TULOKSET: Aluemestaruusviestit, Helsinki, Vuosaaren urheilukenttä, 27.–28.8.2019


320 urheilijaa, 124 lajisuoritusta


Miehet
M 4x100 m
27.8.
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk41,18
 Viktor Kantele 97, Willem Kajander 96, William Thor 00, Viktor Thor 00 
2IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV42,65
 Joona Luotonen 96, Mikael Granqvist 99, Elias Ylöstalo 98, Edward Lindberg 97 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa47,37
 Henri Matikainen 04, Johannes Hakala 04, Joona Nieminen 05, Waltteri Koenkytö 05 
Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58DNF
 Veeti Katainen 02, Elias Jrad 00, Tuomas Hyytiäinen 95, Petri Lemmetyinen 89 
M 4x400 m
28.8.
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK3.21,24
 Evgeny Alexandrov 95, Jaakko Lehtilä 93, Gustav Klingstedt 85, Erik Back 94 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-583.25,54
 Leo Uusimäki 98, Tuomas Hyytiäinen 95, Eemeli Kaartinen 89, Ville Lampinen 94 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.30,83
 Emmanuel Hitilasha 82, Aleksi Rajaniemi 03, Justus Luonela 03, Tuukka Ingers 03 
4Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU3.51,94
 Elias Neuvonen 05, Julius Kasule 86, Zakaria Sabally 04, Samuel Rautiainen 94 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.02,53
 Jan Särömaa 66, Jari Pantzar 57, Teemu Aaltonen 70, Jani Viljola 71 
M 4x800 m
27.8.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 8.09,05
 Matias Linkoaho 94, Eero Saleva 95, Joonas Harjamäki 86, Panu Jantunen 89 
M 4x1500 m
28.8.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV17.18,16 kk
 Eero Saleva 95, Vincent Quednau 99, Panu Jantunen 89, Joonas Harjamäki 86 
M19 4x100 m
27.8.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV41,61
 Topias Laine 01, Lassi Kaukonen 01, Tommi Mäkinen 00, Chibunna Ezeabasirim 01 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA43,17
 Eero Peltola 01, Karim Echahid 01, Joni Järvinen 00, Olli Ahlgren 01 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk44,31
 Henrik Illman 01, Daniel Niva 01, Max Tallqvist 01, Sebastian Lundqvist 01 
4Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE45,66
 Tomi Laakso 02, Samu Laakso 00, Tomas Jatsko 02, Micke Bärlund 05 
5Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat HyvsU48,66
 Kasperi Cederqvist 02, Jasse Nordman 01, Juho Kantoniemi 03, Eeli Vuola 02 
M17 4x100 m
27.8.
1. erä
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU49,53
 Otto Lintula 03, Benjamin Saukkonen 03, Elias Neuvonen 05, Zakaria Sabally 04 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU49,63
 Okko Tiilikainen 02, Sajan Irincheev 04, Nikolay Rinas 04, Sebastian Torkkel 03 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV44,37
 Atte Timgren 02, Kristofer Aaltonen 02, Miki Laakso 03, Benjamin Lee 03 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK44,76
 Abdinain Moalin 02, Matvei Telov 02, Abdirahiim Salah 03, Hugo Limnell 03 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA45,12
 Tuukka Ingers 03, Eelis Snåre 03, Elmeri Arvaja 02, Manu Metsäkangas 03 
4Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU46,07
 Samu Friberg 02, Henri Korhonen 04, Mortti Metsäkoivu 04, Aapeli Hatanpää 04 
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV46,46
 Daniel Wickström 04, Oliver Enqvist 02, Paulus Lehtimäki 03, Matias Tulokas 03 
6Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF48,25
 Adnan Vuorinen 03, Jonathan Ekberg 03, Kristian Pirnes 04, Walter Törnwall 03 
7Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5848,33
 Leo Rautiainen 03, Samuel Shams 04, Emil Hamström 04, Lauri Mäkinen 05 
M17 4x300 m
28.8.
1. erä
1IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV2.34,20
 Oliver Enqvist 02, Matias Tulokas 03, Mikael Lehtimäki 03, Paulus Lehtimäki 03 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.36,80
 Veeti Katainen 02, Leo Rautiainen 03, Samuel Shams 04, Emil Hamström 04 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.38,57
 Aapo Nikkola 04, Paavo Niinikoski 03, Jere Raunio 03, Aleksanteri Sihvonen 02 
4Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.41,09
 Otto Lintula 03, Okko Tiilikainen 02, Sebastian Torkkel 03, Luca Kallela 03 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.48,79
 Henri Matikainen 04, Jonathan Lindroos 03, Luka Veselinovic 05, Waltteri Koenkytö 05 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.26,20
 Atte Timgren 02, Kristofer Aaltonen 02, Miki Laakso 03, Benjamin Lee 03 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.28,96
 Abdinain Moalin 02, Matvei Telov 02, Abdirahiim Salah 03, Hugo Limnell 03 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.31,72
 Ibrahim El Mrabt 02, Johannes Hakala 04, Jonatan Sperryn 03, Evangelos Spartiotis 02 
4Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.34,68
 Elmeri Arvaja 02, Manu Metsäkangas 03, Eerik Mäkelä 04, Anton Mustonen 04 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.38,76
 Samu Friberg 02, Henri Korhonen 04, Mortti Metsäkoivu 04, Aapeli Hatanpää 04 
6Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU2.46,53
 Jesse Kettunen 07, Andreas Kärkkäinen 04, Oiva Ylä-Jarkko 04, Simo Laine 03 
M17 4x100 m aidat
28.8.
1. erä
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU61,07
 Otto Lintula 03, Okko Tiilikainen 02, Benjamin Saukkonen 03, Aapeli Hatanpää 04 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU65,88
 Samu Friberg 02, Mortti Metsäkoivu 04, Nikolay Rinas 04, Sebastian Torkkel 03 
2. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK54,31
 Hugo Limnell 03, Abdirahiim Salah 03, Abdinain Moalin 02, Matvei Telov 02 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa59,12
 Jonatan Sperryn 03, Johannes Hakala 04, Jonathan Lindroos 03, Ibrahim El Mrabt 02 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA59,64
 Manu Metsäkangas 03, Tuukka Ingers 03, Eerik Mäkelä 04, Eelis Snåre 03 
4IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV60,47
 Matias Tulokas 03, Paulus Lehtimäki 03, Daniel Wickström 04, Mikael Lehtimäki 03 
M17 3x800 m
27.8.
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 6.16,56
 Pyry Terä 02, Justus Luonela 03, Aleksi Rajaniemi 03 
2IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV 6.23,05
 Paulus Lehtimäki 03, Matias Tulokas 03, Mikael Lehtimäki 03 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 6.28,96
 Aleksanteri Sihvonen 02, Jere Raunio 03, Daniel Äikäs 03 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58 6.31,66
 Ville Harju 02, Aapo Ikola 05, Rasmus Krogell 02 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU 6.37,04
 Miska Koponen 04, Okko Tiilikainen 02, Otto Lintula 03 
6Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU 6.37,76
 Tuomas Risku 02, Oskari Jacobsson 02, Samuel Räty 03 
7Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU 6.47,94
 Oiva Ylä-Jarkko 04, Andreas Kärkkäinen 04, Simo Laine 03 
8Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 6.53,63
 Jonathan Ekberg 03, Kristian Pirnes 04, Adnan Vuorinen 03 
9Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU 7.04,17
 Sajan Irincheev 04, Sebastian Torkkel 03, Aapeli Hatanpää 04 
Naiset
N 4x100 m
27.8.
1. erä
1Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa53,44
 Peppiina Hiltunen 04, Emmi Parhiala 04, Emma Väänänen 06, Vilja Riihimäki 05 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU53,59
 Saana Säilä 06, Martta Rautala 96, Ronja Holopainen 00, Iira Bützow 91 
3Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa53,82
 Taru Viiru 76, Maarit Lindberg 77, Laura Nurminen 83, Petra Kallionpää 00 
4Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE56,07
 Marianna Halmetoja 01, Tuuli Jalanne 97, Emma Juntunen 01, Demi Berman 01 
2. erä
1Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU47,48
 Elina Kujala 00, Hertta Hankimaa 00, Eveliina Määttänen 95, Kerttu Latvala 01 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF48,39
 Salla Parviainen 97, Kira Kytölä 93, Jessica Rautelin 97, Katariina Liipo 96 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,73
 Aada Peltonen 95, Kamilla Nurminen 95, Heidi Parikka 98, Anniina Laitinen 89 
4HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK49,20
 Liina Tervo 04, Inka Pöyry 04, Vivian Tran 05, Nora Koskela-Koivisto 04 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5849,85
 Petra Perttula 93, Rosa Salonen 02, Pauliina Perttula 95, Anne-Mari Lehtiö 95 
6Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,08
 Elmiina Siikala 06, Carla Liukkonen 04, Emilia Chandras 06, Minea Fogelholm 04 
7Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa50,10
 Takwa Adam 04, Milja Majuri 05, Aava Lajunen 05, Jenna Vakkilainen 05 
N 4x400 m
28.8.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.52,96
 Katja Blunden 79, Moona Latvala 92, Suvi Selvenius 80, Oona Hujanen 94 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK3.57,75
 Sandra Piippo-Pinho 02, Emma Nyström 04, Nora Koskela-Koivisto 04, Inka Pöyry 04 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.57,82
 Viivi Avikainen 87, Sini Rajaniemi 04, Pinja Kotinurmi 02, Sanna Erkinheimo 81 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.08,20
 Rosa Salonen 02, Anne-Mari Lehtiö 95, Petra Perttula 93, Pauliina Perttula 95 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU4.15,55
 Martta Rautala 96, Iira Bützow 91, Ronja Orivuori 05, Elisa Sihvola 87 
N 4x800 m
27.8.
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 9.53,72 kk
 Minttu Kaukonen 04, Helmi Vuorimaa 00, Emma Pasanen 00, Janna Hautala 97 
2Runner's Club HelsinkiRunner's Club Helsinki RunClub 9.55,57
 Laura Heikkilä 86, Katri Djerf 88, Laura Hievanen 86, Milla Kasurinen 86 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5810.06,71
 Enni Jarvala 98, Edith Eikkinen 01, Julia Kekkonen 00, Alma Mäkelä 96 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV10.09,70
 Elma Hannikainen 05, Taimi Vallinoja 07, Venny Auvinen 05, Terhi Vehko 05 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV10.17,98
 Moona Latvala 92, Oona Hujanen 94, Mona Jäppinen 97, Virpi Råman 67 
N19 4x100 m
27.8.
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,45
 Essi Eriksson 02, Sara Siltala 01, Petra Häggqvist 01, Edith Berden 01 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF49,97
 Kaisla Torppa 01, Saga Andersson 00, Kaisa Mikander 00, Meeri Salomaa 01 
3Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi51,64
 Aino Koskela 03, Anni Lähdemäki 02, Henna Jalovaara 02, Sinja Sarasto 01 
N19 4x400 m
28.8.
1Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi4.13,78
 Sinja Sarasto 01, Henna Jalovaara 02, Emmi Hietanen 04, Aino Koskela 03 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa4.17,69
 Viivi Patronen 02, Laura Nissinen 03, Neea Nurmi 00, Vilma Hakala 02 
N19 4x100 m aidat
28.8.
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa60,75
 Saara Keskitalo 00, Reetta Kämäräinen 00, Vappu Valtonen 01, Vilma Hakala 02 
N19 3x800 m
27.8.
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 7.26,83
 Salla Laukkanen 00, Venla Läderberg 04, Silja Rönkä 01 
N17 4x100 m
27.8.
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa53,77
 Olivia Chandras 02, Fanni Jokinen 03, Laura Nissinen 03, Ruusu Saarela 05 
2Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU55,30
 Hille Kankaanpää 04, Emmi Ronkainen 04, Ida Cardona 04, Noora Sihvonen 04 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF58,22
 Aino Salmi 03, Iida Uosukainen 02, Ina Appelqvist 04, Siiri Metsälä 02 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,91
 Jenny Sario 02, Viivi Patronen 02, Anna Elina Nummikoski 04, Anniina Vaittinen 04 
2Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU52,74
 Elsa Rönkkö 05, Amanda Rontu 05, Aino Koskimäki 03, Sara-Julia Hellsten 04 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU54,72
 Lotta Joenpolvi 02, Milka Mansikka 05, Ronja Orivuori 05, Miina Kilpeläinen 05 
4Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa56,10
 Olivia Marttila 03, Millamaria Haveri 03, Lina Helminen 04, Saana Nuolikoski 05 
Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapEDQ
 Amanda Nygren 02, Oona Vasilev 03, Essi Hietula 03, Adiel Mekonen 04 
3. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa48,06
 Ellinoora Riikinsaari 03, Julia Ihantola 03, Silja Jaatinen 02, Vilma Hakala 02 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK48,93
 Sandra Piippo-Pinho 02, Janette Lohilahti 02, Linda Leveelahti 03, Laura Einamo 04 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA50,41
 Pinja Ruoho 03, Milka Ukkonen 04, Senja Roos 03, Pinja Kotinurmi 02 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF50,61
 Ella Paukku 04, Noomi Malmgren 04, Daniela Kulanko 03, Silja Andersson 03 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV51,22
 Eeva Samberg 02, Roosa Toivonen 02, Peppi Siirtola 02, Emilia Voutilainen 03 
6Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat HyvsU52,76
 Noora Hietala 03, Saara Rantanen 02, Pihla Poikolainen 02, Riina Virtanen 02 
7Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa53,64
 Laura Anttila 03, Lotta Jalonen 04, Emma Kuikka 02, Helmi Lipsanen 05 
8Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU53,93
 Ella Perälä 02, Evita Santala 05, Ella-Maria Multala 03, Anna Bardzinski 03 
N17 4x300 m
28.8.
1. erä
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.59,15
 Ella Paukku 04, Annika Juvala 04, Siiri Metsälä 02, Noomi Malmgren 04 
2Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU2.59,72
 Ella-Maria Multala 03, Ida Cardona 04, Hille Kankaanpää 04, Nelli Järvinen 02 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa3.04,99
 Olivia Chandras 02, Fanni Jokinen 03, Maggie Hollo 05, Ruusu Saarela 05 
4Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU3.16,30
 Lotta Joenpolvi 02, Milka Mansikka 05, Pihla Happonen 03, Katarina Sallila 04 
5Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa3.28,21
 Maisa Mikkola 04, Eeva Eisanen 05, Ndey Njie 06, Elena Taskinen 06 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.48,19
 Ellinoora Riikinsaari 03, Carla Liukkonen 04, Silja Jaatinen 02, Julia Ihantola 03 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.50,06
 Iina Holopainen 03, Linda Leveelahti 03, Laura Einamo 04, Liina Tervo 04 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.54,36
 Senja Roos 03, Pinja Ruoho 03, Minttu Kaukonen 04, Ea Vuori 05 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.02,69
 Lilja Koskela 04, Olivia Tirkkonen 04, Hanna-Maija Siltanen 03, Julia Raunio 02 
5Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa3.08,51
 Lotta Jalonen 04, Helmi Lipsanen 05, Taru Poutanen 03, Emma Kuikka 02 
N17 4x100 m aidat
28.8.
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK61,19
 Iina Holopainen 03, Janette Lohilahti 02, Mimi Kontala 03, Linda Leveelahti 03 
2Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi61,42
 Aino Koskela 03, Vanessa Lindberg 04, Emmi Hietanen 04, Henna Jalovaara 02 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa63,87
 Kerttu Valtonen 03, Olivia Chandras 02, Ellinoora Riikinsaari 03, Anna Elina Nummikoski 04 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV63,90
 Roosa Toivonen 02, Peppi Siirtola 02, Essi Eriksson 02, Krista Korhonen 03 
N17 3x800 m
27.8.
1. erä
1Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU 7.52,07
 Aino Risku 05, Pihla Väisänen 05, Aava Sevonkari 03 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa 7.54,76
 Katharina Marekwia 03, Heta Neuvonen 03, Valentina Seppälä 05 
3Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa 8.04,91
 Eva Peltopuro 05, Emma Noponen 04, Milla Airola 03 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58 8.08,89
 Viivi Karttunen 03, Sara Juva 05, Jenni Korvenpää 03 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 8.10,11
 Nikita Kumpulainen 03, Mona Korelin 04, Olivia Tirkkonen 04 
6Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa 8.17,90
 Fanni Jokinen 03, Ruusu Saarela 05, Veera Vaattovaara 02 
7Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa 8.29,19
 Nea Tarvo 03, Ella Tiihonen 03 
2. erä
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 7.10,07
 Sini Rajaniemi 04, Sanni Koivisto 05, Pinja Kotinurmi 02 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa 7.21,50
 Laura Nissinen 03, Viivi Patronen 02, Selene Rossi 05 
3Riihimäen KiskoRiihimäen Kisko RiihimKi 7.34,18
 Aino Koskela 03, Emmi Hietanen 04, Henna Jalovaara 02 
4Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU 7.35,26
 Miina Kilpeläinen 05, Emilia Tala 03, Juulia Tala 03 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 7.44,88
 Hanna-Maija Siltanen 03, Julia Raunio 02, Krista Korhonen 03 
6Keravan UrheilijatKeravan Urheilijat KerU 7.50,38
 Elle Ceder 06, Amanda Rontu 05, Aino Koskimäki 03 
7Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa 8.00,30
 Ilona Mononen 03, Pinja Kourula 03, Vilja Suntiala 03 
8Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE 8.29,89
 Adiel Mekonen 04, Oona Vasilev 03, Essi Hietula 03 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut