TULOKSET: Seuran mestaruuskilpailut, Urjala, Urjalan keskusurheilukenttä, 30.7.2019


73 urheilijaa, 127 lajisuoritusta

Miehet
M Kiekko/DT
1Tommi PalmTommi Palm (-97)ForssSa3.2.9741,90
  X     41,90     41,05     41,57     39,59     X     
2Risto KauppinenRisto Kauppinen (-94)KangKi20.8.9438,29
  37,69     37,96     38,29     37,05     37,25     X     
3Timo MalinenTimo Malinen (-77)ForssSa31.8.7738,04SB
  37,92 SB     38,04 SB     37,97     X     X     X     
4Jani NiemeläJani Niemelä (-87)UrjU12.8.8736,60SB
  36,60 SB     X     36,36     X     X     32,61     
5Mikko KarppanenMikko Karppanen (-92)TampU30.5.9236,02
  X     35,65     36,02     35,35     X     35,47     
P15 100 m
Tuuli: +0,7
1Jermu KonolaJermu Konola (-05)ValkHa21.10.0514,47PB
P15 800 m
1Juuso OksanenJuuso Oksanen (-06)UrjU 26.2.062.45,04
2Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)UrjU5.4.072.51,10PB
3Ilmari LeinoIlmari Leino (-07)UrjU14.10.072.58,14PB
4Elias EskolaElias Eskola (-07)UrjU20.10.073.47,28
P15 Pituus/LJ
1Santtu KalliomäkiSanttu Kalliomäki (-05)NokU16.3.054,96 +0,8
  4,96/0.8     X/2.1     X/2.2     4,87/1.3     2,07/1.6     4,86/0.6     
2Juho LeppäJuho Leppä (-04)SomE29.6.044,67 –0,6
  4,67/-0.6     P     P     P     P     P     
P15 Kiekko/DT
1Kosti SaineKosti Saine (-04)KanksLei2.8.0454,12
  49,62     52,62     X     54,12     X     X     
2Elias SairioElias Sairio (-04)KanksLei16.2.0442,82
  42,82     X     X     X     X     X     
3Kasper TuominenKasper Tuominen (-04)PiikkKe18.2.0442,51PB
  36,27 SB     X     X     38,81 SB     42,51 PB     X     
4Jonne NiemeläJonne Niemelä (-05)IkaalU5.1.0530,74
  X     X     30,74     X     X     X     
5Juho LeppäJuho Leppä (-04)SomE29.6.0428,55PB
  27,57 PB     25,43     X     26,90     28,46 PB     28,55 PB     
P13 60 m
Tuuli: +1,5
1Juuso OksanenJuuso Oksanen (-06)UrjU 26.2.06 8,53
2Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.07 9,56PB
3Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)UrjU5.4.07 9,76PB
4Elias EskolaElias Eskola (-07)UrjU20.10.0710,32SB
P13 Korkeus/HJ
1Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.081,20
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXX     
2Elias EskolaElias Eskola (-07)UrjU20.10.071,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
3Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)UrjU5.4.071,15
 1,00/XO    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XXX     
P13 Keihäs/JT
1Elias EskolaElias Eskola (-07)UrjU20.10.0734,13PB
  X     34,13 PB     32,24     X     
2Joona SalminenJoona Salminen (-06)TammRy13.1.0633,05
  33,05     X     31,03     X     
3Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0729,27
  X     29,27     24,64     29,27     
4Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0821,98PB
  16,14 SB     16,45 SB     21,98 PB     X     
5Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)UrjU5.4.0720,36
  20,31     20,36     16,42     19,53     
P11 60 m
1Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.08 9,59
2Alexi WestergrenAlexi Westergren (-08)UrjU 11.4.08 9,92PB
3Jonne SalminenJonne Salminen (-09)TammRy9.10.0911,69
P11 Kuula/SP
1Alexi WestergrenAlexi Westergren (-08)UrjU 11.4.087,16PB
  7,16 PB     6,97     7,15     7,04     
2Jonne SalminenJonne Salminen (-09)TammRy9.10.094,72
  3,86     4,72     4,46     4,40     
P9 40 m
1. erä
1Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.10 7,43PB
2Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.12 7,73PB
3Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.11 7,84
4Mikko KumpulainenMikko Kumpulainen (-11)UrjU2.10.11 8,20PB
2. erä
1Aatto BlistanovAatto Blistanov (-11)UrjU2.8.11 7,36PB
2Joel MehtonenJoel Mehtonen UrjU 7,39PB
3Henri MarkkulaHenri Markkula (-10)TampPy 8.4.10 7,64
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Henri MarkkulaHenri Markkula (-10)TampPy 8.4.103,08 
  2,88     2,90     3,08     2,94     
2Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.102,98 
  2,98     2,94     2,93     2,90     
3Joel MehtonenJoel Mehtonen UrjU2,98 PB
  2,98 PB     2,68     2,70     2,80     
4Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.122,82 PB
  2,82 PB     2,72     2,69     2,62     
5Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.112,81 
  2,62     2,65     2,81     2,78     
6Aatu KoivulaAatu Koivula (-10)UrjU3.6.102,66 
  2,60     P     2,52     2,66     
7Mikko KumpulainenMikko Kumpulainen (-11)UrjU2.10.112,21 
  2,21     2,20     2,17     2,14     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: +0,6
1Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.8513,32SB
2Reetta RantakokkoReetta Rantakokko (-01)TuUL1.3.0113,34
3Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.9713,41
4Jemina KonolaJemina Konola (-01)ValkHa23.10.0113,94SB
2. erä
Tuuli: +0,5
1Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.9912,69
2Jutta LuhtalaJutta Luhtala (-93)TurWei7.3.9312,73
3Oona LaineOona Laine (-00)YlöjU10.3.0012,97
4Aino HonkamäkiAino Honkamäki (-96)TampU25.4.9613,10
5Viivi HellmanViivi Hellman (-99)TampPy27.5.9913,11
N Pituus/LJ
1Aino HonkamäkiAino Honkamäki (-96)TampU25.4.965,45 +0,6
  4,93/3.0     5,29/1.6     5,39/0.7     5,40/2.3     5,45/0.6     5,45/0.6     
2Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.855,40 –0,5
  5,10/1.0     5,21/0.7     X     5,25/2.8     5,40/-0.5     5,40/-0.5     
3Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.975,21 +1,8
  4,69/-2.7     5,07/-0.7     5,00/2.2     5,21/1.8     4,85/-1.7     5,07/-0.7     
4Milla KelonurmiMilla Kelonurmi (-78)KeskiUYU8.4.784,55 +1,7
  4,23/1.9     4,55/1.7     4,41/2.3     4,36/2.9     4,50/2.4     4,55/1.7     
5Veera-Sofia KarjalainenVeera-Sofia Karjalainen (-03)ValkHa10.2.034,06 +1,1SB
  3,67/1.7 SB     4,01/3.1     4,06/1.1 SB     3,91/2.0     3,96/2.3     4,06/1.1 =SB     
N Kiekko/DT
1Milla KelonurmiMilla Kelonurmi (-78)KeskiUYU8.4.7839,03
  37,66     X     39,03     X     37,84     39,02     
2Mette KarppanenMette Karppanen (-03)UrjU13.12.0330,85PB
  30,48 PB     30,18     28,30     28,23     30,85 PB     29,57     
3Satu RajalaSatu Rajala (-79)UrjU23.8.7927,37SB
  27,37 SB     25,02     X     X     27,08     X     
4Emilia EskolaEmilia Eskola (-96)UrjU24.4.9626,28SB
  24,58 SB     24,06     25,02 SB     X     X     26,28 SB     
N17 100 m
Tuuli: +0,7
1Veera-Sofia KarjalainenVeera-Sofia Karjalainen (-03)ValkHa10.2.0314,08PB
2Mette KarppanenMette Karppanen (-03)UrjU13.12.0315,24SB
3Laura SandenLaura Sanden (-02)UrjU30.12.0215,67SB
N17 Korkeus/HJ
1Laura SandenLaura Sanden (-02)UrjU30.12.021,37SB
 1,28/O    1,32/O    1,37/O SB    1,42/XXX     
N17 Kuula/SP
1Siiri LaukkanenSiiri Laukkanen (-03)TammRy23.2.0310,19
  10,19     X     9,96     9,29     9,61     
2Henna SalminenHenna Salminen (-03)TammRy3.2.0310,09
  9,83     9,85     9,96     10,01     9,99     10,09     
3Mette KarppanenMette Karppanen (-03)UrjU13.12.038,67
  7,72     7,46     8,15     8,25     8,67     7,99     
4Laura SandenLaura Sanden (-02)UrjU30.12.027,46SB
  6,86 SB     6,82     7,14 SB     7,02     7,46 SB     7,01     
T15 100 m
Tuuli: +0,7
1Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0513,91
T15 800 m
1Jessica JunkkalaJessica Junkkala (-04)VammsVoi10.10.042.29,88
2Siiri PohjamiesSiiri Pohjamies (-06)UrjU26.10.062.42,64PB
3Lotta LeanderLotta Leander (-05)UrjU1.5.052.53,01PB
T15 Pituus/LJ
1Viivi VälimäkiViivi Välimäki (-06)TammRy29.1.064,30 –1,0
  4,17/-0.8     4,15/2.1     X/1.9     4,30/-1.0     X/-0.9     4,22/2.1     
T15 Kiekko/DT
1Aino-Maija JaatinenAino-Maija Jaatinen (-06)UrjU13.7.0624,76PB
  X     21,61     23,11     24,76 PB     22,65     22,63     
2Siiri PohjamiesSiiri Pohjamies (-06)UrjU26.10.0613,81PB
  X     X     12,99 PB     X     X     13,81 PB     
T13 60 m
Tuuli: +0,6
1Miina PaijaMiina Paija (-07)UrjU6.5.07 9,32PB
2Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.06 9,33
3Aliina KoivulaAliina Koivula (-07)UrjU2.4.07 9,39PB
4Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 9,53
5Siiri PohjamiesSiiri Pohjamies (-06)UrjU26.10.06 9,72PB
T13 Korkeus/HJ
1Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.071,34SB
 1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,34/XXO SB    1,37/XXX     
2Alisa SyrjäläAlisa Syrjälä (-07)TammRy20.12.071,31
 1,20/O    1,25/XO    1,28/XXO    1,31/XO    1,34/XXX     
3Aliina KoivulaAliina Koivula (-07)UrjU2.4.071,25PB
 1,10/XO    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,28/XXX     
T13 Keihäs/JT
1Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.0636,90
  34,89     X     X     36,90     
2Viivi VälimäkiViivi Välimäki (-06)TammRy29.1.0634,66PB
  34,66 PB     X     31,54     33,88     
3Miina PaijaMiina Paija (-07)UrjU6.5.0728,52
  28,52     26,36     X     23,26     
4Alisa SyrjäläAlisa Syrjälä (-07)TammRy20.12.0721,10
  X     X     X     21,10     
5Siiri PohjamiesSiiri Pohjamies (-06)UrjU26.10.0618,08PB
  18,08 PB     17,17     X     X     
6Aliina KoivulaAliina Koivula (-07)UrjU2.4.0714,66PB
  14,42 PB     14,66 PB     X     12,44     
T11 60 m
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.08 9,75
2Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.09 9,94
3Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.0910,12
4Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0810,14
5Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.1110,71PB
6Anni MäkeläAnni Mäkelä (-08)UrjU 20.7.0810,82
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.084,02 
  3,88     3,84     3,94     4,02     
2Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.093,76 
  3,76     3,66     3,66     3,73     
3Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.083,38 
  3,38     3,30     3,31     3,36     
4Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.093,22 
  3,10     X     3,03     3,22     
5Anni MäkeläAnni Mäkelä (-08)UrjU 20.7.083,00 
  2,98     2,84     3,00     2,83     
6Milja BlistanovMilja Blistanov UrjU 2,92 
  X     2,83     2,80     2,92     
T11 Kuula/SP
1Helmi ÄäreläHelmi Äärelä (-09)NakkVire27.5.098,51
  7,94     8,16     8,51     8,21     
2Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.087,84PB
  7,43     7,84 PB     7,68     7,58     
3Vilja VälimäkiVilja Välimäki (-08)TammRy4.10.087,82
  7,23     7,34     7,63     7,82     
4Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.087,48
  7,48     6,45     7,16     7,11     
5Anni MäkeläAnni Mäkelä (-08)UrjU 20.7.086,48PB
  5,79 PB     6,48 PB     5,76     6,29     
6Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.095,67
  5,61     5,60     5,30     5,67     
T9 40 m
1. erä
1Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.11 7,46PB
2Aino-Olivia LeinoAino-Olivia Leino (-10)UrjU6.9.10 7,87PB
3Alma ChallagondaAlma Challagonda (-11)UrjU26.7.11 7,95PB
4Kaisa NikkiläKaisa Nikkilä (-11)UrjU5.1.11 8,32
2. erä
1Viia OjalaViia Ojala (-10)UrjU29.9.10 7,62
2Enia TaipaleEnia Taipale (-10)UrjU30.10.10 7,73
3Iida SalonenIida Salonen (-10)UrjU10.8.10 7,88PB
4Hilda SiukoHilda Siuko (-11)PunkalKu3.12.11 7,94PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.113,09 
  2,90     3,06     3,05     3,09     
2Viia OjalaViia Ojala (-10)UrjU29.9.102,76 
  2,76     2,68     2,63     
3Enia TaipaleEnia Taipale (-10)UrjU30.10.102,56 
  2,42     2,47     2,56     2,38     
4Kaisa NikkiläKaisa Nikkilä (-11)UrjU5.1.112,50 
  2,40     2,50     2,42     2,47     
5Iida SalonenIida Salonen (-10)UrjU10.8.102,37 
  P     2,37     2,32     2,30     
6Lyydia ToivonenLyydia Toivonen (-13)UrjU17.2.132,30 PB
  2,22 PB     2,20     2,30 PB     2,27     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat