TULOKSET: 17-9-v. pm-viestit, Imatra, Ukonniemen urheilukenttä, 22.8.2020


98 urheilijaa, 43 lajisuoritusta

Miehet
M17 4x100 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU49,91 uk
 Lauri Honkanen 03, Viktor Zhabin 03, Joonatan Venäläinen 06, Erik Lipsanen 06 
P13 4x100 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU58,92
 Jesper Vallin 09, Miska Anttonen 08, Mikael Venäläinen 08, Vini Aarnikko 07 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM59,48
 Santeri Löppönen 08, Perttu Aakko 07, Topi Kopsa 08, Tiitus Qvintus 07 
P13 4x600 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 8.14,61
 Santeri Löppönen 08, Tiitus Qvintus 07, Topi Kopsa 08, Perttu Aakko 07 
P13 4x60 m aidat
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM49,64
 Tiitus Qvintus 07, Topi Kopsa 08, Santeri Löppönen 08, Perttu Aakko 07 
P11 4x 50 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM32,84
 Jonas Breyer 09, Leevi Pohjonen 09, Niki Niskanen 09, Ahto Heinonen 10 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU38,36
 Santtu Pellinen 10, Elmo Muukkonen 10, Unto Ojalainen 10, Lauri Kesälahti 10 
P11 4x600 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 9.26,02
 Jonas Breyer 09, Leevi Pohjonen 09, Niki Niskanen 09, Ahto Heinonen 10 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU 9.54,63
 Santtu Pellinen 10, Unto Ojalainen 10, Lauri Kesälahti 10, Elmo Muukkonen 10 
P9 4x400 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU6.16,83
 Aimo Ojalainen 12, Mirko Raijas , Miiko Ruuska 12, Matias Haapala 12 
P/T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM59,78
Naiset
N17 4x100 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU49,26
 Venla Savolainen 05, Meeri Riiali 05, Aino Venäläinen 04, Nelli Anttonen 04 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM55,06
 Maiju Nousiainen 03, Anni Berg 04, Elisa Hilska 04, Milja Mahlavuori 04 
Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImUDQ
 Anniina Kuukka 03, Anni Konnu 04, Sini Tiussa 03, Milla Uitti 03 
T15 4x100 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM53,98
 Tytti Repo 05, Anne-Karin Kilkki 05, Katja Honkanen 06, Iines Peltonen 05 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM55,43
 Hanna Sedig 06, Essi Niinimäki 05, Saimi Kivelä 06, Peppi-Lotta Kotilainen 06 
3Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU56,11
 Saana Laihanen 05, Anna Kullberg 06, Miisa Reponen 06, Siiri Väyrynen 06 
T15 4x800 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU12.01,00
 Siiri Väyrynen 06, Sofia Sund 05, Veera Vallin 06, Anna Kullberg 06 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM12.25,88
 Essi Niinimäki 05, Iines Peltonen 05, Katja Honkanen 06, Peppi-Lotta Kotilainen 06 
T15 4x80 m aidat
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM53,17
 Iines Peltonen 05, Tytti Repo 05, Katja Honkanen 06, Anne-Karin Kilkki 05 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU60,17
 Senja Ojalainen 05, Miisa Reponen 06, Saana Laihanen 05, Siiri Väyrynen 06 
T13 4x100 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU57,12
 Emma Könönen 08, Erika Pellinen 07, Kiira Karttunen 08, Emma Moilanen 07 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM57,25
 Veera Heinonen 07, Sara Kyllönen 07, Jade Hänninen 08, Milja Vakkila 08 
3Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU60,41
 Isabella Laverty 07, Venla Puhakka 07, Moona Tamminen 08, Matilda Hatakka 08 
4Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM61,66
 Malna Heinonen 08, Iida Karhunen 08, Elizaveta Burchina 08, Helmi Kaipia 08 
T13 4x600 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU 8.09,95
 Kiira Karttunen 08, Matilda Hatakka 08, Venla Puhakka 07, Isabella Laverty 07 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 8.21,68
 Veera Heinonen 07, Jade Hänninen 08, Malna Heinonen 08, Iida Karhunen 08 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 9.12,34
 Milja Vakkila 08, Helmi Kaipia 08, Elizaveta Burchina 08, Silja Aronpuro 07 
T13 4x60 m aidat
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM44,28
 Veera Heinonen 07, Jade Hänninen 08, Malna Heinonen 08, Sara Kyllönen 07 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU46,65
 Emma Könönen 08, Erika Pellinen 07, Kiira Karttunen 08, Isabella Laverty 07 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM51,10
 Iida Karhunen 08, Milja Vakkila 08, Elizaveta Burchina 08, Helmi Kaipia 08 
T11 4x 50 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM31,38
 Salla Tarkiainen 10, Kristiina Rinta-Jaskari 10, Neela Hänninen 10, Amanda Aakko 09 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU32,40
 Helmi Koivisto 09, Rebecca Raijas 10, Minttu Pellinen 10, Saana Reponen 09 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM33,94
 Lola Hänninen 10, Susanna Nokkala 09, Mette-Maria Kotilainen 09, Saana Aronpuro 09 
4Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU36,13
 Fanni Pesonen 10, Eevi Aarnikko 10, Emma Leppänen 09, Minja Honkaniemi 10 
T11 4x600 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 8.57,31
 Mette-Maria Kotilainen 09, Susanna Nokkala 09, Kristiina Rinta-Jaskari 10, Amanda Aakko 09 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU 9.03,91
 Helmi Koivisto 09, Rebecca Raijas 10, Minttu Pellinen 10, Saana Reponen 09 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM 9.20,81
 Aurora Ikäheimonen 10, Lola Hänninen 10, Neela Hänninen 10, Salla Tarkiainen 10 
4Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU10.41,19
 Fanni Pesonen 10, Minja Honkaniemi 10, Emma Leppänen 09, Aada Rosu 09 
T9 4x400 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM6.05,93
 Aada Korkealaakso 11, Aino Kopsa 11, Anni Pesu 11, Juliette Kaplas 11 
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU6.16,83
 Alisa Sund 11, Katariina Kupiainen 11, Roosa Koivisto 11, Aino Bohm 11 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM6.19,60
 Lela Hänninen 11, Nilla Niskanen 12, Aili Heinonen 11, Lara Okko 11 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
2Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU61,24 mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat