TULOKSET: Imatran Inkeri-kisat, Imatra, Ukonniemen urheilukenttä, 9.7.2020


122 urheilijaa, 200 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: +0,5
1Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.0411,57PB
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0511,79PB
3Väinö RipattiVäinö Ripatti (-03)SavonlRie23.12.0311,96PB
4Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.0412,05PB
5Mika KarkkonenMika Karkkonen (-02)ImU12.4.0212,07PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Santeri VauhkonenSanteri Vauhkonen (-93)JoutsKu16.10.9311,57
2Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.0311,68PB
3Markus RautioMarkus Rautio (-92)ImU10.5.9211,69
4Olli PalmumaaOlli Palmumaa (-02)ValkKa20.2.0211,83
5Samu SummanenSamu Summanen (-93)ImU10.2.9311,94
6Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.0512,03
7Lauri HonkanenLauri Honkanen (-03)ImU18.7.0312,06
M 800 m
1Kristian BackmanKristian Backman (-97)ImU12.1.972.02,51
2Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.032.05,11PB
3Martti MajuriMartti Majuri (-04)LappUM30.6.042.05,24PB
4Lauri NokkalaLauri Nokkala (-05)LappUM21.4.052.09,82PB
5Atte NokkaAtte Nokka (-98)OripVe24.7.982.10,58PB
6Saku MiettinenSaku Miettinen (-02)JoutsKu30.9.022.12,28SB
7Mika KarkkonenMika Karkkonen (-02)ImU12.4.022.33,45
M Korkeus/HJ
1Otso MikkiläOtso Mikkilä (-02)ImU16.5.021,82SB
 1,64/XO    1,67/---    1,70/O    1,73/---    1,76/XO    1,79/O    1,82/XO SB    1,85/XXX     
2Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.031,64
 1,61/XO    1,64/O    1,67/XXX     
M Pituus/LJ
1Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,48 +1,9PB kk19(ka 91.) (22-v. ka 59.) (19-v. ka 18.)
  7,06/1.2     7,11/1.6     6,91/0.4     7,16     7,25     7,48/1.9 kk19 PB     
2Sisu MikkiläSisu Mikkilä (-04)ImU25.2.046,63 +1,1PB
  6,49/0.8 PB     6,33/0.4     6,63/1.1 PB     6,42/0.5     6,59/0.9     6,54/0.7     
3Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.036,38 +2,4
  5,32/1.3     6,24/-0.3     6,38/2.4     6,26/-1.7     6,30/0.9     X     
4Lauri HonkanenLauri Honkanen (-03)ImU18.7.036,08 +0,2
  5,76/0.6     5,97/0.5     5,90/-1.5     X     6,06/2.1     6,08/0.2     
5Väinö RipattiVäinö Ripatti (-03)SavonlRie23.12.035,85 +1,5PB
  5,54     5,85/1.5 PB     5,74/-0.6     X/1.3     X/1.5     X/-0.4     
6Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.045,79 –0,2=PB
  X/1.6     5,24/0.8     X/-1.5     5,79/-0.2 =PB     X/2.4     
7Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.035,71 +1,7PB
  5,71/1.7 PB     5,56/0.6     5,40/-1.6     X     
8Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.055,35 –0,5
  X/1.5     5,23/0.8     X/-3.4     5,35/-0.5     X/0.3     
M Keihäs/JT
1Vili ValtonenVili Valtonen (-00)ImU13.11.0066,90SB
  62,98     65,12 SB     65,89 SB     62,04     66,20 SB     66,90 SB     
2Panu AuvinenPanu Auvinen (-97)JuvU21.1.9763,60
  59,83     X     63,60     X     58,72     X     
M19 Kuula/SP
1Eero VirtanenEero Virtanen (-01)ImU21.8.0116,02PB
  16,02 PB     X     X     15,71     X     X     
2Aaron UtulahtiAaron Utulahti (-02)VihdVie30.8.0210,71
  10,57     X     X     10,71     10,60     X     
M17 800 m
1Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)ValkKa3.11.042.27,72PB
M17 Keihäs/JT
1Topi HatakkaTopi Hatakka (-03)LappUM26.5.0346,78
  X     46,78     X     X     X     45,79     
2Viktor ZhabinViktor Zhabin (-03)ImU/RUS4.9.0335,22
  32,27     34,95     35,22     X     X     X     
P15 100 m
Tuuli: +2,0
1Erik LipsanenErik Lipsanen (-06)ImU14.2.0613,02PB
2Nuutti VirtanenNuutti Virtanen (-06)ValkKa3.9.0613,21PB
3Soini RipattiSoini Ripatti (-06)SavonlRie13.9.0613,83PB
4Eeli ValtonenEeli Valtonen (-06)ImU27.1.0613,88PB
5Vilho OjalainenVilho Ojalainen (-06)ImU2.12.0614,86PB
P15 800 m
1Joonatan VenäläinenJoonatan Venäläinen (-06)ImU21.1.062.17,39PB
P15 Korkeus/HJ
1Erik LipsanenErik Lipsanen (-06)ImU14.2.061,61PB
 1,46/O    1,51/O    1,56/O    1,61/XO PB    1,64/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Roope KuparinenRoope Kuparinen (-05)LappUM22.4.054,74 +0,7PB
  X/-0.9     X/1.4     4,74/0.7 PB     4,68/0.5     
2Soini RipattiSoini Ripatti (-06)SavonlRie13.9.064,43 0,0
  4,14     2,44/0.6     X/-0.2     4,43     
3Nuutti VirtanenNuutti Virtanen (-06)ValkKa3.9.064,43 0,0PB
  4,43 PB     4,02/-1.3     X/1.5     4,00/1.0     
4Vilho OjalainenVilho Ojalainen (-06)ImU2.12.064,13 +2,0PB
  4,13/2.0 PB     4,12/0.7     X/0.5     4,12/-1.9     
Vini AarnikkoVini Aarnikko (-07)ImU28.6.07NM +1,1
  X/-1.6     X/0.3     X/-1.0     X/1.1     
P15 Keihäs/JT
1Aleksi HilskaAleksi Hilska (-06)LappUM18.6.0652,65PB
  47,58 PB     52,65 PB     52,44     52,04     P     P     
2Eeli ValtonenEeli Valtonen (-06)ImU27.1.0635,87PB
  24,70     34,26 PB     P     35,87 PB     P     P     
3Nuutti VirtanenNuutti Virtanen (-06)ValkKa3.9.0634,41PB
  27,80 PB     27,49     33,94 PB     33,38     34,41 PB     P     
P13 60 m
Tuuli: –0,5
1Eelis HyvärinenEelis Hyvärinen (-08)LappUM2.5.08 8,69PB
2Valtteri HyyrynenValtteri Hyyrynen (-08)TuUL 6.6.08 8,71SB
3Vini AarnikkoVini Aarnikko (-07)ImU28.6.07 8,90PB
4Miska AnttonenMiska Anttonen (-08)ImU1.3.08 9,66SB
P13 1000 m
1Kaleva TyystjärviKaleva Tyystjärvi (-07)VähänkVie30.1.073.25,78
2Johannes KääriöJohannes Kääriö (-08)SavonlRie14.7.083.27,22
3Anton VainioAnton Vainio (-08)VehkVei12.8.083.30,99PB
5Mikael VenäläinenMikael Venäläinen (-08)ImU28.7.083.36,21PB
P13 Korkeus/HJ
1Eelis HyvärinenEelis Hyvärinen (-08)LappUM2.5.081,40PB
 1,26/XO    1,31/O    1,37/XXO    1,40/XO PB    1,43/XXX     
2Miska AnttonenMiska Anttonen (-08)ImU1.3.081,15
 1,15/XXO    1,21/XXX     
P13 Kuula/SP
1Mikael VenäläinenMikael Venäläinen (-08)ImU28.7.087,93PB
  7,36 PB     7,62 PB     7,93 PB     X     7,63     
2Eelis HyvärinenEelis Hyvärinen (-08)LappUM2.5.086,70PB
  6,38 PB     6,69 PB     6,56     6,70 PB     6,24     6,54     
P11 60 m
Tuuli: –0,5
1Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.09 9,28
P11 1000 m
1Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.093.34,44
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.093,94 PB
  3,71 =PB     3,91 PB     3,94 PB     3,65     
2Aimo OjalainenAimo Ojalainen (-12)ImU21.3.122,74 PB
  2,50     2,71 PB     2,74 PB     2,62     
P11 Kuula/SP
1Riku MontonenRiku Montonen (-10)ImU12.5.107,66PB
  6,69 PB     6,83 PB     6,75     7,66 PB     
2Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.097,56PB
  5,81     7,56 PB     6,79     X     
3Unto OjalainenUnto Ojalainen (-10)ImU26.4.104,82PB
  4,81 PB     4,82 PB     4,24     4,48     
4Aki KorhonenAki Korhonen (-10)ImU15.2.103,67PB
  3,61 PB     3,67 PB     3,52     3,13     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –1,6
1Milla UittiMilla Uitti (-03)ImU23.8.0313,55PB
2Emma HalonenEmma Halonen (-04)SavonlRie 23.3.0413,63
3Erin KainulainenErin Kainulainen (-04)SavonlRie9.2.0413,82
4Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0414,03
5Sini TiussaSini Tiussa (-03)ImU17.4.0314,18PB
2. erä
Tuuli: +1,1
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0713,36
2Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0513,51
3Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.0013,68PB
3. erä
Tuuli: +0,8
1Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0212,49
2Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.0512,62PB
3Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.0112,69SB
4Milka RiialiMilka Riiali (-02)ImU17.6.0212,77
5Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.0412,81
6Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.0212,84SB
7Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.0512,91PB
8Venla SavolainenVenla Savolainen (-05)ImU3.11.0512,97
N 800 m
1Suvi SatamaSuvi Satama (-04)LappUM31.5.042.30,71SB
N Korkeus/HJ
1Venla PulkkanenVenla Pulkkanen (-02)LahdA13.7.021,70
 1,61/O    1,64/O    1,67/XO    1,70/XO    1,73/XXX     
2Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.021,67SB
 1,56/O    1,61/O    1,64/O    1,67/XXO SB    1,70/XXX     
3Anni KonnuAnni Konnu (-04)ImU17.7.041,64PB
 1,46/O    1,51/XO    1,56/O    1,61/XXO    1,64/XO PB    1,67/XXX     
4Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.001,61
 1,51/O    1,56/XO    1,61/O    1,64/XXX     
5Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.021,51=SB
 1,41/O    1,46/O    1,51/XO =SB    1,56/XXX     
6Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.001,41SB
 1,41/O SB    1,46/XXX     
N Pituus/LJ
1Jaana SieviläinenJaana Sieviläinen (-82)JoensKa18.8.825,77 +2,3
  X/2.1     5,77/2.3     5,68 SB     5,62/0.1     X/0.6     X/-0.3     
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.025,59 0,0PB
  5,51/1.7 =PB     5,40/1.3     5,59 PB     5,33/-0.3     P     5,37/0.6     
3Milka RiialiMilka Riiali (-02)ImU17.6.025,52 +1,5PB
  X/2.3     5,52/1.5 PB     X/-1.0     X/-0.9     P     X     
4Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.005,47 +1,2
  5,33/0.8     5,47/1.2     5,34/-0.8     X/0.4     5,36/-1.7     P     
5Milla UittiMilla Uitti (-03)ImU23.8.035,16 +2,2
  4,73/0.3     4,93/0.7     5,07     5,16/2.2     P     4,90/-1.0     
6Jenni RossiJenni Rossi (-90)LappUM2.2.905,09 +2,3
  5,09/2.3     5,03/-0.7 =SB     X/-1.0     X/-1.1     5,02/2.1     P     
7Sani RantalainenSani Rantalainen (-02)LappUM17.7.025,01 +0,6
  5,01/0.6     4,89     4,89/0.1     X/1.6     4,92/-0.5     4,99     
8Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.024,78 –1,8SB
  X/1.9     4,70/0.4 SB     4,48     4,78/-1.8 SB     X/0.8     P     
9Erin KainulainenErin Kainulainen (-04)SavonlRie9.2.044,62 –0,4
  X/1.4     4,61/1.3     4,62/-0.4     
10Rosa ValkendorffRosa Valkendorff (-04)LappUM17.8.044,31 +0,3
  X/1.1     4,26/0.9     4,31/0.3     
N Keihäs/JT
1Emilia PeltoheimoEmilia Peltoheimo (-02)KarhKa9.11.0236,61PB
  X     34,09 PB     34,16 PB     33,51     36,61 PB     35,73     
2Satu RuuskanenSatu Ruuskanen (-97)SavonlRie25.1.9731,28SB
  28,95 SB     29,86 SB     31,28 SB     27,97     30,90     30,99     
3Jenni RossiJenni Rossi (-90)LappUM2.2.9030,76SB
  28,90     30,06     X     30,76 SB     30,57     X     
4Venla PirinenVenla Pirinen (-01)ParikkU 29.5.0129,70SB
  29,70 SB     X     29,65     27,92     29,44     X     
Saara LipsanenSaara Lipsanen (-95)LappUM13.9.95NM
  X     X     X     X     X     X     
N17 800 m
1Nelli ViskariNelli Viskari (-04)ValkKa22.10.042.19,09PB
2Salla AhonenSalla Ahonen (-04)ImU 4.4.042.34,32SB
3Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.042.34,60PB
4Venla SavolainenVenla Savolainen (-05)ImU3.11.053.04,54PB
N17 Keihäs/JT
1Sini TiussaSini Tiussa (-03)ImU17.4.0337,91
  37,91     34,45     X     36,79     P     P     
2Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0434,89
  33,71     33,88     34,40     34,89     P     P     
3Henna PirinenHenna Pirinen (-03)ParikkU12.3.0333,39SB
  33,25 SB     33,39 SB     31,79     X     31,60     32,14     
T15 100 m
Tuuli: –1,2
1Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.0613,36PB
2Katja HonkanenKatja Honkanen (-06)LappUM4.1.0613,73PB
3Jessica PappinenJessica Pappinen (-06)JoensKa13.9.0614,10
4Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.0614,18PB
5Miisa ReponenMiisa Reponen (-06)ImU2.9.0614,31PB
Hanna SedigHanna Sedig (-06)LappUM28.4.06DNF
T15 800 m
1Peppi-Lotta KotilainenPeppi-Lotta Kotilainen (-06)LappUM1.3.062.30,49PB
2Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.062.30,53PB
3Sirja TyystjärviSirja Tyystjärvi (-05)VähänkVie28.3.052.32,50SB
4Tiitu HjerppeTiitu Hjerppe (-06)LappUM13.6.062.32,92PB
5Wilma OnnelaWilma Onnela (-06)TuUL3.4.062.47,21
6Pinja KykkänenPinja Kykkänen (-06)VehmU27.2.062.50,41
7Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.062.56,40PB
8Isabella LavertyIsabella Laverty (-07)ImU3.1.072.57,63PB
T15 Korkeus/HJ
1Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.051,37
 1,34/O    1,37/O    1,40/XXX     
2Senja OjalainenSenja Ojalainen (-05)ImU25.3.051,37
 1,34/XO    1,37/XO    1,40/XXX     
T15 Pituus/LJ
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.055,41 –0,9
  5,39/0.5     X/-1.2     5,41/-0.9     5,34/-1.1     
2Jessica PappinenJessica Pappinen (-06)JoensKa13.9.064,44 +0,8PB
  4,44/0.8 PB     4,26/0.2     4,41/1.2     4,32/-0.6     
3Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.054,35 +2,7
  4,03     4,35/2.7     4,17/1.1     4,22/0.2     
4Silja HäkämiesSilja Häkämies (-05)YlämPy8.6.054,34 +1,5
  X     4,34/1.5     4,28/1.1     1,86/0.6     
5Kia SuniKia Suni (-06)EspTa30.9.064,34 –0,1PB
  4,34/-0.1 PB     4,24/0.9     X/-1.3     X/1.3     
6Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.064,19 +1,4PB
  4,19/1.4 PB     4,13/0.8     
7Katja HonkanenKatja Honkanen (-06)LappUM4.1.064,15 +1,1PB
  4,15/1.1 PB     X/1.1     4,07/0.2     3,95/0.8     
8Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.074,13 +1,2PB
  4,00/-0.2 PB     4,13/1.2 PB     3,82/1.2     3,97/-1.5     
9Kiira KarttunenKiira Karttunen (-08)ImU23.2.084,08 –0,5
  3,77/0.3     3,87/0.7     4,05/-0.4     4,08/-0.5     
10Emma MoilanenEmma Moilanen (-07)ImU28.2.074,05 +0,5
  3,88     4,01/-1.3     4,05/0.5     3,84/-1.0     
11Emma KönönenEmma Könönen (-08)ImU 28.8.083,97 0,0
  X/2.4     3,75/0.6     3,97     X/-0.6     
12Veera VallinVeera Vallin (-06)ImU2.4.063,85 +2,6
  3,61/-1.1     3,73/0.3 =SB     3,85/2.6     3,71/0.5     
13Senja OjalainenSenja Ojalainen (-05)ImU25.3.053,56 –0,4SB
  X/0.5     3,56/-0.4 SB     X/-0.6     X/-0.2     
14Sofia InkinenSofia Inkinen (-06)LappUM24.3.063,43 +0,4PB
  3,09 PB     3,39/1.5 PB     X/1.7     3,43/0.4 PB     
Miisa ReponenMiisa Reponen (-06)ImU2.9.06NM +0,8
  X/-0.1     X/1.6     X/1.4     X/0.8     
T15 Keihäs/JT
1Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0543,18PB
  39,25     41,74     X     41,13     43,18 PB     
2Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0738,34
  36,42     X     38,34     X     37,82     36,88     
3Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.0834,91PB kk12
  29,49     29,19     30,25     26,97     34,91 kk12 PB     31,16     
4Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.0527,72PB
  26,16 SB     26,21 SB     26,73 PB     X     25,97     27,72 PB     
5Julia MontonenJulia Montonen (-08)ImU16.7.0827,50PB
  X     27,50 PB     26,70     21,25     25,95     24,38     
6Wilma OnnelaWilma Onnela (-06)TuUL3.4.0622,67PB
  X     18,82 PB     22,67 PB     19,24     X     20,56     
7Lotta MutikainenLotta Mutikainen (-07)ImU10.3.0718,92
  18,30     17,34     18,92     18,04     15,29     X     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +2,7
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 8,35
2Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.07 8,63
3Kiira KarttunenKiira Karttunen (-08)ImU23.2.08 8,69PB
4Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.08 8,86PB
5Emma KönönenEmma Könönen (-08)ImU 28.8.08 8,91PB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Emma MoilanenEmma Moilanen (-07)ImU28.2.07 8,85PB
2Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.08 9,11PB
3Erika PellinenErika Pellinen (-07)ImU20.4.07 9,26PB
4Maria TasaMaria Tasa (-08)VehkVei 2.8.08 9,34PB
5Matilda HatakkaMatilda Hatakka (-08)ImU12.5.08 9,37PB
T13 1000 m
1Maria TasaMaria Tasa (-08)VehkVei 2.8.083.37,42SB
2Matilda HatakkaMatilda Hatakka (-08)ImU12.5.083.57,46SB
3Venla PuhakkaVenla Puhakka (-07)ImU6.6.073.58,11PB
T13 Korkeus/HJ
1Erika PellinenErika Pellinen (-07)ImU20.4.071,43
 1,34/O    1,37/O    1,40/O    1,43/XO    1,47/XXX     
2Venla PuhakkaVenla Puhakka (-07)ImU6.6.071,37
 1,21/O    1,26/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/O    1,40/XXX     
3Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LuumPo8.3.071,31PB
 1,10/O    1,15/O    1,21/O    1,26/XO    1,31/XO PB    1,34/XXX     
4Kiira KarttunenKiira Karttunen (-08)ImU23.2.081,31
 1,21/O    1,26/XXO    1,31/XXO    1,34/XXX     
T13 Kuula/SP
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.088,67PB
  8,67 PB     8,62     X     X     
2Janette KaplasJanette Kaplas (-08)LappUM17.5.087,37SB
  7,37 SB     X     6,99     X     
3Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.076,84PB
  5,56     5,66 PB     5,96 PB     5,97 PB     6,32 PB     6,84 PB     
4Emma KönönenEmma Könönen (-08)ImU 28.8.086,56PB
  X     6,56 PB     6,27     
5Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.084,41PB
  X     X     4,41 PB     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: +1,2
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.10 9,37PB
2Helmi KoivistoHelmi Koivisto (-09)ImU12.5.09 9,61PB
3Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)LappUM12.7.10 9,65PB
4Vieno VäistöVieno Väistö (-09)ImU23.11.09 9,94PB
2. erä
Tuuli: +2,2
1Rebecca RaijasRebecca Raijas (-10)ImU13.3.1010,03PB
2Emilia PulkkinenEmilia Pulkkinen (-10)ImU11.11.1010,18PB
T11 1000 m
1Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)LappUM12.7.103.59,59
2Rebecca RaijasRebecca Raijas (-10)ImU13.3.104.10,71
3Katariina TasaKatariina Tasa (-10)VehkVei23.3.104.17,81SB
4Emilia PulkkinenEmilia Pulkkinen (-10)ImU11.11.104.29,69
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Helmi KoivistoHelmi Koivisto (-09)ImU12.5.093,85 
  3,64     3,83     3,85     3,70     
2Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.103,79 PB
  3,50 PB     3,51 PB     3,79 PB     3,63     
3Vieno VäistöVieno Väistö (-09)ImU23.11.093,49 
  3,38     3,49     3,46     3,48     
4Katariina TasaKatariina Tasa (-10)VehkVei23.3.103,48 =PB
  3,33     3,48 =PB     X     3,43     
5Emilia PulkkinenEmilia Pulkkinen (-10)ImU11.11.103,21 PB
  2,96     2,73     3,05     3,21 PB     
T11 Kuula/SP
1Vieno VäistöVieno Väistö (-09)ImU23.11.096,25PB
  6,19 PB     6,25 PB     5,87     5,23     
2Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.114,66PB
  4,31 PB     3,77     3,30     4,66 PB     
3Emilia PulkkinenEmilia Pulkkinen (-10)ImU11.11.103,49PB
  3,49 PB     3,35     3,39     3,35     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut