TULOKSET: Seuracup, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 6.8.2019


207 urheilijaa, 235 lajisuoritusta

EsboIF 14721, IFRaseb 13636, BorgåAk 13667, IFSibboV 11002

Miehet
M17 800 m
1Paulus LehtimäkiPaulus Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.032.05,01PB
2Niklas BjörkenheimNiklas Björkenheim (-02)EsboIF18.4.022.05,02
3Mikael LehtimäkiMikael Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.032.08,12PB
4Adnan VuorinenAdnan Vuorinen (-03)EsboIF20.7.032.12,19
5Lauri PaajanenLauri Paajanen (-02)EsboIF17.1.022.13,97SB
6Oscar NyholmOscar Nyholm (-04)BorgåAk14.5.042.14,07
7Emil GrabberEmil Grabber (-03)IFRaseb8.2.032.21,37
M17 Pituus/LJ
1Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.036,00 +1,8PB
  5,60/-0.4     5,89/0.4     X     6,00/1.8 PB     
2Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.035,99 +2,2
  5,37/-0.2     5,80/-0.2 PB     5,87/-0.1 PB     5,99/2.2     
3Emil StadeEmil Stade (-04)BorgåAk27.12.045,79 +0,2PB
  5,61/-0.8     5,79/0.2 PB     X     X     
4Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.025,31 –0,1
  5,27/0.1     5,31/-0.1     4,79/-0.4     X     
5Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.034,92 +1,9=PB
  4,36/-0.2     4,87/0.2     X     4,92/1.9 =PB     
6Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.023,92 +0,4
  3,92/0.4     P     P     P     
M17 Keihäs/JT
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0353,92
  53,92     X     X     X     
2Linus SchmidtLinus Schmidt (-02)BorgåAk6.7.0240,45PB
  0,90 PB     0,95 PB     1,00 PB     1,05 PB     1,10 PB     
3Väinö LupalaVäinö Lupala (-04)IFRaseb16.4.0437,69SB
  26,86 SB     37,69 SB     33,13     X     
4Ahti PokkinenAhti Pokkinen (-03)IFSibboV14.9.0333,52SB
  31,54 SB     X     X     33,52 SB     
5Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0331,84SB
  1,00 SB     
6Jesse SorvariJesse Sorvari (-02)BorgåAk16.2.0230,98PB
  30,98 PB     X     X     X     
7Walter TörnwallWalter Törnwall (-03)EsboIF28.7.0324,58PB
  22,15 SB     24,58 PB     X     X     
P15 300 m
Tuuli: 0,0
1Andreas KärkkäinenAndreas Kärkkäinen (-04)LänsiUU13.1.0438,83PB
2Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0539,36
3Kristian PirnesKristian Pirnes (-04)EsboIF 2.7.0440,75
4Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.0441,33
5Victor LindroosVictor Lindroos (-05)BorgåAk15.1.0542,24PB
6Elmer ErikssonElmer Eriksson (-04)IFSibboV1.2.0444,28PB
7Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.0544,48
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,5
1Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0515,34
2Jami LeppäkoskiJami Leppäkoski (-04)BorgåAk2.8.0416,54PB
3Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0416,94
4Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.0417,27PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.0411,52 +0,1
  23,57     24,49/0.1     P     P     
2Maximilian BergholmMaximilian Bergholm (-05)EsboIF28.1.0510,46 –0,2
  10,36/-0.1     10,46/-0.2     10,45/0.4     10,38/-0.1     
3Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0510,24 +0,2
  10,24/0.2     10,08/0.2     10,19/0.2     9,90/-0.4     
4Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0510,13 +0,2
  10,13/0.2     9,86/0.1     9,99/0.2     10,06/-0.2     
P15 Moukari/HT
1Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0546,38PB
  41,80     46,38 PB     P     P     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0545,40
  44,10     44,64     X     45,40     
3Aron Johansson 2Aron Johansson 2 (-04)BorgåAk18.3.0444,53PB
  41,98     44,53 PB     43,77     41,85     
4Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0439,64
  X     X     39,64     X     
5Christoffer von SchantzChristoffer von Schantz (-05)IFRaseb3.1.0533,50
  31,03     33,50     X     X     
6Peik PihlströmPeik Pihlström (-05)EsboIF6.1.0523,16PB
  X     X     23,16 PB     X     
P15 1000 m kävely/Walk
1Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.05 5.28,75PB kk14
2Pekka PeltolaPekka Peltola (-06)EsboIF 25.7.06 5.38,71PB
3Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.04 6.22,15PB
4Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.04 6.33,26PB
P13 200 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Alexander HeikkinenAlexander Heikkinen (-06)BorgåAk9.5.0628,91PB
2Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0729,37PB
3Daniel EkbergDaniel Ekberg (-06)EsboIF3.1.0629,50PB
4Oliver SandströmOliver Sandström (-07)EsboIF8.1.0729,69PB
5Kaarlo StrandströmKaarlo Strandström (-07)IFSibboV21.4.0732,43
2. erä
Tuuli: 0,0
1Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0629,68
2Max SjöströmMax Sjöström (-07)IFRaseb20.2.0730,35PB
3Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0730,93SB
4Oscar BlombergOscar Blomberg (-07)BorgåAk1.10.0732,50
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,2
1Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.0610,34PB
2Arthur BlombergArthur Blomberg (-06)BorgåAk13.7.0611,18PB
3Marius HenrikssonMarius Henriksson (-06)EsboIF 13.4.0611,59PB
4Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0712,44PB
5Kevin BackmanKevin Backman (-07)BorgåAk18.11.0713,09
6Cesar WesterholmCesar Westerholm (-06)IFRaseb27.11.0613,73PB
7Ned EnqvistNed Enqvist (-07)IFSibboV30.12.0714,55
P13 Seiväs/PV
1Henri AspelinHenri Aspelin (-06)BorgåAk17.8.062,62
2Valter NylundValter Nylund (-06)IFSibboV3.7.062,02
3Noel BjörkqvistNoel Björkqvist (-06)IFRaseb28.9.061,92PB
4Kasper KanervaKasper Kanerva (-07)EsboIF13.8.071,92PB
5Tobias TallqvistTobias Tallqvist (-10)BorgåAk29.7.101,52
P13 Kuula/SP
1Mikael BöckermanMikael Böckerman (-06)EsboIF24.6.0612,31
  12,16     12,08     12,31     1,88     
2Otto SällströmOtto Sällström (-06)BorgåAk1.3.0611,00PB
  10,80     10,63     11,00 PB     10,80     
3Jasper VilénJasper Vilén (-06)EsboIF 16.8.0610,33PB
  10,33 PB     9,78     9,62     8,87     
4Wiggo SundströmWiggo Sundström (-07)IFRaseb 28.8.078,51PB
  8,51 PB     8,08     8,40     8,00     
5Isak ErikssonIsak Eriksson (-06)IFSibboV20.4.068,09
  7,83     7,94     8,09     7,59     
6Viggo NordmanViggo Nordman (-07)EsboIF 23.1.077,68
  7,68     7,65     7,68     7,36     
7Jimi SorvariJimi Sorvari (-07)BorgåAk15.8.077,49PB
  7,33     7,49 PB     7,32     6,61     
8Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.077,20
  7,04     7,20     6,77     6,42     
P13 1000 m kävely/Walk
1William ForsténWilliam Forstén (-06)EsboIF31.5.06 6.19,66
2Otto SällströmOtto Sällström (-06)BorgåAk1.3.06 7.14,33SB
P11 150 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Adrian JakobssonAdrian Jakobsson (-09)EsboIF 20.2.0922,68
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0923,73PB
3Sisu KoskelainenSisu Koskelainen (-10)IFSibboV28.8.1024,27PB
4Arttu SpännäriArttu Spännäri (-08)EsboIF3.9.0824,43PB
5Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0825,86PB
6Alexander BlombergAlexander Blomberg (-09)BorgåAk 11.9.0927,04
2. erä
Tuuli: 0,0
1Anton PennanenAnton Pennanen (-09)EsboIF5.8.0923,56PB
2Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.0823,65PB
3Patrik HillbergPatrik Hillberg (-09)EsboIF12.1.0924,33PB
4Simon ÖhmanSimon Öhman (-08)IFRaseb 8.1.0825,00PB
5Tobias TallqvistTobias Tallqvist (-10)BorgåAk29.7.1025,74
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,3
1Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.0810,81
2Tommy CarlssonTommy Carlsson (-09)EsboIF17.2.0911,20
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0811,79PB
4Oliver HallikainenOliver Hallikainen (-09)BorgåAk3.4.0911,83PB
P11 Korkeus/HJ
1Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.081,35
2Torsti VisuriTorsti Visuri (-08)EsboIF 19.5.081,26=PB
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.091,20
4Tobias IsakssonTobias Isaksson (-10)BorgåAk18.6.101,10
5Johannes ErikssonJohannes Eriksson (-10)IFSibboV16.4.100,95
6Benjamin BlombergBenjamin Blomberg (-09)EsboIF23.4.090,90=PB
P11 Kuula/SP
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.088,63
  7,93     8,58     8,15     8,63     
2Kevin HildénKevin Hildén (-09)IFSibboV 25.2.098,48
  8,00     8,06     8,08     8,48     
3Eino MauraEino Maura (-09)EsboIF1.2.096,90PB
  6,65 PB     6,90 PB     6,28     6,57     
4Max SundholmMax Sundholm (-08)EsboIF 29.9.086,77PB
  6,77 PB     6,28     6,16     5,56     
5Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)EsboIF 23.6.096,60
  5,85     6,60     6,55     X     
6Oliver LiljendalOliver Liljendal (-09)BorgåAk 1.10.095,69
  5,55     5,10     5,30     5,69     
7Agaton BlombergAgaton Blomberg (-09)EsboIF23.4.095,07PB
  4,83 PB     4,40     5,07 PB     X     
P11 1000 m kävely/Walk
1Oliver LiljendalOliver Liljendal (-09)BorgåAk 1.10.09 8.00,90PB
P9 600 m kävely/Walk
1Vincent DahlbäckVincent Dahlbäck (-11)IFRaseb26.2.114.56,73PB
Naiset
N17 800 m
1Noomi MalmgrenNoomi Malmgren (-04)EsboIF4.6.042.22,27
2Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.042.37,06
3Vilja MinkkinenVilja Minkkinen (-03)IFRaseb 11.2.032.44,50
4Eevi StrandströmEevi Strandström (-04)IFSibboV11.3.042.52,00
N17 Pituus/LJ
1Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.044,97 +1,9
  4,68/-2.3     4,86/-0.1     4,83/-0.2     4,97/1.9     
2Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.024,81 +0,3
  4,57/-1.8     4,81/0.3     4,77/0.2     X     
3Victoria LindbergVictoria Lindberg (-03)IFSibboV5.4.034,70 –1,1PB
  X     X     4,70/-1.1 PB     X     
4Venla SimolinVenla Simolin (-02)EsboIF28.4.024,68 –0,1PB
  4,09/-2.4 SB     4,68/-0.1 PB     3,22     4,55/-0.1     
5Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.064,53 –0,5PB
  X     4,42/-0.3 PB     4,53/-0.5 PB     X     
6Aino SalmiAino Salmi (-03)EsboIF13.4.034,51 +0,3PB
  3,93/-2.8     4,46/-0.5     4,51/0.3 PB     X     
7Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.034,46 +1,9
  4,23/-1.3     4,40/-0.1     4,39/0.9     4,46/1.9     
8Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.034,42 –1,3
  4,42/-1.3     4,05/0.5     4,34/-0.1     4,25/2.6     
9Daniela KulankoDaniela Kulanko (-03)EsboIF 21.11.033,36 –1,6PB
  3,36/-1.6 PB     P     P     P     
N17 Keihäs/JT
1Sandra BjörklöfSandra Björklöf (-03)IFRaseb23.6.0328,51PB
  24,60 PB     28,51 PB     22,54     22,10     
2Ella RåstedtElla Råstedt (-06)EsboIF11.2.0628,30PB
  28,30 PB     27,40     25,76     26,85     
3Emma BacklundEmma Backlund (-03)BorgåAk21.9.0322,85PB
  16,02 PB     22,85 PB     20,63     P     
4Jessica HjortJessica Hjort (-03)BorgåAk19.2.0319,95PB
  16,50 PB     19,95 PB     17,89     17,07     
5Senja PanttiSenja Pantti (-03)BorgåAk31.7.0318,15PB
  18,15 PB     17,07     P     17,30     
6Linnea WiikLinnea Wiik (-03)IFSibboV18.3.0314,76PB
  14,76 PB     14,15     P     12,47     
Emmy OllasEmmy Ollas (-02)BorgåAk1.7.02NM kilp. ulkop.
  X     X     X     X     
T15 300 m
1Natascha FoleyNatascha Foley (-04)EsboIF5.1.0443,40PB
2Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0543,69PB
3Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.0546,39
4Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0547,88PB
5Annika JuvalaAnnika Juvala (-04)EsboIF 6.8.0447,92PB
6Malin LindrothMalin Lindroth (-05)EsboIF19.10.0549,19PB
7Carolina SandströmCarolina Sandström (-04)IFSibboV19.4.0453,29PB
8Olivia KollinOlivia Kollin (-05)EsboIF22.7.0553,46PB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,1
1Ella PaukkuElla Paukku (-04)EsboIF12.7.0412,53PB
2Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0514,04
3Selma LepistöSelma Lepistö (-05)BorgåAk31.8.0514,42PB
4Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.0515,13PB
5Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.0415,15PB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Ina AppelqvistIna Appelqvist (-04)EsboIF16.1.049,77 +0,2PB
  9,74/-0.4 PB     9,63/-0.4     9,77/0.2 PB     9,44/-0.2     
2Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.069,63 +0,1
  9,28/-0.6     9,34/0.1     9,32/-0.1     9,63/0.1     
3Lotta LehtimäkiLotta Lehtimäki (-06)IFSibboV22.6.069,32 +0,2PB
  9,02/-0.6 PB     9,26/-0.1 PB     9,32/0.2 PB     9,01/-0.1     
4Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.059,14 +0,1
  9,14/0.1     8,86/-0.3     9,02/-0.1     9,04/-0.2     
5Saga BergholmSaga Bergholm (-05)EsboIF1.3.058,20 –0,3PB
  8,20/-0.3 PB     7,93/-0.2     X     X     
T15 Moukari/HT
1Amalia LindénAmalia Lindén (-05)BorgåAk26.12.0547,65
  X     47,65     X     X     
2Sara PuustinenSara Puustinen (-04)BorgåAk19.1.0444,51
  X     43,20     44,51     43,17     
3Sofia WahlstedtSofia Wahlstedt (-04)BorgåAk1.10.0438,24
  44,42     43,19     X     X     
4Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0538,18
  35,69     X     29,39     32,84     
5Bodil WikholmBodil Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0536,53
  13,44     13,18     11,18     12,54     
6Ida StenforsIda Stenfors (-07)IFSibboV19.6.0723,37PB
  23,37 PB     X     X     17,28     
T15 1000 m kävely/Walk
1Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.05 5.50,73SB
2Alexandra Willstedt-JustelAlexandra Willstedt-Justel (-05)IFRaseb 22.6.05 6.35,59PB
Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.04 DNS kilp. ulkop.
T15 4x800 m
Sekakilpailu!
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb10.02,84 mixed
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF10.19,22 mixed
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk10.22,66 mixed
4IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV10.53,04 mixed
T13 200 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Aila VarilaAila Varila (-07)EsboIF 18.1.0729,92PB
2Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.0630,59PB
3Fanny DegerlundFanny Degerlund (-06)IFRaseb6.7.0630,64PB
4Linda JuvalaLinda Juvala (-07)EsboIF22.2.0732,12PB
5Peppi PurhonenPeppi Purhonen (-07)IFRaseb 29.8.0732,40PB
6Elin TillanderElin Tillander (-07)IFSibboV22.12.0734,06
2. erä
Tuuli: 0,0
1Fanny BöhlingFanny Böhling (-06)BorgåAk17.8.0628,71
2Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0630,76PB
3Amanda WiikAmanda Wiik (-07)EsboIF3.6.0731,39PB
4Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0632,45SB
5Marie von BonsdorffMarie von Bonsdorff (-07)EsboIF18.5.0733,20PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,5
1Elsa KeinänenElsa Keinänen (-06)EsboIF16.3.0611,01PB
2Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0711,78PB
3Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.0612,06PB
4Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.0612,45SB
5Alva KollinAlva Kollin (-07)EsboIF4.4.0712,99PB
6Amanda PajuAmanda Paju (-07)BorgåAk18.6.0715,88PB
T13 Seiväs/PV
1Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.062,62
2Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.071,92
3Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.071,82
4Fanny FinellFanny Finell (-09)BorgåAk 3.5.091,62
T13 Kuula/SP
1Jessica BjörkstenJessica Björksten (-07)BorgåAk25.5.0710,79
  10,38     10,34     10,79     10,74     
2Melina LundqvistMelina Lundqvist (-06)BorgåAk20.2.069,04PB
  8,68     X     9,04 PB     8,66     
3Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.077,72PB
  10,31/1.0 PB     10,39/0.3 PB     10,43/-0.3 PB     10,35/-1.1     
4Rebecka SmedmanRebecka Smedman (-07)EsboIF30.10.077,44
  7,25     7,02     7,18     7,44     
5Emilia SiggbergEmilia Siggberg (-07)EsboIF12.11.077,19PB
  6,83 PB     6,39     6,94 PB     7,19 PB     
6Julia AugustsonJulia Augustson (-07)IFRaseb27.2.077,10
  10,15/0.8     9,82/0.3     10,01/-1.3     9,73/-0.3     
7Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.066,56
  6,27     6,52     6,56     6,32     
8Emilia WiikEmilia Wiik (-07)IFSibboV29.9.075,26PB
  5,26 PB     5,22     5,02     5,26 =PB     
T13 1000 m kävely/Walk
1Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.07 5.22,05
2Noelle KollinNoelle Kollin (-07)EsboIF4.4.07 6.18,15SB
3Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.06 6.58,51PB
4Emilia LiljendalEmilia Liljendal (-07)BorgåAk30.7.07 7.30,22SB
5Veronica LindbergVeronica Lindberg (-07)IFSibboV16.12.07 7.43,14SB
T13 4x600 m
Sekakilpailu!
1IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 7.33,46 mixed
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 7.33,61 mixed
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 8.09,26 mixed
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 8.09,55 mixed
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV 8.11,83 mixed
T11 150 m
Tuuli: 0,0
1Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.0822,85PB
2Brenda JalkanenBrenda Jalkanen (-08)BorgåAk23.2.0824,29PB
3Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.0924,58PB
4Sara SeppänenSara Seppänen (-08)IFSibboV 5.4.0824,64PB
5Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.0927,36PB
6Elin NyholmElin Nyholm (-11)BorgåAk 19.4.1127,92
7Jasmin ÖhmanJasmin Öhman (-09)IFRaseb 31.7.0928,16PB
T11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,3
1Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.0810,69
2Nellie LindströmNellie Lindström (-08)IFSibboV10.3.0810,97PB
3Sienna HundeshagenSienna Hundeshagen (-08)ÅIFK 10.5.0811,53
4Alina NyholmAlina Nyholm (-08)BorgåAk8.9.0812,54
5Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0912,62PB
6Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EsboIF15.1.1015,57PB
7Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.0915,81PB
T11 Korkeus/HJ
1Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.081,29PB
2Isabella StenbäckIsabella Stenbäck (-08)BorgåAk2.2.081,15
3Clara HenrikssonClara Henriksson (-09)BorgåAk 1.12.091,10
4Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.091,05
5Astrid SundenAstrid Sunden (-09)EsboIF 29.10.090,95PB
T11 Kuula/SP
1Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.097,35
  7,35     7,20     7,15     X     
2Sara HämelinSara Hämelin (-08)EsboIF21.7.087,30
  6,55     7,27     7,30     7,25     
3Erika TallqvistErika Tallqvist (-08)BorgåAk30.3.086,75
  6,68     X     6,40     6,75     
4Sarah IsakssonSarah Isaksson (-08)BorgåAk 10.3.085,69
  5,69     5,49     5,37     5,28     
5Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.095,55PB
  3,10 SB     3,20 SB     3,30 SB     3,40 SB     
6Linnéa DegerlundLinnéa Degerlund (-08)IFRaseb19.3.085,11PB
  4,90 PB     5,11 PB     4,98     4,75     
T11 1000 m kävely/Walk
1Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.08 6.13,72
2Isabella StenbäckIsabella Stenbäck (-08)BorgåAk2.2.08 6.37,15PB
3Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.08 6.45,89PB
4Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.09 6.55,67PB
5Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.09 6.56,32PB
6Martha NylundMartha Nylund (-10)IFSibboV25.8.10 8.01,14PB
T11 4x600 m
Sekakilpailu!
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 8.17,01 mixed
2IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb 8.21,61 mixed
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk 8.33,31 mixed
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF 9.01,53 mixed
5IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV 9.31,32 mixed
T9 600 m kävely/Walk
1Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.104.06,74PB
2Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.114.29,13PB
3Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.114.53,10PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat