TULOKSET: Klaukkalan hyppykisat 2 Nurmijärvi 27.6.2020


62 urheilijaa, 100 lajisuoritusta

Miehet
M Seiväs/PV
1Martti HyvärinenMartti Hyvärinen (-04)LappUM9.10.044,24
 3,84/O    3,94/-    4,04/O    4,14/-    4,24/O    4,34/-    4,44/XXX     
2Andrei KiviharjuAndrei Kiviharju (-02)EsboIF9.1.024,04SB
 3,54/XXO    3,64/O    3,74/-    3,84/O    3,94/XXO    4,04/O SB    4,14/XXX     
3Artjom KiviharjuArtjom Kiviharju (-03)EsboIF23.4.033,34SB
 3,04/O    3,14/-    3,24/O    3,34/XO SB    3,44/XXX     
4Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdVie23.7.632,94SB
 2,74/O    2,84/O    2,94/XO SB    3,04/XXX     
5Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)RunClub4.1.602,64SB
 2,54/O    2,64/XO SB    2,74/XXX     
M Kiekko/DT
1Ville TanskanenVille Tanskanen (-93)HelsTa9.8.9347,58SB
  46,95 SB     45,77     47,58 SB     X     45,55     45,28     
2Eemeli SalomäkiEemeli Salomäki (-87)SomE11.10.8738,41PB
  38,41 PB     X     X     37,77     X     X     
3Mikko KarppanenMikko Karppanen (-92)EsboIF30.5.9236,72SB
  36,72 SB     X     X     34,99     35,69     
4Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdVie23.7.6324,54SB
  X     24,54 SB     22,61     23,58     X     X     
M19 Kiekko/DT
1Kimi RinnekariKimi Rinnekari (-01)NurmijYU21.7.0131,66SB
  X     X     30,78 SB     31,66 SB     30,48     30,80     
2Matias KetomäkiMatias Ketomäki (-02)NurmijYU7.8.0227,31PB
  21,24 PB     26,59 PB     X     26,34     27,31 PB     X     
P15 Seiväs/PV
1Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.063,14
 2,84/O    2,94/-    3,04/XXO    3,14/O    3,24/XXX     
2Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.062,84PB
 2,34/O    2,44/-    2,54/O    2,64/O    2,74/O    2,84/O PB    2,94/XXX     
3Markus HakalaMarkus Hakala (-06)EspTa12.12.062,74PB
 2,34/O    2,44/-    2,54/O    2,64/XXO    2,74/O PB    2,84/XXX     
4Ilmari SarasmaaIlmari Sarasmaa (-06)EspTa4.7.062,54PB
 2,34/XO    2,44/O    2,54/O PB    2,64/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.0610,89 –2,8PB
  X     10,89/-2.8 PB     10,61/0.3     10,86/-0.1     10,68/-2.5     10,85/-1.1     
2Aapo RuhanenAapo Ruhanen (-06)NurmijYU9.10.068,28 –0,4PB
  X     X     8,28/-0.4 PB     X     8,12/-1.8     P     
Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.06NM 
  X     P     P     P     P     P     
P13 Kolmiloikka/TJ
1Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.088,99 –0,7PB
  X     8,77/-0.9 PB     8,83/-0.1 PB     8,92/0.1 PB     8,77/-1.2     8,99/-0.7 PB     
P13 Kiekko/DT
1Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.0818,47PB
  X     X     16,76 PB     18,47 PB     
P11 Seiväs/PV
1Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.092,44PB
 2,04/O    2,14/XO    2,24/-    2,34/O    2,44/O PB    2,54/XXX     
2Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.091,84PB
 1,54/O    1,64/O    1,74/O    1,84/O PB    1,89/XXX     
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.107,86 PB kk10
  7,62 kk10 PB     7,70 kk10 PB     7,86 kk10 PB     7,38     P     7,86 =kk10 =PB     
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.117,57 PB kk9
  7,57 kk9 PB     7,52     X     7,39     7,51     7,52     
3Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.097,40 PB
  X     7,22 PB     7,18     X     7,36 PB     7,40 PB     
4Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.107,34 SB
  6,94 SB     7,21 SB     X     X     X     7,34 SB     
5Daniel HonkalaDaniel Honkala (-10)NurmijYU9.1.106,17 PB
  6,17 PB     X     5,92     X     5,98     X     
6Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.125,96 PB
  X     5,39 PB     5,43 PB     5,63 PB     5,96 PB     5,86     
P11 Kiekko/DT
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.1023,97PB
  X     22,28 SB     23,97 PB     23,32     
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.1123,64PB
  19,49     21,65     18,16     23,64 PB     
3Eetu-Pekka VuorentoEetu-Pekka Vuorento (-09)TapE7.2.0922,06PB
  19,57     21,51 PB     X     22,06 PB     
4Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)EsboIF 23.6.0919,54
  X     19,54     X     X     
5Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.0917,73SB
  15,42 SB     17,73 SB     X     P     
6Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.1011,45SB
  X     11,45 SB     X     X     
7Daniel HonkalaDaniel Honkala (-10)NurmijYU9.1.1010,49PB
  X     10,06 PB     10,49 PB     X     
8Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.129,82PB
  9,82 PB     9,07     X     X     
P10 Seiväs/PV
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.101,88PB
 1,48/O    1,53/-    1,58/O    1,63/-    1,68/O    1,73/O    1,78/O    1,83/O    1,88/XO PB    1,93/XXX     
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.111,53PB
 1,03/O    1,08/-    1,13/O    1,18/-    1,23/O    1,28/-    1,33/O    1,38/-    1,43/XO    1,48/O    1,53/O PB    1,58/XXX     
3Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.121,43PB
 0,83/O    0,88/-    0,93/O    0,98/-    1,03/O    1,08/O    1,13/O    1,18/O    1,23/XO    1,28/O    1,33/XO    1,38/XO    1,43/O PB    1,48/XXX     
4Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.101,43PB
 0,98/O    1,03/-    1,08/XXO    1,13/O    1,18/O    1,23/O    1,28/O    1,33/O    1,38/XXO    1,43/XXO PB    1,48/XXX     
5Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.121,18PB
 0,93/O    0,98/XO    1,03/O    1,08/O    1,13/XO    1,18/O PB    1,23/XXX     
M60 Kiekko/DT
1Keijo AaltonenKeijo Aaltonen (-53)KiimU17.10.5340,59SB
  X     37,49 SB     39,00 SB     X     X     40,59 SB     
M50 Kiekko/DT
1Petri KoskinenPetri Koskinen (-69)RiihimKi30.7.6943,85
  43,85     X     40,41     X     X     X     
M30 Kiekko/DT
1Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8632,33
  30,51     32,33     X     X     31,52     X     
Naiset
N Seiväs/PV
1Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,44
 3,34/XO    3,44/O    3,54/XXX     
2Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,34PB
 3,04/XO    3,14/O    3,24/O    3,34/XO PB    3,44/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Elisa AlastaloElisa Alastalo (-04)RiihimKi20.1.0410,36 –1,8SB
  X     X     X     10,36/-1.8 SB     X     10,14/-0.2     
N Kiekko/DT
1Emmi KotamäkiEmmi Kotamäki (-04)NurmijYU21.2.0427,26PB
  27,26 PB     X     26,53     X     X     X     
T15 Seiväs/PV
1Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.062,74SB
 2,54/XXO    2,64/O    2,74/O SB    2,84/XXX     
2Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.062,74
 2,74/XO    2,84/XXX     
3Isla SokoffIsla Sokoff (-05)HyvsU19.9.052,64
 2,64/XO    2,74/XXX     
Ida AarnioIda Aarnio (-06)RiihimKi19.10.06NH
 2,04/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Evita SantalaEvita Santala (-05)KeskiUYU5.4.059,97 –1,3SB
  9,39/-1.9 SB     9,97/-1.3 SB     9,76/-0.1     X     9,85/-1.9     X     
2Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.069,77 –1,8
  9,77/-1.8     9,63/-0.8     9,76/-0.1     9,70/-0.1     
3Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.068,58 –0,9SB
  8,03/-2.2 SB     8,12/-0.9 SB     8,38/-1.0 SB     8,57/-1.3 SB     8,58/-0.9 SB     8,57     
4Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.068,27 –0,2SB
  7,95/-1.4 SB     8,06/-1.0 SB     7,84/-0.9     8,16 SB     7,56/-0.4     8,27/-0.2 SB     
T15 Kiekko/DT
1Ida AarnioIda Aarnio (-06)RiihimKi19.10.0630,73PB
  X     30,49 PB     30,73 PB     X     29,65     27,57     
2Oona KetomäkiOona Ketomäki (-05)NurmijYU24.2.0522,11PB
  X     19,67 SB     X     X     22,11 PB     X     
3Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.0620,77PB
  X     12,80     14,29     18,46     17,58     20,77 PB     
4Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.0620,59
  X     18,89     16,49     X     20,59     19,95     
5Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0616,31PB
  X     15,69 PB     X     X     16,31 PB     15,36     
T13 Seiväs/PV
1Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.072,24PB
 2,04/O    2,14/O    2,24/XO PB    2,34/XXX     
2Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.072,04PB
 1,64/O    1,74/XO    1,84/XO    1,89/O    1,94/XO    1,99/O    2,04/XO PB    2,14/XXX     
3Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.081,84PB
 1,54/O    1,64/O    1,74/O    1,84/XXO PB    1,89/XXX     
T13 Kolmiloikka/TJ
1Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HelsTa7.2.079,21 –0,1PB
  9,09/-0.4 PB     8,37/-0.9     9,05     9,21/-0.1 PB     8,72/-2.9     9,10/-1.7     
2Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.088,91 –0,3PB
  8,91/-0.3 PB     8,40/-0.4     7,83/-0.8     X     X     P     
3Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.078,32 –1,5PB
  8,11/-0.1 SB     7,89/-1.6     8,32/-1.5 PB     P     P     P     
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.088,16 0,0PB
  7,35/-1.7 PB     7,94/-1.4 PB     X     8,09/-0.6 PB     7,98/-0.1     8,16 PB     
T13 Kiekko/DT
1Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.0822,47PB
  22,47 PB     21,18     X     X     
2Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0720,76PB
  19,76 SB     20,28 PB     X     20,76 PB     
3Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0819,13SB
  18,63 SB     18,11     19,13 SB     X     
T11 Seiväs/PV
1Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.091,43PB
 0,83/O    0,88/O    0,93/O    0,98/O    1,03/O    1,08/O    1,13/O    1,18/O    1,23/O    1,28/XXO    1,33/O    1,38/XO    1,43/XO PB    1,48/XXX     
2Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.101,18SB
 1,03/O    1,08/XXO    1,13/O    1,18/XO SB    1,23/XXX     
3Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.111,13PB
 0,83/XXO    0,88/O    0,93/XO    0,98/O    1,03/XO    1,08/O    1,13/O PB    1,18/XXX     
4Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.101,08PB
 0,83/O    0,88/O    0,93/O    0,98/O    1,03/XO    1,08/O PB    1,13/XXX     
5Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.101,08PB
 0,83/O    0,88/XXO    0,93/O    0,98/O    1,03/O    1,08/O PB    1,13/XXX     
6Emma LiikkanenEmma Liikkanen (-09)NurmijYU23.8.090,98SB
 0,83/O    0,88/O    0,93/O    0,98/O SB    1,03/XXX     
T11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.098,75 PB
  8,75 PB     8,52     8,68     8,64     8,42     8,69     
2Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.107,63 PB
  5,13 SB     X     7,16 PB     X     7,63 PB     7,42     
3Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.097,56 PB
  6,98 SB     6,76     7,03 SB     7,31 PB     7,48 PB     7,56 PB     
4Emma LiikkanenEmma Liikkanen (-09)NurmijYU23.8.097,50 PB
  7,23 PB     X     7,47 PB     7,50 PB     7,09     6,86     
5Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.107,50 PB
  7,05 PB     X     7,20 PB     X     7,50 PB     X     
6Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.106,95 PB
  6,66 SB     6,52     X     X     6,74 =PB     6,95 PB     
7Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.125,94 PB
  5,57 PB     5,94 PB     X     X     X     5,42     
8Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.125,87 PB
  5,73 PB     5,69     5,87 PB     5,43     X     X     
9Mira MontonenMira Montonen (-11)NurmijYU2.8.115,73 PB
  5,73 PB     5,44     5,73 =PB     
10Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.115,66 PB
  5,36 PB     5,66 PB     5,28     
11Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.134,88 PB
  4,85 PB     4,88 PB     4,76     
12Maya LydmanMaya Lydman (-12)NurmijYU19.12.123,56 PB
  X     X     3,56 PB     
T11 Kiekko/DT
1Mira MontonenMira Montonen (-11)NurmijYU2.8.1120,36PB kk9(9-v. ka 55.)
  X     20,36 kk9 PB     X     14,86     
2Emma LiikkanenEmma Liikkanen (-09)NurmijYU23.8.0916,89SB
  16,89 SB     14,46     16,55     15,85     
3Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.1013,03PB
  12,45 PB     13,03 PB     X     X     
4Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.0911,83SB
  11,83 SB     X     X     X     
5Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.109,96PB
  8,78 PB     X     9,96 PB     9,22     
6Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.109,54SB
  8,64 SB     9,39 SB     9,54 SB     7,66     
7Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.129,51PB
  7,15 PB     9,33 PB     X     9,51 PB     
8Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.138,48
  8,48     8,19     8,08     8,00     
9Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.116,63PB
  6,63 PB     X     6,10     
10Maya LydmanMaya Lydman (-12)NurmijYU19.12.124,65PB
  4,11 PB     4,65 PB     3,89     
N50 Kiekko/DT
1Inka JuvonenInka Juvonen (-70)JanJa11.5.7020,40PB
  X     19,46 SB     18,79     X     18,97     20,40 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 tulokset muokattavana
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari