TULOKSET: 15-9-v. pm-viestit, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 24.8.2019


133 urheilijaa, 57 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x100 m
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk49,89
 Thomas Isaksson 05, Emil Stade 04, Jami Leppäkoski 04, Linus Henriksson 05 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb50,65
 Rasmus Tenkanen 05, Ben Grönlund 04, Simon Ekholm 05, Väinö Lupala 04 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk55,34
 Samuel Puustinen 05, Victor Lindroos 05, Aron Johansson 2 04, Oscar Nyholm 04 
P15 4x800 m
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk10.03,52
 Oscar Nyholm 04, Samuel Puustinen 05, Jami Leppäkoski 04, Victor Lindroos 05 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb10.37,97
 Rasmus Tenkanen 05, Simon Björklöf 05, Ben Grönlund 04, Simon Ekholm 05 
P15 4x80 m aidat
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk52,92
 Jami Leppäkoski 04, Thomas Isaksson 05, Oscar Nyholm 04, Linus Henriksson 05 
P13 4x100 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF53,02
 Rasmus Vuonoranta 06, Jonatan Österholm 06, Mikael Böckerman 06, Max Wrede 06 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb55,27
 Edvin Holmberg 07, Max Sjöström 07, Jakob Andström 07, Daniel Grönvik 07 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk55,61
 Oliver Sveholm 07, Alexander Heikkinen 06, Arthur Blomberg 06, Henri Aspelin 06 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF57,53
 Marius Henriksson 06, Daniel Ekberg 06, Viggo Nordman 07, Oliver Sandström 07 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb59,01
 Benjamin Björklöf 07, Noel Björkqvist 06, Jens-Aarne Kero 07, Aron Grönlund 06 
P13 4x600 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 7.44,20
 Oliver Sandström 07, Daniel Ekberg 06, Marius Henriksson 06, Mikael Böckerman 06 
2Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 8.10,79
 Henri Aspelin 06, Albert Isaksson 07, Kevin Backman 07, Alexander Heikkinen 06 
P13 4x60 m aidat
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk47,47
 Albert Isaksson 07, Arthur Blomberg 06, Kevin Backman 07, Henri Aspelin 06 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF47,54
 Jonatan Österholm 06, Viggo Nordman 07, Marius Henriksson 06, Rasmus Vuonoranta 06 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb49,87
 Benjamin Björklöf 07, Jakob Andström 07, Aron Grönlund 06, Noel Björkqvist 06 
P11 4x 50 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF28,61
 Torsti Visuri 08, Adrian Jakobsson 09, Elmer Keinänen 08, Kaspian Lindholm 08 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb30,71
 Vincent Winberg 09, Danny Grönvik 08, Simon Öhman 08, Max Nyberg 08 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb32,04
 Adam Mattfolk 09, Lukas Forsman 08, Jakob Holmberg 09, Ville Ekebom 08 
P11 4x600 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 8.25,44
 Torsti Visuri 08, Elmer Keinänen 08, Tommy Carlsson 09, Max Sundholm 08 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 8.32,07
 Simon Öhman 08, Ville Ekebom 08, Lukas Forsman 08, Vincent Winberg 09 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 9.07,79
 Max Nyberg 08, Danny Grönvik 08, Adam Mattfolk 09, Jakob Holmberg 09 
P9 4x400 m
1Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF5.51,36
 Serafim Tsubarev 11, Erik Boije 10, Lucas Henriksson 10, Anton Karell 10 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb5.56,22
 Leo Sundström 11, Liam Antikainen 12, Noel Knaapinen 11, David Ekholm 10 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb6.26,15
 Vincent Dahlbäck 11, Claes Höckerstedt 10, Oskar Rajanen 10, Sebastian Nyberg 11 
Naiset
T15 4x100 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF52,49
 Alexandra Nylund 05, Malin Lindroth 05, Ina Appelqvist 04, Ella Paukku 04 
2Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk52,90
 Ida Finell 05, Gisela Bergström 04, Ida Suuronen 04, Emelie Hägglund 05 
3Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF56,89
 Ylva Sivaro 05, Emmi Hilkku 05, Birgitta Östberg 05, Enna Reinikainen 05 
4Nagu Idrottsförening ParainenNagu Idrottsförening Parainen NaguIF57,98
 Josefina Blomberg 06, Elin Kari 05, Ines Blomberg 04, Sara Snickars 05 
T15 4x800 m
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk10.14,96
 Ida Suuronen 04, Emelie Hägglund 05, Carla Jalkanen 04, Ida Finell 05 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF11.23,90
 Ina Appelqvist 04, Olivia Kollin 05, Malin Lindroth 05, Ella Paukku 04 
3Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF12.05,53
 Nicole Broman 05, Emmi Hilkku 05, Birgitta Östberg 05, Enna Reinikainen 05 
T15 4x80 m aidat
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk59,17
 Ida Finell 05, Emelie Hägglund 05, Matilda Tolsa 05, Selma Lepistö 05 
T13 4x100 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF54,76
 Elsa Keinänen 06, Linda Juvala 07, Nathalie Jakobsson 06, Lilly Riksman 06 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb55,40
 Mathilda Silfver 06, Fanny Degerlund 06, Selma Lupala 06, Madelaine Nyman 06 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk56,38
 Alexandra Kinnunen 06, Fanny Böhling 06, Isabell Leinonen 07, Fanny Laurén 06 
4IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb57,14
 Minea Helander 06, Emelie Bergholm 06, Erin Björklöf 07, Peppi Purhonen 07 
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV59,65
 Fanny Holm 07, Julia Franzén 06, Elin Tillander 07, Ida Stenfors 07 
T13 4x600 m
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 7.58,20
 Mathilda Silfver 06, Selma Lupala 06, Carolina Friman 06, Jill Friberg 06 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 8.07,57
 Linda Juvala 07, Frida Blomfelt 08, Elsa Keinänen 06, Matilda Pennanen 07 
3IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV 8.27,61
 Julia Franzén 06, Fanny Holm 07, Elin Tillander 07, Ida Stenfors 07 
4Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 8.39,76
 Fanny Böhling 06, Isabell Leinonen 07, Fanny Laurén 06, Alexandra Kinnunen 06 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk50,84
 Alexandra Kinnunen 06, Dina-Irene Lönnström 07, Fanny Laurén 06, Fanny Böhling 06 
2IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV55,97
 Julia Franzén 06, Ida Stenfors 07, Elin Tillander 07, Fanny Holm 07 
2. erä
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb45,83
 Madelaine Nyman 06, Erin Björklöf 07, Emelie Bergholm 06, Selma Lupala 06 
Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIFDQ
 Elsa Keinänen 06, Linda Juvala 07, Lilly Riksman 06, Matilda Pennanen 07 
T11 4x 50 m
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb31,18
 Wilma Björklöf 09, Livia Nordman 09, Alicia Palomäki 09, Frida Sjöblom 08 
2Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk31,83
 Brenda Jalkanen 08, Fanny Finell 09, Sarah Isaksson 08, Erika Tallqvist 08 
3HIK Friidrott HankoHIK Friidrott Hanko HIK33,12
 Nadia Hietaharju 08, Enya Meinander 08, Saga Saarikoski 09, Freja Österlund 09 
4Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF33,76
 Signe Skog 09, Annika Ek 09, Cessi Hagelberg 08, Emma Pelli 09 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb34,28
 Jasmin Öhman 09, Leona Ahlroos 09, Minttu Kinnari 09, Linnéa Degerlund 08 
T11 4x600 m
1Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 8.49,18
 Brenda Jalkanen 08, Fanny Finell 09, Erika Tallqvist 08, Alina Nyholm 08 
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 8.55,50
 Wilma Björklöf 09, Leona Ahlroos 09, Frida Sjöblom 08, Alicia Palomäki 09 
3Sjundeå IFSjundeå IF SjundeåIF10.04,15
 Cessi Hagelberg 08, Linnea Lindström 09, Annika Ek 09, Emma Pelli 09 
T9 4x400 m
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb6.06,29
 Elin Björklöf 11, Liv Winberg 10, Emma Nyman 11, Pinja Purhonen 10 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb61,4h mixed
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb65,6h mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat