TULOKSET: Kiekon SM-hallikilpailut, Pori, Karhuhalli, 8.2.2020


85 urheilijaa, 85 lajisuoritusta

Miehet
M Kiekko/DT
1Oskari PerälampiOskari Perälampi (-96)EspTa24.7.9654,49SB kk
  54,49 kk SB     54,31     53,49     52,73     54,34     X     
2Raine MunukkaRaine Munukka (-82)KuortKu6.5.8252,59PB (ka 37.)
  X     51,32 PB     51,87 PB     52,59 PB     50,60     X     
3Ville KiviojaVille Kivioja (-90)NokU9.7.9051,67
  48,63     50,93     51,63     50,82     51,67     X     
4Jouni HelppikangasJouni Helppikangas (-71)OrimJy10.2.7151,21SB
  X     48,25 SB     X     50,94 SB     51,21 SB     X     
5Juha LahdenrantaJuha Lahdenranta (-76)PorinYU12.6.7649,74SB
  49,74 SB     X     X     X     48,71     X     
6Sami AartolahtiSami Aartolahti (-94)LahdA29.1.9448,06SB
  44,67 SB     44,54     45,61 SB     45,02     48,06 SB     47,69     
7Mika RuhtinasMika Ruhtinas (-96)JyväskKU17.7.9646,56PB
  46,33 PB     46,22     43,21     46,56 PB     46,05     X     
8Aaro LeinonenAaro Leinonen (-00)RymSoi5.1.0046,55PB
  44,64     X     45,27     46,55 PB     X     45,88     
9Juuso SillanpääJuuso Sillanpää (-79)JyväskKU16.2.7943,45
  43,45     30,20     43,39     
10Juhani Hauta-ahoJuhani Hauta-aho (-99)TöysVe15.3.9943,04PB
  41,83 PB     43,04 PB     X     
11Heikki LeveelahtiHeikki Leveelahti (-00)VirtU22.1.0040,07PB
  X     40,07 PB     X     
12Aleksi MutanenAleksi Mutanen (-99)HIFK26.5.9937,14SB
  35,88 SB     36,38 SB     37,14 SB     
13Pyry NikkanenPyry Nikkanen (-99)NaantLöy18.3.9937,04
  X     37,04     X     
14Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8632,87PB
  32,87 PB     31,99     31,66     
Jussi HämelahtiJussi Hämelahti (-98)LängelmU3.10.98NM
  X     X     X     
M19 Kiekko/DT
1Eero VirtanenEero Virtanen (-01)ImU21.8.0154,17PB (19-v. ka 11.)
  51,71 PB     X     49,85     52,86 PB     52,09     54,17 PB     
2Rami KankaanpääRami Kankaanpää (-01)IlmajKi7.11.0150,69
  49,76     X     X     50,69     50,23     X     
3Johannes KivirantaJohannes Kiviranta (-02)KanksLei25.1.0240,78
  X     40,33     40,41     40,31     40,25     40,78     
4Ilmari PehkonenIlmari Pehkonen (-02)RekRai9.9.0237,71PB
  32,67 PB     37,71 PB     X     33,72     35,63     X     
5Jermu TarkiainenJermu Tarkiainen (-01)HyvsU27.1.0137,60PB
  29,72 PB     34,59 PB     36,99 PB     37,60 PB     X     X     
M17 Kiekko/DT
1Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0350,42
  50,42     50,19     X     49,65     48,57     48,38     
2Max LampinenMax Lampinen (-04)SomE11.10.0445,79PB
  39,06     41,79     X     42,95     44,70 PB     45,79 PB     
3Kosti SaineKosti Saine (-04)KanksLei2.8.0445,72
  40,91     X     45,72     42,86     43,15     X     
4Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0344,69PB
  44,54 PB     X     44,69 PB     43,69     X     X     
5Juho LeveelahtiJuho Leveelahti (-03)VirtU18.4.0344,07
  44,07     43,56     44,00     X     X     43,37     
6Mico EkmanMico Ekman (-03)PiikkKe19.2.0342,95PB
  41,22     40,48     41,60     42,71 PB     X     42,95 PB     
7Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.0442,67PB
  39,71 PB     42,67 PB     40,75     40,37     X     41,02     
8Eliel MulariEliel Mulari (-04)KarhKa20.5.0442,44PB
  37,23     X     42,44 PB     X     37,27     X     
9Juho-Joel MäenpääJuho-Joel Mäenpää (-03)LappVei29.12.0341,43
  41,42     X     41,43     
10Jonathan LindroosJonathan Lindroos (-03)EspTa2.4.0340,42PB
  35,38 SB     39,03 PB     40,42 PB     
11Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0439,69PB
  39,69 PB     39,06     X     
12Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0438,59
  38,12     38,59     37,98     
13Lari NikkanenLari Nikkanen (-03)NaantLöy8.8.0336,78
  X     36,78     X     
14Elias SairioElias Sairio (-04)KanksLei16.2.0434,62PB
  32,50     X     34,62 PB     
P15 Kiekko/DT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)SomE9.2.0659,51PBSE15 SE14 (15-v. ka 2.)
  54,92 PB     59,51 PB     58,68     53,76     58,19     X     
2Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0551,64PB
  48,46 PB     49,88 PB     49,89 PB     51,64 PB     X     46,65     
3Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0650,93PB (15-v. ka 26.) (14-v. ka 4.)
  42,42 PB     X     50,93 PB     X     X     X     
4Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0544,33PB (15-v. ka 72.)
  39,94 PB     X     41,58 PB     44,33 PB     X     41,47     
5Petrus JakonenPetrus Jakonen (-05)NakkVire2.5.0544,14PB (15-v. ka 77.)
  41,38 PB     X     X     X     42,13 PB     44,14 PB     
6Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0543,59PB
  41,11 PB     41,23 PB     X     41,35 PB     42,15 PB     43,59 PB     
7Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0542,36PB
  41,78 PB     X     X     X     41,23     42,36 PB     
8Miika TuusjärviMiika Tuusjärvi (-05)HIFK15.10.0537,60
  X     37,60     35,39     X     X     34,93     
9Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0534,23PB
  33,46 PB     34,23 PB     31,34     
Naiset
N Kiekko/DT
1Lotta-Kaisa ElianderLotta-Kaisa Eliander (-85)TuUL25.1.8554,95PB (ka 6.)
  X     52,61     53,10     51,98     51,80     54,95 PB     
2Salla SipponenSalla Sipponen (-95)KeurKi13.3.9554,63
  51,00     52,65     52,77     52,56     54,63     52,98     
3Vilma PaakkalaVilma Paakkala (-96)EspTa11.5.9653,83PB (ka 11.)
  53,16 SB     52,18     52,19     53,83 PB     X     52,55     
4Sanna KämäräinenSanna Kämäräinen (-86)LapinlVe8.2.8652,92
  49,79     52,16     X     52,92     X     50,49     
5Johanna LehtiöJohanna Lehtiö (-97)KU-584.2.9749,87PB (ka 19.)
  47,00 SB     49,26 PB     49,87 PB     47,63     48,06     47,34     
6Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9949,87
  48,05     X     45,15     47,92     49,87     X     
7Elina MattilaElina Mattila (-89)TuUL7.9.8946,80
  44,77     45,32     46,80     45,32     45,51     X     
8Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9545,64SB
  44,67 SB     45,09 SB     45,40 SB     44,97     45,64 SB     43,88     
9Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9444,86
  44,86     X     44,68     
10Pinja KarhunenPinja Karhunen (-98)HämeenlTa19.6.9843,53SB
  43,53 SB     42,37     43,13     
11Hanna RintamäkiHanna Rintamäki (-92)IFFemman1.9.9242,73
  42,73     X     X     
12Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0042,18SB
  40,00 SB     39,74     42,18 SB     
13Piia KoskiPiia Koski (-96)TeuvRi9.6.9639,64PB
  39,64 PB     38,86     X     
14Emilia AnttilaEmilia Anttila (-00)BorgåAk23.11.0029,23SB
  28,17 SB     27,03     29,23 SB     
N19 Kiekko/DT
1Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0147,40PB kk19(ka 32.) (22-v. ka 24.) (19-v. ka 13.)
  X     46,92 kk19 PB     44,57     45,20     X     47,40 kk19 PB     
2Silja AhonenSilja Ahonen (-01)ParkU13.2.0147,13PB (ka 34.) (22-v. ka 26.) (19-v. ka 14.)
  44,72 SB     X     X     43,60     X     47,13 PB     
3Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0143,58
  43,58     X     X     40,75     X     X     
4Camilla ForsbergCamilla Forsberg (-02)JyväskKU8.1.0242,09PB (ka 98.) (22-v. ka 86.)
  X     42,09 PB     39,88     39,74     X     39,34     
5Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0141,16PB
  39,70 PB     41,16 PB     X     40,78     X     X     
6Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)JanJa19.7.0140,78PB
  37,45     36,03     38,55 PB     X     40,78 PB     X     
7Emmy OllasEmmy Ollas (-02)BorgåAk1.7.0230,47PB
  29,39 PB     30,25 PB     27,37     29,56     X     30,47 PB     
N17 Kiekko/DT
1Patricia KellgrenPatricia Kellgren (-03)HIFK2.3.0345,45PB kk17(ka 47.) (22-v. ka 40.) (19-v. ka 28.) (17-v. ka 5.)
  42,62 SB     X     X     X     45,45 kk17 PB     43,69     
2Enni AulaEnni Aula (-03)PohjKoi13.9.0343,60
  43,60     43,60     43,46     42,06     X     X     
3Vilma RäsänenVilma Räsänen (-03)ViitVie6.9.0342,92PB (17-v. ka 20.)
  37,96 SB     X     X     39,52 SB     41,56 PB     42,92 PB     
4Pinja NaulaPinja Naula (-04)TuUL17.4.0440,61PB
  39,81 PB     39,87 PB     X     40,61 PB     39,47     40,31     
5Annukka VainonenAnnukka Vainonen (-03)IitPy19.6.0340,56PB
  35,81 PB     39,14 PB     X     40,00 PB     X     40,56 PB     
6Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0338,11PB
  37,49 PB     36,79     38,11 PB     X     X     X     
7Emilia ImmonenEmilia Immonen (-04)JyväskKU7.5.0429,92PB
  X     29,01 PB     29,09 PB     X     29,92 PB     X     
8Anu LehtinenAnu Lehtinen (-03)TampU22.4.0328,24PB
  28,24 PB     X     24,60     X     23,95     X     
Siiri ElomaaSiiri Elomaa (-03)TampPy19.9.03NM
  X     X     X     
T15 Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0546,93PB kk15(15-v. ka 4.)
  X     46,93 kk15 PB     46,70     X     43,39     45,31     
2Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0544,33PB
  41,53     40,86     44,33 PB     43,85     40,08     42,79     
3Sanni-Maria MäkeläSanni-Maria Mäkelä (-05)NoormNo16.3.0538,67PB
  36,61 PB     X     X     X     38,28 PB     38,67 PB     
4Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0538,27PB (15-v. ka 55.)
  33,77     38,27 PB     35,78     36,57     37,93     37,66     
5Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0536,04PB
  36,04 PB     X     X     35,02     X     X     
6Pinja NieminenPinja Nieminen (-05)PorinYU25.1.0535,01PB
  32,33 PB     35,01 PB     31,90     34,01     X     29,80     
7Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0533,97PB
  30,20 PB     33,97 PB     30,07     32,45     X     32,38     
8Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)UlvST10.7.0631,62PB kk14
  31,27 kk14 PB     28,33     31,62 kk14 PB     29,23     30,33     X     
9Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.0530,45PB
  30,45 PB     X     X     
10Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0528,60PB
  28,60 PB     25,71     28,26     
11Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0628,47PB
  28,23 PB     X     28,47 PB     
Veera SantanenVeera Santanen (-05)RaisKu2.3.05NM
  X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja