TULOKSET: Pk. kilpailut, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 18.6.2020


33 urheilijaa, 55 lajisuoritusta

Miehet
M17 100 m
Tuuli: –0,2
1Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.0312,11SB
2Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.0412,56PB
3Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.0412,71PB
M17 Pituus/LJ
1Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.036,07 +2,8
  5,78/1.4     6,07/2.8     5,94/1.9     X/3.0     5,80/1.7     6,04/0.5 =PB     
2Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.045,73 +0,9SB
  5,73/0.9 SB     X/1.5     5,56/1.1     X/2.6     5,64/2.3     X     
3Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.044,90 +0,2SB
  3,14/1.1 SB     3,29/1.7 SB     4,51/2.5     4,75/2.1     4,88/2.4     4,90/0.2 SB     
M17 Moukari/HT
Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0549,94 kilp. ulkop.
  49,94     X     X     X     X     49,94     
M17 Keihäs/JT
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0364,74PB
  56,32 SB     58,89 SB     64,74 PB     P     X     P     
P15 100 m
Tuuli: –0,2
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0511,79SB kk15
2Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.0512,94PB
3Max WredeMax Wrede (-06)EsboIF29.7.0613,66PB
P15 Pituus/LJ
1Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.055,30 +2,6
  4,69/1.1     4,99/1.1     X/1.8     5,21/1.2     5,12/1.8     5,30/2.6     
2Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.054,43 +1,0PB
  4,43/1.0 PB     X/1.2     P     P     P     P     
P15 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0617,84
  X     X     17,84     X     X     X     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0512,36PB
  11,85 PB     12,04 PB     12,08 PB     X     12,36 PB     X     
3Mikael BöckermanMikael Böckerman (-06)EsboIF24.6.0612,08PB
  X     X     12,08 PB     X     11,69     12,02     
4Luka LujasmaaLuka Lujasmaa (-06)KuusjHu5.4.0611,71PB
  X     11,35     11,71 PB     11,47     10,16     11,64     
5Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0510,51SB
  9,60 SB     9,60 =SB     10,07 SB     X     10,51 SB     10,25     
6Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.078,05PB kk13
  7,62 kk13 PB     8,05 kk13 PB     7,84     X     X     7,81     
P15 Moukari/HT
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0668,20
  X     66,93     X     67,64     68,20     X     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0560,07PB
  58,17 PB     X     58,33 PB     60,07 PB     59,79     X     
3Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0550,88
  X     X     50,11     X     50,74     50,88     
4Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0721,50PB kk13
  20,40 kk13 PB     21,49 kk13 PB     X     X     X     21,50 kk13 PB     
P15 Keihäs/JT
1Vilho WuorenrinneVilho Wuorenrinne (-05)IFRaseb25.5.0536,37PB
  35,43 PB     36,37 PB     X     33,20     X     X     
2Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0530,12SB
  30,12 SB     P     P     P     P     P     
Naiset
N17 Moukari/HT
1Senja PanttiSenja Pantti (-03)BorgåAk31.7.0345,79
  44,85     42,76     43,65     41,98     45,79     X     
2Emma BacklundEmma Backlund (-03)BorgåAk21.9.0344,51
  X     X     44,01     44,51     X     X     
3Sofia WahlstedtSofia Wahlstedt (-04)BorgåAk1.10.0438,17
  X     36,81     37,09     35,81     36,82     38,17     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +1,4
1Minea HelanderMinea Helander (-06)IFRaseb24.11.0614,37PB
2Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0614,62PB
2. erä
Tuuli: +1,2
1Vilma MeriläinenVilma Meriläinen (-05)VihdVie6.4.0513,60PB
2Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.0613,84PB
3Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.0613,90
4Anni NapariAnni Napari (-05)VihdVie 16.3.0513,94SB
Vilja MinkkinenVilja Minkkinen (-03)IFRaseb 11.2.0314,88PB kilp. ulkop.
T15 Pituus/LJ
1Anni NapariAnni Napari (-05)VihdVie 16.3.054,70 +1,6PB
  X/0.5     4,64/0.8 PB     4,70/1.6 PB     4,61/1.9     4,58/1.2     4,67/1.6     
2Minea HelanderMinea Helander (-06)IFRaseb24.11.064,59 +1,9PB
  4,13/1.9 SB     X/2.4     4,37/1.8 PB     4,39/1.6 PB     4,59/1.9 PB     4,36/1.9     
3Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.064,58 +2,4
  4,33/1.8     4,04     4,58/2.4     4,50/1.7 =PB     X/1.5     X/2.1     
4Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.064,48 +0,8SB
  4,26/2.1     4,48/0.8 SB     X/3.3     X/1.0     4,20/1.2     3,99/1.4     
5Vilma MeriläinenVilma Meriläinen (-05)VihdVie6.4.054,41 +1,1SB
  X/3.0     3,99/0.8 SB     4,34/2.3     4,41/1.1 SB     X/3.8     4,28/2.1     
6Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.064,28 +2,2
  3,78     3,88/1.1 =SB     4,13/2.5     3,78/1.3     4,28/2.2     4,10/2.3     
7Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.064,02 +2,1
  3,87/1.2     3,78/0.9     4,02/2.1     3,71/1.5     3,86/1.6     3,80/2.0     
8Lumi LahtinenLumi Lahtinen (-06)IFRaseb 12.5.063,83 +1,0PB
  3,83/1.0 PB     3,56/2.1     3,49/4.1     3,26/1.2     X/0.1     X/1.8     
9Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.063,34 +2,0SB
  3,04/2.7     3,26/1.1 SB     3,34/2.0 SB     
Malin LindrothMalin Lindroth (-05)EsboIF19.10.05NM +0,8
  X/1.4     X/0.8     X/4.1     
T15 Moukari/HT
1Melina LundqvistMelina Lundqvist (-06)BorgåAk20.2.0637,03
  X     X     X     34,61     34,21     37,03     
2Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.0634,23PB
  34,05 PB     32,05     32,89     32,67     34,23 PB     X     
3Erin FagerströmErin Fagerström (-06)IFRaseb28.2.0626,98PB
  X     X     X     26,98 PB     X     X     
4Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0624,72PB
  20,29 PB     X     24,72 PB     23,27     23,77     X     
5Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.0720,66PB
  X     X     17,75 PB     13,96     20,50 PB     20,66 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat