TULOKSET: Lärkkulla Games klubbmästerskap, Raasepori, Tammisaaren keskuskenttä, 26.8.2019


54 urheilijaa, 125 lajisuoritusta

Miehet
P15 2000 m
1Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.04 6.10,3hPB
P15 Pituus/LJ
1Ben GrönlundBen Grönlund (-04)IFRaseb24.3.044,92 –1,4PB
  4,63/0.6 PB     4,75/-0.4 PB     4,92/-1.4 PB     P     P     P     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.054,42 +0,6PB
  4,08/-0.7 PB     4,42/0.6 PB     X/-1.2     4,25/1.2     X/0.9     X/0.1     
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.054,06 0,0PB
  3,85/2.4     X/0.4     4,05/-0.3 PB     4,06 PB     X/0.8     X/1.0     
P15 Kuula/SP
1Ben GrönlundBen Grönlund (-04)IFRaseb24.3.0411,63
  11,12     11,63     11,60     X     X     X     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0510,89
  X     10,39     10,73     10,80     10,66     10,89     
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0510,41
  9,80     10,29     10,17     10,41     10,20     9,98     
4Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.048,96PB
  X     X     7,88 PB     8,96 PB     8,19     7,65     
P13 1000 m
1Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.073.27,1hPB
2Aron GrönlundAron Grönlund (-06)IFRaseb11.2.063.51,6hPB
P13 Korkeus/HJ
1Noel BjörkqvistNoel Björkqvist (-06)IFRaseb28.9.061,40PB
2Aron GrönlundAron Grönlund (-06)IFRaseb11.2.061,35=PB
3Max SjöströmMax Sjöström (-07)IFRaseb20.2.071,35=PB
4Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.071,20=SB
P13 Kuula/SP
1Adrian SundströmAdrian Sundström (-06)IFRaseb 12.3.069,73PB
  9,06 PB     9,65 PB     X     9,73 PB     9,69     9,70     
2Noel BjörkqvistNoel Björkqvist (-06)IFRaseb28.9.068,70PB
  8,45 PB     8,23     8,60 PB     8,70 PB     X     8,53     
3Wiggo SundströmWiggo Sundström (-07)IFRaseb 28.8.077,84
  7,18     7,84     7,17     6,47     7,53     7,49     
4Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.077,36
  7,26     X     7,26     7,07     7,26     7,36     
5Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.077,33PB
  7,33 PB     6,62     7,19     6,70     X     6,64     
6Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.076,80PB
  6,80 PB     6,70     6,52     6,46     6,78     6,66     
7Aron GrönlundAron Grönlund (-06)IFRaseb11.2.066,09PB
  5,93 PB     5,96 PB     5,98 PB     5,93     5,88     6,09 PB     
8Emil NymanEmil Nyman -4,61PB
  4,60 PB     4,61 PB     4,58     4,48     4,26     4,47     
P11 600 m
1Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.091.57,1hPB
2Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.082.05,8hPB
3Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.082.13,3hPB
4Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.082.17,4hSB
5Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.092.29,1hSB
6Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.082.32,0hPB
P11 Korkeus/HJ
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.081,20PB
2Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.091,10
3Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.091,10
4Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.081,05
4Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.081,05=PB
6Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.080,95PB
P11 Kuula/SP
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.088,97PB
  8,97 PB     8,48     7,79     8,55     
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.086,44
  6,38     6,44     6,36     6,30     
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.095,68PB
  5,68 PB     5,28     5,63     5,08     
4Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.085,53PB
  X     5,53 PB     5,49     5,18     
5Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.095,12PB
  5,12 PB     X     4,67     5,00     
6Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.084,77PB
  4,13 PB     4,77 PB     4,51     4,21     
P9 600 m
1Leo SundströmLeo Sundström (-11)IFRaseb 25.1.112.18,8hPB
2Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.102.30,7hPB
3Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.112.35,8hPB
4Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.122.41,0hPB
5Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.112.58,7hPB
6Niklas YrjönenNiklas Yrjönen (-11)IFRaseb 12.10.113.17,7hPB
P9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.115,64 PB
  5,50 PB     5,64 PB     X     X     
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.125,48 PB
  X     X     5,48 PB     5,44     
3Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.105,37 PB
  X     5,37 PB     5,31     X     
4Leo SundströmLeo Sundström (-11)IFRaseb 25.1.114,86 PB
  X     X     X     4,86 PB     
5Niklas YrjönenNiklas Yrjönen (-11)IFRaseb 12.10.114,79 PB
  X     4,48 PB     4,79 PB     X     
6Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.114,45 PB
  X     4,09 PB     4,45 PB     X     
P9 Moukari/HT
1Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.129,17PB
  X     8,11 PB     7,48     9,17 PB     
2Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.108,68PB
  X     X     8,68 PB     X     
3Leo SundströmLeo Sundström (-11)IFRaseb 25.1.118,04PB
  8,04 PB     5,38     6,62     X     
4Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.114,92PB
  4,92 PB     3,70     4,37     X     
5Niklas YrjönenNiklas Yrjönen (-11)IFRaseb 12.10.113,47PB
  X     3,29 PB     3,47 PB     X     
6Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.113,46PB
  X     3,46 PB     2,94     2,75     
Naiset
T15 Kuula/SP
1Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.058,32
  7,43     8,12     7,82     7,81     7,65     8,32     
2Bodil WikholmBodil Wikholm (-05)IFRaseb11.1.058,25
  7,17     X     X     8,02     7,83     8,25     
T13 1000 m
1Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.063.34,8h
2Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.063.40,2h
3Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.063.48,8h
4Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.064.03,1h
5Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.064.06,9hPB
T13 Korkeus/HJ
1Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.061,35SB
2Fanny DegerlundFanny Degerlund (-06)IFRaseb6.7.061,35PB
3Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.061,30PB
4Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.061,30
4Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.061,30PB
6Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.071,30
7Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.061,20PB
T13 Kuula/SP
1Erin FagerströmErin Fagerström (-06)IFRaseb28.2.0610,02PB
  P     10,02 PB     X     8,80     9,32     9,70     
2Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.069,20
  X     8,90     9,07     9,20     X     X     
3Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.078,15
  7,70     8,15     7,74     7,16     7,24     7,65     
4Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.067,86PB
  7,75 PB     7,63     6,84     7,20     7,86 PB     P     
5Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.077,82PB
  7,82 PB     7,65     7,60     X     7,13     7,06     
6Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.067,53PB
  7,27 PB     7,52 PB     6,69     7,53 PB     7,39     7,50     
7Julia AugustsonJulia Augustson (-07)IFRaseb27.2.077,06
  6,82     6,62     6,42     6,16     6,53     7,06     
8Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.067,03PB
  6,82 PB     6,29     7,01 PB     7,03 PB     5,69     P     
9Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.066,27PB
  6,27 PB     5,75     5,88     
10Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.065,16SB
  4,52 SB     5,16 SB     4,42     
T11 600 m
1Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.092.08,1hPB
2Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.082.16,4hPB
3Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.092.16,8hPB
4Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.092.24,6hPB
5Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.092.31,3hPB
6Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.092.40,5hPB
7Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.092.44,1hSB
8Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.093.05,1hPB
T11 Korkeus/HJ
1Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.081,30PB
2Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.091,05PB
3Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.091,05PB
4Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.091,05PB
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.090,95PB
6Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.090,95PB
7Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.090,90PB
8Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.090,85PB
Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.09NH
T11 Kuula/SP
1Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.086,32PB
  5,04 SB     5,78 PB     6,02 PB     6,32 PB     
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.095,89PB
  5,76 PB     5,89 PB     X     5,47     
3Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.095,37SB
  5,37 SB     5,01     4,60     5,35     
4Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.095,02PB
  5,02 PB     4,39     4,65     3,98     
5Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.094,94PB
  4,94 PB     4,54     4,61     4,36     
6Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.094,33PB
  3,48 SB     3,78 SB     4,33 PB     4,18     
7Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.094,26=PB
  4,26 =PB     4,04     4,14     3,76     
8Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.094,06SB
  3,91 SB     3,90     3,69     4,06 SB     
9Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.092,72PB
  P     P     2,72 PB     2,67     
T9 600 m
1Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.102.23,5hPB
2Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.102.33,0hPB
3Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.112.35,1hPB
5Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.112.42,6hPB
6Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.112.46,3hPB
T9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.106,37 PB
  5,69 PB     5,65     6,14 PB     6,37 PB     
2Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.115,57 PB
  5,57 PB     5,33     4,95     X     
4Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.115,52 PB
  5,27 PB     5,17     5,52 PB     X     
5Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.115,44 PB
  5,37 PB     4,91     5,39 PB     5,44 PB     
6Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.105,37 PB
  4,94 PB     5,06 PB     5,36 PB     5,37 PB     
T9 Moukari/HT
1Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1110,25PB
  X     6,32 PB     7,56 PB     10,25 PB     
3Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.106,12PB
  3,67 PB     4,64 PB     6,12 PB     4,54     
4Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.106,10PB
  6,10 PB     X     4,87     4,89     
5Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.112,92PB
  X     2,92 PB     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut