TULOKSET: 22-, 19- ja 17-v. SM-moniottelut, Hämeenlinna, Kaurialan urheilukenttä, Hämeenlinna, 29.–30.8.2020


76 urheilijaa, 679 lajisuoritusta


Miehet
M22 Kymmenottelu
30.8.
1Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.996937
 11.50/-1.1 7.07w/3.7 12.84 1.88 50.84 15.51/0.1 38.60 4.04 41.87 4:36.35  
2Tarmo SavolaTarmo Savola (-00)LappVei26.2.006795
 11.46/-1.1 7.02/0.4 11.35 1.88 51.04 15.54/0.1 37.24 4.44 46.84 5:09.33  
3Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.996496SB
 11.99/-1.1 6.51/1.1 11.88 1.79 53.70 15.72/0.1 38.32 4.04 54.46 4:53.96  
Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00DNF
 11.92/-1.1 6.15/1.5  
M19 Kymmenottelu
30.8.
1Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.026577PB kk19
 11.48/-0.9 6.65/1.7 13.95 1.85 52.74 15.21/1.3 33.65 3.94 43.73 5:03.02 
2Lassi SaarelaLassi Saarela (-01)LänsiUU16.9.016221PB
 11.59/-0.9 6.58w/2.7 11.38 1.88 54.78 15.78/1.3 34.41 4.14 40.62 5:14.09 
3Andrei KiviharjuAndrei Kiviharju (-02)EsboIF9.1.025490PB
 12.41/-0.9 5.06w/2.4 10.14 1.67 55.59 16.66/1.3 35.67 3.94 46.75 5:00.85  
4Kasperi ValonenKasperi Valonen (-02)TampPy12.4.025350PB
 12.02/-0.9 6.02w/3.1 10.50 1.70 53.45 16.38/1.3 28.82 2.64 38.23 4:58.71  
5Otso MikkiläOtso Mikkilä (-02)ImU16.5.025340PB
 11.85/-0.9 6.78w/2.8 10.00 1.85 54.74 16.50/1.3 26.04 3.04 38.45 5:55.80  
M17 Kymmenottelu
30.8.
1Eemil PorvariEemil Porvari (-03)HartVoi2.2.037370PB kk17(17-v. ka 6.)
 11.57/-0.1 6.86/0.0 13.95 1.85 51.10 14.99w/2.1 37.55 3.84 77.14 4:44.45 
2Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.046315PB (16-v. ka 39.)
 11.83/0.8 6.08/0.3 12.58 1.82 52.76 15.01w/2.1 35.02 3.74 45.27 4:57.99 
3Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.036219PB
 11.50/-0.1 5.89/0.7 13.86 1.61 52.31 14.96w/2.1 39.83 3.04 46.10 4:55.36 
4Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.046162PB
 11.53/-0.1 6.41/0.1 12.10 1.73 56.51 14.36w/2.1 33.95 3.94 43.53 5:19.65 
5Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.046107PB
 12.00/0.8 6.15/0.6 12.65 1.67 59.04 16.54/0.1 45.45 4.04 58.34 5:22.93 
6Manu MäenpääManu Mäenpää (-03)LempKiYU14.11.036029PB
 11.77/0.8 6.22/1.5 11.90 1.88 55.23 16.07/0.1 29.30 3.84 48.13 5:10.55  
7Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.045861PB
 11.77/0.8 5.70/0.2 10.71 1.61 51.87 15.07w/2.1 30.46 3.04 46.01 4:36.83 
8Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.045839PB
 11.58/-0.1 5.84/0.9 11.42 1.61 53.63 14.67w/2.1 29.92 4.04 39.26 5:21.84 
9Aaro SyväniemiAaro Syväniemi (-03)IlmajKi1.12.035602PB
 11.77/-0.1 5.90/0.6 11.55 1.70 55.26 16.32/0.5 35.51 3.14 49.08 5:31.41  
10Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.045539PB
 11.71/0.8 6.34/0.1 10.70 1.58 54.40 17.12/0.5 23.06 4.04 48.91 5:24.49 
11Jonathan LindroosJonathan Lindroos (-03)EspTa2.4.035262PB
 12.42/0.1 5.78/-0.4 11.94 1.70 57.05 17.22/0.5 44.80 2.84 39.45 5:36.78  
12Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.035240PB
 11.63/-0.1 6.61/-0.3 11.43 1.73 56.13 16.05/0.5 20.58 2.94 34.31 5:33.00  
13Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.044840PB
 12.42/0.1 5.18/-0.4 8.71 1.55 55.68 17.82/0.5 23.48 3.34 39.25 4:37.81 
14Väinö Vähä-KouvolaVäinö Vähä-Kouvola (-04)VehmKi25.9.044733PB
 12.26/0.1 5.88/0.7 8.68 1.52 58.58 15.74w/2.1 19.78 3.74 33.62 5:35.88 
15Manu MetsäkangasManu Metsäkangas (-03)LahdA23.8.034653PB
 12.10/0.8 5.90/0.8 8.95 1.55 54.85 16.45/0.1 21.65 3.04 26.71 5:30.38  
16Miro HeikkonenMiro Heikkonen (-04)KeskiUYU2.9.044583PB
 12.41/0.1 5.53/1.5 8.65 1.64 61.17 17.03/0.5 28.66 3.34 30.23 5:20.76  
17Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.044334PB
 11.99/0.1 5.97/-0.5 8.34 1.58 56.16 17.42/0.1 23.09 2.64 26.48 5:56.42 
Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.04DNF
 12.66/0.1 5.01/1.8 10.22 1.49 63.27 /-1.0  
Naiset
N Seitsenottelu
30.8.
Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97DNF
   
N22 Seitsenottelu
30.8.
1Amanda LiljendalAmanda Liljendal (-98)BorgåAk31.3.985378
 14.58/-1.8 1.67 11.60 25.16/-0.4 5.56/-0.2 45.09 2:31.57  
2Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.004973
 14.56/-1.8 1.52 12.98 27.10/-0.4 5.62/0.7 29.15 2:21.56  
3Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.004865
 15.08/-1.8 1.64 11.26 26.92/-0.4 5.34/1.8 34.63 2:29.28  
4Miina PalonenMiina Palonen (-98)ViitVie30.7.984838PB
 15.26/-1.8 1.55 9.40 25.80/-0.4 5.76/0.9 29.94 2:22.10 
5Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.004764
 15.03/-1.8 1.55 9.56 25.85/-0.4 5.45/0.9 32.18 2:26.84  
6Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.984763PB
 15.15/-1.8 1.64 8.97 26.13/-0.4 5.82/1.3 31.75 2:37.27  
7Wera HuddWera Hudd (-99)VaasTo28.11.993610PB
 16.24/1.2 1.55 7.51 28.25/-1.0 5.05/-0.5 24.53 3:04.75  
8Krista SjögrenKrista Sjögren (-00)OulPy14.1.003420PB
 17.24/1.2 1.46 7.45 30.25/-1.0 4.63/1.3 29.80 2:45.65 
Tiia GustafssonTiia Gustafsson (-98)IFRaseb24.3.98DNF
 16.61/1.2 1.52 8.71 29.09/-1.0  
Veera MöttönenVeera Möttönen (-98)RaahVe30.5.98DNF
 15.17/-1.8 1.43  
Monika AhonenMonika Ahonen (-98)JyväskKU19.5.98DNF
 16.28/1.2 1.49 9.51 29.70/-1.0 4.88/0.7  
N19 Seitsenottelu
30.8.
1Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.025072
 14.55/0.2 1.73 9.93 26.15/-0.7 5.66/0.3 35.85 2:34.69  
2Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.015011
 15.07/0.2 1.52 12.54 25.84/-0.7 5.61/1.1 40.44 2:36.09  
3Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)AlajA2.2.024486
 15.54/0.2 1.49 12.35 27.05/-0.7 5.17/0.4 30.96 2:36.76  
4Valentina LemettinenValentina Lemettinen (-01)SeinäjsU19.2.014281
 15.79/-0.7 1.55 9.50 27.50/-0.7 4.93/0.2 33.62 2:36.81  
5Maiju SaukkosaariMaiju Saukkosaari (-02)TampPy31.7.024235PB
 15.24/0.2 1.58 8.65 27.87/-0.7 5.07/1.2 27.98 2:36.41 
6Nea KylmänenNea Kylmänen (-02)NurmijYU11.11.023520PB
 17.44/-0.7 1.49 7.76 28.41/-0.7 4.87/0.6 26.01 2:50.94  
Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02DNF
 14.93/0.2 1.49 10.15 26.80/-0.7 5.27/1.3 29.98  
Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.02DNF
 21.62/-0.7  
Fina BackholmFina Backholm (-02)VasaIS3.2.02DNF
 18.87/-0.7  
N17 Seitsenottelu
30.8.
1Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.035374SB kk17
 13.59/-1.2 1.73 15.37 25.02/-1.9 5.74/1.4 37.64 3:09.51  
2Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.034879PB (17-v. ka 68.)
 14.37/-1.2 1.64 11.19 25.21/-1.9 5.36/0.3 26.20 2:35.32 
3Anni NurminenAnni Nurminen (-04)TampPy24.6.044847PB (16-v. ka 41.)
 15.01/-0.2 1.58 11.46 26.57/-1.5 5.43/1.0 33.50 2:29.52 
4Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.034788PB (17-v. ka 91.)
 15.26/0.2 1.58 12.27 26.96/-1.9 5.16/-0.1 31.54 2:24.37 
5Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.034615PB
 14.85/-1.2 1.52 12.32 26.14/-1.5 5.09/-0.3 31.58 2:41.90  
6Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.034549PB
 15.23/-1.2 1.52 13.48 26.59/-1.5 4.99/0.9 27.56 2:37.48 
7Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.034532PB
 15.17/0.2 1.61 9.39 27.32/-1.5 5.38/1.4 32.25 2:37.05 
8Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.034506
 14.19/-1.2 1.61 10.49 26.08/-1.5 5.20/0.9 25.99 2:52.34  
9Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)JyväskKU29.4.034414PB
 14.33/-1.2 1.61 9.21 26.43/-1.9 5.11/1.1 29.99 2:53.08  
10Jasmin SaleniusJasmin Salenius (-03)KangasnKa11.5.034404SB
 14.97/-0.4 1.46 11.78 27.37/-2.3 4.90/-1.0 32.49 2:37.95  
11Ella PaukkuElla Paukku (-04)EsboIF12.7.044375PB
 15.24/-0.2 1.55 9.50 26.77/-1.9 4.99/0.5 29.48 2:34.71 
12Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.034368PB
 15.24/-0.4 1.46 9.05 25.57/-1.9 5.19/1.1 30.66 2:39.59  
13Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.044333PB
 15.48/-0.2 1.61 10.88 27.60/-0.5 4.89/1.1 32.51 2:46.25 
14Kaisa ÄijäläKaisa Äijälä (-03)NousSu21.9.034233PB
 16.21/0.2 1.52 11.39 28.24/-0.5 4.87/-0.1 31.00 2:33.69 
15Juulia InkinenJuulia Inkinen (-03)LahdA19.5.034139PB
 15.58/-0.2 1.49 10.80 27.01/-1.5 5.09/0.2 25.38 2:46.94  
16Helmi TarkiainenHelmi Tarkiainen (-04)TampPy4.2.044059PB
 16.34/-0.2 1.40 11.74 26.74/-1.9 4.78/1.4 25.88 2:37.91 
17Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.033933PB
 15.10/-0.2 1.46 9.72 27.98/-0.5 5.25/0.7 23.99 2:56.98 
18Erin KainulainenErin Kainulainen (-04)SavonlRie9.2.043884PB
 15.87/-0.2 1.52 8.60 28.15/-0.5 4.74/0.7 25.62 2:40.38  
19Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.043822PB
 16.38/0.2 1.61 11.12 28.64/-0.5 4.31/1.9 29.53 2:59.06 
20Jenna SaarilahtiJenna Saarilahti (-04)TampPy28.11.043776PB
 15.97/0.2 1.40 8.13 27.55/-1.5 4.88/0.9 18.67 2:31.06 
21Lotta-Emilia MäkeläLotta-Emilia Mäkelä (-04)TampPy 15.2.043471PB
 15.98/0.2 1.49 6.59 29.13/-0.5 4.59/0.8 13.81 2:32.29 
22Maria SuntioMaria Suntio (-04)KarhKa21.7.043462PB
 17.50/-0.4 1.43 9.82 29.31/-2.3 4.97/1.6 25.50 2:57.89 
23Veera KoskinenVeera Koskinen (-03)LahdA9.1.033404
 18.07/0.2 1.37 10.86 29.86/-2.3 4.46/0.6 30.80 2:50.90  
24Gita ReinholmGita Reinholm (-03)KarhKa22.6.033104PB
 18.23/-0.4 1.46 11.39 31.30/-2.3 4.61/1.3 29.21 3:31.66  
25Sanni MarkkanenSanni Markkanen (-03)HKV9.7.033013PB
 19.34/-0.4 1.34 9.31 30.26/-2.3 4.60/1.0 16.09 2:38.90 
26Anni KonnuAnni Konnu (-04)ImU17.7.042985PB
 17.51/-0.4 1.58 7.96 29.72/-2.3 3.90/1.3 20.49 3:13.35  
Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.03DNF
 14.74/-1.2 1.67 10.89 27.79/-0.5  
Emmi PohjolainenEmmi Pohjolainen (-04)LauttLu30.9.04DNF
 19.05/-0.4 1.40 12.64  
Kalevan maljan pisteet
Tampereen Pyrintö32
Oulun Pyrintö8
Borgå Akilles7
Hartolan Voima7
Savonlinnan Riento7
Jyväskylän Kenttäurheilijat5
Karhulan Urheilijat Kotka5
Lappajärven Veikot5
Länsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja5
Porin Yleisurheilu5
Alajärven Ankkurit4
Esbo Idrottsförening4
Helsingin Tarmo4
IF Raseborg3
Lappeenrannan Urheilu-Miehet3
Lapuan Virkiä3
Seinäjoen seudun Urheilijat3
Viitasaaren Viesti3
Ilmajoen Kisailijat2
Imatran Urheilijat2
Kalannin Vankka Uusikaupunki2
Turun Urheiluliitto2
Gamlakarleby Idrottsförening Kokkola1
Lempäälän Kisa Yleisurheilu1
Nurmijärven Yleisurheilu1

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat