TULOKSET: SM-hallimoniottelut, Helsinki, Liikuntamylly, 29.2–1.3.2020


120 urheilijaa, 753 lajisuoritusta


Miehet
M Seitsenottelu
1.3.
1Leo UusimäkiLeo Uusimäki (-98)KU-5830.6.985516PB kk(22-v. ka 9.)
 6.93 6.82 12.13 1.77 8.26 4.90 2:44.45 
2Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.915210SB
 7.23 6.74 13.29 1.83 8.62 4.40 2:51.13  
3Petri IhanderPetri Ihander (-96)KeskiUYU4.9.965190PB
 7.08 6.83 12.06 1.80 8.71 4.70 2:56.92 
4Petri LemmetyinenPetri Lemmetyinen (-89)KU-5831.1.895021SB
 7.25 6.61 13.08 1.77 8.55 4.50 3:04.63  
5Hans Christian HausenbergHans Christian Hausenberg (-98)EST18.9.984820 uk
   
5Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.924730PB
 7.32 6.41 13.56 1.83 9.25 4.00 3:04.81 
6Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.97DNF
 7.11 6.02 10.76 1.71  
7Victor FagerholmVictor Fagerholm (-96)BorgåAk13.6.96DNF
 7.47  
M22 Seitsenottelu
1.3.
1Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.995009PB
 7.28 6.73 12.69 1.80 8.94 4.10 2:47.19 
2Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.994819PB
 7.52 6.36 11.62 1.74 8.70 4.50 2:54.98 
M19 Seitsenottelu
1.3.
1Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.024958PB (19-v. ka 40.)
 7.35 6.54 13.43 1.80 8.48 4.30 3:06.49 
2Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)JyväskKU17.5.024511PB
 7.36 6.65 12.96 1.65 8.86 3.40 3:04.89  
3Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.023782PB
 7.48 6.27 10.31 1.68 8.90 2.50 3:33.34 
M17 Seitsenottelu
1.3.
1Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.035049PB (17-v. ka 9.)
 7.36 6.56 14.37 1.86 8.33 3.70 2:55.02 
2Manu MäenpääManu Mäenpää (-03)LempKiYU14.11.034485PB
 7.49 6.07 11.91 1.86 9.11 3.80 3:06.38  
3Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.044345PB
 7.67 5.74 11.16 1.74 8.71 3.70 2:58.79 
4Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.044261PB
 7.74 5.64 13.22 1.65 9.49 4.30 3:08.33  
5Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.043976PB
 7.58 5.71 11.28 1.50 9.46 4.10 3:15.65  
6Jonathan LindroosJonathan Lindroos (-03)EspTa2.4.033934PB
 7.83 5.92 12.37 1.71 9.01 2.80 3:15.41  
7Väinö Vähä-KouvolaVäinö Vähä-Kouvola (-04)VehmKi25.9.043641PB
 7.80 5.29 9.24 1.59 8.79 3.70 3:35.64 
8Paavo NiinikoskiPaavo Niinikoski (-03)HKV2.1.033391
 8.00 5.23 10.65 1.56 9.76 2.90 3:15.00  
9Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.043363PB
 8.45 5.24 8.75 1.56 10.27 3.50 2:58.39 
Miro HeikkonenMiro Heikkonen (-04)KeskiUYU2.9.04DNF
 7.98 5.35 9.91 1.56 9.46  
P15 Halliviisiottelu
1.3.
1Lassi NalkkiLassi Nalkki (-05)JyväskKU10.8.053658PB kk15(15-v. ka 2.)
 8.38 6.07 12.23 3.50 3:00.63  
2Aleksi HilskaAleksi Hilska (-06)LappUM18.6.062799PB kk14(15-v. ka 33.) (14-v. ka 6.)
 9.30 5.59 12.47 2.90 3:24.07  
3Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.052620PB (15-v. ka 48.)
 10.13 5.58 12.61 2.20 3:03.23  
4Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.062515PB (15-v. ka 63.) (14-v. ka 14.)
 9.08 5.09 11.58 2.40 3:27.41  
5Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.052340PB
 9.63 4.82 9.35 2.80 3:19.48  
6Luukas KyrönlahtiLuukas Kyrönlahti (-05)JyväskKU12.1.052337PB
 9.57 4.92 7.70 3.10 3:24.79  
7Konsta KeijonenKonsta Keijonen (-05)KeskiUYU28.7.052241PB
 9.35 4.92 8.42 2.20 3:16.88  
8Sami PorrasojaSami Porrasoja (-05)RaisKu29.1.052046PB
 10.09 4.68 9.82 2.10 3:21.16  
9Juho MantilaJuho Mantila (-05)RiihimKi26.5.051983PB
 9.37 4.70 9.66 3:19.43  
10René-Peter VuorioRené-Peter Vuorio (-06)MaarMa10.8.061711
 11.15 4.22 6.83 2.30 3:15.80  
11Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.061619
 11.09 3.89 7.52 2.60 3:40.16  
12Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.06DNF
 11.04  
Naiset
N Viisiottelu
1.3.
1Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.973905=PB kk
 8.78 1.63 12.39 5.43 2:20.89 
2Maria Rún GunnlaugsdóttirMaria Rún Gunnlaugsdóttir (-93)ISL19.2.933829 uk
   
3Elisa OksanenElisa Oksanen (-93)JyväskKU25.3.933371SB
 9.20 1.57 10.62 5.14 2:34.89 
N22 Viisiottelu
1.3.
1Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.003649SB
 9.11 1.51 12.80 5.37 2:25.28 
2Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.003623PB (22-v. ka 71.)
 9.08 1.63 12.02 5.35 2:34.30 
3Amanda LiljendalAmanda Liljendal (-98)BorgåAk31.3.983595SB
 9.06 1.57 12.70 5.34 2:34.59 
4Miina PalonenMiina Palonen (-98)ViitVie30.7.983363PB
 9.12 1.54 9.67 5.43 2:35.60 
5Veera MöttönenVeera Möttönen (-98)RaahVe30.5.983214PB
 9.06 1.57 8.51 5.27 2:41.97 
6Wera HuddWera Hudd (-99)VaasTo28.11.992538PB
 10.13 1.48 8.73 4.79 3:07.23 
Olivia MäkinenOlivia Mäkinen (-00)TampPy12.2.00DNF
 9.09 1.63 9.70 5.58  
Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.98DNF
 9.21 1.57  
N19 Viisiottelu
1.3.
1Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.023753PB (19-v. ka 17.)
 8.76 1.69 9.72 5.80 2:33.45 
2Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.013436PB
 9.49 1.57 11.69 5.53 2:39.81 
3Maria PeuraMaria Peura (-01)TervTe5.2.013355SB
 9.57 1.66 9.36 5.66 2:44.68 
4Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.023234PB
 9.09 1.48 10.25 5.36 2:43.06 
5Maiju SaukkosaariMaiju Saukkosaari (-02)TampPy31.7.023035PB
 9.40 1.57 8.73 4.92 2:44.59 
6Siiri LithoviusSiiri Lithovius (-02)LimNM15.4.022696PB
 9.45 1.48 9.38 4.99 3:15.76 
7Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.022666PB
 10.34 1.48 8.40 4.53 2:41.50 
8Henna JalovaaraHenna Jalovaara (-02)RiihimKi7.4.022581PB
 9.94 1.51 7.47 4.52 2:53.46 
N17 Viisiottelu
1.3.
1Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.034224PBSE17 (17-v. ka 2.)
 8.31 1.72 16.09 5.68 2:37.73 
2Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.043748PB (17-v. ka 26.) (16-v. ka 12.)
 8.50 1.60 11.27 5.33 2:26.98 
3Aino KoskelaAino Koskela (-03)HIFK1.12.033667PB (17-v. ka 36.)
 8.96 1.63 10.45 5.33 2:24.14 
4Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.033634PB (17-v. ka 43.)
 8.69 1.66 10.68 5.52 2:40.07 
5Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.033504PB (17-v. ka 71.)
 8.86 1.69 9.87 5.16 2:37.76 
6Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.033348PB
 8.97 1.45 13.43 5.07 2:43.61 
7Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.033252PB
 9.07 1.60 10.02 5.27 2:50.75 
8Jasmin SaleniusJasmin Salenius (-03)KangasnKa11.5.033241PB
 9.40 1.42 11.28 5.19 2:33.20 
9Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043233PB (16-v. ka 94.)
 9.40 1.60 10.68 4.89 2:40.67 
10Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.033191PB
 9.71 1.60 9.84 5.33 2:44.93 
11Ella PaukkuElla Paukku (-04)EsboIF12.7.043047
 9.38 1.57 9.31 4.54 2:38.36 
12Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.033031PB
 9.46 1.45 9.53 5.11 2:41.02 
13Emmi PohjolainenEmmi Pohjolainen (-04)LauttLu30.9.043024PB
 9.71 1.45 12.17 4.73 2:43.66 
14Riikka SavolainenRiikka Savolainen (-03)JyväskKU14.6.033010PB
 9.28 1.48 9.45 5.18 2:50.74 
15Sanni LentoSanni Lento (-04)TampPy29.3.042860PB
 9.45 1.45 9.61 4.87 2:51.49 
16Jenna SaarilahtiJenna Saarilahti (-04)TampPy28.11.042852PB
 9.73 1.42 9.02 4.77 2:38.36 
17Juulia InkinenJuulia Inkinen (-03)LahdA19.5.032812PB
 9.68 1.48 11.38 4.67 3:01.90 
18Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.042799PB
 9.24 1.48 7.69 4.85 2:52.13 
19Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.042770PB
 9.36 1.39 9.81 4.65 2:51.40 
20Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.042753PB
 10.02 1.57 10.85 4.21 2:56.13 
21Carolina GrönroosCarolina Grönroos (-04)LaitJy1.4.042715
 9.73 1.42 9.11 4.45 2:43.68 
22Maria SuntioMaria Suntio (-04)KarhKa21.7.042695PB
 10.13 1.39 9.56 4.75 2:45.46 
23Takwa AdamTakwa Adam (-04)VantSa4.4.042597PB
 9.40 1.33 9.50 4.12 2:46.85 
24Emma KammonenEmma Kammonen (-04)SiilPo30.8.042543PB
 10.49 1.54 10.30 4.46 3:08.91 
25Lotta-Emilia MäkeläLotta-Emilia Mäkelä (-04)TampPy 15.2.042440PB
 10.40 1.48 6.92 4.36 2:48.53 
26Gita ReinholmGita Reinholm (-03)KarhKa22.6.032343PB
 11.08 1.45 12.60 4.46 3:30.28 
27Veera KoskinenVeera Koskinen (-03)LahdA9.1.032278SB
 10.87 1.30 11.13 4.20 3:01.45 
Ina AppelqvistIna Appelqvist (-04)EsboIF16.1.04DNF
 10.56 1.45  
T15 Halliviisiottelu
29.2.
1Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.052918PB kk15(15-v. ka 5.)
 8.97 1.59 11.16 5.57 2:36.52 
2Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.052689PB (15-v. ka 16.)
 9.36 1.56 11.93 5.04 2:36.34 
3Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.052683PB (15-v. ka 18.)
 8.89 1.53 10.98 5.27 2:51.67 
4Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.052584PB (15-v. ka 23.)
 9.45 1.59 10.48 5.17 2:43.03 
5Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.052573PB (15-v. ka 25.)
 9.58 1.44 9.40 5.27 2:23.74  
6Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.062503PB kk14(15-v. ka 35.) (14-v. ka 6.)
 9.32 1.47 8.52 5.03 2:27.68  
7Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.052491PB (15-v. ka 36.)
 9.22 1.47 10.33 5.18 2:47.70 
8Aino AaltoAino Aalto (-06)HämeenlTa6.6.062472PB (15-v. ka 39.) (14-v. ka 8.)
 9.88 1.65 11.65 4.74 2:50.57  
9Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.052361PB
 9.65 1.50 11.49 4.61 2:45.87  
10Saimi LithoviusSaimi Lithovius (-05)LimNM7.7.052328PB (15-v. ka 68.)
 9.47 1.62 8.44 5.03 3:07.49  
11Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.052291PB (15-v. ka 80.)
 9.89 1.44 11.25 4.70 2:41.65  
12Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.052270PB (15-v. ka 88.)
 9.28 1.41 9.17 4.71 2:44.34 
13Elinda KoivulaElinda Koivula (-06)HIFK17.8.062229PB (15-v. ka 97.) (14-v. ka 30.)
 9.71 1.38 9.02 5.14 2:44.45  
14Iina RantonenIina Rantonen (-06)ViipU12.4.062222PB (14-v. ka 35.)
 9.64 1.47 9.15 4.45 2:38.51  
15Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.052187PB
 9.40 1.41 8.82 4.69 2:48.31  
16Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)EvijU9.8.052055PB
 10.33 1.38 11.37 4.67 2:58.81  
17Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.062040PB (14-v. ka 80.)
 10.08 1.38 8.20 4.79 2:42.28  
18Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.062013PB (14-v. ka 89.)
 10.91 1.38 10.17 4.83 2:44.37  
19Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.051962PB
 9.57 1.35 9.37 4.53 3:20.14  
20Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)KeskiUYU4.4.061918PB
 10.05 1.41 8.18 4.48 2:55.70  
21Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.061888PB
 10.00 1.32 8.05 4.48 2:49.29  
22Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.051885PB
 10.21 1.44 8.24 4.37 2:57.79  
23Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)VeitsilKV20.2.051873PB
 10.10 1.47 8.19 4.25 3:05.40  
24Emma VäänänenEmma Väänänen (-06)VantSa28.1.061849PB
 10.48 1.41 8.76 4.41 2:57.96  
25Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.051835PB
 10.71 1.35 9.43 4.57 2:58.80  
26Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.061806PB
 10.41 1.47 8.02 4.08 2:58.67  
27Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.061796PB
 10.47 1.29 8.79 4.35 2:49.92  
28Neela NotkonenNeela Notkonen (-06)LahdA9.8.061756PB
 10.63 1.32 6.91 4.22 2:37.17  
29Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.061696PB
 10.70 1.35 8.19 4.21 2:58.45  
30Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.061644PB
 10.84 1.32 8.67 4.25 3:09.32  
31Annika VilenAnnika Vilen (-05)RiihimKi20.12.051535PB
 11.24 1.38 7.62 4.02 3:09.50  
32Ella RåstedtElla Råstedt (-06)EsboIF11.2.061482PB
 11.74 1.38 8.16 3.79 3:06.70  
33Vilja LiimatainenVilja Liimatainen (-05)JyväskKU28.4.051464PB
 10.65 1.41 5.99 3.73 3:23.07  
34Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.051399PB
 11.94 1.20 6.60 4.12 2:48.37  
35Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.061045PB
 13.17 1.08 6.68 3.89 3:31.18  
Kerttu NiemiKerttu Niemi (-05)HKV18.2.05DNF
 9.43 1.50 8.04 4.52  
Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05DNF
 9.47 1.53  
Edesa GashiEdesa Gashi (-05)HKV3.2.05DNF
  1.29 7.69 4.38  

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut