TULOKSET: 15-9-v. pm-viestit, Lapua, Lapuan keskusurheilukenttä, 22.8.2020


353 urheilijaa, 189 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x100 m
1Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU53,92
 Antto Syrjänen 07, Tomas Mehtonen 07, Topias Koskinen 06, Marcus Tenhunen 05 
2Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU53,93
 Eetu Järvinen 06, Riku Kaunisto 06, Aaro Järvinen 06, Veeti Jokela 05 
3Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi55,43
 Severi Mäenpää 06, Samuel Kiviharju 06, Jimi Haapamäki 06, Matias Latva-Koivisto 06 
4Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi57,96
 Erno Honkanen 05, Miiko Lampinen 06, Daniel Kaurila 07, Einari Suksi 06 
P15 4x800 m
1Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU10.56,07
 Veeti Jokela 05, Niko Lahdenmäki 05, Aaro Järvinen 06, Eetu Järvinen 06 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi11.06,80
 Jimi Haapamäki 06, Severi Mäenpää 06, Matias Latva-Koivisto 06, Samuel Kiviharju 06 
P13 4x100 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU56,85
 Tuomas Lähdemäki 08, Joni Haapamäki 07, Helmeri Lonkainen 08, Saku Ylinen 07 
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi59,08
 Juho Huhtaluhta 08, Luka Koivula 10, Ville Ikola 08, Eino Huhtaluhta 10 
3Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi59,90
 Arttu Luoma 08, Oskari Otsomaa 08, Olavi Lehto 08, Santtu Mylläri 08 
4Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie59,93
 Samuli Rintamäki 07, Julius Mäkiranta 09, Aapo Mäntylä 07, Kaleva Tyystjärvi 07 
5Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa61,34
 Lauri Peura 08, Joni Kytöharju 08, Verneri Turunen 07, Joona Maaninka 07 
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi63,27
 Matti Mäkelä 08, Akseli Kivioja 08, Vilho Köykkä 08, Saveli Mäenpää 08 
7Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi68,66
 Nikolai Renko 07, Joonas Vuorijärvi 07, Miro Ahl 07, Ossi Luoma 07 
P13 4x600 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 7.53,74
 Mikko Hurrila 08, Saku Ylinen 07, Eetu Muhonen 08, Joni Haapamäki 07 
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi 8.20,56
 Juho Huhtaluhta 08, Sauli-Aatos Mäkinen 09, Eino Huhtaluhta 10, Ville Ikola 08 
3Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie 8.31,72
 Aapo Mäntylä 07, Julius Mäkiranta 09, Samuli Rintamäki 07, Kaleva Tyystjärvi 07 
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 8.44,56
 Matti Mäkelä 08, Akseli Kivioja 08, Vilho Köykkä 08, Saveli Mäenpää 08 
5Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 9.09,17
 Lauri Peura 08, Daniel Tuunainen 11, Joni Kytöharju 08, Verneri Turunen 07 
P13 4x60 m aidat
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU46,73
 Tuomas Lähdemäki 08, Helmeri Lonkainen 08, Saku Ylinen 07, Joni Haapamäki 07 
2Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie50,37
 Julius Mäkiranta 09, Aapo Mäntylä 07, Samuli Rintamäki 07, Kaleva Tyystjärvi 07 
P11 4x 50 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa30,50
 Leevi Kiukkonen 10, Elmeri Turunen 09, Aaro Haapamäki 09, Niko Kytöharju 10 
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU31,04
 Sisu Suutarinen 09, Ilmari Saari 09, Julius Syrjälä 11, Miro Mörönen 09 
3Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa31,28
 Waltteri Lehto 09, Eero Luhtanen 10, Oskari Manninen 09, Rasmus Koski 09 
4Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU31,48
 Oliver Eteläaho 09, Veikko Kiviniemi 09, Juho Suominen 09, Eero Ojala 09 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU31,87
 Ossi Kallio 10, Manu Mäenpää 10, Joonatan Kotkaniemi 09, Eemeli Kallio 09 
6Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi33,17
 Iiro Soini 09, Tuomas Järvinen 10, Akseli Kangas 10, Miska Renko 10 
7Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa33,42
 Justus Lehtinen 10, Eetu Tuunainen 09, Konsta Kalliomäki 09, Vilho Pentilä 12 
Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapViDNF
 Joona Suokko 10, Matias Torppa 09, Venni Kankaanpää 10, Topi Keskinen 10 
Alkuerät
1. erä
1Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU30,61
 Sisu Suutarinen 09, Ilmari Saari 09, Julius Syrjälä 11, Miro Mörönen 09 
2Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa31,31
 Waltteri Lehto 09, Eero Luhtanen 10, Oskari Manninen 09, Rasmus Koski 09 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU31,35
 Oliver Eteläaho 09, Veikko Kiviniemi 09, Juho Suominen 09, Eero Ojala 09 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU31,42
 Ossi Kallio 10, Manu Mäenpää 10, Joonatan Kotkaniemi 09, Eemeli Kallio 09 
5Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa32,72
 Justus Lehtinen 10, Eetu Tuunainen 09, Konsta Kalliomäki 09, Vilho Pentilä 12 
6Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi34,98
 Riku-Matti Uitto 10, Micael Lahti 10, Jaakko Somppi 10, Ilja Renko 09 
2. erä
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa30,06
 Leevi Kiukkonen 10, Elmeri Turunen 09, Aaro Haapamäki 09, Niko Kytöharju 10 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi30,14
 Joona Suokko 10, Matias Torppa 09, Venni Kankaanpää 10, Topi Keskinen 10 
3Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi32,63
 Iiro Soini 09, Tuomas Järvinen 10, Akseli Kangas 10, Miska Renko 10 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU32,77
 Aatu Keskinen 09, Joonas Rantanen 09, Roni Rantala 10, Eemil Kontolampi 09 
5Kuortaneen KuntoKuortaneen Kunto KuortKu34,08
 Kristian Lantela 09, Matias Annala 09, Verneri Kallioniemi 09, Juho Riihimäki 09 
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi34,17
 Jatu Niemelä 09, Veikko Vaaranmaa 10, Mauri Mattila 09, Veikko Köykkä 10 
7Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi34,33
 Nicholas Hautamäki 09, Oskari Broo 10, Santtu Ikola 10, Rasmus Takala 09 
P11 4x600 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 7.53,37
 Justus Lehtinen 10, Konsta Kalliomäki 09, Aaro Haapamäki 09, Leevi Kiukkonen 10 
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 8.04,21
 Julius Syrjälä 11, Sisu Suutarinen 09, Miro Mörönen 09, Ilmari Saari 09 
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 8.25,06
 Ossi Kallio 10, Roni Rantala 10, Joonatan Kotkaniemi 09, Manu Mäenpää 10 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 8.49,59
 Vilho Pentilä 12, Elmeri Turunen 09, Jussi Niemelä 10, Niko Kytöharju 10 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 9.00,11
 Jatu Niemelä 09, Veikko Vaaranmaa 10, Mauri Mattila 09, Veikko Köykkä 10 
6Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa 9.02,47
 Eero Luhtanen 10, Rasmus Koski 09, Oskari Manninen 09, Waltteri Lehto 09 
7Kuortaneen KuntoKuortaneen Kunto KuortKu 9.09,37
 Kristian Lantela 09, Matias Annala 09, Verneri Kallioniemi 09, Juho Riihimäki 09 
8Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 9.12,46
 Venni Kankaanpää 10, Topi Keskinen 10, Matias Torppa 09, Joona Suokko 10 
9Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.25,14
 Akseli Kangas 10, Jaakko Somppi 10, Miska Renko 10, Iiro Soini 09 
10Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi 9.32,32
 Santtu Ikola 10, Nicholas Hautamäki 09, Oskari Broo 10, Ilari Ylihärsilä 09 
P9 4x400 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU5.12,65
 Miko Alho 11, Leo Eteläaho 12, Lucas Kronqvist 11, Rasmus Näsi 11 
2Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi5.13,35
 Joona Kaurila 11, Max Harju 11, Konsta Mäntymäki 11, Leevi Perälä 11 
3Laihian LujaLaihian Luja LaihLu5.47,96
 Milo Tyynismaa 13, Topias Taittonen 12, Julius Back 11, Elias Yliselä 12 
4Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi5.50,27
 Leevi Lauttamus 12, Aapo Kangas 12, Lauri Järvinen 12, Väinö Alstamo 11 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU5.53,59
 Juho Mattila 11, Oliver Vainionpää 11, Aarni Kivistö 12, Eelis Hynönen 12 
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa5.56,61
 Aapeli Lehtola 12, Amiel Katajisto 12, Pyry Hiula 12, Viljo Oja-Nisula 11 
7Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa6.30,20
 Eemeli Heinola 12, Joni Järvilehto 12, Joonatan Hulkko 12, Aatos Yli-Peltola 12 
Naiset
T15 4x100 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU51,41
 Sara Takala 05, Kaisa Tuovinen 05, Kiia Perttula 06, Anni Rantanen 06 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi53,14
 Minea Autio 06, Veera Ketonen 06, Susanna Kivioja 06, Oona-Maria Köykkä 06 
3Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie53,79
 Emma Rintamäki 05, Olivia Kumara 06, Milja Mäkiranta 06, Sirja Tyystjärvi 05 
4Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU55,35
 Ronja Karjalainen 05, Ella Kankaanpää 06, Emmi Väänänen 06, Oona Saarimäki 06 
5Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA56,11
 Sara Vuorela 07, Milja-Maria Lahti 06, Ilona Takala 06, Seliina Kuoppa-aho 06 
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa56,56
 Siiri Leppäharju 05, Elli Peura 05, Iina Niemelä 05, Miina-Liisa Yli-Kokko 06 
7Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU58,64
 Kaisa Lähdemäki 06, Sanni Yli-Kiikka 05, Nelli Kivineva 06, Sini Hietamäki 05 
8Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi60,52
 Sofia Mattila 05, Viivi Louko 05, Anni Takamaa 05, Taru Killinen 05 
T15 4x800 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU10.40,01
 Sini Hietamäki 05, Anni Rantanen 06, Kiia Perttula 06, Saana Lappalainen 05 
2Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA11.31,43
 Ilona Takala 06, Sara Vuorela 07, Milja-Maria Lahti 06, Seliina Kuoppa-aho 06 
3Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa11.46,95
 Susanna Yli-Peltola 06, Vilma Luhtanen 06, Minka Hantula 06, Lotta Hulkko 06 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa12.28,84
 Miina-Liisa Yli-Kokko 06, Elli Peura 05, Iina Niemelä 05, Siiri Leppäharju 05 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi12.41,55
 Serafina Karjanlahti 06, Oona-Maria Köykkä 06, Minea Autio 06, Veera Ketonen 06 
T15 4x80 m aidat
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA54,71
 Ilona Takala 06, Milja-Maria Lahti 06, Seliina Kuoppa-aho 06, Sara Vuorela 07 
2Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie55,04
 Olivia Kumara 06, Sirja Tyystjärvi 05, Emma Rintamäki 05, Milja Mäkiranta 06 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU57,74
 Anni Rantanen 06, Nelli Kivineva 06, Kaisa Lähdemäki 06, Kaisa Tuovinen 05 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa65,83
 Siiri Leppäharju 05, Miina-Liisa Yli-Kokko 06, Elli Peura 05, Iina Niemelä 05 
T13 4x100 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU55,74
 Neea Rautiainen 08, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07, Camilla Vähä-Laakso 07 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi56,50
 Alisa Takamaa 08, Linnea Hirvelä 07, Rebecca Söderholm 08, Angelina Heinäheimo 09 
3Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA56,51
 Viola Takala 08, Anniina Viitasaari 07, Emmi Piispanen 07, Katariina Leppäaho 07 
4Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU56,68
 Minttu Saari 08, Sara Mattila 07, Pinja Viinikka 08, Viola Jokiaho 08 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi56,83
 Jiina Niemelä 07, Iida Vainionpää 07, Anu Juupaluoma 07, Nea Haapamäki 07 
6Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU57,80
 Emilia Penttilä 08, Venla Mäki 07, Sohvi Ylinen 07, Sanni Jokela 07 
7Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,29
 Camilla Saaranluoma 08, Essi Kytöharju 07, Iida Kananoja 08, Hilma Peura 07 
8Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi60,44
 Helmi Lahti 07, Fanni Äyrä 08, Aliina Liinamaa 07, Siiri Ojanperä 07 
Alkuerät
1. erä
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA56,24
 Viola Takala 08, Anniina Viitasaari 07, Emmi Piispanen 07, Katariina Leppäaho 07 
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi59,27
 Helmi Lahti 07, Fanni Äyrä 08, Aliina Liinamaa 07, Siiri Ojanperä 07 
3Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi59,28
 Anni Pulakka 07, Nella Perälä 07, Jenni Palonen 08, Siiri Perälä 08 
4Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi59,63
 Miia Saari 07, Meea Perttu 08, Saana Uitto 08, Veera Luoma 09 
5Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU61,17
 Siiri Hautala 08, Selina Hirvilampi 07, Vilma Ylä-Jussila 07, Emma-Kaisa Karjalainen 07 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi61,51
 Enni Ala-Fossi 08, Neea Hakala 08, Anna Koski 10, Sanni Sippola 09 
2. erä
1Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi56,17
 Alisa Takamaa 08, Linnea Hirvelä 07, Rebecca Söderholm 08, Angelina Heinäheimo 09 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU57,64
 Neea Rautiainen 08, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07, Camilla Vähä-Laakso 07 
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU58,08
 Emilia Penttilä 08, Venla Mäki 07, Sohvi Ylinen 07, Sanni Jokela 07 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,19
 Camilla Saaranluoma 08, Essi Kytöharju 07, Iida Kananoja 08, Hilma Peura 07 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi62,52
 Sofia Coslet 08, Sofia Paavola 08, Olivia Laasanen 08, Venla Päivärinta 08 
6Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi62,66
 Annika Ekola 08, Adriana Pitkänen 08, Eevi Launiainen 08, Maria Kaurila 09 
3. erä
1Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi56,74
 Jiina Niemelä 07, Iida Vainionpää 07, Anu Juupaluoma 07, Nea Haapamäki 07 
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU56,80
 Minttu Saari 08, Sara Mattila 07, Pinja Viinikka 08, Viola Jokiaho 08 
3Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi59,86
 Emmi Koski 08, Janika Långsjö 08, Helmi Hietala 08, Mirva Näykki 07 
4Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU60,46
 Mirella Kärki 08, Aliisa Riippi 08, Matilda Hakala 08 
5Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa64,19
 Saana Kuoppala 08, Milla Peltola 08, Siiri Latomäki 08, Ninni Lepola 07 
T13 4x600 m
1Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 7.58,46
 Mirva Näykki 07, Linnea Hirvelä 07, Angelina Heinäheimo 09, Janika Långsjö 08 
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 8.02,63
 Viola Jokiaho 08, Sara Mattila 07, Selina Hirvilampi 07, Minttu Saari 08 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 8.11,98
 Hilma Peura 07, Essi Kytöharju 07, Milla Peltola 08, Iida Kananoja 08 
4Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA 8.17,24
 Emmi Piispanen 07, Viola Takala 08, Anniina Viitasaari 07, Katariina Leppäaho 07 
5Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 8.32,71
 Camilla Vähä-Laakso 07, Matilda Hakala 08, Matilda Koivisto 08, Aliisa Riippi 08 
6Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 8.33,74
 Sanni Jokela 07, Sohvi Ylinen 07, Elvi Lamminmäki 07, Annu Rantala 07 
7Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 8.38,27
 Sofia Paavola 08, Anu Juupaluoma 07, Venla Päivärinta 08, Jiina Niemelä 07 
8Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi 8.39,49
 Jenni Palonen 08, Adriana Pitkänen 08, Nella Perälä 07, Siiri Perälä 08 
9Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 8.47,39
 Miia Saari 07, Saana Uitto 08, Veera Luoma 09, Saana Vuorijärvi 09 
10Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 8.57,29
 Enni Ala-Fossi 08, Alisa Takamaa 08, Neea Hakala 08, Nanna Nivukoski 08 
11Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 9.22,43
 Fanni Ahopelto 08, Siiri Hautala 08, Vilma Ylä-Jussila 07, Emma-Kaisa Karjalainen 07 
12Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 9.25,93
 Ninni Lepola 07, Saana Kuoppala 08, Siiri Latomäki 08, Saara Yli-Kokko 08 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU45,85
 Sohvi Ylinen 07, Emilia Penttilä 08, Elvi Lamminmäki 07, Sanni Jokela 07 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi49,60
 Olivia Laasanen 08, Jiina Niemelä 07, Venla Päivärinta 08, Iida Vainionpää 07 
3Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi52,80
 Miia Saari 07, Meea Perttu 08, Saana Uitto 08, Saana Vuorijärvi 09 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa57,30
 Camilla Saaranluoma 08, Siiri Latomäki 08, Saara Yli-Kokko 08, Iida Kananoja 08 
2. erä
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA45,01
 Katariina Leppäaho 07, Anniina Viitasaari 07, Viola Takala 08, Emmi Piispanen 07 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU45,46
 Mirella Kärki 08, Camilla Vähä-Laakso 07, Aliisa Riippi 08, Matilda Koivisto 08 
3Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU47,68
 Viola Jokiaho 08, Emma-Kaisa Karjalainen 07, Fanni Ahopelto 08, Sara Mattila 07 
Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapViDNF
 Alisa Takamaa 08, Linnea Hirvelä 07, Angelina Heinäheimo 09, Janika Långsjö 08 
T11 4x 50 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU30,42
 Anna-Julia Haapamatti 09, Vivian Helin 09, Julia Viinonen 09, Pilvi Koukkari 10 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi31,01
 Camilla Viitamäki 10, Katariina Kankaanpää 10, Neea Mäkelä 09, Taimi Koskenkorva 10 
3Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy31,03
 Fanni Mäki-Jyllilä 10, Elli Pihlaja 09, Martta Oja-Nisula 09, Iida Yli-Nisula 09 
4Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU31,55
 Selma Syri 09, Sara Vakkila 10, Lilja Metsäranta 10, Helmi Jaskari 09 
5Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU31,70
 Jadessa Syrjälä 09, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10, Alisa Koskinen 10 
6Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi31,76
 Lumi Lahti 10, Anni-Sofia Rajakallio 10, Nelli Rajakallio 11, Amanda Liinamaa 09 
7Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa32,12
 Ella Mettälä 10, Eevi Korpela 09, Vilma Pentilä 09, Venla Rantamäki 09 
8Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi32,70
 Saimi Luoma 09, Ella Hautala 09, Helmi Klemola 09, Sanni Hietamäki 10 
Alkuerät
1. erä
1Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi31,15
 Camilla Viitamäki 10, Katariina Kankaanpää 10, Neea Mäkelä 09, Taimi Koskenkorva 10 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU31,72
 Selma Syri 09, Sara Vakkila 10, Lilja Metsäranta 10, Helmi Jaskari 09 
3Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA33,98
 Loviisa Saari 11, Nelly Sillanpää 10, Aada Piispanen 09, Lumia Piispanen 10 
4Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa34,13
 Tuulia Saari 10, Alma Saari 10, Elsa Lehto 10, Sara Saarela 10 
5Laihian LujaLaihian Luja LaihLu34,42
 Jenna Moisio 10, Anni Poikus 10, Vanessa Hagelberg 10, Iida-Maria Taittonen 10 
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa37,08
 Oona Tuisku 09, Neela Kallio 10, Fanni Kiukkonen 13, Alanna Katajisto 10 
2. erä
1Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy31,38
 Fanni Mäki-Jyllilä 10, Elli Pihlaja 09, Martta Oja-Nisula 09, Iida Yli-Nisula 09 
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi31,43
 Lumi Lahti 10, Anni-Sofia Rajakallio 10, Nelli Rajakallio 11, Amanda Liinamaa 09 
3Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU31,56
 Jadessa Syrjälä 09, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10, Alisa Koskinen 10 
4Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU32,87
 Lilia Latvala 10, Viivi Mäntymäki 10, Hilja Kurunmäki 09, Saranna Kärki 10 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU33,01
 Silva Hynönen 10, Vilhelmiina Koivula 09, Anna Krihvel 10, Iines Onnela 09 
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa34,02
 Justiina Lehtola 10, Emmi Mäkijuoni 10, Jenny Peltonen 09, Nella Kokko 10 
3. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU30,55
 Anna-Julia Haapamatti 09, Vivian Helin 09, Julia Viinonen 09, Pilvi Koukkari 10 
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa31,78
 Ella Mettälä 10, Eevi Korpela 09, Vilma Pentilä 09, Venla Rantamäki 09 
3Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi32,74
 Saimi Luoma 09, Ella Hautala 09, Helmi Klemola 09, Sanni Hietamäki 10 
4Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa33,52
 Henna Hanka 09, Manna Keski-Kokko 10, Emma Niemistö 10, Anni Yli-Peltola 10 
5Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi34,16
 Netta Saarela 10, Elle Huida 09, Valentina Pitkänen 09, Julia Hietanen 10 
T11 4x600 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 8.24,53
 Ella Mettälä 10, Netta Kallio 12, Fanni Kiukkonen 13, Vilma Pentilä 09 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 8.38,35
 Julia Viinonen 09, Anna-Julia Haapamatti 09, Helmi Jaskari 09, Vivian Helin 09 
3Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 8.43,73
 Jadessa Syrjälä 09, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10, Alisa Koskinen 10 
4Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi 8.44,19
 Saimi Luoma 09, Anni-Sofia Rajakallio 10, Nelli Rajakallio 11, Lumi Lahti 10 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 8.54,09
 Anna Krihvel 10, Iines Onnela 09, Minea Jokinen 09, Silva Hynönen 10 
6Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 9.01,98
 Viivi Mäntymäki 10, Pilvi Koukkari 10, Lilja Metsäranta 10, Selma Syri 09 
7Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa 9.03,93
 Manna Keski-Kokko 10, Henna Hanka 09, Sara Saarela 10, Anni Yli-Peltola 10 
8Laihian LujaLaihian Luja LaihLu 9.10,69
 Jenna Moisio 10, Anni Poikus 10, Vanessa Hagelberg 10, Iida-Maria Taittonen 10 
9Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 9.15,75
 Camilla Viitamäki 10, Juulia Saari 09, Taimi Koskenkorva 10, Neea Mäkelä 09 
10Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA 9.31,70
 Lumia Piispanen 10, Nelly Sillanpää 10, Loviisa Saari 11, Aada Piispanen 09 
11Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 9.36,99
 Sara Vakkila 10, Hilja Kurunmäki 09, Lilia Latvala 10, Anni Hietamäki 09 
12Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa10.08,82
 Nella Kokko 10, Justiina Lehtola 10, Emmi Mäkijuoni 10, Neela Kallio 10 
13Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi10.11,77
 Katri Uusitalo 10, Netta Saarela 10, Julia Hietanen 10, Elle Huida 09 
14Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa163,10
 Selma Nevanpää 10, Alanna Katajisto 10, Oona Tuisku 09, Jenny Peltonen 09 
T9 4x400 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU5.33,07
 Neea Koivisto 11, Siiri Mustalahti 12, Emmi Ahvenlampi 11, Sini Lappalainen 11 
2Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU5.52,29
 Hilda Eeli 11, Karoliina Ranta-Knuuttila 12, Neela Kontolampi 11, Sofia Piirainen 11 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU5.58,88
 Juulia Ojaniemi 12, Fiona Muchimba 12, Oona Muhonen 11, Sofia Koski 11 
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi6.01,67
 Heta Harju 11, Jila Niemelä 12, Sivea Mäenpää 12, Aada Tolonen 11 
5Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi6.02,76
 Elle Ala-Fossi 12, Janna Lemponen 11, Fanny Heinäheimo 11, Iida Perämäki 11 
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa6.09,57
 Elli Loukko 11, Sanni Peura 11, Pinja Kuoppala 11, Elviira Latomäki 11 
7Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa6.14,96
 Siiri Kriikkula 12, Senni Launo 12, Sofia Niemistö 12, Lumia Keski-Kokko 11 
8Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi6.22,20
 Eevi Kirmanen 12, Sofia Ylipelkonen 11, Tiia Hyrsky 11, Neea Saari 11 
9Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi6.42,89
 Serafiina Heinäheimo 13, Emma Tervasmäki 13, Elle Perämäki 13, Hilja Takaluoma 13 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU56,69 mixed
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi58,87 mixed
3Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi59,50 mixed
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,58 mixed
5Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi61,11 mixed
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi61,62 mixed
7Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU62,02 mixed
8Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi62,37 mixed
1. erä
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi59,40 mixed
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi60,80 mixed
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU63,53 mixed
4Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie68,40 mixed
5Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi68,62 mixed
Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavUDQ mixed
2. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU57,51 mixed
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi59,77 mixed
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa60,53 mixed
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi62,29 mixed
5Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi64,33 mixed
6Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa64,71 mixed
7Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi65,92 mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja