88)MikkKV10.10.88-1.14
5Oona KettunenOona Kettunen (-94)KarhKa10.2.94-2.01
6Mira TuominenMira Tuominen (-81)ForssSa1.12.81-2.09
7Aino NiemiAino Niemi (-92)TuUL7.3.92-2.26
8Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.94-2.27
9Saara NikanderSaara Nikander (-94)LänsiUU21.5.94-2.34
10Suvi SelveniusSuvi Selvenius (-80)HKV7.6.80-3.17
11Marie SippusMarie Sippus (-86)IFVOM27.1.86-3.53
12Alexandra EnlundAlexandra Enlund (-97)VasaIS13.3.97-4.07
13Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.92-4.14
14Anna-Elina HeikkinenAnna-Elina Heikkinen (-90)JyväskKU2.7.90-4.16
15Natalija NylundNatalija Nylund (-97)LahdA6.2.97-4.35
16Anna VuorimaaAnna Vuorimaa (-91)TuUL30.9.91-4.59
17Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.83-5.58
Annemari SandellAnnemari Sandell (-77)PudasjU2.1.77DNF
N Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 Helsingin Kisa-Veikot Helsingin Kisa-Veikot HKV29,00
 Moona Latvala 92, Mona Jäppinen 97, Suvi Selvenius 80 
2 Turun Urheiluliitto Turun Urheiluliitto TuUL42,00
 Janica Rauma 86, Johanna Sällinen 88, Viivi Lankinen 95 
3 Kälviän Tarmo Kälviän Tarmo KälvTa47,00
 Kaisa Honkaharju 93, Roosa Hämäläinen 95, Päivi Knutar 76 
4 Viipurin Urheilijat Helsinki Viipurin Urheilijat Helsinki ViipU73,00
 Elisa Sihvola 87, Pihla Tiilikainen 00, Camilla Niemi 00 
N22 4 km maastojuoksu/CC
1Heidi KuuttinenHeidi Kuuttinen (-98)IFKraft19.3.9814.07
2Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)KuusjHu20.4.99-0.05
3Emma KatajalaaksoEmma Katajalaakso (-99)KannU31.10.99-0.11
4Reetta JoronenReetta Joronen (-00)SavonlRie19.5.00-0.23
5Cecilia ÖsterbladCecilia Österblad (-00)VasaIS28.2.00-0.27
6Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00-0.28
7Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.99-0.32
8Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99-0.47
9Venla RantaVenla Ranta (-00)LempKiYU12.2.00-0.56
10Andrea LiljaAndrea Lilja (-99)VasaIS31.12.99-0.57
11Anna HyvärinenAnna Hyvärinen (-98)TuUL29.8.98-0.57
12Aino KuljukkaAino Kuljukka (-99)LahdA30.4.99-1.04
13Mona af ForsellesMona af Forselles (-00)RekRai28.8.00-1.25
14Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)HyvsU23.2.98-1.36
15Sara KivenmäkiSara Kivenmäki (-99)KuortKu23.11.99-1.38
16Helena KnaapiHelena Knaapi (-99)VasaIS1.12.99-1.43
17Helmi VuorimaaHelmi Vuorimaa (-00)LahdA17.7.00-2.02
18Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.99-2.07
19Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00-2.20
20Lotta PenttinenLotta Penttinen (-98)EspTa10.6.98-2.36
21Heidi PlitHeidi Plit (-98)EspTa11.6.98-3.34
22Henriikka MälkönenHenriikka Mälkönen (-98)EspTa8.4.98-3.42
23Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.98-4.29
24Evelina OjaniittuEvelina Ojaniittu (-00)TurWei9.5.00-4.32
N22 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 Vasa Idrottssällskap Vasa Idrottssällskap VasaIS31,00
 Cecilia Österblad 00, Andrea Lilja 99, Helena Knaapi 99 
2 Jyväskylän Kenttäurheilijat Jyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU32,00
 Siiri Rainio 00, Heini Ikonen 99, Heidi Haapamäki 00 
3 Espoon Tapiot Espoon Tapiot EspTa63,00
 Lotta Penttinen 98, Heidi Plit 98, Henriikka Mälkönen 98 
4 Turun Weikot Yleisurheilu Turun Weikot Yleisurheilu TurWei65,00
