TULOKSET: Kuortane Games, Kuortane, 22.6.2019


131 urheilijaa, 149 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
A-erä
Tuuli: +3,1
1Samuel OsewaSamuel Osewa (-91)GBR 17.4.9110,39 uk
2Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.9910,55
3Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9610,62
4Willem KajanderWillem Kajander (-96)BorgåAk7.7.9610,73
5Ronnie WellsRonnie Wells (-96)GBR27.3.9610,82 uk
B-erä
Tuuli: +4,0
1Ville MyllymäkiVille Myllymäki (-90)KanksLei15.1.9010,51
2Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)EsboIF20.2.9410,57
3Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)KokkTU25.6.9910,59
M 800 m
1Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.48,59PB kk
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.48,61SB 22-v. EM-raja
3Robin RohlénRobin Rohlén (-90)SWE5.5.901.49,15 uk
4Mohamed AbouettaheryMohamed Abouettahery (-01)MAR2.2.011.49,74 uk
5Jaakko LehtiläJaakko Lehtilä (-93)HIFK21.6.931.51,33PB
6Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.53,38PB
7Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)JoensKa8.7.961.53,41
8Joonatan JunkkalaJoonatan Junkkala (-00)VammsVoi20.5.001.54,07SB
9Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.901.54,51SB
10Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.54,63
11Samuli HussaSamuli Hussa (-97)LimNM10.9.971.55,27SB
12Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.001.55,32
13Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.56,13
Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.94DNF
M 3000 m
1Mohammed TindouftiMohammed Tindoufti (-93)MAR12.3.93 8.17,61 uk
2Martti SiikaluomaMartti Siikaluoma (-92)LahdA30.4.92 8.22,82SB
3Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.90 8.26,37SB
4Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 8.26,87PB kk19
5Karsten MeierKarsten Meier (-91)GER19.12.91 8.30,68 uk
6Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 8.35,59PB
7Rauno PalmiRauno Palmi (-87)EST22.10.87 8.47,84 uk
8Matias MeriläinenMatias Meriläinen (-00)NurmijYU10.8.00 8.57,17
M 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +1,2
1David KingDavid King (-94)GBR13.6.9413,55 uk
2Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.9313,59PB kk EM-halliraja
3Miguel PereraMiguel Perera (-96)GBR30.9.9614,03 uk
4Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.9714,10 22-v. EM-raja
5Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,19PB 22-v. EM-raja
2. juoksu
Tuuli: 0,0
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.9313,62
2David KingDavid King (-94)GBR13.6.9413,69 uk
3Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.9714,07 22-v. EM-raja
4Miguel PereraMiguel Perera (-96)GBR30.9.9614,08 uk
5Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,21PB 22-v. EM-raja
M Kolmiloikka/TJ
1Nathan DouglasNathan Douglas (-82)GBR4.12.8216,55 +1,1 uk
  16,24/1.5     15,72/-0.6     X/-1.1     X/-0.7     16,06/0.9     16,55/1.1     
2Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.9516,38 +4,1
  16,03/0.7     16,35/1.7     16,38/4.1     16,27/1.5     X/1.9     16,15/1.6     
3Dimitrios TsiamisDimitrios Tsiamis (-82)GRE 12.1.8216,29 +3,7 uk
  16,06/1.4     X/0.7     15,79/1.0     X/2.0     16,29/3.7     X/1.3     
4Philipp KronsteinerPhilipp Kronsteiner AUT16,26 –0,7 uk
  X/2.4     X/1.6     16,26/-0.7     X/1.5     X/1.1     16,24/2.2     
5Topias KoukkulaTopias Koukkula (-96)KangU17.4.9615,85 +2,4
  15,31/-1.6     15,61/1.7     15,85/2.4     15,71/1.8     15,58/2.0     15,73/1.1 =SB     
6Veikko NugrahaVeikko Nugraha (-97)EspTa3.6.9715,58 +3,1
  15,19/0.6     X/4.6     X/1.2     15,58/3.1     15,49/1.6 =PB     15,36/0.9     
7Arttu TyystjärviArttu Tyystjärvi (-97)LappUM11.6.9715,55 –0,2SB
  15,55/-0.2 SB     X/2.1     15,48/2.0     15,31/1.3     X/2.2     X/2.5     
8Aaro DavidilaAaro Davidila (-00)LapLu12.3.0015,31 +1,7 19-v. EM-raja
  15,02/-0.1     15,23/1.7     X/2.6     15,31/1.7     X     X/2.3     
9Samuel TriggSamuel Trigg (-93)GBR1.11.9315,07 +3,8 uk
  X/2.0     X/1.1     15,07/3.8     
10Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9914,13 –0,5SB
  14,13/-0.5 SB     P     P     
M Moukari/HT
1Nick MillerNick Miller (-93)GBR1.5.9375,90 uk
  72,23     X     X     72,97     74,92     75,90     
2Myhailo KokhanMyhailo Kokhan (-01)UKR22.1.0175,56 uk
  70,56     70,80     72,58     72,37     74,95     75,56     
3Tuomas SeppänenTuomas Seppänen (-86)NoormNo16.5.8670,34
  68,33     69,62     68,69     69,52     69,25     70,34     
4Aaron KangasAaron Kangas (-97)KanksLei3.7.9769,40 22-v. EM-raja
  68,97     67,55     69,40     67,08     67,06     X     
5Tommi RemesTommi Remes (-94)KiuruvU20.1.9467,74
  X     67,02     66,27     67,74     67,44     X     
6Roberto SawyersRoberto Sawyers (-86)CRC17.10.8665,81 uk
  X     X     X     65,81     X     X     
7Jesse LehtoJesse Lehto (-93)KaustPV12.2.9365,44
  X     X     X     65,44     65,13     64,15     
M Keihäs/JT
1Magnus KirtMagnus Kirt (-90)EST10.4.9090,61 uk
  X     90,61     82,75     X     X     P     
2Oliver HelanderOliver Helander (-97)IFRaseb1.1.9786,93SB kk Olympiaraja Olympiaraja MM-raja 22-v. EM-raja
  78,15     X     86,93 kk SB     P     P     P     
3Andreas HofmannAndreas Hofmann (-91)GER16.12.9182,82 uk
  81,16     82,82     X     X     X     79,24     
4Chao-Tsun ChengChao-Tsun Cheng (-93)TPE17.10.9382,37 uk
  78,47     79,43     X     79,40     80,58     82,37     
5Kim AmbKim Amb (-90)SWE31.7.9082,16 uk
  82,16     80,16     X     X     X     X     
6Keshorn WalcottKeshorn Walcott (-93)TRI2.4.9381,99 uk
  80,87     79,30     81,99     X     X     X     
7Thomas RöhlerThomas Röhler (-91)GER30.9.9180,24 uk
  76,21     76,75     79,11     X     80,24     X     
8Toni KuuselaToni Kuusela (-94)KuortKu21.1.9479,28
  78,88     X     79,28     X     X     X     
9Ma QunMa Qun CHN 77,21 uk
  69,93     74,50     77,21     
10Shakiel WaitheShakiel Waithe (-95)TRI10.6.9574,14 uk
  74,14     X     71,57     
M 4x100 m
SuomiSuomi FINDNF
 Santeri Kuusiniemi 98, Riku Illukka 99, Tuukka Huuskola 98, Konsta Alatupa 99 
Naiset
N 200 m
A-erä
Tuuli: +2,3
1Maggie BarrieMaggie Barrie (-96)SLE29.5.9623,26 uk
2Jessica-Bianca WessollyJessica-Bianca Wessolly (-96)GER11.12.9623,33 uk
3Hanna-Maari LatvalaHanna-Maari Latvala (-87)JyväskKU30.10.8723,68
4Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9523,92
5Mette BaasMette Baas (-00)VeitsilKV10.9.0024,45
6Jenna JokelaJenna Jokela (-90)HIFK8.4.9024,60
7Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.0025,07
B-erä
Tuuli: +0,7
1Milla HeiskanenMilla Heiskanen (-96)IisVi16.5.9624,53PB
2Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)IFDrott13.10.9124,98SB
3Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9425,14SB
4Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.9225,24SB
5Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.9525,57
N 1500 m
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.17,05SB
2Volha NemahaiVolha Nemahai (-89)BLR7.5.89 4.19,26 uk
3Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 4.25,69 19-v. EM-raja
4Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 4.27,77
5Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.92 4.34,17PB
6Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.95 4.38,74
7Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93 4.41,44PB
8Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)KuopRei23.1.93 4.41,50SB
9Jenni MoskariJenni Moskari (-94)KU-5827.2.94 4.44,56
10Aino SikkinenAino Sikkinen (-00)TampPy24.7.00 4.46,76PB
11Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.95 4.47,54PB
12Maarit KuhmonenMaarit Kuhmonen (-99)TampU13.12.99 4.50,72PB
N 100 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +2,4
1Karolina KoleczekKarolina Koleczek (-93)POL15.1.9312,77 uk
2Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9212,91
3Jade BarberJade Barber (-93)USA4.4.9312,96 uk
4Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8812,97
5Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9512,99
6Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.0113,66
7Julia EnarviJulia Enarvi (-98)JyväskKU24.5.9813,72
2. juoksu
Tuuli: +4,0
1Karolina KoleczekKarolina Koleczek (-93)POL15.1.9312,67 uk
2Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8812,83
3Jade BarberJade Barber (-93)USA4.4.9312,83 uk
4Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9212,98
5Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,01
6Julia EnarviJulia Enarvi (-98)JyväskKU24.5.9813,51
7Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.0113,66
N 400 m aidat/hurdles
A-erä
1Kiah SeymourKiah Seymour (-94)USA11.1.94 56,91 uk
2Emilia AnkiewiczEmilia Ankiewicz (-90)POL22.11.90 57,85 uk
3Olena KolesnychenkoOlena Kolesnychenko (-93)UKR3.6.93 57,86 uk
4Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 58,85 22-v. EM-raja
5Kirsten McAslanKirsten McAslan (-93)GBR1.9.93 59,94 uk
6Kaila BarberKaila Barber (-93)USA4.4.93 60,10 uk
B-erä
1Eveliina MäättänenEveliina Määttänen (-95)KeskiUYU1.9.95 60,33
2Oona HujanenOona Hujanen (-94)HKV19.7.94 60,92
3Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 61,05
4Elin MickosElin Mickos (-00)IFSibboV20.9.00 64,05
N Korkeus/HJ
1Ana SimicAna Simic (-90)CRO5.5.901,90 uk
 1,70/1    1,75/1    1,80/1    1,83/1    1,90/3    1,93/X--    1,96/XX     
2Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.011,80 19-v. EM-raja
 1,70/1    1,75/1    1,80/1    1,83/XXX     
3Heta TuuriHeta Tuuri (-95)LahdA14.1.951,80
 1,70/1    1,75/2    1,80/1    1,83/XXX     
4Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,75
 1,75/1    1,80/XX-     
5Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,75=SB
 1,70/1    1,75/2 =SB    1,80/XXX     
5Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,75
 1,75/2    1,80/XXX     
Grete UdrasGrete Udras (-88)EST11.3.88NH uk
 1,70/XXX     
N Seiväs/PV
1Holly BradshawHolly Bradshaw (-91)GBR2.11.914,46 uk
 4,36/1    4,46/1    4,60/XXX     
2Sophie CookSophie Cook (-94)GBR12.9.944,36 uk
 4,16/1 PB    4,26/1 PB    4,36/1 PB    4,46/XXX     
3Wilma MurtoWilma Murto (-98)SalVil11.6.984,26 22-v. EM-raja
 4,16/1    4,26/2    4,36/XXX     
4Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,26SB kk19 19-v. EM-raja
 3,91/2    4,06/1    4,16/1    4,26/2 kk19 SB    4,36/XXX     
5Tina SutejTina Sutej (-88)SLO7.11.884,16 uk
 4,16/1    4,26/XXX     
5Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,16 22-v. EM-raja
 3,91/1    4,06/1    4,16/1    4,26/XXX     
7Henriikka KönönenHenriikka Könönen (-97)KuivAu25.10.974,06SB
 3,76/1    3,91/2 SB    4,06/2 SB    4,16/XXX     
8Aino SiitonenAino Siitonen (-94)HKV29.9.943,76
 3,76/1    3,91/XXX     
N Pituus/LJ
1Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.956,27 +0,3PB
  6,12/1.6 PB     5,91/1.2     6,27/0.3 PB     6,23/3.3     6,11/1.7     6,04/1.1     
2Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.956,27 +1,9SB
  6,05/1.3     6,07/-0.8     X/1.6     6,27/1.9 SB     5,80/0.4     X/-0.6     
3Roosa MäättäläRoosa Määttälä (-97)KokkVei4.2.976,17 +1,1
  6,05/-0.3     6,17/1.1     5,91/-0.2     6,10/3.3     6,17/2.6     6,10/2.0     
4Aino TapioAino Tapio (-97)IFSibboV13.9.975,77 +2,2
  5,77/2.2     X/-0.6     X/-0.3     5,58/-1.5     5,68/-0.7     X/1.8     
5Oona NieminenOona Nieminen (-00)JyväskKU2.8.005,77 –0,1
  X/0.9     X/1.4     X/2.3     X/1.0     X/4.0     5,77/-0.1     
6Selma SaarinenSelma Saarinen (-01)LappVei26.9.015,75 +1,1PB
  5,66/0.1     5,75/1.1 PB     X/0.1     X/-1.9     5,67/-0.8     X/0.7     
N Keihäs/JT
1Liu ShiyingLiu Shiying (-93)CHN24.9.9363,70 uk
  63,70     60,10     X     P     P     P     
2Lina MuzeLina Muze (-91)LAT9158,64 uk
  57,73 SB     X     57,97 SB     55,51     56,57     58,64 SB     
3Maria AndrejczykMaria Andrejczyk POL 56,50 uk
  54,42     56,32     55,71     54,38     56,27     56,50     
4Jenni KangasJenni Kangas (-92)SeinäjsU3.7.9255,02SB
  53,06     53,51     55,02 SB     X     X     X     
5Heidi NokelainenHeidi Nokelainen (-90)JoensKa30.9.9053,16
  52,13     51,84     52,53     52,21     53,16     X     
6Laura PesolaLaura Pesola (-96)ReisjPi12.5.9651,56SB
  47,76     49,44     51,56 SB     50,39     46,21     X     
7Saara LipsanenSaara Lipsanen (-95)LappUM13.9.9551,23
  49,60     X     49,08     51,23     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat