TULOKSET: Motonet GP Kuortane 1.8.2020


161 urheilijaa, 179 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
A-erä
Tuuli: +1,7
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,30
2Mathias Hove JohansenMathias Hove Johansen (-98)NOR27.9.9810,43 uk
3Even MeinsethEven Meinseth (-96)NOR22.5.9610,49 uk
4Tuukka HuuskolaTuukka Huuskola (-98)EsboIF24.5.9810,59
5Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,62SB
6Øyvind KjerpesetØyvind Kjerpeset (-91)NOR12.12.9110,69 uk
7Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9610,71
8Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0010,76
B-erä
Tuuli: 0,0
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)SeinäjsU27.8.0210,72PB (19-v. ka 42.)
2Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)KokkTU25.6.9910,81
3Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9410,95
4Pietari ValorantaPietari Valoranta (-00)JyväskKU17.8.0010,99PB
5Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.0210,99
6Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,99
7Viljami ParpalaViljami Parpala (-96)SeinäjsU10.6.9611,00
8Eero HelppolainenEero Helppolainen (-98)PorinTa11.11.9811,12
M 1500 m
A-erä
1Ismael DebjaniIsmael Debjani BEL 3.38,57 uk
2Topi RaitanenTopi Raitanen (-96)HKV7.2.96 3.38,88PB kk
3Mats HaugeMats Hauge NOR 3.40,01 uk
4Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.95 3.40,47PB
5Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen (-96)DEN15.8.96 3.40,69 uk
6Mikael JohnsenMikael Johnsen (-92)DEN4.2.92 3.41,46 uk
7Yassin BouihYassin Bouih ITA 3.41,65 uk
8Moa BollerødMoa Bollerød NOR 3.41,90 uk
9Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)JoensKa8.7.96 3.45,36
10Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 3.45,40PB (22-v. ka 45.)
11Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 3.46,08PB kk19(19-v. ka 8.)
12Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 3.46,09PB
13Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 3.47,44PB
14Valentijn WeinansValentijn Weinans NED 3.49,20 uk
15Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.98 3.49,73PB
16Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.99 3.50,15PB
17Samuli HussaSamuli Hussa (-97)LimNM10.9.97 3.55,70
Mohamed AbouettaheryMohamed Abouettahery (-01)MAR2.2.01 DNF uk
B-erä
1Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.02 3.55,46
2Robin KronqvistRobin Kronqvist (-00)IKFalken12.6.00 3.55,73
3Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 3.56,65
4Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 3.56,76
5Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.57,72PB
6Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 3.59,24SB
7Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.00 3.59,78PB
8Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 4.00,64PB
9Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.90 4.01,00PB
10Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 4.01,52PB kk17
11Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01 4.06,91PB
12Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92 4.12,31
13Alexi RuokamoAlexi Ruokamo (-96)JyväskKU31.5.96 4.16,80
M 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +0,2
1Vladimir VukicevicVladimir Vukicevic (-91)NOR6.5.9113,80 uk
2Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.9313,84
3Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.9714,03SB
4Koen SmetKoen Smet NED 14,08 uk
5Johannes TreielJohannes Treiel EST 14,37 uk
6Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.9914,58
7Eelis HirvinenEelis Hirvinen (-98)KanksLei6.6.9815,33
2. juoksu
Tuuli: –0,4
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.9313,84
2Vladimir VukicevicVladimir Vukicevic (-91)NOR6.5.9113,86 uk
3Koen SmetKoen Smet NED 14,10 uk
4Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.9714,37
5Johannes TreielJohannes Treiel EST 14,38 uk
6Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.9914,76
7Eelis HirvinenEelis Hirvinen (-98)KanksLei6.6.9815,25
M Seiväs/PV
1Mikko PaavolaMikko Paavola (-98)AlajA16.1.985,35SB
 4,90/1    5,05/2    5,15/1    5,25/1    5,35/2 SB    5,42/XXX     
2Jere KeskinenJere Keskinen (-99)VaasTo22.11.995,05SB
 4,70/1 SB    4,90/1 SB    5,05/1 SB    5,15/XXX     
3Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,05
 4,70/2    4,90/1    5,05/2    5,15/XXX     
3Johan-Antti KivilahtiJohan-Antti Kivilahti (-98)HaapajKi8.2.985,05=PB
 4,70/2    4,90/1    5,05/2 =PB    5,15/XXX     
5Iiro SuutarinenIiro Suutarinen (-00)ÄhtU2.2.004,70
 4,50/2    4,70/1    5,05/XXX     
6Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,70=SB
 4,50/1    4,70/2 =SB    4,90/XXX     
7Joonatan KemppainenJoonatan Kemppainen (-02)PihtipTui15.8.024,50
 4,30/1    4,50/1    4,70/XXX     
M Pituus/LJ
1Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.957,66 –0,6PB (ka 45.)
  X/-0.2     X/-0.9     X/-0.5     7,30/-0.5     7,66/-0.6 PB     X/0.5     
2Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,45 +0,3
  6,88/-0.5     7,03/-0.5     X/-0.2     X/-0.5     7,21/0.7     7,45/0.3     
3Roni OllikainenRoni Ollikainen (-90)HKV27.8.907,43 –0,3
  X/-0.2     X/-0.5     7,43/-0.3     7,21/-0.5     X/0.4     7,35/0.1     
4Ingar KiplesundIngar Kiplesund (-96)NOR15.11.967,43 –0,2 uk
  7,43/-0.2     X/0.3     X/-0.2     X/-0.7     X/0.2     X/0.1     
5Topias KoukkulaTopias Koukkula (-96)KangU17.4.967,41 +0,1
  7,17/-0.2     7,35/-0.1     X/-0.6     X/-0.3     7,41/0.1     7,33/0.2     
6Jimi NukalaJimi Nukala (-00)VasaIS10.1.007,03 +0,4
  6,61/0.1     X/-1.0     6,71/-0.6     X/-0.7     X/0.8     7,03/0.4     
7Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.926,95 –0,2
  X/-0.7     6,66/0.2     X/0.4     6,82/-0.6     6,90     6,95/-0.2     
M Kiekko/DT
1Daniel StåhlDaniel Ståhl (-92)SWE27.8.9268,48 uk
  X     65,91 SB     67,51 SB     68,48 PB     X     66,70     
2Simon PetterssonSimon Pettersson (-94)SWE3.1.9466,11 uk
  64,07 PB     X     66,11 PB     65,14     X     65,39     
3Sven Martin SkagestadSven Martin Skagestad (-95)NOR13.1.9558,96 uk
  58,96     X     57,50     X     X     57,72     
4Frantz KrugerFrantz Kruger (-75)VasaIS22.5.7558,28SB kk
  54,64     55,94     54,44     55,40     54,54     58,28 kk SB     
5Oskari PerälampiOskari Perälampi (-96)EspTa24.7.9655,30
  X     55,30     X     X     52,75     52,67     
6Ville KiviojaVille Kivioja (-90)NokU9.7.9053,83
  53,08     53,50     53,83     52,33     52,23     X     
7Pyry NiskalaPyry Niskala (-90)SeinäjsU6.11.9052,90
  47,89     51,13     X     X     52,90     X     
8Raine MunukkaRaine Munukka (-82)KuortKu6.5.8251,24
  49,40     49,92     50,50     51,24     X     48,10     
M Keihäs/JT
1Johannes VetterJohannes Vetter (-93)GER26.3.9386,94 uk
  80,69     X     X     81,69     84,19     86,94     
2Kim AmbKim Amb (-90)SWE31.7.9085,68 uk
  82,51     X     82,64     85,68     84,27     X     
3Gatis CakssGatis Cakss (-95)LAT9582,92 uk
  79,91     80,64     X     82,73     82,92     81,85     
4Lassi EtelätaloLassi Etelätalo (-88)JoensKa30.4.8879,32SB
  76,92     78,51     75,95     79,32 SB     X     X     
5Toni KeränenToni Keränen (-98)LimNM16.6.9876,74SB
  76,74 SB     73,79     73,22     72,57     71,09     X     
6Petr FrydrychPetr Frydrych (-88)CZE13.1.8875,97 uk
  73,56     75,97     X     74,92     75,71     73,27     
7Jami KinnunenJami Kinnunen (-95)ÄänekU31.3.9575,04
  74,87     75,04     X     P     X     X     
8Teemu NarviTeemu Narvi (-00)KanksLei2.7.0072,88
  72,79     72,88     X     71,08     69,39     X     
9Topias LaineTopias Laine (-01)HKV12.7.0171,63
  70,43     71,50     71,63     
10Toni KuuselaToni Kuusela (-94)KuortKu21.1.9469,09
  X     X     69,09     
Jarmo MarttilaJarmo Marttila (-92)KälvTa24.10.92NM
  X     X     X     
M 4x100 m
1SuomiSuomi FIN40,09 kk
 Tuukka Huuskola 98, Samuli Samuelsson 95, Roope Saarinen 94, Samuel Purola 00 
2SuomiSuomi FIN40,90
 Konsta Alatupa 99, Aleksi Lehto 96, Oskari Lehtonen 97, Joel Turkka 02 
Naiset
N 200 m
A-erä
Tuuli: +0,1
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.9823,82
2Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.9924,13
3Mette BaasMette Baas (-00)VeitsilKV10.9.0024,19PB
4Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9825,04
5Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.9225,18
6Alisa AaltoAlisa Aalto (-99)TampPy22.1.9925,21
7Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9425,26
8Sofia JärvelinSofia Järvelin (-98)AlavU21.6.9825,86
B-erä
Tuuli: –0,5
1Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.9125,33SB
2Eerika KoivuniemiEerika Koivuniemi (-04)KauhWi7.2.0425,63
3Maisa LaaksoMaisa Laakso (-00)VasaIS1.3.0025,90
N 800 m
A-erä
1Elise VanderelstElise Vanderelst BEL 2.02,65 uk
2Noelie YarigoNoelie Yarigo (-85)BEN26.12.852.02,67 uk
3Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.912.02,92SB kk
4Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.032.09,56
5Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.032.10,00
6Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.10,69
7Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.022.11,06SB
8Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.932.11,63PB
9Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.11,88
Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.91DNF
B-erä
1Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.11,75SB
2Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.032.12,04PB (19-v. ka 97.) (17-v. ka 56.)
3Enni KatajalaaksoEnni Katajalaakso (-02)KannU23.1.022.12,47PB
4Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)EsboIF9.10.932.12,68PB
5Saana LappalainenSaana Lappalainen (-05)SeinäjsU28.1.052.13,09SB kk15
6Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.972.13,57PB
7Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.042.13,59
Veera HakomäkiVeera Hakomäki (-02)SeinäjsU11.1.02DNF
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: 0,0
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8812,88 EM-halliraja
2Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9212,96 EM-halliraja
3Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,17
4Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,62
5Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.0214,02
Janette RinneJanette Rinne (-96)HKV20.9.96DNS
Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.95DNS
Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.99DQ
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,3
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8812,90 EM-halliraja
2Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,24
3Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.9514,22
4Janette RinneJanette Rinne (-96)HKV20.9.9614,29
5Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.9814,74PB
6Stiina KokkonenStiina Kokkonen (-02)TampU18.4.0214,79
7Eveliina BogdanoffEveliina Bogdanoff (-96)KuivAu28.2.9615,00
2. erä
Tuuli: –0,1
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9213,09
2Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,27
3Nora-Julia IsoluomaNora-Julia Isoluoma (-99)JyväskKU18.10.9914,58
4Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.0214,60
5Reeta ValveReeta Valve (-88)MuurY7.1.8814,64
6Janika PulkkinenJanika Pulkkinen (-01)SavonlRie25.6.0115,27
N Korkeus/HJ
1Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,83
 1,75/1    1,80/1    1,83/1    1,86/XXX     
2Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,83
 1,70/1    1,75/1    1,80/2    1,83/2    1,86/XXX     
3Laura RautanenLaura Rautanen (-88)VilppVei13.2.881,80
 1,70/1    1,75/1    1,80/1    1,83/XXX     
4Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,80
 1,70/1    1,75/1    1,80/3    1,83/XXX     
5Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,75
 1,65/1    1,70/1    1,75/1    1,80/XXX     
6Gabriela KosonenGabriela Kosonen (-95)JyväskKU19.4.951,70
 1,65/1    1,70/1    1,75/XXX     
7Elin PajunenElin Pajunen (-95)IFÅsarna1.3.951,70
 1,65/2    1,70/2    1,75/XXX     
7Emma NymanEmma Nyman (-00)IFKraft23.5.001,70
 1,65/2    1,70/2    1,75/XXX     
N Seiväs/PV
1Holly BradshawHolly Bradshaw (-91)GBR2.11.914,73 uk
 4,40/1    4,50/1    4,60/1    4,73/2    4,82/XXX     
2Sophie CookSophie Cook (-94)GBR12.9.944,40 uk
 4,10/1    4,20/2 SB    4,30/1 SB    4,40/1 PB    4,50/XXX     
3Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.984,30
 4,10/1    4,30/1    4,40/XXX     
4Essi MelenderEssi Melender (-02)VaasVa29.4.023,95PB kk19
 3,60/1    3,80/1    3,95/1 kk19 PB    4,10/XXX     
5Henriikka KönönenHenriikka Könönen (-97)KuivAu25.10.973,80=SB
 3,60/3    3,80/1 =SB    3,95/XXX     
6Minttu KoskiahoMinttu Koskiaho (-01)KarijTa5.11.013,80=SB
 3,60/1    3,80/2 =SB    3,95/XXX     
7Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.053,80
 3,60/2    3,80/3    3,95/XXX     
Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.00NH
 3,80/XXX     
N Pituus/LJ
1Kreete VerlinKreete Verlin (-97)EST976,17 +1,2 uk
  5,94/-0.1     6,06/-0.1     6,17/1.2     X/0.1     6,11/-0.2     X/0.6     
2Tähti AlverTähti Alver (-94)EST4.12.946,16 –0,7 uk
  5,98/-0.2     X/0.7     6,16/-0.7     5,52/-0.9     6,13/0.6     5,98/-1.4     
3Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.986,15 –0,9SB
  5,90/-0.2     X/-1.1     6,14/-0.1 SB     X/-1.8     6,15/-0.9 SB     6,12/0.1     
4Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.936,12 +0,9SB
  5,78/-0.3     5,76/-0.2     6,12/0.9 SB     X/-0.4     5,78/-0.3     X/0.3     
5Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.956,03 –0,3
  5,95/0.5     5,91/0.9     X/1.5     6,03/-0.3     6,00/-0.2     5,94/-0.8     
6Roosa MäättäläRoosa Määttälä (-97)KokkVei4.2.975,92 –0,2
  X/0.1     5,67/-0.1     X     5,78/-0.3     5,92/-0.2     5,85/-0.1     
7Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.025,82 +0,1
  5,63/-1.2     5,80/-0.1     5,80/0.4     5,52/-1.3     5,82/0.1     5,76/1.4     
8Katja KangasKatja Kangas (-90)PohjKoi21.12.905,65 +0,4
  5,51/-0.2     X/-0.1     4,04/-0.6     5,49/0.6     5,63/0.3     5,65/0.4     
N Keihäs/JT
1Lina MuzeLina Muze (-91)LAT9162,75 uk
  56,37     58,71     X     X     62,75     X     
2Nikola OgrodnikovaNikola Ogrodnikova (-90)CZE18.8.9060,61 uk
  X     59,81     X     60,61     57,72     X     
3Ásdis HjalmsdóttirÁsdis Hjalmsdóttir (-85)ISL28.10.8558,68 uk
  53,71     X     53,84     X     58,68     X     
4Jenni KangasJenni Kangas (-92)LahdA3.7.9257,52SB
  54,96     55,81 SB     X     57,52 SB     56,06     56,67     
5Julia ValtanenJulia Valtanen (-01)RaumU6.5.0156,36
  X     49,16     X     52,95     54,52     56,36     
6Sanne ErkkolaSanne Erkkola (-94)TuUL8.3.9452,96
  51,19     X     50,96     50,93     52,96     49,49     
7Jatta-Mari JääskeläinenJatta-Mari Jääskeläinen (-94)TuUL27.2.9452,49
  X     X     51,03     52,49     51,55     X     
8Heidi NokelainenHeidi Nokelainen (-90)JoensKa30.9.9049,82
  X     X     49,82     X     X     X     
9Sigrid BorgeSigrid Borge (-95)NOR3.12.9548,35 uk
  48,19     48,35     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.3.2023 Helsinki/U: Helsinki, Urhea-halli, Urhea-paracup
24.3.2023 Oulu: Halliheitot
23.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
23.3.2023 Kotka: Hallipituuskilpailu
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3
8.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3 kaikki
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikki
12.2.2023 Joensuu: Areena indoor games