TULOKSET: Viiskuntakisa Alajärvi 25.6.2019


70 urheilijaa, 140 lajisuoritusta

Miehet
P15 300 m
1Veeti JokelaVeeti Jokela (-05)AlavU11.6.0553,50PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Veeti JokelaVeeti Jokela (-05)AlavU11.6.058,00 +0,4PB
  8,00 PB     X     X     7,78     8,00/0.4 =PB     P     
P15 Kiekko/DT
1Olavi Yli-MannilaOlavi Yli-Mannila (-04)AlajA25.12.0443,93
  43,82     43,80     X     43,93     X     X     
2Lauri NiemiLauri Niemi (-05)VirtU9.6.0531,07PB
  27,74     X     X     25,45     31,07 PB     29,61     
3Veeti JokelaVeeti Jokela (-05)AlavU11.6.0518,79PB
  18,79 PB     X     X     17,21     18,45     18,29     
P13 200 m
Tuuli: 0,0
1Elmeri TuomelaElmeri Tuomela (-07)AlajA20.5.0733,11PB
2Aati HetekorpiAati Hetekorpi (-07)ÄhtVa26.7.0735,18PB
P13 Pituus/LJ
1Elmeri TuomelaElmeri Tuomela (-07)AlajA20.5.073,66 +0,8PB
  3,63/1.1 PB     2,04     X     3,54/0.5     X     3,66/0.8 PB     
2Aati HetekorpiAati Hetekorpi (-07)ÄhtVa26.7.073,32 +0,5
  3,28/-0.5     2,99/-0.3     3,28     3,32/0.5     3,30     3,23/-0.3     
P13 Kiekko/DT
1Santeri HanhikoskiSanteri Hanhikoski (-06)KaustPV23.11.0631,39
  X     27,25     23,86     30,91     28,66     31,39     
2Niko KaustinenNiko Kaustinen (-06)KaustPV11.1.0629,66
  27,90     28,98     29,66     X     29,38     X     
3Esa KoskinenEsa Koskinen (-06)KaustPV18.11.0628,74PB
  X     28,74 PB     25,83     23,46     22,36     X     
4Martti NiemiMartti Niemi (-07)VirtU2.7.0725,07PB
  24,72 PB     25,07 PB     X     X     X     24,09     
5Elmeri TuomelaElmeri Tuomela (-07)AlajA20.5.0719,55PB
  X     X     X     18,54 PB     19,55 PB     18,61     
P11 1000 m
1Oskari HuvilaOskari Huvila (-08)SoinSi13.7.084.01,19PB
2Joonatan KotkaniemiJoonatan Kotkaniemi (-09)AlavU23.7.094.04,83
3Lauri ValkjärviLauri Valkjärvi (-08)YlihJu7.6.084.06,62PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,2
1Kimi KaustinenKimi Kaustinen (-08)KaustPV31.3.0811,43PB
2Eemi AsunmaaEemi Asunmaa (-09)AlavU15.1.0913,85PB
2. erä
Tuuli: –1,4
1Atte SaarimäkiAtte Saarimäki (-08)ÄhtU14.2.0812,43SB
2Jere OllilaJere Ollila (-09)AlajA29.6.0912,66PB
3Joonatan KotkaniemiJoonatan Kotkaniemi (-09)AlavU23.7.0915,48
P11 Kuula/SP
1Aatu SaarimäkiAatu Saarimäki (-08)ÄhtU14.2.089,03PB
  8,24     8,89 PB     9,03 PB     8,60     8,80     8,24     
2Atte SaarimäkiAtte Saarimäki (-08)ÄhtU14.2.088,83PB
  8,58 PB     7,86     7,76     8,83 PB     8,74     8,46     
3Kimi KaustinenKimi Kaustinen (-08)KaustPV31.3.087,37PB
  X     X     7,37 PB     7,31     X     X     
4Jere OllilaJere Ollila (-09)AlajA29.6.096,76PB
  5,87 PB     6,37 PB     6,11     6,76 PB     6,21     6,58     
5Veeti SaarimäkiVeeti Saarimäki (-09)ÄhtU14.10.096,65PB
  6,65 PB     6,24     X     5,99     6,44     6,48     
6Eemeli KallioEemeli Kallio (-09)AlavU16.4.096,41PB
  5,95 SB     6,41 PB     6,35     5,86     X     5,80     
7Eemi AsunmaaEemi Asunmaa (-09)AlavU15.1.096,18PB
  6,17 PB     6,01     5,69     6,18 PB     5,99     5,98     
P9 40 m
Tuuli: –0,2
1Julius SyrjäläJulius Syrjälä (-11)ÄhtU23.2.11 7,25
2Peeti PeuraPeeti Peura (-11)SoinSi16.10.11 7,65PB
3Samuel Kuoppa-ahoSamuel Kuoppa-aho (-11)AlajA13.2.11 7,77
4Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.12 8,37
P9 150 m
Tuuli: 0,0
1Julius SyrjäläJulius Syrjälä (-11)ÄhtU23.2.1125,22PB
2Peeti PeuraPeeti Peura (-11)SoinSi16.10.1127,35PB
3Samuel Kuoppa-ahoSamuel Kuoppa-aho (-11)AlajA13.2.1127,42PB
4Johannes TakalaJohannes Takala (-11)AlajA10.7.1130,00PB
5Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.1231,94PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Julius SyrjäläJulius Syrjälä (-11)ÄhtU23.2.113,45 +0,6
  3,37     3,45     3,41     3,42/0.4     3,24     3,45/0.6     
2Joona SuokkoJoona Suokko (-10)LapVi19.1.103,32 +0,2
  3,32/0.2     3,18/0.2     2,55/0.7     P     P     P     
3Samuel Kuoppa-ahoSamuel Kuoppa-aho (-11)AlajA13.2.113,17 0,0
  3,05/0.5     2,97/0.8     3,06/0.5     3,10     2,92     3,17     
4Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.122,72 +0,4PB
  2,61 =PB     2,72/0.4 PB     2,54     2,10/0.6     2,32/0.1     2,13/0.7     
5Johannes TakalaJohannes Takala (-11)AlajA10.7.112,59 +1,3PB
  2,30/1.1 PB     2,43/0.1 PB     2,59/1.3 PB     2,58/0.1     X     2,57     
Naiset
N17 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,5
1Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.0315,33PB
2Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.0315,61
Aada MikkiläAada Mikkilä (-03)SeinäjsU27.2.03DNF
N17 Seiväs/PV
1Minttu KoskiahoMinttu Koskiaho (-01)KarijTa5.11.013,75SB kilp. ulkop.
 3,30/O    3,50/O    3,65/O    3,75/XO SB    3,85/XXX     
2Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,65PB kilp. ulkop.
 3,30/XO    3,50/O    3,65/XO PB    3,75/XXX     
3Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.062,40 kilp. ulkop.
 2,10/O    2,20/O    2,30/XO    2,40/XO    2,50/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.035,44 +0,2PB
  5,11/0.5     5,30/0.2     5,27     5,32/0.4     5,40     5,44/0.2 PB     
2Aada MikkiläAada Mikkilä (-03)SeinäjsU27.2.035,30 0,0
  X     5,18     5,28     X     5,30     5,13     
3Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.035,17 0,0
  X/0.2     4,91/0.5     X     5,10     5,17     5,09     
4Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)AlajA2.2.024,97 +0,2
  X/0.4     4,81     4,89/0.4     X     4,95     4,97/0.2     
5Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)EvijU9.8.054,66 0,0PB
  4,66 PB     4,61     4,57/-0.3     4,43/0.2     4,44     4,44/0.5     
6Siiri MetsäläSiiri Metsälä (-02)EsboIF9.2.024,48 0,0PB
  4,41/0.5 SB     X/0.4     X     4,48 PB     4,44/0.5     4,29/0.2     
T15 300 m
1Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.0446,97PB
2Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)EvijU9.8.0547,34PB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.0410,22 0,0=PB
  10,00 SB     X     9,94     10,22 =PB     10,19     10,16     
2Saana KoskimäkiSaana Koskimäki (-06)KaustPV10.5.069,73 +0,2PB
  9,28 PB     9,68 PB     9,70 PB     9,73/0.2 PB     9,58     9,27/0.2     
3Jennika OjalaJennika Ojala (-06)SoinSi2.8.069,48 0,0PB
  9,48 PB     X     9,27     9,30     9,14/0.5     9,47/0.3     
4Seliina Kuoppa-ahoSeliina Kuoppa-aho (-06)AlajA23.10.069,14 0,0PB kilp. ulkop.
  8,73 PB     8,91 PB     9,04 PB     8,77     9,03/-0.5     9,14 PB     
T13 200 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Seliina Kuoppa-ahoSeliina Kuoppa-aho (-06)AlajA23.10.0629,98PB
2Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.0630,18PB
3Emmi VäänänenEmmi Väänänen (-06)ÄhtU15.5.0631,14SB
4Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0731,55PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Viola JokiahoViola Jokiaho (-08)ÄhtU22.7.0831,14PB
2Liinu JärvinenLiinu Järvinen (-06)AlajA11.12.0631,22PB
3Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)AlajA10.8.0733,51PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,1
1Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0712,17
2Anniina ViitasaariAnniina Viitasaari (-07)AlajA27.3.0712,62PB
3Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)AlajA10.8.0713,14PB
2. erä
Tuuli: –0,1
1Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.0611,03PB
2Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0711,12PB
3Saana KoskimäkiSaana Koskimäki (-06)KaustPV10.5.0611,35SB
T13 Korkeus/HJ
1Anniina ViitasaariAnniina Viitasaari (-07)AlajA27.3.071,39=PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/XO    1,39/XO =PB    1,42/XXX     
2Liinu JärvinenLiinu Järvinen (-06)AlajA11.12.061,36PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,33/O    1,36/XO PB    1,39/XXX     
3Emmi VäänänenEmmi Väänänen (-06)ÄhtU15.5.061,33=SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O =SB    1,36/XXX     
4Fiona Yli-SissalaFiona Yli-Sissala (-07)AlajA 11.8.071,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,33/XXX     
5Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.071,25
 1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/XXX     
6Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)AlajA10.8.071,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
T13 Kuula/SP
1Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0710,22
  8,54     10,22     9,19     9,84     X     9,71     
2Emmi VäänänenEmmi Väänänen (-06)ÄhtU15.5.068,94
  8,94     8,85     8,24     7,63     8,44     8,56     
3Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.067,77PB
  7,45 PB     7,18     7,72 PB     7,19     7,77 PB     7,76     
4Emmi PitkäkangasEmmi Pitkäkangas (-07)AlajA8.8.077,77PB
  6,62     6,51     7,37     7,70 PB     7,77 PB     7,67     
5Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.077,45PB
  7,18 PB     7,14     7,40 PB     7,42 PB     7,37     7,45 PB     
6Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)AlajA10.8.077,40PB
  5,89 PB     6,48 PB     7,40 PB     6,41     6,20     6,15     
7Jennika OjalaJennika Ojala (-06)SoinSi2.8.067,16PB
  6,63 PB     7,00 PB     7,16 PB     P     P     P     
T11 1000 m
1Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.093.53,12PB
2Laura AhoLaura Aho (-08)ReisjPi18.7.084.00,60
3Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.094.03,53PB
4Senni MäkipeltoSenni Mäkipelto (-09)SoinSi23.9.094.16,00PB
5Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.094.17,02SB
6Joanna OjalaJoanna Ojala (-08)SoinSi26.6.084.21,87SB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,2
1Viola TakalaViola Takala (-08)AlajA30.10.0812,30PB
2Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0913,33PB
3Sara OjalaSara Ojala (-09)SoinSi21.2.0914,78PB
4Emilia KivimäkiEmilia Kivimäki (-09)AlajA6.6.0914,84PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Vilhelmiina KoivulaVilhelmiina Koivula (-09)AlavU14.4.0914,40PB
2Jenna-Justiina MäenpääJenna-Justiina Mäenpää (-09)LappVei30.6.0914,49PB
3Senni MäkipeltoSenni Mäkipelto (-09)SoinSi23.9.0915,93PB
3. erä
Tuuli: +0,1
1Viola JokiahoViola Jokiaho (-08)ÄhtU22.7.0811,04PB
2Joanna OjalaJoanna Ojala (-08)SoinSi26.6.0813,41SB
3Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.0914,18PB
4. erä
Tuuli: 0,0
1Laura AhoLaura Aho (-08)ReisjPi18.7.0811,23SB
2Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.0913,14PB
T11 Kuula/SP
1Laura AhoLaura Aho (-08)ReisjPi18.7.088,33PB
  7,58 PB     X     7,59 PB     X     8,33 PB     X     
2Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.097,81PB
  7,08 PB     6,35     7,24 PB     7,31 PB     7,81 PB     6,08     
3Viola JokiahoViola Jokiaho (-08)ÄhtU22.7.087,53
  7,02     6,28     7,09     6,93     7,53     6,87     
4Vilhelmiina KoivulaVilhelmiina Koivula (-09)AlavU14.4.097,01PB
  7,01 PB     6,24     6,89     4,89     6,41     5,94     
5Vilma JärvinenVilma Järvinen (-08)KarstKi 13.2.086,79PB
  X     6,68 PB     6,28     6,62     6,53     6,79 PB     
6Pinja ViinikkaPinja Viinikka (-08)ÄhtU27.2.086,57PB
  6,08 PB     6,57 PB     5,73     5,73     6,14     X     
7Niina Raja-ahoNiina Raja-aho (-09)AlajA29.10.095,45PB
  5,13 PB     5,19 PB     5,45 PB     5,39     5,14     5,05     
8Viola TakalaViola Takala (-08)AlajA30.10.085,40PB
  5,40 PB     4,83     5,12     5,20     5,01     5,20     
9Joanna OjalaJoanna Ojala (-08)SoinSi26.6.085,36PB
  5,36 PB     X     5,27     
10Emilia KivimäkiEmilia Kivimäki (-09)AlajA6.6.095,33PB
  5,24 PB     4,66     5,33 PB     
11Sara OjalaSara Ojala (-09)SoinSi21.2.094,71PB
  4,00 SB     4,71 PB     4,53     
12Lilja ViirumäkiLilja Viirumäki (-09)SoinSi20.2.094,69PB
  4,69 PB     4,38     4,61     
13Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.094,48PB
  4,10 PB     4,48 PB     4,02     
14Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.094,20PB
  4,18 PB     4,20 PB     4,20 =PB     
15Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.094,15PB
  3,93 SB     4,08 PB     4,15 PB     
16Senni MäkipeltoSenni Mäkipelto (-09)SoinSi23.9.094,03PB
  4,03 PB     3,90     3,72     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: –0,3
1Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.10 7,44
2Minea UusipaastoMinea Uusipaasto (-10)KuortKu1.1.10 7,50PB
3Silka ViinikkaSilka Viinikka (-12)ÄhtU23.6.12 7,75PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Taimi KoskenkorvaTaimi Koskenkorva (-10)IlmajKi14.10.10 6,98PB
2Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)IlmajKi2.2.10 7,03SB
3Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.10 7,04
4Jessica OllilaJessica Ollila (-11)AlajA19.8.11 8,27PB
T9 150 m
Tuuli: 0,0
1Taimi KoskenkorvaTaimi Koskenkorva (-10)IlmajKi14.10.1025,98PB
2Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.1026,38PB
3Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.1026,54PB
4Silka ViinikkaSilka Viinikka (-12)ÄhtU23.6.1229,10PB
5Jessica OllilaJessica Ollila (-11)AlajA19.8.1130,54PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)IlmajKi2.2.103,57 0,0
  3,25     3,48/1.0     3,54/0.5     3,57     3,41     3,38     
2Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.103,40 0,0PB
  3,40 PB     3,31/1.1     3,16/0.3     X     3,17/0.2     X     
3Taimi KoskenkorvaTaimi Koskenkorva (-10)IlmajKi14.10.103,36 +0,3PB
  3,12/0.1 SB     3,27/0.5 PB     3,32 PB     3,36/0.3 PB     3,34     3,28/0.3     
4Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.103,33 0,0PB
  3,20/0.8     3,07/1.0     3,16     3,23     3,12     3,33 PB     
5Minea UusipaastoMinea Uusipaasto (-10)KuortKu1.1.103,14 +0,4PB
  3,06/0.5 PB     3,10 PB     2,92/0.3     3,11/0.9 PB     2,99/0.3     3,14/0.4 PB     
6Silka ViinikkaSilka Viinikka (-12)ÄhtU23.6.122,61 +1,6PB
  2,55 PB     2,61/1.6 PB     X/0.6     2,45     2,47     2,42/0.9     
7Jessica OllilaJessica Ollila (-11)AlajA19.8.112,53 +1,1PB
  2,53/1.1 PB     X     2,34     2,04/0.3     2,49/0.6     2,51/0.1     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 kaikki
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut