TULOKSET: Seuracup Alavus 7.8.2019


147 urheilijaa, 170 lajisuoritusta

Miehet
M17 800 m
1Otto HirvilampiOtto Hirvilampi (-04)ÄhtU29.9.042.18,84
2Miika JokelaMiika Jokela (-03)AlavU18.3.032.36,79PB
M17 Pituus/LJ
1Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.026,16 –1,9
  6,03/-1.4     6,16/-1.9     
2Santeri YliseläSanteri Yliselä (-03)LapVi17.8.035,63 –1,7PB
  5,41/-1.6 PB     5,63/-1.7 PB     5,58/-2.0     
3Niko ÄmmäläNiko Ämmälä (-03)AlavU26.9.035,61 –1,4PB
  5,61/-1.4 PB     5,32/-1.9     5,21/-1.7     5,38/-1.4     
M17 Keihäs/JT
1Patrick JokelaPatrick Jokela (-04)AlavU28.2.0444,45
  X     44,45     42,94     X     
P15 300 m
1Tommi SaarinenTommi Saarinen (-04)AlavU5.9.0440,52
2Samuel SaloSamuel Salo (-04)AlavU14.10.0444,42
3Mika KärkkäinenMika Kärkkäinen (-05)KauhWi15.5.0544,67PB
4Juuso SyrjäläJuuso Syrjälä (-07)ÄhtU29.6.0755,09PB
5Viljami KeisalaViljami Keisala (-08)LapVi20.11.0863,78PB
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,3
1Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.0413,80
P15 Kolmiloikka/TJ
1Veeti JokelaVeeti Jokela (-05)AlavU11.6.058,34 +1,4PB
  8,15     8,25/1.2 PB     8,34/1.4 PB     7,88/1.3     
2Topias KoskinenTopias Koskinen (-06)ÄhtU30.3.067,96 +0,3
  7,96/0.3     X     7,44/1.5     X     
P15 Moukari/HT
1Olavi Yli-MannilaOlavi Yli-Mannila (-04)AlajA25.12.0449,06
  40,60     X     46,04     49,06     
2Atte JärvinenAtte Järvinen (-04)AlavU23.3.0428,65
  X     28,65     X     X     
3Elias MäkinenElias Mäkinen (-06)ÄhtU22.2.0625,15PB
  22,43 PB     24,43 PB     25,15 PB     22,31     
P15 1000 m kävely/Walk
1Topias KoskinenTopias Koskinen (-06)ÄhtU30.3.06 7.53,94PB
2Niko LahdenmäkiNiko Lahdenmäki (-05)AlavU14.12.05 8.35,61PB
P13 200 m
Tuuli: –1,1
1Juho HietalaJuho Hietala (-06)AlavU17.1.0628,98PB
2Eetu EeliEetu Eeli (-06)AlavU30.9.0631,16PB
3Nikolai RenkoNikolai Renko (-07)KauhWi16.6.0732,94PB
4Miko NortunenMiko Nortunen (-08)ÄhtU9.3.0835,17PB
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,7
1Aleksi PenttiläAleksi Penttilä (-06)AlavU13.3.0610,87PB
2Erkki SeppänenErkki Seppänen (-06)KauhWi5.8.0612,35
3Antto SyrjänenAntto Syrjänen (-07)ÄhtU25.1.0712,51PB
P13 Seiväs/PV
1Sisu SuutarinenSisu Suutarinen (-09)ÄhtU13.5.091,60
 1,40/O    1,50/O    1,60/O    1,70/XXX     
2Mikael SalomaaMikael Salomaa (-07)KauhWi22.6.071,50PB
 1,20/O    1,30/O    1,40/O    1,50/O PB    1,60/XXX     
3Taavetti KivistöTaavetti Kivistö (-08)AlavU6.5.081,30
 1,00/O    1,10/XXO    1,20/O    1,30/O    1,40/XXX     
P13 Kuula/SP
1Aaro JärvinenAaro Järvinen (-06)AlavU24.3.068,77
  8,63     8,77     X     8,36     
2Atte SaarimäkiAtte Saarimäki (-08)ÄhtU14.2.088,56
  8,29     7,86     8,56     7,99     
3Henri PitkäkangasHenri Pitkäkangas (-06)AlajA18.7.067,94
  7,80     7,82     X     7,94     
4Ossi LuomaOssi Luoma (-07)KauhWi7.1.075,40
  X     X     X     5,40     
P13 1000 m kävely/Walk
1Oskari MatilaOskari Matila (-06)KuortKu5.1.06 5.17,57PB (14-v. ka 77.) (13-v. ka 63.)
2Eetu JärvinenEetu Järvinen (-06)AlavU21.4.06 5.49,97PB
3Erkki SeppänenErkki Seppänen (-06)KauhWi5.8.06 6.39,58SB
P11 150 m
1. erä
1Miro MörönenMiro Mörönen (-09)ÄhtU15.11.0923,81PB
2Joonas RantanenJoonas Rantanen (-09)AlavU7.9.0925,96PB
3Antto KivimäkiAntto Kivimäki (-08)KauhWi24.8.0826,10
4Daniel KetoDaniel Keto (-10)AlavU18.2.1026,91PB
5Roni RantalaRoni Rantala (-10)AlavU8.5.1027,38PB
6Rauno SulkavaRauno Sulkava (-10)ÄhtU11.3.1029,10PB
2. erä
1Julius SyrjäläJulius Syrjälä (-11)ÄhtU23.2.1125,66
2Manu MäenpääManu Mäenpää (-10)AlavU8.2.1027,75PB
3Juho MattilaJuho Mattila (-11)AlavU27.5.1127,91PB
4Eetu KangasEetu Kangas (-10)LapVi25.1.1028,82PB
P11 60 m aidat/hurdles
1Joona SuokkoJoona Suokko (-10)LapVi19.1.1012,00PB (9-v. ka 43.)
2Iiro SoiniIiro Soini (-09)KauhWi28.1.0912,08
3Ossi KallioOssi Kallio (-10)AlavU12.9.1012,25PB
4Ilmari SaariIlmari Saari (-09)ÄhtU22.12.0913,58
5Joonatan KotkaniemiJoonatan Kotkaniemi (-09)AlavU23.7.0914,17
P11 Korkeus/HJ
1Eemi AsunmaaEemi Asunmaa (-09)AlavU15.1.091,11PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O    1,08/O    1,11/O PB    1,14/XXX     
2Peetu MattilaPeetu Mattila (-09)ÄhtU12.9.091,11SB
 0,95/O    1,05/XO    1,08/O    1,11/XO SB    1,14/XXX     
3Veeti TuomelaVeeti Tuomela (-09)KauhWi13.1.091,08PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,08/XXO PB    1,11/XXX     
4Konsta EngströmKonsta Engström (-09)AlavU28.5.090,85
 0,85/XO    0,90/XXX     
P11 Kuula/SP
1Aatu SaarimäkiAatu Saarimäki (-08)ÄhtU14.2.089,70PB
  8,67     8,60     8,35     9,70 PB     
2Veeti SaarimäkiVeeti Saarimäki (-09)ÄhtU14.10.097,51PB
  6,42     6,66     7,51 PB     7,00     
3Eemeli KallioEemeli Kallio (-09)AlavU16.4.097,32
  6,63     6,77     6,79     7,32     
4Sasu RajalaSasu Rajala (-08)KauhWi2.6.086,59
  6,35     6,08     6,59     6,45     
5Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.105,87PB
  5,87 PB     5,71     5,47     5,52     
6Topi HarjuTopi Harju (-08)KauhWi23.6.085,48PB
  4,62 PB     5,48 PB     X     5,47     
7Aukusti TaskinenAukusti Taskinen (-09)LapVi16.8.095,46PB
  4,15     4,34     4,64     5,46 PB     
P11 1000 m kävely/Walk
1Ossi KallioOssi Kallio (-10)AlavU12.9.10 6.45,38PB
Naiset
N17 800 m
1Seliina Kuoppa-ahoSeliina Kuoppa-aho (-06)AlajA23.10.062.37,00
2Peppi SikkiläPeppi Sikkilä (-05)LapVi2.4.052.44,49PB
3Viivi MäenpääViivi Mäenpää (-03)AlavU14.9.033.17,55SB
4Emma-Kaisa KarjalainenEmma-Kaisa Karjalainen (-07)ÄhtU4.7.073.37,98PB
N17 Pituus/LJ
1Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.025,04 +1,8SB
  4,75/-1.3 SB     4,85/-0.2 SB     5,01 SB     5,04/1.8 SB     
2Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)AlajA2.2.025,01 +0,7
  4,74/-1.7     5,01/0.7     X     2,72/1.6     
3Sara MattilaSara Mattila (-07)ÄhtU4.7.074,62 +1,5PB
  4,45/-0.7     4,37/-1.4     4,62/1.5 PB     4,20/1.7     
4Sofia MattilaSofia Mattila (-05)LapVi 14.9.054,53 +1,3PB
  X     X     4,53/1.3 PB     4,13/0.2     
N17 Keihäs/JT
1Sanni PynttäriSanni Pynttäri (-03)AlavU25.3.0315,98PB
  15,12 PB     14,81     15,98 PB     X     
T15 300 m
1Viola JokiahoViola Jokiaho (-08)ÄhtU22.7.0849,24PB
2Fanni IsomäkiFanni Isomäki (-04)AlavU19.9.0449,45PB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,2
1Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,20
2Linnea UusitaloLinnea Uusitalo (-05)AlavU13.8.0515,86PB
3Elli SeppänenElli Seppänen (-05)KauhWi13.4.0515,91PB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Sari RantojaSari Rantoja (-05)AlavU9.8.059,96 +1,9
  9,77/0.3     9,72     9,89/1.7     9,96/1.9     
2Iiris ViitanenIiris Viitanen (-04)ÄhtU24.1.049,66 0,0PB
  9,66 PB     8,95     8,97/1.8     9,28/1.4     
3Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.059,46 +0,7
  9,07     9,46/0.7     9,29/1.3     9,41/2.1     
4Ronja KarjalainenRonja Karjalainen (-05)ÄhtU5.5.059,11 +1,6PB
  8,41 PB     8,75 PB     9,11/1.6 PB     8,53/1.5     
T15 Moukari/HT
1Taru KillinenTaru Killinen (-05)LapVi20.5.0536,65
  X     32,91     X     36,65     
2Venla MäkiVenla Mäki (-07)AlavU12.7.0736,56PB (12-v. ka 27.)
  X     X     33,79 PB     36,56 PB     
3Ilona YltiöIlona Yltiö (-06)ÄhtU5.2.0621,75SB
  20,65 SB     21,75 SB     X     X     
T15 1000 m kävely/Walk
1Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.05 6.25,38SB
T15 4x800 m
1Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU11.52,81 mixed
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU12.18,25 mixed
T13 200 m
1. erä
Tuuli: +0,1
1Vilma TakanenVilma Takanen (-06)KuortKu7.8.0629,16PB
2Milja-Maria LahtiMilja-Maria Lahti (-06)AlajA26.9.0630,81PB
3Selina HirvilampiSelina Hirvilampi (-07)ÄhtU28.7.0733,90PB
2. erä
Tuuli: –0,3
1Mirva NäykkiMirva Näykki (-07)LapVi7.1.0731,88PB
2Annu RantalaAnnu Rantala (-07)AlavU18.5.0733,31PB
3Saana YritysSaana Yritys (-06)AlavU18.11.0634,84PB
4Minttu PerttuMinttu Perttu (-07)KauhWi16.6.0734,89PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,4
1Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0710,32PB
2Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0710,92PB
3Ella KankaanpääElla Kankaanpää (-06)ÄhtU4.8.0612,18PB
4Silja KeisalaSilja Keisala (-06)ÄhtU6.12.0613,05PB
5Miia SaariMiia Saari (-07)KauhWi28.3.0713,20
T13 Seiväs/PV
1Vilma Ylä-JussilaVilma Ylä-Jussila (-07)ÄhtU 18.4.071,50=PB
 1,20/O    1,30/O    1,40/O    1,50/O =PB    1,60/XXX     
2Emilia PenttiläEmilia Penttilä (-08)AlavU27.3.081,40
 1,00/O    1,10/O    1,20/O    1,30/O    1,40/O    1,50/XXX     
3Vilma TuomelaVilma Tuomela (-07)KauhWi 19.11.071,30PB
 1,00/XXO    1,10/O    1,20/XXO    1,30/O PB    1,40/XXX     
Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.06NH
 2,20/XXX     
T13 Kuula/SP
1Emmi VäänänenEmmi Väänänen (-06)ÄhtU15.5.068,83
  8,57     7,94     8,63     8,83     
2Selma HannukselaSelma Hannuksela (-06)AlavU16.4.068,59
  8,41     8,27     8,35     8,59     
3Ria KangasluomaRia Kangasluoma (-07)LapVi17.10.078,08
  8,01     7,93     7,74     8,08     
4Emmi PitkäkangasEmmi Pitkäkangas (-07)AlajA8.8.077,94PB
  7,76     7,33     7,94 PB     7,80     
5Roosa SoiniRoosa Soini (-07)KauhWi3.4.075,74
  5,74     5,54     5,36     5,34     
T13 1000 m kävely/Walk
1Aina JaakkolaAina Jaakkola (-06)LapVi2.12.06 6.24,70SB
2Vilma Ylä-JussilaVilma Ylä-Jussila (-07)ÄhtU 18.4.07 8.17,67PB
T13 4x600 m
1Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 8.31,82 mixed
2Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 8.32,83 mixed
3Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 9.00,40 mixed
4Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.09,28 mixed
T11 150 m
1. erä
1Sara HirvilampiSara Hirvilampi (-08)ÄhtU18.9.0823,74PB
2Rebecca SöderholmRebecca Söderholm (-08)LapVi2.3.0823,84PB
3Iines SikkiläIines Sikkilä (-08)LapVi2.12.0824,05PB
4Meea PerttuMeea Perttu (-08)KauhWi30.12.0824,12PB
5Ella PeltoniemiElla Peltoniemi (-08)AlavU19.6.0824,95PB
6Anna KrihvelAnna Krihvel (-10)AlavU22.4.1025,62PB
2. erä
1Helmi HietalaHelmi Hietala (-08)LapVi8.8.0824,59PB
2Emilia KivimäkiEmilia Kivimäki (-09)AlajA6.6.0926,22PB
3Justiina KoivistoJustiina Koivisto (-10)ÄhtU4.9.1026,32PB
4Reetta HautalaReetta Hautala (-10)ÄhtU6.4.1027,16PB
5Hilda EeliHilda Eeli (-11)AlavU23.9.1127,95PB
6Sofia PiirainenSofia Piirainen (-11)AlavU10.10.1128,00PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Alisa TakamaaAlisa Takamaa (-08)LapVi21.4.0811,70
2Janika LångsjöJanika Långsjö (-08)LapVi 21.5.0811,76PB
3Viola TakalaViola Takala (-08)AlajA30.10.0812,09
4Minttu SaariMinttu Saari (-08)ÄhtU10.6.0812,27PB
5Lotta UittoLotta Uitto (-09)AlavU14.7.0912,29
2. erä
1Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0912,70PB
2Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.1012,95PB
3Saana VuorijärviSaana Vuorijärvi (-09)KauhWi30.5.0913,01
4Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.1013,90PB
T11 Korkeus/HJ
1Pinja NiemistöPinja Niemistö (-08)LapVi2.10.081,11
 0,95/O    1,00/XO    1,05/O    1,08/O    1,11/O    1,14/XXX     
2Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.091,11
 0,90/O    0,95/-    1,00/O    1,05/O    1,08/O    1,11/XO    1,14/XXX     
3Saana UittoSaana Uitto (-08)KauhWi 19.10.081,08
 0,95/O    1,00/XXO    1,05/XXO    1,08/XO    1,11/XXX     
4Viivi MäkeläViivi Mäkelä (-09)ÄhtU22.8.091,05PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XXO PB    1,08/XXX     
5Anna KoskiAnna Koski (-10)LapVi30.4.101,05=PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XO    1,00/XXO    1,05/XXO =PB    1,08/XXX     
6Iines OnnelaIines Onnela (-09)AlavU22.4.091,00
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XXX     
7Veera LuomaVeera Luoma (-09)KauhWi12.8.091,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XXX     
8Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.100,95
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXX     
8Siiri HautalaSiiri Hautala (-08)ÄhtU1.3.080,95PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
10Fanny HeinäheimoFanny Heinäheimo (-11)LapVi12.3.110,95
 0,85/O    0,90/XO    0,95/XO    1,00/XXX     
11Amanda MäkeläAmanda Mäkelä (-08)LapVi5.7.080,90PB
 0,90/O PB    0,95/-    1,00/XXX     
Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.09NH
 0,80/DNS     
T11 Kuula/SP
1Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.097,87
  7,09     7,51     7,04     7,87     
2Vilhelmiina KoivulaVilhelmiina Koivula (-09)AlavU14.4.097,09
  6,68     6,43     6,27     7,09     
3Aliisa PollariAliisa Pollari (-10)AlavU11.2.106,76
  6,54     6,67     6,76     6,64     
4Pinja ViinikkaPinja Viinikka (-08)ÄhtU27.2.086,56
  X     6,56     5,68     6,46     
5Noora KallionpääNoora Kallionpää (-08)KauhWi9.7.086,26
  5,95     6,26     5,79     5,91     
6Aada VälimaaAada Välimaa (-09)KauhWi10.9.096,15PB
  6,15 PB     5,50     4,92     4,91     
7Emmi KoskiEmmi Koski (-08)LapVi 29.7.085,77
  5,45     4,65     5,77     5,76     
8Venla MäkiVenla Mäki (-09)ÄhtU2.7.095,62
  X     5,40     5,60     5,62     
9Anniina SalomäkiAnniina Salomäki (-09)KauhWi15.9.095,37
  3,80     5,37     4,81     4,67     
10Neea HakalaNeea Hakala (-08)LapVi20.9.085,14
  5,14     4,99     4,48     X     
11Enni Ala-FossiEnni Ala-Fossi (-08)LapVi24.1.085,04
  4,86     5,04     4,75     4,99     
T11 1000 m kävely/Walk
1Enni Ala-FossiEnni Ala-Fossi (-08)LapVi24.1.08 6.04,32SB
2Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.10 6.27,67SB kk9
3Saana UittoSaana Uitto (-08)KauhWi 19.10.08 6.28,94
4Saana VuorijärviSaana Vuorijärvi (-09)KauhWi30.5.09 6.42,97PB
5Sofia PiirainenSofia Piirainen (-11)AlavU10.10.11 6.51,80PB
T11 4x600 m
1Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU 8.36,42 mixed
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 9.18,97 mixed
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.24,81 mixed
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.31,58 mixed
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.33,23 mixed
6Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.35,16 mixed
7Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.37,77 mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.3.2023 Helsinki/U: Helsinki, Urhea-halli, Urhea-paracup
24.3.2023 Oulu: Halliheitot
23.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
23.3.2023 Kotka: Hallipituuskilpailu
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3
8.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3 kaikki
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikki
12.2.2023 Joensuu: Areena indoor games