TULOKSET: 15- ja 14-v. aluemestaruuskilpailut Etelä ja Kaakko, Porvoo, Porvoon keskuskenttä, 29.–30.7.2020


139 urheilijaa, 238 lajisuoritusta


Miehet
P15 100 m
29.7.
Tuuli: –0,6
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0511,70
2Kalle HirviKalle Hirvi (-05)KirkkonU21.12.0511,75
3Waltteri KoenkytöWaltteri Koenkytö (-05)EspTa15.5.0512,05PB
4Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0512,10
5Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.0512,63
6Eerik NyyssönenEerik Nyyssönen (-05)EspTa22.9.0512,71
7Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.0512,95
Alkuerät 29.7.
1. erä
Tuuli: –0,8
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)KirkkonU21.12.0511,75
2Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.0512,68
3Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.0512,89PB
4Tuomas AhokasTuomas Ahokas (-05)VantSa13.10.0512,94
5Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0513,34
Eetu RantalaEetu Rantala (-05)LänsiUU30.8.0512,06 kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: –2,1
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0512,13
2Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0512,35
3Waltteri KoenkytöWaltteri Koenkytö (-05)EspTa15.5.0512,39
4Eerik NyyssönenEerik Nyyssönen (-05)EspTa22.9.0512,87
5Elias SalminiittyElias Salminiitty (-05)VantSa7.2.0512,99
6Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0513,15PB
7Emil MännikköEmil Männikkö (-05)EsboIF20.9.0513,49
P15 800 m
29.7.
1Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.052.10,09PB
2Elias NeuvonenElias Neuvonen (-05)ViipU29.3.052.12,91PB
3Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.052.14,51PB
4Tuomas ToivonenTuomas Toivonen (-05)OrimJy 30.4.052.19,80
P15 300 m aidat/hurdles
29.7.
1Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.0544,75PB
2Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0545,34
3Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.0545,80PB
P15 Korkeus/HJ
29.7.
1Elias SalminiittyElias Salminiitty (-05)VantSa7.2.051,73
 1,61/O    1,64/O    1,67/-    1,70/O    1,73/O    1,79/XXX     
2Tomas JärvinenTomas Järvinen (-05)HKV21.10.051,70SB
 1,50/O    1,55/-    1,58/O    1,61/-    1,64/O    1,67/O    1,70/XXO SB    1,73/XXX     
3Emil MännikköEmil Männikkö (-05)EsboIF20.9.051,55
 1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,58/XXX     
4Tuomas AhokasTuomas Ahokas (-05)VantSa13.10.051,50
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXO    1,55/XXX     
P15 Pituus/LJ
29.7.
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)KirkkonU21.12.055,76 +0,5
  X/-0.6     5,76/0.5     
2Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.055,44 +0,8
  5,29/-0.5     5,18/0.5     5,32/0.7     5,44/0.8     5,25/0.5     5,41/0.5     
3Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.055,32 +0,5
  5,24/-0.7     5,32/0.5     4,08/0.7     2,11/0.6     X/0.6     X/0.6     
4Tomas JärvinenTomas Järvinen (-05)HKV21.10.055,08 0,0PB
  X/0.5     5,08 PB     4,80/-0.6     4,68/0.5     5,07/-0.5     
5Jim HerleviJim Herlevi (-05)OrimJy23.9.054,94 0,0
  X/0.5     X/0.5     X/0.5     4,94     X     X/0.5     
6Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.054,89 –0,6
  4,89/-0.6     X/0.5     4,77/0.9     4,55/0.6     4,38/0.5     X/0.5     
7Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.054,73 +0,6
  4,73/0.6     4,58/0.6     4,54     4,45/0.5     4,71/0.5     3,75/0.5     
8Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.054,51 +0,7PB
  4,47 PB     4,51/0.7 PB     4,39/0.6     4,10/-0.5     4,23/0.5     4,41/0.5     
P15 Kuula/SP
29.7.
1Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0512,87
  12,87     12,57     X     X     12,68     X     
2Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0512,68PB
  12,09 PB     X     X     12,38 PB     12,05     12,68 PB     
3Akseli HelminenAkseli Helminen (-05)LahdA15.4.0511,46PB
  10,54 PB     10,82 PB     10,75     11,19 PB     11,46 PB     11,28     
4Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0511,15PB
  10,86 PB     X     10,49     11,15 PB     X     10,65     
P15 Kiekko/DT
29.7.
1Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0544,27
  41,95     43,42     44,27     X     X     43,78     
2Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0541,85
  40,44     X     39,73     X     41,85     X     
3Miika TuusjärviMiika Tuusjärvi (-05)HIFK15.10.0541,19PB
  36,14     37,77     39,88 PB     38,95     41,19 PB     X     
4Tomas JärvinenTomas Järvinen (-05)HKV21.10.0540,06PB
  29,23     X     38,36 PB     40,06 PB     X     36,99     
5Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0537,71
  32,29     36,49     37,71     36,89     X     X     
6Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.0537,64PB
  X     30,16     37,64 PB     
7Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0535,84PB
  35,84 PB     35,07     31,41     29,99     35,12     X     
8Akseli HelminenAkseli Helminen (-05)LahdA15.4.0535,53PB
  33,30     X     34,81 PB     X     X     35,53 PB     
9Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0531,67
  31,67     X     X     
Eelis AramoEelis Aramo (-05)HyvsU26.7.0534,21PB kilp. ulkop.
  34,21 PB     29,98     33,10     
P14 100 m
29.7.
Tuuli: +0,1
1Linus EkholmLinus Ekholm (-06)BorgåAk15.4.0612,54PB
2Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.0612,64=PB
3Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.0612,68
4Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.0612,82PB
5Viljam NylundViljam Nylund (-06)ÅIFK24.3.0612,90PB
6Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0613,02
Alkuerät 29.7.
1. erä
Tuuli: –1,5
1Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.0612,77
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.0613,13
3Markus PorvariMarkus Porvari (-06)HartVoi4.2.0613,20
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0613,39
5Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.0613,91PB
6Ilmari SarasmaaIlmari Sarasmaa (-06)EspTa4.7.0615,09PB
2. erä
Tuuli: –0,5
1Linus EkholmLinus Ekholm (-06)BorgåAk15.4.0612,60
2Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.0612,66PB
3Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.0612,90PB
4Viljam NylundViljam Nylund (-06)ÅIFK24.3.0612,99PB
5Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0613,04
6Alexander HeikkinenAlexander Heikkinen (-06)BorgåAk9.5.0613,73
Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.06DQ
P14 800 m
29.7.
Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.062.12,14 kilp. ulkop.
Eemil AaltonenEemil Aaltonen (-06)TuUL22.3.062.24,91 kilp. ulkop.
Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.062.26,63 kilp. ulkop.
P14 300 m aidat/hurdles
29.7.
1Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.0644,27
2Oliver CarlssonOliver Carlsson (-06)EsboIF1.9.0650,15PB
3Marius HenrikssonMarius Henriksson (-06)EsboIF 13.4.0652,37
P14 Korkeus/HJ
29.7.
1Markus PorvariMarkus Porvari (-06)HartVoi4.2.061,55PB
 1,40/XO    1,45/XO    1,50/XO    1,55/O PB    1,58/XXX     
2Valter NylundValter Nylund (-06)IFSibboV3.7.061,50
 1,35/XO    1,40/O    1,45/XXO    1,50/XXO    1,55/XXX     
P14 Pituus/LJ
29.7.
1Viljami LestinenViljami Lestinen (-06)HKV1.6.065,30 –0,5
  5,30/-0.5     X     5,12/-0.7     X/0.5     5,10     5,11/-0.9     
2Markus PorvariMarkus Porvari (-06)HartVoi4.2.064,82 –0,5
  4,59/-0.5     4,73/0.5     4,82/-0.5     
3Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.064,40 0,0PB
  X/-0.8     X/-0.6     X/0.5     X/-0.5     4,23/0.5 PB     4,40 PB     
4Jimi SundholmJimi Sundholm (-06)HKV27.7.064,35 0,0SB
  4,13/-0.5 SB     4,35 SB     4,08/-0.6     X     X     
5Alexander HeikkinenAlexander Heikkinen (-06)BorgåAk9.5.064,28 –0,6SB
  4,06/-0.5 SB     3,75     4,13/-0.7 SB     4,13 =SB     4,06/0.5     4,28/-0.6 SB     
6Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.064,25 –0,5
  4,25/-0.5     3,55/-0.5     4,13     
7Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.064,14 –0,5PB
  X/-0.6     4,05/-0.5 PB     4,14/-0.5 PB     3,90     3,49/0.5     3,69/-0.9     
P14 Kuula/SP
29.7.
1Valter NylundValter Nylund (-06)IFSibboV3.7.068,30PB
  X     7,88     7,64     X     X     8,30 PB     
P14 Kiekko/DT
29.7.
1Alexander HeikkinenAlexander Heikkinen (-06)BorgåAk9.5.0630,20PB
  27,45 PB     27,71 PB     26,62     30,20 PB     29,92     
2Jimi SundholmJimi Sundholm (-06)HKV27.7.0624,98PB
  23,38 PB     22,99     X     24,24 PB     24,98 PB     
P14 3000 m kävely/Walk
29.7.
1Kasperi KemppainenKasperi Kemppainen (-06)NurmijYU27.12.0619.29,51PB
Naiset
T15 100 m
29.7.
Tuuli: –0,5
1Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.0512,55PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0512,83
3Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0512,94
4Milja MajuriMilja Majuri (-05)VantSa 11.11.0513,30
5Kerttu NiemiKerttu Niemi (-05)HKV18.2.0513,70
6Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0513,84
7Maggie HolloMaggie Hollo (-05)EspTa9.1.0513,97
8Silja HeinänenSilja Heinänen (-05)KarhKa27.12.0514,47
Alkuerät 29.7.
1. erä
Tuuli: +0,1
1Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.0512,63
2Milja MajuriMilja Majuri (-05)VantSa 11.11.0513,17=PB
3Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0513,54
4Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0514,31
Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.0513,63PB kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: +0,7
1Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0512,83PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0512,84
3Kerttu NiemiKerttu Niemi (-05)HKV18.2.0513,65
4Maggie HolloMaggie Hollo (-05)EspTa9.1.0513,71
5Silja HeinänenSilja Heinänen (-05)KarhKa27.12.0514,05PB
6Inkeri PaavolaInkeri Paavola (-05)EspTa1.2.0514,40PB
T15 800 m
29.7.
1Selene RossiSelene Rossi (-05)EspTa27.6.052.24,49PB
2Ronja OrivuoriRonja Orivuori (-05)ViipU19.1.052.26,30
3Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.052.27,79PB
4Annika HaikkaAnnika Haikka (-05)VehkVei9.8.052.28,86PB
5Unna PutaalaUnna Putaala (-05)HKV9.5.052.29,24PB
6Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.052.31,11SB
7Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.052.33,16PB
8Nataliya RozhnovaNataliya Rozhnova (-05)ViipU15.9.052.34,71PB
Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05DNF
T15 300 m aidat/hurdles
29.7.
1Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.0543,62PB kk15
2Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.0543,70PB (ka 78.) (22-v. ka 71.) (19-v. ka 69.) (17-v. ka 58.) (16-v. ka 32.) (15-v. ka 15.)
3Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0546,48PB
4Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0549,37
5Jenna TarvoJenna Tarvo (-05)EspTa31.3.0550,14
T15 Korkeus/HJ
29.7.
1Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.051,48
 1,45/O    1,48/O    1,54/XXX     
1Lumo KeisanenLumo Keisanen (-05)VantSa 7.8.051,48
 1,45/O    1,48/O    1,54/XXX     
3Vilja RiihimäkiVilja Riihimäki (-05)VantSa23.4.051,35SB
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXO SB    1,40/XXX     
T15 Pituus/LJ
29.7.
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.055,16 +1,0
  5,12/0.7     5,08/2.2     5,03/1.5     X/-1.0     5,06/-0.6     5,16/1.0     
2Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.054,85 +1,8=PB
  X/1.1     4,85/1.8 =PB     X/1.0     X/1.7     2,18/-0.8     4,58/0.9     
3Milja MajuriMilja Majuri (-05)VantSa 11.11.054,74 –0,7PB
  X/-1.3     4,74/-0.7 PB     4,72/1.8     4,66/0.8     4,57/0.7     4,63/0.7     
4Saana TalstaSaana Talsta (-05)HKV27.6.054,49 +1,9
  X/0.9     4,37/1.1     4,49/1.9     X/1.1     2,18/-0.7     
5Ilona LakkaIlona Lakka (-05)HKV17.11.054,18 +0,8
  3,05/-0.5     X/0.9     X/1.0     4,13/0.7     4,04/-1.0     4,18/0.8     
T15 Kuula/SP
29.7.
1Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HIFK2.3.0511,10
  X     10,79     X     X     10,94     11,10     
2Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0510,91
  10,68     10,64     10,91     X     X     X     
3Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.0510,79PB
  10,02     10,56 PB     X     9,62     10,36     10,79 PB     
4Lilli LehtoLilli Lehto (-05)ViipU5.9.0510,16PB
  9,01     10,16 PB     9,41     9,77     9,55     9,53     
5Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.059,99
  9,97     9,99     X     9,91     9,85     9,93     
6Vilja RiihimäkiVilja Riihimäki (-05)VantSa23.4.059,51PB
  9,34 PB     8,45     X     9,00     9,51 PB     X     
7Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.058,63PB
  8,56 PB     X     8,33     8,12     8,63 PB     X     
T15 Kiekko/DT
29.7.
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0540,06
  38,57     X     X     39,90     40,06     36,85     
2Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HIFK2.3.0538,55PB
  33,14     38,55 PB     
3Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0532,14
  31,37     30,29     32,14     30,67     X     X     
4Amalia LindénAmalia Lindén (-05)BorgåAk26.12.0530,71SB
  X     25,99     28,30     24,53     25,39     30,71 SB     
5Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.0526,98PB
  24,27     26,86 PB     X     26,98 PB     23,92     X     
6Iiris OjalaIiris Ojala (-05)HIFK21.7.0525,90
  25,90     X     23,33     X     X     23,20     
T15 3000 m kävely/Walk
29.7.
1Kajsa GrönqvistKajsa Grönqvist (-05)BorgåAk31.12.0525.55,89PB
T14 100 m
29.7.
Tuuli: –0,4
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)EspTa22.5.0612,74PB
2Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0613,48SB
3Saara ErikssonSaara Eriksson (-06)HIFK21.3.0613,68
4Jenni SeppäläJenni Seppälä (-06)IitPy5.5.0613,72
5Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0613,76
6Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.0613,85
Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.06DQ
Iina RantonenIina Rantonen (-06)ViipU12.4.06DQ
Alkuerät 29.7.
1. erä
Tuuli: –0,4
1Jenni SeppäläJenni Seppälä (-06)IitPy5.5.0613,65PB
2Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0613,75
3Emma VäänänenEmma Väänänen (-06)VantSa28.1.0613,92PB
4Anni NurminenAnni Nurminen (-06)EspTa14.8.0614,32PB
5Eevi KontinenEevi Kontinen (-06)BorgåAk29.10.0614,78
Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)KeskiUYU27.11.0613,34=PB kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: –0,3
1Iina RantonenIina Rantonen (-06)ViipU12.4.0613,52PB
2Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.0613,58
3Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.0613,80
4Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.0614,44
5Rosa KarilaRosa Karila (-06)VantSa15.9.0614,52PB
Aliisa SaarinenAliisa Saarinen (-06)LänsiUU27.12.0614,26 kilp. ulkop.
Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.06DQ
3. erä
Tuuli: –0,7
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)EspTa22.5.0612,81PB
2Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.0613,48PB
3Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0613,57
4Fanny BöhlingFanny Böhling (-06)BorgåAk17.8.0614,10
5Minea StenroosMinea Stenroos (-06)ViipU19.2.0614,16
6Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.0615,28
7Makriina NenolaMakriina Nenola (-06)HelsTa9.8.0616,47
4. erä
Tuuli: –0,1
1Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0613,59
2Saara ErikssonSaara Eriksson (-06)HIFK21.3.0613,68
3Lotte WikstedtLotte Wikstedt (-06)EsboIF29.7.0613,95
4Isabella StrömbergIsabella Strömberg (-06)EspTa24.6.0614,15
5Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.0614,27PB
6Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0614,70
T14 800 m
29.7.
1Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.062.28,81PB
2Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.062.33,63
3Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.062.36,25
4Sara KoskelaSara Koskela (-06)PorvU25.3.062.40,67
5Pihla KallioPihla Kallio (-06)KarhKa10.8.062.40,97
6Alexandra KinnunenAlexandra Kinnunen (-06)BorgåAk6.9.062.46,36
Saara FahlbomSaara Fahlbom (-06)TuUL28.6.062.34,84PB kilp. ulkop.
T14 300 m aidat/hurdles
29.7.
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)EspTa22.5.0647,44
2Iina RantonenIina Rantonen (-06)ViipU12.4.0648,13
2Chantelle PeterChantelle Peter (-06)HKV27.6.0648,13PB
4Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.0649,16PB
5Kiia ÄikääKiia Äikää (-06)HIFK2.6.0649,52
6Saana SäiläSaana Säilä (-06)ViipU22.11.0649,97PB
T14 Korkeus/HJ
29.7.
1Linda SallinenLinda Sallinen (-06)OrimJy25.4.061,45
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XXX     
2Alexandra KinnunenAlexandra Kinnunen (-06)BorgåAk6.9.061,35
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXX     
3Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.061,35
 1,25/XXO    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
4Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.061,30=SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O =SB    1,35/XXX     
4Isabella StrömbergIsabella Strömberg (-06)EspTa24.6.061,30
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXX     
6Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.061,30
 1,25/O    1,30/XO    1,35/XXX     
T14 Pituus/LJ
29.7.
1Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.064,88 +0,5
  4,56/-0.8     4,57/0.6     X/-0.8     4,58/-1.5     4,88/0.5     4,77/-0.6     
2Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.064,83 –0,5PB
  4,17/-2.3 SB     4,26/-0.6 SB     4,62/-1.9 =PB     4,35/-1.0     X/1.8     4,83/-0.5 PB     
3Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.064,71 –1,2
  4,52/-0.7     4,57/0.6     4,66/-1.1     4,52/-1.3     3,68/-0.7     4,71/-1.2     
4Saara ErikssonSaara Eriksson (-06)HIFK21.3.064,71 –0,9PB
  4,47/-1.6 SB     4,40/-1.0     4,61/-1.5 =PB     4,44/-1.3     X/-0.8     4,71/-0.9 PB     
5Saana SäiläSaana Säilä (-06)ViipU22.11.064,62 +0,7
  4,62/1.3     4,36/-0.9     4,62/0.7     4,20/-2.1     3,94/-0.7     
6Emma VäänänenEmma Väänänen (-06)VantSa28.1.064,44 –1,6
  4,38/1.0     X/2.2     X/-0.5     4,44/-1.6     X/1.4     X/-1.3     
7Anni NurminenAnni Nurminen (-06)EspTa14.8.064,42 –1,4PB
  4,42/-1.4 PB     4,16/-1.3     4,41/-1.5     4,24/-2.1     4,20/-0.9     4,25/-1.6     
8Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.064,32 –1,0
  4,32/-1.0     4,20/0.7     X/-1.6     4,27/-2.1     4,24/-1.1     X/-0.9     
9Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.064,26 –1,2
  3,92/-0.8     4,26/-1.2     4,15/-1.5     
10Isabella StrömbergIsabella Strömberg (-06)EspTa24.6.064,17 –1,4
  4,13/-1.2     4,17/-1.4     4,08/-1.5     
11Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.064,15 –0,5PB
  4,15/-0.5 PB     4,12/0.9     4,09/-1.8     
12Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.064,08 –0,6
  X/-1.8     4,08/-0.6     4,05/-1.2     
13Minea StenroosMinea Stenroos (-06)ViipU19.2.064,08 –0,9PB
  4,08/-0.9 PB     4,02/0.5     X/-1.4     
14Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.063,97 –1,4
  3,53/-1.2     3,97/-1.4     3,55/-1.6     
15Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.063,93 –1,2
  3,84/-1.2     3,93/-1.2     3,85/-1.8     
16Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.063,89 –0,7
  3,70/-0.7     3,89/-0.7     3,65/-0.5     
17Alexandra KinnunenAlexandra Kinnunen (-06)BorgåAk6.9.063,59 –2,6
  3,58/-0.7     3,28/-1.7     3,59/-2.6     
18Makriina NenolaMakriina Nenola (-06)HelsTa9.8.063,59 –1,8PB
  3,59/-1.8 PB     X/-0.8     3,26/-0.8     
19Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.063,58 –1,2
  3,58/-1.2     X/0.5     3,42/-1.7     
20Carolina TrobergCarolina Troberg (-06)EsboIF28.4.063,08 –1,4PB
  3,03/-3.6 PB     3,08/-1.4 PB     2,44/-1.6     
Fanny BöhlingFanny Böhling (-06)BorgåAk17.8.06NM –2,0
  X/0.9     X/1.7     X/-2.0     
T14 Kuula/SP
29.7.
1Elsa KeinänenElsa Keinänen (-06)EsboIF16.3.0611,53PB
  10,70     10,90     10,54     10,90     10,20     11,53 PB     
2Sara MuukkaSara Muukka (-06)VantSa4.1.0610,62PB
  10,62 PB     10,12     9,91     X     X     
3Erin FagerströmErin Fagerström (-06)IFRaseb28.2.0610,55PB
  10,14 PB     9,43     9,96     X     10,55 PB     X     
4Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0610,48
  10,33     X     X     9,84     10,48     9,82     
5Niia-Sofia AuranenNiia-Sofia Auranen (-06)KarhKa4.3.0610,41PB
  9,21     10,09     9,86     10,08     10,29     10,41 PB     
6Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.068,24PB
  7,43 PB     7,31     7,92 PB     7,75     7,76     8,24 PB     
7Eevi KontinenEevi Kontinen (-06)BorgåAk29.10.066,49
  6,08     5,60     6,27     6,41     6,37     6,49     
8Makriina NenolaMakriina Nenola (-06)HelsTa9.8.066,41PB
  5,62     6,41 PB     5,96     6,02     5,78     5,76     
T14 Kiekko/DT
29.7.
1Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0638,47PB (14-v. ka 86.)
  38,47 PB     30,65     X     X     34,77     36,01     
2Ella RåstedtElla Råstedt (-06)EsboIF11.2.0632,91PB
  32,83 PB     32,69     30,75     32,91 PB     30,92     X     
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0631,44
  28,73     31,44     28,27     X     X     X     
4Sara MuukkaSara Muukka (-06)VantSa4.1.0630,20
  27,74     X     27,93     30,20     X     28,75     
5Elsa KeinänenElsa Keinänen (-06)EsboIF16.3.0629,25PB
  X     22,71     19,93     29,25 PB     X     X     
6Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.0622,94PB
  X     18,43     16,06     X     X     22,94 PB     
7Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.0618,23SB
  X     X     18,16 SB     X     X     18,23 SB     
8Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0616,93PB
  15,82 PB     X     X     X     16,91 PB     16,93 PB     
T14 3000 m kävely/Walk
29.7.
1Sara PuiroSara Puiro (-06)KU-5815.12.0619.51,28
2Isabella EdelmanIsabella Edelman (-06)NurmijYU1.2.0620.30,46

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut