TULOKSET: SFI:n mestaruuskilpailut, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 6.–7.7.2019


364 urheilijaa, 793 lajisuoritusta


Miehet
M 100 m
7.7.
Tuuli: –0,9
1Willem KajanderWillem Kajander (-96)BorgåAk7.7.9610,79
2Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9610,80PB
3Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9410,98
4Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.8511,00
5Ilari MäkinenIlari Mäkinen (-95)HIFK14.3.9511,14
6Pavel MäkinenPavel Mäkinen (-00)HIFK13.4.0011,32
7Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9911,33
8Arttu PaananenArttu Paananen (-97)EsboIF12.2.9711,34
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: +0,4
1Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9610,86SB
2Pavel MäkinenPavel Mäkinen (-00)HIFK13.4.0011,24
3Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9911,26SB
4Lassi HirvonenLassi Hirvonen (-01)HIFK23.11.0111,50
5Jonni BlomqvistJonni Blomqvist (-98)BorgåAk25.1.9811,50SB
6Daniel NivaDaniel Niva (-01)BorgåAk20.2.0111,62SB
2. erä
Tuuli: –2,1
1Ilari MäkinenIlari Mäkinen (-95)HIFK14.3.9511,12
2Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9911,47
3Tha Nay TaTha Nay Ta (-00)LarsmoIF19.5.0011,58
4Edward LindbergEdward Lindberg (-97)IFSibboV15.8.9711,64SB
5Anton SandvikAnton Sandvik (-01)VasaIS19.9.0112,03
6Prince TshibanguPrince Tshibangu (-01)VasaIS 28.6.0113,24
3. erä
Tuuli: –0,6
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9410,98
2Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.8511,02
3Oki VuonorantaOki Vuonoranta (-83)EsboIF3.8.8311,57
4Elias YlöstaloElias Ylöstalo (-98)IFSibboV20.4.9811,59
5Christoffer PåttChristoffer Pått (-01)VasaIS8.10.0111,81PB
6Mahance MuisaMahance Muisa (-00)VasaIS26.10.0012,62
4. erä
Tuuli: –0,5
1Willem KajanderWillem Kajander (-96)BorgåAk7.7.9610,82
2Arttu PaananenArttu Paananen (-97)EsboIF12.2.9711,32
3Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.9711,34
4Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.0111,95
5Henrik IllmanHenrik Illman (-01)BorgåAk25.7.0111,99
David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99DNF
M 200 m
6.7.
Tuuli: +0,2
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)EsboIF20.2.9421,51
2Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,58SB
3Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.9121,92
4Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.9722,24
5Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9922,28SB
Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.85DNF
Jonathan BraceJonathan Brace (-95)EsboIF17.8.95DNF
Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.94DNS
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: –0,1
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)EsboIF20.2.9422,13
2Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.9722,36
3Daniel NivaDaniel Niva (-01)BorgåAk20.2.0123,68SB
4Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.0124,11
5Anton SandvikAnton Sandvik (-01)VasaIS19.9.0124,25
6Sebastian LundqvistSebastian Lundqvist (-01)BorgåAk8.11.0125,49SB
2. erä
Tuuli: –2,7
1Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.9422,30
2Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9922,96
3Pavel MäkinenPavel Mäkinen (-00)HIFK13.4.0023,31SB
4Gustav KlingstedtGustav Klingstedt (-85)HIFK8.12.8524,26SB
5Kabongu TshibanguKabongu Tshibangu (-00)VasaIS1.1.0025,00
6Carl-Ivar BackCarl-Ivar Back (-01)IFSibboV10.3.0125,02
7Robin DahlströmRobin Dahlström (-01)IFRaseb2.5.0125,12PB
3. erä
Tuuli: –1,6
1Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.9122,31
2Jonathan BraceJonathan Brace (-95)EsboIF17.8.9522,79
3Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9923,15SB
4Don-Zheni EkoebveDon-Zheni Ekoebve (-92)HIFK8.9.9223,39
5Henrik IllmanHenrik Illman (-01)BorgåAk25.7.0124,50
6Oscar HärkönenOscar Härkönen (-92)EsboIF5.2.9225,57PB
7Prince TshibanguPrince Tshibangu (-01)VasaIS 28.6.0127,29
4. erä
Tuuli: –1,2
1Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9622,12
2Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.8522,58SB
3Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9922,78
4Lassi HirvonenLassi Hirvonen (-01)HIFK23.11.0123,66
5Tha Nay TaTha Nay Ta (-00)LarsmoIF19.5.0023,68
6Mahance MuisaMahance Muisa (-00)VasaIS26.10.0026,52
M 400 m
7.7.
1. erä
1Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.94 48,12SB
2Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.96 48,25
3Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.97 48,69
4Jonni BlomqvistJonni Blomqvist (-98)BorgåAk25.1.98 49,80SB
5Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.99 49,84SB
6Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 50,67SB
7Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.99 50,74
2. erä
1Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 51,52
2Edward LindbergEdward Lindberg (-97)IFSibboV15.8.97 51,90SB
3Eero IlomäkiEero Ilomäki (-01)HIFK2.4.01 52,41SB
4Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 53,03PB
5Kabongu TshibanguKabongu Tshibangu (-00)VasaIS1.1.00 54,86
6Robin DahlströmRobin Dahlström (-01)IFRaseb2.5.01 55,89PB
7Oscar HärkönenOscar Härkönen (-92)EsboIF5.2.92 56,21
8Carl-Ivar BackCarl-Ivar Back (-01)IFSibboV10.3.01 56,59PB
M 800 m
6.7.
1Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.56,67
2Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.57,02
3Väinö VenetjokiVäinö Venetjoki (-00)GamlakIF29.5.001.58,58
4Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.951.58,90
5Robin KronqvistRobin Kronqvist (-00)IKFalken12.6.001.59,36SB
6Lasse MinkkinenLasse Minkkinen (-96)IFRaseb15.6.962.04,48SB
7Frej ForsénFrej Forsén (-01)VasaIS12.12.012.04,94PB
8Ali Reza CheraghiAli Reza Cheraghi (-01)IKFalken1.1.012.05,26SB
9Gustav KlingstedtGustav Klingstedt (-85)HIFK8.12.852.12,05SB
10Oscar HärkönenOscar Härkönen (-92)EsboIF5.2.922.13,16
11Robin DahlströmRobin Dahlström (-01)IFRaseb2.5.012.13,61SB
12Thomas SandbergThomas Sandberg (-78)ÅIFK28.3.782.21,08
M 1500 m
7.7.
1Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 4.06,73PB
2Väinö VenetjokiVäinö Venetjoki (-00)GamlakIF29.5.00 4.09,63PB
3Sami HartzellSami Hartzell (-95)IFÅland-J24.10.95 4.22,71SB
4Hugo ÅströmHugo Åström (-98)HIFK11.3.98 4.25,27SB
5William SundqvistWilliam Sundqvist (-98)IKFalken9.3.98 4.44,34SB
M 5000 m
6.7.
1Sami HartzellSami Hartzell (-95)IFÅland-J24.10.9516.17,68PB
2Christian GrannasChristian Grannas (-78)IFVOM1.12.7816.24,62SB
4Cedrik SandellCedrik Sandell (-01)IFRaseb20.8.0117.44,87PB
3Juha LöppönenJuha Löppönen (-78)HelsJy28.1.7816.43,75SB kilp. ulkop.
M 3000 m esteet/SC
7.7.
1Otto LoukkalahtiOtto Loukkalahti (-94)IFRaseb11.1.9410.02,01SB
2Frej ForsénFrej Forsén (-01)VasaIS12.12.0110.44,01PB
Markus NikanderMarkus Nikander (-97)LänsiUU8.9.9710.26,21 kilp. ulkop.
M 110 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: –0,3
1Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.9714,89
2Elias YlöstaloElias Ylöstalo (-98)IFSibboV20.4.9815,88SB
3Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.9116,11SB
4Oki VuonorantaOki Vuonoranta (-83)EsboIF3.8.8316,56SB
M 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Jonni BlomqvistJonni Blomqvist (-98)BorgåAk25.1.98 53,06
2Edward LindbergEdward Lindberg (-97)IFSibboV15.8.97 55,16PB
3Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 58,21
4Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 66,06PB
M Korkeus/HJ
6.7.
1Oliver AristilOliver Aristil (-00)BorgåAk29.9.001,92
 1,72/1    1,77/1    1,82/1    1,87/1    1,92/2    1,96/XXX     
2Richard ÖstmanRichard Östman (-92)IFVOM15.1.921,92
 1,72/1    1,77/2    1,82/1    1,87/1    1,92/2    1,96/XXX     
3Casper TillanderCasper Tillander (-00)IFSibboV12.7.001,82
 1,82/1    1,92/XXX     
4Victor FagerholmVictor Fagerholm (-96)BorgåAk13.6.961,82SB
 1,72/1 SB    1,77/1 SB    1,82/3 SB    1,87/XXX     
5Christoffer WestmanChristoffer Westman (-93)GamlakIF24.2.931,77
 1,72/1    1,77/1    1,82/XXX     
6Jean WestmanJean Westman (-91)GamlakIF2.11.911,77SB
 1,72/1 SB    1,77/3 SB    1,82/XXX     
7Sebastian WidjeskogSebastian Widjeskog (-81)IFÅsarna12.6.811,72
 1,72/1    1,77/XXX     
M Seiväs/PV
7.7.
1Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.995,15PB
 4,70/1    4,85/1    5,00/1    5,15/3 PB    5,20/XX-     
2Aleksi SaarelainenAleksi Saarelainen (-93)EspTa28.1.934,90SB kilp. ulkop.
 4,70/1 =SB    4,80/1 SB    4,90/1 SB    5,00/XXX     
3Einari VälimäkiEinari Välimäki (-94)NoormNo2.3.944,80SB kilp. ulkop.
 4,70/1 =SB    4,80/1 SB    5,00/XXX     
Jussi AutioJussi Autio (-75)HIFK5.4.75NH
 4,30/XX-     
Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.91NH
 4,00/XXX     
M Pituus/LJ
6.7.
1Jimi NukalaJimi Nukala (-00)VasaIS10.1.006,81 –0,7
  6,72/-1.3     6,80/-1.2     6,68/-1.5     6,65/-1.6     6,81/-0.7     P     
2Frans HäggblomFrans Häggblom (-87)IKFalken29.4.876,57 –0,7
  6,57/-0.7     6,04/-1.1     6,13/-1.7     P     P     X/-1.7     
3Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.916,38 –1,3SB
  6,24/-0.8     6,38/-1.3 SB     6,35/-1.4     P     P     P     
4Elias YlöstaloElias Ylöstalo (-98)IFSibboV20.4.986,26 –1,4
  6,20/-0.8     X/-1.4     6,06/-1.4     X/-1.4     6,26/-1.4     X/-1.8     
M Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Oliver AristilOliver Aristil (-00)BorgåAk29.9.0013,31 +1,0
  12,99/0.6     13,31/1.0     13,09/0.3     12,63/-2.1     X/-0.4     13,26/-0.8     
2Daniel SjölindDaniel Sjölind (-85)IFÅsarna3.3.8511,41 –0,8
  X/-0.8     X/1.3     X/0.3     X/0.2     X/-0.8     11,41/-0.8     
M Kuula/SP
6.7.
1Tomas SöderlundTomas Söderlund (-89)IFRaseb14.5.8918,16
  18,16     X     X     X     X     X     
2Conny KarlssonConny Karlsson (-75)IFRaseb30.12.7515,48SB
  14,57 SB     14,59 SB     14,39     14,51     15,11 SB     15,48 SB     
3Jonas SolvinJonas Solvin (-97)IKFalken10.5.9715,15
  X     13,80     X     14,19     15,15     X     
4Kasper TunkkariKasper Tunkkari (-91)IFÅsarna10.3.9114,51SB
  X     X     14,07 SB     X     14,07 =SB     14,51 SB     
5Jonny KarlssonJonny Karlsson (-79)PargIF20.8.7914,01SB
  13,42 SB     13,54 SB     13,52     13,59 SB     14,01 SB     13,67     
Arttu KangasArttu Kangas (-93)KanksLei13.7.9318,42 kilp. ulkop.
  X     X     X     18,17     18,28     18,42     
M Kiekko/DT
7.7.
1Tomas SöderlundTomas Söderlund (-89)IFRaseb14.5.8944,38SB
  44,38 SB     X     X     41,80     X     X     
2Jonas SolvinJonas Solvin (-97)IKFalken10.5.9741,08SB
  X     37,18 SB     40,52 SB     X     X     41,08 SB     
3Tom TommiskaTom Tommiska (-72)IFÅland-M29.5.7240,47
  37,65     38,11     40,47     X     37,77     38,43     
4Aleksi MutanenAleksi Mutanen (-99)HIFK26.5.9938,55
  34,40     X     35,99     X     38,55     38,29     
5Robin KarlssonRobin Karlsson (-98)VasaIS31.8.9838,52SB
  35,35 SB     36,75 SB     37,16 SB     38,52 SB     37,81     38,07     
6Kasper TunkkariKasper Tunkkari (-91)IFÅsarna10.3.9137,75SB
  37,75 SB     37,15     X     X     X     37,50     
M Moukari/HT
7.7.
1Roope AuvinenRoope Auvinen (-98)SjundeåIF17.2.9869,14
  68,98     69,14     67,04     67,50     66,43     P     
3Marco KammerMarco Kammer (-98)HIFK26.2.9865,51
  X     63,57     65,51     63,90     64,14     63,20     
4Simon SolvinSimon Solvin (-93)IKFalken26.8.9360,14
  59,60     59,35     60,14     59,30     X     X     
5Victor HongellVictor Hongell (-99)IFÅsarna27.5.9954,80SB
  54,80 SB     X     X     50,69     53,49     54,46     
6Markus GranöMarkus Granö (-79)IKFalken27.9.7952,53
  52,07     51,88     52,53     X     51,87     X     
2Markus KokkonenMarkus Kokkonen (-95)PyhäsU17.5.9566,19 kilp. ulkop.
  X     X     66,19     66,13     X     X     
M Keihäs/JT
6.7.
1Tuukka TaitonenTuukka Taitonen (-92)HIFK22.4.9262,84SB
  X     X     X     62,29 SB     61,10     62,84 SB     
2Martin GrandellMartin Grandell (-91)VasaIS30.9.9161,52
  X     X     60,79     60,11     61,52     X     
5Sebastian LindstedtSebastian Lindstedt (-95)SjundeåIF8.2.9558,38SB
  X     54,61     58,38 SB     57,90     57,15     55,70     
6Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.9149,65SB
  X     X     X     47,82 SB     47,80     49,65 SB     
3Topi JulkunenTopi Julkunen (-00)JuvU1.4.0060,03 kilp. ulkop.
  54,90     59,49     59,19     60,03     59,56     58,60     
4Vili ValtonenVili Valtonen (-00)ImU13.11.0059,08 kilp. ulkop.
  57,58     59,08     58,35     57,80     X     58,49     
M 5000 m kävely/Walk
7.7.
1Mikko RuokolainenMikko Ruokolainen (-81)EsboIF10.5.8126.18,79SB
M17 100 m
7.7.
Tuuli: –1,9
1Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0211,45
2Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.0211,71
3Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0211,79
4Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.0211,87
5Johannes ÅhmanJohannes Åhman (-02)IFDrott6.9.0212,08
6Axel DahlmanAxel Dahlman (-02)IFÅland-FK13.3.0212,21
7Matias KronlundMatias Kronlund (-02)HIFK10.3.0212,26PB
8Tommy WeckströmTommy Weckström (-03)IFSibboV9.11.0312,39
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: –0,4
1Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0211,48
2Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.0211,76
3Johannes ÅhmanJohannes Åhman (-02)IFDrott6.9.0212,05
4Matias KronlundMatias Kronlund (-02)HIFK10.3.0212,27PB
5Walter TörnwallWalter Törnwall (-03)EsboIF28.7.0312,40PB
2. erä
Tuuli: –0,7
1Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.0211,54SB
2Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0211,62
3Axel DahlmanAxel Dahlman (-02)IFÅland-FK13.3.0212,00PB
4Tommy WeckströmTommy Weckström (-03)IFSibboV9.11.0312,23PB
5Rasmus KujalaRasmus Kujala (-03)HIFK10.4.0312,31PB
6Adrian VuorioAdrian Vuorio (-03)KimSF8.6.0312,41SB
M17 200 m
6.7.
Tuuli: +1,4
1Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0222,90PB
2Hugo LimnellHugo Limnell (-03)HIFK 4.5.0322,95
3Niklas BjörkenheimNiklas Björkenheim (-02)EsboIF18.4.0222,99PB
4Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.0223,05PB
5Matvei TelovMatvei Telov (-02)HIFK1.1.0223,40
6Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0223,45PB
7Johannes ÅhmanJohannes Åhman (-02)IFDrott6.9.0223,56
8Axel DahlmanAxel Dahlman (-02)IFÅland-FK13.3.0224,05PB
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: +1,4
1Hugo LimnellHugo Limnell (-03)HIFK 4.5.0322,98
2Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.0223,70
3Abdinain MoalinAbdinain Moalin (-02)HIFK27.8.0224,04PB
4Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.0324,05PB
5Adnan VuorinenAdnan Vuorinen (-03)EsboIF20.7.0325,31PB
2. erä
Tuuli: +3,7
1Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0222,87
2Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0223,17
3Johannes ÅhmanJohannes Åhman (-02)IFDrott6.9.0223,28
4Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0323,78
5Walter TörnwallWalter Törnwall (-03)EsboIF28.7.0324,30
6Tommy WeckströmTommy Weckström (-03)IFSibboV9.11.0324,83
3. erä
Tuuli: +2,8
1Niklas BjörkenheimNiklas Björkenheim (-02)EsboIF18.4.0222,84
2Matvei TelovMatvei Telov (-02)HIFK1.1.0223,40
3Axel DahlmanAxel Dahlman (-02)IFÅland-FK13.3.0223,60
4Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0224,30
5Matias KronlundMatias Kronlund (-02)HIFK10.3.0224,50
6Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.0324,60
M17 400 m
7.7.
1. erä
1Niklas BjörkenheimNiklas Björkenheim (-02)EsboIF18.4.02 51,66
2Josef HöglundJosef Höglund (-02)IKFalken1.8.02 52,83PB
3Matvei TelovMatvei Telov (-02)HIFK1.1.02 53,46
4Abdirahiim SalahAbdirahiim Salah (-03)HIFK1.1.03 54,71
5Walter TörnwallWalter Törnwall (-03)EsboIF28.7.03 55,13PB
6Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 55,58
7Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.03 55,73
8Adnan VuorinenAdnan Vuorinen (-03)EsboIF20.7.03 55,77
2. erä
1Hugo LimnellHugo Limnell (-03)HIFK 4.5.03 55,43PB
2Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.03 56,49PB
3Axel NorrbackaAxel Norrbacka (-02)IKFalken19.10.02 56,53PB
M17 800 m
6.7.
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.032.02,13
2Niklas BjörkenheimNiklas Björkenheim (-02)EsboIF18.4.022.02,47
3Josef HöglundJosef Höglund (-02)IKFalken1.8.022.04,89SB
4Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.032.10,84PB
5Viktor BjörkellViktor Björkell (-02)VasaIS8.6.022.11,15PB
6Miro KallioMiro Kallio (-03)HIFK 3.8.032.12,65
7Adnan VuorinenAdnan Vuorinen (-03)EsboIF20.7.032.13,82
8Axel NorrbackaAxel Norrbacka (-02)IKFalken19.10.022.14,46
9Emil GrabberEmil Grabber (-03)IFRaseb8.2.032.21,16SB
M17 1500 m
7.7.
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 4.23,46
2Viktor BjörkellViktor Björkell (-02)VasaIS8.6.02 4.44,76
M17 3000 m
6.7.
1Petrus GenasPetrus Genas (-03)VasaIS24.4.03 9.56,79PB
2Kristian BoströmKristian Boström (-02)IFRaseb4.1.02 9.59,76SB
M17 2000 m esteet/SC
7.7.
1Linus SchmidtLinus Schmidt (-02)BorgåAk6.7.02 7.42,62PB
2Nooa KenttäNooa Kenttä (-03)IFRaseb9.4.03 9.01,67PB
M17 110 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: 0,0
1Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0214,60
2Fredrik BjörkqvistFredrik Björkqvist (-02)IFÅsarna7.2.0214,94
3Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0315,23
5Abdinain MoalinAbdinain Moalin (-02)HIFK27.8.0215,46PB
6Hugo LimnellHugo Limnell (-03)HIFK 4.5.0315,92
7Matvei TelovMatvei Telov (-02)HIFK1.1.0216,08PB
4Jeremi SiimesJeremi Siimes (-02)TuUL3.10.0215,44 kilp. ulkop.
M17 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Abdirahiim SalahAbdirahiim Salah (-03)HIFK1.1.03 58,56
2Andrei KiviharjuAndrei Kiviharju (-02)EsboIF9.1.02 59,67PB
3Johannes ÅhmanJohannes Åhman (-02)IFDrott6.9.02 62,33
4Linus SchmidtLinus Schmidt (-02)BorgåAk6.7.02 66,09PB
M17 Korkeus/HJ
7.7.
1Casper KangasCasper Kangas (-03)SjundeåIF 15.6.031,70
 1,57/1    1,62/1    1,67/1    1,70/2    1,73/XXX     
M17 Seiväs/PV
6.7.
1Andrei KiviharjuAndrei Kiviharju (-02)EsboIF9.1.023,95
 3,65/1    3,75/2    3,85/1    3,95/1    4,00/XXX     
2Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.033,85=PB
 3,55/1    3,65/1    3,75/1    3,85/1 =PB    3,95/XXX     
3Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.023,35SB
 3,15/2 SB    3,35/1 SB    3,55/XXX     
4Artjom KiviharjuArtjom Kiviharju (-03)EsboIF23.4.033,15
 3,15/3    3,25/XXX     
5Nooa KenttäNooa Kenttä (-03)IFRaseb9.4.033,05
 3,05/3    3,15/XXX     
6Simon StjärnfeltSimon Stjärnfelt (-02)IFÅland-E6.4.022,95
 2,85/1    2,95/1    3,05/XXX     
Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.03NH
 3,75/XXX     
M17 Pituus/LJ
6.7.
1Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.036,41 +1,6PB
  X     6,08/2.4     X     X     X     6,41/1.6 PB     
2Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.026,13 +1,9PB
  X     5,71/3.4     5,97/0.9 PB     6,13/1.9 PB     X     4,14/0.9     
3Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.036,12 +3,5
  5,60/2.0     5,61/1.9     5,58/2.2     6,00/2.3     6,12/3.5     5,51/1.0     
4Casper KangasCasper Kangas (-03)SjundeåIF 15.6.035,98 +2,8
  X     5,66/1.5     5,67/1.0     5,31/1.2     5,98/2.8     5,94/1.5 =PB     
M17 Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0312,78 +0,8PB
  11,63/-0.9     12,12/1.8     12,20/1.7     12,19/2.8     12,38/2.0 PB     12,78/0.8 PB     
2Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0212,67 +1,9
  11,95/1.2     11,68/1.2     12,11/0.2     12,27/2.6     11,96/0.9     12,67/1.9     
3Mikael LehtimäkiMikael Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.0312,35 –0,1PB
  12,07/0.5 PB     12,35/-0.1 PB     11,22/-0.7     12,16/1.3     12,28/1.1     11,79/0.5     
4Michael RännarMichael Rännar (-03)IFVOM4.4.0311,95 +2,6
  11,77/-0.4     11,75/-0.4     X     11,87/2.4     11,94/1.3     11,95/2.6     
5Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.0311,92 +2,1
  11,74/0.2     11,75/0.5     11,60/0.6     11,75/2.4     11,69/0.2     11,92/2.1     
6Paulus LehtimäkiPaulus Lehtimäki (-03)IFSibboV5.9.0311,84 +1,7PB
  11,76/0.3 PB     X     11,06/1.6     11,84/1.7 PB     11,47/0.7     X     
7Marius WasströmMarius Wasström (-03)IFRaseb6.6.0311,74 +1,7PB
  X/0.4     11,44/-0.6     11,14/0.5     11,12/0.7     11,74/1.7 PB     11,65/2.8     
8Adrian VuorioAdrian Vuorio (-03)KimSF8.6.0311,08 –0,3PB
  10,78/0.7 PB     10,96/1.1 PB     11,08/-0.3 PB     11,02/1.3     11,08/1.6 =PB     10,72/0.3     
M17 Kuula/SP
7.7.
1Jesse SorvariJesse Sorvari (-02)BorgåAk16.2.0212,68
  12,06     12,34     12,45     12,68     12,05     12,38     
2Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0311,41
  X     10,75     10,95     11,41     11,01     10,97     
M17 Kiekko/DT
6.7.
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0341,55
  X     40,84     41,55     40,68     40,69     X     
2Joona TuusjärviJoona Tuusjärvi (-02)HIFK10.1.0237,70
  X     36,15     37,70     X     X     X     
3Simon StjärnfeltSimon Stjärnfelt (-02)IFÅland-E6.4.0225,57
  25,57     X     X     X     X     X     
M17 Moukari/HT
7.7.
1Joona TuusjärviJoona Tuusjärvi (-02)HIFK10.1.0258,51
  58,51     55,43     X     57,44     57,24     58,20     
2Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0337,52PB
  X     37,52 PB     P     P     P     P     
M17 Keihäs/JT
6.7.
1Lauri WuorenrinneLauri Wuorenrinne (-03)IFRaseb8.4.0354,35
  52,69     X     54,35     X     X     
2Joar SöderholmJoar Söderholm (-02)HIFK8.7.0252,66SB
  50,89 SB     50,29     X     52,66 SB     X     X     
M17 5000 m kävely/Walk
7.7.
1Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.0224.02,45PB
2Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0325.35,15
M17 4x100 m
6.7.
1IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott45,52
 Adrian Björkgren 03, Isak Höglund 04, Johannes Åhman 02, Alexander Björkgren 02 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF47,28
 Toni Appelqvist 02, Rado Lindberg 05, Kristian Pirnes 04, Niklas Björkenheim 02 
3Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS47,60
 Albin Lundberg 02, Ive Ntumba 04, Samuel Svartsjö 04, Viktor Björkell 02 
4IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb47,64
 Väinö Lupala 04, Oliver Heikkinen 04, Marius Wasström 03, Oliver Öhman 05 
5IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb51,45
 Emil Grabber 03, Simon Ekholm 05, Rasmus Tenkanen 05, Oliver Forsman 04 
P15 100 m
7.7.
Tuuli: +0,3
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0411,67
2Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)IFFemman22.9.0411,70PB
3Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0511,78
4Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.0411,88PB
5Elias RintanenElias Rintanen (-04)IFVOM6.6.0412,03PB
6Isak HöglundIsak Höglund (-04)IFDrott22.3.0412,22PB
7Emil StadeEmil Stade (-04)BorgåAk27.12.0412,23
8Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0512,90
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: –1,5
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0412,04
2Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.0412,14
3Emil StadeEmil Stade (-04)BorgåAk27.12.0412,33
4Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0512,90
Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.05DQ
2. erä
Tuuli: –0,4
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0511,96
2Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)IFFemman22.9.0411,98
3Elias RintanenElias Rintanen (-04)IFVOM6.6.0412,06PB
4Isak HöglundIsak Höglund (-04)IFDrott22.3.0412,47
5Anton RännarAnton Rännar (-05)IFVOM17.7.0513,59PB
P15 300 m
6.7.
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0437,26PB
2Elias RintanenElias Rintanen (-04)IFVOM6.6.0438,69PB
3Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0539,28
4Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.0439,30PB
5Isak HöglundIsak Höglund (-04)IFDrott22.3.0440,05PB
6Kristian PirnesKristian Pirnes (-04)EsboIF 2.7.0440,72
7Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.0440,97PB
8Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.0544,81PB
P15 800 m
7.7.
1Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.042.18,92PB
2Benjamin ErikssonBenjamin Eriksson (-04)IFÅland-J5.5.042.20,58
3Kristian PirnesKristian Pirnes (-04)EsboIF 2.7.042.21,42PB
4Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.052.22,65PB
5Robin FransmanRobin Fransman (-04)IFSibboV24.8.042.23,40PB
6Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.052.32,46PB
P15 2000 m
6.7.
1Robin FransmanRobin Fransman (-04)IFSibboV24.8.04 6.44,19PB
2Benjamin ErikssonBenjamin Eriksson (-04)IFÅland-J5.5.04 6.44,39
3Elias ÅbrandtElias Åbrandt VasaIS 7.15,20
P15 1500 m esteet/SC
7.7.
1Oscar NyholmOscar Nyholm (-04)BorgåAk14.5.04 4.52,31PB
2Aapo IkolaAapo Ikola (-05)KU-587.2.05 5.19,35PB kilp. ulkop.
P15 100 m aidat/hurdles
6.7.
Tuuli: +0,9
1Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0515,32PB
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0515,58PB
3Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0415,60PB
4Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.0417,68PB
5Roger EklundRoger Eklund (-05)EsboIF 21.9.0517,72PB
6Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.0518,39
P15 300 m aidat/hurdles
7.7.
1Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0446,50PB
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0548,89PB
3Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0549,03PB
4Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0549,14PB
P15 Korkeus/HJ
7.7.
1Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.041,62
 1,57/3    1,62/1    1,67/XXX     
2Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.041,47PB
 1,32/1 SB    1,42/1 SB    1,47/1 PB    1,52/XXX     
P15 Seiväs/PV
6.7.
1Samuel SvartsjöSamuel Svartsjö (-04)VasaIS11.11.043,15
 2,75/2    2,85/1    2,95/1    3,05/2    3,15/1    3,25/XXX     
2Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.052,65PB
 2,15/1    2,30/1    2,45/2    2,55/1 PB    2,65/1 PB    2,75/XXX     
P15 Pituus/LJ
6.7.
1Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)IFFemman22.9.046,24 +0,7
  X/2.2     5,75/1.4     6,24/0.7     5,85/-2.6     5,82/-2.5     X/-3.3     
2Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.045,37 +2,0PB
  3,98/0.7 SB     5,37/2.0 PB     5,31/0.4     4,79/-1.8     4,92/-2.3     X/-1.5     
3Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.045,36 +0,3PB
  5,18/1.5 PB     5,36/0.3 PB     X/-0.1     5,08/-3.2     4,99/-2.3     5,03/-0.9     
4Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.045,29 +3,3
  5,13/2.6     5,29/3.3     4,95/-2.1     3,48/-2.7     5,24/-2.0 =PB     4,93/-1.9     
5Emil StadeEmil Stade (-04)BorgåAk27.12.045,18 –2,4PB
  X/2.6     X/1.5     5,17/-2.9 PB     5,18/-2.4 PB     X/-1.7     X/-2.7     
6Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.055,08 +2,9
  5,08/2.9     4,62/1.0     4,78/-3.4     4,43/-4.6     5,04/-3.2 =PB     X/-0.6     
7Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.044,94 +0,2PB
  4,82/3.4     4,89/-0.1 SB     4,94/0.2 PB     4,54/-4.1     4,33/-2.9     X/-1.0     
8Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.054,93 +1,9PB
  4,77/0.3 PB     4,93/1.9 PB     4,92/-1.8     4,73/-1.2     4,88/-3.5     4,83/-1.6     
9Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.054,89 +2,9
  4,65/0.7     4,89/2.9     4,46/-2.0     
10Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.054,72 +1,8
  4,72/1.8     4,64/0.1     4,60/-2.7     
11Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.054,61 +0,3
  4,07/1.3     4,61/0.3     X/0.2     
12Roger EklundRoger Eklund (-05)EsboIF 21.9.054,45 –1,3PB
  X/1.7     X/1.0     4,45/-1.3 PB     
13Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.054,37 +3,0
  4,37/3.0     4,08/-1.6     4,15/-3.2     
14Alec EkblomAlec Ekblom (-05)HIFK20.1.054,28 –2,3SB
  X/0.6     4,28/-2.3 SB     4,11/-2.5     
P15 Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.0411,25 +0,9PB
  11,25/0.9 PB     11,13/0.1     10,88/-0.7     9,33/-2.0     10,96/-1.1     X/-1.3     
2Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0510,97 –0,6PB
  10,80/0.7 PB     10,10/-2.1     10,61/-1.4     10,47/-1.5     10,50/-0.8     10,97/-0.6 PB     
3Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.0410,36 –1,2
  10,01/-0.9     10,36/-1.2     10,19/0.6     X/-2.2     X/-1.2     10,02/-1.8     
4Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0410,34 –1,3
  10,03/-1.4     X/-1.7     X/0.8     9,95/-2.0     X/-0.6     10,34/-1.3     
5Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0510,28 –2,1PB
  X/-1.1     9,66/-0.1     10,25/-0.5 PB     9,89/-1.4     10,20/-1.0     10,28/-2.1 PB     
6Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0510,25 –0,6PB
  9,89/0.1 SB     9,70/-0.9     X/0.1     9,95/-1.1 SB     10,25/-0.6 PB     10,19/-1.3     
7Alec EkblomAlec Ekblom (-05)HIFK20.1.059,72 –0,6
  9,56/-0.2     9,64/0.2     9,72/-0.6     9,44/-1.8     9,43/-1.0     9,49/-0.8     
Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.05NM 
  X/-0.9     P     P     P     P     P     
P15 Kuula/SP
7.7.
1Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0412,99PB
  12,58     12,99 PB     12,97     X     X     X     
2Väinö LupalaVäinö Lupala (-04)IFRaseb16.4.0412,50PB
  11,35     11,03     11,99 PB     12,50 PB     11,78     12,11     
3Benjamin HolmbäckBenjamin Holmbäck (-05)IFÅsarna27.2.0511,66PB
  11,55     11,66 PB     X     X     10,38     11,55     
4Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0511,18
  10,93     X     10,59     11,01     11,18     11,14     
5Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0510,82PB
  10,31     10,82 PB     10,69     10,58     10,09     10,00     
6Christoffer von SchantzChristoffer von Schantz (-05)IFRaseb3.1.059,68
  9,43     8,75     9,56     8,71     9,59     9,68     
P15 Kiekko/DT
6.7.
1Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0440,01
  32,89     X     40,01     39,27     X     X     
2Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0532,34PB
  X     32,34 PB     26,52     29,65     31,17     X     
3Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0530,91PB
  X     X     28,35     X     30,91 PB     X     
4Christoffer von SchantzChristoffer von Schantz (-05)IFRaseb3.1.0527,67PB
  X     X     24,94     27,67 PB     25,32     X     
5Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0527,37
  X     27,37     X     X     X     X     
P15 Moukari/HT
7.7.
1Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0545,15PB
  42,31     44,50 PB     44,01     X     43,59     45,15 PB     
2Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0541,34
  41,22     X     41,34     39,21     X     41,17     
3Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0440,22PB
  X     X     37,88     37,93     40,22 PB     39,90     
4Aron Johansson 2Aron Johansson 2 (-04)BorgåAk18.3.0438,91
  X     38,91     X     X     X     X     
5Christoffer von SchantzChristoffer von Schantz (-05)IFRaseb3.1.0534,00PB
  33,40 PB     33,79 PB     34,00 PB     X     X     X     
P15 Keihäs/JT
6.7.
1Väinö LupalaVäinö Lupala (-04)IFRaseb16.4.0440,07PB
  39,72 SB     38,53     X     38,25     40,07 PB     39,68     
2Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0439,88
  38,05     39,33     38,78     39,78     X     39,88     
3Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0539,20PB
  34,45 PB     33,33     37,91 PB     39,20 PB     X     X     
4Miika TuusjärviMiika Tuusjärvi (-05)HIFK15.10.0538,88PB
  38,88 PB     32,15     35,90     34,10     
5Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0531,58PB
  31,09 PB     30,21     31,58 PB     X     30,26     29,44     
6Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0527,14
  25,52     25,84     27,10     25,69     X     27,14     
7Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0526,58
  25,62     26,58     X     X     24,29     X     
P15 3000 m kävely/Walk
7.7.
1Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0518.50,67PB kk14
Naiset
N 100 m
7.7.
Tuuli: –0,4
1Matilda BogdanoffMatilda Bogdanoff (-90)HIFK8.10.9012,17
2Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.9912,31SB
3Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9912,41SB
4Maisa LaaksoMaisa Laakso (-00)IFDrott1.3.0012,48
5Madeleine GlasbergMadeleine Glasberg (-01)VasaIS5.10.0112,65
6Tiia TammisaloTiia Tammisalo (-99)EsboIF12.3.9912,80
7Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.9813,16
8Jenny AsplundJenny Asplund (-00)LarsmoIF1.1.0013,19
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: –0,6
1Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9912,46SB
2Maisa LaaksoMaisa Laakso (-00)IFDrott1.3.0012,61
3Madeleine GlasbergMadeleine Glasberg (-01)VasaIS5.10.0112,66
4Jenny AsplundJenny Asplund (-00)LarsmoIF1.1.0013,19
5Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.9413,58SB
6Hafisa NashisaHafisa Nashisa (-92)EsboIF 24.1.9214,23PB
2. erä
Tuuli: –0,5
1Matilda BogdanoffMatilda Bogdanoff (-90)HIFK8.10.9012,14SB
2Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.9912,45
3Tiia TammisaloTiia Tammisalo (-99)EsboIF12.3.9912,82
4Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.9813,15SB
5Emma TuomalaEmma Tuomala (-97)HIFK10.3.9713,24
6Emelie ÖstermanEmelie Österman (-95)HIFK13.2.9513,65
N 200 m
6.7.
Tuuli: +1,4
1Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)IFDrott13.10.9124,95SB
2Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9925,12SB
3Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.9925,22SB
4Salla ParviainenSalla Parviainen (-97)EsboIF21.7.9725,25PB
5Jonna BerghemJonna Berghem (-93)HIK25.2.9325,50SB
6Maisa LaaksoMaisa Laakso (-00)IFDrott1.3.0025,78PB
7Ella RäsänenElla Räsänen (-94)EsboIF27.1.9426,35
Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.97DNF
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: +0,4
1Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)IFDrott13.10.9125,10
2Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.9925,32SB
3Ella RäsänenElla Räsänen (-94)EsboIF27.1.9425,94SB
4Madeleine GlasbergMadeleine Glasberg (-01)VasaIS5.10.0126,24
5Simone WiklundSimone Wiklund (-92)IFNykn10.4.9226,55SB
6Emma TuomalaEmma Tuomala (-97)HIFK10.3.9726,92
7Jessica LaxénJessica Laxén (-01)IFSibboV3.10.0127,27SB
8Hafisa NashisaHafisa Nashisa (-92)EsboIF 24.1.9229,54PB
2. erä
Tuuli: –1,0
1Salla ParviainenSalla Parviainen (-97)EsboIF21.7.9725,33PB
2Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9925,41SB
3Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.9725,53SB
4Jonna BerghemJonna Berghem (-93)HIK25.2.9325,62SB
5Maisa LaaksoMaisa Laakso (-00)IFDrott1.3.0025,88SB
6Malva NylundMalva Nylund (-00)VasaIS14.7.0025,92SB
7Wilma LassfolkWilma Lassfolk (-99)IFKraft3.12.9926,15SB
8Jenny AsplundJenny Asplund (-00)LarsmoIF1.1.0027,13SB
N 400 m
7.7.
1. erä
1Wilma LassfolkWilma Lassfolk (-99)IFKraft3.12.99 56,76SB
2Malva NylundMalva Nylund (-00)VasaIS14.7.00 57,36
3Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 57,54
4Elin MickosElin Mickos (-00)IFSibboV20.9.00 58,17SB
5Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 59,02SB
6Pinja PikkupeuraPinja Pikkupeura (-97)HIFK17.7.97 60,21
7Hanna FrostdahlHanna Frostdahl (-99)IKFalken15.12.99 62,30SB
2. erä
1Sofia FogströmSofia Fogström (-01)VasaIS26.9.01 66,32SB
2Emma SjulsEmma Sjuls (-98)IFÅland-FK20.10.98 68,14
N 800 m
6.7.
1Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.012.10,90
2Katariina LiipoKatariina Liipo (-96)EsboIF11.5.962.19,11
3Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.972.19,68SB
4Hanna FrostdahlHanna Frostdahl (-99)IKFalken15.12.992.22,50SB
5Andrea LiljaAndrea Lilja (-99)VasaIS31.12.992.23,67PB
6Sofia FogströmSofia Fogström (-01)VasaIS26.9.012.25,07SB
7Emma SjulsEmma Sjuls (-98)IFÅland-FK20.10.982.39,74
8Noora HaavistoNoora Haavisto (-01)HIFK19.12.012.57,75SB
N 3000 m
7.7.
1Andrea LiljaAndrea Lilja (-99)VasaIS31.12.9910.42,01PB
2Cecilia ÖsterbladCecilia Österblad (-00)VasaIS28.2.0010.43,24SB
3Sofia FogströmSofia Fogström (-01)VasaIS26.9.0111.23,37PB
4Armi TurtolaArmi Turtola (-01)EsboIF25.1.0111.25,28PB
N 3000 m esteet/SC
6.7.
1Armi TurtolaArmi Turtola (-01)EsboIF25.1.0112.40,60PB
N 100 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: –0,5
1Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9314,10SB
2Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.9914,20
3Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.9915,23
Olivia Ben KhalifaOlivia Ben Khalifa (-00)TampPy5.4.0014,63 kilp. ulkop.
N 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 60,84
2Elin MickosElin Mickos (-00)IFSibboV20.9.00 61,98
3Pinja PikkupeuraPinja Pikkupeura (-97)HIFK17.7.97 63,89
4Liis Grete AtonenLiis Grete Atonen EST 66,18 uk kilp. ulkop.
N Korkeus/HJ
7.7.
1Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,80
 1,70/1    1,73/1    1,80/3    1,85/XXX     
2Elin PajunenElin Pajunen (-95)IFÅsarna1.3.951,70
 1,62/1    1,67/3    1,70/2    1,73/XXX     
3Tiia GustafssonTiia Gustafsson (-98)IFRaseb24.3.981,57
 1,47/1    1,52/1    1,57/3    1,62/XXX     
N Seiväs/PV
6.7.
1Marielle GustafssonMarielle Gustafsson (-00)EsboIF4.1.003,10SB
 2,85/2 SB    3,00/1 SB    3,10/1 SB    3,20/XXX     
N Pituus/LJ
6.7.
1Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.975,98 +0,7PB
  5,49/1.0     5,64/1.2     X     5,64/1.4     5,98/0.7 PB     X     
2Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.935,75 +0,1SB
  5,75/0.1 SB     5,50/-0.1     5,59/-0.7     X     5,65/0.9     5,64/-1.2     
3Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.985,23 +0,6
  5,01/-0.6     5,20/0.5     5,23/0.6     X     5,16/1.2     5,13/-1.0     
4Victoria MynttiVictoria Myntti (-01)IFDrott11.10.014,90 –0,7PB
  4,47/0.3 SB     4,76/0.8 SB     4,74/-0.7     X     4,89/1.5 PB     4,90/-0.7 PB     
5Riina RautelinRiina Rautelin (-99)EsboIF23.4.994,89 0,0SB
  4,75/0.8 SB     X     4,57/-0.3     4,64/-0.2     4,81/1.5 SB     4,89 SB     
6Ina PajunenIna Pajunen (-01)IFÅsarna17.4.014,87 +0,3SB
  4,49/-0.1 SB     X     4,87/0.3 SB     4,70/0.9     4,81/1.3     4,78/-0.9     
7Jessica LaxénJessica Laxén (-01)IFSibboV3.10.014,84 –0,7
  4,55/-0.4     4,54/0.3     4,83/0.8     4,57/0.8     4,80/1.6     4,84/-0.7     
8Emelie ÖstermanEmelie Österman (-95)HIFK13.2.954,82 –0,6
  4,58/-0.1     4,62/0.3     4,75/1.5     4,73/0.2     4,77/1.5     4,82/-0.6     
9Teresa PollariTeresa Pollari (-00)HIFK5.1.004,71 +0,5SB
  4,31/-0.6     4,71/0.5 SB     4,69/1.6     
10Sonja MäkeläSonja Mäkelä (-99)EsboIF 8.8.994,63 –0,2PB
  4,63/-0.2 PB     4,41/0.7     4,54/1.1     
N Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9312,35 0,0
  12,00/-0.5     12,20/-2.0     12,35     P     P     P     
3Tilda LipastiTilda Lipasti (-98)HIFK13.2.9812,03 –0,6
  11,44/-1.1     11,80/-1.1     X     11,67/-0.9     12,03/-0.6     11,92/0.2     
5Sofia StorbjörkSofia Storbjörk (-00)IFÅsarna19.5.0011,06 –0,2SB
  10,55/-1.0     10,69/-1.1     10,80/-0.3     10,48/-0.1     10,67/0.8     11,06/-0.2 SB     
6Victoria MynttiVictoria Myntti (-01)IFDrott11.10.0110,96 –0,8PB
  X     10,31/0.1     10,77/-0.5 PB     X     X     10,96/-0.8 PB     
7Ina PajunenIna Pajunen (-01)IFÅsarna17.4.0110,65 +0,7
  X     X     X     10,26/-0.7     X     10,65/0.7     
2Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,13 –0,5 kilp. ulkop.
  12,13/-0.5     X     X     11,84/-0.4     11,75/0.3     X     
4Ilona RuoholaIlona Ruohola (-03)TuUL14.4.0311,49 –0,6 kilp. ulkop.
  11,26/-0.9     11,37/-0.5     11,36/-0.5     11,20/-1.4     11,49/-0.6     X     
N Kuula/SP
7.7.
1Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9514,11
  13,07     13,12     13,81     13,31     13,48     14,11     
2Sara OraheimoSara Oraheimo (-94)IFRaseb17.3.9413,15PB
  12,70 SB     12,59     12,32     X     13,15 PB     12,73     
3Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0112,70PB
  12,58 PB     12,70 PB     X     X     12,37     X     
4Andrea ÖstermanAndrea Österman (-99)HIFK22.12.9912,47
  11,49     11,40     12,27     12,47     X     X     
5Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.9411,89SB
  11,61 SB     11,59     11,89 SB     11,85     11,58     11,49     
6Emma SjölindEmma Sjölind (-91)IFDrott24.6.9111,72
  11,37     10,95     11,15     11,72     11,47     X     
7Felicia Meriheinä-LindqvistFelicia Meriheinä-Lindqvist (-01)LiljIK21.4.0111,12PB
  10,59     10,42     10,78 PB     10,90 PB     X     11,12 PB     
8Cecilia ÖsterlundCecilia Österlund (-84)IFNykn26.9.849,67SB
  9,31     9,03     9,09     8,96     9,67 SB     9,65     
9Emma UosukainenEmma Uosukainen (-01)EsboIF22.2.019,15PB
  X     9,15 PB     X     
N Kiekko/DT
6.7.
1Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9545,64SB
  44,29 SB     X     45,64 SB     44,79     P     43,97     
2Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0145,46PB (19-v. ka 73.)
  45,46 PB     X     42,00     X     39,99     X     
3Hanna RintamäkiHanna Rintamäki (-92)IFFemman1.9.9242,51
  42,51     42,04     41,23     40,75     41,68     40,49     
4Emmeth TörrönenEmmeth Törrönen (-98)EsboIF5.4.9839,26
  38,53     X     37,92     38,73     39,26     38,59     
5Emilia AnttilaEmilia Anttila (-00)BorgåAk23.11.0036,94
  X     36,94     34,60     35,85     X     36,47     
6Felicia Meriheinä-LindqvistFelicia Meriheinä-Lindqvist (-01)LiljIK21.4.0136,89PB
  32,94 PB     34,30 PB     X     36,89 PB     X     X     
7Emma UosukainenEmma Uosukainen (-01)EsboIF22.2.0135,88
  X     34,24     34,85     33,99     X     35,88     
8Sara OraheimoSara Oraheimo (-94)IFRaseb17.3.9435,05SB
  33,48 SB     35,05 SB     X     32,09     34,84     X     
9Sarah NygårdsSarah Nygårds (-97)IFKraft16.1.9733,30
  29,02     33,30     30,21     
10Josefine LundströmJosefine Lundström (-98)IFRaseb19.7.9828,68SB
  28,68 SB     X     26,97     
11Maria HolmbergMaria Holmberg (-01)IFÅland-H21.6.0122,01
  21,91     X     22,01     
N Moukari/HT
7.7.
2Andrea ÖstermanAndrea Österman (-99)HIFK22.12.9951,86
  50,10     51,86     51,11     X     49,97     51,01     
3Jenna SorvariJenna Sorvari (-00)BorgåAk3.2.0051,79PB
  X     51,17 PB     X     51,79 PB     X     X     
4Emma UosukainenEmma Uosukainen (-01)EsboIF22.2.0149,82
  X     46,09     49,82     48,96     X     48,78     
5Josefine LundströmJosefine Lundström (-98)IFRaseb19.7.9848,11
  46,64     47,30     46,55     48,11     47,25     X     
6Heidi HämäläinenHeidi Hämäläinen (-92)HIFK12.5.9246,25PB
  41,68     43,41     46,25 PB     X     45,63     45,10     
7Jennifer SöderlundJennifer Söderlund (-94)MalaxIF12.6.9439,22
  X     X     35,80     X     39,22     X     
8Tilda BorgmästarsTilda Borgmästars (-01)IKFalken2.5.0134,60PB
  X     X     32,88 PB     X     X     34,60 PB     
9Maria HolmbergMaria Holmberg (-01)IFÅland-H21.6.0128,12
  24,16     22,60     23,67     27,81     28,12     X     
1Sara KillinenSara Killinen (-01)LapVi9.4.0158,50 kilp. ulkop.
  X     X     58,28     X     58,03     58,50     
Felicia Meriheinä-LindqvistFelicia Meriheinä-Lindqvist (-01)LiljIK21.4.01NM
  X     X     X     
N Keihäs/JT
6.7.
1Rebecca LjungRebecca Ljung (-96)LarsmoIF7.2.9650,26PB (ka 61.)
  39,34     44,92     44,22     45,55     47,45     50,26 PB     
2Elina KinnunenElina Kinnunen (-99)UudKK5.1.9950,03 kilp. ulkop.
  46,43     X     45,38     48,89     X     50,03     
3Julia ValtanenJulia Valtanen (-01)RaumU6.5.0140,55 kilp. ulkop.
  X     X     X     X     40,55     X     
N 3000 m kävely/Walk
7.7.
1Ursula KoivunenUrsula Koivunen (-69)EsboIF28.3.6917.23,91SB
N17 100 m
7.7.
Tuuli: –0,1
1Fina BackholmFina Backholm (-02)VasaIS3.2.0212,85PB
2Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.0212,92PB
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0312,96
4Belinda StenroosBelinda Stenroos (-03)IFNykn18.2.0313,33PB
5Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0313,46
6Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.0313,56
7Moa ForslundMoa Forslund (-03)VasaIS21.2.0313,58SB
8Ana Maria CiorneiAna Maria Ciornei (-03)IFÅsarna 29.11.0313,84
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: +0,2
1Fina BackholmFina Backholm (-02)VasaIS3.2.0212,94
2Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0313,31PB
3Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.0313,43
4Ana Maria CiorneiAna Maria Ciornei (-03)IFÅsarna 29.11.0313,78
5Amanda EkblomAmanda Ekblom (-03)HIFK9.9.0313,94PB
6Daniela KulankoDaniela Kulanko (-03)EsboIF 21.11.0314,08SB
7Ida WiklundIda Wiklund (-03)VasaIS30.5.0314,15
8Siiri MetsäläSiiri Metsälä (-02)EsboIF9.2.0214,34SB
2. erä
Tuuli: –0,3
1Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0312,97
2Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.0213,22SB
3Belinda StenroosBelinda Stenroos (-03)IFNykn18.2.0313,45=SB
4Moa ForslundMoa Forslund (-03)VasaIS21.2.0313,73
5Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.0314,11PB
6Emma VikmanEmma Vikman (-03)IFÅsarna13.4.0314,14
7Saga MalmioSaga Malmio (-03)PargIF 17.7.0314,48
N17 200 m
6.7.
Tuuli: –0,1
1Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.0326,18PB
2Fina BackholmFina Backholm (-02)VasaIS3.2.0226,36PB
3Belinda StenroosBelinda Stenroos (-03)IFNykn18.2.0327,38PB
4Ida WiklundIda Wiklund (-03)VasaIS30.5.0327,90PB
5Daniela KulankoDaniela Kulanko (-03)EsboIF 21.11.0328,96PB
6Aino SalmiAino Salmi (-03)EsboIF13.4.0329,62PB
7Laura ByströmLaura Byström (-03)IKFalken30.11.0330,12PB
N17 800 m
6.7.
1Suzette FinneSuzette Finne (-02)IKFalken13.2.022.24,47SB
2Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.032.28,65
3Kaisla KeiskiKaisla Keiski (-02)GamlakIF27.6.022.38,32
4Vilja MinkkinenVilja Minkkinen (-03)IFRaseb 11.2.032.52,12SB
5Jessica HjortJessica Hjort (-03)BorgåAk19.2.033.02,91SB
N17 1500 m
7.7.
1Suzette FinneSuzette Finne (-02)IKFalken13.2.02 5.10,81PB
3Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 5.21,43PB
2Juulia TalaJuulia Tala (-03)ViipU 12.3.03 5.20,03PB kilp. ulkop.
N17 2000 m esteet/SC
7.7.
2Kaisla KeiskiKaisla Keiski (-02)GamlakIF27.6.02 8.07,32PB
1Emilia TalaEmilia Tala (-03)ViipU 12.3.03 8.02,75PB kilp. ulkop.
N17 100 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: –2,5
1Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0314,59
2Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.0215,15
3Lova ForsmanLova Forsman (-03)IFDrott25.6.0315,88PB
4Andrea RönnskärAndrea Rönnskär (-03)IKFalken28.7.0315,91PB
5Belinda StenroosBelinda Stenroos (-03)IFNykn18.2.0316,72PB
6Hanna BackHanna Back (-03)IFNykn6.2.0326,76PB
N17 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Laura ByströmLaura Byström (-03)IKFalken30.11.03 86,49PB
Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 DNF
N17 Korkeus/HJ
6.7.
1Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.031,65
 1,51/2    1,55/2    1,59/1    1,63/3    1,65/1    1,70/XXX     
2Janna SiegfridsJanna Siegfrids (-03)VasaIS15.1.031,63PB
 1,37/1 SB    1,42/1 SB    1,47/1 SB    1,51/1 SB    1,55/1 SB    1,59/1 PB    1,63/1 PB    1,65/XXX     
3Victoria LindbergVictoria Lindberg (-03)IFSibboV5.4.031,51SB
 1,37/1    1,42/1    1,47/1 SB    1,51/2 SB    1,55/XXX     
4Linnea WiikLinnea Wiik (-03)IFSibboV18.3.031,42SB
 1,37/1    1,42/1 SB    1,47/XXX     
5Hanna BackHanna Back (-03)IFNykn6.2.031,37SB
 1,32/2 SB    1,37/1 SB    1,42/XXX     
N17 Seiväs/PV
7.7.
1Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.033,70
 3,50/1    3,70/1    3,85/XXX     
2Andrea RönnskärAndrea Rönnskär (-03)IKFalken28.7.033,20PB
 2,60/1 SB    2,70/1 SB    2,80/1 SB    2,90/1 SB    3,00/1 SB    3,10/2 =PB    3,20/3 PB    3,25/XXX     
3Moa PesonenMoa Pesonen (-02)IFÅland-E28.3.022,50PB
 2,10/1    2,30/2 SB    2,40/2 =PB    2,50/3 PB    2,60/XXX     
4Sandra CarlssonSandra Carlsson (-03)VasaIS2.2.032,10SB
 1,95/1 SB    2,10/1 SB    2,20/XXX     
N17 Pituus/LJ
6.7.
1Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.025,57 +3,0
  X/3.4     X/2.0     5,06/1.2     5,08/3.3     5,34/3.6     5,57/3.0     
2Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.035,46 +3,3
  5,15/2.4     5,22/2.5     5,25/1.3 =PB     X/4.0     3,40/3.3     5,46/3.3     
3Andrea RönnskärAndrea Rönnskär (-03)IKFalken28.7.035,38 +2,9
  5,05/3.1     4,98/2.7     5,02/1.9     5,14/1.8 =PB     5,32/2.3     5,38/2.9     
4Lova ForsmanLova Forsman (-03)IFDrott25.6.034,96 +3,8
  X/1.6     4,96/3.8     4,92/1.3     X/3.1     X/4.3     X/3.1     
5Ida BackmanIda Backman (-02)IFDrott30.5.024,93 +1,0=PB
  4,93/1.0 =PB     X/2.8     4,76/2.7     4,91/2.7     X/3.2     4,90/2.5     
6Amanda EkblomAmanda Ekblom (-03)HIFK9.9.034,70 +1,5=PB
  X/1.8     4,61/3.6     X/1.1     4,70/1.5 =PB     X/3.0     4,55/4.2     
7Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.034,69 +1,6SB
  X/3.7     X/3.9     4,58/0.8     4,69/2.3     4,69/1.6 SB     X/1.4     
8Aino SalmiAino Salmi (-03)EsboIF13.4.034,59 +3,7
  4,45/3.0     4,48/1.1 =PB     4,59/3.7     X/3.2     4,58/2.9     4,16/1.8     
9Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.034,56 +1,7PB
  4,31/12.2     4,42/1.8 SB     4,56/1.7 PB     
10Saga MalmioSaga Malmio (-03)PargIF 17.7.034,47 +2,3
  X/1.0     4,21/3.0     4,47/2.3     
11Ana Maria CiorneiAna Maria Ciornei (-03)IFÅsarna 29.11.034,42 +2,2
  4,31/1.5     X/1.9     4,42/2.2     
12Emma VikmanEmma Vikman (-03)IFÅsarna13.4.034,39 +4,5
  4,39/4.5     X/4.4     2,95/1.6     
N17 Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Janna SiegfridsJanna Siegfrids (-03)VasaIS15.1.0310,66 +1,1PB
  10,27/-1.9     10,03/0.8     10,51/-2.5 PB     10,19/0.1     10,05/1.1     10,66/1.1 PB     
2Saga MalmioSaga Malmio (-03)PargIF 17.7.0310,52 +1,6PB
  8,75/-1.7 SB     X     9,05/-1.2 SB     9,65/0.8 PB     10,12/-0.2 PB     10,52/1.6 PB     
3Ida BackmanIda Backman (-02)IFDrott30.5.0210,47 +1,9
  10,10/-0.7     9,99/0.3     X     10,28/-0.3     X     10,47/1.9     
4Siiri MetsäläSiiri Metsälä (-02)EsboIF9.2.0210,44 +0,7SB
  9,47/-0.6     9,89/-1.0     9,97/-2.0     9,82/-0.6     10,13/0.7 SB     10,44/0.7 SB     
5Amanda EkblomAmanda Ekblom (-03)HIFK9.9.039,98 +0,3
  X     9,88/-1.4     9,62/-1.6     9,59/-2.2     9,93/-0.9     9,98/0.3     
6Victoria LindbergVictoria Lindberg (-03)IFSibboV5.4.039,89 +1,1
  9,66     X     9,82/-1.1     9,17/-2.4     X     9,89/1.1     
7Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.039,80 –0,9SB
  9,80/-0.9 SB     9,67/1.3     9,59/-2.0     9,12/1.1     9,77/0.6     8,96/2.2     
8Hanna BackHanna Back (-03)IFNykn6.2.039,18 –0,3SB
  9,18/-0.3 SB     9,18/0.4 =SB     X     9,08/0.6     X     9,06/2.2     
N17 Kuula/SP
6.7.
1Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0312,82PB
  X     12,16     12,32     X     12,35     12,82 PB     
2Johanna TikkalaJohanna Tikkala (-03)IFKraft29.6.0312,81
  X     12,40     12,81     12,37     12,59     12,59     
3Elin KällbergElin Källberg (-02)VasaIS26.6.0212,58PB
  11,89     12,49 =PB     12,58 PB     X     12,06     P     
4Vivian SuominenVivian Suominen (-03)HIFK17.9.0310,92SB
  10,92 SB     10,47     9,94     P     P     P     
5Iida UosukainenIida Uosukainen (-02)EsboIF15.12.0210,35PB
  10,22     9,84     9,85     X     10,35 PB     10,16     
6Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.0310,10
  9,27     X     8,62     9,66     P     10,10     
7Fanny ForsmanFanny Forsman (-03)VasaIS21.2.039,75
  9,75     9,23     X     X     X     9,15     
8Nathalie NybackNathalie Nyback (-03)IFNykn24.3.038,34
  X     7,95     8,34     X     X     X     
9Michelle NybackMichelle Nyback (-03)IFNykn24.3.038,25
  8,04     8,18     8,25     
N17 Kiekko/DT
7.7.
1Patricia KellgrenPatricia Kellgren (-03)HIFK2.3.0345,12
  45,12     42,07     X     43,70     P     P     
2Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0338,81
  X     38,81     37,96     38,28     X     38,69     
3Emmy OllasEmmy Ollas (-02)BorgåAk1.7.0232,86
  30,46     29,69     X     29,38     32,86     30,47     
4Iida UosukainenIida Uosukainen (-02)EsboIF15.12.0232,14
  32,14     X     X     X     X     X     
5Jannika ViljakainenJannika Viljakainen (-03)BorgåAk12.4.0328,08PB
  26,96     28,08 PB     X     X     X     X     
6Sofia HagmanSofia Hagman (-03)IKFalken25.11.0325,32PB
  25,31 PB     24,41     23,17     25,32 PB     23,99     23,93     
7Fanny ForsmanFanny Forsman (-03)VasaIS21.2.0325,00
  24,41     X     24,80     X     X     25,00     
8Isabelle HellströmIsabelle Hellström (-03)PargIF22.1.0319,89PB
  17,50     19,89 PB     18,02     17,38     15,71     X     
9Michelle NybackMichelle Nyback (-03)IFNykn24.3.0319,74
  X     19,74     X     
N17 Moukari/HT
7.7.
1Emmanuela KoomsonEmmanuela Koomson (-03)IFLänken/GHA2.2.0353,24 uk
  X     50,73     X     53,24     52,80     X     
2Carolina GranöCarolina Granö (-03)IKFalken15.10.0353,15PB (17-v. ka 100.) (16-v. ka 78.)
  X     X     53,15 PB     51,60     X     X     
3Iida UosukainenIida Uosukainen (-02)EsboIF15.12.0249,54
  49,31     X     X     X     49,54     48,38     
4Senja PanttiSenja Pantti (-03)BorgåAk31.7.0349,36
  48,73     49,33     49,36     45,89     45,97     X     
5Emma BacklundEmma Backlund (-03)BorgåAk21.9.0348,43PB
  46,92 SB     46,18     48,43 PB     47,15     X     X     
6Ellen BosEllen Bos (-02)VasaIS3.7.0243,64
  38,81     X     X     43,64     X     X     
7Ida BackmanIda Backman (-02)IFDrott30.5.0234,57SB
  34,57 SB     X     X     X     X     X     
8Sofia HagmanSofia Hagman (-03)IKFalken25.11.0332,52
  X     30,66     32,52     X     29,75     X     
N17 Keihäs/JT
6.7.
1Vivian SuominenVivian Suominen (-03)HIFK17.9.0354,72
  48,67     47,16     53,93     X     51,43     54,72     
2Elin KällbergElin Källberg (-02)VasaIS26.6.0245,92
  43,55     45,92     44,61     43,97     45,11     45,52     
3Wilma SundqvistWilma Sundqvist (-02)IFKraft9.1.0243,14
  42,19     39,92     43,14     40,55     41,41     X     
4Nellinoora MaunulaNellinoora Maunula (-03)HIFK22.10.0340,29PB
  34,96 PB     36,19 PB     40,29 PB     X     X     38,86     
N17 4x100 m
6.7.
1. erä
1Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS50,93
 Moa Forslund 03, Janna Siegfrids 03, Ida Wiklund 03, Fina Backholm 02 
2Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF51,23
 Wilma Jungar 02, Malin Lindroth 05, Silja Andersson 03, Noomi Malmgren 04 
3Vasa IdrottssällskapVasa Idrottssällskap VasaIS53,72
 Elin Källberg 02, Ellen Bos 02, Lina Lithén 05, Amanda Bertula 05 
4IF Drott PietarsaariIF Drott Pietarsaari IFDrott53,97
 Jamira Suarez 05, Teodora Westerlund 04, Mia Backman 05, Nea Hassila 05 
5IF NykarlebynejdenIF Nykarlebynejden IFNykn54,83
 Belinda Stenroos 03, Milla Ström 05, Hanna Back 03, Laura Ström 04 
2. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK49,55
 Teresa Perttilä 05, Inka Pöyry 04, Emma Nyström 04, Nora Lindahl 04 
2IF Åsarna KruunupyyIF Åsarna Kruunupyy IFÅsarna53,58
 Emma Vikman 03, Charlotta Sandkulla 04, Elin Jakobsson 05, Ana Maria Ciornei 03 
3IF RaseborgIF Raseborg IFRaseb54,14
 Bodil Wikholm 05, Cassandra Nynäs 05, Fanny Kero 05, Saimi Lupala 03 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF54,83
 Aino Salmi 03, Ina Appelqvist 04, Daniela Kulanko 03, Ella Westerlund 05 
T15 100 m
7.7.
Tuuli: –0,8
1Inka PöyryInka Pöyry (-04)HIFK23.4.0412,68
2Nora LindahlNora Lindahl (-04)HIFK10.9.0412,74SB
3Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0513,11=PB
4Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,41
5Noomi MalmgrenNoomi Malmgren (-04)EsboIF4.6.0413,42
6Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.0513,74
Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.04DNF
Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.05DNF
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: –0,1
1Inka PöyryInka Pöyry (-04)HIFK23.4.0412,93
2Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.0413,69
3Charlotta SandkullaCharlotta Sandkulla (-04)IFÅsarna14.4.0413,82
4Emma ForsEmma Fors (-04)IKFalken11.5.0414,23PB
5Laura StrömLaura Ström (-04)IFNykn5.2.0414,45SB
6Milla StrömMilla Ström (-05)IFNykn25.5.0514,54PB
7Engla-Lie HolländerEngla-Lie Holländer (-05)IFNykn20.9.0514,57PB
2. erä
Tuuli: +0,7
1Nora LindahlNora Lindahl (-04)HIFK10.9.0412,75SB
2Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0513,11PB
3Noomi MalmgrenNoomi Malmgren (-04)EsboIF4.6.0413,46
4Lina LithénLina Lithén (-05)VasaIS12.9.0514,13
5Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.0514,27PB
6Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFÅsarna20.10.0514,28
3. erä
Tuuli: –0,4
1Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,25PB
2Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.0513,55PB
3Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.0513,61
4Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.0513,82SB
5Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.0514,14PB
6Amanda BertulaAmanda Bertula (-05)VasaIS13.5.0514,22PB
T15 300 m
6.7.
1. erä
1Lina LithénLina Lithén (-05)VasaIS12.9.0546,33PB
2Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.0546,71PB
3Leonie WinellLeonie Winell (-05)EsboIF8.4.0547,46PB
4Laura StrömLaura Ström (-04)IFNykn5.2.0447,93SB
5Amanda BertulaAmanda Bertula (-05)VasaIS13.5.0548,03PB
2. erä
1Inka PöyryInka Pöyry (-04)HIFK23.4.0440,82
2Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.0542,23
3Noomi MalmgrenNoomi Malmgren (-04)EsboIF4.6.0442,49SB
4Emma NyströmEmma Nyström (-04)HIFK25.3.0443,03PB
5Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0544,04PB
6Emma LooEmma Loo (-04)PargIF12.3.0444,24PB
7Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.0544,95PB
8Fanny ÖstmanFanny Östman (-04)IFDrott2.11.0446,26PB
T15 800 m
7.7.
1Noomi MalmgrenNoomi Malmgren (-04)EsboIF4.6.042.20,72
2Emma NyströmEmma Nyström (-04)HIFK25.3.042.24,04SB
3Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.052.26,67
4Tilde StråkaTilde Stråka (-05)IFNykn14.8.052.31,29
5Emma KorhonenEmma Korhonen (-05)IFFemman10.10.052.31,93
6Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.042.36,01SB
7Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.052.36,39PB
8Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.052.36,64PB
9Emma LooEmma Loo (-04)PargIF12.3.042.36,92SB
10Andréa NybergAndréa Nyberg (-05)PargIF3.2.052.37,58PB
11Cilia SandellCilia Sandell (-04)IFRaseb6.9.042.39,45SB
T15 2000 m
6.7.
1Melissa LönnströmMelissa Lönnström (-04)BorgåAk15.5.04 7.16,66PB
2Emma KorhonenEmma Korhonen (-05)IFFemman10.10.05 7.19,08PB
3Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.05 7.22,20PB
4Cilia SandellCilia Sandell (-04)IFRaseb6.9.04 7.23,07SB
5Tilde StråkaTilde Stråka (-05)IFNykn14.8.05 7.29,06PB
6Teodora WesterlundTeodora Westerlund (-04)IFDrott14.7.04 7.33,57SB
7Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.04 7.38,35
8Andréa NybergAndréa Nyberg (-05)PargIF3.2.05 7.41,96
T15 1500 m esteet/SC
7.7.
1Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.05 5.44,37PB
2Teodora WesterlundTeodora Westerlund (-04)IFDrott14.7.04 5.50,39SB
3Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.05 6.15,92SB
T15 80 m aidat/hurdles
6.7.
Tuuli: +0,6
1Nora LindahlNora Lindahl (-04)HIFK10.9.0412,03
2Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0512,26PB
3Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.0513,18
4Tilda HöglundTilda Höglund (-04)IFDrott9.5.0413,26PB
5Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0513,96
6Teodora WesterlundTeodora Westerlund (-04)IFDrott14.7.0414,21PB
7Selma LepistöSelma Lepistö (-05)BorgåAk31.8.0514,73PB
Emma ForsEmma Fors (-04)IKFalken11.5.04DNF
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: +1,4
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0512,30
2Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.0513,46
3Teodora WesterlundTeodora Westerlund (-04)IFDrott14.7.0414,87PB
4Selma LepistöSelma Lepistö (-05)BorgåAk31.8.0515,23PB
2. erä
Tuuli: +1,3
1Nora LindahlNora Lindahl (-04)HIFK10.9.0411,90
2Tilda HöglundTilda Höglund (-04)IFDrott9.5.0413,55PB
3Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0513,65PB
5Emma ForsEmma Fors (-04)IKFalken11.5.0414,75PB
4Jenna TarvoJenna Tarvo (-05)EspTa31.3.0514,13 kilp. ulkop.
T15 300 m aidat/hurdles
7.7.
1Emma NyströmEmma Nyström (-04)HIFK25.3.0449,17PB
2Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.0550,70PB
3Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.0551,66PB
T15 Korkeus/HJ
6.7.
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.051,63
 1,55/1    1,59/1    1,63/3    1,65/XXX     
2Cassandra NynäsCassandra Nynäs (-05)IFRaseb25.3.051,55
 1,37/1    1,42/1    1,47/1    1,51/1    1,55/3    1,59/XXX     
3Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.041,42
 1,32/1    1,37/1    1,42/1    1,47/XXX     
3Julia BymanJulia Byman (-04)KimSF15.1.041,42SB
 1,32/1 SB    1,37/1 SB    1,42/1 SB    1,47/XXX     
5Engla-Lie HolländerEngla-Lie Holländer (-05)IFNykn20.9.051,42SB
 1,32/1    1,37/1    1,42/3 SB    1,47/XXX     
6Milla StrömMilla Ström (-05)IFNykn25.5.051,37
 1,32/1    1,37/1    1,42/XXX     
7Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.051,37SB
 1,32/1 SB    1,37/3 SB    1,42/XXX     
8Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.051,32
 1,32/1    1,37/XXX     
8Selma LepistöSelma Lepistö (-05)BorgåAk31.8.051,32SB
 1,22/1 SB    1,27/1 SB    1,32/1 SB    1,37/XXX     
T15 Seiväs/PV
7.7.
1Teodora WesterlundTeodora Westerlund (-04)IFDrott14.7.042,80SB
 2,40/1    2,60/1    2,70/1 =SB    2,80/1 SB    2,90/XXX     
2Selma LepistöSelma Lepistö (-05)BorgåAk31.8.052,20
 1,65/1    1,80/1    1,95/2    2,10/2    2,20/1    2,30/XXX     
3Edith CarlssonEdith Carlsson (-05)VasaIS7.1.051,95
 1,65/1    1,80/2    1,95/1    2,10/XXX     
T15 Pituus/LJ
7.7.
1Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HIFK2.3.055,13 –0,9PB
  X/-1.0     5,13/-0.9 PB     X/-0.1     4,96/-0.3     X/0.2     X/-1.1     
2Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.055,12 –0,6SB
  4,76/0.5 SB     5,11/1.4 SB     X/0.9     5,12/-0.6 SB     X/0.4     5,06/-1.4     
3Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.054,95 –0,3
  4,62/-1.2     4,64/0.4     4,95/0.8     4,86/-0.8     4,80/0.8     4,95/-0.3     
4Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.044,95 +1,6SB
  4,31/-0.2     4,45/-0.1     4,75/0.6     4,63/-1.0     4,95/1.6 SB     4,89/0.3     
5Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.054,83 +0,2
  4,52/0.4     4,83/0.2     4,53/0.8     4,49/-0.9     4,80/0.3     4,72/-1.6     
6Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFÅsarna20.10.054,75 +1,3PB
  4,36/-1.1     4,47/-0.1     4,75/1.3 PB     4,40/0.9     X/0.9     3,65/0.8     
7Emma LooEmma Loo (-04)PargIF12.3.044,68 +1,5SB
  4,46/-0.2     4,68/1.5 SB     4,64/0.7     4,46/-1.4     4,53/0.7     4,65/-0.6     
8Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.054,68 +0,6PB
  4,68/0.6 PB     4,52/-0.6     X/1.0     4,46/-0.7     4,59/-0.7     4,43/-0.6     
9Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.054,56 –1,1SB
  4,56/-1.1 SB     4,25/-0.4     4,31/0.5     
10Tilda HöglundTilda Höglund (-04)IFDrott9.5.044,36 –0,9PB
  4,36/-0.9 PB     4,35/-1.5     4,32/-1.2     
11Fanny ÖstmanFanny Östman (-04)IFDrott2.11.044,25 –0,3PB
  4,19 PB     X/-0.3     4,25/-0.3 PB     
12Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.044,18 –1,8
  3,98/-0.3     4,17/0.3     4,18/-1.8     
13Malin LindrothMalin Lindroth (-05)EsboIF19.10.054,18 +0,1
  X/-0.7     X/-0.8     4,18/0.1     
T15 Kolmiloikka/TJ
6.7.
1Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.0510,63 +2,4
  9,72/-3.2     9,89/-0.9     9,71/-0.2     9,86/3.2     10,63/2.4     10,06/2.8     
2Emma LooEmma Loo (-04)PargIF12.3.0410,24 +1,6PB
  9,70/-1.4     9,88/-1.3 SB     9,50/-1.9     X     10,15/1.5 PB     10,24/1.6 PB     
3Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0510,18 0,0PB
  9,18/-4.8 SB     9,72/-0.9 PB     9,67/-1.7     10,03/2.1     10,08/3.2     10,18 PB     
4Mia BackmanMia Backman (-05)IFDrott7.6.0510,09 +3,1
  9,42     9,56/-2.1     9,64/-0.4     9,76/1.8 =PB     10,09/3.1     9,84/2.6     
5Emelie HägglundEmelie Hägglund (-05)BorgåAk6.5.059,96 +1,6PB
  9,63/-2.4 PB     X     X     9,96/1.6 PB     9,61/1.8     9,76/2.2     
6Julia BymanJulia Byman (-04)KimSF15.1.049,64 +2,6
  8,85/-1.9     9,28/-1.7 =SB     X     9,08/-0.3     8,79/3.9     9,64/2.6     
7Tilda HöglundTilda Höglund (-04)IFDrott9.5.049,19 –0,7PB
  8,20/-2.7 PB     9,19/-0.7 PB     X     X     X     X     
8Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.049,06 +4,0
  8,50/-1.9     8,98 PB     8,87/-1.4     8,46/-0.1     9,06/4.0     X     
9Fanny ÖstmanFanny Östman (-04)IFDrott2.11.048,87 –1,0PB
  8,43/-0.4     8,62/-1.6     8,87/-1.0 PB     
T15 Kuula/SP
6.7.
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0511,73PB
  10,70     X     11,19 PB     10,73     11,08     11,73 PB     
2Jonna VirenJonna Viren (-04)LiljIK14.3.0411,64PB
  10,83     10,32     X     10,82     X     11,64 PB     
3Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HIFK2.3.0510,46
  X     X     10,03     10,46     X     X     
4Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.049,93
  9,50     9,93     9,73     9,80     X     X     
5Charlotta SandkullaCharlotta Sandkulla (-04)IFÅsarna14.4.049,88PB
  9,27     9,67 SB     9,88 PB     9,73     X     X     
6Amalia LindénAmalia Lindén (-05)BorgåAk26.12.059,86
  9,48     9,79     X     9,86     X     9,76     
7Sara PuustinenSara Puustinen (-04)BorgåAk19.1.049,69
  8,50     9,15     9,54     9,27     9,48     9,69     
8Ina AppelqvistIna Appelqvist (-04)EsboIF16.1.049,27
  7,65     8,48     9,27     9,16     8,42     9,21     
9Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.059,12PB
  8,49 PB     X     9,12 PB     
10Anna WesterlundAnna Westerlund (-04)ViStart29.4.048,72PB
  8,04 SB     8,72 PB     8,28     
11Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.058,62
  8,62     8,29     7,16     
12Felicia LindströmFelicia Lindström (-04)IFFemman6.3.048,47
  8,47     8,28     8,44     
13Anna VillförAnna Villför (-04)IFFemman9.10.048,43PB
  8,43 PB     X     8,32     
14Saara ManniSaara Manni (-05)VasaIS11.11.058,33
  7,79     8,33     8,26     
15Emma KorhonenEmma Korhonen (-05)IFFemman10.10.058,31PB
  8,31 PB     8,07     7,88     
16Bodil WikholmBodil Wikholm (-05)IFRaseb11.1.058,28
  8,10     8,12     8,28     
17Ellen BlomqvistEllen Blomqvist (-04)IFSibboV1.11.048,11
  X     X     8,11     
18Kajsa GrönqvistKajsa Grönqvist (-05)BorgåAk31.12.055,84
  5,84     5,83     X     
T15 Kiekko/DT
7.7.
1Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.0536,86
  34,13     33,95     36,86     34,32     X     36,77     
2Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0536,75PB
  35,02     35,25     36,75 PB     X     33,12     X     
3Amalia LindénAmalia Lindén (-05)BorgåAk26.12.0533,97
  33,39     X     32,02     33,07     33,97     X     
4Felicia LindströmFelicia Lindström (-04)IFFemman6.3.0431,51SB
  28,73     30,62     31,51 SB     30,53     30,11     31,19     
5Jonna VirenJonna Viren (-04)LiljIK14.3.0428,36
  26,45     26,84     28,25     X     28,36     27,60     
6Saara ManniSaara Manni (-05)VasaIS11.11.0525,68PB
  23,01 PB     23,70 PB     25,68 PB     X     21,75     23,31     
T15 Moukari/HT
7.7.
1Charlotta SandkullaCharlotta Sandkulla (-04)IFÅsarna14.4.0452,57PB
  48,06     47,54     48,25     52,57 PB     X     X     
2Amalia LindénAmalia Lindén (-05)BorgåAk26.12.0548,88PB
  41,75     43,66     48,00     47,31     48,88 PB     47,20     
3Sara PuustinenSara Puustinen (-04)BorgåAk19.1.0444,88
  44,88     X     X     X     X     X     
4Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0543,57PB
  39,95     X     X     43,57 PB     41,50     X     
5Jonna VirenJonna Viren (-04)LiljIK14.3.0443,50
  37,67     37,37     37,85     38,44     43,50     X     
6Sandra HongellSandra Hongell (-04)IFÅsarna14.7.0437,29SB
  X     X     34,54 SB     34,91 SB     37,29 SB     X     
7Anna VillförAnna Villför (-04)IFFemman9.10.0435,90
  X     35,90     35,46     33,74     X     32,94     
8Bodil WikholmBodil Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0535,47PB
  31,52 PB     34,08 PB     35,47 PB     32,51     34,58     32,51     
9Emma VahtolaEmma Vahtola (-05)PargIF14.1.0532,57
  29,65     32,57     29,99     
10Sofia WahlstedtSofia Wahlstedt (-04)BorgåAk1.10.0432,07
  X     31,05     32,07     
11Engla-Lie HolländerEngla-Lie Holländer (-05)IFNykn20.9.0524,46PB
  22,36 PB     22,96 PB     24,46 PB     
Ellen BlomqvistEllen Blomqvist (-04)IFSibboV1.11.04NM
  X     X     X     
T15 Keihäs/JT
6.7.
1Malin KarellMalin Karell (-05)SjundeåIF27.9.0539,22
  39,22     36,75     34,77     37,28     35,96     X     
2Cecilia ÖsterbergCecilia Österberg (-05)IFFemman9.11.0536,31
  35,02     35,22     35,58     34,10     36,01     36,31     
3Ida StoorIda Stoor (-05)IFFemman 28.10.0533,43PB
  X     27,95     31,03     X     30,29     33,43 PB     
4Carla JalkanenCarla Jalkanen (-04)BorgåAk16.11.0427,03
  26,58     X     27,03     24,39     
5Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.0523,40SB
  22,86     23,30 SB     23,40 SB     22,50     22,30     20,56     
6Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)IFSibboV28.12.0419,95
  X     19,95     X     X     X     
T15 3000 m kävely/Walk
7.7.
1Bianca KanervaBianca Kanerva (-05)EsboIF19.7.0520.01,62PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat