TULOKSET: Heinola Games, Heinola, Heinolan urheilukenttä, 27.8.2020


154 urheilijaa, 266 lajisuoritusta

Miehet
M 800 m
1Jere RaunioJere Raunio (-03)HKV13.12.031.59,81
2Juuso HavaJuuso Hava (-01)KU-5816.4.012.01,50PB
3Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.032.02,13PB
4Okko VuorikoskiOkko Vuorikoski (-02)LahdA16.11.022.02,14PB
5Daniel ÄikäsDaniel Äikäs (-03)HKV1.4.032.02,28PB
6Justus LuonelaJustus Luonela (-03)LahdA5.7.032.03,47SB
7Antton KoivistoAntton Koivisto (-99)KU-5812.4.992.04,05
8Aleksi NokkanenAleksi Nokkanen (-04)ViipU7.7.042.04,94PB
9Karl LadvaKarl Ladva HeinI2.37,70PB
Lauri SyvärantaLauri Syväranta (-01)LahdA28.12.01DNF
M Pituus/LJ
1Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.926,87 +0,4
  6,79/0.5     6,71/0.1     6,76/0.1     6,87/0.4     6,81/0.2     
2Tomi LitendahlTomi Litendahl (-89)KU-583.8.895,77 +0,2SB
  5,55/0.1 SB     5,77/0.2 SB     5,74/0.2     
M Kiekko/DT
Sami AartolahtiSami Aartolahti (-94)LahdA29.1.94NM
  X     X     X     X     X     X     
M17 100 m
Tuuli: +0,1
1Anton MustonenAnton Mustonen (-04)LahdA8.5.0411,34PB
2Tuukka IngersTuukka Ingers (-03)LahdA22.8.0311,66PB
3Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.0412,12PB
4Ville VihertöVille Vihertö (-04)IitPy1.7.0412,48PB
5Miska JohanssonMiska Johansson (-04)HeinI17.1.0412,80PB
6Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.0414,08
M17 800 m
1Aaro ParviainenAaro Parviainen (-03)RistU20.1.032.13,78
2Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.032.14,32
3Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)ValkKa3.11.042.23,34
M17 Pituus/LJ
1Ville VihertöVille Vihertö (-04)IitPy1.7.045,40 +0,6
  5,40/0.6     5,36/0.3     5,34/0.3     5,29/0.3     X     5,38/0.1     
2Luukas KemppainenLuukas Kemppainen (-05)JoutsPo12.10.055,40 +0,2
  5,35/0.5     5,20/0.5     5,40/0.2     4,99/0.1     3,76/0.1     5,19/0.1     
3Valtteri VirtanenValtteri Virtanen (-06)JoutsPo13.8.064,95 +0,2PB
  X     4,95/0.2 PB     4,46/0.2     4,23/-0.1     3,62/0.1     X     
4Miska JohanssonMiska Johansson (-04)HeinI17.1.044,90 +0,2
  4,69/0.2     X     4,74/0.1     4,64/0.1     4,77/0.2     4,90/0.2     
M17 Moukari/HT
1Miska JohanssonMiska Johansson (-04)HeinI17.1.0435,11
  32,20     34,52     35,11     X     X     X     
P15 100 m
Tuuli: –0,2
1Luukas KemppainenLuukas Kemppainen (-05)JoutsPo12.10.0511,89
2Valtteri VirtanenValtteri Virtanen (-06)JoutsPo13.8.0612,28PB
3Rico SievänenRico Sievänen (-05)JoutsPo10.11.0513,05PB
4Mohammed TajikMohammed Tajik (-05)HeinI20.3.0513,13
5Teemu RantalainenTeemu Rantalainen (-06)HeinI29.9.0613,35PB
P15 800 m
1Aimo ParviainenAimo Parviainen (-06)RistU18.5.062.23,18PB
2Tuomas StadigTuomas Stadig (-05)ValkKa 18.12.052.27,91
P15 Moukari/HT
1Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0542,34PB
  X     40,05     41,33 PB     42,34 PB     40,09     X     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: –0,2
1Taavi RytköläTaavi Rytkölä (-08)IitPy4.10.08 8,99PB
2Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa7.2.08 9,06PB
3Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-07)LahdA20.8.0710,15PB
2. erä
Tuuli: –0,4
1Santtu KekkonenSanttu Kekkonen (-07)LahdA8.2.07 8,03PB
2Markus VainioMarkus Vainio (-08)LahdA3.2.08 8,46PB
3Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.08 8,63PB
4Jesse TarkiainenJesse Tarkiainen (-07)HeinI20.12.07 9,19
P13 800 m
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa7.2.082.43,72PB
2Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.082.45,30PB
P13 Korkeus/HJ
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa 7.2.081,35
 1,30/O    1,35/XO    1,40/XX     
2Taavi RytköläTaavi Rytkölä (-08)IitPy4.10.081,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
3Rasmus KemppainenRasmus Kemppainen (-08)JoutsPo25.3.081,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
P13 Moukari/HT
1Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-07)LahdA20.8.0736,24
  34,61     35,90     X     X     X     36,24     
2Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0731,80
  30,77     31,80     X     X     X     X     
3Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.0826,87
  26,19     X     25,92     25,62     25,02     26,87     
4Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa7.2.0826,59PB
  X     25,97     26,37 PB     26,59 PB     23,52     X     
5Markus VainioMarkus Vainio (-08)LahdA3.2.0824,54PB
  24,54 PB     X     18,86     X     20,93     X     
6Taavi RytköläTaavi Rytkölä (-08)IitPy4.10.0814,27PB
  X     X     11,85 PB     11,94 PB     12,36 PB     14,27 PB     
P11 60 m
1Aleksi RuoppiAleksi Ruoppi (-09)HartVoi22.7.09 9,30PB
2Joona NiinikangasJoona Niinikangas (-09)ValkKa27.4.09 9,33
3Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.09 9,46
4Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.1010,34PB
P11 800 m
1Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.092.45,66PB
2Luukas KoivistoLuukas Koivisto (-10)KerU12.4.102.58,25PB
3Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.103.04,19PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.094,11 PB
  4,11 PB     3,94     3,36     3,98     3,86     3,89     
2Joona NiinikangasJoona Niinikangas (-09)ValkKa27.4.094,06 
  4,03     4,06     3,84     3,80     3,82     4,06     
3Aleksi RuoppiAleksi Ruoppi (-09)HartVoi22.7.093,57 PB
  3,32 PB     3,36 PB     3,38 PB     3,57 PB     3,17     3,49     
4Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.103,27 SB
  3,26 SB     3,20     3,13     X     3,17     3,27 SB     
P11 Kuula/SP
1Pyry IngersPyry Ingers (-09)IitPy 3.2.099,04
  8,93     8,98     8,17     8,64     9,04     9,02     
2Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.097,57
  6,44     6,65     6,71     6,91     6,65     7,57     
3Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.106,90
  5,89     X     6,53     6,48     6,85     6,90     
P9 60 m
1Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)NastNa5.5.12 9,61PB
2Tiitus RytköläTiitus Rytkölä (-11)IitPy 6.10.11 9,82PB
3Lauri SkyttäLauri Skyttä (-11)KouvU7.4.1110,81PB
4Eero LeminenEero Leminen (-12)HeinI26.3.1210,92PB
5Daniel BreilinDaniel Breilin (-13)AsikkRai28.4.1311,21PB
6Vilhelmi RainioVilhelmi Rainio (-12)HeinI 20.9.1211,42PB
P9 800 m
1Kevin NiittyviitaKevin Niittyviita (-11)LahdA 11.4.112.48,68PB kk9
2Vilhelmi RainioVilhelmi Rainio (-12)HeinI 20.9.123.13,82PB
3Daniel BreilinDaniel Breilin (-13)AsikkRai28.4.133.17,28PB
4Veikko HäyrinenVeikko Häyrinen (-13)HeinI14.3.133.20,63PB
5Joona RantalainenJoona Rantalainen (-13)HeinI 28.4.133.27,18PB
6Atte KotakorpiAtte Kotakorpi (-11)AsikkRai1.7.113.38,99PB
7Janne TuominenJanne Tuominen (-12)HeinI16.12.123.46,16PB
8Juho TuominenJuho Tuominen (-14)HeinI31.8.144.11,61PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)NastNa5.5.123,60 
  3,48     3,50     3,56     3,55     3,58     3,60     
2Tomas MäkinenTomas Mäkinen (-11)LahdA7.1.113,53 
  3,45     3,53     3,47     3,53     3,50     3,52     
3Tiitus RytköläTiitus Rytkölä (-11)IitPy 6.10.113,43 
  X     3,35     3,43     3,41     3,21     3,32     
4Eero LeminenEero Leminen (-12)HeinI26.3.122,87 
  2,66     2,75     2,65     2,87     2,55     2,83     
5Atte KotakorpiAtte Kotakorpi (-11)AsikkRai1.7.112,73 PB
  2,66 PB     2,49     2,61     2,32     2,64     2,73 PB     
6Vilhelmi RainioVilhelmi Rainio (-12)HeinI 20.9.122,62 
  2,54     2,37     2,55     2,58     2,59     2,62     
P9 Kuula/SP
1Tomas MäkinenTomas Mäkinen (-11)LahdA7.1.118,15
  X     7,45     8,15     7,60     X     X     
2Eero LeminenEero Leminen (-12)HeinI26.3.126,44
  6,04     6,14     6,20     6,38     6,44     6,14     
3Lauri SkyttäLauri Skyttä (-11)KouvU7.4.116,04
  5,63     6,04     X     5,88     P     P     
4Tiitus RytköläTiitus Rytkölä (-11)IitPy 6.10.115,80PB
  5,06     5,80 PB     5,77     4,89     X     5,18     
5Vilhelmi RainioVilhelmi Rainio (-12)HeinI 20.9.125,65PB
  5,54 PB     X     5,65 PB     5,17     X     X     
6Atte KotakorpiAtte Kotakorpi (-11)AsikkRai1.7.114,36PB
  3,96 PB     4,19 PB     4,36 PB     4,09     3,79     3,87     
Naiset
N 100 m
Tuuli: –0,5
1Anniina LaitinenAnniina Laitinen (-89)HKV18.11.8912,71
2Pinja RuohoPinja Ruoho (-03)LahdA9.2.0312,87PB
3Saara RantanenSaara Rantanen (-02)HyvsU 9.10.0213,37
4Pihla PoikolainenPihla Poikolainen (-02)HyvsU11.10.0214,03PB
N 800 m
1Helmi VuorimaaHelmi Vuorimaa (-00)LahdA17.7.002.14,74
2Pinja KotinurmiPinja Kotinurmi (-02)LahdA17.6.022.20,02
3Ea VuoriEa Vuori (-05)LahdA28.2.052.22,42
N Pituus/LJ
1Saara RantanenSaara Rantanen (-02)HyvsU 9.10.024,55 +1,2
  4,55/1.2     4,49/0.4     4,41/0.2     4,53/0.2     4,45/0.2     4,46/0.2     
N Kiekko/DT
1Salla SipponenSalla Sipponen (-95)KeurKi13.3.9557,48
  54,99     56,28     55,45     57,48     55,36     57,03     
2Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9952,29
  48,31     50,36     X     X     52,29     X     
3Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9447,70
  X     47,70     45,65     X     X     44,48     
4Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0147,39
  46,48     44,90     46,69     46,68     47,39     43,89     
5Salla TanskanenSalla Tanskanen (-98)AsikkRai6.8.9835,88
  34,95     34,54     35,88     35,49     35,23     35,52     
N17 100 m
Tuuli: +0,1
1Joanna PuukkaJoanna Puukka (-04)IitPy23.2.0413,43SB
2Sara VeijalainenSara Veijalainen (-04)KeskiUYU25.11.0413,63PB
3Aliisa LautalaAliisa Lautala (-03)ValkKa 4.2.0314,31
4Jenna TaipaleJenna Taipale (-03)HeinI15.5.0314,97SB
5Viivi VäriläViivi Värilä (-04)HeinI18.11.0415,68PB
6Cecilia SuomiCecilia Suomi (-04)HeinI1.1.0416,58PB
N17 800 m
1Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.062.26,70PB
2Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.042.27,47PB
3Nea HalttunenNea Halttunen (-04)AsikkRai1.5.042.31,14
4Jenna TuomainenJenna Tuomainen (-04)IitPy24.2.042.44,19
5Helmiemilia MalinHelmiemilia Malin (-04)HeinI7.9.042.47,22PB
6Jenna TaipaleJenna Taipale (-03)HeinI15.5.032.59,47
N17 Pituus/LJ
1Iida HeinoIida Heino (-08)PyhtY13.2.084,65 +0,8PB
  4,61/0.6     4,65/0.8 PB     4,56/0.2     4,47/0.1     X     X     
2Joanna PuukkaJoanna Puukka (-04)IitPy23.2.044,65 +0,6
  4,65/0.6     4,52/0.4     X     4,57/0.5     4,53/0.5     4,42/0.1     
3Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.074,62 +0,1
  4,56/1.6     X     4,62/0.1     4,55/0.1     4,54/0.2     4,32/0.1     
4Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.084,16 +0,8
  4,16/0.8     4,06/0.9     4,09/0.5     4,12/0.1     X     X     
5Siru MyllykangasSiru Myllykangas (-04)HeinI24.2.044,11 +0,3SB
  X     4,11/0.3 SB     4,09/0.2     3,99/0.1     4,05/0.5     4,01/0.1     
6Hilja RautkoskiHilja Rautkoski (-03)HeinI11.5.033,99 +0,4SB
  3,92/0.8     3,78/0.9     3,99/0.4 SB     3,82/0.1     3,77/0.2     3,64/0.2     
N17 Moukari/HT
1Emmi MaloEmmi Malo (-04)LopU18.8.0451,05
  X     49,55     X     X     51,05     X     
2Siru MyllykangasSiru Myllykangas (-04)HeinI24.2.0439,88
  39,00     38,96     X     X     39,88     X     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: –0,2
1Jenni SeppäläJenni Seppälä (-06)IitPy5.5.0613,53
2Vilja LäderbergVilja Läderberg (-06)LahdA10.6.0614,55PB
2Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.0614,55
4Saara SavolainenSaara Savolainen (-06)ValkKa20.9.0614,72PB
5Aada SimolaAada Simola (-06)JoutsPo14.11.0615,15PB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Veera ReponenVeera Reponen (-06)JoutsPo27.4.0612,84
2Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0613,50
Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0713,30 kilp. ulkop.
Ella VäisänenElla Väisänen (-07)LahdA30.11.0713,80PB kilp. ulkop.
Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.0713,82PB kilp. ulkop.
T15 800 m
1Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.082.29,08PB kk12
2Vilja LäderbergVilja Läderberg (-06)LahdA10.6.062.50,25SB
T15 Korkeus/HJ
1Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.051,53
 1,43/O    1,48/XO    1,53/XO    1,56/XXX     
2Sofia NiemiSofia Niemi (-05)KarhKa12.11.051,40
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/X     
3Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.061,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,40/XXX     
4Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.061,35=PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO =PB    1,40/XXX     
T15 Moukari/HT
1Vilma HärkönenVilma Härkönen (-06)SavonlRie13.3.0651,82
  49,19     X     51,82     X     X     X     
2Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0643,43
  X     X     38,69     X     38,66     43,43     
3Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.0642,12
  X     42,12     41,88     X     40,72     X     
4Sinja JohanssonSinja Johansson (-05)LahdA6.10.0539,93
  X     36,99     39,09     X     39,93     X     
Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)HeinI18.3.0833,73PB (12-v. ka 41.) kilp. ulkop.
  X     31,29 PB     X     31,52 PB     33,73 PB     X     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +0,6
1Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)LahdA19.3.07 8,82PB
2Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.07 8,86PB
3Emmi OleanderEmmi Oleander (-07)VehkVei27.12.07 8,98
4Elina NiinikangasElina Niinikangas (-07)ValkKa8.2.0710,05
2. erä
Tuuli: –0,1
1Veera PöyryVeera Pöyry (-08)LahdA13.5.08 8,75
2Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.08 8,82PB
3Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.08 8,94
4Lara VirkkunenLara Virkkunen (-07)AsikkRai14.2.07 8,96
5Aino AhonenAino Ahonen (-08)HeinI 6.1.08 8,97
3. erä
Tuuli: 0,0
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 8,30PB
2Ella VäisänenElla Väisänen (-07)LahdA30.11.07 8,47PB
3Iida HeinoIida Heino (-08)PyhtY13.2.08 8,54PB
4Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.07 8,63PB
5Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.07 8,67
T13 800 m
1Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)LahdA19.3.072.37,97
2Iisa AuranenIisa Auranen (-07)KarhKa30.6.072.38,67PB
3Elsa StadigElsa Stadig (-07)ValkKa 2.3.072.39,20PB
4Maiju MäkeläMaiju Mäkelä (-07)VantSa16.3.072.40,49SB
5Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)LahdA24.2.082.40,66PB
6Ellen TelénEllen Telén (-07)LänsiUU25.1.072.42,13
7Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)KeskiUYU25.1.072.43,72PB
8Aino AhonenAino Ahonen (-08)HeinI 6.1.082.44,82PB
9Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.072.48,02PB
10Iida PiispanenIida Piispanen (-08)LahdA5.11.082.51,63PB
T13 Korkeus/HJ
1Lara VirkkunenLara Virkkunen (-07)AsikkRai14.2.071,44
 1,20/O    1,25/-    1,30/O    1,35/-    1,40/XO    1,44/O    1,47/XX     
2Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.071,40
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,44/XX     
3Ella VäisänenElla Väisänen (-07)LahdA30.11.071,30
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXX     
4Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.071,30
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXX     
T13 Moukari/HT
1Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)HeinI18.3.0834,28
  32,45     33,87     33,22     34,05     34,28     33,32     
2Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.0731,91
  29,28     X     31,91     30,76     X     X     
3Veera PöyryVeera Pöyry (-08)LahdA13.5.0830,21PB
  27,87     30,21 PB     29,54     28,89     X     30,02     
4Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.0725,26
  X     25,26     X     X     23,73     X     
5Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.0821,09PB
  21,09 PB     18,58     19,44     20,89     X     18,98     
6Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)KeskiUYU25.1.0720,20PB
  X     16,13     17,66     X     15,25     20,20 PB     
7Elina NiinikangasElina Niinikangas (-07)ValkKa8.2.0719,45
  X     19,26     19,13     19,45     17,17     19,33     
T11 60 m
1. erä
1Adalmiina RainioAdalmiina Rainio (-09)HeinI 15.10.09 9,86PB
2Piitu JokelaPiitu Jokela (-09)LahdA20.6.0910,28SB
2Lotta KotakorpiLotta Kotakorpi (-09)AsikkRai13.7.0910,28
4Viivi ViikiläViivi Viikilä (-09)LahdA 24.7.0910,31PB
5Senja-Sofia MoilanenSenja-Sofia Moilanen (-10)LahdA8.2.1010,38
2. erä
1Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)RistU20.8.10 9,05
2Rosalina RantalainenRosalina Rantalainen (-09)NastNa2.2.09 9,09
3Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.0910,15PB
4Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.1010,80
5Jade VirkkunenJade Virkkunen (-10)AsikkRai2.6.1011,02PB
6Xena VirkkunenXena Virkkunen (-10)AsikkRai2.6.1011,14PB
3. erä
1Laura JyrkiäinenLaura Jyrkiäinen (-09)ValkKa14.4.09 9,15PB
2Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.09 9,49PB
3Ellen KojonenEllen Kojonen (-09)HeinI23.4.09 9,66PB
4Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.10 9,83PB
5Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.09 9,96=PB
6Venla KananenVenla Kananen (-09)HeinI14.7.0910,05
T11 800 m
1Jenni TuominenJenni Tuominen (-09)LahdA5.7.092.46,50PB
2Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.102.53,44PB
3Venla KananenVenla Kananen (-09)HeinI14.7.093.01,77PB
4Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.093.05,43SB
5Ellen KojonenEllen Kojonen (-09)HeinI23.4.093.05,78SB
6Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.093.06,57PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)RistU20.8.104,19 
  4,12     4,02     4,02     3,90     4,19     4,06     
2Ellen KojonenEllen Kojonen (-09)HeinI23.4.094,08 PB
  4,00     3,94     4,08 PB     3,82     3,94     3,88     
3Laura JyrkiäinenLaura Jyrkiäinen (-09)ValkKa14.4.094,02 PB
  4,02 PB     3,86     4,01     3,92     3,86     3,82     
4Rosalina RantalainenRosalina Rantalainen (-09)NastNa2.2.093,95 
  3,75     3,89     3,89     3,95     3,88     3,94     
5Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.093,85 PB
  3,68     3,85 PB     3,79     3,75     3,57     3,61     
6Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.093,75 
  3,72     3,75     X     3,64     3,63     X     
7Venla KananenVenla Kananen (-09)HeinI14.7.093,68 SB
  3,51     3,68 SB     3,54     3,56     3,42     3,46     
8Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.093,56 PB
  3,37     3,31     3,56 PB     3,43     3,45     3,45     
9Senja-Sofia MoilanenSenja-Sofia Moilanen (-10)LahdA8.2.103,50 PB
  3,23     3,01     3,50 PB     
10Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.093,45 PB
  3,42 PB     3,45 PB     3,24     
11Adalmiina RainioAdalmiina Rainio (-09)HeinI 15.10.093,39 
  3,27     3,35     3,39     
12Viivi ViikiläViivi Viikilä (-09)LahdA 24.7.093,36 PB
  3,36 PB     3,08     3,15     
13Piitu JokelaPiitu Jokela (-09)LahdA20.6.093,20 
  3,20     3,10     X     
14Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.093,19 PB
  2,87     3,19 PB     3,17     
15Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.103,16 
  3,16     3,15     3,15     
T11 Kuula/SP
1Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.099,99
  9,92     9,63     9,45     8,78     9,18     9,99     
2Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.098,68PB
  7,78     8,68 PB     X     7,67     7,88     8,30     
3Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.098,23
  7,39     8,23     7,97     7,83     7,41     8,06     
4Piitu JokelaPiitu Jokela (-09)LahdA20.6.097,86
  7,50     7,69     7,86     7,82     7,36     X     
5Laura JyrkiäinenLaura Jyrkiäinen (-09)ValkKa14.4.097,77
  7,41     7,41     7,21     7,77     7,21     7,75     
6Adalmiina RainioAdalmiina Rainio (-09)HeinI 15.10.097,70
  7,46     7,62     7,44     6,60     7,41     7,70     
7Rosalina RantalainenRosalina Rantalainen (-09)NastNa2.2.096,85
  X     6,85     6,42     X     X     6,63     
8Emma KangassaloEmma Kangassalo (-09)HeinI14.2.096,81
  6,67     5,55     6,37     6,63     6,81     6,62     
9Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.096,49
  6,49     6,01     6,29     
10Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)RistU20.8.106,43
  5,91     5,73     6,43     
11Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.096,11PB
  5,22     6,11 PB     5,98     
12Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.095,95
  5,75     X     5,95     
13Senja-Sofia MoilanenSenja-Sofia Moilanen (-10)LahdA8.2.105,78
  5,78     X     X     
14Xena VirkkunenXena Virkkunen (-10)AsikkRai2.6.105,56
  5,30     5,56     5,11     
15Jade VirkkunenJade Virkkunen (-10)AsikkRai2.6.105,53
  5,38     5,53     5,51     
16Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.105,22PB
  5,15 PB     4,47     5,22 PB     
17Lotta KotakorpiLotta Kotakorpi (-09)AsikkRai13.7.094,88PB
  4,88 PB     4,86     4,10     
T9 60 m
1. erä
1Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.12 9,84PB
2Viivi HeinoViivi Heino (-11)PyhtY13.12.1110,57
3Ella SjöblomElla Sjöblom (-11)NastNa 29.12.1110,92PB
4Aada ViinikainenAada Viinikainen (-12)HeinI 19.8.1211,63PB
2. erä
1Hilla KalliomäkiHilla Kalliomäki (-11)ValkKa 6.1.11 9,32PB (9-v. ka 43.)
2Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa 13.8.1110,32PB
3Lina NieminenLina Nieminen (-11)HeinI 17.4.1110,43PB
4Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.1110,55PB
5Aura AlankoAura Alanko (-12)HeinI1.10.1211,14PB
T9 800 m
1Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa 13.8.112.58,65PB kk9
2Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.113.03,81
3Aada ViinikainenAada Viinikainen (-12)HeinI 19.8.123.29,84PB
4Keea ArifullenKeea Arifullen (-12)HeinI24.5.123.32,69PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa 13.8.113,54 =PB
  3,26     3,54 =PB     3,44     3,50     3,49     3,40     
2Hilla KalliomäkiHilla Kalliomäki (-11)ValkKa 6.1.113,51 
  3,29     3,35     3,24     3,42     3,51     3,41     
3Lina NieminenLina Nieminen (-11)HeinI 17.4.113,44 PB
  3,40 PB     3,29     3,44 PB     3,32     3,38     3,18     
4Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.123,28 PB
  3,12 PB     3,08     3,05     3,20 PB     3,28 PB     3,08     
5Ella SjöblomElla Sjöblom (-11)NastNa 29.12.112,96 PB
  2,96 PB     2,93     2,83     2,84     2,85     2,93     
6Viivi HeinoViivi Heino (-11)PyhtY13.12.112,90 
  2,82     2,90     2,84     2,77     2,86     2,82     
7Aada ViinikainenAada Viinikainen (-12)HeinI 19.8.122,57 PB
  1,71     2,46     2,54     2,50     2,57 PB     2,39     
8Aura AlankoAura Alanko (-12)HeinI1.10.122,51 PB
  2,46 PB     2,51 PB     X     P     P     P     
T9 Kuula/SP
1Hilla KalliomäkiHilla Kalliomäki (-11)ValkKa 6.1.116,82PB
  6,82 PB     6,45     6,05     6,53     5,69     6,77     
2Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.116,14
  5,87     X     5,88     5,98     6,14     X     
3Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa 13.8.115,69PB
  5,35     4,93     5,36     4,76     5,69 PB     5,49     
4Tuuli MakkonenTuuli Makkonen (-11)IitPy12.6.115,11
  5,11     4,88     X     4,88     4,98     4,63     
5Ella SjöblomElla Sjöblom (-11)NastNa 29.12.114,81
  4,27     4,81     4,17     4,29     4,49     4,22     
6Aura AlankoAura Alanko (-12)HeinI1.10.124,23PB
  3,34     4,00 PB     3,97     4,23 PB     3,73     3,93     
7Aada ViinikainenAada Viinikainen (-12)HeinI 19.8.124,14
  3,94     X     4,07     3,95     3,92     4,14     
N50 Moukari/HT
Satu LehtonenSatu Lehtonen (-70)LahtiSp16.8.7047,35 kilp. ulkop.
  X     X     46,70     X     44,71     47,35     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut