TULOKSET: Seuracup Espoo/Le 12.8.2020


196 urheilijaa, 221 lajisuoritusta

EsboIF 14832, IFRaseb 14125, BorgåAk 13435, IFSibboV 12127, SjundeåIF 4211

Miehet
M17 200 m
Tuuli: +0,1
1Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.0324,27PB
2Paulus LehtimäkiPaulus Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.0324,47PB
3Emil StadeEmil Stade (-04)BorgåAk27.12.0424,92PB
4Adnan VuorinenAdnan Vuorinen (-03)EsboIF20.7.0325,60SB
5Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0425,68PB
6Oscar NyholmOscar Nyholm (-04)BorgåAk14.5.0426,67PB
M17 Pituus/LJ
1Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.065,99 +0,5PB (14-v. ka 95.)
  5,49/0.7     5,99/0.5 PB     5,85/0.2     5,85/0.2     
2Mikael LehtimäkiMikael Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.035,97 –0,1PB
  5,93/0.7 PB     5,80/1.1     5,97/-0.1 PB     
3Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.045,74 +1,0PB
  5,74/0.6 PB     5,74/1.0 =PB     5,65/0.3     5,33/-0.1     
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.055,64 –0,1PB
  5,64/-0.1 PB     5,49/0.7     5,55/-0.4     
5Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.045,63 +1,6
  5,63/1.6     5,46/0.6     5,49/0.2     
6Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.045,49 +0,3
  5,49/0.3     5,49/0.3     
M17 Kuula/SP
1Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0413,68
  13,64     13,68     
2Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0312,21SB
  11,97 SB     11,49     12,21 SB     12,21 =SB     
3Aron Johansson 2Aron Johansson 2 (-04)BorgåAk18.3.0410,56PB
  9,89 SB     10,15 PB     10,42 PB     10,56 PB     
4Mikael BöckermanMikael Böckerman (-06)EsboIF24.6.0610,50PB
  10,12 PB     10,01     9,97     10,50 PB     
5Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.039,83PB
  8,12 PB     9,79 PB     9,83 PB     
6Kristian PirnesKristian Pirnes (-04)EsboIF 2.7.047,10PB
  7,10 PB     6,99     
P15 100 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,7
1Filip MartinFilip Martin (-05)IFSibboV1.2.0512,45PB
2Emil MännikköEmil Männikkö (-05)EsboIF20.9.0513,21
3Enir BedretdinEnir Bedretdin (-06)EsboIF8.12.0613,92PB
2. erä
Tuuli: –0,3
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0511,71
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0512,14
3Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0512,15
4Linus EkholmLinus Ekholm (-06)BorgåAk15.4.0612,60
5Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0613,04
P15 2000 m
1Victor LindroosVictor Lindroos (-05)BorgåAk15.1.05 7.06,55PB
2William ForsténWilliam Forstén (-06)EsboIF31.5.06 7.06,77
3Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.05 7.23,64PB
P15 Seiväs/PV
1Henri AspelinHenri Aspelin (-06)BorgåAk17.8.063,15PB
 2,60/O    2,70/O    2,80/O    2,90/O    3,00/O    3,10/O    3,15/XXO PB    3,20/XXX     
2Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.052,80
 2,60/O    2,70/-    2,80/O    2,90/XXX     
3Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.052,60
 2,40/O    2,50/O    2,60/XO    2,70/XXX     
4Valter NylundValter Nylund (-06)IFSibboV3.7.062,60PB
 1,80/O    1,90/-    2,00/-    2,10/O    2,20/-    2,30/O    2,40/O    2,50/O    2,60/XXO PB    2,70/XXX     
5Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.091,70
 1,50/XO    1,60/XO    1,70/XXO    1,80/XXX     
6Agaton BlombergAgaton Blomberg (-09)EsboIF23.4.091,50PB
 1,50/O PB    1,60/XXX     
P15 Kuula/SP
1Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0512,72PB
  12,57     12,51     X     12,72 PB     
2Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0512,37
  12,12     X     11,77     12,37     
3Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0511,36PB
  11,36 PB     11,17     10,99     10,84     
4Jasper VilénJasper Vilén (-06)EsboIF 16.8.0610,08
  9,86     10,07     9,97     10,08     
5Isak ErikssonIsak Eriksson (-06)IFSibboV20.4.069,26PB
  9,21 PB     9,26 PB     9,24     8,94     
P15 1000 m kävely/Walk
1Pekka PeltolaPekka Peltola (-06)EsboIF 25.7.06 5.01,68PB kk14
2Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.05 5.11,19PB (15-v. ka 59.)
3Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.08 6.53,49PB
P15 4x100 m
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk48,38
 Linus Henriksson 05, Samuel Puustinen 05, Elliot Schmidt 05, Linus Ekholm 06 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb49,26
 Simon Björklöf 05, Rasmus Tenkanen 05, Simon Ekholm 05, Oliver Öhman 05 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF49,76
 Emil Männikkö 05, Rado Lindberg 05, Enir Bedretdin 06, Rasmus Vuonoranta 06 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF54,67
 Oliver Carlsson 06, Max Wrede 06, William Forstén 06, Pekka Peltola 06 
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV56,82
 Isak Eriksson 06, Valter Nylund 06, Kevin Pukkila 08, Filip Martin 05 
P13 1000 m
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.073.08,32PB
2Kaarlo StrandströmKaarlo Strandström (-07)IFSibboV21.4.073.09,64
3Oliver SandströmOliver Sandström (-07)EsboIF8.1.073.18,66PB
4Oscar BlombergOscar Blomberg (-07)BorgåAk1.10.073.19,83PB
5Joel TulikouraJoel Tulikoura (-08)EsboIF15.5.083.21,04PB
6Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.073.24,57PB
7Eelis KauppilaEelis Kauppila (-07)EsboIF27.12.073.24,97PB
P13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,4
1Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.08 9,87PB kk12(12-v. ka 39.)
2Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0710,58PB
3Albert IsakssonAlbert Isaksson (-07)BorgåAk18.3.0710,86
4Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0711,04PB
5Toni KonsinToni Konsin (-07)EsboIF 20.2.0711,48PB
6Mikael GustafssonMikael Gustafsson (-07)IFSibboV8.6.0713,19PB
7Ned EnqvistNed Enqvist (-07)IFSibboV30.12.0713,42PB
Kevin PukkilaKevin Pukkila (-08)IFSibboV26.1.0814,56PB kilp. ulkop.
P13 Korkeus/HJ
1Max SjöströmMax Sjöström (-07)IFRaseb20.2.071,45
 1,34/O    1,39/O    1,42/O    1,45/O    1,48/XXX     
2Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.081,42
 1,24/O    1,29/O    1,34/O    1,39/O    1,42/XO    1,45/XXX     
3Linus MartinLinus Martin (-08)IFSibboV28.3.081,34PB
 1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/XO    1,34/O PB    1,39/XXX     
4Torsti VisuriTorsti Visuri (-08)EsboIF 19.5.081,34PB
 1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/XXO PB    1,39/XXX     
5Oliver SveholmOliver Sveholm (-07)BorgåAk14.12.071,24
 1,09/O    1,14/O    1,19/O    1,24/XXO    1,29/XXX     
P13 Moukari/HT
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0728,47
  28,47     25,13     23,84     25,86     
2Viggo NordmanViggo Nordman (-07)EsboIF 23.1.0723,83PB
  22,15 PB     22,35 PB     23,83 PB     23,11     
3Jimi SorvariJimi Sorvari (-07)BorgåAk15.8.0722,94PB
  22,94 PB     
4Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0822,15
  22,15     
5Christoffer WalleniusChristoffer Wallenius (-07)IFSibboV6.5.0718,19PB
  18,19 PB     
6Aleksej VikulovAleksej Vikulov (-10)BorgåAk 10.7.1012,09PB
  12,09 PB     11,93     10,82     
P13 4x100 m
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb51,46
 Edvin Holmberg 07, Max Sjöström 07, Max Nyberg 08, Daniel Grönvik 07 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF54,64
 Oliver Sandström 07, Kaspian Lindholm 08, Toni Konsin 07, Elmer Keinänen 08 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV56,40
 Mikael Gustafsson 07, Linus Martin 08, Christoffer Wallenius 07, Kaarlo Strandström 07 
4Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk59,25
 Albert Isaksson 07, Oliver Sveholm 07, Oscar Blomberg 07, Jimi Sorvari 07 
P11 1000 m
1Anton PennanenAnton Pennanen (-09)EsboIF5.8.093.20,64
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.093.32,09
3Elmeri HarilaElmeri Harila (-10)IFSibboV18.7.103.34,37PB
4Robin JohanssonRobin Johansson (-12)BorgåAk 22.2.125.38,43SB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,2
1Adrian JakobssonAdrian Jakobsson (-09)EsboIF 20.2.0910,40PB
2Tommy CarlssonTommy Carlsson (-09)EsboIF17.2.0910,55PB
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.0911,29PB
4Oliver HallikainenOliver Hallikainen (-09)BorgåAk3.4.0912,52SB
5Arttu HalonenArttu Halonen (-09)IFSibboV2.10.0913,49PB
6Alvin HertzmanAlvin Hertzman (-10)SjundeåIF30.10.1013,94PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eino MauraEino Maura (-09)EsboIF1.2.093,97 
  3,97     3,85     3,88     3,83     
2Patrik HillbergPatrik Hillberg (-09)EsboIF12.1.093,84 
  3,80     3,84     3,71     3,81     
3Tobias IsakssonTobias Isaksson (-10)BorgåAk18.6.103,71 
  3,66     3,66     3,71     3,45     
4Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.103,30 PB
  3,14     3,27 PB     3,30 PB     3,19     
5Oskar PelliOskar Pelli (-10)SjundeåIF 29.10.103,17 PB
  3,17 PB     2,97     3,05     2,96     
6Lucas HolménLucas Holmén (-10)EsboIF21.2.103,12 =PB
  3,12 =PB     3,03     2,89     2,86     
7Johannes ErikssonJohannes Eriksson (-10)IFSibboV16.4.103,08 
  3,08     2,97     2,82     2,34     
P11 Keihäs/JT
1Anton KarellAnton Karell (-10)SjundeåIF9.2.1027,85PB
  27,85 PB     26,67     
2Benjamin BlombergBenjamin Blomberg (-09)EsboIF23.4.0926,04PB
  25,12 PB     22,24     24,14     26,04 PB     
3Kevin HildénKevin Hildén (-09)IFSibboV 25.2.0925,37PB
  22,87 PB     25,37 PB     23,07     
4Tobias TallqvistTobias Tallqvist (-10)BorgåAk29.7.1023,48
  22,12     22,29     23,48     
5David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.109,64
  9,64     6,27     7,73     9,10     
P11 4x 50 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF29,13
 Tommy Carlsson 09, Patrik Hillberg 09, Eino Maura 09, Adrian Jakobsson 09 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb33,54
 Vincent Winberg 09, Jakob Holmberg 09, David Ekholm 10, Melvin Wasström 10 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV34,50
 Arttu Halonen 09, Johannes Eriksson 10, Kevin Hildén 09 
4Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF35,06
 Erik Boije 10, Oskar Pelli 10, Alvin Hertzman 10, Anton Karell 10 
5Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk39,29
 Tobias Isaksson 10, Tobias Tallqvist 10, Oliver Hallikainen 09, Robin Johansson 12 
Naiset
N17 200 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,6
1Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0326,47PB
2Linnea WiikLinnea Wiik (-03)IFSibboV18.3.0328,22PB
3Emilia TallqvistEmilia Tallqvist (-03)EsboIF3.1.0328,30
4Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.0328,95SB
5Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.0429,73PB
6Ida HilkkuIda Hilkku (-03)SjundeåIF19.10.0330,37SB
Kirsikka SalmiKirsikka Salmi (-03)ValkKa 15.2.0328,36 kilp. ulkop.
Fanny BöhlingFanny Böhling (-06)BorgåAk17.8.0628,89SB kilp. ulkop.
N17 Pituus/LJ
1Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.045,17 +0,4
  5,16/0.9     5,17/0.4     4,77/0.2     
2Ella PaukkuElla Paukku (-04)EsboIF12.7.045,08 +0,7PB
  4,99/-0.1 PB     5,08/0.7 PB     4,94/0.2     4,97/0.4     
3Annika JuvalaAnnika Juvala (-04)EsboIF 6.8.044,83 +0,3PB
  4,83/0.3 PB     4,71/0.3     4,75/-0.1     4,49/0.2     
4Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.064,64 +0,6PB
  4,26/1.0     4,64/0.6 PB     4,46/0.2     4,41/0.2     
5Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.044,34 +0,2
  3,99/1.5     4,11/0.8     4,23/0.2     4,34/0.2     
6Amanda EkblomAmanda Ekblom (-03)BorgåAk9.9.034,31 +1,4
  4,31/1.4     4,17/0.9     4,27/0.4     4,22/0.2     
7Sanni LatvalaSanni Latvala (-03)EsboIF15.7.034,20 –0,2PB
  4,20/-0.2 PB     4,15/0.9     4,02/0.2     3,93/0.5     
8Carolina TrobergCarolina Troberg (-06)EsboIF28.4.063,70 +0,2PB
  3,49/1.2 PB     3,39/0.2     3,70/0.2 PB     
Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.063,96 +0,2 kilp. ulkop.
  3,64/1.4     3,74/1.2     3,96/0.2     
N17 Kuula/SP
1Emilia KarellEmilia Karell (-03)SjundeåIF30.3.0310,82PB
  9,85 SB     10,44 PB     10,39     10,82 PB     
2Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.039,94
  9,50     9,94     9,73     9,40     
3Sara PuustinenSara Puustinen (-04)BorgåAk19.1.049,31SB
  8,76 SB     9,31 SB     8,28     8,19     
4Ina AppelqvistIna Appelqvist (-04)EsboIF16.1.048,80
  8,80     8,47     
5Victoria LindbergVictoria Lindberg (-03)IFSibboV5.4.038,30PB
  7,52 SB     7,63 SB     8,30 PB     7,55     
6Eevi StrandströmEevi Strandström (-04)IFSibboV11.3.046,00PB
  5,88 PB     5,62     6,00 PB     
T15 100 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,1
1Kaarlie KetsKaarlie Kets (-05)EsboIF19.4.0513,91PB
2Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0514,05PB
3Lotta LehtimäkiLotta Lehtimäki (-06)IFSibboV22.6.0614,06PB
4Birgitta ÖstbergBirgitta Östberg (-05)SjundeåIF27.2.0514,30PB
5Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0614,58
6Emelie AvellanEmelie Avellan (-05)EsboIF20.5.0514,62
2. erä
Tuuli: +0,5
1Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,23PB
2Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0513,27PB
3Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.0613,30PB
4Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.0613,32
5Lotte WikstedtLotte Wikstedt (-06)EsboIF29.7.0613,52PB
6Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0613,82PB
7Lina KiviahoLina Kiviaho (-06)EsboIF16.4.0613,88PB
8Emmi HilkkuEmmi Hilkku (-05)SjundeåIF25.12.0514,28PB
T15 2000 m
1Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.06 7.18,04
2Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05 7.23,16PB
3Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.05 7.28,88PB
4Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 9.29,67PB
T15 Seiväs/PV
1Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.062,80=SB
 2,40/XO    2,50/-    2,60/O    2,70/-    2,80/XO =SB    2,90/XXX     
2Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.072,30PB
 2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,30/O PB    2,40/XXX     
3Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.072,20PB
 1,60/O    1,70/-    1,80/O    1,90/-    2,00/O    2,10/O    2,20/XO PB    2,30/XXX     
3Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.082,20=PB
 1,80/O    1,90/-    2,00/O    2,10/O    2,20/XO =PB    2,30/XXX     
T15 Kuula/SP
1Erin FagerströmErin Fagerström (-06)IFRaseb28.2.0610,68PB
  10,53     10,68 PB     10,16     9,82     
2Elsa KeinänenElsa Keinänen (-06)EsboIF16.3.0610,55
  10,11     9,86     10,55     9,87     
3Malin KarellMalin Karell (-05)SjundeåIF27.9.058,72PB
  8,72 PB     8,69     X     X     
4Melina LundqvistMelina Lundqvist (-06)BorgåAk20.2.068,68
  8,45     8,68     8,06     8,49     
5Ella RåstedtElla Råstedt (-06)EsboIF11.2.068,55
  8,09     8,42     8,32     8,55     
6Kajsa GrönqvistKajsa Grönqvist (-05)BorgåAk31.12.055,72
  5,20     5,52     5,49     5,72     
7Emilia WiikEmilia Wiik (-07)IFSibboV29.9.075,47PB
  X     4,75 PB     5,43 PB     5,47 PB     
T15 1000 m kävely/Walk
1Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.05 5.47,79PB
2Kajsa GrönqvistKajsa Grönqvist (-05)BorgåAk31.12.05 7.04,59SB
3Veronica LindbergVeronica Lindberg (-07)IFSibboV16.12.07 8.17,52SB
T15 4x100 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF52,12
 Nathalie Jakobsson 06, Alexandra Nylund 05, Ella Westerlund 05, Lotte Wikstedt 06 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb53,26
 Carolina Friman 06, Mathilda Silfver 06, Cassandra Nynäs 05, Madelaine Nyman 06 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk54,48
 Alexandra Kinnunen 06, Ida Finell 05, Fanny Böhling 06, Emelie Hägglund 05 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF55,12
 Lina Kiviaho 06, Elsa Keinänen 06, Mona Lamppu 06, Malin Rantala 06 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF55,49
 Frida Blomfelt 08, Kaarlie Kets 05, Sara Mäkelä 06, Emelie Avellan 05 
6Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF55,98
 Birgitta Östberg 05, Malin Karell 05, Emmi Hilkku 05, Enna Reinikainen 05 
7IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV57,32
 Fanny Holm 07, Lotta Lehtimäki 06, Veronica Lindberg 07, Julia Franzén 06 
T13 1000 m
1Aila VarilaAila Varila (-07)EsboIF 18.1.073.33,31
2Brenda JalkanenBrenda Jalkanen (-08)BorgåAk23.2.083.45,10SB
3Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.093.49,10
4Cinja BorgströmCinja Borgström (-07)IFSibboV11.1.073.55,04
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,4
1Nellie LindströmNellie Lindström (-08)IFSibboV10.3.0810,79PB
2Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,83PB
3Pinja WallenPinja Wallen (-07)BorgåAk 15.1.0710,83
4Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0710,89PB
5Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.0811,00PB
6Alina NyholmAlina Nyholm (-08)BorgåAk8.9.0814,26
T13 Korkeus/HJ
1Elin TillanderElin Tillander (-07)IFSibboV22.12.071,48PB
 1,24/O    1,29/O    1,34/XO    1,39/XO    1,42/XO    1,45/XO    1,48/O PB    1,51/XX     
2Linda JuvalaLinda Juvala (-07)EsboIF22.2.071,42PB
 1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/O    1,39/XXO    1,42/O PB    1,45/XXX     
3Isabella StenbäckIsabella Stenbäck (-08)BorgåAk2.2.081,34PB
 1,04/O    1,09/O    1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/O PB    1,39/XXX     
4Sara HämelinSara Hämelin (-08)EsboIF21.7.081,29
 1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/XXX     
5Erika TallqvistErika Tallqvist (-08)BorgåAk30.3.081,29PB
 1,04/O    1,09/O    1,14/O    1,19/O    1,24/XO    1,29/O PB    1,34/X--     
6Sarah IsakssonSarah Isaksson (-08)BorgåAk 10.3.081,24PB
 1,04/O    1,09/O    1,14/O    1,19/XO    1,24/O PB    1,29/XXX     
7Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.071,24PB
 1,09/O    1,14/O    1,19/O    1,24/XXO PB    1,29/XXX     
T13 Moukari/HT
1Emilia SiggbergEmilia Siggberg (-07)EsboIF12.11.0725,04PB
  25,04 PB     24,23     23,16     24,26     
2Erin JohanssonErin Johansson (-07)BorgåAk16.2.0724,94PB
  19,66 PB     24,82 PB     24,94 PB     
3Ida StenforsIda Stenfors (-07)IFSibboV19.6.0724,25
  24,25     
4Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.0723,85
  23,85     
5Emilia LiljendalEmilia Liljendal (-07)BorgåAk30.7.0720,07PB
  20,07 PB     17,74     17,11     
T13 4x100 m
1. erä
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF55,53
 Aila Varila 07, Mathilda Granvik 08, Emilia Siggberg 07, Liv Wikström 07 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF57,65
 Amanda Wiik 07, Sara Hämelin 08, Linda Juvala 07, Matilda Pennanen 07 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV58,37
 Ida Stenfors 07, Cinja Borgström 07, Nellie Lindström 08, Elin Tillander 07 
4Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk60,44
 Isabella Stenbäck 08, Erika Tallqvist 08, Alina Nyholm 08, Pinja Wallen 07 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb62,38
 Erin Björklöf 07, Alicia Palomäki 09, Wilma Werner 07, Sora Kenttä 07 
6Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk65,11
 Brenda Jalkanen 08, Erin Johansson 07, Emilia Liljendal 07, Sarah Isaksson 08 
T11 1000 m
1Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.094.08,57
2Elin NyholmElin Nyholm (-11)BorgåAk 19.4.114.16,80PB
3Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.104.37,26PB
4Julia KuusistoJulia Kuusisto (-10)EsboIF1.3.104.37,56
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –1,1
1Natalie LindströmNatalie Lindström (-10)IFSibboV23.4.1011,57PB
2Emma PelliEmma Pelli (-09)SjundeåIF9.3.0911,73
3Fanny FinellFanny Finell (-09)BorgåAk 3.5.0912,21PB
4Linnea KarhuLinnea Karhu (-09)EsboIF31.5.0912,69PB
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0913,47PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.103,55 PB
  3,55 PB     3,48     3,42     3,31     
2Julia KuusistoJulia Kuusisto (-10)EsboIF1.3.103,38 PB
  3,38 PB     3,32     3,20     2,95     
3Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EsboIF 15.1.103,32 PB
  2,91     3,32 PB     
4Alina WiitalaAlina Wiitala (-10)BorgåAk 29.5.103,27 
  3,26     2,84     3,27     3,18     
5Martha NylundMartha Nylund (-10)IFSibboV25.8.103,13 
  2,99     3,09     3,11     3,13     
6Linnea LindströmLinnea Lindström (-09)SjundeåIF10.9.093,13 PB
  3,13 PB     2,95     3,03     2,95     
Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EsboIF 15.1.102,95 PB kilp. ulkop.
  2,82 PB     2,95 PB     2,93     2,94     
T11 Keihäs/JT
1Sara SandströmSara Sandström (-09)IFSibboV13.3.0917,79PB
  16,27     13,79     17,79 PB     13,49     
2Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.0915,12
  14,22     14,31     12,77     15,12     
3Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.0913,53
  12,47     12,61     13,53     
4Clara HenrikssonClara Henriksson (-09)BorgåAk 1.12.0913,16PB
  13,07 PB     13,16 PB     10,91     11,23     
5Sofia HämelinSofia Hämelin (-10)EsboIF5.9.1010,81PB
  10,40 PB     10,46 PB     9,03     10,81 PB     
T11 4x 50 m
1. erä
1IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV32,77
 Natalie Lindström 10, Martha Nylund 10, Sara Sandström 09, Charlotte Knape 09 
2Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk33,77
3Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF34,91
 Signe Skog 09, Linnea Lindström 09, Emma Pelli 09, Sigrid Lindström 11 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF35,14
 Linnea Karhu 09, Ellen Männikkö 09, Julia Kuusisto 10, Sara Hämelin 08 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb36,02
 Ines Westerlund 09, Ellen Westerlund 10, Elin Baarman 10, Minttu Kinnari 09 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu
20.9.2023 Pori: KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailut
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup
27.9.2023 Helsinki/E: Pk.kilpailu
27.9.2023 Pori: Keskiviikon kiekkokisa
27.9.2023 Joutsa: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu
21.9.2023 Lahti: Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailut
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut
17.9.2023 Kurikka/J: Jalaksen tulosheitot
17.9.2023 Vantaa/T: 58-Syysmoukari ja painonheitto
15.9.2023 Vaasa: Stavtävling
16.9.2023 Espoo/Le: Keihäskoulun Pajulahticup 2
16.9.2023 Pudasjärvi: 14. Huippukymppi
16.9.2023 Posio: Kaarlon juoksu tulokset puuttuvat
16.9.2023 Tampere: 13-9-v. pm-moniottelut
16.9.2023 Kauhajoki: 13-9-v. pm-moniottelut E-P ja ÖID
16.9.2023 Lapinlahti: Syyskisat
16.9.2023 Pori: Lauantain kiekkokisa 2