 Marika Aarnio 99, Ilona Pulkkinen 98, Evelina Ojaniittu 00 
N19 4 km maastojuoksu/CC
1Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.0113.30
2Lotta-Maria MaineLotta-Maria Maine (-02)LauttLu12.5.02-0.52
3Pinja KotinurmiPinja Kotinurmi (-02)LahdA17.6.02-0.53
4Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)PorvU7.3.02-1.02
5Lotta TarvainenLotta Tarvainen (-02)JoensKa28.3.02-1.30
6Aada MiskalaAada Miskala (-01)MikkKV28.1.01-1,38
7Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.02-1.59
8Liisa RaasakkaLiisa Raasakka (-02)EspTa17.4.02-2.06
9Enni KatajalaaksoEnni Katajalaakso (-02)KannU23.1.02-2.08
10Milla Ala-LahtiMilla Ala-Lahti (-01)LempKiYU31.7.01-2.49
11Sara NiittyviitaSara Niittyviita (-01)LahdA8.5.01-3.03
12Elna RikkinenElna Rikkinen (-02)LahdA15.9.02-3.21
13Nea KytäjäNea Kytäjä (-02)LempKiYU1.4.02-4.22
14Miisa MäkeläMiisa Mäkelä (-02)EspTa21.9.02-4.45
15Aino EnoAino Eno (-01)LauttLu17.6.01-4.50
16Susanna PalomäkiSusanna Palomäki (-02)NakkVire30.1.02-5.20
17Tuuli MäkinenTuuli Mäkinen (-01)LauttLu13.1.01-6.15
18Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01-7.20
Laura LaitilaLaura Laitila (-02)JalasjJa14.4.02DNF
Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.02DNF
N19 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 Lahden Ahkera Lahden Ahkera LahdA26,00
 Pinja Kotinurmi 02, Sara Niittyviita 01, Elna Rikkinen 02 
2 Lauttakylän Luja Huittinen Lauttakylän Luja Huittinen LauttLu34,00
 Lotta-Maria Maine 02, Aino Eno 01, Tuuli Mäkinen 01 
3 Lempäälän Kisa Yleisurheilu Lempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU41,00
 Milla Ala-Lahti 01, Nea Kytäjä 02, Pinja Lehtinen 01 
N17 4 km maastojuoksu/CC
1Nelli ViskariNelli Viskari (-04)ValkKa22.10.0414.33
2Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03-0.07
3Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03-0.18
4Nora KytäjäNora Kytäjä (-04)LempKiYU11.6.04-0.22
5Elsa TorvinenElsa Torvinen (-03)LempKiYU15.3.03-0.24
6Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)NokU3.2.04-0.25
7Venla SaariVenla Saari (-03)JyväskKU5.8.03-0.27
8Emilia TalaEmilia Tala (-03)ViipU 12.3.03-0.27
9Venla HäkkinenVenla Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03-0.35
10Melissa KykyriMelissa Kykyri (-04)KälvTa10.5.04-0.36
11Emma RantaEmma Ranta (-03)LempKiYU28.6.03-0.41
12Iiris HelanderIiris Helander (-03)JyväskKU8.4.03-0.51
13Muska SandenMuska Sanden (-03)SalVil28.3.03-0.54
14Ella SorvistoElla Sorvisto (-04)KuivAu1.4.04-0.59
15Kiia PaavolaKiia Paavola (-04)JyväskKU7.7.04-1.04
16Emma HietarantaEmma Hietaranta (-03)LappUM19.5.03-1.10
17Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.04-1.14
18Jenni OjalaJenni Ojala (-03)PohjKoi13.4.03-1.17
19Meeri KorhonenMeeri Korhonen (-04)KuivAu7.12.04-1.32
20Maija VirtanenMaija Virtanen (-03)EurajVei21.1.03-1.38
21Nea NiemiNea Niemi (-04)PorvU2.5.04-1.46
22Veera HelkamaVeera Helkama (-03)SalVil6.3.03-1.48
23Vilma SorvistoVilma Sorvisto (-04)KuivAu1.4.04-1.57
24Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03-2.04
25Enni-Sofia SaariEnni-Sofia Saari (-04)YlivKu20.11.04-2.11
26Frida HäggkvistFrida Häggkvist (-03)IFKraft11.4.03-2.14
27Anni MylläriAnni Mylläri (-04)HeinI27.3.04-2.23
28Emma SyväojaEmma Syväoja (-04)LappUM2.11.04-2.28
29Aino TengvallAino Tengvall (-03)RekRai16.3.03-2.39
30Henna ViitalaHenna Viitala (-03)LahdA2.1.03-2.52
31Helmi KöykkäHelmi Köykkä (-03)RekRai12.8.03-3.02
32Rosa NiittyviitaRosa Niittyviita (-04)LahdA27.12.04-3.29
33Juulia TalaJuulia Tala (-03)ViipU 12.3.03-3.48
34Anna-Maj VierikkoAnna-Maj Vierikko (-03)RekRai22.10.03-4.05
35Helmiemilia MalinHelmiemilia Malin (-04)HeinI7.9.04-4.30
36Hilja RautkoskiHilja Rautkoski (-03)HeinI11.5.03-4.43
37Krista VirtanenKrista Virtanen (-03)HämeenlTa18.7.03-5.12
38Taika NurroTaika Nurro (-04)RekRai8.5.04-6.01
39Viivi VäriläViivi Värilä (-04)HeinI18.11.04-6.51
Sini RahkonenSini Rahkonen (-03)PolvijU23.3.03DNF
N17 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 Lempäälän Kisa Yleisurheilu Lempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU20,00
 Nora Kytäjä 04, Elsa Torvinen 03, Emma Ranta 03 
2 Jyväskylän Kenttäurheilijat Jyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU34,00
 Venla Saari 03, Iiris Helander 03, Kiia Paavola 04 
3 Kuivasjärven Aura Oulu Kuivasjärven Aura Oulu KuivAu36,00
 Ronja Koskela 03, Ella Sorvisto 04, Meeri Korhonen 04 
4 Rekolan Raikas Vantaa Rekolan Raikas Vantaa RekRai94,00
 Aino Tengvall 03, Helmi Köykkä 03, Anna-Maj Vierikko 03 
5 Heinolan Isku Heinolan Isku HeinI98,00
 Anni Mylläri 04, Helmiemilia Malin 04, Hilja Rautkoski 03 
T15 4 km maastojuoksu/CC
1Elma HannikainenElma Hannikainen (-05)HKV6.3.0514.29
2Heidi PaasonenHeidi Paasonen (-06)MikkKV3.3.06-0.10
3Saana LappalainenSaana Lappalainen (-05)SeinäjsU28.1.05-0.18
4Sissi OikkonenSissi Oikkonen (-05)LapLu11.5.05-0.21
5Selene RossiSelene Rossi (-05)EspTa27.6.05-0.26
6Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05-0.34
7Miina KilpeläinenMiina Kilpeläinen (-05)ViipU20.6.05-0.38
8Enni TammilehtoEnni Tammilehto (-06)EspTa24.4.06-0.49
9Helmi KarkiainenHelmi Karkiainen (-05)KeurKi16.5.05-0.57
10Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05-0.57
11Tiitu HjerppeTiitu Hjerppe (-06)LappUM13.6.06-1.11
12Wilma HjerpeWilma Hjerpe (-06)IFFemman13.11.06-1.12
13Pinja YläharjuPinja Yläharju (-05)PuumVi17.11.05-1.23
14Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.06-1.24
15Riikka JokinenRiikka Jokinen (-05)JoensKa1.3.05-1.28
16Annika KoistinenAnnika Koistinen (-05)TuUL29.3.05-1.28
17Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.06-1.30
18Sirja TyystjärviSirja Tyystjärvi (-05)VähänkVie28.3.05-1.32
19Emma KorhonenEmma Korhonen (-05)IFFemman10.10.05-1.32
20Sini HietamäkiSini Hietamäki (-05)SeinäjsU13.1.05-1.55
21Eveliina KujalaEveliina Kujala (-05)LimNM22.5.05-2.04
22Aida KoivistoAida Koivisto (-05)EvijU26.3.05-2.09
23Veera VäisänenVeera Väisänen (-05)LahdA 3.12.05-2.10
24Aino AnttilaAino Anttila (-06)NakkVire16.2.06-2.13
25Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.06-2.15
26Netta NieminenNetta Nieminen (-06)VammsVoi28.12.06-2.18
27Meeri KurttilaMeeri Kurttila (-06)MikkKV3.1.06-2.23
28Signe JakobssonSigne Jakobsson (-06)IFNykn12.5.06-2.31
29Sara ParviainenSara Parviainen (-06)NurmijYU31.8.06-2.32
30Katarina KrapfKatarina Krapf (-05)HKV 25.12.05-2.32
31Maija OksaMaija Oksa (-06)ViialVa9.9.06-2.35
32Linda HyötyLinda Hyöty (-05)MalaxIF10.4.05-2.37
33Emma KorpikallioEmma Korpikallio (-06)MikkKV6.5.06-2.46
34Emilia ReinikainenEmilia Reinikainen (-06)KalajJu18.1.06-2.50
35Viia VuorikoskiViia Vuorikoski (-06)LahdA18.7.06-2.54
36Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)KurikRy12.10.06-2.55
37Ella RajamäkiElla Rajamäki (-05)TuUL21.5.05-3.05
38Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.05-3.08
39Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.05-3.09
40Ilona PelliIlona Pelli (-06)MikkKV7.3.06-3.16
41Tilde StråkaTilde Stråka (-05)IFNykn14.8.05-3.41
42Ella TuomaalaElla Tuomaala (-06)VähänkVie20.10.06-3.41
43Olivia KumaraOlivia Kumara (-06)VähänkVie2.1.06-3.52
44Johanna HäggkvistJohanna Häggkvist (-06)IFKraft6.5.06-4.42
45Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05-5.01
46Venla KoivulaVenla Koivula (-05)LaihLu26.4.05-5.14
47Ellen ImmonenEllen Immonen (-05)JyväskKU27.7.05-6.02
Oona SaarimäkiOona Saarimäki (-06)ÄhtU19.9.06DNF
Minea NäsiMinea Näsi (-05)SeinäjsU9.1.05DNF
Nataliya RozhnovaNataliya Rozhnova (-05)ViipU15.9.05DNF
Milla UtriainenMilla Utriainen (-05)KaustPV11.2.05DNF
Ronja OrivuoriRonja Orivuori (-05)ViipU19.1.05DNF
T15 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 Helsingin Kisa-Veikot Helsingin Kisa-Veikot HKV45,00
 Elma Hannikainen 05, Venla Virrantuomi 06, Katarina Krapf 05 
2 Espoon Tapiot Espoon Tapiot EspTa58,00
 Selene Rossi 05, Enni Tammilehto 06, Noora Niininen 05 
3 Mikkelin Kilpa-Veikot Mikkelin Kilpa-Veikot MikkKV62,00
 Heidi Paasonen 06, Meeri Kurttila 06, Emma Korpikallio 06 
4 Lahden Ahkera Lahden Ahkera LahdA75,00
 Sofia Rinne 06, Veera Väisänen 05, Viia Vuorikoski 06 
5 Turun Urheiluliitto Turun Urheiluliitto TuUL78,00
 Annika Koistinen 05, Linnea Kero 06, Ella Rajamäki 05 
6 Vantaan Salamat Vantaan Salamat VantSa83,00
 Eva Peltopuro 05, Jenna Vakkilainen 05, Aava Lajunen 05 
7 Vähänkyrön Viesti Vähänkyrön Viesti VähänkVie103,00
 Sirja Tyystjärvi 05, Ella Tuomaala 06, Olivia Kumara 06 
Kalevan maljan pisteet
Lahden Ahkera58
Joensuun Kataja37
Helsingin Kisa-Veikot28
Jyväskylän Kenttäurheilijat26
Turun Urheiluliitto25
IF VOM Vöyri21
Lempäälän Kisa Yleisurheilu16
IK Falken Pedersöre14
Tampereen Pyrintö13
Viipurin Urheilijat Helsinki12
Lauttakylän Luja Huittinen10
Lovisa Tor10
Alajärven Ankkurit9
Borgå Akilles9
Rovaniemen Lappi9
Vasa Idrottssällskap9
Kuivasjärven Aura Oulu8
IF Kraft Närpiö7
Karhulan Katajaiset Kotka7
Pyhtään Yritys7
Turun Toverit7
Valkealan Kajo Kouvola7
Gamlakarleby Idrottsförening Kokkola6
Mikkelin Kilpa-Veikot6
Euran Raiku5
Kuusjoen Humu Salo5
Vammalan seudun Voima Sastamala5
Espoon Tapiot4
Ikaalisten Urheilijat4
Kannuksen Ura4
Kälviän Tarmo4
Forssan Salama3
Kenttäurheilijat-58 Vantaa3
Limingan Niittomiehet3
Porvoon Urheilijat3
Rekolan Raikas Vantaa3
Saarijärven Pullistus3
Savonlinnan Riento3
Turun Weikot Yleisurheilu3
Heinolan Isku2
Vetelin Urheilijat2
Nivalan Urheilijat1
Nokian Urheilijat1
Pyhäselän Urheilijat Joensuu1
Someron Esa1
14-15-v. SM-pisteet
Helsingin Kisa-Veikot22
Mikkelin Kilpa-Veikot14
Kenttäurheilijat-58 Vantaa8
Espoon Tapiot7
Jyväskylän Kenttäurheilijat7
Seinäjoen seudun Urheilijat5
IF Femman Mustasaari4
Koiviston Kipinä Äänekoski4
Lahden Ahkera3
Lapin Lukko Rovaniemi3
Lempäälän Kisa Yleisurheilu3
Oulun Pyrintö2
Turun Urheiluliitto2
Vantaan Salamat2
Vetelin Urheilijat2

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat