TULOKSET: Pm-hallikilpailut, Joensuu, Mehtimäki, 18.–19.1.2020


346 urheilijaa, 1111 lajisuoritusta


Miehet
M 60 m
18.1.
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,90PB kk(22-v. ka 85.)
2Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,95PB
3Kalle SalminenKalle Salminen (-96)JoensKa29.1.96 6,96PB
4Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)JyväskKU8.2.99 7,18SB
5Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)JuvU1.3.00 7,23SB
6Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.03 7,28PB
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Kalle SalminenKalle Salminen (-96)JoensKa29.1.96 6,99PB
2Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.02 7,39PB
3Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.01 7,39PB
2. erä
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 7,03SB
2Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)JuvU1.3.00 7,29SB
3Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.03 7,30
4Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 7,48SB
3. erä
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,99PB
2Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)JyväskKU8.2.99 7,23SB
3Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.98 7,40SB
4Lauri HietaharjuLauri Hietaharju (-96)JoensKa8.11.96 7,43SB
5Joose PaajanenJoose Paajanen (-95)JoensKa9.9.95 7,95
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)JyväskKU8.2.9923,10SB kk
2Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9623,90SB
2. erä
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9822,61PB kk
2Pekka SinkkonenPekka Sinkkonen (-98)HIFK19.5.9823,50PB
3Lauri HietaharjuLauri Hietaharju (-96)JoensKa8.11.9623,51SB
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 54,92SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Roni TirkkonenRoni Tirkkonen (-01)JoensKa1.5.011.58,68PB kk kk19
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 4.10,80PB kk
2Jukka RahkonenJukka Rahkonen (-78)PolvijU16.2.78 4.25,08SB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 8.37,57PB kk
2Mikko HirvonenMikko Hirvonen (-97)JoensKa8.12.97 8.41,99PB
3Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 8.42,29PB
4Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 8.50,99SB
5Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 8.58,90PB kk19
6Aleksi KarppinenAleksi Karppinen (-95)LaitasVe4.3.95 9.00,35PB
7Janne NatriJanne Natri (-74)JoensKa11.9.7410.25,74PB
8Lari ParkkinenLari Parkkinen (-76)JoensKa14.9.7610.42,84PB
Jiri KarjalainenJiri Karjalainen (-97)JoensKa24.11.97 DNF
M Pituus/LJ
18.1.
1Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.016,79 PB kk kk19
  6,40 SB     X     6,49 kk19 SB     X     6,65 kk19 PB     6,79 kk kk19 PB     
2Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.016,11 PB
  5,63 SB     5,79 SB     5,94 PB     6,11 PB     X     X     
3Joose PaajanenJoose Paajanen (-95)JoensKa9.9.955,59 PB
  5,59 PB     5,41     5,24     5,41     X     5,42     
4Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.024,11 
  X     4,11     P     P     P     P     
5Juhani RyynänenJuhani Ryynänen (-59)JuuanU5.10.594,07 
  3,64     3,63     3,69     3,68     4,07     3,81     
M Kolmiloikka/TJ
19.1.
1Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.0113,52 PB kk19
  X     X     13,25 kk19 PB     13,52 kk19 PB     X     X     
M17 60 m
18.1.
2. erä
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)JoensKa1.2.03 7,51=PB
2Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03 7,63
3Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.04 7,63PB
4Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 7,85SB
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)JoensKa1.2.03 7,51=PB
2Lauri HonkanenLauri Honkanen (-03)ImU18.7.03 7,52PB
3Sisu MikkiläSisu Mikkilä (-04)ImU25.2.04 7,66PB
4Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 7,73PB
2. erä
1Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03 7,62PB
2Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.04 7,65PB
3Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.03 8,05
4Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)PyhäsU2.7.04 8,48
M17 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)JoensKa1.2.0323,50PB
2Pietari SippolaPietari Sippola (-04)LipTai16.11.0424,98PB
3Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.0425,23PB
M17 400 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.03 55,84PB
2Pietari SippolaPietari Sippola (-04)LipTai16.11.04 56,07PB (16-v. ka 37.)
M17 800 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Otto VilpponenOtto Vilpponen (-03)JoensKa26.1.032.04,69PB
2Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.032.09,20PB
3Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.042.11,28PB
4Valtteri MäkeläValtteri Mäkelä (-06)KiihtU27.5.062.18,90PB
M17 1500 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.04 4.23,26PB kk19 kk17
M17 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03 8,47PB
2Martti HyvärinenMartti Hyvärinen (-04)LappUM9.10.04 9,43PB
M17 Korkeus/HJ
18.1.
1Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.031,59
 1,55/O    1,59/O    1,63/XXX     
M17 Seiväs/PV
19.1.
1Martti HyvärinenMartti Hyvärinen (-04)LappUM9.10.044,00PB
 3,60/O    3,80/XO    4,00/XXO PB    4,22/XXX     
M17 Pituus/LJ
18.1.
1Sisu MikkiläSisu Mikkilä (-04)ImU25.2.046,55 PB kk17
  X     6,27 PB     4,51     X     X     6,55 kk17 PB     
2Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.056,43 PB kk15
  X     6,27     X     6,43 kk15 PB     6,23     X     
3Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.036,13 PB
  X     5,78     3,80     X     5,85     6,13 PB     
4Arttu HeilalaArttu Heilala (-03)RaahVe17.2.036,10 PB
  6,10 PB     5,91     5,65     5,86     5,63     X     
5Lauri HonkanenLauri Honkanen (-03)ImU18.7.036,08 PB
  5,71     X     5,86     X     6,05 PB     6,08 PB     
6Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.045,76 PB
  5,68 PB     5,58     5,72 PB     X     X     5,76 PB     
7Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.035,49 PB
  X     X     5,49 PB     5,40     X     X     
8Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.045,45 PB
  X     X     X     3,67     5,45 PB     X     
9Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)PyhäsU2.7.044,80 PB
  4,50 PB     4,67 PB     4,72 PB     4,80 PB     4,70     4,71     
M17 Kolmiloikka/TJ
19.1.
1Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.0312,77 PB kk17
  12,45 PB     12,52 PB     X     12,67 PB     12,77 kk17 PB     12,29     
2Deshawn HolopainenDeshawn Holopainen (-04)JoensKa5.12.0412,43 PB
  11,87 PB     X     12,43 PB     
3Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.0312,17 PB
  X     11,59 PB     X     12,03 PB     12,17 PB     X     
4Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0411,67 PB
  11,67 PB     X     11,43     11,29     10,76     X     
5Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.0311,10 PB
  11,07 PB     11,04     11,10 PB     10,84     X     X     
6Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)PyhäsU2.7.049,81 PB
  9,19 SB     9,59 PB     9,81 PB     9,55     9,67     9,78     
M17 Kuula/SP
19.1.
1Niklas HyvönenNiklas Hyvönen (-03)PyhäsU6.6.0313,98SB
  13,92 SB     13,98 SB     X     X     X     
P15 60 m
18.1.
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,59PB
2Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.05 7,71PB
3Roope MaaninkaRoope Maaninka (-05)PyhäsU5.10.05 7,96PB
Eero MauroEero Mauro (-05)LieksU16.3.05 DQ
P15 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.0524,91PB
2Roope MaaninkaRoope Maaninka (-05)PyhäsU5.10.0526,16PB
3Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.0527,05PB
2. erä
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.0523,31PB kk19 kk17 kk15(15-v. ka 2.)
2Eero MauroEero Mauro (-05)LieksU16.3.0524,64PB
3Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0524,76PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)LipTai17.10.052.20,24PB
P15 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 8,17PB kk15
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 8,70PB
3Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.05 9,02PB
4Roope MaaninkaRoope Maaninka (-05)PyhäsU5.10.05 9,24=PB
P15 Korkeus/HJ
18.1.
1Roope MaaninkaRoope Maaninka (-05)PyhäsU5.10.051,65PB
 1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,60/XXO    1,65/XXO PB    1,68/XXX     
2Miro MutanenMiro Mutanen (-05)PolvijU25.11.051,50PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/O    1,50/XO PB    1,55/XXX     
P15 Pituus/LJ
19.1.
1Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.055,14 PB
  5,14 PB     4,85     4,97     4,84     5,04     4,91     
P15 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Aatu HartikainenAatu Hartikainen (-05)SavonlRie23.6.0511,49 PB kk15
  X     11,33 kk15 PB     11,49 kk15 PB     10,41     
P15 Kuula/SP
19.1.
1Roope MaaninkaRoope Maaninka (-05)PyhäsU5.10.0511,36PB
  11,12 PB     X     X     X     11,36 PB     11,02     
2Miro MutanenMiro Mutanen (-05)PolvijU25.11.059,75PB
  9,75 PB     9,45     9,05     X     9,32     9,52     
P14 60 m
18.1.
1Elmer VauhkonenElmer Vauhkonen (-06)LapinlVe3.1.06 7,88SB
2Viljami TuunanenViljami Tuunanen (-06)PolvijU20.1.06 8,03
3Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.06 8,48PB
4Toni JuntunenToni Juntunen (-06)PyhäsU13.4.06 8,66PB
P14 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Elmer VauhkonenElmer Vauhkonen (-06)LapinlVe3.1.0625,56PB kk14
2Viljami TuunanenViljami Tuunanen (-06)PolvijU20.1.0627,10PB
3Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.0627,92PB
P14 800 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Toni JuntunenToni Juntunen (-06)PyhäsU13.4.062.21,74PB
2Aku AlastaloAku Alastalo (-06)PyhäsU20.1.062.47,83PB
P14 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Santeri KekarainenSanteri Kekarainen (-06)JoensKa23.3.0611,00PB
2Eeli MustonenEeli Mustonen (-06)JoensKa12.5.0611,22PB
P14 Korkeus/HJ
18.1.
1Eeli MustonenEeli Mustonen (-06)JoensKa12.5.061,50SB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XO    1,50/O SB    1,55/XXX     
2Aku AlastaloAku Alastalo (-06)PyhäsU20.1.061,50PB
 1,30/XO    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XXO    1,50/XO PB    1,55/XXX     
P14 Seiväs/PV
19.1.
1Aku AlastaloAku Alastalo (-06)PyhäsU20.1.062,30PB
 2,10/O    2,20/O    2,20/O    2,30/O PB    2,40/XXX     
P14 Pituus/LJ
19.1.
1Topi ParviainenTopi Parviainen (-06)TuupovU28.9.065,45 PB kk14
  5,30 PB     5,10     5,23     X     5,13     5,45 kk14 PB     
2Otto BengtssonOtto Bengtsson (-06)LipTai26.1.065,13 PB
  5,00 PB     5,13 PB     5,03     4,83     4,85     4,78     
3Viljami TuunanenViljami Tuunanen (-06)PolvijU20.1.065,06 PB
  4,78 PB     5,05 PB     4,89     5,04     5,04     5,06 PB     
Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.06NM 
  X     X     X     X     X     X     
P14 Kuula/SP
19.1.
1Topi ParviainenTopi Parviainen (-06)TuupovU28.9.0613,99PB
  12,47 PB     13,99 PB     X     13,31     13,53     X     
2Otto BengtssonOtto Bengtsson (-06)LipTai26.1.0610,32PB
  9,94 PB     9,83     9,57     9,50     9,23     10,32 PB     
3Viljami TuunanenViljami Tuunanen (-06)PolvijU20.1.069,60PB
  9,24 PB     8,96     9,22     9,60 PB     8,69     9,15     
4Aku AlastaloAku Alastalo (-06)PyhäsU20.1.068,96PB
  8,35 PB     8,96 PB     8,38     8,38     8,33     X     
5Juho EskelinenJuho Eskelinen (-06)TuupovU9.10.068,82PB
  8,22 PB     8,10     8,78 PB     8,13     8,58     8,82 PB     
6Eeli MustonenEeli Mustonen (-06)JoensKa12.5.067,54PB
  7,38 PB     7,54 PB     7,35     7,30     7,40     7,30     
P14 Keihäs/JT
18.1.
1Juho EskelinenJuho Eskelinen (-06)TuupovU9.10.0644,57PB
  40,56 PB     40,30     39,22     40,46     40,36     44,57 PB     
2Otto BengtssonOtto Bengtsson (-06)LipTai26.1.0634,87PB
  29,90 PB     32,58 PB     24,35     X     27,07     34,87 PB     
3Henri PitkäkangasHenri Pitkäkangas (-06)AlajA18.7.0633,52PB
  32,81 PB     31,25     30,96     29,27     28,01     33,52 PB     
4Petro RuponenPetro Ruponen (-06)LipTai11.6.0631,49PB
  29,86 PB     31,49 PB     X     29,71     29,12     X     
5Isko KovanenIsko Kovanen (-06)JoensKa14.7.0630,61PB
  28,52 PB     26,61     30,02 PB     30,61 PB     29,21     29,50     
6Eeli MustonenEeli Mustonen (-06)JoensKa12.5.0629,97PB
  29,79 PB     29,28     27,70     29,97 PB     28,72     28,85     
P13 60 m
18.1.
1Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.07 8,62PB
2Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 8,62PB
3Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 8,62PB
4Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.07 8,86PB
5Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.07 9,28
6Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.07 9,35
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.07 8,75PB
2Lenni PaloheimoLenni Paloheimo (-07)KerimU11.4.07 9,42SB
3Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.07 9,54
4Kaapo IkonenKaapo Ikonen (-07)LipTai5.2.07 9,61PB
5Petja TanskanenPetja Tanskanen (-07)PolvijU 10.8.07 9,69SB
2. erä
1Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 8,63PB
2Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 8,82PB
3Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.07 8,89PB
4Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.07 9,15PB
5Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.07 9,33
6Topi HeikkinenTopi Heikkinen (-07)KuopRei 6.11.0710,14PB
P13 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.0731,83PB
2Topi HeikkinenTopi Heikkinen (-07)KuopRei 6.11.0735,07PB
2. erä
1Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0728,10PB kk13
2Martti SaraniemiMartti Saraniemi (-07)LieksU26.7.0729,83PB
3Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.0730,45PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Lenni PaloheimoLenni Paloheimo (-07)KerimU11.4.073.27,17PB
2Eeli HäikiöEeli Häikiö (-07)LipTai31.10.073.30,45PB
3Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.073.41,36PB
4Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.073.50,32PB
P13 60 m aidat/hurdles
19.1.
1. erä
1Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0710,57PB
2Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.0710,85PB
3Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0711,16PB
4Kaapo IkonenKaapo Ikonen (-07)LipTai5.2.0712,38PB
2. erä
1Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.0710,99PB
2Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.0711,37PB
Martti SaraniemiMartti Saraniemi (-07)LieksU26.7.07 DQ
P13 Korkeus/HJ
18.1.
1Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.071,35
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXX     
2Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.071,30PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
3Kaapo IkonenKaapo Ikonen (-07)LipTai5.2.071,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
3Aapo HeikkinenAapo Heikkinen (-07)LipTai28.2.071,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
P13 Seiväs/PV
19.1.
1Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.072,50
 2,20/XO    2,40/XO    2,50/XO    2,60/XXX     
P13 Pituus/LJ
19.1.
1Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.074,68 PB
  4,55 PB     X     4,45     4,68 PB     
2Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.074,45 
  4,45     X     4,25     4,44     
3Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.074,36 PB
  X     4,28 PB     4,36 PB     4,22     
4Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.074,36 PB
  3,60     4,36 PB     4,23     4,26     
5Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.074,08 PB
  4,08 PB     X     X     X     
6Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.073,90 PB
  3,89 PB     X     3,90 PB     X     
7Roope MatveinenRoope Matveinen (-07)JoensKa31.10.073,63 PB
  3,44 PB     3,63 PB     3,49     X     
8Kaapo IkonenKaapo Ikonen (-07)LipTai5.2.073,44 PB
  3,22 SB     3,44 PB     X     
9Ville KeronenVille Keronen (-07)OutokPa2.2.073,18 SB
  X     3,18 SB     X     X     
P13 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0710,46 PB kk13
  9,70 kk13 PB     9,36     9,80 kk13 PB     10,46 kk13 PB     
2Eino EskelinenEino Eskelinen (-07)LipTai4.1.079,64 PB
  X     X     9,64 PB     9,61     
3Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.078,81 PB
  8,26 PB     X     8,68 PB     8,81 PB     
P13 Kuula/SP
19.1.
1Martti SaraniemiMartti Saraniemi (-07)LieksU26.7.079,37
  7,35     9,37     8,87     8,02     
2Ville KeronenVille Keronen (-07)OutokPa2.2.079,30PB
  8,63     9,22 =PB     X     9,30 PB     
3Aapo HeikkinenAapo Heikkinen (-07)LipTai28.2.078,89
  7,55     7,50     8,40     8,89     
4Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.078,58PB
  8,58 PB     8,09     8,53     X     
5Roope MatveinenRoope Matveinen (-07)JoensKa31.10.077,50
  7,40     7,50     7,05     7,39     
P13 Keihäs/JT
18.1.
1Aleksi KinnunenAleksi Kinnunen (-07)SuolU26.3.0743,69PB
  39,94 SB     43,69 PB     40,25     39,45     
2Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.0734,08SB
  X     31,95 SB     34,08 SB     X     
3Aleksanteri SippolaAleksanteri Sippola (-07)LipTai 17.10.0730,86PB
  24,41 PB     30,22 PB     27,09     30,86 PB     
4Kaapo IkonenKaapo Ikonen (-07)LipTai5.2.0729,60PB
  X     X     X     29,60 PB     
5Roope MatveinenRoope Matveinen (-07)JoensKa31.10.0729,18PB
  24,82 SB     27,39 PB     24,18     29,18 PB     
6Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0726,47PB
  26,28 PB     23,79     26,47 PB     23,21     
7Miko SivonenMiko Sivonen (-07)PyhäsU14.7.0719,46PB
  16,62 PB     11,74     19,46 PB     14,43     
P12 60 m
18.1.
1Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.08 9,25
2Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.08 9,33
3Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.08 9,38SB
4Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.08 9,39=SB
5Topias JuntunenTopias Juntunen (-08)PyhäsU1.3.08 9,63
6Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.0810,42
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.08 9,38
2Topias JuntunenTopias Juntunen (-08)PyhäsU1.3.08 9,54SB
3Aleksi TanskanenAleksi Tanskanen (-08)PyhäsU1.4.0810,52SB
4Leevi TanskanenLeevi Tanskanen (-08)PolvijU23.1.0810,80PB
5Jeremias TuhkanenJeremias Tuhkanen (-08)PyhäsU3.11.0811,47PB
2. erä
1Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.08 9,33
2Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.08 9,40
3Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.08 9,49
4Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.0810,29PB
5Atro KärkinenAtro Kärkinen (-08)LipTai10.3.0810,52PB
P12 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Väinö KuronenVäinö Kuronen (-08)JorU 23.11.0834,80PB
2Atro KärkinenAtro Kärkinen (-08)LipTai10.3.0836,94PB
3Leevi TanskanenLeevi Tanskanen (-08)PolvijU23.1.0838,60PB
4Jeremias TuhkanenJeremias Tuhkanen (-08)PyhäsU3.11.0840,94PB
2. erä
1Paavo LaasanenPaavo Laasanen (-08)SiilPo29.2.0830,80PB kk12
2Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.0831,06PB
3Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.0831,28PB
4Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.0835,96PB
P12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.083.51,53
2Atro KärkinenAtro Kärkinen (-08)LipTai10.3.084.14,67
3Leevi TanskanenLeevi Tanskanen (-08)PolvijU23.1.084.31,31SB
4Jeremias TuhkanenJeremias Tuhkanen (-08)PyhäsU3.11.084.39,51PB
P12 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.0811,27PB kk12
2Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.0812,28PB
3Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.0813,12PB
4Väinö KuronenVäinö Kuronen (-08)JorU 23.11.0813,68PB
P12 Korkeus/HJ
18.1.
1Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.081,30
 1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXX     
2Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.081,25
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
3Leevi TanskanenLeevi Tanskanen (-08)PolvijU23.1.081,05PB
 0,95/XO    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
4Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.081,05=PB
 1,05/XXO =PB    1,10/XXX     
P12 Seiväs/PV
19.1.
1Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.081,90PB
 1,20/O    1,30/O    1,40/O    1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/XO PB    2,00/XXX     
2Atro KärkinenAtro Kärkinen (-08)LipTai10.3.081,20PB
 1,10/O    1,20/XO PB    1,30/XXX     
P12 Pituus/LJ
19.1.
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.084,09 PB
  4,00 PB     4,08 PB     4,09 PB     X     
2Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.083,93 PB
  3,85 PB     3,93 PB     3,84     3,90     
3Paavo LaasanenPaavo Laasanen (-08)SiilPo29.2.083,90 PB
  3,90 PB     X     3,75     3,81     
4Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.083,88 
  3,58     3,33     3,88     3,23     
5Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.083,65 
  3,65     3,45     3,27     X     
6Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.083,18 PB
  3,18 PB     2,98     
P12 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.088,84 PB
  8,45 PB     8,34     8,51 PB     8,84 PB     
2Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.088,59 PB
  8,48 PB     8,22     8,24     8,59 PB     
3Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.087,72 PB
  7,72 PB     7,59     6,31     7,57     
P12 Kuula/SP
19.1.
1Aleksi TanskanenAleksi Tanskanen (-08)PyhäsU1.4.087,81PB
  X     6,53 PB     7,03 PB     7,81 PB     
2Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.087,78PB
  7,19 PB     7,24 PB     7,78 PB     7,76     
3Jerkko KinnunenJerkko Kinnunen (-08)PyhäsU23.1.087,44PB
  7,44 PB     6,45     6,57     7,35     
4Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.086,58PB
  6,01 PB     6,58 PB     6,18     6,05     
5Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.086,28PB
  5,82 PB     4,87     6,10 PB     6,28 PB     
6Jeremias TuhkanenJeremias Tuhkanen (-08)PyhäsU3.11.085,42PB
  5,32 PB     5,42 PB     5,32     4,94     
7Väinö KuronenVäinö Kuronen (-08)JorU 23.11.084,96PB
  4,96 PB     4,92     X     X     
P12 Keihäs/JT
18.1.
1Oskari PakarinenOskari Pakarinen (-08)PyhäsU11.1.0830,96PB
  30,57 PB     30,96 PB     29,22     30,24     
2Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)LipTai13.7.0825,37PB
  16,13 PB     17,99 PB     17,04     25,37 PB     
3Aleksi TanskanenAleksi Tanskanen (-08)PyhäsU1.4.0824,67PB
  18,98 PB     22,06 PB     23,96 PB     24,67 PB     
4Onni OhvanainenOnni Ohvanainen (-08)PyhäsU3.10.0823,39PB
  23,00 PB     21,28     21,70     23,39 PB     
5Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.0822,68PB
  18,57 PB     19,66 PB     16,91     22,68 PB     
P11 60 m
18.1.
1Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.09 9,82PB
2Veeti LaakkonenVeeti Laakkonen (-09)PyhäsU5.4.09 9,84PB
3Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.09 9,88PB
4Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.0910,09
5Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.0910,49
6Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.0911,10=PB
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Veeti LaakkonenVeeti Laakkonen (-09)PyhäsU5.4.09 9,92PB
2Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.0910,03
3Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.0910,20
2. erä
1Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.0910,04PB
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.0910,60
3Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.0911,10PB
4Joel PiiroinenJoel Piiroinen (-09)TuupovU22.3.0911,15SB
P11 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.0936,00PB kk11
2Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.0940,23PB
2. erä
1Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.0932,91PB kk11
2Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.0933,97PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.093.52,53PB
P11 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.0911,83PB
2Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.0912,25PB
3Joona MustonenJoona Mustonen (-09)PolvijU24.2.0912,42PB
4Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.0912,59PB
5Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.0913,48PB
P11 Korkeus/HJ
19.1.
1Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.091,23PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,23/XXO PB    1,25/XX-     
2Joona MustonenJoona Mustonen (-09)PolvijU24.2.090,95
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXX     
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.090,95=PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O =PB    1,00/XXX     
P11 Seiväs/PV
19.1.
1Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.091,30PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/O PB    1,40/XXX     
2Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.091,20PB
 1,10/O    1,20/O PB    1,30/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.093,86 PB
  3,67 PB     3,60     X     3,86 PB     
2Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.093,62 PB
  X     3,61 PB     3,62 PB     3,60     
3Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.093,54 SB
  3,42 SB     X     3,42 =SB     3,54 SB     
4Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.093,48 PB
  3,19 PB     3,47 PB     3,48 PB     X     
5Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.093,27 PB
  3,20 PB     3,27 PB     3,20     3,24     
6Joel PiiroinenJoel Piiroinen (-09)TuupovU22.3.093,12 PB
  3,10 PB     3,01     2,75     3,12 PB     
7Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.092,97 PB
  2,89 SB     2,91 PB     2,94 PB     2,97 PB     
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Arttu KylmänenArttu Kylmänen (-09)PyhäsU15.3.098,01 PB
  7,53 PB     7,49     7,93 PB     8,01 PB     
2Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.097,97 PB
  X     X     7,69 PB     7,97 PB     
3Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.097,49 PB
  7,16 PB     7,40 PB     7,26     7,49 PB     
4Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.097,31 PB
  6,99 PB     7,13 PB     7,31 PB     7,17     
5Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.096,55 PB
  6,22 PB     5,92     6,51 PB     6,55 PB     
P11 Kuula/SP
18.1.
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.098,23PB
  8,23 PB     7,83     6,92     7,42     
2Joona MustonenJoona Mustonen (-09)PolvijU24.2.097,18PB
  6,66 PB     7,18 PB     5,50     6,12     
3Veeti LaakkonenVeeti Laakkonen (-09)PyhäsU5.4.097,05
  6,91     6,42     6,83     7,05     
4Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.096,31SB
  5,59 SB     6,31 SB     6,29     6,06     
5Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.095,96PB
  5,67 PB     5,55     5,96 PB     5,76     
6Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.095,81
  X     5,60     5,81     5,77     
7Joel PiiroinenJoel Piiroinen (-09)TuupovU22.3.094,98PB
  4,62 PB     4,73 PB     4,98 PB     4,97     
P11 Keihäs/JT
19.1.
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.0928,03PB
  23,48 PB     24,33 PB     25,82 PB     28,03 PB     
2Matias PietarinenMatias Pietarinen (-09)LipTai4.1.0927,48PB
  22,59 SB     21,27     25,21 SB     27,48 PB     
3Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.0922,30PB
  22,30 PB     22,02     21,38     21,98     
4Joona MustonenJoona Mustonen (-09)PolvijU24.2.0920,27PB
  19,46 PB     18,35     20,27 PB     19,72     
5Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.0918,29PB
  15,78 PB     17,34 PB     18,29 PB     18,21     
6Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.0913,28SB
  13,28 SB     X     10,44     11,07     
P10 60 m
18.1.
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.10 8,91SB
2Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.10 9,42
3Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.10 9,93PB
4Niro ImmonenNiro Immonen (-10)PyhäsU21.5.1010,16
5Miika SivonenMiika Sivonen (-10)PyhäsU29.4.1010,19
6Ate JokinenAte Jokinen (-10)LipTai5.8.1010,57
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.10 9,44
2Marc PalahíMarc Palahí (-10)JoensKa22.1.1010,46
3Vili HyvärinenVili Hyvärinen (-10)PolvijU23.3.1010,57PB
4Tatu RyynänenTatu Ryynänen (-10)JoensKa30.12.1011,53PB
5Antto PietarinenAntto Pietarinen (-10)LipTai18.10.1011,67PB
2. erä
1Miika SivonenMiika Sivonen (-10)PyhäsU29.4.1010,01PB
2Ate JokinenAte Jokinen (-10)LipTai5.8.1010,08=PB
3Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.1010,12
4Veeti HirvonenVeeti Hirvonen (-10)PolvijU11.9.1010,18PB
5Marlo TuhkanenMarlo Tuhkanen (-10)PyhäsU20.1.1011,73PB
3. erä
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.10 8,87SB kk10
2Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.1010,03PB
3Niro ImmonenNiro Immonen (-10)PyhäsU21.5.1010,07PB
4Lauri PietarinenLauri Pietarinen (-10)LipTai7.8.1010,53PB
P10 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Marc PalahíMarc Palahí (-10)JoensKa22.1.1035,70PB kk10
2Vili HyvärinenVili Hyvärinen (-10)PolvijU23.3.1037,32PB
3Tatu RyynänenTatu Ryynänen (-10)JoensKa30.12.1040,00PB
4Patrik HirvonenPatrik Hirvonen (-10)JoensKa23.12.1040,17PB
2. erä
1Niro ImmonenNiro Immonen (-10)PyhäsU21.5.1033,70PB kk10
2Ate JokinenAte Jokinen (-10)LipTai5.8.1034,75PB
3Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.1035,13PB
4Veeti HirvonenVeeti Hirvonen (-10)PolvijU11.9.1035,25PB
3. erä
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.1031,59PB kk10(10-v. ka 18.)
2Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.1033,25PB
3Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.1034,84PB
4Miika SivonenMiika Sivonen (-10)PyhäsU29.4.1038,77PB
P10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Voitto VoutilainenVoitto Voutilainen (-10)JoensKa8.4.103.43,62
2Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.103.48,80PB
3Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.103.51,78PB
4Nooa TurunenNooa Turunen (-10)JoensKa29.8.103.58,24PB
5Vili HyvärinenVili Hyvärinen (-10)PolvijU23.3.103.58,42PB
6Vilho HaimakainenVilho Haimakainen (-10)KuopRei 21.5.103.59,84PB
7Ate JokinenAte Jokinen (-10)LipTai5.8.104.10,24
8Marlo TuhkanenMarlo Tuhkanen (-10)PyhäsU20.1.104.50,85PB
Tatu RyynänenTatu Ryynänen (-10)JoensKa30.12.10DNF
P10 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.1010,79PB kk10
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.1012,66PB
3Antto PietarinenAntto Pietarinen (-10)LipTai18.10.1013,75PB
4Vili HyvärinenVili Hyvärinen (-10)PolvijU23.3.1014,04PB
5Patrik HirvonenPatrik Hirvonen (-10)JoensKa23.12.1014,21PB
P10 Korkeus/HJ
19.1.
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.101,20
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,23/XXX     
2Lauri PietarinenLauri Pietarinen (-10)LipTai7.8.101,15PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
3Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.101,15
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXX     
4Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.101,10=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO =PB    1,15/XXX     
5Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.101,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
6Antto PietarinenAntto Pietarinen (-10)LipTai18.10.100,90PB
 0,90/O PB    0,95/XXX     
P10 Seiväs/PV
19.1.
1Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.101,70PB
 1,30/O    1,40/O    1,50/O    1,60/XO    1,70/XXO PB    1,75/XXX     
2Voitto VoutilainenVoitto Voutilainen (-10)JoensKa8.4.101,30PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/O PB    1,40/XX-     
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.104,45 PB kk10
  4,18 PB     4,07     4,10     4,45 kk10 PB     
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.103,60 
  3,60     3,60     3,58     3,54     
3Lauri PietarinenLauri Pietarinen (-10)LipTai7.8.103,50 PB
  3,43 PB     3,29     3,37     3,50 PB     
4Miikka PiipponenMiikka Piipponen (-10)PyhäsU14.4.103,49 PB
  3,23 SB     3,33 SB     3,43 SB     3,49 PB     
5Miika SivonenMiika Sivonen (-10)PyhäsU29.4.103,43 PB
  3,36 PB     3,10     X     3,43 PB     
6Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.103,40 PB
  3,38 PB     3,40 PB     3,34     3,35     
7Ate JokinenAte Jokinen (-10)LipTai5.8.103,34 
  X     3,25     3,34     X     
8Veeti HirvonenVeeti Hirvonen (-10)PolvijU11.9.103,33 PB
  3,27 PB     3,15     3,23     3,33 PB     
9Marc PalahíMarc Palahí (-10)JoensKa22.1.103,22 
  3,18     3,22     3,20     3,03     
10Antto PietarinenAntto Pietarinen (-10)LipTai18.10.102,85 PB
  2,57 PB     2,72 PB     2,68     2,85 PB     
P10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.108,62 PB kk10
  8,60 kk10 PB     8,62 kk10 PB     8,51     8,29     
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.107,58 PB
  7,45 PB     7,58 PB     7,40     7,44     
3Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.107,17 SB
  7,04 SB     7,17 SB     6,98     X     
P10 Kuula/SP
18.1.
1Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.107,33PB
  7,02 PB     7,08 PB     7,33 PB     X     
2Marlo TuhkanenMarlo Tuhkanen (-10)PyhäsU20.1.106,37PB
  5,27 PB     6,37 PB     6,18     5,27     
3Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.106,30PB
  6,02 PB     6,25 PB     5,71     6,30 PB     
4Lauri PietarinenLauri Pietarinen (-10)LipTai7.8.106,23PB
  5,47 PB     6,23 PB     5,39     4,82     
5Miikka PiipponenMiikka Piipponen (-10)PyhäsU14.4.106,13PB
  6,08 PB     5,83     6,13 PB     5,93     
6Simo HärkönenSimo Härkönen (-10)PolvijVau13.1.105,75PB
  4,95 PB     5,75 PB     5,13     X     
7Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.105,61PB
  5,18 PB     5,61 PB     4,68     5,05     
8Veeti HirvonenVeeti Hirvonen (-10)PolvijU11.9.105,42PB
  5,24 PB     X     5,00     5,42 PB     
9Nooa TurunenNooa Turunen (-10)JoensKa29.8.105,32PB
  5,32 PB     X     4,54     4,80     
10Petrus KuronenPetrus Kuronen (-10)PolvijVau28.12.104,92PB
  4,62 PB     4,92 PB     4,06     4,75     
P10 Keihäs/JT
19.1.
1Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.1027,60PB
  27,60 PB     25,38     X     24,61     
2Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.1024,76PB
  22,01 PB     18,99     19,06     24,76 PB     
3Simo HärkönenSimo Härkönen (-10)PolvijVau13.1.1023,37PB
  23,37 PB     22,97     21,36     19,44     
4Marlo TuhkanenMarlo Tuhkanen (-10)PyhäsU20.1.1021,47PB
  16,78 PB     21,47 PB     17,17     18,02     
5Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.1019,80PB
  19,80 PB     16,77     17,58     18,15     
6Kalle TorssonenKalle Torssonen (-10)LipTai12.5.1019,52PB
  19,52 PB     19,06     16,18     18,00     
7Veeti HirvonenVeeti Hirvonen (-10)PolvijU11.9.1016,49PB
  16,20 PB     16,49 PB     14,60     15,31     
8Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.1016,08PB
  16,08 PB     15,86     14,33     14,58     
9Antto PietarinenAntto Pietarinen (-10)LipTai18.10.1014,79PB
  13,94 PB     X     14,79 PB     13,33     
10Patrik HirvonenPatrik Hirvonen (-10)JoensKa23.12.1012,15PB
  X     12,15 PB     11,94     9,83     
P9 40 m
18.1.
2. erä
1Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.12 6,96PB
2Leo SiitonenLeo Siitonen (-11)JoensKa11.11.11 7,00PB
3Jami KukkonenJami Kukkonen (-11)JuuanU6.11.11 7,59PB
4Tomi RajalaTomi Rajala (-11)JoensKa15.6.11 7,63PB
5Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.12 7,87=PB
6Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.11 7,93
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Tomi RajalaTomi Rajala (-11)JoensKa15.6.11 7,73PB
2Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.11 7,83PB
3Elias SiekkinenElias Siekkinen (-11)KeitNu30.9.11 7,92PB
4Veikko VenäläinenVeikko Venäläinen (-11)PyhäsU30.4.11 7,98PB
2. erä
1Jami KukkonenJami Kukkonen (-11)JuuanU6.11.11 7,69PB
2Roope NiemeläRoope Niemelä (-11)PyhäsU26.3.11 7,89PB
3Max MikkonenMax Mikkonen (-11)JoensKa25.10.11 8,25PB
4Taisto JouhkiTaisto Jouhki (-12)LipTai13.9.12 8,80PB
3. erä
1Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.12 7,07PB
2Leo SiitonenLeo Siitonen (-11)JoensKa11.11.11 7,09PB
3Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.12 7,87PB
4Miio ToivanenMiio Toivanen (-11)PyhäsU6.6.11 8,15PB
P9 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
2. erä
1Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.1235,06PB
2Leo SiitonenLeo Siitonen (-11)JoensKa11.11.1135,18PB
3Roope NiemeläRoope Niemelä (-11)PyhäsU26.3.1139,74PB
4Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.1140,48PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Santtu PiitulainenSanttu Piitulainen (-11)JoensKa10.5.113.45,57PB kk9
2Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.113.50,21PB
3Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.124.13,72PB
4Jami KukkonenJami Kukkonen (-11)JuuanU6.11.114.13,84PB
P9 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.1214,33PB kk9
2Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.1215,35PB
P9 Korkeus/HJ
19.1.
1Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.111,05=PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/XO    1,05/XO =PB    1,10/XXX     
2Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.111,00=PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/XO    1,00/O =PB    1,05/XXX     
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Leo SiitonenLeo Siitonen (-11)JoensKa11.11.113,46 PB
  3,40 PB     3,46 PB     3,30     2,94     
2Miika HirvonenMiika Hirvonen (-12)PolvijU11.4.123,32 PB
  3,32 PB     3,17     2,96     2,96     
3Jami KukkonenJami Kukkonen (-11)JuuanU6.11.112,97 PB
  P     P     2,97 PB     2,66     
4Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.112,92 SB
  2,68 SB     2,92 SB     2,62     X     
5Elias SiekkinenElias Siekkinen (-11)KeitNu30.9.112,90 PB
  X     X     2,87 PB     2,90 PB     
6Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.112,88 
  2,67     2,88     2,78     2,78     
7Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.122,67 PB
  2,61 PB     2,67 PB     2,62     2,55     
8Roope NiemeläRoope Niemelä (-11)PyhäsU26.3.112,65 PB
  2,65 PB     X     2,51     2,45     
9Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.112,60 PB
  2,38 PB     2,53 PB     2,49     2,60 PB     
10Taisto JouhkiTaisto Jouhki (-12)LipTai13.9.122,33 PB
  2,25 PB     2,33 PB     2,11     2,17     
P9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.116,86 PB kk9
  6,14 kk9 PB     6,27 kk9 PB     6,27 =kk9 =PB     6,86 kk9 PB     
2Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.116,07 PB
  5,99 PB     X     5,79     6,07 PB     
P9 Kuula/SP
18.1.
1Elias SiekkinenElias Siekkinen (-11)KeitNu30.9.115,82PB
  5,82 PB     5,21     4,68     5,79     
2Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.115,67PB
  5,09     X     5,04     5,67 PB     
3Veikko VenäläinenVeikko Venäläinen (-11)PyhäsU30.4.115,65PB
  4,94 PB     5,65 PB     5,44     5,25     
4Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.115,49PB
  5,49 PB     5,10     X     5,16     
5Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.115,10
  4,63     4,77     4,74     5,10     
6Roope NiemeläRoope Niemelä (-11)PyhäsU26.3.114,65PB
  4,38 PB     4,65 PB     X     4,50     
P9 Keihäs/JT
19.1.
1Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.1117,80PB
  14,95 PB     17,80 PB     17,75     15,12     
2Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.1110,04PB
  7,36 SB     10,04 PB     8,35     9,92     
3Eetu JolkkonenEetu Jolkkonen (-11)PolvijU5.2.119,25PB
  7,98 PB     9,25 PB     8,82     9,05     
Naiset
N 60 m
18.1.
1Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.00 7,63SB
2Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.96 7,68PB
3Mette BaasMette Baas (-00)VeitsilKV10.9.00 7,74SB
4Jaana SieviläinenJaana Sieviläinen (-82)JoensKa18.8.82 7,93SB
5Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.98 7,97=PB
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.00 7,64SB
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.02 8,04=PB
3Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.04 8,08SB
4Laura RistoLaura Risto (-99)KuopRei8.4.99 8,56SB
5Veera HolopainenVeera Holopainen (-02)KaavKai 13.5.02 8,81
2. erä
1Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 7,93
2Jaana SieviläinenJaana Sieviläinen (-82)JoensKa18.8.82 7,98SB
3Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.02 8,12=PB
4Jenna RiikonenJenna Riikonen (-01)JoensKa20.9.01 8,21SB
3. erä
1Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.96 7,75PB
2Mette BaasMette Baas (-00)VeitsilKV10.9.00 7,76SB
3Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.98 7,97PB
4Hanna SiiskonenHanna Siiskonen (-99)JoensKa24.3.99 8,32SB
5Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.02 9,03PB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.0426,76PB
2Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.0026,86PB
3Veera HolopainenVeera Holopainen (-02)KaavKai 13.5.0228,85SB
2. erä
1Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0426,95PB
2Jenna RiikonenJenna Riikonen (-01)JoensKa20.9.0127,78SB
3Hanna SiiskonenHanna Siiskonen (-99)JoensKa24.3.9927,89SB
4Annina WallingAnnina Walling (-85)KuopRei3.3.8528,13SB
3. erä
1Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.9825,90PB kk
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0226,06PB kk19
3Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.0226,15PB
4Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0226,31PB
4. erä
1Mette BaasMette Baas (-00)VeitsilKV10.9.0025,04SB kk
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0125,13SB kk19
3Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.0025,41SB
4Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)LappUM20.10.0226,09SB
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 60,69SB kk
2Annina WallingAnnina Walling (-85)KuopRei3.3.85 62,65SB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Ella KainulainenElla Kainulainen (-02)SavonlRie17.3.022.36,26SB
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Maria Murtorinne-TaskinenMaria Murtorinne-Taskinen (-90)KuopRei7.3.90 4.43,51SB kk
2Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.92 4.46,07PB
3Peppi AhponenPeppi Ahponen (-00)PyhäsU16.5.00 5.29,44PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Anne-Marika PartanenAnne-Marika Partanen (-87)KuopRei2.7.8710.03,60PB kk
2Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.9210.05,43PB
3Lotta TarvainenLotta Tarvainen (-02)JoensKa28.3.0210.50,68SB kk19
4Miia RuhkanenMiia Ruhkanen (-01)KuopRei29.1.0111.12,25PB
5Peppi AhponenPeppi Ahponen (-00)PyhäsU16.5.0011.38,05PB
N 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Marika PartinenMarika Partinen (-90)JoensKa20.1.90 8,54SB
2Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)LappUM20.10.02 8,68SB
3Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,90PB
4Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.02 9,04PB
5Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.00 9,15PB
6Noora TiainenNoora Tiainen (-02)LappUM3.11.02 9,58PB
N Korkeus/HJ
18.1.
1Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.021,67PB
 1,59/O    1,63/O    1,65/-    1,67/XO PB    1,71/XXX     
2Jenni KomulainenJenni Komulainen (-96)KuopRei29.7.961,63SB
 1,50/O    1,55/O    1,59/O    1,63/XXO SB    1,65/-    1,67/XXX     
3Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.001,59SB
 1,50/O    1,55/O    1,59/XO SB    1,63/XXX     
4Milka RiialiMilka Riiali (-02)ImU17.6.021,55SB
 1,45/O    1,50/O    1,55/O SB    1,59/XXX     
5Hilla MikkiläHilla Mikkilä (-02)ImU16.5.021,55PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/XO    1,55/XXO PB    1,59/XXX     
N Pituus/LJ
18.1.
1Marika PartinenMarika Partinen (-90)JoensKa20.1.905,74 SB
  X     X     X     5,74 SB     X     5,74 =SB     
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.025,45 PB
  5,12 PB     5,28 PB     5,18     5,42 PB     5,36     5,45 PB     
3Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.025,44 PB
  5,15 SB     X     5,18 SB     5,20 SB     5,44 PB     X     
4Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.005,39 PB
  5,21 SB     5,18     5,28 =PB     5,32 PB     5,35 PB     5,39 PB     
5Milka RiialiMilka Riiali (-02)ImU17.6.025,35 PB
  4,94     X     4,90     5,23     5,35 PB     5,16     
Noora TiainenNoora Tiainen (-02)LappUM3.11.02NM 
  X     X     X     X     X     X     
N Kolmiloikka/TJ
19.1.
1Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0212,05 PB kk19
  11,84 kk19 SB     11,97 kk19 PB     11,99 kk19 PB     11,71     11,99 =kk19 =PB     12,05 kk19 PB     
2Riikka PitkänenRiikka Pitkänen (-00)SavonlRie24.7.0011,88 PB
  11,74 SB     11,88 PB     11,84     11,70     11,53     11,81     
3Noora TiainenNoora Tiainen (-02)LappUM3.11.0210,97 PB
  10,85 SB     10,97 PB     X     X     P     P     
N Kuula/SP
19.1.
1Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.0011,57PB
  11,08 SB     X     X     11,57 PB     11,47     X     
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0210,76PB
  10,45 PB     10,76 PB     X     9,83     P     P     
3Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.029,55PB
  8,75 PB     9,52 PB     X     9,55 PB     P     P     
4Tuuli TurunenTuuli Turunen (-01)TuupovU23.8.017,87PB
  6,98 SB     7,87 PB     7,55     X     X     7,42     
Tuuli KinnunenTuuli Kinnunen (-02)JoensKa14.11.02NM
  X     X     X     X     X     X     
N19 Keihäs/JT
18.1.
1Venla PirinenVenla Pirinen (-01)ParikkU 29.5.0133,29PB kk
  28,45 kk SB     32,05 kk SB     33,29 kk PB     32,43     X     31,74     
2Tuuli TurunenTuuli Turunen (-01)TuupovU23.8.0128,76PB
  19,19 SB     26,08 SB     26,75 SB     26,42     28,76 PB     26,89     
N17 60 m
18.1.
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,10PB
2Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.04 8,12PB
3Veera KauhanenVeera Kauhanen (-03)JoensKa23.11.03 8,21=PB
4Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.05 8,26
5Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 8,40=PB
6Peppi-Rosa PenttinenPeppi-Rosa Penttinen (-03)JoensKa10.3.03 8,49
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Peppi-Rosa PenttinenPeppi-Rosa Penttinen (-03)JoensKa10.3.03 8,43PB
2Saara HimanenSaara Himanen (-04)JuvU22.12.04 8,57PB
3Emma HalonenEmma Halonen (-04)SavonlRie 23.3.04 8,61PB
2. erä
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,12PB
2Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.05 8,21PB
3Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.04 8,75
4Elsi LaakkonenElsi Laakkonen (-03)JoensKa 7.11.03 9,16SB
Siiri PirinenSiiri Pirinen (-04)JuvU8.6.04 DQ
3. erä
1Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.04 8,13PB
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 8,40PB
3Aada KokkoAada Kokko (-03)JoensKa3.6.03 8,74SB
4. erä
1Veera KauhanenVeera Kauhanen (-03)JoensKa23.11.03 8,21PB
2Emma KammonenEmma Kammonen (-04)SiilPo30.8.04 8,44PB
3Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)JoensKa1.8.04 8,50PB
4Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.04 8,68=PB
5Aava KipinäAava Kipinä (-04)JoensKa8.5.04 8,91
N17 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Emma HalonenEmma Halonen (-04)SavonlRie 23.3.0428,67PB
2Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0428,72PB
3Aava KipinäAava Kipinä (-04)JoensKa8.5.0429,70PB
2. erä
1Veera KauhanenVeera Kauhanen (-03)JoensKa23.11.0326,60PB
2Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.0427,96PB
3Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0328,36PB
4Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.0429,09PB
N17 400 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1. erä
1Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.04 68,87PB
2. erä
1Veera KauhanenVeera Kauhanen (-03)JoensKa23.11.03 63,26PB
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 64,49PB
3Heidi TyrväinenHeidi Tyrväinen (-03)SavonlRie 14.12.03 71,38SB
N17 800 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.052.24,74SB kk15
2Veera HelkamaVeera Helkama (-03)SalVil6.3.032.27,75SB
3Venla HäkkinenVenla Häkkinen (-03)JoensKa7.3.032.30,66
4Nella VoutilainenNella Voutilainen (-07)JoensKa27.3.072.36,82
5Pilvi TurunenPilvi Turunen (-03)TuupovU13.9.032.46,36PB
N17 1500 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Veera HelkamaVeera Helkama (-03)SalVil6.3.03 5.04,05PB kk19 kk17
2Venla HäkkinenVenla Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 5.12,37SB
3Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.05 5.14,12PB kk15
4Cindy AhponenCindy Ahponen (-04)PyhäsU28.7.04 5.16,29PB
5Sini RahkonenSini Rahkonen (-03)PolvijU23.3.03 5.36,63PB
6Pilvi TurunenPilvi Turunen (-03)TuupovU13.9.03 5.39,40PB
N17 3000 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
Cindy AhponenCindy Ahponen (-04)PyhäsU28.7.04 DNF
N17 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)JoensKa1.8.04 9,52PB
2Peppi-Rosa PenttinenPeppi-Rosa Penttinen (-03)JoensKa10.3.03 9,58PB
N17 Korkeus/HJ
18.1.
1Emma KammonenEmma Kammonen (-04)SiilPo30.8.041,63PB
 1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,59/O    1,63/XO PB    1,65/XX-     
2Anni KonnuAnni Konnu (-04)ImU17.7.041,59SB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,59/O SB    1,63/XXX     
3Janitaa JunttanenJanitaa Junttanen (-04)VarkKV18.7.041,45PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/XXO PB    1,50/XXX     
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.041,35
 1,30/XO    1,35/O    1,40/XXX     
N17 Pituus/LJ
18.1.
1Emma KammonenEmma Kammonen (-04)SiilPo30.8.045,05 PB
  4,87     5,05 PB     P     P     P     P     
2Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)JoensKa1.8.045,04 SB
  X     X     5,04 SB     X     4,93     X     
3Anni KonnuAnni Konnu (-04)ImU17.7.044,91 PB
  4,67 PB     X     4,56     4,30     4,51     4,91 PB     
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.044,74 
  4,74     X     4,61     4,74     4,67     4,68     
5Saara HimanenSaara Himanen (-04)JuvU22.12.044,58 PB
  4,48     X     4,58 PB     4,43     4,24     
6Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.044,38 
  4,38     X     X     X     X     X     
7Pilvi TurunenPilvi Turunen (-03)TuupovU13.9.034,10 SB
  X     2,57 SB     3,95 SB     3,92     4,10 SB     4,03     
N17 Kolmiloikka/TJ
19.1.
1Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)JoensKa1.8.0411,16 PB kk17
  X     11,01 SB     11,16 kk17 PB     10,84     X     X     
2Nenna HelppolainenNenna Helppolainen (-03)PielavSa18.5.0310,50 PB
  10,39 PB     10,50 PB     10,23     10,45     10,36     10,36     
3Aava KipinäAava Kipinä (-04)JoensKa8.5.049,95 PB
  X     9,84 PB     9,85 PB     9,46     9,95 PB     X     
4Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.049,17 PB
  8,98 PB     8,30     9,06 PB     8,88     9,17 PB     X     
5Pilvi TurunenPilvi Turunen (-03)TuupovU13.9.039,10 SB
  9,10 SB     8,62     8,86     8,92     X     9,09     
N17 Kuula/SP
19.1.
1Janna HuuhoJanna Huuho (-04)PyhäsU24.10.0411,31PB
  10,13 SB     10,66 SB     11,31 PB     10,87     10,51     11,16     
2Emma KammonenEmma Kammonen (-04)SiilPo30.8.049,79SB
  9,58 SB     9,76 SB     9,79 SB     9,51     9,34     9,29     
3Vienna KettunenVienna Kettunen (-04)PyhäsU24.12.049,61PB
  8,65 SB     9,61 PB     X     8,58     X     9,23     
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.049,57PB
  X     9,35 PB     9,57 PB     9,45     X     9,11     
5Aava KipinäAava Kipinä (-04)JoensKa8.5.049,50
  9,50     8,55     9,16     
N17 Keihäs/JT
18.1.
1Minttu TurunenMinttu Turunen (-04)KuopRei17.9.0442,55PB (17-v. ka 43.) (16-v. ka 20.)
  41,77 PB     42,02 PB     42,15 PB     42,33 PB     42,55 PB     40,21     
2Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0428,73PB (16-v. ka 86.)
  X     28,73 PB     X     X     X     X     
T15 60 m
18.1.
1Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.05 8,29PB
2Venla SavolainenVenla Savolainen (-05)ImU3.11.05 8,32PB
3Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.05 8,41PB
4Suvi VehomäkiSuvi Vehomäki (-05)SulkU10.9.05 8,52
5Aino PyykköAino Pyykkö (-05)LieksU1.3.05 8,78PB
6Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.05 9,05
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.05 8,42PB
2Suvi VehomäkiSuvi Vehomäki (-05)SulkU10.9.05 8,45PB
3Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.05 8,97PB
Aino EronenAino Eronen (-05)JuuanU12.8.05 DQ
2. erä
1Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.05 8,33PB
2Venla SavolainenVenla Savolainen (-05)ImU3.11.05 8,47PB
3Aino PyykköAino Pyykkö (-05)LieksU1.3.05 8,95SB
4Nelly FrilanderNelly Frilander (-05)HaukivKi30.8.05 9,12PB
T15 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Emmi HeikkinenEmmi Heikkinen (-05)KajKi31.12.0527,64PB
2Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.0529,73PB
2. erä
1Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.0527,21PB
2Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.0528,03PB
3Suvi VehomäkiSuvi Vehomäki (-05)SulkU10.9.0528,81PB
T15 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 9,32PB
2Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.05 9,63PB
3Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.05 9,75SB
4Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.05 9,97SB
5Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.0511,44PB
T15 Seiväs/PV
19.1.
1Tuuli SaraniemiTuuli Saraniemi (-05)LieksU12.10.053,00=PB
 2,70/XO    2,80/O    2,90/O    3,00/XXO    3,10/XXX     
Aino PyykköAino Pyykkö (-05)LieksU1.3.05NH
 2,80/XXX     
T15 Pituus/LJ
19.1.
1Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.055,17 PB
  X     4,76     5,16 PB     5,17 PB     4,86     P     
2Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.055,04 
  5,04     4,97     4,81     4,90     4,88     4,92     
3Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.055,00 PB
  4,43     4,82 SB     4,66     5,00 PB     X     4,84     
4Suvi VehomäkiSuvi Vehomäki (-05)SulkU10.9.054,10 
  4,09     4,00     3,83     4,10     3,83     3,89     
5Elina ValtaElina Valta (-05)PyhäsU13.7.053,79 PB
  3,12 SB     X     3,34 SB     3,64 PB     3,50     3,79 PB     
T15 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.0510,76 PB
  10,23 PB     10,38 PB     10,56 PB     10,58 PB     10,43     10,76 PB     
2Elina ValtaElina Valta (-05)PyhäsU13.7.058,59 PB
  8,26 PB     8,41 PB     8,59 PB     8,27     8,11     8,16     
T15 Kuula/SP
19.1.
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.0510,59PB
  10,59 PB     X     X     10,48     X     10,57     
2Elina ValtaElina Valta (-05)PyhäsU13.7.0510,11PB
  9,96 PB     9,52     10,11 PB     9,35     9,95     9,64     
3Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.059,24PB
  8,62 PB     9,24 PB     9,18     8,99     9,16     8,48     
T15 Keihäs/JT
18.1.
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)PyhäsU25.7.0535,72PB
  31,81 SB     35,44 PB     X     35,35     33,58     35,72 PB     
2Elina ValtaElina Valta (-05)PyhäsU13.7.0532,42PB
  X     32,42 PB     30,08     X     24,91     28,97     
T14 60 m
18.1.
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.06 8,30PB
2Jonna AaltoJonna Aalto (-06)JoensKa9.4.06 8,41
3Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.06 8,44PB
4Lotta GranitLotta Granit (-06)SotkJy22.4.06 8,71PB
5Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 8,83PB
Bea TanskanenBea Tanskanen (-06)PolvijU25.9.06 DQ
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Jonna AaltoJonna Aalto (-06)JoensKa9.4.06 8,40PB
2Bea TanskanenBea Tanskanen (-06)PolvijU25.9.06 8,52PB
3Lotta GranitLotta Granit (-06)SotkJy22.4.06 8,77PB
2. erä
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.06 8,38PB
2Sara MartikainenSara Martikainen (-06)JoensKa5.11.06 8,86=PB
3Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.06 8,92PB
4Venla SimonenVenla Simonen (-06)JoensKa3.12.06 9,14
5Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-06)PolvijU6.5.06 9,26PB
3. erä
1Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.06 8,52PB
2Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 8,84PB
3Jessica PappinenJessica Pappinen (-06)JoensKa13.9.06 8,87
4Jenna OikarinenJenna Oikarinen (-06)SotkJy12.6.06 9,30SB
5Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.06 9,58PB
T14 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.0630,25PB
2Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.0630,65PB
3Venla SimonenVenla Simonen (-06)JoensKa3.12.0630,85PB
2. erä
1Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0629,12PB
2Lotta GranitLotta Granit (-06)SotkJy22.4.0629,27PB
3Jessica PappinenJessica Pappinen (-06)JoensKa13.9.0630,17PB
3. erä
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0627,18PB kk14
2Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0628,45PB
3Bea TanskanenBea Tanskanen (-06)PolvijU25.9.0629,33PB
T14 800 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.062.34,58PB
2Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.062.42,19PB
3Venla SimonenVenla Simonen (-06)JoensKa3.12.062.51,62
4Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.062.55,51PB
5Iina HyttinenIina Hyttinen (-06)JoensKa17.5.063.39,43PB
T14 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0610,67PB
2Venla SimonenVenla Simonen (-06)JoensKa3.12.0611,43PB
T14 Korkeus/HJ
18.1.
1Lotta GranitLotta Granit (-06)SotkJy22.4.061,45PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O PB    1,48/XXX     
2Jenna OikarinenJenna Oikarinen (-06)SotkJy12.6.061,40PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O PB    1,45/XXX     
2Sara MartikainenSara Martikainen (-06)JoensKa5.11.061,40PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O PB    1,45/XXX     
4Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.061,30
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXX     
5Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-06)PolvijU6.5.061,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO PB    1,35/XXX     
6Elina KiiskinenElina Kiiskinen (-06)KuopRei6.9.061,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/XXO    1,30/XXX     
7Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.061,15SB
 1,15/O SB    1,20/XXX     
T14 Pituus/LJ
19.1.
1Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.064,75 PB
  4,75 PB     3,96     4,63     X     4,39     4,46     
2Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.064,58 PB
  4,42     X     4,33     4,58 PB     4,47     4,40     
3Bea TanskanenBea Tanskanen (-06)PolvijU25.9.064,42 PB
  X     4,42 PB     4,20     4,28     4,32     X     
4Jenna OikarinenJenna Oikarinen (-06)SotkJy12.6.064,31 
  4,31     4,16     4,17     4,30     4,23     3,94     
5Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.064,31 
  4,16     4,31     4,19     4,26     4,28     X     
6Lotta GranitLotta Granit (-06)SotkJy22.4.064,30 SB
  4,30 SB     4,23     4,22     3,30     4,11     4,09     
7Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.064,20 PB
  4,17 PB     4,06     4,07     4,00     4,14     4,20 PB     
8Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.064,14 PB
  3,67 PB     3,51     4,14 PB     4,05     4,04     X     
9Sara MartikainenSara Martikainen (-06)JoensKa5.11.064,11 
  X     4,04     X     X     4,10     4,11     
11Iina HyttinenIina Hyttinen (-06)JoensKa17.5.063,06 PB
  2,99 SB     3,06 PB     X     2,88     3,03     2,95     
T14 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0610,22 PB
  9,92 PB     10,22 PB     X     X     X     X     
2Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.069,30 PB
  9,23 PB     9,04     9,30 PB     9,14     X     P     
3Venla SimonenVenla Simonen (-06)JoensKa3.12.069,04 PB
  8,98 PB     8,59     8,95     9,04 PB     8,89     9,01     
4Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-06)PolvijU6.5.069,00 PB
  8,76 PB     8,92 PB     8,36     8,87     8,72     9,00 PB     
T14 Kuula/SP
19.1.
1Ira HirvonenIra Hirvonen (-06)OutokPa12.4.0610,36PB
  X     X     9,80 PB     9,65     10,36 PB     10,13     
2Jenna OikarinenJenna Oikarinen (-06)SotkJy12.6.069,39PB
  9,39 PB     8,43     8,63     8,75     8,61     X     
3Eena PesonenEena Pesonen (-06)LipTai9.5.069,28PB
  9,23 PB     9,28 PB     8,69     8,97     X     X     
4Sallamari LeskinenSallamari Leskinen (-06)LipTai25.11.068,31PB
  8,16 PB     7,69     7,93     8,31 PB     X     7,16     
5Aada RautiainenAada Rautiainen (-06)KiihtU26.2.067,78PB
  7,13 PB     7,78 PB     7,74     7,55     7,26     X     
7Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-06)PolvijU6.5.065,70PB
  5,07 PB     5,17 PB     4,66     5,66 PB     5,70 PB     5,33     
8Iina HyttinenIina Hyttinen (-06)JoensKa17.5.065,01PB
  4,65 PB     5,01 PB     4,42     4,93     5,01 =PB     4,93     
T14 Keihäs/JT
18.1.
1Fanny TairaFanny Taira (-06)KurikRy2.8.0639,66PB
  36,92 PB     38,72 PB     38,05     36,72     39,66 PB     37,47     
2Ira HirvonenIra Hirvonen (-06)OutokPa12.4.0633,74SB
  X     X     X     X     33,74 SB     X     
3Eena PesonenEena Pesonen (-06)LipTai9.5.0629,72PB
  29,72 PB     X     29,58     X     28,35     27,97     
4Jenna OikarinenJenna Oikarinen (-06)SotkJy12.6.0625,88PB
  23,36 PB     X     24,40 PB     X     X     25,88 PB     
5Elina KiiskinenElina Kiiskinen (-06)KuopRei6.9.0623,80PB
  20,04 PB     19,19     19,15     23,80 PB     23,19     22,43     
6Sallamari LeskinenSallamari Leskinen (-06)LipTai25.11.0622,57SB
  20,88 SB     20,57     19,45     21,09 SB     22,57 SB     21,52     
7Iina HyttinenIina Hyttinen (-06)JoensKa17.5.0615,91PB
  X     12,29 PB     12,60 PB     12,06     15,91 PB     X     
T13 60 m
18.1.
1Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.07 8,97PB
2Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.07 9,09
3Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.07 9,16PB
4Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)KeskiUYU1.9.07 9,23
5Nea NousiainenNea Nousiainen (-07)PyhäsU23.11.07 9,54
6Viivi RahkonenViivi Rahkonen (-07)PolvijU23.3.07 9,59
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Viivi RahkonenViivi Rahkonen (-07)PolvijU23.3.07 9,45PB
2Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.07 9,47PB
3Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.07 9,72SB
4Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.0710,13PB
2. erä
1Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.07 9,03PB
2Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.07 9,30
3Iina KukkonenIina Kukkonen (-07)JuuanU1.8.07 9,54PB
4Emma KrögerEmma Kröger (-07)JoensKa17.2.0710,24PB
3. erä
1Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.07 8,98PB
2Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)KeskiUYU1.9.07 9,18PB
3Nea NousiainenNea Nousiainen (-07)PyhäsU23.11.07 9,42PB
4Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.07 9,63
T13 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.0731,21PB
2Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.0733,29SB
3Eva PuustinenEva Puustinen (-07)PolvijU14.9.0735,45PB
2. erä
1Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.0730,62PB
2Nea NousiainenNea Nousiainen (-07)PyhäsU23.11.0732,11PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.073.33,20PB
2Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)KeskiUYU1.9.073.41,94SB
3Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.073.50,94
4Iina KukkonenIina Kukkonen (-07)JuuanU1.8.073.53,71PB
5Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.073.55,47PB
6Nea NousiainenNea Nousiainen (-07)PyhäsU23.11.073.56,48PB
7Emma KrögerEmma Kröger (-07)JoensKa17.2.073.56,67PB
T13 60 m aidat/hurdles
19.1.
1. erä
1Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.0712,35PB
2Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.0713,41PB
3Noora KakkonenNoora Kakkonen (-07)PolvijU22.7.0714,06PB
2. erä
1Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.0710,55PB
2Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.0711,89PB
3Nella VoutilainenNella Voutilainen (-07)JoensKa27.3.0711,93PB
4Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.0712,04PB
5Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.0712,37PB
6Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.0712,44PB
T13 Korkeus/HJ
18.1.
1Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)KeskiUYU1.9.071,40PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O PB    1,42/XXX     
2Anni TörrönenAnni Törrönen (-07)SiilPo15.10.071,30
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXX     
3Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.071,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
4Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.071,30PB
 1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
5Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.071,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/XXO PB    1,35/XXX     
6Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.071,25=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O =PB    1,30/XXX     
7Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.071,20SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O SB    1,25/XXX     
8Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.071,20=PB
 1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO =PB    1,25/XXX     
Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.07NH
T13 Seiväs/PV
19.1.
1Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.072,30=PB
 1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/XO    2,30/XO =PB    2,35/XXX     
2Nella VoutilainenNella Voutilainen (-07)JoensKa27.3.072,10PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/XXO PB    2,20/XXX     
2Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.072,10PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/XXO PB    2,20/XXX     
4Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.071,70PB
 1,40/O    1,50/O    1,60/XO    1,70/O PB    1,80/XXX     
5Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.071,70PB
 1,30/O    1,40/XO    1,50/XO    1,60/O    1,70/O PB    1,80/XXX     
T13 Pituus/LJ
19.1.
1Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.074,37 PB
  4,16 PB     4,37 PB     4,30     X     
2Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.074,33 PB
  4,33 PB     X     4,27     X     
3Matilda SeppänenMatilda Seppänen (-07)JorU26.3.074,09 PB
  4,09 PB     4,07     3,91     4,01     
4Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.073,70 PB
  3,70 PB     3,64     X     3,56     
5Meeri TorssonenMeeri Torssonen (-07)LipTai26.11.073,69 PB
  X     3,59 PB     3,69 PB     3,60     
6Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)LipTai17.6.073,63 PB
  3,46     X     3,63 PB     3,48     
7Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.073,61 PB
  X     3,60 PB     3,61 PB     X     
8Eva PuustinenEva Puustinen (-07)PolvijU14.9.072,95 PB
  2,88 PB     2,86     2,95 PB     2,86     
T13 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Iiris VoutilainenIiris Voutilainen (-07)JoensKa27.3.079,41 PB
  8,96 PB     9,41 PB     9,35     8,51     
2Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.079,09 PB
  8,81 PB     8,66     9,09 PB     9,03     
3Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)KeskiUYU1.9.078,99 PB
  8,99 PB     8,99 =PB     8,63     8,83     
4Elina LikhanovaElina Likhanova (-07)LipTai29.3.078,87 PB
  X     8,72 PB     8,87 PB     8,10     
5Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.078,13 PB
  8,05 PB     7,99     8,13 PB     8,10     
6Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.078,03 PB
  7,73 PB     8,03 PB     7,71     7,86     
7Viivi RahkonenViivi Rahkonen (-07)PolvijU23.3.077,62 PB
  7,62 PB     X     7,62 =PB     6,84     
8Noora KakkonenNoora Kakkonen (-07)PolvijU22.7.077,34 PB
  7,04 PB     7,34 PB     6,78     X     
T13 Kuula/SP
19.1.
1Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.077,80PB
  7,79 PB     7,55     7,66     7,80 PB     
2Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.077,64PB
  6,98     7,62 PB     7,64 PB     7,49     
3Matilda SeppänenMatilda Seppänen (-07)JorU26.3.077,17PB
  5,74 PB     6,79 PB     6,72     7,17 PB     
4Meeri TorssonenMeeri Torssonen (-07)LipTai26.11.076,74SB
  6,60 SB     6,35     6,74 SB     6,52     
5Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.076,04
  5,76     6,04     5,76     5,86     
6Noora KakkonenNoora Kakkonen (-07)PolvijU22.7.076,02PB
  5,71 PB     6,02 PB     5,21     5,78     
7Emma KrögerEmma Kröger (-07)JoensKa17.2.075,64PB
  5,62 PB     5,63 PB     5,33     5,64 PB     
T13 Keihäs/JT
18.1.
1Emmi PitkäkangasEmmi Pitkäkangas (-07)AlajA8.8.0729,42PB
  28,98 PB     27,85     21,61     29,42 PB     
2Sonja PurmonenSonja Purmonen (-07)LipTai16.8.0722,46PB
  21,55 PB     17,87     19,06     22,46 PB     
3Noora KakkonenNoora Kakkonen (-07)PolvijU22.7.0717,43PB
  17,36 PB     17,07     16,98     17,43 PB     
4Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.0716,32PB
  X     X     X     16,32 PB     
5Vilma VatanenVilma Vatanen (-07)JoensKa17.12.0715,56SB
  14,17 SB     12,87     12,70     15,56 SB     
T12 60 m
18.1.
1Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.08 9,22PB
2Noora SavolainenNoora Savolainen (-08)MaanMa 14.2.08 9,34PB
3Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.08 9,91PB
4Nea TuomainenNea Tuomainen (-08)JorU6.7.0810,05PB
5Sointu KuiriSointu Kuiri (-08)PolvijU9.7.0810,18
T12 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Sointu KuiriSointu Kuiri (-08)PolvijU9.7.0834,65PB
2Veera KinnunenVeera Kinnunen (-08)LipTai29.8.0837,76PB
2. erä
1Noora SavolainenNoora Savolainen (-08)MaanMa 14.2.0832,02PB kk12
2Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.0832,04PB
3Elina RönkköElina Rönkkö (-08)VarpVi15.7.0833,93PB
T12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Nea TuomainenNea Tuomainen (-08)JorU6.7.083.50,66PB
2Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.083.56,85PB
T12 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)JuvU 7.7.0812,36PB
2Noora SavolainenNoora Savolainen (-08)MaanMa 14.2.0812,69PB
3Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.0812,71PB
4Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.0812,85PB
5Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.0813,15PB
T12 Korkeus/HJ
18.1.
1Marianne PuustinenMarianne Puustinen (-08)PyhäsU4.10.081,25=PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO =PB    1,30/XXX     
2Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.081,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
3Sointu KuiriSointu Kuiri (-08)PolvijU9.7.081,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
4Anna-Katariina KeronenAnna-Katariina Keronen (-08)OutokPa22.10.081,10
 1,05/XO    1,10/O    1,15/XXX     
5Elina RönkköElina Rönkkö (-08)VarpVi15.7.081,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
T12 Seiväs/PV
19.1.
1Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.081,40PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/XO    1,40/O PB    1,50/XXX     
T12 Pituus/LJ
19.1.
1Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.084,14 PB
  4,11 PB     X     4,14 PB     3,87     
2Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)JuvU 7.7.083,92 PB
  3,79 PB     3,92 PB     3,65     3,90     
3Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.083,83 PB
  3,82 PB     X     3,83 PB     3,81     
4Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.083,72 PB
  3,46 PB     3,59 PB     X     3,72 PB     
5Noora SavolainenNoora Savolainen (-08)MaanMa 14.2.083,64 
  X     3,61     3,64     3,43     
6Elina RönkköElina Rönkkö (-08)VarpVi15.7.083,48 PB
  3,45 PB     3,48 PB     3,40     3,43     
7Sointu KuiriSointu Kuiri (-08)PolvijU9.7.083,32 PB
  3,15 PB     3,32 PB     3,23     3,26     
8Veera KinnunenVeera Kinnunen (-08)LipTai29.8.082,98 PB
  X     X     2,98 PB     X     
T12 Kolmiloikka/TJ
18.1.
1Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.088,55 PB
  8,55 PB     8,40     8,54     8,55 =PB     
2Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.088,51 PB
  8,33 PB     8,51 PB     8,35     8,29     
3Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)JuvU7.7.088,40 PB
  8,40 PB     8,21     8,14     8,14     
4Sointu KuiriSointu Kuiri (-08)PolvijU9.7.087,48 PB
  7,48 PB     6,88     6,30     7,07     
5Elina RönkköElina Rönkkö (-08)VarpVi15.7.087,45 PB
  7,45 PB     7,24     7,26     7,26     
6Nea TuomainenNea Tuomainen (-08)JorU6.7.087,31 PB
  X     6,99 PB     7,20 PB     7,31 PB     
T12 Kuula/SP
19.1.
1Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.088,33PB
  8,22 PB     7,47     8,33 PB     7,95     
2Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)JuvU 7.7.087,91PB
  7,59 PB     7,91 PB     7,75     7,57     
3Noora SavolainenNoora Savolainen (-08)MaanMa 14.2.087,11PB
  6,22 PB     7,08 PB     7,11 PB     6,97     
4Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.087,02PB
  6,82 PB     6,76     6,74     7,02 PB     
5Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.085,97PB
  5,45 PB     5,60 PB     5,97 PB     5,01     
6Krista OhtonenKrista Ohtonen (-08)PolvijU 8.5.085,92PB
  5,42 PB     5,92 PB     5,90     5,66     
7Elina RönkköElina Rönkkö (-08)VarpVi15.7.085,48PB
  5,48 PB     4,39     X     4,72     
T12 Keihäs/JT
18.1.
1Martta MuuttorantaMartta Muuttoranta (-08)LipTai15.3.0830,19PB
  30,19 PB     X     27,82     28,23     
2Helmi HuopalainenHelmi Huopalainen (-08)ValkKa13.3.0823,95PB
  22,82 PB     22,00     23,95 PB     22,37     
T11 60 m
18.1.
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)KuopRei3.3.09 8,80
2Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)KerimU13.4.09 9,38SB
3Venla SiekkinenVenla Siekkinen (-09)KeitNu10.9.09 9,60PB
4Siiri KontkanenSiiri Kontkanen (-09)PyhäsU8.8.09 9,77PB
5Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.09 9,98
6Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.0910,04
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)KuopRei3.3.09 8,73
2Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)KerimU13.4.09 9,34PB
3Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.09 9,98PB
4Jade KaasinenJade Kaasinen (-09)JoensKa1.9.0910,18PB
5Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.0910,21PB
6Emma RäsänenEmma Räsänen (-09)JoensKa 27.8.0910,30PB
2. erä
1Venla SiekkinenVenla Siekkinen (-09)KeitNu 10.9.09 9,64PB
2Siiri KontkanenSiiri Kontkanen (-09)PyhäsU8.8.09 9,84PB
3Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.09 9,96PB
4Aada KauhanenAada Kauhanen (-09)HeinävYU 12.1.0910,18SB
5Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.0910,50PB
6Aada HolopainenAada Holopainen (-09)LipTai7.7.0912,42PB
T11 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Elli HalonenElli Halonen (-09)LipTai31.10.0935,76PB kk11
2Lotta PeltolaLotta Peltola (-09)JoensKa23.5.0937,38PB
2. erä
1Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.0933,91PB kk11
2Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.0934,21PB
3Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.0934,93PB
4Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.0935,00PB
3. erä
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)KuopRei3.3.0929,70PBSE11 kk11
2Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.0932,82PB
3Nea PuurunenNea Puurunen (-09)SiilPo14.2.0933,63PB
4Maiju SaraniemiMaiju Saraniemi (-09)LieksU30.9.0934,35PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.093.31,10PB kk11
2Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)KerimU13.4.093.43,82PB
3Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.093.47,50PB
4Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.093.54,44
5Elli HalonenElli Halonen (-09)LipTai31.10.093.55,25
6Linda MononenLinda Mononen (-09)JoensKa15.4.093.59,33PB
7Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.094.01,94PB
8Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.094.08,89
T11 60 m aidat/hurdles
19.1.
1. erä
1Aada KauhanenAada Kauhanen (-09)HeinävYU 12.1.0912,42PB
2Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.0912,95PB
3Maiju SaraniemiMaiju Saraniemi (-09)LieksU30.9.0913,09PB
4Elli HalonenElli Halonen (-09)LipTai31.10.0914,13PB
2. erä
1Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.0911,73PB
2Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.0912,51PB
3Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.0912,97PB
4Lotta PeltolaLotta Peltola (-09)JoensKa23.5.0913,11PB
5Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.0913,22PB
T11 Korkeus/HJ
19.1.
1Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.091,10
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
2Maiju SaraniemiMaiju Saraniemi (-09)LieksU30.9.091,10=PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO =PB    1,15/XXX     
3Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.091,05
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXX     
4Josefiina KauhanenJosefiina Kauhanen (-09)JoensKa27.10.091,05PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/XO    1,05/XXO PB    1,10/XX-     
5Linda MononenLinda Mononen (-09)JoensKa15.4.091,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XXX     
6Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.091,00
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XXX     
7Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.090,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
7Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.090,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
T11 Seiväs/PV
19.1.
1Linda MononenLinda Mononen (-09)JoensKa15.4.091,40PB
 1,10/O    1,20/XO    1,30/O    1,40/O PB    1,50/XXX     
2Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.091,40PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/O    1,40/XO PB    1,50/XXX     
3Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.091,30PB
 1,10/O    1,20/XO    1,30/O PB    1,40/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)KuopRei3.3.094,16 PB
  4,09 PB     4,16 PB     4,14     4,10     
2Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)KerimU13.4.093,94 PB
  3,89 PB     3,83     3,94 PB     3,89     
3Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.093,69 PB
  3,69 PB     3,44     3,46     X     
4Venla SiekkinenVenla Siekkinen (-09)KeitNu 10.9.093,58 PB
  3,55 PB     3,12     3,58 PB     3,52     
5Siiri KontkanenSiiri Kontkanen (-09)PyhäsU8.8.093,56 PB
  3,56 PB     3,52     3,49     3,32     
6Maiju HirvonenMaiju Hirvonen (-09)PyhäsU26.1.093,48 PB
  3,48 PB     X     3,19     2,81     
7Aada KauhanenAada Kauhanen (-09)HeinävYU 12.1.093,47 PB
  X     3,47 PB     X     3,44     
8Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.093,39 PB
  3,35 PB     3,39 PB     X     3,38     
9Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.093,37 =PB
  3,28     3,37 =PB     X     X     
10Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.093,24 PB
  3,17 PB     2,82     3,05     3,24 PB     
11Elli HalonenElli Halonen (-09)LipTai31.10.093,00 PB
  2,79 PB     3,00 PB     2,85     2,93     
12Aada HolopainenAada Holopainen (-09)LipTai7.7.092,50 PB
  2,50 PB     2,41     2,45     2,41     
T11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.098,15 PB
  7,75 PB     7,91 PB     7,92 PB     8,15 PB     
2Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.097,13 PB
  6,73     7,02 =PB     7,13 PB     6,92     
3Linda MononenLinda Mononen (-09)JoensKa15.4.097,11 PB
  6,88 PB     6,07     7,11 PB     6,89     
4Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.097,10 
  X     7,08     6,99     7,10     
T11 Kuula/SP
18.1.
1Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.096,63PB
  6,04 PB     6,33 PB     6,19     6,63 PB     
2Venla SiekkinenVenla Siekkinen (-09)KeitNu10.9.096,43PB
  X     6,43 PB     5,56     X     
3Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.095,77PB
  5,77 PB     5,10     5,09     4,68     
4Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.095,34PB
  5,29 PB     X     4,80     5,34 PB     
5Aada HolopainenAada Holopainen (-09)LipTai7.7.093,68PB
  3,35 PB     3,24     3,58 PB     3,68 PB     
T11 Keihäs/JT
19.1.
1Nea PuurunenNea Puurunen (-09)SiilPo14.2.0919,92PB
  16,13 PB     19,92 PB     18,52     19,42     
2Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.0917,16PB
  16,57 PB     15,92     17,16 PB     14,92     
3Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.0917,16PB
  15,59 PB     17,16 PB     14,12     15,31     
4Maiju SaraniemiMaiju Saraniemi (-09)LieksU30.9.0916,84PB
  12,01 SB     12,47 SB     14,68 PB     16,84 PB     
5Linda MononenLinda Mononen (-09)JoensKa15.4.0915,87PB
  13,73 PB     15,32 PB     11,15     15,87 PB     
6Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)LipTai25.12.0913,13PB
  8,59 PB     10,63 PB     13,13 PB     12,57     
7Miina VatanenMiina Vatanen (-09)JoensKa3.5.099,35PB
  9,35 PB     8,31     X     5,30     
8Aada HolopainenAada Holopainen (-09)LipTai7.7.098,98PB
  6,95 PB     7,04 PB     6,00     8,98 PB     
9Josefiina KauhanenJosefiina Kauhanen (-09)JoensKa27.10.098,66PB
  8,66 PB     5,76     8,23     7,69     
T10 60 m
18.1.
1Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.10 9,79
2Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.10 9,86
3Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.10 9,98
4Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.1010,01=PB
5Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.1010,12
6Heini KuronenHeini Kuronen (-10)PyhäsU3.7.1010,34=PB
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.10 9,96
2Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.1010,03PB
3Heini KuronenHeini Kuronen (-10)PyhäsU3.7.1010,34PB
4Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.1010,66PB
5Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.1010,67PB
6Sanni ManninenSanni Manninen (-10)JoensKa1.3.1010,75PB
2. erä
1Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.10 9,69PB
2Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.10 9,86
3Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.1010,01PB
4Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.1010,35PB
5Ilona ImmonenIlona Immonen (-10)SavonlRie15.1.1010,43PB
6Aino NumminenAino Numminen (-10)OutokPa4.5.1010,45PB
T10 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Sanni ManninenSanni Manninen (-10)JoensKa1.3.1036,67PB kk10
2Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.1037,76PB
3Amanda KeronenAmanda Keronen (-10)OutokPa12.8.1038,48PB
4Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.1038,79PB
2. erä
1Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.1035,79PB kk10
2Aino NumminenAino Numminen (-10)OutokPa4.5.1037,38PB
3Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.1037,55PB
3. erä
1Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.1034,57PB kk10
2Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.1035,99PB
3Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.1036,65PB
4Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.1037,43PB
T10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Sara NoponenSara Noponen (-10)LipTai22.7.103.52,22PB
2Heini KuronenHeini Kuronen (-10)PyhäsU3.7.103.56,93PB
3Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.103.59,77PB
4Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.104.12,03PB
5Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.104.15,62PB
T10 60 m aidat/hurdles
19.1.
1. erä
1Martta SeppänenMartta Seppänen (-10)JorU10.2.1014,52PB
2Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.1015,23PB
3Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.1015,42PB
2. erä
1Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.1012,73PB
2Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.1013,75PB
3Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.1013,87PB
4Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.1014,31SB
T10 Korkeus/HJ
19.1.
1Martta SeppänenMartta Seppänen (-10)JorU10.2.101,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
2Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.101,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
3Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.101,05
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXX     
4Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.101,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XXO PB    1,10/XXX     
5Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.101,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XXX     
5Amanda KeronenAmanda Keronen (-10)OutokPa12.8.101,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XXX     
5Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.101,00=PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO =PB    1,05/XXX     
8Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.101,00PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/XXO PB    1,05/XXX     
9Sara NoponenSara Noponen (-10)LipTai22.7.100,95
 0,85/O    0,90/XO    0,95/XO    1,00/XXX     
T10 Seiväs/PV
19.1.
1Sara NoponenSara Noponen (-10)LipTai22.7.101,30PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/XO PB    1,40/XXX     
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.103,79 PB
  3,71 PB     3,63     3,74 PB     3,79 PB     
2Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.103,75 PB
  3,73 PB     3,75 PB     X     3,59     
3Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.103,68 PB
  3,51 =PB     3,46     3,61 PB     3,68 PB     
4Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.103,68 PB
  X     X     3,29 PB     3,68 PB     
5Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.103,48 PB
  3,37 PB     3,33     3,30     3,48 PB     
6Sara NoponenSara Noponen (-10)LipTai22.7.103,35 PB
  3,09 PB     2,67     3,33 PB     3,35 PB     
7Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.103,32 PB
  X     3,26 PB     2,93     3,32 PB     
8Miisa PuustinenMiisa Puustinen (-10)PyhäsU23.9.103,28 PB
  3,28 PB     3,25     3,26     3,19     
9Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.103,12 PB
  3,08 PB     3,04     3,08 =PB     3,12 PB     
10Aino NumminenAino Numminen (-10)OutokPa4.5.103,12 PB
  3,02 PB     3,07 PB     X     3,12 PB     
11Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.103,12 PB
  3,06 PB     2,98     2,77     3,12 PB     
12Ilona ImmonenIlona Immonen (-10)SavonlRie15.1.103,08 PB
  3,08 PB     3,04     2,96     2,83     
13Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.102,98 PB
  2,98 PB     2,95     X     2,87     
14Senni RyhänenSenni Ryhänen (-10)JoensKa20.8.102,88 
  2,88     2,86     2,67     2,61     
T10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.107,64 PB
  X     7,64 PB     X     7,27     
2Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.107,39 PB
  7,39 PB     7,13     6,95     7,35     
3Sara NoponenSara Noponen (-10)LipTai22.7.107,08 PB
  6,54     6,60     7,08 PB     6,79     
4Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.106,79 PB
  6,79 PB     6,67     6,59     X     
5Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.106,73 PB
  6,56 PB     6,73 PB     X     X     
6Siiri TahvanainenSiiri Tahvanainen (-10)PyhäsU27.5.106,68 PB
  6,11 PB     X     6,68 PB     6,54     
7Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.106,67 PB
  6,52 PB     6,67 PB     X     5,99     
8Miisa PuustinenMiisa Puustinen (-10)PyhäsU23.9.106,65 PB
  6,59 PB     6,65 PB     6,30     6,47     
9Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.106,65 PB
  6,53 PB     6,34     X     6,65 PB     
10Martta SeppänenMartta Seppänen (-10)JorU10.2.106,46 PB
  6,39 PB     6,17     6,31     6,46 PB     
T10 Kuula/SP
18.1.
1Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.108,04PB kk10
  7,44 PB     7,86 kk10 PB     8,04 kk10 PB     X     
2Hanne JuntunenHanne Juntunen (-10)PyhäsU16.8.106,76PB
  5,85 PB     5,64     6,33 PB     6,76 PB     
3Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.106,06PB
  5,32 PB     5,98 PB     6,06 PB     5,96     
4Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.105,61PB
  5,13 PB     5,61 PB     5,50     5,30     
5Aino NumminenAino Numminen (-10)OutokPa4.5.105,58PB
  5,27 PB     5,52 PB     5,58 PB     5,14     
6Aino PesonenAino Pesonen (-10)LipTai23.2.105,58PB
  5,58 PB     X     4,80     4,35     
7Iida KakkonenIida Kakkonen (-10)PolvijU22.6.105,46PB
  5,35 PB     5,35 =PB     5,34     5,46 PB     
8Ilona ImmonenIlona Immonen (-10)SavonlRie15.1.105,36PB
  4,50 SB     5,05 PB     4,52     5,36 PB     
9Miisa PuustinenMiisa Puustinen (-10)PyhäsU23.9.105,33PB
  4,85 PB     5,24 PB     5,33 PB     5,05     
10Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.105,20PB
  4,64 PB     5,20 PB     4,78     4,32     
11Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.104,44PB
  3,97 PB     4,11 PB     4,44 PB     4,25     
T10 Keihäs/JT
19.1.
1Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)PyhäsU3.5.1017,10PB
  16,23 PB     X     16,37 PB     17,10 PB     
2Annika RistolaAnnika Ristola (-10)OutokPa10.8.1014,57PB
  14,49 PB     14,57 PB     14,03     14,07     
3Miisa PuustinenMiisa Puustinen (-10)PyhäsU23.9.1012,77PB
  12,77 PB     11,21     12,10     12,21     
4Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.1012,16PB
  9,17 PB     11,50 PB     10,53     12,16 PB     
5Martta SeppänenMartta Seppänen (-10)JorU10.2.1011,94PB
  8,79 PB     11,39 PB     11,94 PB     9,09     
6Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.1011,56PB
  10,02 PB     10,74 PB     10,55     11,56 PB     
7Aino PesonenAino Pesonen (-10)LipTai23.2.108,66PB
  8,66 PB     8,39     7,40     5,36     
8Iida KakkonenIida Kakkonen (-10)PolvijU22.6.108,11SB
  8,11 SB     7,68     7,64     6,65     
T9 40 m
18.1.
1Lila LaakkonenLila Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.11 7,15PB
2Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.11 7,31
3Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.11 7,36PB
4Elle LaakkonenElle Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.11 7,66
5Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.11 7,69PB
6Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.11 7,93
Alkuerät 18.1.
1. erä
1Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.11 7,70PB
2Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.12 7,96PB
3Ella LämsäElla Lämsä (-11)JoensKa1.5.11 8,16PB
4Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.12 8,45PB
5Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.12 8,71PB
6Essi LämsäEssi Lämsä (-12)JoensKa29.11.12 8,74PB
2. erä
1Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.11 7,37PB
2Elle LaakkonenElle Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.11 7,56PB
3Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.12 7,92PB
4Anni HyttinenAnni Hyttinen (-11)PolvijU18.7.11 8,36PB
5Lotta TanskanenLotta Tanskanen (-11)PolvijU7.5.11 8,48PB
3. erä
1Lila LaakkonenLila Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.11 7,31PB
2Hilma ParkkinenHilma Parkkinen (-11)JoensKa17.1.11 7,84PB
3Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.11 8,03PB
4Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.12 8,76PB
5Venja HiltunenVenja Hiltunen (-12)OutokPa1.10.12 9,03PB
4. erä
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.11 7,21PB
2Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12 8,43PB
3Amanda MononenAmanda Mononen (-12)JoensKa20.4.12 8,51PB
4Neea HyttinenNeea Hyttinen (-11)JoensKa3.6.11 8,88PB
5Senja KuiriSenja Kuiri (-13)PolvijU10.8.13 8,96PB
5. erä
1Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.11 7,82PB
2Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.11 7,94PB
3Heidi RuusuvuoriHeidi Ruusuvuori (-12)LipTai18.5.12 7,95PB
4Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.11 8,17PB
5Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)LipTai15.2.12 8,44PB
T9 200 m - ylipitkä rata/oversized
19.1.
1. erä
1Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.1237,79PB
2Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.1245,48PB
2. erä
1Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.1241,53PB
2Helmi KuronenHelmi Kuronen (-12)PyhäsU19.3.1242,84PB
3Amanda MononenAmanda Mononen (-12)JoensKa20.4.1243,19PB
4Venja HiltunenVenja Hiltunen (-12)OutokPa1.10.1248,29PB
3. erä
1Hilma ParkkinenHilma Parkkinen (-11)JoensKa17.1.1138,17PB
2Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.1238,84PB
3Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.1140,38PB
4Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.1140,39PB
4. erä
1Lila LaakkonenLila Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.1136,90PB
2Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.1138,21PB
3Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.1138,84PB
4Elle LaakkonenElle Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.1140,22PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
18.1.
1Hilma ParkkinenHilma Parkkinen (-11)JoensKa17.1.114.03,79PB kk9
2Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.114.11,56PB
3Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.114.15,39PB
4Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.114.17,40PB
5Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.114.20,14
6Amanda MononenAmanda Mononen (-12)JoensKa20.4.124.29,08
7Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.124.32,05
8Helmi KuronenHelmi Kuronen (-12)PyhäsU19.3.124.35,97PB
9Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.124.38,69PB
10Sanni PiitulainenSanni Piitulainen (-13)JoensKa6.6.134.40,91PB
11Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.125.18,81PB
T9 60 m aidat/hurdles
19.1.
1Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.1114,74PB
2Elle LaakkonenElle Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.1114,80PB
3Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.1114,91PB
4Lotta TanskanenLotta Tanskanen (-11)PolvijU7.5.1116,24PB
5Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.1217,98PB
T9 Korkeus/HJ
19.1.
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.111,00=PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O =PB    1,05/XX-     
2Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.110,80PB
 0,75/O    0,80/O PB    0,85/XXX     
Eevi JormanainenEevi Jormanainen (-12)JoensKa30.8.12NH
Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12NH
 0,75/XXX     
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
18.1.
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.113,33 PB
  3,33 PB     3,28     3,31     3,15     
2Lila LaakkonenLila Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.113,03 PB
  3,03 PB     2,75     2,63     2,99     
3Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.112,93 
  2,75     2,83     2,93     X     
4Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.112,90 PB
  2,87 =PB     2,53     2,30     2,90 PB     
5Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.122,82 PB
  2,82 PB     2,60     2,46     2,63     
6Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.122,80 PB
  2,80 PB     2,65     2,45     2,63     
7Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.112,77 
  2,77     2,67     2,70     2,75     
8Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.112,72 
  2,72     2,65     2,35     2,67     
9Neea HyttinenNeea Hyttinen (-11)JoensKa3.6.112,69 PB
  2,10 PB     2,13 PB     2,69 PB     1,85     
10Heidi RuusuvuoriHeidi Ruusuvuori (-12)LipTai18.5.122,62 PB
  2,55 PB     2,56 PB     2,55     2,62 PB     
11Helmi KuronenHelmi Kuronen (-12)PyhäsU19.3.122,56 PB
  2,55 PB     2,52     2,56 PB     2,31     
12Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.122,55 
  2,43     2,38     2,28     2,55     
13Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.112,53 PB
  2,37 PB     2,53 PB     2,37     2,40     
14Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)LipTai15.2.122,50 PB
  2,50 PB     2,27     2,45     2,43     
15Amanda MononenAmanda Mononen (-12)JoensKa20.4.122,48 PB
  2,36     2,40     2,30     2,48 PB     
16Helmi HalmepuroHelmi Halmepuro (-11)JoensKa27.5.112,45 
  2,37     X     2,24     2,45     
17Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.122,35 PB
  2,29 PB     2,35 PB     2,35 =PB     2,35 =PB     
18Lotta TanskanenLotta Tanskanen (-11)PolvijU7.5.112,34 PB
  2,34 PB     2,12     1,90     1,91     
19Venja HiltunenVenja Hiltunen (-12)OutokPa1.10.122,28 PB
  X     X     2,28 PB     2,18     
20Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.122,13 PB
  2,07 PB     2,13 PB     2,08     2,00     
21Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.122,00 PB
  2,00 PB     1,85     1,95     1,78     
22Senja KuiriSenja Kuiri (-13)PolvijU10.8.131,83 PB
  X     X     1,83 PB     X     
T9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
19.1.
1Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.116,53 PB kk9
  6,32 kk9 PB     6,25     6,33 kk9 PB     6,53 kk9 PB     
2Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.115,85 PB
  X     X     5,85 PB     X     
3Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.115,44 PB
  5,44 PB     5,41     X     X     
T9 Kuula/SP
18.1.
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.115,39
  4,87     4,95     5,39     5,09     
2Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.114,48PB
  4,38 PB     4,27     4,48 PB     4,36     
3Lila LaakkonenLila Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.114,30PB
  4,30 PB     X     3,41     3,87     
4Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.123,92PB
  3,30 PB     3,17     3,43 PB     3,92 PB     
5Helmi HalmepuroHelmi Halmepuro (-11)JoensKa27.5.113,59PB
  3,24     3,59 PB     3,50     3,22     
6Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)LipTai15.2.123,48PB
  3,19     3,28     3,47 PB     3,48 PB     
7Elle LaakkonenElle Laakkonen (-11)PyhäsU30.9.113,11
  2,97     3,00     3,11     3,07     
8Lotta TanskanenLotta Tanskanen (-11)PolvijU7.5.113,08PB
  2,53 PB     2,95 PB     3,08 PB     2,67     
9Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.123,00PB
  X     3,00 PB     2,72     2,71     
10Venja HiltunenVenja Hiltunen (-12)OutokPa1.10.122,98PB
  2,98 PB     2,19     2,83     2,43     
11Neea HyttinenNeea Hyttinen (-11)JoensKa3.6.112,78PB
  X     2,60 PB     2,60 =PB     2,78 PB     
12Anni HyttinenAnni Hyttinen (-11)PolvijU18.7.112,68PB
  2,44 PB     2,32     2,68 PB     2,08     
13Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.112,64PB
  2,46 PB     X     2,64 PB     2,35     
T9 Keihäs/JT
19.1.
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.1111,22PB
  11,22 PB     9,33     8,35     8,90     
2Milja PyykköMilja Pyykkö (-11)LipTai 27.6.119,30PB
  8,86 PB     7,26     9,30 PB     8,14     
3Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)LipTai15.2.127,73PB
  5,84 PB     5,62     7,73 PB     7,50     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja