TULOKSET: Aktia Games 3, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 18.8.2020


82 urheilijaa, 160 lajisuoritusta

Miehet
M17 400 m
1Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.04 56,59
M17 Kiekko/DT
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0344,39
  44,39     41,44     40,07     X     41,60     41,73     
2Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.0425,04PB
  23,18 PB     17,23     25,04 PB     19,95     X     X     
P15 300 m
1Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0543,44
2Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0543,79PB
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0547,54PB
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,9
1Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0514,14
2Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0514,93SB
3Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0515,97
P15 Kiekko/DT
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0660,74PBSE14 kk14
  53,96     60,74 kk14 PB     55,87     X     59,78     58,72     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0541,73
  41,73     X     X     X     X     X     
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0538,15PB
  31,49     38,15 PB     36,86     X     X     X     
4Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.0519,23PB
  X     18,57 SB     X     19,23 PB     X     X     
P13 200 m
Tuuli: 0,0
1Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0728,17PB
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0829,58PB
3Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0730,39PB
4Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0731,00PB
5Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.0833,63PB
6Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0835,32PB
7Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0835,74PB
8Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.0837,13PB
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –1,5
1Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0710,76PB
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0810,93PB
3Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0712,17SB
4Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0712,45PB
5Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0813,04
6Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.0813,40PB
7Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.0814,21PB
8Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0814,28PB
P13 Moukari/HT
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0728,11
  27,34     27,88     X     27,25     27,50     28,11     
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0827,59
  X     25,13     X     26,63     25,06     27,59     
3Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0718,56PB
  X     17,65 PB     18,56 PB     X     P     P     
4Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0717,51PB
  17,51 PB     16,40     15,85     X     X     P     
5Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0715,64PB
  12,85 PB     14,11 PB     13,94     15,64 PB     15,04     P     
6Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0815,02
  11,60     X     15,02     14,49     13,96     P     
7Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.0811,66PB
  7,86 PB     9,40 PB     X     10,39 PB     11,66 PB     P     
8Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0810,92PB
  X     9,73 PB     10,92 PB     X     10,74     P     
P11 1000 m
1Artur VelplerArtur Velpler (-09)IFRaseb 30.10.093.49,57PB
2Milos ChristidesMilos Christides (-10)IFRaseb 23.12.104.24,28PB
3Albin HorttanaAlbin Horttana (-10)IFRaseb 23.1.104.45,82PB
4Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.105.11,50SB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –1,5
1Casper JanssonCasper Jansson (-09)HIK7.2.0912,11
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0912,23
3Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.1013,07PB
4Artur VelplerArtur Velpler (-09)IFRaseb 30.10.0913,17PB
2. erä
Tuuli: –1,5
1Milos ChristidesMilos Christides (-10)IFRaseb 23.12.1014,49PB
2Albin HorttanaAlbin Horttana (-10)IFRaseb 23.1.1016,14PB
3Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.0916,30PB
4Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.1016,83PB
P11 Kiekko/DT
1Casper JanssonCasper Jansson (-09)HIK7.2.0917,69SB
  X     17,69 SB     8,93     15,43     
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0916,77PB
  X     X     15,18 SB     16,77 PB     
3Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.1012,21PB
  11,11 PB     8,08     12,21 PB     X     
4Milos ChristidesMilos Christides (-10)IFRaseb 23.12.1010,64PB
  9,41 PB     7,55     10,27 PB     10,64 PB     
5Albin HorttanaAlbin Horttana (-10)IFRaseb 23.1.109,51PB
  9,31 PB     8,30     9,51 PB     9,06     
6Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.107,88PB
  7,17 PB     7,88 PB     7,28     X     
7Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.097,64PB
  2,22 PB     X     6,27 PB     7,64 PB     
8Leon BöhmeLeon Böhme (-10)IFRaseb17.12.106,93PB
  5,48 PB     6,47 PB     X     6,93 PB     
P9 1000 m
1Leo SundströmLeo Sundström (-11)IFRaseb 25.1.113.55,01PB
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.124.05,79PB
3Arvid ErikssonArvid Eriksson (-12)IFRaseb 14.11.124.32,30PB
4Theodor WeckmanTheodor Weckman (-12)IFRaseb 23.8.124.39,50PB
5Wilmer SelanderWilmer Selander (-11)IFRaseb 8.12.116.04,64PB
P9 Kuula/SP
1Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.124,92PB
  4,29 SB     4,65 PB     4,92 PB     4,78     
2Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.114,66PB
  4,66 PB     4,53     X     X     
3Leo SundströmLeo Sundström (-11)IFRaseb 25.1.114,53SB
  3,79 SB     4,15 SB     4,53 SB     X     
4Filip ÖhmanFilip Öhman (-12)IFRaseb 14.8.123,94PB
  3,80 PB     X     3,94 PB     3,66     
5Wilmer SelanderWilmer Selander (-11)IFRaseb 8.12.113,68PB
  3,68 PB     3,63     3,30     3,50     
6Arvid ErikssonArvid Eriksson (-12)IFRaseb 14.11.123,67PB
  3,67 PB     X     3,44     2,92     
7Theodor WeckmanTheodor Weckman (-12)IFRaseb 23.8.123,49PB
  2,34 PB     2,80 PB     2,92 PB     3,49 PB     
8Rasmus ForsmanRasmus Forsman (-12)IFRaseb 15.11.123,00PB
  2,83 PB     3,00 PB     2,89     2,94     
Naiset
N17 400 m
1Suvi SatamaSuvi Satama (-04)LappUM31.5.04 66,52PB
2Iida LounelaIida Lounela (-03)HKV27.10.03 69,28SB
T15 300 m
1. erä
1Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0645,56PB
2Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.0646,42PB
3Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0650,77PB
4Alexandra Willstedt-JustelAlexandra Willstedt-Justel (-05)IFRaseb 22.6.0554,81PB
2. erä
1Jenna TarvoJenna Tarvo (-05)EspTa31.3.0545,17
2Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0546,86
3Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0547,05
4Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.0647,69PB
5Iiris OjalaIiris Ojala (-05)HIFK21.7.0550,08PB
6Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.0650,44PB
7Makriina NenolaMakriina Nenola (-06)HelsTa9.8.0657,51
T15 80 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,4
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0613,08
2Jenna TarvoJenna Tarvo (-05)EspTa31.3.0513,53
3Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.0513,67
4Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.0614,85
5Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.0615,48PB
6Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0615,55
2. erä
Tuuli: +0,7
1Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.0612,99
2Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0513,29
3Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0513,85SB
4Elena TaskinenElena Taskinen (-06)HelsTa16.10.0615,47PB
5Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0617,23PB
T15 Kiekko/DT
1Ella RåstedtElla Råstedt (-06)EsboIF11.2.0633,07
  30,14     33,07     32,62     30,89     29,67     31,94     
2Iiris OjalaIiris Ojala (-05)HIFK21.7.0527,73PB
  26,85 PB     27,73 PB     X     X     25,61     27,45     
3Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0525,70PB
  21,95 PB     X     22,60 PB     25,70 PB     23,13     21,99     
4Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.0624,83PB
  23,22 PB     22,12     X     19,27     19,02     24,83 PB     
5Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0620,06PB
  18,01     17,60     15,68     17,93     20,06 PB     18,27     
6Alexandra Willstedt-JustelAlexandra Willstedt-Justel (-05)IFRaseb 22.6.0518,43PB
  17,42 PB     18,43 PB     13,75     X     17,52     X     
7Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.0617,64PB
  17,64 PB     X     X     16,49     17,30     16,50     
8Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0614,63PB
  X     11,39 PB     14,63 PB     12,29     13,16     10,52     
9Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0611,53PB
  11,53 PB     P     P     P     P     P     
T13 200 m
Tuuli: –0,1
1Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0731,29PB
2Pinja LiskiPinja Liski (-07)HelsTa17.4.0731,87PB
3Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HelsTa7.2.0732,09
4Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.0832,60PB
5Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.0833,15PB
6Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0834,59
7Anna LuhtAnna Luht (-08)HelsTa19.2.0835,26PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,5
1Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.0811,13
2Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0711,14
3Aura ArvasAura Arvas (-08)HelsTa5.5.0811,28PB
4Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HelsTa7.2.0711,53
5Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.0811,99
6Pinja LiskiPinja Liski (-07)HelsTa17.4.0712,15
7Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0813,11
8Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.0713,57PB
T13 Moukari/HT
1Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.0724,30
  X     23,07     23,59     23,93     22,94     24,30     
2Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.0719,74PB
  X     18,78 PB     X     18,40     19,74 PB     19,73     
3Anna LuhtAnna Luht (-08)HelsTa19.2.0818,62PB
  18,17 PB     18,62 PB     X     X     16,75     X     
4Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.0818,51PB
  X     X     17,33 PB     17,02     X     18,51 PB     
5Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0717,19PB
  14,82 PB     14,96 PB     17,19 PB     16,88     15,78     
6Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.0812,61PB
  12,61 PB     X     12,10     10,03     
7Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0810,92PB
  X     10,92 PB     10,21     9,26     
T11 1000 m
1Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.093.50,70
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.094.12,96SB
3Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.094.14,27PB
4Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.104.31,31PB
5Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.105.22,25SB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,4
1Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0913,43SB
2Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.1014,41PB
3Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.1014,86PB
Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.09 DNS
2. erä
Tuuli: –1,6
1Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.0913,32SB
2Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0914,04
3Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.0915,01PB
4Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.1015,47PB
5Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.0915,57PB
T11 Kiekko/DT
1Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.0915,86PB
  11,72 SB     14,17 PB     X     15,86 PB     
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0913,70PB
  13,70 PB     12,85     13,61     12,33     
3Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.0912,30PB
  X     9,24 SB     12,30 PB     11,36     
4Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.0911,62PB
  11,62 PB     X     11,61     10,89     
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0911,32PB
  10,78 PB     11,32 PB     9,36     11,19     
6Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.1011,09PB
  11,09 PB     10,06     9,08     X     
7Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.1011,08PB
  10,71 PB     11,08 PB     8,95     X     
8Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.0911,03SB
  7,88 SB     9,56 SB     9,58 SB     11,03 SB     
9Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.0910,71PB
  10,56 SB     X     10,71 PB     9,03     
10Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.108,75PB
  7,19 PB     8,75 PB     5,86     7,45     
T9 1000 m
1Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.114.42,69PB
2Aida HenrikssonAida Henriksson (-12)IFRaseb 20.3.124.52,31PB
3Ella MalmströmElla Malmström (-12)IFRaseb 19.6.125.39,64PB
4Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.126.13,89PB
5Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.126.16,12PB
T9 Kuula/SP
1Kira JanssonKira Jansson (-12)HIK 23.2.124,62PB
  3,76     3,67     3,74     4,62 PB     
2Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.114,28PB
  4,28 PB     3,87     3,90     4,25     
3Aida HenrikssonAida Henriksson (-12)IFRaseb 20.3.124,01PB
  3,53 PB     4,01 PB     3,99     3,74     
4Ella MalmströmElla Malmström (-12)IFRaseb 19.6.123,61PB
  2,80 PB     2,81 PB     3,61 PB     3,08     
5Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.123,34PB
  2,97 PB     2,56     3,34 PB     2,90     
6Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.122,80PB
  2,51 PB     2,70 PB     2,54     2,80 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt